REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Sveikinimas Šeimos dienos proga Skaityti plačiau...


Moksleivių iliustracijose „Ką manė kamanė“ Skaityti plačiau...
Šilčiausią šio pavasario dieną, gegužės antrąjį trečiadienį, terasoje ant bibliotekos stogo vyko ketvirtokų susitikimas su knygų penketuko vaikams 2020-ųjų knygomis ir Metų knyga, kuriai atiteko daugiausia skaitytojų balsų. Moksleiviai išgirdę, kad Metų knygos „Ką manė kamanė“ autorius Vainius Bakas, būdamas tik 14-os metų pirmiausia parašė eilėraščių knygą „Lietaus spalvos“ suaugusiesiems, labai nustebo. Knyga „Ką manė kamanė“ išleista 2019 m. – pirmoji šio autoriaus poezijos knyga vaikams. Kaip pats autorius susitikimuose minėjo, kad kurti vaikams sunkiau nei suaugusiesiems, todėl ir pirmoji jo knyga skirta vyresniesiems skaitytojams. Moksleiviai sakė, kad jie manė jog rašyti vaikams yra lengviau. Pasirodo, kad ne visiems ir ne visada.
Pasklaidę ir paskaitinėję visas rinkimuose dalyvavusias knygas „Maksas ir 92 musės“ (aut. Aušra Kiudulaitė), „Sniego žmogelių žiema“ (aut. Paltanavičius Selemonas), „Kas yra upė?“ ( aut. Monika Vaicenavičienė vertėjas Dominykas Norkūnas, „Neramios dienos“ (aut. Neringa Vaitkutė;) ir V. Bako „Ką manė kamanė“ moksleiviai ruošėsi kūrybinei užduotėlei. Skaitydami ir klausydami draugų skaitomų V. Bako eilėraščių rinkosi patikusius tekstus iliustracijoms. Vieni iš karto pradėjo piešti, kiti dar pamąstė. Apžiūrint visus kūrinėlius paaiškėjo, kad dauguma moksleivių iliustravo eilėraštį „Ką manė kamanė“, keletas pasirinko „Angelai“. Tačiau visų autorių iliustracijos buvo skirtingos. Vienų angelai spalvingi, kitų – balti. Vienų pieštos kamanės apsuptos pienių pūkų, kitų tapusios milžiniškais gangsteriais iš matytų filmų. Elina savo iliustraciją aprašė eiliuotai „skrenda skrenda kamanėlė...“.
Atsisveikindami moksleiviai žadėjo dalyvauti kito knygų penketuko vaikams rinkimuose.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Sveikinimas Mamytėms Skaityti plačiau...


Matematikos konkursas PANGEA 2021 Skaityti plačiau...

Nuoširdžiai sveikinu Ib klasės mokines, dalyvavusias tarptautiniame matematikos konkurse PANGEA 2021 ir laimėjusias prizines vietas. I-ąją vietą pelnė Elzė Lukošiūnaitė, dvi III-iąsias vietas - Brigita Chažauskaitė ir Emilė Maldauskaitė.


Mokytoja Alina Guntulienė
Pavasario žiedai antrokų piešiniuose Skaityti plačiau...
Visų lauktas pavasaris keliauja miškais, laukais žadindamas augalus, medžius, vabzdžius. Užsuka ir į miestų skverus, aikštes. Džiaugdamiesi jo apsilankymu žiedais jau pasipuošė žibuoklės, šalpusniai, krokai, snieguolės. Šiuos spalvingus pavasario pranašus savo piešiniuose pavaizdavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II C klasės mokiniai.
Piešinėlių virtualią parodą galite aplankyti Zarasų viešosios bibliotekos Facebook puslapyjeZina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Artėjant Motinos dienai Skaityti plačiau...
„Motule, motule / Tu vasaros diena esi.“, - rašė lietuvių poetė Janina Degutytė eilėraštyje „Motulei“. Motina – svarbiausias žmogus vaiko gyvenime literatūroje, dainose tapatinama su saule, žeme, angelu, vasaros diena.
Artėjant Motinos dienai, švenčiamai pirmąjį gegužės sekmadienį, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės ugdytiniai ruošėsi šiai šventei. Dalyvaudami Zarasų viešosios bibliotekos surengtoje virtualioje valandėlėje, mažieji klausėsi pasakėlės apie angelą vardu Mama, lietuvių poetų eilėraščių skirtų šiai progai, liaudies priežodžių apie neišsenkančią Motinos meilę. Pasakojo kaip patys kreipiasi į savo mamytes.
Visi labai kruopščiai gamino atvirukus, vis pasižiūrėdami į demonstruojamus pavyzdžius. Lankstė, piešė ir spalvino, klijavo, margino. Rinkosi sveikinimo žodžius ir labai labai stengėsi juos kuo dailiau užrašyti. Sekmadienį savo darbeliais nudžiugins mamytes.


Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Jolantos Bagdonavičienės
2020-2021 mokslo metų pradinio ugdymo programos ugdymo plano pakeitimas Skaityti plačiau...
Jausmai, išsilieję spalvomis Skaityti plačiau...
Jausmai ir emocijos aplanko kiekvieną vaiką ir netgi literatūros kūrinio personažą. Ne visada jie būna malonūs. Kaip su jais susidraugauti, suvaldyti ar jų išvengti?
2 B klasės mokiniai, dalyvavę Zarasų viešosios bibliotekos surengtoje virtualioje valandėlėje, klausydamiesi kūrinio apie meškį ir jo baimę sužinojo kas jam padėjo nebejausti šio jausmo. Patys entuziastingai pasakojo apie savo patirtis, prisitaikant ar išvengiant nemalonių jausmų. Pavyzdžiui, Kostui išvengti tamsos baimės naktį padėjo įjungta šviesa. Kitiems reikia draugo ar suaugusiojo šalia.
Išsipasakoję ir išsikalbėję apie patirtus ar jaučiamus jausmus virtualaus susitikimo dalyviai liejo akvarele. Kokius jausmus pajuto, išgyveno, kokios emocijos juos aplankė pamatysite apžiūrėdami piešinius. Kokius jausmus pajusite JŪS?!

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotr. autorės
Ar tvarkingas mano dviratukas? Skaityti plačiau...
Nors lauke dulksnojo pavasarinis lietus, balandžio 15 dieną prie Santarvės pradinės mokyklos rinkosi 3b ir 3c klasių mokiniai su dviračiais, elektriniais ir paprastais paspirtukais, riedžiais. Zarasų policijos bendruomenės pareigūnai Rosita ir Liudvikas susitiko su jaunaisiais eismo dalyviais. Papasakojo mokiniams apie saugų šių transporto priemonių vairavimą. Tikrino dviračius ir paspirtukus, ar šie atitinka techninius reikalavimus. Priminė, kad reikia dėvėti šalmus ir šviesą atspindinčias liemenes.
Ši prevencinė pamokėlė vaikams buvo įdomi ir labai naudinga.


3b ir 3c klasių mokytojos
Birutė Veličkienė ir Irena Sabaliauskienė
Apie meškį Arnoldą, baimę ir vaikus Skaityti plačiau...
Balandžio 14 d. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III C klasės mokiniai dalyvavo Zarasų viešosios bibliotekos organizuotoje virtualioje valandėlėje „Istorijos pažįstamos ir vaikams“. Klausėsi rašytojos Evelinos Daciūtės sukurtos istorijos „Baimė ir medinis arkliukas“, nutikusios meškiui Arnoldui. Istorija ypatinga tuo, kad taip atsitinka ne tik meškiams, bet ir BEVEIK visiems vaikams. Dažnokai netgi suaugusiesiems, kai juos aplanko baimės ir kitokie baubai.
Mažieji klausytojai, išklausę skaitomą istoriją, patys papasakojo apie savo mažas ir dideles baimes, kurios vaikams augant paslaptingai išnyksta užleisdamos vietą naujoms. Taip nutiko ir Nojui, kuris anksčiau bijojo gyvačių, o dabar bijo vorų. O kai kada juoda baimė tampa ir visai nebebaisia, tereikia tik kažką apsikabinti, kaip darydavo meškis Arnoldas gavęs dovanų medinį arkliuką.
Vaikai ne tik pasipasakojo, bet ir nupiešė tai, kas juos baugina ar neramina, šalia nupiešdami ir tai kas juos džiugina. Gal šalia DŽIAUGSMO jų BAIMĖS sumažės ar visai išnyks.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Vaikų ir moksleivių liaudies atlikėjų konkursas „Tramtatulis – 2021“ vietinis Zarasų rajono ratas Skaityti plačiau...
Vaikų ir moksleivių liaudies atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2021“ vietiniu Zarasų rajono ratu prasidėjo renginių ciklas skirtas Marijos Gimbutienės 100 metų sukakčiai paminėti.
„Tramtatulis“ – tai pavienių atlikėjų ir atlikėjų grupių konkursas, kurio tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savojo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius atlikėjus – dainininkus, muzikantus, pasakotojus. Lietuvoje vaikų ir moksleivių konkursas „Tramtatulis“ rengiamas kas antrus metus nuo 2007 metų. Į respublikinį konkursą atrenkami jaunieji folkloro atlikėjai, praėję rajoninį ir regioninį turus.
Kaip jau minėjau, pagal konkurso nuostatus šių metų „Tramtatulis“ skiriamas vienos žymiausių pasaulio archeologių, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos, archeomitologės Marijos Gimbutienės 100 metų sukakčiai paminėti. Šia proga atlikėjai galėjo rinktis ankstyvąsias liaudies kūrybos formas, atspindinčias senąjį pasaulėvaizdį, apeiginius veiksmus, pasakotojai – mitologines sakmes apie dievybes, mitines būtybes, gamtos galias, išskirtines vietas, vietovardžius, dainininkai ir muzikantai – piemenų folklorą, darbo, kalendorinių, šeimos švenčių dainas, sutartines.
Šiemet Zarasų rajone varžėsi 23 atlikėjai nuo 5 iki 18 metų. Tai pasakotojai, solistai, sutartinių giedotojų grupės, kanklininkai. Konkursas vyko nuotoliniu būdu, tad konkurso organizatoriai sulaukė 46 dalyvių įrašų.
Nors dalyviams teko ruoštis labai ypatingomis bei neįprastomis sąlygomis, tačiau šiemet vietinis ratas nustebino atlikėjų gausa. Tai liudija, kad rajone suburtos ir auga naujos jaunosios folkloro pajėgos, kurios jau prisitaikė dirbti ir pasiruošti konkursams karantino sąlygomis. Labai smagu, kad mokytojos, folkloro ansamblių vadovės, mamos ir močiutės, rengusios jaunuosius atlikėjus, su dideliu išmanymu parinko tinkamą ir įvairų savo krašto folklorinį repertuarą. Prisistatyti ir pasakoti ar dainuoti būtina tarmiškai. Tačiau su šia užduotimi buvo puikiai susidorota!
Konkurse dalyvavo 6 švietimo ir kultūros įstaigos ir 1 nepriklausomas atlikėjas.
Zarasų „Santarvės“ pradinę mokyklą šiame konkurse atstovavo mūsų mokyklos vaikų fokloro ansamblio „Op – ka“ dalyvės: debiutuojanti solistė Kotryna Samanytė, kuri atliko dvi daineles „Ūs kur lio lio“ ir „Siūlina dūlina“; Solistė Kornelija Trimonytė, dalyvaujanti jau antrą kartą ir konkursui pristačiusi dainas „Gegiutėla mundri ponia“ ir „Kaip tik saulala“; taipogi debiutuojanti kanklininkė Beatričė Abramavičiūtė, pakankliavusi 2 Zarasų krašto šokius „Abelytę“ ir „Trepsiuką“. Mergaitėms nenusišypsojo sėkmė tapti rajono laureatėmis, nes teko varžytis su labai stipriais varžovais, kurie šiame konkurse varžosi ne pirmą ir net ne antrą kartą, o be to ir vietų skaičius ribotas. Bet, kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Mergaitės padarė labai didelę pažangą ir ateityje jos bus labai rimtos varžovės savo konkurentams. Mergaitėms konkursui ruoštis padėjo vaikų folkloro ansamblio „Op – ka“ vadovė, muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė.
Na, o mūsų mokyklos mokinys, šio konkurso pasakotojas Kajus Budrevičius, guvenantis Smalvų kaime ir kurį paruošė močiutė Danutė Stunžienė, taip pat labai sėkmingai debiutavo šiame konkurse ir tapo rajono laureatu.
Vietiniame konkurse komisija, kurią sudarė Zarasų kultūros centro direktorius Aurimas Gudas, Visagino Menų Akademijos folkloro ansamblio „Radastėlė“ vadovė Inga Cicėnienė ir šio konkurso pirmininkas etnografas Gintaras Andrijauskas, turėjo išrinkti 10 labiausiai konkurso kriterijus atitinkančių dalyvių ar jų grupių. Komisijai teko nelengva užduotis – išklausyti ir peržiūrėti visus 46 dalyvių įrašus ekrane. Mat kiekvienas dalyvis turėjo atsiųsti du savo atliekamų kūrinių įrašus. Tai jau tapo įprasta šios pandemijos metu, rengti konkursus nuotoliniu būdu, vertinant dalyvius išklausius juos ekrane. Atrinkti geriausiųjų dalyvių įrašai bus siunčiami į regioninį Aukštaitijos turą Molėtuose, kur atstovaus mūsų rajonui.
Konkurso įrašus galima išgirsti ir pamatyti: Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro FaceBook paskyroje arba internetinėje svetainėje www.zkc.lt

Diana Skvarčinskaitė, muzikos mokytoja metodininkė