REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
KOVO 11 - ĄJĄ PASITINKANT Skaityti plačiau...
Pasitinkant Kovo 11-osios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną 2B klasės mokiniai piešiniuose papuošė Lietuvos trispalvėmis savo namus ir kiemus. Iškėlė vėliavas pas Senelius kaime, smėlynėje, pavėsinėje ir net Gedimino pilyje. Lietuva daug metų buvo pavergta stipresnių, galingesnių valstybių, bet Lietuvos žmonės drąsiai kovojo už Tėvynės laisvę. Lietuvai tapus nepriklausoma demokratine valstybe, mes galime švęsti ir džiaugtis laisve, kalbėti ir dainuoti gimtąja kalba. Galime laisvai mąstyti ir rašyti, bet elgtis pagarbiai kitų atžvilgiu. Mes galime mokytis, žaisti, džiaugtis laiminga vaikyste ir kurti Lietuvos ateitį. Didžiuojamės, kad esame laisvi ir nepriklausomi!

2B kl.mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Arianos ir Danieliaus mamyčių bei mokytojos
Vasario mėnesio iššūkis „ŠIANDIEN ESU LABAI TURTINGAS, NES ESU SVEIKAS“ Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2c klasės 24 mokinių komanda „ZARASŲ ĄŽUOLIUKAI“ aktyviai įsijungė į projektą „SVEIKATA VISUS METUS 2021“. Vasario mėnesio iššūkis „Šiandien esu labai laimingas, nes esu sveikas“ įvykdytas su kaupu: vaikai įgijo žinių apie sveikatą bei ugdėsi sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakingai rūpinosi savo sveikata. Smagu, kad vaikai rinkosi ne tik sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, bet ir sveiką mitybą.
Mums visą vasario mėnesį puikiai sekėsi įgyvendinti projekto uždavinius – apie tai byloja užfiksuotos akimirkos (nuotraukose):
• tėveliams padedant kasdien didinome sveikatos ugdymo veiklų prieinamumą ir įvairovę, sudarėme palankias sąlygas atsiskleisti individualiems mokinių gebėjimams;
• aš, kaip mokytoja, pateikiau begalę sveikatos ugdymo veiklų dirbdama nuotoliniu būdu;
• drauge su tėveliais siekėme vaikų sveikatą stiprinti kuo patrauklesnėmis veiklomis, nuolat ieškojome naujų formų ir būdų;
• pristatėme ir viešinome sveikatos ugdymo gerosios praktikos pavyzdžius fb grupėje „Laimutės _antrokams“ , o dabar nuotraukomis dalinamės ir mokyklos tinklapyje, kad visa mokyklos bendruomenė pasidžiaugtų, o gal net prisijungtų į projektą, nes pradėti sportuoti niekada nevėlu!
Labai smagu, kad projekto organizatoriai kviečia leistis į sveikatos užduočių kelionę kiekvieną mėnesį. Esame pozityviai nusiteikę ir nekantraujame laukdami naujo iššūkio bei naujų užduočių kovo mėnesiui.


Laimutė Lumbienė, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos
2c klasės komandos „ZARASŲ ĄŽUOLIUKAI“ vadovė
(nuotraukos mokinių tėvelių ir teksto autorės)
Pamoka „Žinutė Lietuvai“ Skaityti plačiau...
Labai džiaugiuosi, kad nedvejodama įsijungiau į „Bendradarbiaujančių klasių“ projektą, skirtą vasario 16-ąjai paminėti. Tai mokytojų tinklaveikos projektas, kurio išmanūs sprendimai ugdymui ir vadybai padeda mokytojui atrasti naudingą informaciją naudojant pažangias technologijas. Kasdien didėjantis ugdymo kompleksiškumas kreipia mokyklas ieškoti naujų partnerysčių, strategijų ir efektyvių veiklos formų.
Todėl nenuostabu, kad net 375 mokyklų mokytojai prisijungė prie „Bendradarbiaujančių klasių” pamokų Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Suorganizuota šimtai pamokų ir surengta Didžiausia mokinių kūrybinių darbų PARODA, skirta vasario 16-ąjai: www.idomipamoka.lt/vasario-16 (šioje Parodoje puikuojasi 24 mūsų klasės mokinių kūrybiniai darbai)
Mums, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2c klasės mokiniams, šis nuostabus projektas „Bendradarbiaujančios klasės“ suteikė puikią galimybę švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, tiesiant tiltus per ZOOM programą. Mes jungėmės į šventinę pamoką su Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijos antrokais (mokytoja Raimonda Šilalienė) ir Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos pirmokais (mokytoja Žydrutė Pileckienė). Aš ir mokiniai labai dėkojame už šaunią PAMOKĄ kūrybingoms gimnazijų mokytojoms ir jų mokiniams. Buvo smagi, įdomi, informatyvi, aktyvi pamoka! Mes kūrėme ir pristatėme akrostichą „LIETUVA“ bei atlikome užduotis pagal mokytojų Raimondos ir Žydrutės pateiktas užuominas. Mokinius sužavėjo interaktyvi užduotis „LIETUVA - TĖVYNĖ MŪSŲ“ su Wordwall įrankiu (sukome klausimų ratą). Naudojomės kitu populiariu įrankiu – Mentimeter. Pamokoje trijų klasių mokiniai rašė vieną žodį apie tai, ką jiems reiškia LIETUVA (savo išmaniuosiuose įrenginiuose atsidarę svetainę www.menti.com).
Pritariu filosofo A. Mickūno minčiai, kad: „Šiandien mokytojas turi būti drąsiausias bendruomenės narys: jo pareiga - stovėti ateities kartų laisvės sargyboje.” Žinau, kad vaikai mumis tiki - būkime drąsiausi! Tik laisvas, kūrybiškas Mokytojas yra Lietuvos vertybė ir ateities Kūrėjas. Visi drauge – mes KOMANDA. Todėl dar kartą dėkoju už idėjas mokytojoms Raimondai Šilalienei, Žydrutei Pileckienei. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos direktorės pavaduotojai Nijolei Ragauskienei už sveikinimo žodžius bei VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų koordinatoriui Ramūnui Keršiui už draugiškai paskolintas nuotraukas apie Zarasus (panaudotos mūsų miesto pristatymui).


Laimutė Lumbienė, 2c klasės mokytoja
(nuotraukos teksto autorės ir mokytojos Raimondos Šilalienės)
Ikimokyklinukai švęs Lietuvos gimtadienį Skaityti plačiau...
Artėjant Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, Zarasų viešoji biblioteka organizavo valandėlę „Tėvynė – kur mes gimę“, skirtą jaunesniojo amžiaus vaikams. Joje dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ikimokyklinukai, mokytojos Jolantos Bagdonavičienės ugdytiniai.
Valandėlė vyko nuotoliniu būdu, naudojant ZOOM programą. Dalyviai, tą dieną buvę mokykloje, prisijungė iš mokyklos, kiti iš namų. Mažieji klausėsi pasakos apie Laisvę, žmonių pasiaukojimą ir meilę Tėvynei. Išvardinę Lietuvos valstybės vėliavos spalvas pasakojo ką jos simbolizuoja. Prisisegę pasigamintas trispalves, pasakojo kaip švęs artėjančią Vasario 16-ąją, kaip švenčia savo gimtadienius. Nustebo išgirdę, kad švedai savo gimtadienį švęsdami iškelia valstybės vėliavą. O bibliotekininkės pakviesti ant savo gimtadienio torto šalia žvakučių prismaigstyti mažyčių Lietuvos vėliavėlių, kaip daro švedų vaikai, susimąstė. Gal taip ir pasielgs.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Saugesnio interneto savaitėje dalyvavo kitaip Skaityti plačiau...
Vasario 8-13 dienomis vyksta jau 18-oji Saugesnio interneto savaitė, kurios tikslas atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka nuolatinė kiekvienais metais organizuojamos šviečiamosios teminės akcijos dalyvė. Organizuojamose viktorinose, protų mūšiuose aktyviai dalyvaudavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtųjų klasių moksleiviai. Šiais, 2021-aisiais metais biblioteka organizavo nuotolines veiklas. Vasario 10-11 dienomis vykusiose viktorinose „Naudokimės saugiai“ dalyvavo šios mokyklos III a ir III c klasių moksleiviai, mokytojų Dalios Kukonenko ir Irenos Sabaliauskienės ugdytiniai. Dalyviams buvo paruošti klausimai apie asmens duomenų saugumą ir pateikti keli atsakymų variantai. Reikėjo išrinkti ir pažymėti vieną ar du teisingus atsakymus. III a klasės moksleiviai su dideliu entuziazmu žymėjo atsakymus ir jiems puikiai sekėsi išsirinkti teisingus. Įveikę užduotį diskutuodami pasidalino savo patirtimis naudojantis internetu. III c klasės moksleiviai atsakinėdami taip pat pasirinko beveik visus atsakymus teisingai, tik nežinojo, kad internete kiekvienas gali apsimesti bet kuo. Tačiau užduotį „Nuotraukos: Viešinti/ Neviešinti“ įveikė puikiai.
Džiugu, kad moksleiviai ir pedagogai rūpinasi saugesniu naudojimusi internetu, papildo žinias ypač aktualias šiuo metu, mokantis ir bendraujant nuotoliniu būdu.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Kalneliai, pilys Lietuvos Skaityti plačiau...
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje veikia piešinių paroda skirta Vasario 16-ajai - Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.
Piešiniuose pilys ir piliakalniai, karžygiai, pilių bokštuose plazdančios Lietuvos vėliavos, Zarasų herbas. Tai Lietuvos valstybės praeitis ir dabartis, istorija ir simbolika. Piešinių autoriai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III a klasės mokiniai – Domantas, Jekaterina, Denisas, Emilis, Gabrielė, Nikita, Airida, Vadimas, Vilija, Lukas, Aironas, – mokytojos Dalios Kukonenko ugdytiniai.
Parodą galima aplankyti ir virtualiai apsilankius Zarasų viešosios bibliotekos interneto svetainėje ar Facebook.com paskyroje.Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Sausio 13-oji Skaityti plačiau...
Laikas į šiandieną atiteka iš nematomų tolių. Galima gyventi ir nejausti
jo tekėjimo. Galima manyti, kad viskas prasidėjo mumis ir viskas su mumis baigsis.
Tačiau kiekviena diena bus žymiai spalvingesnė, gilesnė, jei žinosime, kas į ją
atiteka, kokios nematomos požeminės upės atplukdo praeitin nugramzdinusius
įvykius, sukaktis, faktus ir žmones...
Iš 1991 metų sausio 13 –osios atiteka laiko upė į šiandien dieną... Jau trisdešimt metų džiaugiamės Nepriklausomybe…

Kiekvienas pagalvokim mintyse,
Ar mes verti aukos, vardu gyvybė,
Kurią sudėjo Lietuvos gynėjai
Ant Laisvės aukuro
Tą baisią sausio 13 – osios naktį
Prieš tankus rankom tuščiomis stovėję,
Mirties, kančios ir skausmo nepabūgę?
... Ar mes įvertinam jų žygio prasmę,
Ar mes suprantam jų aukos didybę?
… pirmoji pamoka sausio 13 d. nuotoliniu būdu prasidėjo nuo uždegtų žvakučių plevenimo ant klasės ir mokinių namų palangių. Savo įspūdžiais apie matytas televizijos laidas dalinosi su mokytojomis mokiniai… O už lango jau brėško rytas…

Nijolė Ragauskienė
PSICHOLOGINĖ PAGALBA KARANTINO LAIKOTARPIU Skaityti plačiau...
Karantino metu psichologinė pagalba mokiniams, tėvams/globėjams, mokytojams teikiama nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas (darbą) būtina atlikti darbo vietoje. Registruotis darbo dienomis 8.00-15.00 val. per Tamo dienyno pranešimo sistemą, Messenger ( Zita Aleksandravičienė), el. paštą: zitaaleks@gmail.com trumpai apibūdinant kreipimosi priežastį.
Bus tariamasi dėl konsultacijų laiko ir informuojama kokiu būdu jos teikiamos.

Zarasų Santarvės pradinės mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Su Šventėm Skaityti plačiau...
SVEIKINIMAI IŠ SANTARVĖS Skaityti plačiau...
SVEIKINIMAI IŠ SANTARVĖS
Adventinis susikaupimas Skaityti plačiau...