REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Zarasų krašto simboliai ketvirtokų fotografijoje Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IVa klasės moksleiviai tobulino skaitmeninius įgūdžius fotografuodami ir redaguodami nuotraukas su užfiksuotais Zarasų krašto simboliais. Už dalyvavimą vaikai buvo apdovanoti Skaitmeninei savaitei sukurtais magnetukais.


Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Foto konkursas „Pavasaris bunda“ baigėsi Skaityti plačiau...
2009 metais kovo 14 dieną startavusi pirmoji „Skaitmeninė savaitė“ šiais metais vyko jau gerokai išaugusi. Akcija tęsėsi 5 savaites, nuo kovo 14 iki balandžio 14 dienos, todėl ji pavadinama ir „Skaitmeninėmis savaitėmis 2022“. Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) yra visoje Europoje organizuojama skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kuri siekia paskatinti Lietuvos ir visos ES šalių piliečius tobulinti savo įgūdžius, naudoti technologijas savo kasdieniniame gyvenime, profesinėje veikloje, mokymosi procese.
Skaitmeniniai įgūdžiai labai svarbūs įvairaus amžiaus moksleiviams mokantis, bendraujant, ieškant informacijos ir ja dalinantis.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV c klasės moksleiviai skaitmeninius įgūdžius tobulino stebėdami pavasario ženklus gamtoje ir fiksuodami juos nuotraukose bei jas redaguodami. Konkursui buvo pateiktos 36 nuotraukos, jų autoriai Airida, Elija, Milana, Kamilė, Darja, Stala, Paulius, Adomas, Irina ir mokytoja Irena. Jas Zarasų viešosios bibliotekos Facebook lankytojai patiktukais galėjo vertinti iki balandžio 13 d.
Daugiausiai patiktukų pelnė Kamilės, Adomo, Elijos, Pauliaus, Darjos, mokytojos Irenos nuotraukos. Sveikiname laimėtojus ir dėkojame visiems dalyviams. Atminimo dovanėles kviečiame atsiimti Vaikų literatūros skyriuje.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
RUOŠIAMĖS VELYKOM Skaityti plačiau...
3B klasės mokiniai su nekantrumu laukia didžiausios pavasario šventės Šventų Velykų! Tai šviesi ir linksma pavasario šventė, kuriai ruošiasi dideli ir maži. Susipažinę su ornamento simboliais ir reikšmėmis nutarėme pasidaryti margučių girliandą. Išsikirpę dvigubus margučius marginome abiejų dalių išorines puses. Po to paėmę baltą ilgą virvutę, padėjome ją į vidų ir suklijavome abi margučių puses. Išdžiovinę girliandą papuošėme klasę. Kadangi veikla mokiniams labai patiko, nutarėme dalyvauti projekte ,,Vaikų Velykėlės 2022”. Registravau mokinius konkursui. Mokiniai labai apsidžiaugė. Susipažinę su konkurso nuostatais ėmėmės darbo. Buvo smagu puošti, marginti margučius, spalvinti vištytes ir viščiukus, kurie ieškojo žemėje sliekų. Didžiojo margučio foną pasirinkome mėlynai geltoną, norėdami palaikyti Ukrainos žmones kovojančius už savo šalies laisvę. Dalyvavo veikloje visi klasės mokiniai. Stropiai padirbėję nufotografavome Didįjį margutį, kurio aukštis 2m, o plotis 1m. Įsivertinę ir pasidžiaugę darbo rezultatais išsiuntėme Didžiojo margučio nuotrauką konkursui „Vaikų Velykėlės 2022“.
3B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
LITERATŪRINĖ NUOTOLINĖ EDUKACIJA Skaityti plačiau...
Balandžio 8 dieną penktadienį 3B klasės mokiniai dalyvavo “Vaikų žemės” literatūrinėje nuotolinėje edukacijoje pagal Mariaus Marcinkevičiaus knygą ,,Akmenėlis”, kurią iliustravo dailininkė Inga Dagilė. Dėl techninių kliūčių prisijungimas strigo, bet rezultatas matomas mokinių darbeliuose. Jis tikrai nuoširdus ir jausmingas. Dailininkė Inga Dagilė mums pristatė knygos atsiradimo istoriją. Antrojo pasaulinio karo metu tokia istorija galėjo nutikti bet kur Europoje. Pasakojimas apie berniuką Eitaną ir mergaitę Rivką sujaudino mokinius. Šis pasakojimas apie tikrą draugystę, baimę, viltį ir atmintį, kurią mums reikėjo pavaizduoti juodai balta spalva, nes tada dar nebuvo spalvotų nuotraukų. Berniukas ir mergaitė, patekę į žydų getą stengėsi nepalūžti. Eitanas gete grojo smuiku ir su drauge Rivka žaidė žaidimus, kuriuos mokėjo žydų vaikai. Sužinojome, kad žydai ant kapų nešė akmenukus. Todėl knygos pavadinimas ir yra ,,Akmenėlis”. Dailininkės Ingos Dagilės praktinė užduotis sudomino mokinius ir privertė susikaupti ir susimąstyti, nes reikėjo nupiešti saugius namus pagrindiniams knygos herojams Eitanui ir Rivkai. Piešėme ant ryškios geltonos spalvos lapo (geltona spalva knygoje simbolizuoja laisvę). Kostas savo sukurtuose namuose apgyvendino ne tik Eitaną su Rivka, bet ir jų Tėvelius. Nerijos nupieštas namas pagrindiniams herojams buvo panašus į pilį. Simonija net du saugius namus padovanojo Eitanui ir Rivkai…Pristatę darbus knygos iliustratorei Ingai Dagilei buvome pagirti už išradingumą ir kūrybiškumą bei temos atskleidimą. Manau, kad veikla buvo tikrai aktuali šiuo metu ir labai reikalinga. Nutarėme perskaityti Mariaus Marcinkevičiaus knygą ,,Akmenėlis” ir balsavome už šią knygą Metų knygų rinkimuose 2021. Dėkojame mokyklos Direktorei už supratimą ir palaikymą, o anglų kalbos mokytojai Jurgitai už pagalbą prisijungiant. Ačiū mokinei Aleksandrai, kuri sirguliavo, bet jungėsi veiklai per nuotolį iš namų.

3B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
TARPTAUTINIS IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO IR PRADINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ ETNINIS PROJEKTAS ,,VERBELĘ RIŠU – TRADICIJAS TĘSIU“ Skaityti plačiau...
Šis projektas skirtas rašytojos Ievos Simonaitytės 125-osioms gimimo metinėms paminėti, etninių tradicijų, verbų rišimo puoselėjimui ir tęstinumui. Tikslas – puoselėti verbų rišimo tradicijas ir papročius, perteikti etnines tautos vertybes ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose, jų tęstinumą atskleidžiant per meninę - kūrybinę raišką. Uždaviniai:
• atrasti augalų derinių įvairovę verbų rišimui.
• pažinti ir puoselėti verbų rišimo tradicijas ir papročius.
• turtinti vaikų, šeimų, pedagogų meninę-kūrybinę kompetenciją.
• stiprinti vaikų ir tėvų artimą ryšį drauge rišant verbas.
• dalintis patirtimi, plėtoti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir užsienio lituanistinių ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų.
Projekte dalyvavo 1a, 3c, 4a klasių mokiniai ir mokytojos, verbų rišėja Aldona Bikulčiūtė Voroneckienė, 4a klasės Jekaterinos ir Nikitos tėtis Nikolajus, Zarasų bendruomenės nariai.
• mokėmės mes pačios, t. y., mokytojos Laimutė Lumbienė, Dalia Kukonenko ir Janina Trimonienė rišti ir pinti Verbas su verbų rišėja Aldona (laisvalaikiu, bendruomenės namuose kovo mėnesio pradžioje);
• patiko, todėl susitarėme su verbų rišėja, kad pratęsime veiklą su 3c ir 4a klasių mokiniais;
• mokiniai ne tik išmoko rišti ir derinti spalvas, bet įsiminė ir žolynų pavadinimus;
• teigiamos emocijos tiesiog liete liejosi…. Rišdami verbas klausėmės rišėjos Aldonos pasakojimų ir pamokymų, todėl būtinai nusinešime šias Verbas į Bažnyčią, kad pašventintų.
• esame kūrybiški, todėl sukūrėme Verbų ir iš stalčiuose užsigulėjusių “niekučių” – kitaip sakant „prikėlėme“ antram gyvenimui! Šiomis verbelėmis – puokštelėmis tiesiog džiaugsimės su savo broliais ir sesėmis.
• šaunuoliai 1a klasės mokiniai ne tik Verbą „Milžinę“ sukūrė, bet ir šūkį sueiliavo:
,, Verbas darėme visi,
Norim klasėj būt sveiki!"
Kas sužavėjo šiame projekte? Ogi tai, kad galėjome fb grupėje „Verbelę rišu – tradicijas tęsiu“ matyti kitų mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų kūrybinius darbus (jie tokie mieli ir nuostabiai žavūs), turėjome galimybę patys kurti, fantazuoti, liesti gamtos bei Dievo dovanotus ir darbščių rankų (Verbų rišėjos Aldonos) surinktus žolynus. Savo sukurtus darbelius parodėme draugams, nes esame įsitikinę, kad Džiaugsmu būtina dalintis (surengėme PARODĖLĘ savo mokyklos II-ąjame aukšte). Vaikai sakė, kad ši veikla „vežanti“ (tai reiškia labai miela, patraukli). Mokiniaii prisiprašė dar 2- jų susitikimų su Verbų rišėja Aldona. Jie pareiškė norą išmokti pinti vainikus ir savarankiškai prisirinkti žolynų kitų metų Verbai. Tai įkvepia ir skatina eiti pirmyn....
Visi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos projekto dalyviai labai džiaugiasi, kad pavyko pasimokyti rišti verbas su mūsų krašto verbų rišėja Aldona. Ačiū jai dar kartą už pasidalinimą savo patirtimi, žolynais ir begaliniu dėmesiu mums visiems. Mielai bendradarbiavome ir mes - trijų klasių mokytojos. Buvo tikrai smagu ir naudinga. Už šią įdomią ir prasmingą veiklą labiausiai dėkingi esame projekto ,,Verbelę rišu - tradicijas tęsiu" sumanytojoms ir koordinatorėms iš Alytaus.
Džiugu, kad dalyvavimas projekte suteikė pedagogams galimybę stebėti kitų dalyvių atsiųstą vaizdo medžiagą fb grupėje, dalintis gerąja etninių tradicijų puoselėjimo patirtimi, praplėtė pedagogų menines kompetencijas bei praturtino naujomis idėjomis ugdymą.

Projekto dalyvė Laimutė Lumbienė, 3c klasės mokytoja
(foto Dalios Kukonenko, Laimutės Lumbienės, Viktorijos Cvetkovos, Janinos Trimonienės)
„Žiauriai patinka rašyti...“ Skaityti plačiau...
Švenčiant Tarptautinę vaikų knygos dieną Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė rašytoja, iliustruotoja, grafikos dizainerė Kotryna Zylė. Jauna autorė jau yra parašiusi, iliustravusi ir išleidusi penkias knygas vaikams: „Milžinas mažylis“, „Sukeistas“, „Didžioji būtybių knyga“, „Mažas kaip vabalėlis“ ir „Siela sumuštinių dėžutėje“. Net keturios knygos pasakoja apie kadaise lietuvių tikėtas mistines būtybes – laumes, aitvarus, baubus. Autorė medžiagos pasakojimams ieškojo enciklopedijose, interneto šaltiniuose, o vėliau pritaikė tekstus vaikams ir nūdienai. Jos kūriniuose ragana gali gyventi gretimame daugiaaukščio bute, maumas įsikurti klozete, o Giltinė – būti paslėpta močiutės spintoje.
Kotryna Zylė bibliotekoje apsilankiusiems Zarasų „Santarvės“ pradinės mokiniams pristatė naujausią savo knygą „Siela sumuštinių dėžutėje“. Ši knyga dalyvauja metų knygos rinkimų akcijoje ir gali būti nominuota kaip geriausia metų knyga paaugliams. Autorė surengė vaikams viktoriną apie laumes ir raganas, o vėliau atsakinėjo į nesibaigiančius renginio dalyvių klausimus. Vaikai sužinojo, kad parašyti ir išleisti knygą trunka ne mėnesį, o metus ar net dvejus. Dar buvo domėtasi, kuo būtų Kotryna Zylė, jei nebūtų rašytoja. Autorė prisipažino, kad vaikystėje norėjusi tapti ir paleontologe, ir aktore, bet vėliau susidomėjo grafika ir dizainu. Vaikai klausinėjo, kokia rašytojos mėgstamiausia spalva, ar jai patinka rašyti, kokie gyvūnai patinka...
Autorė papasakojo, kad šiuo metu dirba prie knygos, skirtos vyresniems paaugliams. Klausimai dar būtų greitai nesibaigę, tačiau baigėsi susitikimui su mokiniais skirtas laikas ir autorė mielai pažadėjo ateityje dar kartą aplankyti smalsius Zarasų miesto skaitytojus.

Vidmina Alubeckaitė,
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
PATYČIOS BIJO TAVO NEPRITARIMO Skaityti plačiau...
Visą kovo mėnesį mokyklos psichologė Zita Aleksandravičienė vedė prevencinius užsiėmimus apie patyčias 1-4 klasių mokiniams. Užsiėmimų metu buvo skiriamas nemažas dėmesys emocijų atpažinimui ir jų įveikai, aptartos kaip galima pykti taisyklės, mokiniai kviečiami kalbėti apie tai kaip jie jaučiasi, o praktinių pratimų pagalba vaikai kartu su psichologe išbandė keletą nusiraminimo būdų. Toliau su mokiniais buvo aktyviai diskutuojama, kaip atpažinti patyčias, laiku sustoti ir nepasityčioti iš kito, kuo skiriasi konfliktas nuo patyčių bei pagalbos prašymas nuo skundimosi. Vaikų linijos sukurtų istorijų pagalba buvo atkreiptas dėmesys į situacijas, kai vaikams kyla noras įskaudinti ar pažeminti kitą žmogų, buvo aptartos patyčių priežastys, jų dalyvių vaidmenys, pagalbos sau žingsniai bei kitam galimybės ir kiekvieno iš mūsų indėlis skatinant tarpusavio pagarbą bei supratimą. Psichologė akcentavo mokiniams, kad jei susidūrei su patyčiomis – papasakok suaugusiam, nes patyčios yra netinkamas elgesys, niekas neturi teisės tyčiotis iš kito ir patyčios bijo Tavo nepritarimo.

Zarasų Santarvės pradinės mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Vaikai kūrė istoriją apie Povilą ir Reksą Skaityti plačiau...
Vaikų literatūros skyriuje renginiai skirti Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti tęsiasi. Antradienio rytą nepabūgę vėjo drabstomo šlapio sniego, į biblioteką spinduliuodami puikią nuotaiką sugužėjo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai su mokytoja Viktorija Cvetkova.
Jaunieji lankytojai kūrė istoriją pagal bežodės Ievos Babilaitės knygos „(Ne) vienas“ iliustracijas. Pirmiausia sužinojo, kad paveikslėlių knygos vadinamos bežodėmis, jos skaitomos kitaip. Istoriją tokioms knygoms kuria patys skaitytojai atidžiai tyrinėdami paveikslėlius, sugalvodami personažams vardus.
Dalyviai apžiūrėję paveikslėlius nusprendė, kad medyje tupi paukštis, kuriam labai šalta ir liūdna, nes šaltą ankstyvą žiemos rytą jis buvo vienišas. Sekdami istoriją labai jaudinosi, kai Povilas (taip pavadino personažą) grūmėsi su vėju, kai galiausiai neišlaikę saulės kaitros ir vėjo apledėję medžio šakos lūžinėjo ir pabiro žemyn. Spėliojo į kokį kalno ar pabaisos urvą įkrito Povilas. Išsiaiškinę, kad tai šuo jį pavadino Reksu. Matydami, kad Povilas su šuneliu susidraugavo ir Rekso namuose pasivaišinę pietumis žaidė gaudynių, tai ir patys išsiskaičiavę žaidė šį linksmą žaidimą.
Baigę kurti istoriją gamino knygeles. Lankstė įvairių spalvų popieriaus lapus viršeliui, lapams. Ant viršelių užklijavo lapukus su savo vardais. Namuose kurs paveikslėlių istorijas apie savo augintinius, šventes, draugus.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Zuikio Nulėpausio Gerumo pamokėlės Skaityti plačiau...
Kviečiame dalyvauti literatūros edukacinės programos „Zuikio Nulėpausio Gerumo pamokėlės“ veiklose. Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje kiekvieną mėnesį vyresnioji bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė, Zuikio Nulėpausio vaidmenyje, supažindina ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių moksleivius su galimomis emocijomis, tinkamais būdais jas išreikšti valdyti. Kalba apie jausmus, gero elgesio taisykles. Zuikis pasitelkia knygeles ir žaidimus emocijų pažinimui, pozityvaus elgesio skatinimui.
Balandžio mėnesį vaikai kviečiami susipažinti su BAIME. Zuikis Nulėpausis skaitys Beno Beranto, Vilijos Kvieskaitės pasakojimą „Baubaimė“. Gegužės mėnesį kalbėsime apie PYKTĮ, geriausiai šią emociją atskleis Tuul Kordainen ir Christel Ronns pasaką „Katulis ir pykčio maišelis“.
Sausio mėnuo buvo skirtas DRAUGYSTEI. Zuikis Nulėpausis skaitė autorės, iliustratorės Ciaros Flood pasakojimą „Įkyrūs triušiukai“ bei rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus pasaką „Draugystė ant straublio galo“.
Vasario mėnuo buvo skirtas MEILEI. Skaitytos ir aptartos knygelės Sam Mcbratney „Ar žinai, kaip tave myliu?“; Robert Munsch „Mylėsiu tave amžinai“.
Kovo mėnuo skirtas MELUI. Su vaikais skaityta Beno Beranto, Vilijos Kvieskaitės knygelė „Riešutortas“.
Kviečiame pedagogus ir tėvelius registruotis į edukacinę programą. Kartu ugdykime vaikų emocinį pasaulį! Tegul skaitymas nuo mažens tampa kasdieniu ritualu padėsiančiu pailsėti, pasinerti į įdomių nuotykių ir pasakų pasaulį.

Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotrauka autorės
TEATRO SAVAITĖ Skaityti plačiau...
... pagaliau sulaukėm tradicinės teatro savaitės. Pandemijos laikotarpis užsitęsė ... ir iki skausmo buvom pasiilgę moksleiviškų spektakliukų, didelės salės šurmulio, apšvietimo, paslaptingo jaudulio ir bendravimo. Mūsų mokyklos teatras „Pasakaitė“, kuriai vadovauja mokytoja Dalia Kukonenko teatro savaitės žiūrovams dovanojo tris spektakliukus: „ Kelionė į Obuolijos šalį“, „Zuikis Puikis“, meninę muzikinę kompoziciją „Mūsų Lietuva“. Nuotaikingiems spektakliukų pastatymams talkino mokytoja3c kl. Laimutė Lumbienė, muzikos mokytoja Diana Skarčinskaitė ir 4a klasės mokinė Tėja Černiauskaitė. Dvi dienos buvo skirtos tik jaunesniojo amžiaus žiūrovams. Abejingų nebuvo, žiūrovų salė ošė nuo aplodismentų..
Dėkojame, džiaugiamės ir sveikinam visus mūsų mokyklos artistus ir mokytojus už padovanotas nuostabias akimirkas.

Nijolė Ragauskienė
Švęskime Vaikų knygos dieną bibliotekoje Skaityti plačiau...