REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Zarasų rajono savivaldybę aplankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai Skaityti plačiau...
Šių metų rugsėjo 16-tą dieną Zarasų rajono savivaldybė sulaukė gausaus svečių būrio – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4-tokų.
Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas ir mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius mokiniams aprodė savo darbo kabinetus ir netgi leido pasėdėti savo darbo kėdėse. Meras mokiniams papasakojo apie savo darbo specifiką, kaip atrodo jo darbo diena, už ką jis yra atsakingas ir kokias pareigas turi vykdyti kartu su savo pavaduotoju. Jis taip pat vaikams papasakojo, kas sudaro rajono savivaldybę ir priminė, kad švietimas yra viena iš sričių, kuria rūpinasi ir kuriai daug dėmesio skiria Zarasų rajono savivaldybė. Meras teigė, kad mero darbas nėra lengvas, reikalauja daug atsakomybės ir daug pastangų, siekiant gerovės rajonui ir jo gyventojams.
Vėliau mokiniai apsilankė Zarasų rajono savivaldybės Didžiojoje salėje. Meras papasakojo, kad čia vyksta Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžiai, kurių metų būna sprendžiami aktualūs rajono klausimai. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4-tokai taip pat turėjo galimybę pasėdėti Tarybos narių kėdėse ir užduoti klausimus merui. Mokiniai drąsiai uždavinėjo klausimus apie savivaldą: kiek laiko dažniausiai trunka Tarybos posėdžiai, kiek metų trunka viena mero kadencija, kada artimiausi savivaldybių tarybų-merų rinkimai.
Susitikimo pabaigoje Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas vaikams palinkėjo gerai mokytis, būti drąsiems, ryžtingiems ir ateityje rasti savo gyvenimo kelią.
Po susitikimo su rajono Savivaldybės meru ir mero pavaduotoju, mero patarėja Virginija Kuncevičienė mokiniams surengė ekskursiją po visą savivaldybę, aprodė savivaldybės darbuotojų kabinetus ir supažindino su jų vykdoma veikla.

Zarasų rajono savivaldybės informacija
Aštuntadienis Skaityti plačiau...
Vieną saulėtą rugsėjo rytą, gražiai rankomis susikabinę, plačiomis šypsenomis ir gera nuotaika į Zarasų raj. sav. viešąją biblioteką atskubėjo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pirmokai. Viešoji biblioteka moksleiviams dovanojo muzikinį, interaktyvų spektaklį „Aštuntadienis“, kurį atliko Vilniaus teatro vaikams „Pradžia“ aktorės – zarasiškė Greta Šepliakovaitė ir Saulė Sakalauskaitė.
Aštuntadienis – tai diena, kurios labai trūksta savaitės kalendoriuje! Tai diena, kai galėtų nutikti keisčiausi dalykai ir būtų galima elgtis kaip tik nori! Keliaudamos per savaitės kalendorių, talentingosios aktorės-muzikantės dainuodamos, šokdamos ir grodamos pianinu, gitara, ukulėle ir įvairiausiais perkusiniais instrumentais moksleiviams pasakojo apie visai nekasdienišką kasdienybę vaiko akimis. Žiūrovai buvo įtraukti į veiksmą ir sukūrė tikrą orkestrą – dainavo, šoko, skaičiavo. Kartu šoko ir mokytojos ir bibliotekininkai.
Dalinamės renginio akimirkomis vaizdo filmuke:
Koncertas „Aštuntadienis“ ZVB https://www.youtube.com/watch?v=7FN9OO2QAws

Parengė Inesa Dumbravienė,
Zarasų raj. sav. viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės
SOLIDARUMO BĖGIMAS MAGUČIŲ STADIONE Skaityti plačiau...
Rugsėjo 23 dieną IVB klasės mokiniai dalyvavo 9-ajame Solidarumo bėgime 2022 “KARTU MES GALIME DAUGIAU!”. Bėgome Magučių stadione ir pasiekę tikslą labai apsidžiaugėme. Nuotaika buvo puiki, nes saulutė mums šypsojosi ir teikė jėgų. Po bėgimo mokiniai buvo apdovanoti SOLIDARUMO DIPLOMAIS. Pasidžiaugę keliavome į žaidimų aikštelę prie Zarasaičio ežero. Mus pasitiko ežere plaukiojančios antytės, kurias Kostas prisėlinęs dar spėjo nufotografuoti. Nuo mūsų klegesio ir smagių emocijų, antytės netrukus dingo. Žaidimų aikštelėje mankštinomės, čiuožėme, lipome, kybojome ir šokinėjome, bet jau reikėjo grįžti į mokyklą…Dėkinga mokiniams už gerą nuotaiką ir draugiškumą. Ačiū Kostui už nuotraukėles. Ačiū Benui už pagalbą klasės draugui Artur einant į Magučių stadioną ir grįžtant į mokyklą.
4B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Kosto ir mokytojos Danutės
„Pasakų iššūkis 2022“ Skaityti plačiau...
Šiais mokslo metais Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos Salako ugdymo skyriaus 1-2 klasės mokinukai dalyvauja Ugdymo pasakomis iniciatyvoje „Pasakų iššūkis 2022“. Iniciatyvos, prasidėjusios 2019 metais tikslas ir koncepcija - skatinti žodinio kultūros paveldo – pasakos, kaip ugdymo ir ugdymosi kultūra priemonės, žinomumą, priminti jos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje, didinant pagarbą protėvių paveldui ir kultūrų įvairovei. Septynias savaites bus skaitomi/ sekami rekomenduotų liaudies pasakų tekstai bei atliekamos veiklos pagal parengtas metodines gaires.
Rugsėjo 21 dieną vyko šventinis - nuotolinis iniciatyvos „Pasakų iššūkis“ atidarymas. Jo metu šios iniciatyvos autorė ir organizatorė A.Sadauskienė pasveikino visus nuotoliniu būdu susirinkusius į bendrą didelį būrį, linkėjo smagios veiklos, naujų potyrių, išgyvenimų, atsipalaidavimo akimirkų, keliaujant drauge su pasakomis. Šiandien mokiniai įdėmiai klausėsi pasakų, kurias sekė A.Sadauskienė.

Mokytoja Reda Putrimaitė
Pasivaikščiojimai prie Šaltupės koplytėlės Skaityti plačiau...
Rugsėjo 9-18 dienomis, vykstant Europos kultūros paveldo dienoms skirtoms tvariam paveldui Vaikų literatūros skyrius rugsėjo 14 d. surengė pažintinį pasivaikščiojimą tyrinėjant spausdintinius ir virtualius šaltinius, aplankant Šaltupės koplytėlę. Renginys organizuotas siekiant supažindinti moksleivius su krašto kultūros paveldu – Šaltupės koplytėle, su Jėzaus Nazariečio ir Marijos skulptūromis joje.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV b klasės moksleivių (mokytoja Danute Tumalovičienė) pažintinis pasivaikščiojimas prasidėjo Vaikų literatūros skyriuje. Dalyviai susipažino su Europos kultūros paveldo dienų tikslais, svarbiausiu atributu – vėliava. Pasidžiaugė dovanotais atšvaitais ir tatuiruotėmis. Klausėsi istorinių faktų apie 1824 m. Antano Zarenbergo pastatytą koplytėlę, jos istoriją pamatė nuotraukų albume. Pasiklausę legendos pasakojančios apie Koplytėlės atsiradimą, stebuklingos galios turėjusią Kristaus statulėlę, pasipuošę balionais su Europos kultūros paveldo simbolika iškeliavo prie Šaltupės koplytėlės.
Po netrumpos kelionės, pasiekę Šiaulių gatvės pabaigoje stovinčią Koplytėlę moksleiviai prisipažino, kad čia lankosi pirmą kartą. Tik Danielius pasakojo, kad pro šalį pas senelius vyksta. Apžiūrėdami antrame jos aukšte pamatė Jėzaus Nazariečio skulptūrą, kurią išdrožė P. Kochanka, o apatiniame aukšte stovinčią Švč. Mergelės Marijos skulptūrėlę – ją prie Aušros vartų Vilniuje įsigijo ir į Zarasus parvežė Henrika Kavaliauskienė, o Lionginas Kavaliauskas skulptūrėlę įtaisė už įstiklinto langelio. Tikintieji, atvyksta prie jos pasimelsti, rūpinasi aplinka, sutvarko, papuošia gėlėmis.
Aplankė ir netoliese esantį Šaltupės šaltinėlį, apie kurį pasakojama, kad anksčiau tikėta gydomųjų galių turintį jo vandenį, keliautojai pažadėję čia apsilankyti su artimaisiais.

Zina Černovienė,
Zarasų raj. sav. viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Donato Merkio
Rugsėjis - saugaus eismo mėnuo Skaityti plačiau...
Kelių direkcija jungiasi prie kampanijos "Už saugią Lietuvą" ir siekia didinti visų vaikų saugumą gatvėje ir kelyje. Vaiko aplinka turi būti saugi ne tik namų, šeimos apsuptyje, bet ir už jos ribų.
Zarasų “Santarvės” pradinėje mokykloje pirmokėliams vyko saugaus eismo pamokėlės.
Zarasù raj. PK bendruomenės pareigūnės Rosita Gurskaja ir Justina Ivanovskienė lankėsi mokykloje ir pasakojo vaikams apie tai, kaip svarbu laikytis eismo taisyklių, kurios būtinos saugiai dalyvaujant eisme.
Lektorės atkreipė dėmesį į svarbiausius saugaus eismo taisyklių akcentus.. Specialistės savo informaciją papildė vaizdžiais ir informatyviais filmukukais, kuriuos vaikai žiūrėjo su didžiuliu susidomėjimu.
Svarbu paminėti, kad po šių pamokėlių kiekvienas mokinukas labai apsidžiaugė gavęs pažymėjimą bei atšvaitą.
Džiaugiamės, kad bendradarbiavimas su Zarasų PK specialistais padeda užtikrinti mokinių saugumą keliaujant mieste, užmiestyje, važiuojant transportu. Saugaus eismo instuktažai, edukacinės veiklos klasėse, tėvelių priminimas labai svarbus mokiniams apie būtinybę saugoti save ir rodyti pavyzdį bendraamžiams.
Būkime ir likime saugūs kelyje!

Socialinė pedagogė Mariana Dvelienė
DAGNĖS DIPLOMŲ LIETUS Skaityti plačiau...
Rugsėjo 19 dieną 4b klasėje lijo Dagnės DIPLOMŲ lietus: matematikos, lietuvių kalbos, anglų kalbos, logikos ir pasaulio pažinimo mokomųjų dalykų. Mokinė dalyvavo Tarptautinės KINGS pavasario olimpiados finale ir pasitikrino savo žinias 5-iuose mokomuosiuose dalykuose bei pasiekė pirmąjį žinių lygmenį savo amžiaus grupėje. Sveikiname Dagnę ir džiaugiamės jos pasiekimais.

4B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Ketvirtokai Penkių pojūčių kambaryje Skaityti plačiau...
Rugsėjis Zarasų viešojoje bibliotekoje prasidėjo Penkių pojūčių kambario atidarymu. Pirmieji sensorinės erdvės lankytojai buvo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV C klasės moksleiviai.
Lankytojai, įsitaisę ant pagalvėlių ir sėdmaišių įvairiomis šviesomis apšviestoje erdvėje žiūrėdami raminantį filmuką klausėsi bibliotekininkės skaitomų, mokslininko ir astronomo Stuaro Atkinsono knygos „Kelionė po naktinį dangų“ autoriaus pasakojimų apie dangaus objektus. Sužinojo kaip pasiruošti stebėjimui, kaip atpažinti dangaus kūnus, kur jų ieškoti. Apžiūrėdami dailininko, vaikiškų knygų iliustratoriaus Brendano Kearney‘is pieštus žvaigždynus, planetas, kometas ir kitus šviesulius pastebėjo jų skirtumus įvairiais metų laikais. Pasakojo kaip patys vasarą nakvodami po atviru dangumi stebėjo įvairius dangaus kūnus, matė krintančius meteoritus.
Ant spalvas keičiančio stiklo molberto piešė žvaigždynus pagal savo vardo raides. Smėlio piešiniuose pavaizdavo Mėnulio fazes. Visus dalyvius, ypatingai berniukus sužavėjo Mėnulio būgno garsai.
Reflektuodami dalyviai išvardijo kas jiems labiausiai patiko, kas kėlė nuostabą, susižavėjimą, teikė nusiraminimą. Atsisveikino jau laukdami kito apsilankymo Penkių pojūčių kambaryje.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
LANKYMOSI MOKYKLOJE TVARKA Skaityti plačiau...
Mėnulio žemėlapio tyrinėtojai Skaityti plačiau...
Vaikus visada traukia tai kas nauja, dar neišbandyta, nepajausta. Tad rugsėjo 8 ir 12 dienomis Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II b ir I a klasių moksleiviai apsilankė sensoriniame „Penkių pojūčių kambaryje“. Antrokai su mokytoja Galina Razmanavičiene žiūrėdami filmuką apie draugus Peliuką ir Meškiuką sužinojo, kodėl draugai nuolat kartojo frazę „Bet aš turiu tave, o tu – mane, nepražūsim.“ Kas vyksta gamtoje keičiant metų laikams sužinojo žiūrėdami filmukus. Mėgstamiausius laikus pavaizdavo ant stiklo molberto, smėlyje.
Mokytojos Dalios Kukonenko ugdytiniai žiūrėdami susikaupimo filmus apie dangų spėliojo kiek jame yra žvaigždžių, kodėl vienos yra mažytės, kitos – didesnės, šiltos jos ar šaltos. Klausydamiesi pasakos „Mėnulio blynai“ (aut. Aiva Radvilavičienė) sužinojo apie Mėnulio fazes. Žvaigždes piešė ant stiklo molberto, smėlyje, o popieriuje nupieštos žvaigždutės buvo nuostabiausios – jos šypsojosi, mojavo rankomis ir kai kurios buvo su kojomis.
Visus puikiai nuteikė Mėnulio būgno garsai, tad kai kurie būgną mušė ne vieną kartą. Reflektuodami pasakojo, kad piešimas smėliu ir kiti užsiėmimai juos nuramino, gerai nuteikė.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
RUGSĖJO 1 – OJI Skaityti plačiau...
Mokslo žinių dienos rytas mokinukus ir juos lydinčius į mokyklą tėvelius pasitiko su tonizuojančia vėsuma. Nors saulutė bandė sveikinti savo šviesiais spindulėliais, bet rytinis rudeninis šaltukas priminė, kad jau atėjo ruduo. Pražydęs gėlių puokštėmis mokyklos kiemas, skambėjo nuo mokinukų skardenančio juoko, čiauškėjimo skelbė Mokslo metų pradžią. Mokyklos direktorė nuoširdžiai pasveikino visus su Mokslo žinių diena linkėdama visiems sėkmės, kantrybės ir ,svarbiausia, sveikatos. Visą mokyklos bendruomenę šiltai pasveikino Zarasų rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius. Skambant mokykliniam varpeliui, sveikinimo žodžiui išsirikiavę pirmokėliai, drąsiai padeklamavo eilėraštuką apie šventinį rugsėjį. O visus draugus nuotaikinga dainele „Pertraukėlė“ pradžiugino mokyklos abiturientai – ketvirtokai Paulius ir Jonas. Per 380 mokinukų šiais mokslo metais kiekvieną rytą skubės į mokyklą semtis žinių, įgūdžių, bendravimo, kūrybos ir atradimo džiaugsmo...

Nijolė Ragauskienė