REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija
PRIĖMIMO DOKUMENTAI

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Atmintis gyva, nes liudija Skaityti plačiau...
Kaip ir visos mūsų šalies mokyklos dalyvavome Gynėjų dienos paminėjimo akcijoje“ Atmintis gyva, nes liudija“. Žvakelių liepsna tamsų sausio 13 –osios rytą šildė visus ir skelbė šviesą, viltį ir gyvenimą. Mokyklos foje mokytojos Laimos Zibolienės iniciatyva per pertraukas vis gausiau sužįsdavo „Neužmirštuolių medis“, pasipildydamas vaikų atneštais neužmirštuolių žiedeliais.

E. Naprienė
Nuotraukos N. Ragauskienės
Nacionalinė iniciatyva „Neužmirštuolė“ Skaityti plačiau...
Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną paminėjome visuotine pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ ir nacionaline iniciatyva „Neužmirštuolė“. Akcijos ir iniciatyvos tikslai:
• Priminti, kaip sovietų kariuomenė bandė įvykdyti perversmą Lietuvoje ir nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, o Lietuvos piliečiai apgynė valstybės nepriklausomybę;
• Puoselėti mokinių istorinę atmintį bei patriotiškumą.
Akcijos simbolis – uždegta žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, vienybę ir atmintį. Be to, šiandien dar įsisegėme prie savo širdies neužmirštuolės žiedą – Atminties ir Pagarbos laisvės kovotojams ženklą bei priminimą, kodėl esame laisvi... Susikaupę tyloje ir žvakių šviesoje pasižiūrėjome dokumentinį filmą apie Sausio 13-osios įvykius, pasikalbėjome, o savo pasigamintomis neužmirštuolėmis papuošėme vestibiulyje esantį medį...

Laimutė Lumbienė, 3 c klasės mokytoja
Nuotraukos autorės
Projektas „Iš močiutės kamaros“ Skaityti plačiau...
Labai greitai prabėgo du metai, per kuriuos Zarasų „Santarvės“ mokyklos ketvirtokai, vadovaujami mokytojų D. Kukonenko, B. Veličkienės, I. Sabaliauskienės, vykdė projektą „Iš močiutės kamaros“. Projektą sudarė dvi veiklos kryptys: 1) „Jos didenybė duona“, 2) “Vakarojimai seniau ir dabar”... Įgyvendindami pirmosios projekto dalies tikslus, mokiniai rinko medžiagą apie senovines ir dabartines duonos kepimo tradicijas. Zarasų krašto muziejuje edukacinės pamokos „Pasakos kamaroj“ metu, kurią vedė mokytoja Sigita Paradnikienė, visi apžiūrėjo senovinius rakandus, skirtus javų sėjimui, kūlimui, pjovimui, duonos kepimui. Šlyninkos malūne, taip pat edukacinės programos metu, patys pamėgino išsikepti duonos. Visus nuveiktus darbus apibendrino vakaronės metu, kur ne tik šoko, dainavo, bet ir mynė mįsles, rėžė patarles, o tėvelius ir svečius pamokė kulti spragilais.
Pelnytos Padėkos Skaityti plačiau...
Mums, 3c klasės mokiniams ir mokytojai, 2014-ieji prasidėjo puikiai, nes sužinojome, kad Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato organizuotame 1–4 klasių moksleivių piešinių konkurse „Ateities policija“ Arminas Burokas laimėjo II-ąją, o Martyna Paradnikaitė III-ąją vietas. Jiems įteiktos Padėkos ir atminimo dovanėlės. Plačiau apie konkursą galite paskaityti internetiniame puslapyje:
Viešnagė Zarasų pensione Skaityti plačiau...
Visi norime būti pastebėti, pagirti, paskatinti. Apsupty draugų ir artimųjų jaučiamės mylimi ir reikalingi. Meilės ir pagarbos nebūna perdaug, o ypač jos reikia, kai ištinka nesėkmė, aplanko liga. Puoselėti šiuos jausmus padeda bendravimas su Zarasų pensiono gyventojais. Žmonių su negalia dienos proga , mes , Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai, paruošėme muzikinę staigmeną ir nuvykome į svečius. Koncerto metu ne tik išgirdome sveikinimų, palinkėjimų, skirtų likimo nuskriaustiems žmonėms, bet ir patys pristatėme savo muzikinę staigmeną, bei padovanojome pačių gamintus atvirukus.Pamatėme ir išgtirdome, kaip dainuoja, skaito eiles, kaip šoka patys šio pensiono gyventojai. Susižavėjome nuostabiausia jų rankų darbų parodėle.
Dosnaus kalėdų senelio dovanos Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3b klasės mokiniams Kalėdų senelis šiais metais buvo ypač dosnus. Adventui prasidėjus mūsų klasės duris papuošė pati gražiausia kojinytė (mokinio Artur Kudriašov mamos ir tėčio darbelis). Gruodžio 18 dieną visi sulaukėme Kalėdų senelio su dovanomis. O gruodžio 20 dieną pasipylė mokiniams tikras dovanų „lietus“. Nedas Lukošiūnas tapo 1-4 klasių piešinių konkurso „Ateities policija“ I vietos nugalėtoju rajone ir buvo apdovanotas DIPLOMU bei paskatinimo dovanėle Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato viršininko Vitalio Kutkausko (LIETUVOS POLICIJA, Zarasai, 2013-12-20). Klasės draugai ir mokytoja Danutė taip pat pasveikino Nedą ir padovanojo jam didžiulį „Pergalės“ šokoladą. Tą pačią dieną visi 3b klasės mokiniai buvo apdovanoti Vaidos Kavaliauskaitės knygelėmis „Istorijos apie meilę, stebuklus ir ilgesį“, nes dalyvavo piešinių ir fotografijų konkurse „Gandrus pasitinkant 2013“ (projektas „Naisių vasara“), o mokytoja Danutė - CD liaudies dainų, pasakojimų ir instrumentinės muzikos rinkinuku
Kas į mūsų mokyklą pakvietė Kalėdas Skaityti plačiau...
Į mūsų mokyklą Šventė ateina anksčiausiai… Kai miesto progimnazijoje ima kvepėti Kalėdomis, kai į gimnaziją ateina tik silpna Šventės nuojauta, pradinėje mokykloje vaikai jau švenčia. Tai didelis jų darbas, didelės jų mokytojų pastangos, švelnus ir šventiškas tėvelių rūpestis.
Jau nuo gruodžio 16 d. mokykloje apsigyveno nykštukai ir fėjos, kiškiai, lapės, meškiukai ir, žinoma, Kalėdų senelis. Kiekvieną vakarą iš darbų grįžtantys žmonės mato mokyklą apgulusių automobilių spūstį, skubančius į šventę mažus ir didelis.

Adventinis renginys “Santarvės” pradinėje mokykloje Skaityti plačiau...
Nuostabų Adventinį renginį ne tik mūsų mokyklos bendruomenei, bet ir Zarasų pensionato gyventojams bei Magučių ugdymo centro ugdytiniams padovanojo tikybos mokytoja Nijolė Ragauskienė su savo “Judručių” teatru. Kompozicijos “Sveikam kūne – sveika siela” scenarijaus autorė – mama Giedrė Mičiūnienė. Advento Dvasią į mokyklą atnešė svečiai – kunigas Aivaras ir Tiberiados broliai.
Šv. Kalėdos – tai meilės būsena. Kaskart, kai mylime. Kaskart, kai duodame. Tai šv. Kalėdos. Mielieji, būkite pilni svajonių,būkite paliesti ramybės Angelo, tikėkite stebuklais…

Laimutė Lumbienė, “Santarvės” pradinės mokyklos mokytoja
Nuotraukos L. Lumbienės
Zarasiškiai antri Skaityti plačiau...
Kvadratas įdomus sportinis žaidimas, padedantis ugdyti ištvermę, jėgą, greitą reakciją, pastabumą ir komandinę veiklą. Mokytis šio žaidimo elementų pradedama jau pirmoje klasėje. O įgyti žaidimo įgūdžiai tobulinami sportinių būrelių bei treniruočių metu. Kiekvienų metų pabaigoje vyksta kvadrato varžybos, kuriose dalyvauja 3-4 klasių komandos. Tokios varžybos vyko ir šių metų gruodžio pradžioje “Santarvės” pradinėje mokykloje. Pirmiausiai vyko tarpklasinis turnyras, kurio pirmosios vietos nugalėtojais tapo 4a klasės mokiniai, antrieji buvo 4b, o trečiąja liko 4c klasės komanda.
Po to iš geriausių žaidėjų suformavome “Santarvės” pradinės mokyklos rinktinę komandą, kuri dalyvavo rajoninėse kvadrato varžybose. „Santarvės“ rinktinė nugalėjo Dusetų kazimiero Būgos gimnazijos komandą ir įgijo teisę ginti mūsų rajono garbę zoninėse varžybose, kurios vyko Rokiškyje.

Viktorina „Suk galvelę“ Skaityti plačiau...
Lapkričio mėnesį mūsų mokykloje vyko kasmetinė viktorina „Suk galvelę“. Šiemet 3-4 klasių mokiniai rinko įvairią informaciją apie ožius ir ožkas, varžėsi, kas daugiau žino. Norinčių dalyvauti viktorinoje buvo daug, tačiau po atrankos jų liko penkiolika. Į viktoriną atvyko nuolatiniai jos dalyviai iš Turmanto pagrindinės mokyklos. Jiems pasiruošti padėjo mokytojos Gabrielė Kastėnienė ir Alicija Kuzmickienė.
Viktorinos viešnia Bronė Ragauskienė pasakojo apie savo ožkų šeimyną. Ne vienus metus močiutė ožkas augino pačiam Zarasų mieste, netoli mokyklos. Mokiniai smalsiai klausė įdomaus senolės pasakojimo.

Skambus ketvirtokų žodis Skaityti plačiau...
Zarasų ,,Santarvės” pradinėje mokykloje įvyko ketvirtokų raiškaus skaitymo konkursas ,,Žodi, suskambėk!”. Atrankoje į šio kasmetinio konkurso rajono etapą varžėsi 24 jaunieji skaitovai.
Konkurso dalyviai rinkosi įvairių autorių – Justino Marcinkevičiaus, Juozo Erlicko, Ramutės Skučaitės, Birutės Lenktytės, Almos Karosaitės ir kitų - kūrinius, o du sekė po pasaką tarmiškai. Džiugu, kad pagaliau mokiniai suprato (tai ir mokytojų nuopelnas), jog neverta rinktis ilgų nuobodžių tekstų, tad dauguma rėžė, kaip sakoma, trumpai drūtai. Kam sekėsi geriau ar prasčiau, bet visi noriai ėjo į sceną ir stengėsi iš visų jėgų. Viskas būtų dar geriau, jei ketvirtokai taip neskubėtų išpyškinti pasirinktą eilėraštį.