REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija
PRIĖMIMO DOKUMENTAI

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
„Grybadienis“ Luodžio ežero pakrantėje Skaityti plačiau...
Norint pažinti tolimąjį Pasaulį, turime pradėti nuo artimiausios savo aplinkos. Gražutės RP lankytojų centro administratorės Aušros kvietimu, visi Salako ugdymo skyriaus mokinukai rugsėjo 15-ąją sugužėjo į Gražutės RP lankytojų centrą. Nuo čia ir prasidėjo integruota dienos veikla. Vaikus pasitiko nenuilstanti, vis dar lankytojus pasitinkanti, ilgametė mokytoja, „Jūrų muziejaus“ įkūrėja Vida Žilinskienė. Tačiau šį kartą pamokėlė buvo ne apie nepažįstamas jūras ir jų gyvūnų įvairovę, o apie visų pamėgtą, nuostabųjį „mūsiškį“ Luodį. Išgirdome legendą apie ežero dugne nuskendusį varpą, sužinojome apie ežere gyvenančias žuvis, moliuskus.
Kita, didžioji dienos dalis, prabėgo Luodžio ežero pakrantėje. Čia pagrindinė Mokytoja buvo jau pati Gamta: jos gėrybės, grožybės, įvairenybės. Administratorė Aušra papasakojo daugybę sakmių, legendų apie gretimus ežerus, miškų fėjas, medžius. Rinkome įvairias žoleles, dar esančius laukų žiedelius, pušų pumpurus, mokėmės jas tarsi rūšiuoti- kas tinka arbatai, kokia žolelė nuo kokios ligos. Pažinome rastus grybus. Klausėmės vėjo, miško, ežero “melodijų“. Žaidėme žaidimus. Stebėjome ežero pakrantės augalus, vandenyje ieškojome moliuskų.
O tuo metu ant laužo virė žolelių arbata: kvapni ir labai skani. O skani ji dar ir dėl to, kad žolelės arbatai buvo surinktos pačių vaikučių. „Grybadienis“ pavyko! Ačiū Gražutės RP ir lankytojų centro darbuotojams už bendradarbiavimą. Ačiū ir Mokytojai Gamtai už puikią, saulėtą dieną!

Mokytoja Reda Putrimaitė