REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija
PRIĖMIMO DOKUMENTAI

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
SĖKMĖ 2023 M. LIETUVOS MOKSLEIVIŲ KONKURSE „KŪRYBINĖ PASAKOS GALIA“ Skaityti plačiau...
Konkursą organizavo– Vilniaus etninės kultūros centras.
Konkurso tikslas – skatinti moksleivių susidomėjimą stebuklinėmis pasakomis ir populiarinti
tautosakos žanrą.
Šiame konkurse dalyvavo 4a klasės mokiniai: Liepa Krumcholcaitė ir Emilis Kulys su savo broliu Domu.
Labai smagu, kad Liepa už sukurtą pasaką “Stebuklingoji gėlių fėja” apdovanota Padėkos raštu, o Emilis 3 – 4 klasių kategorijoje išrinktas laureatu ir sukurta pasaka “Metalinė dėžutė” pelnė 3 vietą. Gruodžio 1d . Vilniaus etninės kultūros centre buvo apdovanotas organizuojama edukacija, leidiniu bei rėmėjų dovanomis. Džiaugiamės ir nuoširdžiai sveikiname pasakų autorius bei jų mokytoją Ingą Vainiūnienę!
Tikriausiai norėsite paskaityti Liepos ir Emilio su Domu sukurtas pasakas? Jos labai įdomios ir pamokančios…






N. Ragauskienė
choras "Šypsenėlės" miesto eglutės įžiebimo šventėje Skaityti plačiau...
Mūsų mokyklos choras "Šypsenėlės" miesto eglutės įžiebimo šventėje susirinkusiuosius sveikino savo skambiomis dainomis ir padėjo įžiebti miesto eglutę.








Choro mokytoja Diana Skvarčinskaitė.
Santarviukai XXVII – ajame vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių sambūryje „Oželio pastogėj“ Skaityti plačiau...
„Oi, ožkela, tu baltoja, kokia tu graži! Aisma aplink baltų beržų, kad būt greit žiema...“, tokiomis žiemos šauktuvėmis lapkričio 23 dieną Zarasų kultūros centre pradėjome jau XXVII - ąjį vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių sambūrį „Oželio pastogėj“. Šv. Martynas su Baltojo oželio diena yra paskutinė rudens šventė ir pasak etnologo Liberto Klimkos: „...senovinių mokyklinių metų pradžia.“, nes ganiava pasibaigdavo ir mokinukai iki kitos ganiavos pradžios, tai yra iki pavasario, eidavo į mokyklą. Mažieji ir jaunieji folkloristai taip nuoširdžiai mokėsi oracijų, kaip prikviesti sniegelį, besiruošdami sambūriui, kad žiema tądien įsisiautėjo kaip reikalas, apklodama viską baltu sniegeliu.
Šiais metais sambūrio programa išliko stabiliai tradicinė: buvo atliekama bendra daina „Oi tu, ožy, nu nu nu“, vedėme „Baltąjį oželį“ aplink baltą beržą, atlikome simbolines žiemos šauktuves, nekantravome išvysti spurdančius kolektyvų „Katinus maišuose“, mokėmės Salako krašto šokį „Oželis“, sulaukėme „Anties iš užančio“, tai yra kolektyvų prisistatymų ir teminių programėlių laisva tema iki 15 min. Kiekvienas kolektyvas turėjo pelnyti savo pasirodymą oželio scenoje, atlikdamas senuosius liaudies žaidimus.
Kolektyvų gausybė sugužėjo į sambūrį, vos visi tilpome į salę – net 9.
Tarp jų ir Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Op-ka“. Tai gausiausias (33 dalyviai) ir jauniausias dalyvis (nuo 6 iki 9 metukų amžiaus), dainavo daineles apie įvairius paukštelius. Daugeliui mažųjų folkloristų tai buvo pirmasis koncertas. Na, o kai kurie jau seka sesių pėdomis ateidami į folkloro ansamblį.
Santarviukai buvo labai aktyvūs ir drąsūs. Jie patys pristatė savo „Katiną maiše“, o buvo ir tokių, kurie parsinešė gautą „Katiną maiše“ namo.
Po pasirodymų ir pasišokimų, visi pasivaišinę, lydimi baltučių snaigių, džiugiai išsiskirstėme namo.

Jau ir Adventas, kuomet mažieji mokysis daineles apie raibąjį genelį, vilkelį šviesiomis akelėmis, sierąjį sakalėlį, šilo mešką, eis ratelius su voverėle ar dalins žiedą. Taip po truputėlį ir einama savo tradicijų platesnio pažinimo link.

Diana Skvarčinskaitė, ansamblio vadovė
Gerumo šviesa Skaityti plačiau...
Kvadrato varžybos Skaityti plačiau...
Lapkričio mėn. 24 d. „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtų klasių mokinių komanda dalyvavo zoninėse kvadrato varžybose, kurios vyko Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje. Po atkaklių rungtynių mūsų mokyklos komanda užėmė trečią vietą. Nuoširdžiai sveikiname sportininkus! Džiaugiamės ir dėkojame komandos vadovei mokytojai Ingai Vainiūnienei ir ketvirtų klasių mokytojoms Alinai Guntulienei, Laimai Zibolienei už atsakingą mokinių pasiruošimą varžyboms. Linkime sėkmingų laimėjimų artėjančiose „Drąsūs, stiprūs varžybose“!



N. Ragauskienė
Tarptautinė nerūkymo diena Skaityti plačiau...
Norime priminti, kad lapkričio 16 diena yra minima, kaip Tarptautinė nerūkymo diena. Džiaugiamės, kad būtent šia proga Zarasų „Santarvės‘ pradinėje mokykloje buvo pravestos pamokėlės 3- 4 klasių moksleiviams. Pamokėles vedė socialinė pedagogė Mariana Dvelienė ir Visuomenės sveikatos specialistė Janina Pikauskienė. Jos su mokiniais dalinosi informacija apie rūkymo keliamą grėsmę žmogaus organizmui. Taip pat socialinė pedagogė ir sveikatos specialistė filmuku pagalba plačiai papasakojo, kaip ir kokios kenksmingos medžiagos patenka į žmogaus organizmą rūkymo metu ir kokią įtaką jos turi nusėsdamos bei pasilikdamos žmogaus organizme tolesniam laikui.
Nepamiršome pakalbėti ir apie pasyvų rūkymą, kuris daugeliui atrodo visiškai nekenksmingas. Džiugu paminėti, jog vaikučiai labai noriai dalyvavo pamokėlėse, piešė piešinius, entuziastingai atsakinėjo į klausimus, nepabūgo dalintis savo nuomonėmis ir sukauptomis žiniomis apie rūkymo žalą.
Na, o finale, vaikų džiaugsmo užtvirtinimui, jiems buvo išdalintos saldžios mini dovanėlės.


Parengė socialinė pedagogė
Mariana Dvelienė
TOLERANCIJOS ŽIBINTAS Skaityti plačiau...
Lapkričio 16 d. Zarasų Santarvės pradinės mokyklos mokiniai prisidėjo prie pilietinės iniciatyvos "Tolerancijos žibintas". Šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas, skirtas nešti šviesą, gėrį, mandagumą ir pakantumą. Mokiniai kartu su savo mokytojomis kūrė Tolerancijos žibintus iš popieriaus, stiklo ir kitų medžiagų, dirbo grupėse, kur akcentavo žibintą kaip atnešantį šviesą ir nugalintį blogį ir pagarbą kitiems. Pokalbių metu atkreiptas dėmesys į mūsų skirtumus ir panašumus, juk visi mes esame unikalūs. Kartais priimti vienas kito skirtybes gali būti sunku, tačiau visus mus vienija tai, jog norime būti išgirsti, pripažinti ir gerbiami. Pagamintais žibintais papuoštos mokyklos erdvės.

Dėkojame visiems, kurie kartu kūrė tolerantiškos mokyklos nuotaiką.







Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
4b klasės mokinys Ilja Bezubovas Skaityti plačiau...
4b klasės mokinys Ilja Bezubovas klasės draugams pristatė savo pirmąją sukurtą knygutę ,,Arčio istorija“, parašytą slapyvardžiu Ilja Gudrutis.Tai pasakojimas apie sode rastą mažą paukštelį Arčį, kuris dar nemokėjo skraidyti. Berniukas paukštelį priglaudė ir visi šeimos nariai juo rūpinosi. Gražiai aprašyta šuniuko ir kačiuko draugystė su paukšteliu... Kai paukštelis paaugo ir sustiprėjo, jis paliko savo globėjus ir išskrido su kitais paukščiais. Tačiau jų neužmiršo, grįždavo vis aplankyti , o vėliau dingo ir nebepasirodė.
Paklaustas draugų, kas paskatino jį parašyti šį pasakojimą, Ilja atsakė, kad jam patinka stebėti paukščius, girdėti jų balsus. Todėl ir atėjo mintis sukurti pasakojimą apie mažą varniuką.
Mes tikime, kad tai ne vienintelė Iljos parašyta knygutė. Ir lauksime dar įdomių istorijų. Sėkmės Iljai.








Mokytoja A. Guntulienė
4b klasė dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje Skaityti plačiau...
Lapkričio 15 d., vykstant Šiaurės šalių literatūros savaitei, 4b klasės mokiniai susirinko mokyklos bibliotekoje. Bibliotekininkės Alos Semionovos nuoširdi šypsena ir gerumas, žvakių šviesa, jauki ir įspūdinga aplinka maloniai nuteikė mokinius skaitomo kūrinio ,,Emilis iš Lionebergos“ klausymui. Susidomėjimas, atidus teksto sekimas įrodė, kad mokiniai gyveno veikėjų gyvenimu.
Mokiniai sužinojo, kad žymiausios švedų vaikų rašytojos Astrid Lindgren knyga ,,Emilis iš Lionebergos“ šiemet švenčia šešiasdešimtmetį. Taip pat juos nustebino tai, kad švedai patys pasidaro Kalėdinį kalendorių, jo neperka, kad eglutę puošia sausainiais, obuoliais ir dažnai Švedijos vėliavėlėmis.
Nuoširdžiai dėkojame bibliotekininkei Alai Semionovai už įdomiai pravestą skaitymo rytmetį ir vaišes.







4b klasės mokiniai ir mokytoja.
Svečiuose kaimynai iš „Lakštingalos“ mokyklos Skaityti plačiau...
Lapkričio 16 d. minėjome Tolerancijos diena. Ta proga mokykla sulaukė svečių iš Lakštingalos mokyklos, kuri švenčia jaukų ir linksmą 55 metų gimtadienį. Mažieji mūsų bičiuliai buvo labai laukiami. Pasišviesdama Tolerancijos žibintu juos pasitiko pasakų personažų komanda: Karalienė, Zuikis Puikis, Alisa iš Stebuklų šalies, Burtininkas. Pasisveikinę su mokyklos šeimininkais darželinukai pasiskirstė grupėmis ir iškeliavo į klases – jų ten nekantriai laukė mokinukai su paruoštomis veiklomis. Sužinoti, kaip mokosi tikrieji mokiniai, kaimynams iš Lakštingalos buvo įdomu, gal šiek tiek ir nedrąsu. Bet tai tik trumpai... Greitai su klasės mokytojomis ir mokiniais pasinėrė į bendrą veiklą... Laikas pamokoje prabėgo nepastebimai... „Lakštingaliukai“ susirinko į sporto salę - jų ten laukė nuotaikingi pasakų personažai.. Skambant muzikai darželinukai sportavo ir išdykavo, šoko ir dainavo. Išsipildė jų svajonė – pasiausti erdvioje sporto salėje! Kokia gimtadienio šventė be staigmenos? O staigmena – balionų lietus... Greitai prabėgo laikas mokykloje... Atsisveikindami jau nekantriai ėmėme laukti naujo susitikimo...

N.Ragauskienė
SLAPTAS LĖLIŲ GYVENIMAS Skaityti plačiau...
(rež. Milda Mačiulytė)
Lapkričio 15 d. „Santarvės“ pradinės mokyklos moksleiviai keliavo į Zarasų kultūros centrą, kuriame žiūrėjo Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „Slaptas lėlių gyvenimas“, .„Slaptas lėlių gyvenimas“ – tai Kauno valstybinio lėlių teatro 65-erių metų kūrybinio kelio šventė. Šio vaidinimo metu mokiniai ne tik pamatė, kaip atrodo spektaklio kūrimo procesas, bet ir galėjo išvysti veikiančias jau nebevaidinamų spektaklių autentiškas lėles, kurias su džiaugsmu daugelis prisimena dar ir šiandien: Mėlynąjį Šunytį, Pinokį, Linksmuosius Gaidžiukus, Juodąją vištą, Raudonkepuraitę ir Vilką. Vaikai sužinojo ką veikia teatro lėlės, kuomet pasibaigia spektaklis? Apie ką jos svajoja, ką jaučia likusios vienos? Kartu su lėlių teatro Meistru pravėrė paslaptingą uždangą ir persikėlė į tikrovę, kurioje gyvena lėlės: ten skamba muzika, netyla dainos, gausu nuotykių ir spalvos truputį ryškesnės. Labai patraukli pažintinė istorija apie teatro lėles, kurios nusprendė, kad joms nusibodo būti valdomoms kitų – aktorių-lėlininkų. Jos sukėlė maištą ir perėmė visą kūrybinį procesą į savo rankas. Tačiau, ar tikrai įmanoma sukurti gerą spektaklį nebendradarbiaujant su kitais? Juk vaidinimo pastatymas reikalauja daugybės skirtingų žinių ir bendros kūrybinės vizijos, kuria patikėtų visa komanda. Labai džiugu, kad aukšto aktorinio profesionalumo spektaklį mokiniai galėjo pamatyti panaudojant kultūros paso paslaugas.

N.Ragauskienė