REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija
PRIĖMIMO DOKUMENTAI

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Priešmokyklinukams apie pojūčius ir biblioteką Skaityti plačiau...
Saulėtą penktadienio rytą į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką sugūžėjo šypsenomis pasipuošusių vaikučių būrys. Tai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai su mokytoja Larija Savičenko.
Lankytojai vienas kitą pralenkdami pasakojo, kad bibliotekoje jau lankėsi su darželio auklėtoja, su tėveliais. Tačiau su klase ir pirmąja mokytoja atkeliavo pirmą sykį.
Sužinoję, kad pirmiausia susipažins su literatūros kūrinio personažu Leonu ir kartu su juo leisis į paslaptingą pojūčių ir nuotykių kelionę, pasiruošė susėsdami ratuku. Vaikai išgirdo istoriją pamatydami, išgirsdami, pajausdami, paliesdami ir paragaudami. Klausydamiesi ir žaisdami vaikai padėjo personažui tapti drąsiu. Reflektuodami pasidalijo įspūdžiais ir patirtimis.
Priminkę sausainių iš plastilino pasivaišino kiškio Leono iškeptais sausainiais.
Dalyvaudami istorijos skaityme tapo drąsiais, tai nepabūgo apsilankyti aukščiausiose bibliotekos priestato erdvėse. Iš apžvalgos aikštelės ant bibliotekos priestato stogo žvalgėsi į Zarasaitį. Įsitikino kaip smagu pasisupti su draugais susėdus ant sūpuoklių lauko skaitykloje „Dvylika kėdžių“. O nuo saulės galima pasislėpti po skėčiu.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos N. Pilac
Sensoriniai skaitymai, Leonas ir Karlsonas Skaityti plačiau...
Vasariškai saulėtą rugsėjo 15-osios rytą Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė jauniausieji Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ugdytiniai – priešmokyklinukai.
Mažieji su mokytoja Rasa Dičiūniene dalyvavo edukacinėje veikloje „Sensoriniai skaitymai „Kaip kiškis mokėsi drąsos“. Dalyviai susipažino su britų rašytojos Nicola Kinnear parašyta istorija apie kiškį Leoną aktyviai dalyvaudami įvairiose veiklose. Jie klausėsi istorijos ir darė viską ką darė personažas Leonas – laistė gėles, valė dulkes, kepė sausainius. Kartu su galiausiai įsidrąsinusiu personažu ištrepsėjo į lauką. Kartu su Leonu gelbėjo jo draugę Luną.
Dalyviai ne tik išbandė įvairius pojūčius – klausėsi miško garsų, grožėjosi vaizdais, stebėjo povandeninį pasaulį, pajuto ledinį upės vandens šaltį, vėjo dvelksmą. Jie suprato ir įsitiko, kad noras išgelbėti draugą yra didesnis už didžiausią baimę.
Reflektuodami pasidalijo savo patirtimis.
Pasivaišinę kūrinio personažo Leono keptais sausainiais aplankė pačias aukščiausias bibliotekos erdves, kurios patiktų ir švedų rašytojos Astrid Lindgren sukurtam personažui Karlsonui.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos N. Pilac, D. Merkio ir aut.
„Grybadienis“ Luodžio ežero pakrantėje Skaityti plačiau...
Norint pažinti tolimąjį Pasaulį, turime pradėti nuo artimiausios savo aplinkos. Gražutės RP lankytojų centro administratorės Aušros kvietimu, visi Salako ugdymo skyriaus mokinukai rugsėjo 15-ąją sugužėjo į Gražutės RP lankytojų centrą. Nuo čia ir prasidėjo integruota dienos veikla. Vaikus pasitiko nenuilstanti, vis dar lankytojus pasitinkanti, ilgametė mokytoja, „Jūrų muziejaus“ įkūrėja Vida Žilinskienė. Tačiau šį kartą pamokėlė buvo ne apie nepažįstamas jūras ir jų gyvūnų įvairovę, o apie visų pamėgtą, nuostabųjį „mūsiškį“ Luodį. Išgirdome legendą apie ežero dugne nuskendusį varpą, sužinojome apie ežere gyvenančias žuvis, moliuskus.
Kita, didžioji dienos dalis, prabėgo Luodžio ežero pakrantėje. Čia pagrindinė Mokytoja buvo jau pati Gamta: jos gėrybės, grožybės, įvairenybės. Administratorė Aušra papasakojo daugybę sakmių, legendų apie gretimus ežerus, miškų fėjas, medžius. Rinkome įvairias žoleles, dar esančius laukų žiedelius, pušų pumpurus, mokėmės jas tarsi rūšiuoti- kas tinka arbatai, kokia žolelė nuo kokios ligos. Pažinome rastus grybus. Klausėmės vėjo, miško, ežero “melodijų“. Žaidėme žaidimus. Stebėjome ežero pakrantės augalus, vandenyje ieškojome moliuskų.
O tuo metu ant laužo virė žolelių arbata: kvapni ir labai skani. O skani ji dar ir dėl to, kad žolelės arbatai buvo surinktos pačių vaikučių. „Grybadienis“ pavyko! Ačiū Gražutės RP ir lankytojų centro darbuotojams už bendradarbiavimą. Ačiū ir Mokytojai Gamtai už puikią, saulėtą dieną!

Mokytoja Reda Putrimaitė
Gyvasis paveldas ir jo kūrėjai Skaityti plačiau...
Rugsėjo 14 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizavo renginį „Ką pasakoja kryžiai ir stogastulpiai“, skirtą jau tris dešimtmečius Lietuvoje vykstančioms Europos paveldo dienoms paminėti.
Europos paveldo dienos – tai kiekvieną rugsėjį vykstantys nemokami kultūros paveldo pažinimui skirti renginiai visoje Lietuvoje, kviečiantys tyrinėti ir atrasti mūsų kasdienėje aplinkoje esantį dar mūsų nepažintą kultūros paveldą. Rugsėjo 8-17 dienomis vykstančio renginio organizatorius Kultūros paveldo departamentas prie Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos. Šių metų renginio tema „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija“ – norima atkreipti dėmesį į paveldo kūrėjus, meistrišką.
Pažintiniame pasivaikščiojime ir kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV A klasės moksleiviai ir mokytoja Inga Vainiūnienė. Dalyviai aplankė Zarasų švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios šventoriuje stovintį kryžių tremtiniams „Ir širdyse mes nepalikom tavęs, Lietuva“.
Jo autorius Jonas Tvardauskas, gimęs 1938 m. sausio 1 d. Eikotiškio kaime Zarasų rajone. Būsimasis tautodailininkas, skulptorius, medžio drožėjas baigęs Degučių septynmetę mokyklą tęsė mokslą Utenoje. 1963 m. Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikume įgijo dailininko apipavidalintojo specialybę. 1963-1966 m. dirbo Zarasų internatinės ir Degučių aštuonmetės mokyklos mokytoju. Išvykęs į Panevėžį dirbo suvenyrų gamybos įmonėje „Tulpė“, gyvendamas Anykščiuose – „Minijos“ meistru. 2007 m. jam suteiktas liaudies kūrėjo statusas. Kūrė koplytstulpius, stogastulpius, pano, skulptūras, rodykles. Mirė 1990 m. liepos 1 d.
Po pažintinio pasivaikščiojimo moksleiviai bibliotekoje vartydami meno albumus susipažino su medžio skulptūromis, kryžiais, stogastulpiais, namų apyvokos baldais, įrankiais sukurtais Zarasų krašto ir kitų regionų kūrėjų. Kūrybinėse dirbtuvėse „Meistriškumo laboratorija“ piešdami kūrė įvairius kūrinius taikydami matytus raštų motyvus, įvairias detales. Sukurti piešiniai eksponuoti parodoje „Paveldo laboratorijos eksperimentai“.
Viktorinos apie paveldo kūrėjus laimėtoju tapo Danilas.
Europos paveldo dienoms skirtas renginys puiki proga susipažinti su krašto kultūros paveldu.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos N. Pilac ir aut.
Priešmokyklinukai ir „Zuikis Puikis“ Skaityti plačiau...
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ugdydama toleranciją tęsia 2020 m. pradėtą programą „Biblioteka visiems“.
Rugsėjo 13 d. Vaikų literatūros skyriuje pirmą sykį šiais mokslo metais apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės C grupės ugdytiniai su pedagogėmis. Jie dalyvavo sensoriniuose skaitymuose. Šių skaitymų tikslas – taikant įvairias vizualines, taktilines, garsines ir kitokias sensorines priemones bei pasitelkus pojūčius – regą, klausą, lytėjimą, uoslę ir skonį perteikti teksto prasmę taip, kad vaikas lengviau gebėtų suprasti pasakojimą.
Vaikams buvo pristatytas lietuvių poeto Eduardo Mieželaičio kūrinys „Zuikis Puikis“ ir visi lankytojai pakviesti aktyviai dalyvauti skaityme. Dalyviai klausėsi teksto ir atliko praktines užduotis – sodino girią, maudė Zuikį Puikį, kopūsto lapą nusilaužė, linksminosi su laputaite, mokykloje skaičiavo ir galiausiai raitė dvejetukus.
Renginio pabaigoje kiekvienas dalyvis pasipuošė po Zuikį Puikį.
Reflektuodami dalinosi įspūdžiais. Vieniems labai patiko sodinti girią, kitiems – puošti zuikučius. Atsisveikino džiaugdamiesi apsilankymu bibliotekoje ir kitokia pažintimi su „Zuikiu Puikiu“.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Nijolės Pilac
Kvietimas Skaityti plačiau...

Rugsėjo 1- osios šventė Skaityti plačiau...
Į Mokslo ir žinių dienos šventę Zarasų “Santarvės” pradinėje mokykloje varpelis pakvietė per 370 mokinukų ir gausų būrį juos lydinčių tėvelių ir globėjų. Šventės dalyviai vieningai sugiedojo Tautinę giesmę. Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Daiva Šileikienė. Šiltus šventinius sveikinimo žodžius tarė atvykę svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, Utenos apskrities vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė. Nuotaikingomis dainelėmis visus nudžiugino trečiokės Laura, Lėja ir muzikos mokytoja Diana. Šventiškai nusiteikę mokytojai pakvietė mokinukus ir jų tėvelius į pirmąją pamoką.


Nijolė Ragauskienė
informacija dėl šventės Skaityti plačiau...
informacija dėl Salako sk.šventės Skaityti plačiau...
Vasarą atrask KITOKIAS knygas bibliotekoje Skaityti plačiau...
Tradicinę klasikinę popierinę knygą su viršeliais ir vartomais lapais žino visi, o apie ritininę
(myriorama - graikų k. myrias „dešimt tūkstančių“ + horama „reginys“) knygą ar knygiukus yra
girdėjęs tikrai ne kiekvienas. Bet apie tai ir dar daug ką įdomaus galima sužinoti apsilankius
bibliotekoje.
Birželio 27 dieną Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos stovyklautojai apie KITOKIAS knygas,
apie didįjį Lietuvos kunigaikštį Gediminą ir Vilniaus miesto atsiradimą prieš 700 metų išgirdo,
prisiminė, pamatė Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
Išklausę bibliotekininkės pasakojamą legendą „Gedimino sapnas“ suko ritininę knygą „Vilniaus
gimimas vaikų iliustracijose“, apžiūrėdami pagal šią legendą vaikų nupieštus piešinius. Sukti
ritininę knygą patiko visiems. Po pažinties su šia knyga lankytojai kūrybinėse dirbtuvėse „Kuriame
knygiukus“ kūrė piešinėlių knygiukus. Spalvino, sugalvojo ir užrašė pavadinimus, papuošė
kaspinėliais, užrašė sukūrimo vietą ir datą. Klausinėjo ar galės savo knygiukus neštis namo.
Apsidžiaugė sužinoję, kad galės parsinešę pradžiuginti tėvelius.
Po kūrybinės veiklos dar spėjo interaktyviu dviračiu pakeliauti, pažaisti Žaidimų kambaryje. Ko dar
nespėjo išbandyti tai padarys kito apsilankymo metu.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Vitos Juškėnienės
Vasara su knyga ir literatūros personažais Skaityti plačiau...
Pasibaigus mokslo metams vaikų draugystė su knyga tęsiasi, bet jau tai vyksta KITAIP.
Birželio 13 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė gausus būrys vaikų – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos stovyklos „Vasaros aikštelė“ lankytojų. Antrųjų ir trečiųjų klasių moksleiviams, atlydėtiems mokytojų – Janinos, Reginos, Laimos ir Alinos bibliotekininkė papasakojo apie visoje Lietuvoje organizuojamą tradicinį skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“, jo šių metų temas. Paaiškino, kad nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstančiu skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra ir skaitymu. Kad vaikai, paaugliai ir moksleiviai gali registruotis https://vasarasuknyga.lt/, įveikti iššūkį, dalyvauti loterijoje ir laimėti puikių prizų.
Lankytojai vieną užduotį jau įveikė – klausėsi bibliotekininkės skaitomo ekranizuoto literatūros kūrinio Hans Christian Andersen pasakos „Coliukė“. Išsiaiškino kas yra colis ir kiek centimetrų jo ilgis. Atidžiai apžiūrėję kūrinio iliustracijas skirstėsi į „Pirmųjų“ ir „Antrųjų“ komandas ir varžėsi žaisdami interaktyvų žaidimą „Paveikslėlių iliustracijos“. Po beveik draugiškų varžybų, „Pirmųjų“ komanda surinko tik 2 taškais daugiau, vyko kūrybinės dirbtuvės. Dalyviai trumpam tapo iliustratoriais. Kaip jiems sekėsi pamatysite nuotraukose.
Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ tęsiasi. Kviečiame dalyvauti!

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Agotos Beniulytės ir autorės