REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Draugiškos 4-ųjų klasių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos Skaityti plačiau...
Vasario 22 dieną vyko mūsų mokyklos 4-ųjų klasių estafečių "Drąsūs, stiprūs, vikrūs" draugiškų varžybų I-oji dalis. Įveiktos šios estafetės: "Pralįsk pro lanką", "Grindų riedulio "slalomas", "Teniso kamuoliukų pernešimas", "Paridenk, pagauk, varykis". Nugalėjo draugystė! II - oji draugiškų varžybų dalis vyko penktadienį (vasario 24 dieną). Įveiktos estafetės: „Bulvių „sodinimas“, „Šuoliukai su lankais“, „Šuoliukai su šokdyne“ ir „Greičio estafetė“.
Rezultatas po dviejų dienų varžybų: I-oji vieta 4a klasė, II-oji vieta 4 b ir 4 c klasės, III-ioji vieta 4 d klasė. Šaunuoliai ketvirtokai! Kovo 2-ąją rajoninėse varžybose dalyvauja 4a klasės komanda ir jungtinė (4b ir 4c) klasių komanda. Palinkėkime visiems SĖKMĖS.

Laimutė Lumbienė,
Sporto būrelio „Olimpiečiai“ vadovė
(nuotraukos teksto autorės)
Užgavėnių linksmybės Skaityti plačiau...
Nuo pat ryto į klases rinkosi linksmi kipšiukai, pašėlusios raganiukės, bildukai, ir kiti trepsiukai... Pamokos tikslas – išvaryti žiemą. Aktyviais būdais ir išradingom priemonėm klasėse, koridoriuje, sporto salėje ir kieme linksmai klegėjo žiemos gąsdintojų balsai. Ne tik varė žiemą iš kiemo, vyko Lašininio ir Kanapinio kova, bet ir vaišinosi blynais, rašė laiškus Mis Morei. IV C ir IV D klasės mokiniai dalyvavo integruotoje veikloje "Kaip senoliai švęsdavo užgavėnes?”
Smagu, kad neužmirštami lietuvių tautos papročiai, tradicijos ir stengiamasi juos išsaugoti.


Nijolė Ragauskienė
Gražiausia raidelė Skaityti plačiau...
Lietuvių poetė Ramutė Skučaitė rašė: „Susispietusios į būrį, / Namučius raidelės turi. / Tai visai ne pasakėlė, / Jų namučiai – ABĖCĖLĖ.“
Apie ABĖCĖLĖS namučių gyventojas, lankydamiesi Vaikų literatūros skyriuje vasario 22 dieną, daug išgirdo ir patys papasakojo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės D grupės ugdytiniai. Jie su mokytoja Rasa Dičiūniene dalyvavo popietėje „Gražiausia raidelė“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms paminėti.
Popietės dalyviai klausėsi animuotos dainelės apie raides. Po to kiekvienas vardino savo vardo raidę ir ant popieriaus karūnos piešė daiktus prasidedančius išsirinkta raide. Įsitraukę į kūrybos procesą kai kurie nupiešė net po kelis daiktus – žaislus, pieštukus, vaisius ar daržoves. Pasipuošę karūnomis apžiūrėjo vieni kitų piešinėlius, vardijo kas pavaizduota. Renginio pabaigoje spaudydami garsinės knygos „Abėcėlė“ mygtukus klausėsi Kazio Jakubėno eilėraščių apie raides, pakartojo įsimintas abėcėlės raides.

Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Vytis. Skydas. Kalavijas Skaityti plačiau...
„Kur lygūs laukai, Snaudžia tamsūs miškai, Lietuviai barzdočiai dūmoja; Galanda kirvius, Kalavijus aštrius Ir juodbėrį žirgą balnoja.“ Šiomis skambiomis Jono Mačiulio – Maironio eilėmis prasidėjo edukacinis užsiėmimas „Vytis. Skydas. Kalavijas“, kuriame dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III a klasės mokiniai su mokytoja Inga Vainiūniene. Šventiškai pasipuošę vaikai kartu su bibliotekininkėmis Liudmila ir Vita paminėjo artėjančią vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Edukacijos dalyviai susipažino su Fonotekoje parengta paroda „Vytis. Skydas. Kalavijas“, kurios autoriai Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos 10 kl. moksleiviai ir dailės vyr. mokytoja Daiva Mieliauskienė. Tai iš kartono ir medžio pagaminti bei dailiai apipavidalinti šarvai, kalavijai, skydai, šalmai. Moksleiviai galėjo apsivilkti ir įsikūnyti į garbingą riterį ar kunigaikštį, ginantį tėvynę.
Bibliotekininkė priminė Lietuvos valstybės simbolius – vėliavą, herbą, himną. Aptarė herbo formą, spalvas, įvairovę, simbolių reikšmę. Taip pat klausėsi dainos „Kur lygūs laukai“, vardijo dainoje minimas herbo dalis.
Po užsiėmimo paroda perkelta į Vaikų literatūros skyrių. Ją pasigrožėti galėsite iki kovo 13 d.

Inesa Dumbravienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės
BŪKIME SAUGESNI Skaityti plačiau...
Vasario 8 dieną Zarasų ,,Santarvės’’pradinės mokyklos IVB klasės mokiniai dalyvavo renginyje ,,Būkime saugesni”, skirtame dvidešimtąjai Saugesnio interneto savaitės dienai paminėti. Kartu su Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresniąja bibliotekininke edukacijai Zina Černoviene renginyje dalyvavo ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato vyresnioji tyrėja Justina Ivanovskienė. Sužinojome, kokie pavojai gręsia internete ir kaip jų išvengti. Svarbu internete niekam neatskleisti savo asmeninės informacijos: namų adreso, telefono numerio, tėvų darboviečių adresų bei telefonų. Pranešti tėvams, kai tik pastebėjote internete kokią nors nemalonią informaciją. Niekada nesusitikti su asmeniu, su kuriuo susipažinai internete, nepasitarus su tėvais. Niekam neatskleisti savo internetinių slaptažodžių, išskyrus tėvams. Mokėmės susikurti saugų slaptažodį bei pasitarti su tėvais prieš atsisiunčiant ir įdiegiant naują programinę įrangą. Daug įdomybių yra internete, galima sužinoti daugybę dalykų, kurie mums yra svarbūs. Todėl nedarysime nieko tokio, kas galėtų pakenkti kitiems žmonėms. Vyko protmūšis, kuriame dalyvavo dvi komandos: ,,Intersaugiai’’ ir ,,Kompiuteriniai vanagai’’. Įdomi, aktyvi ir azartiška kova labai patiko mokiniams. Jie stengėsi, reiškė savo nuomonę, diskutavo tarpusavyje. Pasitarus komisijai rezultatai buvo tokie: komanda ,,Intersaugiai” surinko 19 taškų, o ,,Kompiuteriniai vanagai” – 17 taškų iš dvidešimties galimų. Gavome dovanų knygeles ,,Susipažinkime – Lietuvos policija”, pieštukus, saldainių, gėlių ir padėkos raštą už puikias žinias ir norą tobulėti. AČIŪ visiems, kas padeda mums tobulėti…

IVB klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukų autorė Vita Juškėnienė
Paskelbti piešinių konkurso nugalėtojai Skaityti plačiau...
2022 metų lapkričio – 2023 metų sausio mėnesiais Zarasų rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius paskelbė piešinių konkursus ir pakvietė juose dalyvauti rajono mokyklų moksleivius. Zarasų rajono savivaldybės mokyklų moksleiviai dalyvavo piešinių konkursuose „Tvarkingi mūsų Zarasai“ (pradinės klasės). Zarasų rajono savivaldybės administracijos interneto svetainės www.zarasai.lt lankytojai buvo pakviesti išrinkti šių piešinių konkursų nugalėtojus, balsuojant už labiausiai patikusius darbus. Balsavimas internetu vyko 2023 m. vasario 6–15 dienomis ir keli šimtai svetainės lankytojų atidavė savo balsus už jiems labiausiai patikusius moksleivių kūrinius. Suskaičiavome visus balsus ir jau galime paskelbti piešinių konkursų nugalėtojus bei prizininkus.

Konkurse „Tvarkingi mūsų Zarasai“ didele persvara nugalėjo Arianos Bogomolnikovos (4b kl. mokytoja Danutė Tumalovičienė) iš „Santarvės“ pradinės mokyklos kūrinys „Auginu atsakingai“:Antrąją vietą šiame konkurse užėmė Dagnės Bulyginaitė 4b kl. (mokytoja Danutė Tumalovičienė) iš „Santarvės“ pradinės mokyklos kūrinys „Auginu atsakingai“:Trečioji vieta atiteko Ugniaus Pakščio 2 kl. (mokytoja Reda Putrimaitė) iš „Santarvės“ pradinės mokyklos Salako ugdymo skyriaus kūriniui „Tvarkau Zarasus“:Sveikiname visus moksleivių piešinių konkursų dalyvius ir prizininkus! Dėkojame kiekvienam moksleiviui ir jų mokytojams už pateiktus piešinius, kuriuose siekta atskleisti atsakingą požiūrį į saugios ir tvarkingos gyvenamosios aplinkos kūrimą. Džiaugiamės visais atsiųstais darbeliais – kiekvienas iš jų savitas ir nuoširdus. Konkursų nugalėtojų laukia Zarasų rajono savivaldybės administracijos atminimo dovanos, o visų konkurso dalyvių – atminimo suvenyrai. Dėl prizų įteikimo konkurso organizatoriai susisieks su darbų autorių mokytojais ir suderins dovanų bei suvenyrų įteikimo laiką.

Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius
Mokyklos mokinių jungtinis koncertas skirtas Vasario - 16 - jai paminėti „IŠPUOŠIME LIETUVĄ‘ Skaityti plačiau...
Geltona kartu su žalia ir raudona,
Atspindi lietuvių tautos laisvės norą,
Šalis nors mažytė, bet drąsa begalinė,
Nes tai Lietuva - tai mūsų gimtinė!

Lietuvos gimtadienio šventei mokiniai ruošėsi labai atsakingai. Mokėsi šokti šokį “Aš esu Lietuva”, kurį koordinavo mokytoja Dalia Kukonenko, repetavo dainas, kurias dainuoti mokė muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė, mokėsi eiles, sakmes, foje puošė 2 b kl. mokiniai kartu su mokytoja Dalia Būgiene, scena pražydo trispalvėm tulpėm, kurias gamino 2 c klasės mokiniai kartu su mokytoja Regina Gecevičiene, skelbimą - kvietimą kūrė mokytoja Rasa Dičiūnienė.
Į du šventiškus koncertus sugužėję mokiniai labai nuoširdžiai giedojo Tautinę Giesmę. Kocerto vedantieji Augustė Saulė ir Jonas labai nuotaikingai į sceną kvietė priešmokyklinės A grupės mokinukus, paskaityti savo kūrybos eiles apie lietuvių kalbą 4c klasės mokines: Solvitą, Augustę, Gabrielę, apie Žalčio uodegą sakmę pasekti 4b kl. mokinį Kajų , 4a kl. mokinį Gedą dainuoti apie Zarasų miesto brolelius, chorą “Šypsenėlės”, mergaičių ansamblį iš 2b kl. , ansamblį “Lunga”, 4c klasės. mokinių chorelį.
Mokyklos direktorė Daiva Šileikienė sveikindama šventinio koncerto dalyvius ir žiūrovus pakvietė mokinius prisijungti prie sveikinimo ir linkėjimų Lietuvai. Mokiniai linkėjo laimės , dainų, gėlių, sėkmės, … Vadinasi Lietuvoje turi gyventi laimingi, dainingi, puoselėjantys grožį, darbštūs, sėkmingi žmonės, kurie labai myli savo kraštą.
Salako skyriaus mokinukai kartu su mokytoja Reda Putrimaite nuotoliu dainomis, eilėraščiais prisijungė prie mūsų organizuojamos šventės "Išpuošiu Lietuvą" ir išmokę šoko šokį "Aš esu vėliava".

N.Ragauskienė
Pamokėlės Skaityti plačiau...
Šių metų sausio 16-18-20-23 dienomis vyko informacinio pobūdžio pamokėlės 0-4 klasių vaikams. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos socialinė pedagogė Mariana Dvelienė ir mokyklos medicinos slaugytoja Janina Pikauskienė aplankė visas minėtas klases ir priminė vaikams apie atšvaitų turėjimo svarbą. Pedagogės patikrino, ar visų vaikų kuprinės turi atšvaitus. Tiems moksleiviams, kurie neturėjo atšvaitų, buvo įtaigiai nurodyta būtinai juos įsigyti ir segėti tinkamai – matomoje vietoje. Deja, labai dažnai ne tik moksleiviai, bet ir jų tėvai pamiršta apie didžiulę atšvaitų svarbą, ypatingai tamsiuoju metų laikotarpiu (kai vėlai švinta ir anksti temsta), todėl vaikams priminta, kad nėra nustatyto reikiamo atšvaitų kiekio: svarbiausia, jog jie būtų matomoje vietoje ir šiuo atveju galioja taisyklė – kuo daugiau, tuo geriau!
Taip pat šios akcijos metu buvo patikrintas moksleivių kuprinių svoris. Būtina žinoti, kad kuprinė neturėtų sverti daugiau 10 proc. nuo viso mokinio kūno svorio. Tuo pačiu pedagogės diskutavo ne tik apie kuprinių svorį ir išorę, tačiau ir apie jų vidų. Pabrėžė, kad moksleiviai privalo palaikyti savo kuprinių vidaus bei išorės švarą, ypatingai tais atvejais, kad jų viduje nešioja maistą. Daugelis vaikų atsineša užkandžius iš namų arba gauna mokykloje maisto priedus, kurių dalį suvartoja mokykloje, o dalį neša namo. Netinkamas įpakavimas sąlygoja ir birių, ir skystų produktų išsibarstymą kuprinės viduje, todėl ją valyti būtina.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos darbuotojos pasiūlė puikų sprendimo būdą – pietų dėžutes. Jos puikiai apsaugos kuprines nuo maisto išsibarstymo ar išsipylimo kuprinės viduje bei padės palaikyti nuolatinę tvarką bei švarą. Puiku, kad nemažai moksleivių jau turėjo pietų dėžutes ir tapo puikiu pavyzdžiu savo klasiokams! Taigi norime pasidžiaugti, kad nuolatinę moksleivių edukacija ir atrodytų įprastų bei kasdienių taisyklių priminimas padeda mokiniams tobulėti ir išlikti saugiais.

Mariana Dvelienė
socialinė pedagogė
Tarptautinė garsinio skaitymo diena kosmiškai Skaityti plačiau...
Vasario 1 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė garsinio skaitymo diena. Šios iniciatyvos tikslas – kviesti visus dalytis įvairiomis istorijomis, garsiai jas skaityti, kurti naujas.
Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šią dieną lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės ugdytiniai su mokytoja Dalia Baubinaite. Jie dalyvavo Tarptautinėje garsinio skaitymo dienoje kosmiškai. Pirmiausia sužinojo kaip animaciniams personažams Hemui, Lunai ir Titanui pasisekė nukeliauti į kosmosą. Kokius nuotykius ir pavojus jie ten patyrė. Kūrybinėse dirbtuvėse kurdami iliustracijas kiekvienas pavaizdavo savo apsilankymą įvairiose planetose, žvaigždėse ar palydovuose. O kiek nuostabiausių istorijų papasakojo apie savo sukurtose iliustracijose pavaizduotų personažų ir jų pačių susitikimus! Daugelis susidraugavo su nežemiškomis būtybėmis. Bet kiekvienas norėjo grįžti namo, į Žemę.
Edukacija kosmiškai prasidėjusi komiškai ir baigėsi. Lankytojai, atsidėkodami už kosmišką edukaciją, padeklamavo mokykloje išmoktą Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Sapnas“.

Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos aut. ir Vitos Juškėnienės
Pirmokai žaidžia futbolą Skaityti plačiau...
Zarasų ,,Santarvės" pradinėje mokykloje treneris Rimas Vaitukaitis su padėjėja Liucija Vaitukaityte organizavo futbolo varžybas pirmokams. Pirmąją vietą- iškovojo ,,Auksiniai liūtai", antrąją - ,,Žuvėdra", trečiąją - ,,Lietuvos tigrai", ,,Lietuvos banginiai", ,,Gauruoti vilkai", ,,Zarasiukai", ketvirtąją - ,,Greituoliukai", ,,Stipruoliai". Medaliais apdovanoti geriausi žaidėjai: Domas Vaikutis, Kajus Tamaševičius, Emilija Eglitytė, Nojus Juškėnas, Dominykas Taločka, Jorigis Dumbrava.Dalia Kukonenko, Birutė Veličkienė, Irena Sabaliauskienė
pirmų klasių mokytojos
Prasmingai paminėtas 700 -asis Vilniaus gimtadienis Skaityti plačiau...
Sausio 30 dieną Zarasų „Santarvės” pradinės mokyklos ketvirtų klasių moksleiviai dalyvavo spektaklyje „Žalia gyva“, kurį demonstravo „Teatriukas“ – profesionalių, nepriklausomų aktorių trupė, aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas.
Žalia gyva – senas vaikų žaidimas, kurį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva” ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!
Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą kaip G. Mareckaitės knyga „Anapus ir anapus Vilniaus vartų“, gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios.
Tai – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo miesto istorija, vystanti kritinį mąstymą, kūrybiškumą. O taip pat prasmingai paminėti 700 -ąjį Vilniaus gimtadienį!

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vaizdo filmukas iš renginio: https://www.youtube.com/watch?v=kt0AkNvNcFA

Inesa Dumbravienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės