REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
RESPUBLIKINIS RAŠINIO KONKURSAS ,,LAIŠKAS MAMAI” Skaityti plačiau...
3B klasės aštuoni mokiniai dalyvavo respublikiniame 3 - 4 klasių rašinio konkurse ,,LAIŠKAS MAMAI”, kuris vyko balandžio 1-28 dienomis Kėdainių Akademijos gimnazijoje. Konkurso tikslas – lavinti ir skatinti mokinių kūrybinius gebėjimus bei pačiais švelniausiais žodžiais padėkoti mylimai Mamytei už ,,supintas kaseles”, už ,,skanius lietinius blynus”, už ,,labai gražų broliuką”, už ,,nupirktą suknelę”, už meilę ir supratimą. Pagal nuostatus mokiniai turėjo sugalvoti rašinio pavadinimą: Jarūnės Guogytės -,,Mano brangiausia mamytė”, Pauliaus Kulio - ,,Pavasario gėlė”, Arianos Bogomolnikovos - ,,Brangiausias turtas tai mama”, Simonijos Kiškelytės - ,,Nuostabioji mano brangi mamyte”, Beno Buterlevičiaus – ,,Mieloji ir brangioji gėlelė mamytė”, Dagnės Bulyginaitės – ,,Brangiausioji mamytė”, Kajaus Budrevičiaus –,,Mano mama”, Kosto Dainio - ,,Brangioji mama”. Labai džiaugiamės ir sveikiname Simoniją Kiškelytę, kuri respublikiniame rašinio konkurse laimėjo 3 vietą ir apdovanota DIPLOMU. Taip pat sveikinu visus konkurso dalyvius, kurių rašiniai apdovanoti PADĖKOMIS. Ačiū Mokiniams už kūrybingus, įdomius ir nuoširdžius rašinius.

3B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Technologinės veiklos vaikams Zarasų viešojoje bibliotekoje Skaityti plačiau...
Vaikai gimsta ir auga visiškai kitokioje technologinėje aplinkoje, nei augo suaugusieji. Išties labai daug kalbama apie technologijų grėsmes, tačiau jei mes, suaugusieji, kontroliuojame turinį, laiką ir būdą, kaip vaikai jomis naudojasi, tai tampa draugu, puikiu papildu ugdymo procese ir programose. Naujosios interaktyvios technologijos atveria naujas galimybes, padeda sukurti aplinką, kurioje vaikai gali veikdami mokytis, taip pat padeda vizualizuoti sunkiai suprantamas idėjas, reiškinius ir sąvokas.
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vaikams galime pasiūlyti įvairias smagias ir naudingas technologines veiklas:
• FISCHERTECHNIK konstravimo dirbtuvės. Tai lanksti ir inovatyvi konstravimo sistema, kurios pagrindas – unikalus fischertechnik statymo blokelis, prie kurio galima pritvirtinti kitas detales iš visų šešių pusių. Šis edukacinio konstruktoriaus rinkinys – ideali priemonė būsimiems mechanikams, technikams ir inžinieriams mokinti. Užsiėmimų metu vaikai susipažins kaip veikia pavarų dėžė, planetinis reduktorius, kaip pastatyti tvirtą tiltą ir daug daugiau. Kviečiame vaikus 10+ amžiaus į užsiėmimus antradieniais nuo 15 val.

• LEGO robotų dirbtuvės. LEGO MINDSTORMS robotai – techninės bei programinės įrangos rinkinys, leidžiantis kurti nedidelius, lengvai modifikuojamus, programuojamus robotus. Konstruoti yra nesunku, tereikia sekti metodiką ir įdiegti suprojektuotas robotų kūrimo komandas. Užduotys kiekvienam pagal pomėgius! Užsiėmimai skirti vaikams nuo 6 metų kartu su tėveliais, trečiadieniais nuo 15 val.

• 3D pieštuko galimybės. Šis 3D spausdinimo rašiklis yra puikus meno įrankis tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tai instrumentas, sugebantis piešti ore. 3D rašiklio veikimo principas yra labai paprastas. Skirtingai nuo įprastų rašymo ar piešimo priemonių, vietoje grafito naudojamas plastikas. Rašiklio konstrukcija užtikrina greitą plastiko pakeitimą, kas suteikia galimybę kombinuoti spalvas ir medžiagas tiesiogiai piešinyje. Kviečiame novatoriškai kurti trimačius objektus! Vaikai nuo 6 metų laukiami trečiadieniais 15 val.

• Dėmesio ir koncentravimosi ugdymosi užsiėmimai. Šios programos pagalba mokomasi savireguliacijos, atsižvelgiant į kūno siunčiamus signalus. Besinaudojančiam programa suteikiama informaciją apie jo kūno fiziologinę funkciją (odos varžos pokyčius), nes kintant psichologinei būklei, kinta kompiuteriu fiksuojami parametrai. Vaikai gali žaisti dėmesio ir susikaupimo ugdymui skirtus žaidimus: Balansas, Labirintas, Vabzdžiai, Nupiešk savo grafiką, Muzikos grafikas ir kt. Užsiėmimai skirti vaikams nuo 8 metų, kiekvieną ketvirtadienį 15 val.

• Bitutės-robotukai edukacinė veikla. Spalvinga, lengvai valdoma ir draugiška edukacinė bitutė-robotas „Bee-bot“ tai visame pasaulyje populiari ugdymo priemonė, skirta patiems mažiausiems ir smalsiausiems vaikams mokytis iššifravimo bei problemų sprendimo, programavimo pradmenų. Tiksliniais krypties mygtukais galima įvesti iki 200 skirtingų komandų, kurių pagalba „Bee-Bot“ galėsite nukreipti judėti pirmyn, atgal, į kairę ir į dešinę. Paspaudus žalią mygtuką „GO” robotukas pradeda savo kelionę. Be jokios abejonės, vaikus sužavės tai, kad mokytis su „Bee-Bot“ yra neįtikėtinai smagu! Užsiėmimai vyksta vaikučiams 5+ amžiaus penktadieniais, nuo 15 val.

Kviečiame susipažinti su minėtomis veiklomis iš arčiau. Bibliotekos savanorė Daria sukūrė trumpą vaizdo filmą, kurį rasite Youtube kanale: „Technologinės veiklos vaikams Zarasų r. sav. viešojoje bibliotekoje“ arba paspaudę šią nuorodą:
https://www.youtube.com/watch?v=183q9GqB8v0

Linkime malonių patirčių!

Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Europa – mano namai Skaityti plačiau...
Zarasų viešojoje bibliotekoje smagiai paminėta Europos diena skirta Europos jaunimo metams. Šią dieną prisimenamas istorinis įvykis – 1950-tų metų Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta idėja apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas.
Karo Ukrainoje akivaizdoje Europos Sąjungos pamatinės vertybės – vienybė ir solidarumas – šiandien yra kaip niekad svarbios. Galime didžiuotis Europos Sąjungos vienybe ir ryžtu siekiant, kad į Europą vėl sugrįžtų taika. Esame viena Sąjunga, susivienijusi dėl vieno tikslo. Tad būtent tokią – vieningą ir solidarią Europą ir minėjome.
Gausiai nušniokštęs lietus nenubaidė jaunųjų santarviukų, pasiryžusių minėti Europos dieną. Veiklų čia jiems netrūko su Zuikiu Nulėpausiu (vyresn. bibliotekininke Liuda Vaitavičiene). Bibliotekos kiemelyje, ant asfalto, kreidutėmis piešė spalvingą Europą, drąsiausieji pristatinėjo piešinius. Vėliau visi skubėjo į kūrybines dirbtuvėles. Vaikai, padedant vyresniajai vyresn. bibliotekininkei Zinai Černovienei, iš dėlionės detalių sudėjo Europos Sąjungos žemėlapį, o iš pasirinktos ES šalies vėliavos spalvų liejo akvarelės piešinius, atsakinėjo į viktorinos klausimus.
Bene smagiausia atrakcija vaikams tapo žaidimas „Kelionė po Europą“ su stilizuotu lėktuvu, kuriam vadovavo lėktuvo pilotas Zuikis Nulėpausis. Tik atsakingiausiems vaikams Zuikis Nulėpausis patikėjo „pilotuoti“ lėktuvą.
Bibliotekos fojė intensyviai vyko vaikų žaislų mainų akcija. Vaikų mainų kampelis stebino žaislų gausa. Šioje akcijoje buvo išdalinti Zarasų viešosios bibliotekos žaislotekos žaislai, prieš tai bibliotekininkėms išskalbus ir paruošus antram gyvenimui. Tikimės, kad šie minkšti žaisliukai rado gerus šeimininkus.

Saulė Pelekienė,
Zarasų raj. sav. viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Moksleiviams apie komiksą, istorijas ir pasiskulptūrinimą Skaityti plačiau...
Gegužės 13 dieną Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas su akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ autoriais – Lina Itagaki ir Mariumi Marcinkevičiumi. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV a ir IV b klasių moksleiviai susipažino su knygomis „Akmenėlis“ ir „Grybo auksas“, dalyvavo „Pasiskulptūrinimo kūrybinėse dirbtuvėse“.
Rašytojas Marius Marcinkevičius – vilnietis medikas, keliautojas ir rašytojas išleidęs jau nemažai knygų vaikams, pakvietė į kelionę sunkia tema supažindinančia su dviejų vaikų išgyvenimais gete. Tai istorija, kuri karo metu galėjo nutikti bet kuriame mieste, ne tik autoriaus gimtajame Vilniuje. Paveikslėlių knyga „Akmenėlis“, iliustratorė Lina Dagilė – supažindina su žydų tautos tragedija, ištikusia ją XX a. pirmojoje pusėje, su jų tautos tradicijomis, kultūra. Autorius papasakojo, kad rašydamas šią istoriją atsakė į vaikystėje jam kilusius klausimus iš kur tie keisti užrašai ar daiktai, kuriuos rasdavo su draugais žaisdamas ir bėgiodamas po senąjį Vilnių. Atskleidė tikrų žmonių, sulaukusių tragiško likimo istorijas. Priminė moksleiviams apie Pasaulio teisuolius, gelbėjusius žydus karo metais.
Lina Itagaki – dailininkė, knygų iliustratorė ir leidėja papasakojo, kad anksčiau dirbo įvairius darbus nesusijusius su knyga, jas pradėjo iliustruoti neseniai, sulaukusi savo trisdešimtmečio. Jos iliustruota rašytojos Jurgos Vilės sukurta istorija „Sibiro haiku“, išleista 2017 m. sulaukė didelio populiarumo. Dailininkė pristatė komiksą „Grybo auksas“, pasakojantį apie žymaus XX a. pirmosios pusės skulptoriaus, Vinco Grybo kūrybą ir tragišką likimą. Skulptoriaus anūkės Rasos Grybaitės parašytą tekstą apie savo senelį komiksui adaptavo kartu su Mariumi Marcinkevičiumi. Pakvietė klausytojus skaitant knygą pakeliauti skulptoriaus gyvenimo ir kūrybos keliais ir sužinoti, kur Vincas Grybas slėpė „auksą“. Zarasiečiams tai svarbu, nes menininkas sukūręs skulptūras ir paminklus daugeliui Lietuvos istorinių asmenybių, susijęs ir su Zarasais. 1939 m. rinktos lėšos Zarasų šviesuoliui Dominykui Bukontui paminklui pastatyti pagal Vinco Grybo projektą.
Iliustruotoja papasakojo apie tai, kad komikse reikia skaityti vaizdą, nes jis svarbiausias. Tekste užrašoma jame netilpusi informacija. Papasakojo ir parodė, kokias knygas yra piešusi, kaip atrodė komiksas „Grybo auksas“ kūrimo procese. Kaip tekstas tampa piešiniu ir kiek trunka pasiruošimas tokią knygai nupiešti, kokios spalvos yra pagrindinės. Kaip gimsta knyga, jos idėja ir kas vyksta iki pabaigos, jau atspausdintos knygos.
Papasakojo ir parodė apie leidyklos „Misteris Pinkmanas“ išleistas knygas „Super bobutės“ (aut. M. Marcinkevičius ir V. Ežiukas), „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“ (aut. M. Marcinkevičius, V. Maksvytė, L. Itagaki) kviesdama jas įsigyti su autorių autografais. Marius Marcinkevičius pakvietė tapti muzikinio spektaklio, pastatyto pagal jo knygą „Maži eilėraščiai mažiems“ dalyviais ir linksmai pajudėti. Atsakė į moksleivius dominusius klausimus, kiek trūko komikso kūrimas, kokias kalbas dailininkė moka.
„Pasiskulptūrinimo kūrybinėse dirbtuvėse“ moksleiviai, pasitelkę fantaziją ir išlaisvinę savo kūrybiškumą tapo skulptoriais. Kiekvienas dalyvis sukūrė po vieną ar kelias skulptūras. Kūrinėlius bibliotekos lankytojai galės pamatyti surengtoje ekspozicijoje.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Kaip kiškis mokėsi drąsos Skaityti plačiau...
Ką daryti, jeigu esate nedrąsūs? Kaip įgyti drąsos? O gal jūs esate drąsūs, tik patys to dar nežinote?
Klausydamiesi britų rašytojos ir iliustruotojos Nicolos Kinnear sukurtos istorijos apie namisėdą kiškį Leoną ir jo draugę Luną, tikrą pajodžargą vaikai išbandė įvairius pojūčius. Klausėsi miško garsų ir grožėjosi jo vaizdais. Stebėjo povandenį pasaulį, tekantį upelį. Pajuto vandens šaltumą, vėjo dvelksmą.
Zarasų „Santarvės'' pradinės mokyklos priešmokyklinukai įsitikino, kad noras išgelbėti draugą didesnis už daugybę baimių. Kad iš tiesų esame drąsesni, nei patys apie save galvojame.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Darios Kravtsovos
EKSKURSIJA Į MOLĖTUS Skaityti plačiau...
Gegužės 6 dieną 3a ir 3b klasių mokiniai kartu su mokytojomis Liuse ir Danute išvyko į mokomąją
pažintinę ekskursiją Molėtuose. Padėjo mokytojoms mama Birutė ir krikšto mama Justina. Žalvario
pramogų parke mus pasitiko parko savininkas Algirdas su draugu Sigitu. Jie mums pristatė veiklos
planą ir saugaus elgesio taisykles, kurių turėjome laikytis pramogaudami ir žaisdami. Susidomėję
pasirengėme orientavimosi varžyboms. Komandos, gavusios nurodymus, turėjo surinkti parko
teritorijoje per 15 minučių kuo daugiau raudonų kamuoliukų. Gavę žemėlapius ir maišelius
kamuoliukams ėmėmės darbo. Išgirdę švilpuką turėjome grįžti. Viena komanda pavėlavo, bet
kamuoliukų parsinešė daugiausiai. Nors ir gavę baudos taškų už pavėlavimą jie tapo orientavimosi
varžybų 1 vietos nugalėtojais ir buvo apdovanoti medaliais. Pasveikinę nugalėtojus skubėjome prie
sekančių rungčių. Nugalėjus baimę teko pereiti rąstu per pelkę ir ,,čiuožti” lynu virš vandens. Po
labai ekstremalių rungčių nubėgome suptis. Labai patiko sportinės komandų varžybos: ,,Dešinė,
kairė, dešinė, kairė…” Kiekvienas komandos narys buvo atsakingas už savo veiksmus, turėjome
palaikyti vienas kitą, kad greičiau pasiekti finišą. Prisiminę stipruolį Žydrūną Savicką bandėme
išlaikyti labai didelę policininko lazdą. Sekėsi neblogai, bet rekordų nepasiekėm. Smagiai
pasilinksminome kreivų veidrodžių karalystėje. Papietavę, pašokę ir pažaidę diskotekų salėje
pasveikinome lanksčiausią ,,Karūnos” laimėtoją, mažąją Gabiją. Padėkoję pramogų parko
darbuotojams už smagias sportines pramogas bei nuoširdų bendravimą skubėjome į Lietuvos
etnokosmologijos muziejų. Labai nesinorėjo skirtis, bet mūsų laukė muziejaus gidai. Prisiminėme,
kad mūsų planeta Žemė turi aštuonias kaimynes. Kartu jos sudaro devynių planetų šeimą, kuri
sukasi aplink Saulę. Planeta Žemė Saulės sistemoje yra vienintelė, kurioje yra vandens ir egzistuoja
gyvybė. Sužinojome, kad Venera yra karščiausia planeta, o raudonoji planeta yra Marsas. Jo
paviršių dengia raudonų dulkių sluoksnis. Išsiaiškinome, kodėl žmonės stebi ir tyrinėja dangų
teleskopais? Sužinojome, kad be Saulės ir planetų, Saulės sistemą sudaro planetų palydovai,
nykštukinės planetos, vadinamos asteroidais, ir kometos. Saulė - vienintelė žvaigždė, kuri yra taip
arti Žemės, kad mes jaučiame jos šilumą. Mums gidas pademonstravo, kas tai yra gravitacija? Tai
masyvių materialių kūnų tarpusavio traukos sąveika. Priklauso nuo kūno masės ir atstumo.
Žiūrėjome filmuką apie didžiausius ir mažiausius daiktus. Kurio tęsinys dar bus sukurtas ateity. Po
ekskursijos jautėmės taip, tarytum pabuvoję kosmose… Dėkojame Tėveliams už pinigėlius, skirtus
ekskursijai, o mamai Birutei ir krikšto mamai Justinai už rūpinimąsi mumis. Ačiū autobuso
vairuotojui Jonui už saugų pavežėjimą. Skubėjome namo. Buvome pavargę, bet pilni įspūdžių,
kuriuos pailsėję papasakojome artimiesiems.

Trečiokų mokytojos Liusė Mažeikienė ir Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos Kajaus krikšto mamos Justinos, mamos Birutės ir mokytojos Danutės.
Šokio projektas ,,Mes šokam" Skaityti plačiau...
Zarasų ,,Santarvės" pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo respublikiniame šokio projekte ,,Mes šokam", kuris buvo skirtas Tarptautinei šoko dienai paminėti. Projektą rengė Vikaviškio šokių studija ,,Šokantys bateliai". Bendra šokio kompozicija šokiui sutelkė daugiau nei 4000 Lietuvos šokio mylėtojų,. Puikus projektas vienijantis visus šiuo sudėtingu karantino ir pandeminiu laikotarpiu. Smagi ir uždeganti Marijono Mikutaviačiaus daina „Ši vasara“, pagal kurią choreografiją sukūrė choreografijos mokytoja ekspertė Vilija Jakubauskė. Mūsų mokyklos mokinius šiam projektui subūrė 4a klasės mokytoja Dalia Kukonenko.
Tad visus sveikiname su Tarptautine šokio diena!

Nijolė Ragauskienė
Konkurse „Tarmių lobynai“ Skaityti plačiau...
„Tarmių lobynai“, tai konkursas, skirtas mokiniams, gebantiems kalbėti tarmiškai, varžytuvės. Šias varžytuves organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiais, varžytuvės vykdomos nuotoliniu būdu. Norintys dalyvauti varžytuvėse mokiniai turi nufilmuoti vaizdo įrašą, kuriame jie tarmiškai skaito eiles, pasakoja ar dainuoja, autorių sukurtus, lietuvių liaudies ar savo kūrybos kūrinius.
Šioms varžytuvėms pasiruošė ir savo video pateikė 4 „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai, kurie išmoko aukštaičių tarme „paūtarot“, tai yra papasakot:
3a klasės mokinys Gedas Grigėnas „Velnių gudrumas“;
3a klasės mokinys Augustas Žuk „Vėžia vaikai“;
3c klasės mokinė Kotryna Samanytė „Aželis mana vargšelis“
3c klasės mokinys Lukas Samanis pasakojimą „Karvelio lizdas“.
Šiems mokiniams tai buvo pirmieji bandymai mokytis kalbėti savo prigimtine aukštaičių tarme, bet tikiuosi, kad tai tik graži pradžia. Besimokančių tarmiškai buvo ir daugiau, tik kai kuriems nusifilmuoti sutrukdė ligos. Visi dalyviai lanko mokyklos folkloro ansamblį „OP-KA“, kuriam vadovauja mokytoja Diana Skvarčinskaitė, pagelbėjusi mokiniams pasiruošti šiam konkursui.
Nugalėtojai bus skelbiami 2022 m. birželio 7 d. interneto svetainėje https://www.lmnsc.lt/musu_lobynai/
Kviečiame pasiklausyti mūsų mokyklos mokinių, pasakojančių savo prigimtine aukštaičių tarme.Ekskursija į Zarasų policijos komisariatą Skaityti plačiau...
Įpusėjus pavasariui Zarasų “Santarvės” pradinės mokyklos 3-4 klasių moksleiviams duris atvėrė Zarasų rajono policijos komisariatas.
Vaikai su džiaugsmu ruošėsi šiam apsilankymui, kurio metu Zarasù rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjas Liudvikas Komka ne tik papasakojo apie savo kolegų kasdienybę, bet ir parodė įvarias darbines patalpas bei naudojamas technologijas. Moksleiviai aplankė budinčiojo patalpą, kurioje yra įrengtos stebėjimo kamerų monitoriai - jų yra net 34! Per šiuos ekranus budintis pareigūnas, o ekskursijos metu taip pat ir moksleiviai galėjo realiu laiku stebėti, kas vyksta policijos komisariato patalpose. Tyrėjas Liudvikas parodė šaudyklą ir visą jai priklausančias priemones. Mokiniai lankėsi sporto salėje, kurioje pareigūnai tobulina savo fizinius įgūdžius. Nes fizinis pasirengimas ir geros fizinės formos palaikymas labai svarbus kiekvienam pareuigūnui.. Ekskursijos metu moksleiviams teko pasėdėti policijos automobilyje sulaikytųjų asmenų vietoje, būti surankintiems antrankiais, palaikyti guminę lazdą.
Neišdildomą įspūdį vaikams paliko pačios sulaikymo vietos patalpos, ( vienoje iš jų sulaikytieji išbūna iki poros valandų, o kitose iki kelių parų).
Ekskurijos pabaigoje pareigūnas L. Komka pabrėžė, kad svarbu laikytis saugaus elgesio taisyklių bei laikytis viešosios tvarkos tam, kad moksleiviai išvengų vizito į šią įstaigą dėl netinkamo elgesio koregavimo.

M. Dvelienė
“Kartu smagiau!’ Skaityti plačiau...
Balandžio 27 d. sporto salėje vyko tradicinė priešmokyklinių ugdymo grupių šventė “Kartu smagiau! “. Skambant nuotaikingai muzikai mokinukai darė mankštą, šoko, sportavo. Daug džiugių emocijų patyrė dalyvaudami linksmose estafetėse, atlikdami įdomias užduotis, sekdami pasaką. Už akyvumą, kūrybiškumą, nuotaikingumą komandos buvo apdovanotos Padėkos raštais ir prizais. Keturių klasių komandos : “Greitučiai”, “Linksmučiai”, “Judručiai” ir “Gudručiai” įtikinamai įrodė, kad dalyvauti visiems kartu yra kur kas smagiau ir įveikti užduotis yra kur kas lengviau. Liko vienas mėnuo iki moksl;o metų pabaigos ir priešmokyklinukai džiugino savo gebėjimais kūrybiškai ir darniai atlikti skirtas užduotis. Ačiū grupių mokytojoms už rūpestingą darbą mokant mokinius savarankiškumo, atidumo, gebėjimo sportuoti ir pamėgti aktyvų poilsį!

N. Ragauskienė
Metų ratas literatūroje ir akvarele Skaityti plačiau...
Besisukdamas gamtos metų ratas keičia vieną metų laiką kitu. Kiekvienas yra ypatingas ir nuostabus. Sukasi ir keičiasi ne tik metų ratas, keičiasi ir žmonių emocijos.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos trečios klasės moksleiviai ir mokytoja Laimutė priėmė iššūkį, prieš literatūros valandėlę įsivertino savo emocinę būseną. Kiekvienas dalyvis iš Emocijų rato išsirinko po emociją ir ją užrašė ant lapuko.
Skaitydami ir klausydamiesi draugų skaitomo gamtininko, rašytojo Selemono Paltanavičiaus kūrinio „Kas nudažo pasaulį“ sužinojo kaip keičiasi gamta ir kas vyksta sukantis gamtos metų ratui. Pasigrožėję puikiomis dailininkės Rūtos Dzin iliustracijomis, patys liejo akvarelės kūrinėlius rinkdamiesi įvairių metų laikų spalvas, užrašė sveikinimus. Darbelius dovanos Mamytėms.
Baigę kūrybinę užduotį dalyviai dar kartą įsivertino savo emocinę būseną ir įsitikino, kad ne tik gamtos metų ratas sukasi. Keičiantis įvykiams Emocijų ratas taip pat sukasi.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės