REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija
PRIĖMIMO DOKUMENTAI

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Civilinės saugos funkcinės pratybos Skaityti plačiau...
Kiekvieną rudenį tradiciškai pagal renginių planą mokykloje buvo surengtos civilinės saugos pratybos. Pratybų tikslas – operatyvus situacijos įvertinimas ir saugi mokinių evakuacija iš mokyklos patalpų. Po gauto signalo klasių vadovai greitai ir saugiai išvedė iš mokinius iš klasių ir palydėjo į saugumo aikštelę. Pratybose dalyvavo 287 mokiniai, 23 pedagogai, administracijos ir personalo darbuotojai. Kiekvienų pratybų metu yra prisimenamas evakuacijos algoritmas. Kartojant tokio pobūdžio pratybas susiformuoja įgūdis, ką reikia daryti išgirdus pavojaus signalą. Mokyklos direktorė padėkojo mokytojams ir mokiniams už darnų ir skubų pasišalinimą iš mokyklos ir išsirikiavimą mokyklos aikštelėje. Buvo prisimintos būtinos taisyklės, analizuotos pastebėtos klaidos.

N. Ragauskienė
Ruduo miške Skaityti plačiau...
Saulėtą rugsėjo 28d.Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai keliavo į mišką ieškoti rudenėlio spalvotų išdaigų. Žvalgėmės į medžius, išmargintus jų lapus, upėje plaukiojančius paukščius, ant tilto turėklų kabančius voratinklius. Vaikai stebėjo, fiksavo stebėjimus, rinko gamtinę medžiagą. Aptarėme rastus grybus, juos suskirstėme į valgomus ir nevalgomus. Teko pasukti galveles, įminti mįsles, išklausyti sakmę – kodėl medžiai tyli? O kaip gamtoje be žaidimų...Buvo ratelių ir varžytuvių. Skaitėme miškinukų prašymą - būnant miške saugoti žaliąją jo paklotę, kaip teisingai grybauti ar uogauti. Prisirinkome rudeninių lapų ir grupėse kūrėme rudenines puokštes. Į šią veiklą įsitraukė ir tėveliai, kurie savo kūrybiškumu papuošė mokyklą. Dėkojame tėveliams už rudeninių kompozicijų grožį.

Rasa Dičiūnienė
Pasaulinė gyvūnų diena Salako ugdymo skyriuje Skaityti plačiau...
Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės.
1931 metais Italijoje, Florencijoje, Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus visų gyvų Žemės padarų globėjo atlaidų dieną, švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų dieną.
Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia įvairių religijų, politinių pažiūrų ir įsitikinimų žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai.
Mūsų mokyklos ikimokyklinės,priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai, paminėdami šią dieną, mokyklos kieme surengė savo mylimiausių gyvūnų parodą. Vaikai pristatinėjo savo gyvūnus :kas šuniukus ,kas vėžliukus ,žuvytes ,o kas – ir mylimiausį triušiuką ,jūrų kiaulytę. Tačiau parodoje daugiausiai karaliavo kačiukai. Visą popietę vaikai rūpinosi ir džiaugėsi savo mažaisiais draugais.
Organizuodami šią parodą stengėmės skatinti abipusę žmogaus ir gyvūno draugystę bei mažiuosius mokinukus mokyti rūpintis savo draugais.Vaikai suprato, kad gyvūnai, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, baimės, skausmo ir kančios. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Salako ugdymo skyriaus mokytoja Danguolė Kisielienė
Mokytojo diena „Santarvės“ pradinėje mokykloje Skaityti plačiau...
Gėlių puokštėm, žiedais, šypsenom, šiltais sveikinimais mokyklos mokytojai džiaugėsi nuo pat ryto... „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai, pakeitę klasės mokytojus, oriai įžengė į pradinukų klases. Jaukiam ir ramiam pasišnekėjimui prie arbatos puodelio į mokytojų kambarį rinkosi mokytojai. ... Be rūpesčių, su šypsena, neskubėdami džiaugėsi šventine nuotaika. O gimnazistai, kaip bitutės atsakingai ir stropiai zujo tarp mažųjų mokinukų, stengėsi, kad veikla klasėje būtų įdomi ir prasminga, saugi ir nuotaikinga. Rūpestingai lydėjo vaikus į valgyklą, prižiūrėjo, kad mažieji plautų rankas, elgtųsi mandagiai... Sporto salėje aktyviai sportavo, žaidė...Nebuvo pamiršta ir mokyklos direktorė, pavaduotoja, anglų ir tikybos mokytojai... Mokinio padėjėjų komanda buvo pasirengusi kiekvienai klasei teikti operatyvią pagalbą, užtikrino darnų budėjimą pertraukų metu. Ir dar ne viskas... šventės kulminacija vyko aktų salėje, kurioje trijų mokyklų mokiniai surengė koncertą pradinių klasių mokytojams! Mokyklos direktorė Daiva pasveikino mokytojus, specialistus, bendruomenės narius su profesine švente. Koncertą koordinavo muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Programą vedė gimnazijos mokinė Kamilė. Pauliaus Širvio progimnazijos penktokai: Dominykas, Gedas, Augustinas, Paulius, Jonas labai nuoširdžiai atliko dainą „Mokytoja“. Pradinukų choras „Šypsenėlės“ nuotaikingai papasakojo, kas ką klasėje prikrėtė... Progimnazijos mokinių ansamblis: Adelė, Tėja, Emma, Ligita, Dominykas, Ovidijus dovanojo muzikines gėles...Gimnazistas Kirilas nuskraidino mokytojus į saulėtą Italiją. Dviejų Emilijų duetas dovanojo aistringą čigonų dainą. Aštuntokė Viltė jausmingai padainavo Moniqué dainą „Negėda jaust“, Emilijos nostalgija kvepianti daina „Voyage, voyage“ mokytojų mintis lydėjo pasaulio keliais ir takais... Mokytoja Diana ir progimnazijos moksleivių trio : Viltė, Kornelija ir Ovidijus finalinėje dainoje „Mokytojas mokosi“ įvardijo mokytojo kiekvienos dienos pašaukimą – mokytis ir mokyti augantį žmogų. Esam dėkingi gimnazijos administracijai už galimybę tęsti tradiciją – leisti gimnazistams pabūti mokytojais...Mums buvo didelis džiaugsmas matyti užaugusius buvusius pradinukus, pasidalinti su jais idėjomis ir patirtimi. Ačiū už nuostabų koncertą mokiniams ir mokytojams Dianai ir Gražvydui Gasparavičiui!

Salako skyriuje
mokytojas sveikino mokiniai ir tėveliai. Šią dieną viskas buvo atvirkščiai – mokytojos Danguolė ir Reda tapo Mokinėmis, o tėveliai – Mokytojais. Pirmiausia, mokytojom buvo supintos kasytės, įteiktos mokymo priemonės ir sudarytas pamokų - siurprizų tvarkaraštis. Visą pusdienį mokytojos kartu su mokinukais linksmai ir stropiai dalyvavo kūrybingoje veikloje. Išradingi tėveliai labai pasistengė, kad užduotys būtų turiningos, motyvuojančios ir skatinančios siekti aukštesnių pažinimo rezultatų. Šypsenos kuteno visų dalyvių nuotaiką... Visada pradžiugina Salako skyriaus mokytojų ir mokinių tėvelių šiltas bendradarbiavimas, kuris kalba apie didelės šeimos narių gražią ir turiningą draugystę. Ačiū mieliems tėveliams už surengtą nuotaikingą ir jaukią šventę!


N. Ragauskienė
Antrokų popietė bibliotekoje Skaityti plačiau...
Spalio pirmąjį penktadienį Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II a klasės mokiniai su mokytoja Dalia Kukonenko.
Lankytojai susipažino su Zuikio Puikio („Zuikis Puikis“ aut. Eduardas Mieželaitis) istorija lytėdami, klausydami, matydami. Sensorinių skaitymų dalyviai kartu su personažu „sugraužė“ kopūsto lapą, šoko linksminosi, skaičiavo ir galiausiai raitė dvejetukus. „Pasodino“ patį didžiausią ir gražiausią medį, nuostabiai papuošė zuikučius.
Po pertraukėlės atokvėpio visi lankytojai tapo kūrėjais. Susiskirstę į keturias komandas konstravo Japonijoje sukurtais LaQ konstruktoriais. Kiekvienas dalyvis pasitelkęs savo fantaziją ir kūrybiškumą sukūrė po vieną, kai kurie net po kelis kūrinius.
Moksleiviai džiaugėsi linksmai ir įdomiai praleidę laikąZina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos N. Pilac ir aut.
JUNGIAMĖS PRIE SMURTO PRIEŠ VAIKUS PROGRAMOS „ESAME SAUGŪS“ Skaityti plačiau...
Mūsų mokykla pradeda įgyvendinti smurto prieš vaikus prevencijos programą „Esame saugūs“, kurios tikslas – ugdyti ir stiprinti vaikų asmeninio saugumo įgūdžius: suteikti žinių apie vaiko teises, jausmus, smurto formas, suteikti įgūdžių kaip apsisaugoti nuo smurto, kaip ir kur kreiptis pagalbos.
Š.m. spalio 3d. mūsų mokykloje įvyko trečių klasių tėvų susirinkimas, kurio metu pristatyta pati programa, suteikta žinių tėvams ir globėjams, kaip atpažinti ženklus, kurie rodo, kad vaikas galimai patyrė ar patiria prievartą ir kaip elgtis tokiais atvejais.
Tėvų ir globėjų įsitraukimas į programą yra labai svarbus, kadangi būtent šie suaugę gali padėti vaikams įtvirtinti naujai išmoktus įgūdžius kasdienybėje.
„Esame saugūs“ – tai praktiniai, interaktyvūs užsiėmimai vaikams. Užsiėmimai pritaikyti vaikų amžiui ir informacija išdėstoma suprantamai, patraukliai, įtraukiančiai. Jų metu vaikai mokysis būti saugūs, atpažinti smurtą ir kitas pavojingas situacijas realiame ir virtualiame gyvenime, sužinos, kaip elgtis susidūrus su netinkamu elgesiu, kaip ir kur kreiptis pagalbos.
Ves užsiėmimus vaikams ir paskaitas tėvams mokyklos psichologė Zita Aleksandravičienė ir mokytoja Viktorija Cvetkova, baigusios Paramos vaikams centro organizuojamus programos „Esame saugūs“ mokymus.

Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Saugaus eismo pamokėlės Skaityti plačiau...
2023 rugsėjo 20 dieną Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje pirmų klasių mokiniams vyko saugaus eismo pamokėlės.
Utenos aps. VPK Zarasų r. PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Justina Ivanovskienė pasakojo mokiniams apie tai, kaip svarbu laikytis taisyklių, kurios padės teisingai dalyvauti eisme.
Prasidėjus mokslo metams, kai visi mokiniai grįžta į mokyklą, labai svarbu priminti, kaip teisingai pereiti gatvę, į ką atkreipti dėmesį ir jokiais būdais niekada nežiopsoti kelyje. Būtent apie tai pareigūnė pasakojo pirmokėliams, kurie mielai stengėsi atkreipti dėmesį į svarbiausius saugaus eismo aspektus. Be to, pareigūnė Justina ne tik papasakojo mokiniams apie kelių eismo taisykles, bet ir parodė labai informatyvius filmukus šia tema, kuriuos vaikai žiūrėjo su didžiuliu susidomėjimu.
Svarbu paminėti, kad po šių pamokėlių kiekvienas iš moksleivių labai apsidžiaugė gavęs pažymėjimą bei atšvaitą.
Džiaugiamės, kad bendradarbiaudami su Zarasų VPK pareigūnais priminėme mokiniams, kaip taisyklingai pereiti gatvę.
Likite saugūs kelyje!

Parengė socialinis pedagogas
Mariana Dvelienė
AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU Skaityti plačiau...
Š.m. paskutinę rugsėjo savaitę priešmokyklinių grupių vaikams vyko užsiėmimai su psichologe Zita Aleksandravičiene. Užsiėmimai buvo vedami remiantis socialinės kampanijos “Vienas iš penkių” metodine medžiaga, siekiant stabdyti seksualinį smurtą prieš vaikus. Patiriamas ir stebimas smurtas gali sukelti ilgalaikes neigiamas pasekmes vaiko psichologinei savijautai, elgesiui, ilgainiui ir problemas išmokstama spręsti pasitelkiant smurtą. Psichologė mokė vaikus kaip atskirti gerus prisilietimus nuo blogų, supažindino mokinukus su apatinių rūbelių taisykle, aptarė, kaip save saugoti, kaip pasakyti tvirtą NE bei pagalbos galimybes.
Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Kas yra Europos Mokyklų Sporto diena? Skaityti plačiau...
Europos mokyklų Sporto diena yra mokyklos diena skirta smagiai žaisti kartu, skatinti fizinį aktyvumą ir sveikatą visiems. Tai šventė, kuri suteikia mokykloms galimybę:
kelti fizinio ugdymo profilį mokykloje,
sukurti įdomų ir teikiantį malonumą fizinį aktyvumą,
skatinti judėjimą ir sveiką gyvenseną.
Tokios dienos tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, išbandyti naujas fizinio aktyvumo formas ir sporto šakas ir, žinoma, sukurti mokyklos bendruomeniškumo jausmą tarp visų dalyvių.
Mūsų mokyklos mokinukai jau visą rugsėjo mėnesį aktyviai dalyvavo įvairiose sportinėse veiklose. Europos Mokyklų Sporto dieną - rugsėjo 29 d.- mokyklos mokiniai nutarė pašokti. Nuostabiai puiki šilta rudenio diena, nuotaikinga muzika, linksmi šokio judesiai skatino pajusti malonų bendrystės jausmą ir džiaugsmą. Dėkojame šios iniciatyvos autorei – mokytojai Daliai Kukonenko ir visoms kolegėms bei mokiniams aktyviai įsijungus į žaismingo šokio ritmą.

Nijolė Ragauskienė
Sužinojo kaip gimsta iliustracijos Skaityti plačiau...
Rugsėjo 28 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Kaip gimsta iliustracijos“ ir dailininko Vlado Žiliaus iliustracijų parodos „Mano ženklai“ atidarymas.
Renginį vedė Vilniaus universiteto filologijos fakulteto dėstytoja, knygų leidėja ir vertėja, edukatorė Rasa Bačiulienė. Bibliotekos fonduose rasite knygas: „Vilko ašara“, „Jei su lapėm prasidėsi...“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi = Вік живи – вік учись“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi = Man lærer så længe man lever“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi = Live and learn“, „Gimnazistė“, „Paukščio snape – žmogaus delne“ ir dar daug kitų šios autorės leidinių.
Renginyje dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV b klasės moksleiviai su mokytoja Alina Guntuliene. Dalyviai sužinojo kaip kuriamos iliustracijos. Kad iliustravimo būdas, kai piešinys kuriamas pieštuku, plunksna, anglimi, tušu arba jo atvirkščias vaizdas ėsdinamas chemikalais medžio, metalo, linoleumo ar akmens plokštėse, nuo kurių spausdinami grafikos lakštai vadinamas grafika. Išgirdo pasakojimą apie dailininko Vlado Žiliaus iliustravimo ypatumus.
Edukatorė R. Bačiulienė dalyviams paskaitė lietuvių poetės Aldonos Puišytės nuotaikingą eilėraštį apie girių gyventojus gnomus ir pakvietė išgirstą tekstą iliustruoti taikant grafikos techniką. Moksleiviai susikaupę ir pasitelkę vaizduotę kūrė iliustracijas pieštukais. Pripiešė visko – mažų ir didelių eglių, kai kurie net eglyną, nykštuką ant kelmo lyg ant sosto, rūkstantį dūmą, žvaigždes... Nupiešę išsirinko po vieną spalvotą pieštuką ir paryškino išsirinktą detalę ar kelias detales tik viena spalva. Galiausiai vyko kūrinių apžiūra ir vertinimas, o dalyviai tapo vertintojais. Eidami ratu apžiūrėjo ant stalo sudėtus piešinius ir ant labiausiai patikusio padėjo savo pieštuką-balsą. Trijų piešinių autorius, gavusius daugiausiai pieštukų-balsų edukatorė apdovanojo įvairiais prizais.
Moksleiviai patyrė kaip tekstas virsta iliustracija, o mokykloje surengs savo grafikos kūrinių parodą.
Bibliotekos lankytojus kviečiame aplankyti Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje eksponuojamą dailininko Vlado Žiliaus grafikos kūrinių parodą „Mano ženklai“ iki spalio 26 d.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotr. N. Pilac
Solidarumo bėgimas Skaityti plačiau...
Rugsėjo 22 d. „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo dešimtajame organizacijos „Gelbėkit vaikus“ inicijuotame Solidarumo bėgime, kuris vyko Zaraso ežero saloje. Sportinę bėgimo šventę dalyviai pradėjo bendra mankšta, kurią vedė anglų kalbos mokytoja Jurgita. Bėgimo veikla buvo tęsiama kiekvienos klasės pasirinktoje salos erdvėje. Mokiniai pasirinko jiems tinkamą nuotolį, kurį įveikę dar žaidė judriuosius žaidimus, keliavo pasirinktu maršrutu tyrinėdami vietovę, augalus... Diena buvo labai vasariška, nuotaika puiki.... Smagu, kad mokyklos mokiniai solidariai prisidėjo prie iniciatyvos surinktą paramą skirti sunkumus patiriančioms bei pagalbos stokojančioms šeimoms bei vaikams.
Solidarumo bėgimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.
10-uoju Solidarumo bėgimu buvo siekiame šių tikslų:
• Bendrystė ir solidarumas kitų atžvilgiu;
• Parama ir pagalba silpnesniems;
• Emocinės ir fizinės sveikatos stiprinimas.
Lėšos už nubėgtus solidarumo kilometrus buvo renkamos Lietuvos ir Ukrainos vaikų gerovei užtikrinti. Mūsų mokyklos mokiniai surinko:598 eurus. Dalis surinktos sumos bus skirta mūsų mokyklos mokinių šeimoms, kurios stokoja paramos.
Ačiū mokytojoms ir mokiniams bei jų tėveliams už Jūsų aktyvų solidarumą ir vienybę!

Nijolė Ragauskienė