REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
vaikų priežiūra mokinių vasaros atostogų metu Skaityti plačiau...
Mažieji folkloristai "Amatų artelėje" Skaityti plačiau...
Gegužės pabaigoje Zarasų "Santarvės" pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis "OP-KA" apsilankė Zarasų kultūros centro "Amatų artelėje", kur juos pasitiko audėja, "Aukso vainiko" savininkė Birutė Andrijauskienė. Mažieji smalsiai apžiūrinėjo stakles, manekenus, ant kurių puikavosi tautiniai kostiumai. Birutė parodė, kaip užmetamos nytys, kaip šaudo šaudyklėlė, kaip tarška pakojai. Galų gale, kaip renkamas baltoje drobėje raštas raudonais siūlais (žičkas), panašus į tą, kurį folkloristai būrelio metu bandė nupiešti popieriuje langeliais raudonu pieštuku. Buvo galima stebėti ir girdėti, kaip užmetami siūlai naujam audiniui. Vėliau vyko išausto nuometo rišimo demonstravimas. Manekene šį kart teko pabuvoti ansamblio vadovei Dianai. O dalyvė Emilytė pasimatavo galionėlį. Kadangi Birutė paaiškino, kokie raštai buvo audžiami moteriškoms liemenėns, o kokie vyriškoms. Tad iš karto vaikučiams iškilo klausimas, vyriškai ar moteriškai liemenei šiuo metu audžiamas audinys, nes tikriausiai jiems dar ne visķas buvo aišku. Kaip sunkiai ir ilgai reikia dirbti, kad turėtum rankose gatavą audinį - tuo mažieji šiandien tikrai įsitikino.
Atsidėkodami audėjai Birutei už pamoką, mažieji folkloristai užtraukė dainą.

Ačiū Birutei Andrijauskienei už tikro, autentiško meno demonstravimo pamokėlę.
Kelios akelės sužibo, tai tikiuosi, kad staklėse, kuriose dabar sėdi čiūtukė Kamilė Gimbickytė, ausdama rankšluostėlį, po kelių metų sėdės kita jauna audėja.

Mokyklos vaikų folkloro ansamblio "OP-KA" mokytoja Diana
IŠVYKA Į ZARASŲ AERODROMĄ Skaityti plačiau...
Praeitą savaitę 3a ir 3b klasių mokiniai su mokytojomis Liuse ir Danute susiruošė į pažintinę veiklą Zarasų aerodrome. Saulutė mums šypsojosi, oras buvo puikus. Sparčiai žygiavome link Dimitriškių kaimo. Mus pasitiko smagiai nusiteikęs instruktorius Audrius Kuzma su aeroklubo būrelio ,,Orlėkis“ dalyviais, kurie padėjo mums veikloje. Skubėjome į angarą – pastatą, skirtą laikyti, aptarnauti ir remontuoti lėktuvams ir malūnsparniams. Šalia angaro, paruoštas skridimui, stovėjo „kukurūznikas“ AN-2 – ypač patvarus, lengvas, vienmotoris lėktuvas. Jis naudojamas žemės ūkio darbams, parašiutiniams šuoliams. Lėktuvas gali skraidinti iki 12 keleivių. Visi prie jo nusifotografavome. Po to teko išbandyti virtualios realybės akinius. Mokiniams labai patiko. Skraidinome lėktuvėlių modeliukus, kuriuos pasidarė būrelio dalyviai. Mokiniai šokinėjo ant batuto, leido lėktuvėlius, stebėjo aeroklubo būrelio dalyvių pasirodymą ir netikėtas stebuklas įvyko pabaigoje, kai instruktorius Audrius, pakilęs parasparniu virš mūsų galvų pabėrė saldainių lietaus. Mokiniai buvo maloniai nustebinti ir bėgo rinkti saldainių, kuriuos vėliau sąžiningai pasidalino su draugais. Dar teko pasidalinti ir vandenuku iš gertuvių, nes saulutė mums buvo dosni. Padėkoję instruktoriui Audriui už įdomią ir turiningą veiklą grįžome į mokyklą. Atsirado mokinių, kurie sekančiais metais žada lankyti aeroklubo būrelį ,,Orlėkis” ir mokytis konstruoti bei pilotuoti radijo bangomis valdomus orlaivių modeliukus ir būti atsakingais už savo veiksmus.

3a ir 3b kl. mokytojos Liusė Mažeikienė ir Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos 3b klasės mokinio Kosto ir mokytojos Danutės
SVEIKINAME DAGNĘ !!! Skaityti plačiau...
3B klasės mokiniai ir mokytoja sveikina Dagnę Bulyginaitę su puikiais matematikos dalyko akademiniais pasiekimais: 1 vieta Zarasų rajono matematikos konkurse, 2 vieta Kengūroj 2022 (Lietuvoje antra vieta) ir dalyvavimu Lietuvos Pradinukų matematikos olimpiadoje, kur prizinių vietų neužėmėme, bet į Zarasus parsivežėme PADĖKOS raštus mokinei ir mokytojai, ir dar daug teigiamų emocijų bei nuostatą dar kart pabandyti sekančiais metais. Žaviuosi Dagnės pastangomis tobulėti ir eiti link tikslo. Dėkoju Dagnės mamai už nuoširdų palaikymą ir nuvežimą nuosavu automobiliu į olimpiadą, kuri vyko Vilniuje. Ir Dagnei, ir mokytojai to labai reikėjo. Motyvacija ateina iš šeimos, o mokytojai belieka tik puoselėti ir auginti...,,SPRĘSTI UŽDAVINĮ IR IEŠKOTI TIESOS YRA TAS PATS“. dr. R. Kašuba. Tai Lietuvos Pradinukų matematikos olimpiados metodinės grupės vadovo dr. Romualdo Kašubos mintys.3B kl.mokytoja Danutė Tumalovičienė
Viktorina „Suk galvelę“ Skaityti plačiau...
Tradicinė viktorina trečiokus ir ketvirtokus šiemet kvietė domėtis laumžirgiais. Vieni savarankiškai, kiti su tėvelių ir mokytojų pagalba kaupė žinias apie laumžirgius ir jų giminaičius žirgelius.
Mokytoja Rasa Dičiūnienė salei papuošti pagamino įspūdingo dydžio laumžirgį – tokie žemėje skraidė, kai dar žmonių nebuvo. 3c klasės mokiniai (mokytoja L. Lumbienė) surengė piešinių parodą „Laumžirgis mano akimis“.
Eilę metų viktorinos globėjas – Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio gamtotvarkos specialistas Mindaugas Ilčiukas. Jis - svariausias vertinimo komisijos narys. Be to, kiekvienais metais paruošia vaizdinę medžiagą viktorinai, kuri savo įvairove stebina ne tik mokinius, bet ir viktorinos rengėjus bei žiuri komisijos narius.
Dalyviai, linksmai padainavę viktorinos dainą, susipažinę su taisyklėmis ir pasiskirstę į mišrias komandas nusiteikė veiklai. Atlikdami užduotis kūrybingi panaudojo gamtos, matematikos ir kalbos žinias. Atokvėpio tarp užduočių metu išgirdo teisingus atsakymus, įdėmiai klausėsi M. Ilčiuko pasakojimo ir stebėjo vaizdo medžiagą. 3c klasės mokinė Augustė Kazancevaitė viktorinos dalyviams perskaitė savo sukurtą pasakojimą „Laumės svajonė“, o mokytoja Laimutė – jaunųjų kūrėjų Solvitos Jurevičiūtės ir Augustės Kazancevaitės eilėraštukus apie laumžirgį.
„Suk galvelę“ viktorinose kasmet dalyvauja ir mokinių atsakymus vertina mokyklos direktorė Valerija Palivoda. Šiemet ji pasidžiaugė komandų gebėjimu sutelktai dirbti grupėse bei puikiomis mokinių žiniomis.
Už bendradarbiavimą renkant medžiagą, ruošiant viktorinos užduotis ir atrenkant dalyvius, dėkinga mokytojai Laimutei Lumbienei. Ačiū ir 3 - 4 klasių mokytojoms paskatinusioms mokinius dalyvaut viktorinoje. Iki susitikimo kitais metais!
Janina Trimonienė
(nuotraukos Laimutės Lumbienės ir Mindaugo Ilčiuko.)
P.S. Didžiausia padėka mokytojai Janinai Trimonienei už neišsenkamą rūpestį skleisti meilę gamtai, skatinamą mokyklos mokinius domėtis supančiu pasauliu, kvietimą būti pastabiam aplinkos reiškiniams, begalinį įžvalgumą kūrybiškai organizuojant konkursines viktorinas.
Su dižiausia pagarba reiškiame padėką Mindaugui Ilčiukui ištikimam šio renginio bendraminčiui už išsamius pasakojimus apie mažuosius gamtos gyventojus, už nuostabias nuotraukas, už šiltą, patrauklų bendravimą su viktorinos dalyviais.

Nijolė Ragauskienė
PASISKULPTŪRINO Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV a ir IV b klasių moksleiviai gegužės 13 d. dalyvavo iliustratorės Linos Itagaki „Pasiskulptūrinimo kūrybinėse dirbtuvėse ir „pasiskulptūrino“. Kviečiame pažiūrėti kaip jiems sekėsi.
Skelbimas Skaityti plačiau...
RESPUBLIKINIS RAŠINIO KONKURSAS ,,LAIŠKAS MAMAI” Skaityti plačiau...
3B klasės aštuoni mokiniai dalyvavo respublikiniame 3 - 4 klasių rašinio konkurse ,,LAIŠKAS MAMAI”, kuris vyko balandžio 1-28 dienomis Kėdainių Akademijos gimnazijoje. Konkurso tikslas – lavinti ir skatinti mokinių kūrybinius gebėjimus bei pačiais švelniausiais žodžiais padėkoti mylimai Mamytei už ,,supintas kaseles”, už ,,skanius lietinius blynus”, už ,,labai gražų broliuką”, už ,,nupirktą suknelę”, už meilę ir supratimą. Pagal nuostatus mokiniai turėjo sugalvoti rašinio pavadinimą: Jarūnės Guogytės -,,Mano brangiausia mamytė”, Pauliaus Kulio - ,,Pavasario gėlė”, Arianos Bogomolnikovos - ,,Brangiausias turtas tai mama”, Simonijos Kiškelytės - ,,Nuostabioji mano brangi mamyte”, Beno Buterlevičiaus – ,,Mieloji ir brangioji gėlelė mamytė”, Dagnės Bulyginaitės – ,,Brangiausioji mamytė”, Kajaus Budrevičiaus –,,Mano mama”, Kosto Dainio - ,,Brangioji mama”. Labai džiaugiamės ir sveikiname Simoniją Kiškelytę, kuri respublikiniame rašinio konkurse laimėjo 3 vietą ir apdovanota DIPLOMU. Taip pat sveikinu visus konkurso dalyvius, kurių rašiniai apdovanoti PADĖKOMIS. Ačiū Mokiniams už kūrybingus, įdomius ir nuoširdžius rašinius.

3B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Technologinės veiklos vaikams Zarasų viešojoje bibliotekoje Skaityti plačiau...
Vaikai gimsta ir auga visiškai kitokioje technologinėje aplinkoje, nei augo suaugusieji. Išties labai daug kalbama apie technologijų grėsmes, tačiau jei mes, suaugusieji, kontroliuojame turinį, laiką ir būdą, kaip vaikai jomis naudojasi, tai tampa draugu, puikiu papildu ugdymo procese ir programose. Naujosios interaktyvios technologijos atveria naujas galimybes, padeda sukurti aplinką, kurioje vaikai gali veikdami mokytis, taip pat padeda vizualizuoti sunkiai suprantamas idėjas, reiškinius ir sąvokas.
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vaikams galime pasiūlyti įvairias smagias ir naudingas technologines veiklas:
• FISCHERTECHNIK konstravimo dirbtuvės. Tai lanksti ir inovatyvi konstravimo sistema, kurios pagrindas – unikalus fischertechnik statymo blokelis, prie kurio galima pritvirtinti kitas detales iš visų šešių pusių. Šis edukacinio konstruktoriaus rinkinys – ideali priemonė būsimiems mechanikams, technikams ir inžinieriams mokinti. Užsiėmimų metu vaikai susipažins kaip veikia pavarų dėžė, planetinis reduktorius, kaip pastatyti tvirtą tiltą ir daug daugiau. Kviečiame vaikus 10+ amžiaus į užsiėmimus antradieniais nuo 15 val.

• LEGO robotų dirbtuvės. LEGO MINDSTORMS robotai – techninės bei programinės įrangos rinkinys, leidžiantis kurti nedidelius, lengvai modifikuojamus, programuojamus robotus. Konstruoti yra nesunku, tereikia sekti metodiką ir įdiegti suprojektuotas robotų kūrimo komandas. Užduotys kiekvienam pagal pomėgius! Užsiėmimai skirti vaikams nuo 6 metų kartu su tėveliais, trečiadieniais nuo 15 val.

• 3D pieštuko galimybės. Šis 3D spausdinimo rašiklis yra puikus meno įrankis tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tai instrumentas, sugebantis piešti ore. 3D rašiklio veikimo principas yra labai paprastas. Skirtingai nuo įprastų rašymo ar piešimo priemonių, vietoje grafito naudojamas plastikas. Rašiklio konstrukcija užtikrina greitą plastiko pakeitimą, kas suteikia galimybę kombinuoti spalvas ir medžiagas tiesiogiai piešinyje. Kviečiame novatoriškai kurti trimačius objektus! Vaikai nuo 6 metų laukiami trečiadieniais 15 val.

• Dėmesio ir koncentravimosi ugdymosi užsiėmimai. Šios programos pagalba mokomasi savireguliacijos, atsižvelgiant į kūno siunčiamus signalus. Besinaudojančiam programa suteikiama informaciją apie jo kūno fiziologinę funkciją (odos varžos pokyčius), nes kintant psichologinei būklei, kinta kompiuteriu fiksuojami parametrai. Vaikai gali žaisti dėmesio ir susikaupimo ugdymui skirtus žaidimus: Balansas, Labirintas, Vabzdžiai, Nupiešk savo grafiką, Muzikos grafikas ir kt. Užsiėmimai skirti vaikams nuo 8 metų, kiekvieną ketvirtadienį 15 val.

• Bitutės-robotukai edukacinė veikla. Spalvinga, lengvai valdoma ir draugiška edukacinė bitutė-robotas „Bee-bot“ tai visame pasaulyje populiari ugdymo priemonė, skirta patiems mažiausiems ir smalsiausiems vaikams mokytis iššifravimo bei problemų sprendimo, programavimo pradmenų. Tiksliniais krypties mygtukais galima įvesti iki 200 skirtingų komandų, kurių pagalba „Bee-Bot“ galėsite nukreipti judėti pirmyn, atgal, į kairę ir į dešinę. Paspaudus žalią mygtuką „GO” robotukas pradeda savo kelionę. Be jokios abejonės, vaikus sužavės tai, kad mokytis su „Bee-Bot“ yra neįtikėtinai smagu! Užsiėmimai vyksta vaikučiams 5+ amžiaus penktadieniais, nuo 15 val.

Kviečiame susipažinti su minėtomis veiklomis iš arčiau. Bibliotekos savanorė Daria sukūrė trumpą vaizdo filmą, kurį rasite Youtube kanale: „Technologinės veiklos vaikams Zarasų r. sav. viešojoje bibliotekoje“ arba paspaudę šią nuorodą:
https://www.youtube.com/watch?v=183q9GqB8v0

Linkime malonių patirčių!

Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Europa – mano namai Skaityti plačiau...
Zarasų viešojoje bibliotekoje smagiai paminėta Europos diena skirta Europos jaunimo metams. Šią dieną prisimenamas istorinis įvykis – 1950-tų metų Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta idėja apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas.
Karo Ukrainoje akivaizdoje Europos Sąjungos pamatinės vertybės – vienybė ir solidarumas – šiandien yra kaip niekad svarbios. Galime didžiuotis Europos Sąjungos vienybe ir ryžtu siekiant, kad į Europą vėl sugrįžtų taika. Esame viena Sąjunga, susivienijusi dėl vieno tikslo. Tad būtent tokią – vieningą ir solidarią Europą ir minėjome.
Gausiai nušniokštęs lietus nenubaidė jaunųjų santarviukų, pasiryžusių minėti Europos dieną. Veiklų čia jiems netrūko su Zuikiu Nulėpausiu (vyresn. bibliotekininke Liuda Vaitavičiene). Bibliotekos kiemelyje, ant asfalto, kreidutėmis piešė spalvingą Europą, drąsiausieji pristatinėjo piešinius. Vėliau visi skubėjo į kūrybines dirbtuvėles. Vaikai, padedant vyresniajai vyresn. bibliotekininkei Zinai Černovienei, iš dėlionės detalių sudėjo Europos Sąjungos žemėlapį, o iš pasirinktos ES šalies vėliavos spalvų liejo akvarelės piešinius, atsakinėjo į viktorinos klausimus.
Bene smagiausia atrakcija vaikams tapo žaidimas „Kelionė po Europą“ su stilizuotu lėktuvu, kuriam vadovavo lėktuvo pilotas Zuikis Nulėpausis. Tik atsakingiausiems vaikams Zuikis Nulėpausis patikėjo „pilotuoti“ lėktuvą.
Bibliotekos fojė intensyviai vyko vaikų žaislų mainų akcija. Vaikų mainų kampelis stebino žaislų gausa. Šioje akcijoje buvo išdalinti Zarasų viešosios bibliotekos žaislotekos žaislai, prieš tai bibliotekininkėms išskalbus ir paruošus antram gyvenimui. Tikimės, kad šie minkšti žaisliukai rado gerus šeimininkus.

Saulė Pelekienė,
Zarasų raj. sav. viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Moksleiviams apie komiksą, istorijas ir pasiskulptūrinimą Skaityti plačiau...
Gegužės 13 dieną Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas su akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ autoriais – Lina Itagaki ir Mariumi Marcinkevičiumi. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV a ir IV b klasių moksleiviai susipažino su knygomis „Akmenėlis“ ir „Grybo auksas“, dalyvavo „Pasiskulptūrinimo kūrybinėse dirbtuvėse“.
Rašytojas Marius Marcinkevičius – vilnietis medikas, keliautojas ir rašytojas išleidęs jau nemažai knygų vaikams, pakvietė į kelionę sunkia tema supažindinančia su dviejų vaikų išgyvenimais gete. Tai istorija, kuri karo metu galėjo nutikti bet kuriame mieste, ne tik autoriaus gimtajame Vilniuje. Paveikslėlių knyga „Akmenėlis“, iliustratorė Lina Dagilė – supažindina su žydų tautos tragedija, ištikusia ją XX a. pirmojoje pusėje, su jų tautos tradicijomis, kultūra. Autorius papasakojo, kad rašydamas šią istoriją atsakė į vaikystėje jam kilusius klausimus iš kur tie keisti užrašai ar daiktai, kuriuos rasdavo su draugais žaisdamas ir bėgiodamas po senąjį Vilnių. Atskleidė tikrų žmonių, sulaukusių tragiško likimo istorijas. Priminė moksleiviams apie Pasaulio teisuolius, gelbėjusius žydus karo metais.
Lina Itagaki – dailininkė, knygų iliustratorė ir leidėja papasakojo, kad anksčiau dirbo įvairius darbus nesusijusius su knyga, jas pradėjo iliustruoti neseniai, sulaukusi savo trisdešimtmečio. Jos iliustruota rašytojos Jurgos Vilės sukurta istorija „Sibiro haiku“, išleista 2017 m. sulaukė didelio populiarumo. Dailininkė pristatė komiksą „Grybo auksas“, pasakojantį apie žymaus XX a. pirmosios pusės skulptoriaus, Vinco Grybo kūrybą ir tragišką likimą. Skulptoriaus anūkės Rasos Grybaitės parašytą tekstą apie savo senelį komiksui adaptavo kartu su Mariumi Marcinkevičiumi. Pakvietė klausytojus skaitant knygą pakeliauti skulptoriaus gyvenimo ir kūrybos keliais ir sužinoti, kur Vincas Grybas slėpė „auksą“. Zarasiečiams tai svarbu, nes menininkas sukūręs skulptūras ir paminklus daugeliui Lietuvos istorinių asmenybių, susijęs ir su Zarasais. 1939 m. rinktos lėšos Zarasų šviesuoliui Dominykui Bukontui paminklui pastatyti pagal Vinco Grybo projektą.
Iliustruotoja papasakojo apie tai, kad komikse reikia skaityti vaizdą, nes jis svarbiausias. Tekste užrašoma jame netilpusi informacija. Papasakojo ir parodė, kokias knygas yra piešusi, kaip atrodė komiksas „Grybo auksas“ kūrimo procese. Kaip tekstas tampa piešiniu ir kiek trunka pasiruošimas tokią knygai nupiešti, kokios spalvos yra pagrindinės. Kaip gimsta knyga, jos idėja ir kas vyksta iki pabaigos, jau atspausdintos knygos.
Papasakojo ir parodė apie leidyklos „Misteris Pinkmanas“ išleistas knygas „Super bobutės“ (aut. M. Marcinkevičius ir V. Ežiukas), „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“ (aut. M. Marcinkevičius, V. Maksvytė, L. Itagaki) kviesdama jas įsigyti su autorių autografais. Marius Marcinkevičius pakvietė tapti muzikinio spektaklio, pastatyto pagal jo knygą „Maži eilėraščiai mažiems“ dalyviais ir linksmai pajudėti. Atsakė į moksleivius dominusius klausimus, kiek trūko komikso kūrimas, kokias kalbas dailininkė moka.
„Pasiskulptūrinimo kūrybinėse dirbtuvėse“ moksleiviai, pasitelkę fantaziją ir išlaisvinę savo kūrybiškumą tapo skulptoriais. Kiekvienas dalyvis sukūrė po vieną ar kelias skulptūras. Kūrinėlius bibliotekos lankytojai galės pamatyti surengtoje ekspozicijoje.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės