REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Ketvirtokų Paskutinio skambučio šventė Skaityti plačiau...
Birželio 11 d. mokyklos vidinis kiemelis prisipildė linksmos muzikos ir ketvirtų klasių mokinių klegesio. Keturios ketvirtokų klasės rinkosi į savo paskutinę pamoką – šventę mokyklos lauko klasėje. Karantino diktuojamos sąlygos nesutrukdė šventiškos nuotaikos. Jaukiai ir spalvingai papuoštame kiemelyje atskirai ateinančių kiekvienos klasės mokinių su auklėtoja laukė mokyklos administracija ir tėvai. Priešmokyklinės grupės mokinukai pro savo klasės langus šelmiškai mojavo rankutėmis. Direktorės Valerijos Palivoda iškilmingai skaitomas įsakymas bylojo, kad pradinio ugdymo programos baigimo pažymėjimai bus įteikiami 78 mažiesiams abiturientams. Gausiam ketvirtokų būryje aukštesniuoju lygiu įvertintos keturiolikos mokinių žinios - 4b klasėje: Ovidijaus Ponyčiaus ir Ugniaus Vitarto, 4c klasėje: Dominyko Andrejevo, Beatričės Abramavičiūtės, Kornelijos Bartaškaitės, Juditos Dainytės, Juliaus Ledzinsko, Vitos Saulytės, Arinos Šeršniovaitės, 4d klasėje: Neido Cibulskio, Ugnės Kazlauskaitės, Eiros Krutovos, Einaro Misevičiaus, Akvilės Papučkaitės. Už ypatingai nuoseklų stropumą, aktyvumą, kūrybiškumą atminimo dovanėlės įteiktos: Alionai Ivanovai (4a kl.), Ugniui Vitartui (4b kl.), Juliui Ledzinskui (4c kl.), Ugnei Kazlauskaitei (4d kl.). Už atsakingą, rūpestingą ir nuoširdų darbą ugdant mokinius, mokyklos direktorė padėkojo mokytojoms: Janinai Trimonienei, Daliai Būgienei, Reginai Gecevičienei, Galinai Razmanavičienei.
Pavasarinė saulutė malonia šiluma džiugino kiekvienos klasės atskirai paruoštą kūrybinę kompoziciją. Kiekvienos klasės mokiniai, vadovaujant mokytojai Dianai Skvarčinskaitei, sugiedojo mokyklos himną, džiugino linksmomis dainelėmis, paruoštais muzikiniais kūriniais, eilėmis, sentencijomis. Klasės auklėtojų palinkėjimuose slipėjo daug prasmingų minčių, šiltų atsiminimų, viltingų palinkėjimų, nuoširdžių padėkų mokiniams, tėveliams. Džiugus išskyrimo graudulys tvyrojo visų širdyse... Juk per keturis metus tiek daug patirta, išgyventa, išmokta ir ... užaugta žiniomis, išmintimi, savarankiškumu, sąmoningumu. Vaikystė ketvirtokus jau lydi į kitą amžiaus tarpsnį... Direktorės linkėjimuose dažnai kartojosi žodis „pirmas“,... pirma klasė, mokytoja, mokykla, laimėjimas, nesėkmė, meilė, išdaiga, draugystė, atradimas.... Jis atmintyje išlieka visam gyvenimui. Mokinių atsisveikinimo su mokykla kalbose skambėjo padėkos, šilti, nuotaikingi prisiminimai, atsiprašymai už išdaigas... Gėlių puokštės ir tėvelių šilti dėkingumo žodžiai skirti mokytojams, administracijai, visiems mokyklos darbuotojams už rūpestingą vaikų ugdymą ir priežiūrą patvirtino kaip svarbiausią įvertinimą, kad šioje mokykloje dirba savo darbą mylintys ir atsakingi darbuotojai.

Nijolė Ragauskienė
Atostogų svajonės pildysis bibliotekoje Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene, penktadienį, artėjant Tėvelių sekmadieniui apsilankė Vaikų literatūros skyriuje. Mažieji sužinojo kokios svajonės gali išsipildyti lankantis bibliotekoje. Išsirinkę pačias didžiausias savo vasaros atostogų svajones užrašė ant spalvotų lėktuvėlių. Tėvelių Sekmadieniui ruošdamiesi susiklijavo įvairiažiedes puokštes. Pradžiugins Tėvelius.
Pirmadienio rytą į biblioteką atskubėjo priešmokyklinukų grupė su mokytoja Rasa Dičiūniene. Šiais mokslo metais dėl COVID19 suvaržymų apsilankė pirmą sykį, tai juos domino viskas. Kiekvienas išsirinko labiausiai trokštamą vasaros atostogų svajonę, užrašę ant lėktuvėlių skraidino. Stebėjo kurio toliau nuskris. Vardindami medinės dėlionės (aut. skulptorius M. Jonutis) dalių numerius dėliojo nežinodami ką sudės. Stebėjosi ir džiaugėsi rezultatu. Spėjo pasidžiaugti žaidimais ir žaislais žaidimų kambaryje.
Kad išsirinktos ir ant popieriaus lėktuvėlių užrašytos svajonės išsipildytų jaunieji lankytojai žadėjo vasaros atostogų metu apsilankyti bibliotekoje su tėveliais.


Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
KELIONĖ Į VASARĄ Skaityti plačiau...
Šią savaitę 2B klasės mokiniai pradėjo kelionę į vasarą. Smagiai nusiteikę susitikome prie mokyklos. Pasiskirstę grupelėmis pirmadienį ir antradienį sportavome Magučių stadione: atlikome apšilimo pratimus, bėgome 400 m. Po to vieni mokiniai žaidė kvadratą, o kiti – futbolą. Apibendrinę ir įsivertinę sportinę veiklą nutarėme atsigaivinti ir išsimaudyti Zarasaičio ežere. Beeidami į paplūdimį kelkraštyje pamatėme melsvai besišypsančias neužmirštuoles ir nusifotografavome prie jų, kad vieni kitų neužmirštumėm vasarą. Ežere mus pasitiko gulbė, kuri mums atėjus nuplaukė tolyn. Tikriausiai mes ją išgąsdinom. Maudėsi tie mokiniai, kuriems leido tėveliai. O ežere braidėme ir taškėmės visi. Buvo smagu ir gaivu. Oras buvo nuostabus. Švietė skaisti saulutė ir šypsojosi mums. Išsimaudę apėjome liepteliu ratą. Ant lieptelio sutikome žveją, kuris mums parodė savo laimikį. Žvejas žuveles geranoriškai išdėliojo ant liepto ir suskaičiavo. Jo kibire buvo septynios kuojos. Mes jam padėkojome ir palinkėjome pagauti labai daug žuvelių. Maudynės tikrai pavyko. Susitvarkę daiktus grįžome prie mokyklos, kur mūsų laukė tėveliai. Buvome truputį pavargę, bet pilni įspūdžių. Labai džiaugėmės susitikę grupelėmis. Nutarėme, kad sekantį kartą eisime maudytis į Didžiosios salos Zaraso ežero paplūdimį...

Įspūdžius užrašė 2B kl.mokytoja Danutė Tumalovičienė
Liaudies kūrybos konkursas „Tradicijų paveldėtojai“ Skaityti plačiau...
Gegužės 29 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko jubiliejinio X respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausa. Tradiciškai konkurso dalyviai varžėsi dviejose nominacijose – folkloras ir stilizuota liaudies kūryba. Ir vis dėlto organizatoriai atkakliai skatina kolektyvus, o ypač jų vadovus atsigręžti į tikrąsias liaudies tradicijas, kurios buvo saugomos per amžius ir kurias jie paveldėjo iš savo protėvių. Konkurso nominacijos „folkloras“ laureatams suteikiama unikali galimybė dalyvauti šventiniame nugalėtojų koncerte Vilniaus rotušėje. Na, o suaugusiųjų kolektyvai taip pat dalyvauja šiame konkurse, kaip pavyzdys jaunajai kartai su galimybe dalyvauti tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovskije kolokola“.
Konkurso organizatoriai ir rengėjai - Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.


Zarasų „Santarvės“ pradinei mokyklai šiame konkurse, per besitęsiantį karantiną ir gyvai, atstovavo vaikų folkloro ansamblio „Op - ka“ 2 solistės: antrokė Kotryna Samanytė ir ketvirtokė Kornelija Trimonytė. Abi mergaites konkursui paruošė mokytoja Diana Skvarčinskaitė.
Kotryna ir Kornelija šiame konkurse tapo diplomantėmis.

Diana Skvarčinskaitė, vaikų folkloro ansamblio „“Op – ka“ vadovė
Nuotraukos konkurso dalyvių
Projektas ,,Vieno lašelio istorija” Skaityti plačiau...
Ar kada pagalvojote, kad aplink mus gausu mažyčių vandens lašelių? Jie visur – rasoje, rūke, debesyje, ledyne, upėje, ežere, jūroje, vandenyne…
Ar lašelis mėgsta keliauti ir patirti nuotykius? Žinoma!!!
3b ir 3c klasės mokiniai nusprendė dalyvauti asociacijos ,,Gyvoji planeta“ kūrybiniame – ekologiniame projekte ,,Vieno lašelio istorija“. Jie kūrė istorijas apie lašelį, jo patirtus nuotykius. Aplankė Zaraso ežerą. Ant kranto išdėliojo iš akmenukų jų istorijų herojų – laimingą lašelį. Sukurtais darbais dalinosi instagram paskyroje.
Džiaugiamės sėkmingai įvykdę projektą ,,Vieno lašelio istorija“.

3c klasės mokytoja Irena Sabaliauskienė
3b klasės mokytoja Birutė Veličkienė
Mokinių mintys apie renginį „Drūlijos diena NE“ Skaityti plačiau...
Gražią gegužės 20-osios dieną Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4c klasės mokiniai keliavo į Zarasų viešąją biblioteką, į biblioterapinį renginį.
Viešnia, Daiva Janavičienė, iš Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos kalbino vaikus, papasakojo apie terapinę pasaką „Pelėda Drūlija ir diena NE“ (autorė Inga Narijauskienė, dailininkė Justė Maldžiūnaitė). Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Zina Černovienė skaitė ištraukas iš pasakos, net pasiuvo pasakos veikėją – Drūliją, aptarė, kaip keitėsi emocijos, jausmai nuo švelniai pasakyto žodžio, palaikymo, supratimo...
Vėliau mokiniai piešė ant šviečiančio smėlio stalo pasakos personažus: pelėdą Drūliją, jos draugą žvirblį, dramblį, briedį, voverę.Žaidė kompiuterinį žaidimą, kuris fiksuoja žaidėjo emocinę būseną.
Renginio pabaigoje organizatorės Zina ir Daiva aptarė su mokiniais, kas jiems labiausiai patiko, kas buvo nauja, netikėta...
Julius: Man buvo labai įdomu, kad kompiuteris gali atpažinti tavo emocijas, bet man daugiausiai patiko piešti knygos veikėjų emocijas ant smėlio. Piešimas smėliu labai ramino, nes smėlis labai švelnus.
Brigita: Nežinojau, kad kompiuteris gali rodyti emocijas. Kai piešiau ant smėlio, aš labai nusiraminau. Labai labai patiko pasaka „Pelėda Drūlija ir diena NE“.
Mingailė: Buvo įdomu klausytis terapinės pasakos ir norėjau kuo greičiau sužinoti, kaip ji baigsis.
Judita: Patiko visi užsiėmimai: piešti ant smėlio, klausytis pasakos. Sužinojau, kad kompiuterinė programa gali fiksuoti ir atskirti jausmus.
Gytė: Supratau, kad negerai yra sakyti visiems ir visada NE!
Otilija: Keista, kad kompiuteris gali jausti mūsų jausmus. Buvo labai įdomu (aš išlaikiau kamuoliuką ant lentos).
Dominykas: Labiausiai patiko piešimas ant smėlio: aš piešiau pagrindinius pasakų veikėjus. Įdomus buvo kompiuterinis žaidimas. Jį žaisti buvo sunku.
Emilis: Mane sudomino pasaka apie pelėdą, kuri buvo pikta ir kai jos draugai siūlė pažaisti, ji sakė NE.
Norbertas: Buvo įdomu piešti smėliu, nes tai ramino, žaisti emocijų žaidimą kompiuteriu, klausytis pasakos. Buvo šaunu!
Domantas: Pirmą kartą žaidžiau kompiuteriu emocijų žaidimą, pamačiau grafiką, kaip keitėsi būsena žaidimo metu.

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4c klasės mokiniai
ir mokytoja Regina Gecevičienė
Nuotraukos Rasos Juršienės
Akcija „MES JŪSŲ NEUŽMIRŠOME!“ Skaityti plačiau...
Gegužės 25 d. Lietuva kartu su visu pasauliu mini Tarptautinę dingusių be žinios vaikų dieną, kurios tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Šiandien dalyvavome akcijoje „MES JŪSŲ NEUŽMIRŠOME!“ Su mokiniais diskutavome apie tai, kad nuo dingimo niekas nėra apsaugotas, aptarėme būdus ir galimybes kaip elgtis pasiklydus, kur galima kreiptis pagalbos. Akcijos metu rišome spalvotus kaspinėlius ant medelio Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios šventoriuje. Tikime, kad plaikstydamiesi vėjyje kaspinėliai simbolizuos laukimą ir viltį, primins, kad mes neužmiršome dingusių vaikų ir laukiame jų grįžtančių.

Laimutė Lumbienė, 2c klasės mokytoja
(nuotraukos teksto autorės)
Geltona banga Zarasuose! Skaityti plačiau...
Visi mūsų penktaDIENIAI ypatingi, o mūsų emocijos aukštumoje, nes dirbame klausydami ir matydami širdimi! (Antuanas de Sent Egziuperi yra pasakęs „Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis....“). Tad nuvilnijo 2c klasės projektinė veikla „Geltona banga Zarasuose“. Vyko „geltonosios“ integruotos lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo bei dailės ir technologijų veiklos klasėje, lauko aikštelėje ir mokyklos koridoriuose. Pasiteisino, nes teigiamos emocijos liejosi laisvai, o vaikų žingeidumui ir kūrybiškumui nebuvo ribų... Rytinę ir pirštukų mankštą smagiai atlikome „THE ROOP“ diskotekoje: https://www.youtube.com/watch?v=CWqrdzNoBKA , piešėme ir kirpome širdutes (užrašydami Lietuvos grupės, atstovaujančios mūsų šalį Eurovizijoje, pavadinimą), spalvinome geltonu guašu akmenėlius, kurie ateityje virs žaisliukais, klausėmės „Geltonos pasakos“ ir mokėmės kurti geltona spalva kvepiančią pasaką. Solvita, Augustė ir Gabrielė pristatė savo kūrybinius darbus draugams klasėje ir dalyvaujantiems Zoom pamokoje, kūrėme matematikos „geltonuosius“ tekstinius uždavinius (sekėsi super), susipažinome su geltonai žydinčiais krūmais ir gėlėmis... Po to, porose žaidėme BINGO (t. y. dirbdami poroje ieškojome 100 geltonų daiktų, augalų, detalių, gėlių, krūmų, žolių ir t. t.). Nepatikėsite – veikla gerokai užsitęsė, nes motyvacijos buvo daug daugiau nei vandens Zaraso ežere... Tikimės, kad mūsų GELTONOJI PALAIKYMO BANGA pasieks Roterdamą !!!

Laimutė Lumbienė, 2c klasės mokytoja
(nuotraukos teksto autorės)
Lietuvių kalbos dienos mokykloje Skaityti plačiau...
Sausio mėnesio pradžioje klasių vadovai su savo klasės mokiniais suplanavo veiklas, skirtas Lietuvių kalbos dienoms... Ruseno viltis, kad galėsim ugdymo procesą tęsti kontaktiniu būdu. Deja, suplanuotas veiklas teko koreguoti, pritaikyti nuotoliniam būdui. Mokytojos su savo klasės mokiniais kūrybingai pasirinko temas, kurios buvo artimos mokinių aplinkai.
Priešmokyklinių grupių mokiniams pavyko sėkmingai mokytis kontaktiniu būdu ir jie gausiai dalyvavo respublikiniame piešinių projekte „Greitakalbę pakartok, ką nupieši – pagalvok“, veiklas tęsė projektuose „Ką matau pro rakto skylutę?“, „Viens, du, trys – graži Lietuva“. Spalvingais koliažais, piešiniais džiugino surengdami parodėles.
Pirmų klasių mokiniai rašė dailyraštį „Skaičiuotė“, dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie Lietuvą?“
Antrų klasių mokiniai rašė dailyraštį „Vakaras“. Antrokai iš b klasės organizavo nuotolinę veiklą “Apsirengti , apsiauti ar užsidėti?“, dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie Lietuvą“, paruošė stendą klasėje „Gimtoji kalba“. Prie 2c klasės mokinių dailyraščio prisijungė ir tėvai , seneliai ir net bendradarbiaujanti klasė iš Alytaus rajono Daugų Vl. Mirono gimnazijos, dalyvavo protmušyje „Mūsų kalbos turtai“. Gausi komanda mokinių dalyvavo respublikiniame konkurse „Jei prakalbėtų – daug pasakytų“ ... ir Solvita Jurevičiūtė respublikoje laimėjo antrąją vietą..., dalyvavo bendradarbiaujančių klasių projekte, kuriame labai informatyviai pristatė Zarasų miestą. Į veiklas buvo įtraukti ir tėveliai, kurie kartu su vaikais dalyvavo Atminties akademijos paskaitoje “Žodžiai lengvai“ ir surengė pokalbių valandėlę apie „Vaiko ir knygos draugystė, kaip ją užmegzti ir puoselėti“? Antros d klasės mokiniai pristatė savo mėgstamas knygas ir pamėgtų personažų iliustracijas.
Trečios a klasės mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse ,,Rašo visa šeima", surengė meninio žodžio šventę-konkursą ,,Noris pakalbėt..." (dalyvavo 3a-4d kl.). Dalyvavo susitikime su vaikų knygų rašytoja Aušra Kiudulaite per ,,Molinuko TV" (Molėtų Viešoji biblioteka), dalyvavo viktorinoje Zarasų Viešojoje bibliotekoje ,,Kaip aprengsime Vytuką?"
Trečios b ir c klasės mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo meninio skaitymo konkurse „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Prie jų prisijungė ir ketvirtokai. Rašė dailyraštį , pristatinėjo perskaitytas knygas, piešė iliustracijas.
Ketvirtos a klasės mokiniai mokėsi daug patarlių ir jas iliustravo. Ketvirtos b klasės mokiniai rašė rašinėlį „Ką mena senoviniai daiktai?“, Ketvirtos c klasės mokiniai rašė laišką – pasakojimą „Netikėtas senovinis radinys“. Ketvirtos d klasės mokinai surado namuose senovinius daiktus ir juos pristatė klasės draugams ir mokytojai...
Daug renginių organizavo Zarasų Viešoji biblioteka. Visi dalyviai taria šilčiausius padėkos žodžius bibliotekininkei Zinai Černovienei, kuri labai aktyviai, svetingai ir išradingai organizavo edukacines veiklas, rengė vaikų darbų parodėles, kvietė į virtualias parodėles. Informaciją apie vykusias veiklas patalpindavo mokyklos ir bibliotekos tinklapiuose.
Dėkojame mokytojoms ir mokiniams už gausią veiklą skirtą mūsų kalbai kasdieninei, jos skambumui, istorijai, vaizdingumui ir turtingumui pažinti.

Nijolė Ragauskienė
Sveikinimas Šeimos dienos proga Skaityti plačiau...


Moksleivių iliustracijose „Ką manė kamanė“ Skaityti plačiau...
Šilčiausią šio pavasario dieną, gegužės antrąjį trečiadienį, terasoje ant bibliotekos stogo vyko ketvirtokų susitikimas su knygų penketuko vaikams 2020-ųjų knygomis ir Metų knyga, kuriai atiteko daugiausia skaitytojų balsų. Moksleiviai išgirdę, kad Metų knygos „Ką manė kamanė“ autorius Vainius Bakas, būdamas tik 14-os metų pirmiausia parašė eilėraščių knygą „Lietaus spalvos“ suaugusiesiems, labai nustebo. Knyga „Ką manė kamanė“ išleista 2019 m. – pirmoji šio autoriaus poezijos knyga vaikams. Kaip pats autorius susitikimuose minėjo, kad kurti vaikams sunkiau nei suaugusiesiems, todėl ir pirmoji jo knyga skirta vyresniesiems skaitytojams. Moksleiviai sakė, kad jie manė jog rašyti vaikams yra lengviau. Pasirodo, kad ne visiems ir ne visada.
Pasklaidę ir paskaitinėję visas rinkimuose dalyvavusias knygas „Maksas ir 92 musės“ (aut. Aušra Kiudulaitė), „Sniego žmogelių žiema“ (aut. Paltanavičius Selemonas), „Kas yra upė?“ ( aut. Monika Vaicenavičienė vertėjas Dominykas Norkūnas, „Neramios dienos“ (aut. Neringa Vaitkutė;) ir V. Bako „Ką manė kamanė“ moksleiviai ruošėsi kūrybinei užduotėlei. Skaitydami ir klausydami draugų skaitomų V. Bako eilėraščių rinkosi patikusius tekstus iliustracijoms. Vieni iš karto pradėjo piešti, kiti dar pamąstė. Apžiūrint visus kūrinėlius paaiškėjo, kad dauguma moksleivių iliustravo eilėraštį „Ką manė kamanė“, keletas pasirinko „Angelai“. Tačiau visų autorių iliustracijos buvo skirtingos. Vienų angelai spalvingi, kitų – balti. Vienų pieštos kamanės apsuptos pienių pūkų, kitų tapusios milžiniškais gangsteriais iš matytų filmų. Elina savo iliustraciją aprašė eiliuotai „skrenda skrenda kamanėlė...“.
Atsisveikindami moksleiviai žadėjo dalyvauti kito knygų penketuko vaikams rinkimuose.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės