REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija
PRIĖMIMO DOKUMENTAI

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Emilio iš Lionebergos gimtadienis artėjant Kalėdoms Skaityti plačiau...
Lapkričio 13-ąją prasidėjusi Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia jaukiai įsitaisyti prie žvakių liepsnelių ir keliauti skaitomos literatūros puslapiais kasmet susipažįstant vis su naujais šiaurės šalių rašytojų kūriniais ir jų personažais.
Savaitės tikslas – puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šių metų skaitymų tema – „Kalėdos Šiaurės šalyse“.
Antradienį Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizuotoje skaitymo popietėje vaikams dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II c klasės moksleiviai su mokytoja Irena Sabaliauskiene. Dalyviai susipažino su skaitymų, vykstančių jau trečią dešimtmetį Šiaurės šalyse ir Baltijos valstybėse prasme. Susipažino su vienos žymiausių pasaulyje švedų vaikų rašytojos Astrid Anna Emilia Lindgren legendiniu kūriniu „Emilis iš Lionebergos“, šiais metais švenčiančiu savo šešiasdešimtmetį. Klausydamiesi skaitomo kūrinio teksto išgirdo ne tik apie išdykėlio Emilio nuotykius, bet ir apie tai kaip kūrinyje aprašomas pasiruošimas artėjančioms Kalėdų šventėms.
Sužinoję, kad švedai turi tradiciją Kalėdų eglutes puošti sausainiais, obuoliais, blizgučiais ir dažnai Švedijos vėliavėlėmis, dalyviai taip pat nusprendė papuošti eglutę. Kiekvienas išsirinktos spalvos burbulą papuošė snaigėmis, žvaigždutėmis, Švedijos ir Lietuvos vėliavomis. Gal ir Lietuvos valstybės vėliavėlėmis puošti Kalėdų egles taps tradicija?!
Atidžiai klausę skaitomo teksto ir pasakojimo, ir pirmieji teisingai atsakę į klausimus „Kokį jubiliejų švenčia „Emilis iš Lionebergos?“ ir apie eglučių puošimą Švedijoje, Marius ir Dominykas paskatinti prizais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos V. Juškėnienės ir aut.
Antrokų naujos patirtys bibliotekoje Skaityti plačiau...
Žiemišką spalio penktadienį Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė „Santarvės“ pradinės mokyklos II b klasės mokinukai su mokytoja Birute Veličkiene. Lankytojai papasakojo kaip smagu buvo keliauti per baltą purų sniegą, pasimėtyti pirmojo sniego gniūžtėmis, pasidaryti asmenukę.
Pasidaliję įspūdžiais lankytojai susiskirstę komandomis pusvalandžiui tapo jaunaisiais konstruktoriais. Konstravo LQ – inovatyviais lavinamaisiais konstruktoriais, sukurtais remiantis Japonijos kultūra. Šie konstruktoriai atveria vaikams neribotas galimybes, tai ir patyrė lankytojai kurdami. Sukonstravo pieštukinę, karūną, apyrankę, kalaviją, skraidančius ir žeme riedančius objektus. Daugelis LQ konstruktoriais konstravo pirmą sykį.
Po integruotos technologijų pamokos kibo į dėliones. Po šios veiklos sekė judriosios. Vieni keliavo mindami interaktyvų dviratį ir aplankė dar neaplankytus objektus, dar neišvaikščiotas gatves, kiti rinko žvaigždutes šokdami pagal išsirinktą Just Dance choreografiją. Su draugais smagiai pasirungė žaisdami stalo futbolą, biliardą.
Atsisveikino džiaugdamiesi naujomis patirtimis, smagiai praleistu laiku bibliotekoje, bendryste su draugais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Šokam! Skaityti plačiau...
Vykusi praeitais mokslo metais tarptautinė vaikų draugystės iniciatyva „Matau tave 2022” labai patinka pradinukams, todėl dažnai ryte, prieš pamokas, pertraukų metu kaip alternatyvą mankštai mokiniai šoka šį šokį. O mėnesio pabaigoje susirenka visi norintys šokti į sporto sale ir draugiškai sušoka draugystės šokį. Šia iniciatyva paliudijama, kad visi esame skirtingi ir galime gerai sutarti, o šokis tikrai gali būti vienas iš draugystės būdų.
N. Ragauskienė
Kvadrato varžybos Skaityti plačiau...
Šią savaitę mokykloje vyko trečių ir ketvirtų klasių mokinių kvadrato varžybos. Vyko įtempti ir be galo daug energijos ir aistrų pareikalavę susitikimai tarp klasių. Klasių komandos išsirinko pačius drąsiausius kvadrato žaidėjus, kurie negailėjo jėgų ir ryžto kovodami už savo klasę. Sirgaliai draugiškai ir kovingai skandavo palaikymo skanduotes. Trečių klasių tarpe sėkmė labiau šypsojosi 3c kl., vienu tašku nusileido kovingoji 3b klasė, trečią vietą iškovojo 3d klasė, garbinga ketvirta vieta atiteko 3a klasei. Ketvirtų klasių tarpe pirmą vietą iškovojo 4a klasė, antroji vieta atiteko 4b klasė, trečiąją vietą po atkaklaus žaidimo iškovojo 4c klasė. Varžybų vyriausias teisėjas Arūnas Zavackas pasidžiaugė visų klasių sportišku elgesiu, draugišku palaikymu ir palinkėjo visiems mokiniams kuo dažniau rasti laiko aktyviai fizinei veiklai. Visoms komandoms buvo įteikti padėkos raštai.

N. Ragauskienė
Rudenį apie povandeninę istoriją Skaityti plačiau...
Klausydamiesi spalvoto Rudenėlio šnabždesio trečiadienio rytą į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką atkeliavo „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene.
Mažieji lankytojai su klase bibliotekoje apsilankė pirmą sykį. Kai kurie čia dar nei karto nebuvę. Pažintis su biblioteka prasidėjo ir baigėsi žuvytėmis. Pirmiausia aplankė Vaikų literatūros skyriaus gyventojas žuvytes, žirafą (aut. K. Kasparavičius), sužinojo kaip lentynose suskirstytos knygos, kur ir kaip galima surasti jų amžiui tinkančių. Suaugusiųjų aptarnavimo abonemente pro teleskopą stebėjo Zarasaitį, sužinojo kuo skiriasi laikraštis nuo žurnalo, kur galima išgerti karšto šokolado ir pasvajoti.
Mediatekoje klausydamiesi bibliotekininkės skaitomo lietuvių rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus kūrinio „Povandeninė istorija“ išgirdo aštuonių audros sujauktos jūros tvarkytojų žuvyčių istoriją. Sužinojo, kaip nelabai draugišką padarą aštuonkojį jos pavertė draugu.
Išklausę ir aptarę istoriją kiekvienas išsirinko iš skaityto kūrinio jam labiausiai patikusią žuvytę – Dryžių, Zebriukę, Taškutį, Rubuilę, Juostę, Margį, Dėmelę ar Spyglių ir piešė vandeniniais dažais. Piešė ne tradiciškai ant popieriaus lapų, o ant išdžiovintų ir išlygintų medžio lapų. Vaikams tai buvo nauja ir netikėta, bet jų nesutrikdė. Dažė, braukė, taškavo... Ant geltonų, rusvų medžių lapų atsirado Dryžius, Taškutis, Dėmelė, Margis ir kiti personažai, ir dar daug gimusių vaikų fantazijose.
Naują patirtį įtvirtins rudens atostogų metu ant prisirinktų ir pasiruoštų medžių lapų piešdami literatūros kūrinių personažus.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos D. Merkio ir aut.
ŠYPSENOS DIENA Skaityti plačiau...
Š.m. spalio 25d. šventėme Šypsenos dieną. Mažieji žaidė šypsenų TV, noriai matavosi šypsenas, pasakojo, kas juos daro laimingais, kada labiausiai norisi šypsotis.
Linkime kasdien šypsotis patiems ir dovanoti šypsenas šalia esantiems.


Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Nepatogus kinas – moksleiviams Skaityti plačiau...
Spalio 18 d. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4 a klasės mokiniai kartu su mokytoja Inga Vainiūniene dalyvavo festivalio „Nepatogus kinas“ trumpametražinių filmų peržiūrose. Edukatorė Lina Januškevičiūtė vaikams pristatė filmus: „Džiulijeta ir vėžliai plastikinėj sriuboj“ ir „Dveji Jasminos namai“.
Pirmasis filmas apie keturiolikmetę mergaitę Džiuljetą, kuri su savanoriais valandų valandas praleidžia nardydami ir gelbėdami sergančius vandens vėžlius. Ji nori atrasti būdą, kaip galėtų padėti vandenynui ir jo gyvūnams.
Antrasis filmas apie mergaitę, kurios tėvai nusprendžia kraustytis atgal į savo gimtinę, Somalilandą. Jasminą pribloškia, kaip labai Somalilandas skiriasi nuo Suomijos. Atsigavusi nuo kultūrinio šoko Jasmina atranda kad galbūt turėti dvejus namus nėra taip blogai?
Ketvirtokai susidomėję sekė mergaičių pasakojimus. Po seanso vaikai reflektavo. Kalbėjo apie ekologiją ir žmogaus įtaką gamtos pasauliui. Dalijosi mintimis, kaip galima pakeisti pasaulį.

Vita Juškėnienė
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Moksleiviams apie dangų ir kosmosą Skaityti plačiau...
Spalio 19 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko paskaita „Kosmoteka“. Lektorius – astronomas Saulius Lovčikas Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III c ir IV c klasių moksleiviams papasakojo apie įvairius dangaus kūnus.
Dalyviai klausydamiesi ir stebėdami demonstruojamą vizualizaciją pamatė įvairias žvaigždes ir žvaigždynus, išgirdo kada galima juos pamatyti. Sužinojo, kad šienpjovių žvaigždynas gavo tokį pavadinimą, nes panašus į šieno pjovėją. Kad iš 88 žvaigždynų tik 4 pavadinti lietuviškais pavadinimais, kiti yra lotyniški. Žvaigždes galima stebėti pro teleskopą, o pirmąjį teleskopą sukūrė italas Galileo Galilėjus. Kad saulėgrįža, tai metas, kai saulėtekiai sustoja keletui rytų. Papasakojo moksleiviams kaip pagal šešėlius galima nustatyti paros laiką. Ir pasiūlė patiems tai išbandyti, pavyzdžiui, kai šešėlis būna trumpiausias ir galima jį peržengti, tai yra vidurdienis.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III c ir IV c klasių moksleiviai ne tik klausėsi, bet ir daug klausinėjo. Astronomas Saulius Lovčikas profesionaliai ir išsamiai atsakė į smalsuolių klausimus. Pakvietė atvykti į Molėtų observatoriją, kur galima pamatyti ir sužinoti apie dangaus kūnus dar daugiau. Po paskaitos dalyviai lektoriaus pakviesti smalsiai vartė knygas apie žvaigždes, meteoritus, meteorus, kometas, planetas ir palydovus. Klausinėjo, dalijosi patirtimis. Atsisveikino diskutuodami, dalindamiesi įspūdžiais.
Paskaita „Kosmoteka“ Molėtų viešosios bibliotekos projekto „Moderni biblioteka: inovatyvi paslauga „Kosmoteka“ dalis. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos aut.
Susipažino su personažais klausydami, žaisdami ir piešdami Skaityti plačiau...
Spalio 18 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos I c klasės moksleiviai su mokytoja Dalia Baubinaite.
Pirmokai klausėsi skaitomos pasakos apie pačią mažiausią nepaprasto grožio mergaitę Coliukę, gimusią iš nuostabaus gėlės žiedo. Apie mergaitę patyrusią daugybę įvairiausių nuotykių. Ir galiausiai su kregždutės pagalba atkeliavusios į šiltuosius kraštus ir tapusios gėlių karaliene.
Išklausę danų rašytojo Hanso Christiano Anderseno pasaką „Coliukė“, mažieji klausytojai pasiruošdami interaktyviai veiklai „Pasakų iliustracijos“ atidžiai apžiūrėjo dailininko Kęstučio Kasparavičiaus iliustracijas šiam kūriniui. Žaisdami interaktyvų žaidimą su KINECT įranga visi labai stengėsi išrinkti teisingus atsakymus. Pasisekė! Surinko 25 taškus.
Kūrybinėse dirbtuvėse kurdami iliustracijas kiekvienas rinkosi jiems labiausiai patikusius pasakos personažus. Vieni išsirinko kurmį, kiti – pelę, kregždutę, drugelį, žinoma, kad labiausiai visiems patiko Coliukė. Tai daugiausiai iliustracijų buvo su gėlių karaliene tapusia Coliuke.
Aptardami veiklas mažieji lankytojai pasidalijo įgytomis patirtimis. Išaiškėjo, kad labiausiai patiko būti iliustratoriais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos N. Pilac
„Šventinės“ pamokos Jūrų muziejuje Skaityti plačiau...
Spalio 13-ąją Gražutės Regioninio parko lankytojų centre įsikūrusio V.Žilinskienės Jūrų muziejaus lankytojai buvo kviečiami drauge paminėti- švęsti 60-ąsias muziejaus įkūrimo metines. Prieš 60 metų Jūrų muziejaus kolekcija prasidėjo nuo pirmojo eksponato - vėduoklinio koralo. Kaip pasakoja pati muziejaus įkūrėja, šį koralą gavo dovanų iš savo kolegės, kuri pastebėjo, kad Vida kiekvienos pamokos metu stengiasi sudominti vaikus į klasę atnešdama po kokią nors įdomybę (anais laikais interneto nebuvo). Šiandien šiame muziejuje jau yra sukaupta apie 5000 eksponatų.
Ta proga, Salako ugdymo skyriaus PUG ir 2-3 klasės mokiniai, savo rankutėmis lipdė, klijavo, komponavo „mini akvariumus“ su jūros kriauklėmis, koralais ir, apsilankę Gražutės RP lankytojų centre, šias dovanas įteikė muziejaus šeimininkei, mokytojai V. Žilinskienei.
Gražutės RP patarėjas Vytautas vaikams paruošė įdomią ir vaizdingą edukaciją apie Antalieptės marias, jose gyvenančias žuvis ir pagrindinį „žuvininką“ – paukštį kormoraną. Edukacijos metu Vytautas ne tik papasakojo apie senąsias žvejų tradicijas, bet ir pademonstravo senovinius žvejų įrankius, aprangą, tinklus. Mažiesiems buvo paruoštos dėlionės, kurias sudėję galėjo ne tik perskaityti, bet ir pamatyti, kaip atrodo Antalieptės mariose gyvenančios žuvys. Vyresnieji taip pat susikaupę „narpliojo“ jiems pateiktas užduotis. Po to, jau Jūrų muziejaus salėje, visi turėjo išsirinkti sau labiausiai patikusį eksponatą ir jį nupiešti. Mokytoja V.Žilinskienė kiekvieną piešinėlį „identifikavo“ (šaunuoliai piešėjai!). Ji papasakojo ne tik apie nupieštus eksponatus, bet ir apie kitus – įdomiausius, įspūdingiausius, parodė gautas dovanas - papuošalus iš kriauklių, atkeliavusius iš tolimųjų kraštų.
Šios - „gyvos“, aktyvios pamokos turi neįkainojamą vertę. Džiaugiamės ir didžiuojamės Salake turėdami tokį unikalų Jūrų muziejų, su vis dar jame savanoriaujančia V.Žilinskiene, visada mums atvirą ir noriai su mumis bendradarbiaujančią Gražutės RP darbuotojų komandą.

Pradinių klasių mokytoja R.Putrimaitė
„AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU“ UŽSIĖMIMAI SALAKO UGDYMO SKYRIUJE Skaityti plačiau...
Š.m. spalio 11d. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos Salako ugdymo skyriaus mokinukams vyko su psichologe Zita Aleksandravičiene užsiėmimai. Jie buvo vedami remiantis Paramos vaikams centro socialinės kampanijos “Vienas iš penkių” metodine medžiaga, siekiant atkreipti dėmesį į seksualinės prievartos prieš vaikus problemą. Psichologė mokė vaikus kaip atskirti gerus prisilietimus nuo blogų, supažindino su Apatinių rūbelių taisykle patraukliais metodais, skatino mokytis saugumo, kaip pasakyti tvirtą NE, o ištikus bėdai, kur ieškoti pagalbos.


Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė