REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Sniego diena Skaityti plačiau...
Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio sekmadienį paskelbė Pasauline Sniego diena. Šia proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis.
Plk. Prano Saladžiaus šaulių (Utenos apskr.) 9-oji rinktinė šiais metais taip pat ragino, skatino ugdymo įstaigose sausio mėnesį organizuoti Sniego dienos šventę. Jos tikslas – priminti visiems, kad žiemą įdomu judėti ir sportuoti lauke.
Salako ugdymo skyriaus mokinukai, kartu su mokytojomis Danguole, Reda, mokytojos padėjėja Ramune, Sniego dieną smagiai paminėjo sausio 12-ąją (kol dar turime pakankamai sniego). Su dideliu entuziazmu vaikai žaidė žaidimus lauke. Kadangi Utenos šaulių rinktinė, remdama šią šventę, dar praeitais metais padovanojo čiuožynes, mokinukai puikiai „išnaudojo“ mokyklos stadiono nuokalnes, pasidarė puikias trasas ir smagiai leidosi jomis.

Mokytoja Reda Putrimaitė
Nuotraukos R.Putrimaitės, R.Padvaiskaitės
KELIAUJAM Į 2023 METUS Skaityti plačiau...
Pasidžiaugę Kalėdų atostogomis ir turiningai pailsėję IVB klasės mokiniai žengia į 2023-iuosius metus. Pirmąjį pusmetį esame padarę daug gerų darbų: skaitėme, rašėme, skaičiavome, klydome, taisėme klaidas, o iš klaidų mokėmės. Taip pat sportavome, dainavome, šokome, rengėme parodėles: „Auksinis rudenėlis“, „Sveikas maistas“ ir „Raštuotos kumštinės pirštinės“, kurios mūsų laukia klasėje. Manau, kad tikrai bus reikalingos šią žiemą. Padėjom naujokams adaptuotis mūsų klasėje, mokyklos aplinkoje bei Zarasų mieste. Stengėmės susidraugauti. Padarę blogą darbą mokomės atsiprašyti. Ieškojome ir radome klasės draugo telefoną, grąžinome klasiokei pamestą laikrodį. Kalbėjomės ir diskutavome apie mandagų įsiterpimą, apie pasidalinimą, apie toleranciją, pykčio valdymą bei nusiraminimą. Kalbėjomės apie jausmus, apie panašumus ir skirtumus. Prisiminėme stebuklingą žodį AČIŪ dirbdami ne tik kontaktiniu būdu, bet ir nuotoliu. Džiaugiuosi auklėdama IVB klasės mokinius ir linkiu Jiems sėkmės. Norėčiau padėkoti mokinių Tėveliams už gerus vaikus, supratimą, rūpestį ir pagalbą. AČIŪ, kad nuolat palaikomas grįžtamasis ryšys.
IVB klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Paukštelių globa Skaityti plačiau...
Žiema nebaisi tiems, kurie turi maisto ir stogą virš galvos... Bet paukšteliams, kurie pasilieka žiemoti pas mus yra labai sunku. Apie tai galvoja dažnas iš mūsų, bet rūpintis ne kiekvienas paskuba. Labai gražų pavyzdį parodė mažieji priešmokyklinės A grupės mokinukai, kurių tėveliai pasirūpino, kad žaidimų aikštelėje atsirastų lesyklėlės. Priešmokyklinių grupių mokinukai rūpinasi, kad trupinėlių lesyklose netrūktų. Pro langą smagu matyti atskrendančius paukštelius ir dorojančius gausius trupinukų kalnelius. Pasirūpinkim visi, kad maisto lesyklose prie mokyklos netrūktų...O kas turi lesyklas prie savo namų – nepamirštų patikrinti ar neištuštėjo atsargos...


N. Ragauskienė
Kaip bėga metai... Skaityti plačiau...
Senus metus palydint... Skaityti plačiau...
Gruodžio mėnuo skirtas metų apibendrinimui, apmąstymui ir švenčių laukimui. Visos klasės dalyvavo įvairiose, įdomiose edukacinėse veiklose, keliavo į kaimyninius rajonus, linksminosi Čičirių sodyboje, stengėsi daryti gerus prasmingus darbus. Pakalbinau mokinius ir mokytojas ir siūlau susipažinti su nuotaikingais įspūdžiais: ... „3b klasės mokiniai vyko į Šlyninkos vandens malūną. Apžiūrėjo tris šimtus metų menantį vandens malūną. Pasiklausė šmaikščių ir unikalių istorijų apie jo egzistavimą, susipažinome su grūdų malimo procesu, amatų namuose klausėsi pasakojimų apie Kalėdas, kočiojo tešlą bei gamino kūčiukus. Kol kūčiukai kepė, žaidė įvairius žaidimus. Vėliau vaišinosi smetoniškais blynais iš razavų kvietinių miltų, pateiktais su grietine ir uogiene”.
<...>

N. Ragauskienė
Adventinis susitikimas su skeletu Jonu Skaityti plačiau...
Šiandieną Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Laimute Lumbiene. Moksleiviai dalyvavo edukacijoje „Adventinis rytmetis su knyga ir burtais“.
Ketvirtokai susipažino su estų rašytojos Triinu Laan trumpų istorijų rinkiniu „Skeleto Jono nuotykiai“. Šmaikščių ir labai žemiškų, paprastų istorijų knygą iliustravo Marja-Liisa Plats. Knyga Estijoje nominuota įvairiomis nominacijomis. Jos iliustracijos buvo rodomos 56-oje Bolonijos vaikų knygų mugės iliustracijų parodoje. Skaitydami istorijas dalyviai sužinojo, kad ir skeletai gali išeiti į pensiją ir patirti įvairiausių nuotykių.
Skaitydami senolių išminties perliukus sužinojo, kad stebėdami gruodžio mėnesio ar Kalėdų dienų orus sužinos kokie ateinančių metų orai bus, kokio derliaus tikėtis. Ko laukti sviedžiamam batui „nosimi“ nukritus į duris, kas pranašauja laimę ar sunkumus. Liedami ištirpusį vašką stebėjo vandenyje sustingusias figūrėles ir spėliojo ką jos pranašauja.
Rinko Kalėdų švenčių personažus žaisdami interaktyvų žaidimą „Švenčių personažai“. Abi komandos – „Nykštukinių skeletų“ ir „Kalėdų skeletų“ sužaidė draugiškai. Kalėdos – susitaikymo metas.
Rusnei ir Augustei, sėkmingai įveikusioms akcijos „Vasara su knyga“ užduotis pareikštos padėkos.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Vitos Juškėnienės
Kalėdinė šventė Salake Skaityti plačiau...
Baltoji žiemužė šiais metais atėjo anksti. Nors prieš pat Kalėdas lietus bandė tirpdyti sniegą, bet jo buvo pakankamai, kad Kalėdų Senelis patogiai galėtų atkeliauti pas vaikučius. Ir Salako mokyklos mokinukai jo sulaukė!
Žinoma, prieš tai buvo gana intensyvus „darbymetis“ : gaminome adventinius vainikus, kalendorius, kalėdines dovanėles tėveliams, puošėme klases, mokyklos erdves, dabinome pagrindinį šventės simbolį – eglutę, mokėmės eilėraštukų ir dainelių. Kartu su VDC "Smiltutė“ dalyvavome socialinėje akcijoje – ruošėme dovanėles Salako miestelio senjorams, kurie gyvena vieni. Nepamiršome pasveikinti ir Salako socialinės globos namų gyventojų.
Gruodžio 22 dieną į mokyklą rinkosi tėveliai, svečiai. Mokiniai ruošėsi šventei – pavirto pasakos „Ropė“ herojais. Netikėtai prasivėrė durys ir atvyko pagrindinis svečias – Kalėdų Senelis. Kiek džiaugsmo, vaikiško klegesio, nuostabos šūksnių! Kartu su Seneliu vaikai šoko, dainavo, sakė gražiausius linkėjimus, eilėraštukus. Kalėdų Senelis buvo dosnus – jo maišas buvo pilnas dovanų.
Tėveliai, svečiai sužavėti stebėjo jaunųjų „aktorių“ pasirodymą – nuoširdžiai plojo, lingavo į taktą, smagiai juokėsi ir džiaugėsi nuoširdžia vaikų vaidyba, šokiais, dainomis. Tėveliai šiai šventei taip pat įdėjo nepaprastai daug pastangų – kaukės buvo nuostabios.
Išsidalinus dovanas, šventė tuo dar nesibaigė. Tėvelių iniciatyva atvyko animatoriai, kurie smagiai leido laiką su vaikais. O mokytojų ir svečių laukė netikėta dovana- staigmena! Saksofonistas Juozas Kuraitis pakerėjo žavingomis romantinėmis melodijomis. Tai buvo tikras kalėdinis stebuklas...
„Norėčiau, kad būtų galima truputį Kalėdų dvasios uždaryti į stiklinius indus ir juos atidarinėti kiekvieną mėnesį“ ( Harlan Miller).

Mokytoja Reda Putrimaitė
Nuotraukos L.Sadausko
Ekskursija – pamoka ,,Būk savo krašto gidas“ Skaityti plačiau...
Šių metų gruodžio 21 dieną Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4c klasės mokiniai dalyvavo Zarasų verslo ir informacijos centro ekskursijoje – pamokoje „Būk savo krašto gidas“, kurią vedė gidas Evaldas Dumbravas. Susipažinome su išlikusiu Pirmojo pasaulinio karo paveldu. Muziejus įkurtas buvusios Turmanto mokyklos patalpose. Tai inovatyvus, šiuolaikiškas Pirmojo pasaulinio karo muziejus su karo eksponatais ir virtualia realybe papildyta ekspozicija. Naujos technologijos integruojant senuosius artefaktus muziejuje padėjo labiau pajusti to laikotarpio dvasią. Tai buvo tobuliausia istorijos ir pilietiškumo pamoka. Jausmai, kuriuos išgyvenome apžiūrėdami muziejuje esančius eksponatus ir žinios apie Pirmąjį pasaulinį karą, kurias įgijome klausydami gido bei potyriai išliks ilgam. Refleksijos metu mokiniai vienareikšmiškai išsakė norą sugrįžti dar kartą ir pabuvoti apkasuose bei bunkeriuose ir paragauti kareiviškos košės.

Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos
4c klasės mokytoja Laimutė Lumbienė
(nuotraukos teksto autorės)
Vaiko konstitucija Skaityti plačiau...
1989 lapkričio 20 dieną Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje priimta Vaiko teisių konvencija – pagrindinis dokumentas, kuriuo remiantis užtikrinamos visos vaiko teisės ir siekiama, kad visi pasaulio vaikai turėtų laimingą vaikystę, augtų sveiki ir atsakingi.
Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos 1 a, b, c klasių mokiniai su mokytojomis Dalia Kukonenko, Birute Veličkiene Irena Sabaliauskiene padedami 4 c klasės mokinių ir mokytojos Laimutės Lumbienės dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo veikloje ,,Vaiko konstitucija“. Ketvirtokai perskaitė ir paaiškino, kokias teises turi kiekvienas vaikas. Visi drauge prisiminė savo pareigas. Pirmokai nuoširdžiai prisiekė laikytis pareigų ir naudotis savo teisėmis. Ketvirtokai visiems pirmokams išdalijo Vaiko konstitucijos knygeles. Pamokos pabaigoje visi draugiškai sugiedojo ,,Santarvės“ mokyklos himną.

Dalia Kukonenko,
Zarasų ,,Santarvės“ mokyklos
mokytoja - metodininkė
Valandėlė su sniego seniais Skaityti plačiau...
Ar gali vaikams nepatikti žiemos šarmotos dienos, kai pilna sniego. Kai galima sulipdyti rutulį ir jį ridenti. Pastatyti sniego senį ir jam užmaukšlinti kepurę, įtaisyti nosį morką. Tokios dienos patinka ne tik vaikams.
Antradienį Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukų grupė su pedagogėmis Rasa ir Laura. Vaikai klausėsi rašytojos Xanna Chown istorijos apie mažojo Triušiuko sniego senį. Papasakojo kaip jiems sekėsi sulipdyti sniego senius, kiek ir kokių dydžių rutulių teko suridenti. Iš ko padarė akis, nosį, burną ir kam reikėjo šakų. Kūrybinėse dirbtuvėse patys susilipdė po patį linksmiausią sniego senį. Susiskirstę komandomis žaidė linksmą šventinį žaidimą. Dalyvavo sniego senių fotosesijoje.
Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukų autorė Laura Vanaginskaitė
Plaukimo pamokėlės antrokams Skaityti plačiau...
Mūsų mokyklos keturios antrokų klasės dalyvvo pirmoje projekto„Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ dalyje.Į šį projektą pakvietė VšĮ Aukštaitijos plaukimo-triatlono akademija, bendradarbiaudama su Lietuvos plaukimo federacijos ir informacijos biuru. Į šį reikšmingą projektą įsijungė ir Zarasų rajono savivaldybė. Vieną kartą į savaitę antrokai mokyklinių autobusiuku keliaudavo į Visagino baseinus. Kelionės išlaidas padengė Zarasų savivaldybė. Tai didelis džiaugsmas vaikams ir mokyklos dėkingumas už rūpestingą įndėlį į fizinį mokinių ugdymą. Pirmame 18-kos pamokų cikle antrokai nugalėjo vandens baimę, išmoko kvėpavimo, slinkimo, kojų ir rankų judesių pratimų. Kai kurie jau išmoko plaukti be pagalbinių priemonių, nušokti nuo bokštelio gilioje baseino vietoje ir ištraukti nuo dugno skęstančius žaisliukus. Paskutinėje pamokoje vaikai buvo supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis prie atvirų vandens telkinių ir jiems įteiktos spalvingos skrajutės. Keliavimas į Visaginą mokinius labiau suartino, suteikė puikių emocijų, skatino savarankiškumą, ugdė socialinius įgūdžius. Antroji projekto dalis vyks pavasarį. Per aštuoniasdešimt antrokų nekantriai laukia pavasario, kada galės sustiprinti plaukimo įgūdžius prieš vasaros atostogas. Akademijos vadovas Eugenijus Rakitinas mano, kad pradinukams (antrų – ketvirtų klasių mokiniams) gerai būtų turėti bent 100 plaukimo pamokų ciklą po kurio vaikai jau drąsiai galėtų nuplaukti bent 400 m atstumą be sustojimo. Visagino plaukimo akademijos treneriai lankėsi mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupėse ir pirmose klasėse. Specialistai kviečia savaitgaliais vaikus į plaukimo pamokėles Zarasų ligoninės baseline.

Nijolė Ragauskienė