REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Mokyklinis meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk!” Skaityti plačiau...
Paskutinę rudens dieną mokykloje vyko ketvirtų klasių mokinių meninio skaitymo konkursas “Žodi, suskambėk!” Svečio teisėmis dalyvavo ir trečios klasės mokinys Emilis Kulys. Skaitovus vertino net dvi vertinimo komisijos: patyrusių pedagogų, kuriai vadovavo Pauliaus Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Andželika Vitkūnienė ir minėtos mokyklos penktokų, kuriai vadovavo Joana Zinkevičiūtė. Mokyklos skaitovus nuoširdžiai pasveikino mokyklos direktorė Valerija Palivoda. Renginio organizatorė mokytoja Alina Guntulienė su savo auklėtinių klase pristatė literatūrinę kompoziciją “Mergaitė, kuri ieškojo širdies”, kurią lydėjo 4c klasės mokinės Simonijos pianinu atliekamas kūrinys. Ketvirtų klasių mokiniai skaitė ne tik pasirinktų poetų, bet ir savo kūrybos, bei savo močiūtės eiles. Meninio skaitymo gebėjimus atskleidė ir penktokai: Joana, Airida, Domantas. Jie dalyvavo respublikiniuose konkursuose ir sukaupė turtingą patirtį iškovodami laureatų vardus. Komisijos nariai atidžiai klausydami skaitomų kūrinių džiaugėsi mokinių pasirinktu turiniu, nuotaika, ir gebėjimu pateikti auditorijai. Kol komisija vertino mokinių pasiekimus, miesto bibliotekos vyresnioji specialistė Liudmila Vaitavičienė – viso miesto vaikų numylėtas Zuikis Puikis pristate šių metų vaikų rašytojų popurialiausias knygas. O skaitovų rezultatai tokie:
I vieta - 4c klasės mokinei Gabrielei Sklinsmontaitei, (mokytoja Laimutė Lumbienė).
II vieta – 4c klasės mokinei Augustei Kazancevaitei, (mokytoja Laimutė Lumbienė).
III vieta - 4d klasės mokinei Emilijai Merkytei,. (mokytoja Sigita Paradnikienė).
Nominacija už “Meilę žodžiui “– 4c klasės mokinei Solvitai Jurevičiūtei, (mokytoja Laimutė Lumbienė).
Nominacija už “Įtakingiausią lietuvišką žodį“ – 4b klasės mokinei Dagnei Bulyginaitei. (mokytoja Danutė Tumalovičienė)
Mokinių komisija savo nominaciją „Charizamatiškiausiam skaitovui“- skyrė 4b klasės mokiniui Kajui Budrevičiui, (mokytoja Danutė Tumalovičienė).
Apibendrinama konkurso rezultatus komisijos pirmininkė Andželika Vitkūnienė pasidžiaugė mažųjų skaitovų meile poezijai, pirmaisiais jų žingsneliais bandant auditorijai skaityti eiliuotą kūrinį, į skaitovo laikyseną, apie lydintį scenos jaudulį... Linkėdama tolimesnės sėkmės, mokytoja pabrėžė, kad skaitomas kūrinys priklauso nuo daugelio subtilių niuansų, kurie kiekvieną akimirką gali keistis. Svarbu pajusti savyje autoriaus siunčiamą žinutę klausytojui. Visi nominuoti mokiniai pavasarį dalyvaus rajono mokyklų pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse. Tad laiko dar yra geriau pažinti skaitomą kūrinį...

Nijolė Ragauskienė
Tolerancijos diena Salake Skaityti plačiau...
Lapkričio 16 d.Salako ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje, skirtoje paminėti tarptautinę Tolerancijos dieną. 2022 metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas. Per siūlomą simbolį Tarptautinė komisija kvietė diskutuoti apie skirtingus požiūrius, situacijas iš istorijos pavyzdžių ir šių dienų aktualijų. Su mokiniais aiškinomės žodžio „toleranciją“ reikšmę, prasmę, ieškojome „gyvų“ pavyzdžių. Priešmokyklinukų „daugiabutis“ ir 1-2 klasių mokinių išlankstyti namukai papuošė mokyklos foje. Džiaugiamė, kad iš Tarptautinės komisijos už dalyvavimą gavome Padėkos raštą.


Mokytoja Reda Putrimaitė
Rūkymo žala Skaityti plačiau...
Lapkričio 17 d. ir 18 d. trečių ir ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje apie rūkymo žalą. Sveikatos priežiūros specialistė Janina Pikauskienė ir Zarasų rajono policijos Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Justina Ivanovskienė mokinius supažindino apie rūkymo žalos padarinius. Diskusijos metu trečiokai ir ketvirtokai dalinosi savo žiniomis apie kenksmingą cigarečių poveikį sveikatai. Policijos specialistė kalbėjo apie nepilnamečių, bendraamžių įtaką ir spaudimą pabandyti rūkyti, paaiškino, kad svarbu suprasti, kad tikri draugai yra tie, kurie turi bendras vertybes, o nebandydami savo pranašumą demonstruoti gebėjimu pūsti dūmą. Sveikatos specialistė Janina demonstruojamų skaidrių ir žmogaus plaučių muliažų pagalba paaiškino , kad dūmuose randama per 4000 cheminių junginių, iš kurių net keli šimtai laikomi kenksmingais sveikatai, o daugiau nei 70 iš jų yra patvirtinti kancerogenais, kurie sukelia vėžį ar skatina jo vystymąsi. Mokiniai žiūrėjo informatyvų filmuką apie cigarėtės nuotykius. Apibendrinant pamokėlės turinį mokiniai jau išsamiai galėjo paaškinti apie tabako ir elektroninių cigarėčių daromą žalą jaunam organizmui.

Nijolė Ragauskienė
TOLERANCIJOS DIENA Skaityti plačiau...
Š.m. lapkričio 16d. mūsų mokykloje buvo minima Tolerancijos diena. Šios dienos idėja - Tolerancijos namas. Nuo pat dienos pradžios 0b, 1a, 2a, 2c, 3b, 3c, 4b, 4c ir 4d klasėse, o taip pat dienos prailgintoje grupėje buvo pradėtos tolerancijos namo “statybos”. Vaikai, padedami savo mokytojų Jolantos Bagdonavičienės, Dalios Kukonenko, Janinos Trimonienės, Reginos Gecevičienės, Alinos Guntulienės, Viktorijos Novodvorskienės, Danutės Tumalovičienės, Laimutės Lumbienės ir Sigitos Paradnikienės ne tik “statė” namą, spalvino, konstravo, kad jis būtų saugus, jaukus ir gražus, bet ir kalbėjosi apie savo artimiausią aplinką, kurioje žmonės gyvena, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo mums bendrauti, gyventi kaimynystėje. Drąsiai ir aktyviai mažieji aiškinosi žodžio Tolerancijos reikšmę, aptarė tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, kaip turi elgtis su kitaip mąstančiais, kitaip atrodančiais, kitaip besielgiančiais, mokėsi pripažinti bei gerbti kitų skirtumus.

Renginio koordinatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Apie skaitymą ir bičiulystę Skaityti plačiau...
Naujos pažintys, susitikimai visada domina smalsius. Įdomu kažką naujo pažinti, sutikti, pamatyti, kažkuo pasidalinti. Į lapkričio 10-osios rytą Vaikų literatūros skyriuje organizuotą edukaciją „Susitikimai su literatūros personažais“ atvyko pirmos ir antros klasių mokiniai su mokytojomis Galina ir Birute. Moksleiviai norėjo susipažinti su naujais literatūros kūriniais ir jų personažais.
Antros klasės moksleiviai pasidaliję žiniomis apie metų laikus, klausydamiesi skaitomo literatūros kūrinio gėrėjosi įtraukiančia istorija pasakojančia ką ir kokiomis spalvomis nudažė pagrindiniai personažai – Pavasaris, Vasara, Ruduo, Žiema ir kaip jiems sekėsi. Sužinojo kodėl varna nenorėjo būti balta. Vartydami knygą „Kas nudažo pasaulį“ grožėjosi nuostabiomis Rūtos Dzin iliustracijomis vaizduojančiomis besikeičiančius metų laikus. Apžiūrėję literatūros kūrinio autoriaus nuotrauką kai kurie pažino gamtininką, fotografą Selemoną Paltanavičių, televizijos ir radijo laidų apie gamtą vedėją.
Pirmos klasės moksleiviai susipažino su kita nuostabia rašytojo ir gamtininko Selemono Paltanavičiaus knyga „Kiekvienam savas kąsnis“. Klausydamiesi šios istorijos sužinojo kas nutiko miško žvėreliams, kai jie pabandė elgtis ne taip kaip turėtų. Sužinojo, kad nors daugelyje pasakų pasakojama, kad ežiukas nešasi į urvelį obuolius ar grybus pasmeigtus ant spyglių kaupdamas maisto atsargas, tačiau pasirodo, kad ežiai iš grybų ar obuolių išsirenka tik kirmėles. Nors vilkas mėsėdis, bet jis mėgsta ir mėlynes, o laputė pasmaližiauja uogomis ir kriaušėmis.
Aptarę kūrinius dalyviai atliko ir kūrybinę užduotį – rašė laiškus, kuriuose bendraamžiams Ignalinos bibliotekos skaitytojams papasakojo apie skaitytas knygeles. Apie savo draugus, apie tai kur gyvena. Laiškus iliustravo literatūros kūrinių personažų, savo draugų ar augintinių portretais, kai kurie piešė tai kas jiems patiko.
Svarbiausia – pažinimas, nauji atradimai, kūrybos džiaugsmas ir draugystė.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Vitos Juškėnienės ir autorės
Linksmieji kaštoniniai nykštukai išlydi rudenį Skaityti plačiau...
Prieš rudens atostogas mokinukai uoliai ir išradingai gamino nykštukus. Perskaitytos pasakos, matyti filmukai sužadino jaunųjų kūrėjų vaizduotę. Suneraminusi mintis, kad atostogų metu mokykla liks be šeimininkų, o tuo gali pasinaudoti „tamsios“ jėgos, kurios gali prišaukti pandemiją ir karantinus, mokiniai suskubo ruošti nuotaikingą sargybinių armiją. Sukompletuota drąsias širdis turintys mokyklos gynėjai: elfai, medinukai, barzdukai, trepsiukai, patruliai, tauškaliai, pakalikai, betmenai, monstriukai, plepukai, karingosios princesės, piratai, šypsniukės ir kiti narsuoliai. Mokyklos fojė išsirykiavo gynybinis štabas, o ant mokyklos laiptų – nuotaikinga apsauga. Nykštukai iki dantų apsiginklavo kaštonais, tad jiems nebaisios jokios nedraugiškos ir klastingos jėgos. Pasibaigus rudens atostogoms narsieji nykštukai linksmai pasitinka tikruosius mokyklos šeimininkus ir ištikimai saugo mokyklos laiptus. O kai vakare visi palieka mokyklą tuščią vyksta... O čia ir turiu nutraukti pranešimą. Kas nori sužinoti daugiau turi pasikalbėti su pačiais mokyklos gynėjais.

Nijolė Ragauskienė
Margarita (ne)tobulų piešinių šalyje Skaityti plačiau...
Tikriausiai kiekvienas vaikas siekia viską daryti tobulai. Ar jam visada tai pavyksta? Ar pavyko literatūros kūrinio personažui Margaritai?
Antradienio rytą Vaikų literatūros skyriuje apsilankę Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV b klasės moksleiviai skaitydami rašytojos Šarūnės Baltrušatienės literatūros kūrinį sužinojo kaip Margarita stengėsi. Kaip norėjo kad jai pasisektų ir jos nupiešti gyvūnai būtų kaip patys tikriausi. Kaip ilgai ji piešė ir nusiminusi sakė, kad visiškai nemoka piešti. Tačiau apsidžiaugė sužinojusi, kad tobuli dalykai yra vienodi, o kiekvienas netobulas – išskirtinis. Kaip ir kiekvienas vaikas ar suaugęs žmogus yra skirtingas ir todėl ypatingas. Kūrybos džiaugsmas yra svarbesnis už baimę suklysti.
Po kūrinio aptarimo ir pasidalijimo asmeninėmis patirtimis dalyvių laukė kūrybinė užduotis – laiškų rašymas ir portretų piešimas. Laiškuose Ignalinos moksleiviams parašė apie tai kur gyvena, kokius draugus turi, nupiešė pasirinktą portretą. Vieni piešė literatūros kūrinio personažą, kiti – savo draugą, treti – augintinio portretą. Visus portretus išradingai „įrėmino“.
Laiškais su nupieštais portretais ir linkėjimais džiaugsis Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos mažieji lankytojai. Ketvirtokai lauks laiškų iš Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos. Svarbiausia bičiuliautis.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Vitos Juškėnienės ir autorės
Šuniuko Amsio saugaus eismo pamokėlės Skaityti plačiau...
Spalio 27-28 dienomis priešmokyklinių klasių mokiniams buvo pravestos saugaus eismo pamokėlės.
Užsiėmimus pravesti atvyko ne tik Zarasų rajono PK pareigūnės Rosita Gurskaja ir Justina Ivanovskienė, bet kartu atkeliavo ir linksmasis šuniukas Amsis.
Mokinukai susipažino su saugaus eismo taisyklėmis: kaip taisyklingai pereiti pėsčiųjų perėją, į kurią pusę pirmiausia reikia pažiūrėti, kokiu atstumu atsitraukus nuo perėjos saugiausia stovėti. Teorinius aiškinimus pareigūnėms padėjo uoliai demonstruoti šuniukas Amsis. Praktinę mokymų dalį, padrąsinant mokytojoms, atliko mokinukai.
Po praktinių užsiėmimų gatvėje mokiniai grįžo į klases, kur jiems buvo papasakota apie atšvaitų svarbą,- kur ir kaip dėvėti atšvaitą, kiek jų turi būti, kokiame aukštyje ir pan. Pagrindinis šūkis: kuo daugiau atšvaitų, tuo labiau esi matomas!
Pamokėlių pabaigoje vaikai atliko praktines spalvinimo užduotėles: spalvino šviesoforą, policijos, greitosios medicinos pagalbos, priešgaisrinės tarnybos automobilius, įsiminė skubios pagalbos numerį - 112.
Zarasų “Santarvės” pradinės mokyklos mokytojams ir mažiesiams mokinukams labai patiko saugaus eismo edukacinė veikla, Su džiaugsmu padėkojo Zarasų PK specialistėms - Rositai Gurskajai, Justinai Ivanovskienei ir jų uoliam pagalbininkui Amsiui.

Mariana Dvelienė
Mūsu spalio mėnesio „derlius“ Skaityti plačiau...
Praėjus pirmajam šių mokslo metų mėnesiui, vėl grįžus ir „prisiderinus“ prie mokyklos suolo – spalis buvo dosnus įvairiomis veiklomis. Salako ugdymo skyriaus 1-2 klasės mokiniai tęsė dalyvavimą Asmenybės ugdymo pasakomis iniciatyvoje „Pasakų iššūkis“.
Nuo spalio 3 d. pradėjome visą mėnesį trukusią veiklą projekte „Olimpinis mėnuo“, kuriame drauge su Superherojais Ąžuolu Galinguoju, Amiu Kilniaširdžiu, Luka Kibirkštimi ir Una Kilniaširde ir Lietuvos Olimpiečiais kartu mankštinomės, sportavome, žaidėme įvairius sportinius, komandinius žaidimus, susipažinome su sveikos mitybos principais, tobulinome emocinę sveikatą , stiprinime bendradarbiavimo įgūdžius.
Spalio 1-oji buvo Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Tą dieną, tradiciškai, sveikinome Salako socialinės globos namų gyventojus. Kartu su nuoširdžiausiais linkėjimais, jiems perdavėme ir savo rankutėmis pagamintas dovanėles.
Spalio 7-ąją, Šypsenų dieną, šypsojomės ir savo šypsenas dovanojome ne tik vieni kitiems, bet ir džiaugėmės saulutės šypsena lauke. Pati gamta tarsi kvietė šypsotis. Kad šypsena būtų dar platesnė, organizavome darbinę veiklą – mokyklos kieme, sugrėbę auksinių lapų krūvas, iš jų suformavome didžiulę šypseną visiems: sau ir kitiems, kas eis, važiuos gatve pro mokyklą.
Spalio 10-oji – Košės diena. Valgykloje mus „pasitiko“ besišypsančios košės lėkštės. Buvo ne tik skanu, bet ir smagu.
Spalio 20-oji – Atšvaitų diena. Ta proga į Salaką buvo užsukęs Atšvaito Mobilis. Aplankėme jį, saugiai keliaudami miestelio gatvėmis, prisiminėme ėjimo per pėsčiųjų perėjas ir kitas saugaus eismo taisykles.
Spalio 26-ąją vykome į Zarasus, kur stebėjome nuostabų Kauno „Lėlės“ teatro muzikinį edukacinį spektaklį „Molinis sapnas“. Vaikai susipažino su Lietuvos istorijos faktais,reikšmingomis datomis, klausėsi liaudies dainų, įvairių instrumentų muzikos. Už suteiktą galimybę atvykti dėkojame mokyklos administracijai.

Mokytoja Reda Putrimaitė
Nuotraukos autorės
Ruduo – fizinio aktyvumo ir sveikatingumo dienos Skaityti plačiau...
Mūsų mokykloje ypatingas dėmesys yra skiriamas aktyviai vaikų veiklai ir sveikai gyvensenai, todėl aktyviai įsijungiame į akcijas, projektus, kuriuose skatinamas fizinis ugdymas. Mokiniai aktyviai įsijungė į tradicinį Solidarumo bėgimą, Europos mokyklų sportinių, Judumo dienų veiklas, Olimpinio mėnesio projektą, tarpklasines kvadrato varžybas, pirmų klasių mokiniai organizuoja smagias judriąsias pertraukas. Puikus 2C klasės mokinių pavyzdys, kurie kiekvieną dieną per ilgąją pertrauką išeina pasivaikščioti į artimiausią parką, mokyklos kvartalo ribose, džiaugiasi rudėjančio miesto spalvomis... Mokymasis reikalauja daug susikaupimo, tad aktyvi fizinė veikla naudinga visiems, bendravimas neformalioj aplinkoj stiprina draugystę, nuskaidrina nuotaiką, suteikia jėgų. Ačiū visoms mokytojoms už skatinimą aktyviai sportuoti, keliauti, judėjimą integruoti į dalykų pamokas. Džiugu, kad sporto būrelius lankantys mokiniai atostogų metu galės tobulinti žaidimo įgūdžius, su tėveliais lankytis Zarasų baseine... Artėja rudens atostogos, sinoptikai žada nešaltas dienas, tad nepraleiskime jų ir aktyviai atraskime naujus maršrutus Zarasų miesto apylinkėse.

Nijolė Ragauskienė
Edukacija „Profesija – lėlininkas“ Skaityti plačiau...
Priešmokyklinių grupių mokiniai buvo pakviesti į Zarasų kultūros centro diskotekų salę, kurioje edukaciją vedė Kauno “Lėlės” teatro aktorė Jolita Ross. Teatralizuotos programos metu mažiesiams mokinukams buvo atskleidžiamas aktoriaus lėlininko profesijos išskirtinumas ir specifika. Renginio metu buvo demonstruojamos įvairios teatrinės lėlės, nuo pirštininių iki sudėtingiausių marionečių. Edukacijos dalyviai susipažino su įvairių konstrukcijų lėlių valdymo galimybėmis, pabandė valdyti lėles ir patys. “Atgijusi” lėlė padeda labai įtaigiai ir vaizdžiai atskleisti pristatomą istoriją, paryškina personažo jausmus, charakterį, skatina kurti, bendrauti tiek su žiūrovu, tiek ir su pačiu aktoriumi. Vaikai patyrė, kad spektaklio metu vaidinanti lėlė iš ją valdančio aktoriaus pareikalauja daug jėgų, gebėjimų, meistriškumo. Lėlininko profesija yra labai įdomi, bet kartu ir labai nelengva ir, kad žiūrovui būtų įdomu, aktorius turi labai mylėti lėles ir žiūrovus.

Nijolė Ragauskienė