REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Senus metus palydint... Skaityti plačiau...
Gruodžio mėnuo skirtas metų apibendrinimui, apmąstymui ir švenčių laukimui. Visos klasės dalyvavo įvairiose, įdomiose edukacinėse veiklose, keliavo į kaimyninius rajonus, linksminosi Čičirių sodyboje, stengėsi daryti gerus prasmingus darbus. Pakalbinau mokinius ir mokytojas ir siūlau susipažinti su nuotaikingais įspūdžiais: ... „3b klasės mokiniai vyko į Šlyninkos vandens malūną. Apžiūrėjo tris šimtus metų menantį vandens malūną. Pasiklausė šmaikščių ir unikalių istorijų apie jo egzistavimą, susipažinome su grūdų malimo procesu, amatų namuose klausėsi pasakojimų apie Kalėdas, kočiojo tešlą bei gamino kūčiukus. Kol kūčiukai kepė, žaidė įvairius žaidimus. Vėliau vaišinosi smetoniškais blynais iš razavų kvietinių miltų, pateiktais su grietine ir uogiene”.
4C kl. mokiniai savo veiklą pavadino “Kalėdinis Maratonas“, kurį sudarė :integruota Šventinė muzikos pamoka, pasikeitimas dovanėlėmis ir Senelio Šalčio staigmenos, dalyvavimas kūrybinėse dirbtuvėse „Ką gali Nykštukai?“ , dalyvavo dvejuose Adventiniuose rytmečiuose miesto bibliotekoje: ten vyko knygų skaitymas, Kūčių vakaro burtai ir filmų apie Kalėdas žiūrėjimas, žaidimai bei komandinis interaktyvus žinių patikrinimas „Kalėdų ir Užgavėnių personažai“.
“3A klasėje mokiniai pasigamino adventinį kalendorių. Taip jau tas kalendorius numatė daug veiklų: dalyvavove adventinėje mokyklos šventėje, keliavom į Rokiškio krašto muziejų. Ten gaminome kvepiantį dvispalvį muilą ir sutikome Kalėdų Senelį. Tas senelis labai gabus. Jis puikiai drožia ir mūsų klasei padovanojo paukštuką. Tada kalendorius patarė išsirinkti kalėdinį filmą ir jį žiūrėti bibliotekoje. Tai mūsų klasė jau taip pat atliko. Rytoj mokykloje kepsime kalėdinius sausainius”.
2d, 3c, 2c kl. mokiniai keliavo į Rokiškio dvarą, dalyvavo edukacijoje "Meduolių puošimas" ir susitiko su Kalėdų Seneliu…Laaabai patiko! Dar aplankė dvare eksponuojamas parodas.
“4 d klasės mokiniai išbildėjo į Ignalinos krašto muziejų. mokinių laukė įdomi kelionė ir šilti susitikimai. Pakeliui grožėjosi įspūdingais miško vaizdais ir spėliojo, koks stiprus turi būti medis, kad atlaikytų tokią naštą...skaičiavo sutiktas stirnas ir galvojo, kaip galima padėti laukiniams gyvūnams išgyventi žiemą.
Prie pat muziejaus apžiūrėjo Kalėdų Senelio rezidenciją. Muziejuje su muziejininke Renata Veličkiene kūrė kalėdinę kompoziciją, kalbėjo apie papročius. Apžiūrėjo medžio drožėjų parodą ir išbandė savo jėgas bandydami pakelti eksponatus.. Tik stipriausi galėjo pakelti sunkiausią eksponatą. Sužavėjo Ignalinos krašto fotografų paroda. Muziejininkė Aistė supažindino su Ignalinos apylinkių gamtos objektais. Žiūrėjo filmuką apie žvejybos papročius. Grįždami namo užsuko prie miesto eglės. Įspūdžiai netilpo galvoje....”
O pirmokai iš B klasės keliavo į Antazavės dvarą, ir dalyvavo molio pamokėlės edukacijoje.
Kiti keliavo į Zarasų profesinę mokyklą ir tapo kepėjais. Profesionali kepėja išmokė kepti kalėdinius meduoliukus. Buvo proga susipažinti ir su kepėjo profesija.
Kalėdinius meduoliukus mokinukai galėjo išsikepti ir mūsų mokyklos valgyklos virtuvėje. Svarbiausia, paruošti tešlą, suformuoti meduoliuką pagal formelę ir papuošti.
“Priešmokyklinės B grupės mažieji mokinukai kepė meduoliukus savo klasėje ir juos puošė. O vėliau susitiko su Zarasų aeroklubo “Orlėkis” instruktoriumi A. Kuzma ir jo kolegomis. Mokiniai susipažino su dronų ir aviamodelių galimybėmis. Instruktoriai padėjo vaikams pasigaminti po modeliuką, kuriuos čia pat galėjo ir išbandyti.”
Dauguma klasių mokinių dalyvavo Zarasų miesto bibliotekoje ir muziejuje rengiamose edukacijose, kuriose susipažino su advento ir kalėdinio laikotarpio tradicijomis, žaidimais, dalyvavo draugiškų besmegenių lipdyme ir už stropumą, kruopštumą, linksmumą buvo apdovanoti Kalėdų Senelio dovanomis, kurias atvežė linksmieji Kalėdiniai Zuikiai. Sporto salėje susirinkę mokiniai su svečiais žaidė, šoko ir dainavo. Kiekvienoje klasėse vyko malonūs pasisėdėjimai prie šventinio stalo, mokiniai sveikino savo bendraklasius, mokytojas ir ,žinoma, žaidė mėgiamiausius žaidimus.
O Kalėdų Senelis nepamiršo nė vienos klasės be dovanų. Stebuklingu būdu su dovanų maišu pasirodydavo Senelis ten, kur mokiniai kažko mokėsi, domėjosi, dalyvavo prasmingose veiklose.

N. Ragauskienė