REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
MINĖJOME TARPTAUTINĘ ŽODŽIO „AČIŪ“ DIENĄ Skaityti plačiau...
Š.m. sausio 11 d. mūsų mokyklos bendruomenė paminėjo Tarptautinę AČIŪ dieną.
Šią dieną Jungtinių Tautų Organizacijos iniciatyva buvo siekiama atkreipti visų mūsų dėmesį į tai, kokią magišką galią turi padėkos žodžiai. ,,Ačiū” – tai mandagiausias žodis bet kokia pasaulio kalba. Padėkos žodžiai svarbūs kiekvienam iš mūsų, jie stiprina draugystę, dėkingumo jausmą, kuria šiltus ir pagarbius tarpusavio santykius.
Klasėse su mokiniais mokytojos aptarė šios dienos paminėjimo prasmę, rašė ir gamino atvirukus, plakatus, dėkingumo medį, laiškučius, širdeles su padėkos žodžiais AČIŪ tėveliams, seneliams, draugams, mokytojoms, mokyklos administracijai ir kitiems mokyklos darbuotojams už jų geranoriškumą, padrąsinimą, skanų maistą, tvarką ir švarą, rūpestį, įdomias pamokas bei veiklas, pagalbą, dėmesį, gerą nuotaiką ir šypseną. Mokytojos 2c kl. R. Gecevičienė ir 3b kl. D. Tumalovičienė žodį AČIŪ integravo į lietuvių kalbos pamokas ir visi kartu pagilino lietuvių kalbos žinias.
Vaikų mintys rašant padėkas:
„AČIŪ broliui, kad atidaro sušalusias mašinos dureles… AČIŪ tėčiui už supintas kasytes, skanius blynus, už daugybos lentelę, kurią padėjo išmokti... AČIŪ direktorei už naujoką... AČIŪ mokytojai, kad mokinat…AČIŪ katinui, kad leidžia paglostyti, nes pasidaro šilčiau“(3b kl.)
„AČIŪ...mamai, kad pažadina ryte...AČIŪ virėjoms už skanų maistą...AČIŪ valytojoms už tvarką ir švarą“ (0c kl.)
„AČIŪ...mokytojai, kad palaikėte sunkią minutę, kad mokote mus...AČIŪ mokiniams, kad leidžiate pažiūrėti į save kitomis akimis“ (4a kl.)
Gyvenkime nepamiršdami padėkoti vieni kitiems. AČIŪ mokiniams ir mokytojoms: 0a kl. L. Savičenko, 0c kl. D. Šileikienei, 1c kl. R. Gecevičienei, 2c kl. L. Zibolienei, 3b kl. D. Tumalovičienei, 4a kl. D. Kukonenko, 4c kl. I. Sabaliauskienei ir mokytojo padėjėjai V. Novodvorskienei AČIŪ už smagiai praleista laiką, draugystę, mandagumo pamokas ir džiugias emocijas.

Renginio koordinatorė
Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Desertas dviems su tyla Skaityti plačiau...
Sausio 13 d. pirmą kartą šiais mokslo metais Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos I D klasės mokiniai su mokytoja Galina Razmanavičiene. Mažuosius smalsuolius domino daug kas. Priestato pirmame aukšte juos sutikusią bibliotekininkę Ziną klausinėjo ką veiks, kur eis, ar galės pažaisti. Kai kurie išdidžiai papasakojo, kad su sese, su mama ar močiute jau lankėsi čia ir rinkosi knygas. Bibliotekininkė jiems papasakojo kaip įsigyti skaitytojo pažymėjimą ir tapti skaitytojais, supažindino su elgesio bibliotekoje taisyklėmis. Papasakojo ką veiks šiandieną ir pakvietė į priestato antrame aukšte veikiančią mediateką. Čia susėdę lankytojai sužinojo, kad šiame skyriuje galima žiūrėti išsirinktus filmus vieniems ar su draugais, o tapusiems bibliotekos skaitytojams skolintis namo. Bet šį sykį jie čia atėjo susipažinti su istorija apie tylą ir vienas kito supratimą be žodžių.
Klausydamiesi literatūros kūrinio „Tylenio kepyklėlė“ (aut. R. T. Bruno, dail. P. Proietti) sužinojo kas nutiko Ponui Tyleniui vaikystėje, kaip jis bendraudavo su kepinių pirkėjais, kokį svarbiausią ingredientą įdėdavo į savo kepinius. Dalijosi savo patirtimis, žiniomis apie sutiktus žmones gyvenančius tyloje. Suprato, kad svarbiausia yra ne tai kaip žmonės susikalba, o vienam kito supratimas ir jausmai.
Edukacinėje erdvėje lavino vaizduotę ir kūrybiškumą kūrybinėse dirbtuvėse kepdami (piešdami) saldžius desertus dviems. Vaikučiai džiaugėsi įveikę užduotėlę, gerėjosi savo ir draugų kūrinėliais, kuriuose jų nupiešti keksiukai atrodė tarsi iš pono Tylenio kepyklėlės.
Atsisveikindami pirmokėliai džiaugėsi veikla bibliotekoje ir klausinėjo ar greitai vėl čia apsilankys.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
„Atmintis gyva, nes liudija“ Skaityti plačiau...
2022 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau penkioliktą kartą. Kasmet minėjimas įgauna naują, ypatingą prasmę, nes, pasak, žiniasklaidoje skambėjusios frazės, „laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų“. Todėl labai svarbu perduoti žinią jaunajai kartai apie 1991 metų sausio įvykių prasmę mūsų valstybei.
Prieš 31 metus vykusius tautos išgyvenimus klasėse mokiniams priminė mokytojos. Ant palangių uždegtos žvakutės, neužmirštuolių žiedai puošiantys klasės stendus, mokinių ir mokytojų krūtines, trispalvės rankose liudijo, kokia svarbi ši diena kiekvienam iš mūsų. Pasibaigus susikaupimo valandėlėm klasėse visi mokyklos mokiniai išėjo į lauką ir darniai išsirikiavo mokyklos kieme. Skambant Vido Bareikio dainai “Aš esu vėliava” šoko solidarumo šokį. Dėkojame ir džiaugiamės šokio iniciatorėms: 4a klasės mokytojai Daliai Kukonenko ir 3c klasės mokytojai Laimutei Lumbienei bei visų klasių mokytojoms ir mokiniams už patriotinės dvasios palaikymą. Šokio metu plazdančios vėliavos mokinių rankose vienijo tautinio pasididžiavimo ir dėkingumo dvasia visus renginio dalyvius.Nijolė Ragauskienė
Nuotraukos Vasilijaus Kukonenko,
Laimutės Lumbienė, Nijolės Ragauskienės.
Tyla gali pasakoti Skaityti plačiau...
Kai žodžiai išnyksta tyla pradeda pasakoti. Kaip ir kada tai vyksta, kuo tyla svarbi mums visiems?
Apie tai sužinojo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III B klasės moksleiviai lankydamiesi Vaikų literatūros skyriuje ir dalyvaudami literatūros valandėlėje. „Susitikimo su literatūros personažais“ dalyviai klausėsi italų rašytojos Rosa Tiziana Bruno sukurtos istorijos „Tylenio kepyklėlė“, pasakojančios apie labai triukšmingą miestą ir jo gyventojus. To miesto gyventojai elgdavosi panašiai kaip ir mes. Jie labai daug ir garsiai kalbėdavo, kai kurie net šaukdavo namuose, gatvėje, mokykloje, darbe, tikriausiai ir bibliotekoje. Tačiau tai jiems nepadėdavo suprasti vienas kito. Pokyčiai įvyko, kai mieste atsidarė Tylenio kepyklėlė, o gyventojai apsilankę joje susipažino su ponu Tyleniu per visą savo gyvenimą nepratarusiu ir neišgirdusiu nė žodžio. Šventinėmis dienomis šeimoms vaišinantis nuostabiais kepiniais pakakdavo žvilgsnių ir gestų, kad vieni kitus suprastų.
Moksleiviai, išklausę istoriją apie tylą padėjusią kūrinio personažams išgirsti ir suprasti vienas kitą, pasidalijo savo įspūdžiais ir patirtimis. Sužinojo, kad susikalbėti, bendrauti galima ir kitaip. Kūrybinėse dirbtuvėse kūrė iliustracijas vaizduojančias kūrinio personažų bendravimą tyloje. Iš moksleivių kūrinėlių bus surengta parodėlė „Draugiška tyla“.

Zina Černovienė,
Viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukų autorė Daria Kravtsova
Už istorinės atminties puoselėjimą – dovana Trečiokui Skaityti plačiau...
Nuo to laiko, kai Kazys Bizauskas, būdamas Lietuvos Respublikos švietimo ministru, 1921 m. spalio 19 d. patvirtino Centralinio valstybės archyvo statutą, praėjo lygiai 100 metų. Lietuvos Respublikos Seimas, minėdamas šią šimtmečio sukaktį, 2021 –uosius metus buvo paskelbęs Lietuvos archyvų metais.
Archyvų metus labai prasmingai įamžino Kauno tautinės kultūros centras, pakvietęs tapti... savo giminės istorijos metraštininkais, muziejininkais, tyrinėtojais – dalyvauti respublikiniame konkurse „Giminės medis 2021“, ir pasiūlęs net 4 temas: „Mano šeimos istorija“, „Giminės medis“, „Šeimos relikvija ir fotografija“, „Giminės herbas“.
<...>

Giedrė MIČIŪNIENĖ
Nuotraukos mokytojos Laimutės Lumbienės
PRIEŠ KALĖDŲ ATOSTOGAS… Skaityti plačiau...
Prieš Kalėdų atostogas 3B klasės mokiniai susitiko Kalėdiniame vakarėlyje. Kalėdinį traukinuką vairavo VILKAS, kurį mes priėmėme į šventę, nes jis garsiai staugė prie mokyklos: a-ū-ū-ū, neturiu namų! Tai buvo dar vienas geras darbas. Džiugiai nusiteikę sveikinome klasės draugus, atsiprašėme vieni kitų už blogus darbus (kas tokių turėjo) ir nutarėme Naujaisiais 2022-aisiais metais daryti kuo daugiau gerų darbų…Žaidėme žaidimus, dainavome daineles, vyko šv. Kūčių burtai. Snaigutėms, meškiukams ir nykštukams labai patiko „Būrimas su 4 daiktais“. Vilkas drąsiai dėliojo lėkštutes, po kuriomis buvo pasislėpę: saldainis, raktas, rašiklis ir moneta. Kitas vaikas turėjo sumaišyti lėkštutes ir atversti pasirinktą lėkštutę. Jei po ja buvo saldainis, tai gyvensime saldžiai, jeigu raktas, tai teks daug laiko praleisti namuose, jeigu rašiklis, tai teks daug mokytis, o jeigu moneta, tai būsi turtingas. Po to ieškojome sau tikro draugo žaisdami muzikinį žaidimą – ratelį „Kanapyčia“. Vėliau mokyklos sporto salėje atidarėme „čiuožyklą“. Buvo smagu, nes jau turėjome draugų. Vyko „čiuožimo“ varžytuvės. Laimėjo draugystė! Grįždami į klasę nutarėme išsiburti su savo batu, mesdami jį per galvą į praviras salės duris: kieno batas atsisuko į salę, tas bus namisėda, kieno batas - į koridorių, tam teks daug keliauti. Palinkėję vienas kitam dosnaus Kalėdų Senelio, saugių bei turiningų Kalėdų ir žiemos atostogų, skubėjome namo. Dar 10 norų po pagalve palikę Kūčių vakarui...

3B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Apie pirotechnikos naudojimą ir ne tik… Skaityti plačiau...
Artėjant naujiesiems metams, svarbu pagalvoti ne tik apie dovanas artimiesiems, skanius patiekalus ant naujametinio stalo bei jaukų vakarą, bet ir apie pavojus, kurie gali mus netikėtai užklupti šventinę naktį.
Gruodžio 17-ą bei 20-ą dienomis Zarasų “Santarvės” pradinėje mokykloje vyko pamokėlės apie pirotechnikos keliamą grėsmę
Trečių ir ketvirtų klasių mokiniams buvo pateikta daug naudingos infomacijos, kurią jiems įdomiai papaskojo policijos pareigūnė Rosita Gurskaja. Ji vaikams parodė vaizdo medžiagą, ir supažindino su pirotechnikos naudojimo taisyklėmis. Taip pat pabrėžė, jog sprogstamųjų medžiagų gali įsigyti asmenys, sulaukę 14-iolikos, 16-iolikos bei 18-iolikos metų amžiaus, priklausomai nuo pirotechnikos gaminių rūšių. Pamokėlių metu moksleiviai sužinojo, kad yra ne tik paprasti fejerverkai, bet ir specialioji pirotechnika, kuri pardavinėjama tik specializuotos įmonės, kurios turi licenzijas, garantuojančias, jog įmonės specialistai moka tinkamai naudotis bei padegti šviečiančias - sprogstamąsias medžiagas.
Svarbu paminėti, jog mokiniams buvo parodyta įtaigi vaizdo medžiaga, kurioje buvo vaizduojamos nudegusios galūnės, ugnies pažeista žmogaus oda ir kt. Šie vaizdai padarė didelį įspūdį moksleiviams, kai kurie net uždengė savo akis rankomis. Pareigūnė Rosita mokymų metu paminėjo labai įdomų faktą apie tai, jog visiems negrėsmingai atrodančios bengališkos ugnelės, degdamos pasiekia temperatūra, kuri aštuonis kartus viršija verdančio aliejaus temperatūrą, todėl jomis naudotis vaikai privalo tik su akilia tėvų ar suaugusiųjų priežiūra.
Pamokėlių metu buvo kalbėta ne tik apie pirotechnikos keliamus pavojus, bet ir apie tradiciją per žiemos šventes deginti žvakes,- svarbu nepamiršti, jog negalima palikti uždegtų žvakių ant staltiesių bei kitų degių paviršių be priežiūros.
Pareigūnė Rosita paminėjo apie tabako gaminių ir elektroninių cigarečių daromą žala sveikatai, bet ir apie draudimą naudoti dėl saugumo, nes egzistuoja tikimybė, jog elektroninės cigaretės taip pat gali sprogti.
Būtina įsidėmėti, kad griežtai draudžiama, artintis prie nesprogusio fejerverko! Džiaukimės įvairiaspalvėmis švieselėmis saugiu atstumu ir nepamirškime saugumo!

Mariana Dvelienė
mokyklos soc. pedagogė
Žiemos švenčių belaukiant Skaityti plačiau...
Adventas (lot. atėjimas) yra keturių savaičių rimties, susikaupimo ir atgailos laikotarpis. Tai džiugaus ir maldingo laukimo metas, kai krikščionys laukia Kūdikėlio Jėzaus gimimo, trunkantis keturias savaites ir turintis savas tradicijas ir papročius.
Advento metu artėjant Kalėdų šventėms Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje buvo organizuota edukacijų ciklo „Žiemos švenčių belaukiant“ renginiai šiomis temomis: „Susikaupimo metas – Adventas“, „Žaisliukas eglutei“, „Stebuklai, papročiai ir dovanos“, „Švenčių personažai“.
<...>

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukų autorė Daria Kravtsova, Europos solidarumo korpuso savanorė iš Baškirijos
Kalėdinis sveikinimas Skaityti plačiau...
Ar žinote kur yra „Keistenybių" šalis? Skaityti plačiau...
Zarasų miesto bibliotekoje (https://www.facebook.com/zarasuvb), Vaikų literatūros skyriaus edukacinėje erdvėje eksponuojama animacinių filmų personažų parodėlė „Keistenybių šalis". Parodos autorius Paulius Kasickas, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III c klasės moksleivis. Personažų kūrimas iš plastilino - jo laisvalaikio hobis. Neeilinį gebėjimą lipdyti ir kruopštumą bei kūrybiškumą pastebėjau karantino metu jau I -ojoje klasėje. Paraginau darbelius kaupti. O šiandien jau galime džiaugtis pirmąja personaline paroda. Kviečiu apsilankyti bibliotekoje ir kūrinėliais pasigrožėti iki sausio 18 d. Pauliui linkiu didelės kūrybinės sėkmės!


Laimutė Lumbienė, 3c klasės mokytoja
(foto Ivetos Mickutės ir teksto autorės)
ŽIEMOS ŠVENTES PASITINKANT Skaityti plačiau...
Ketvirtadienį 3B klasės mokiniams Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko integruota veikla tema: “Kūčių ir Kalėdų papročiai bei burtai”. Mus pasitiko džiugiai nusiteikusi bibliotekos darbuotoja Zina Černovienė. Pasisveikinę trumpai stabtelėjome prie nuostabaus Advento vainiko. Suvokę, kad jau baigiasi trečioji Advento savaitė, skubėjome į bibliotekos antrą aukštą, kur vyko integruota veikla. Kalbėjomės apie keturias Advento savaites, apie pasirengimą šventėms ir gerų darbų darymą. Sužinojome, ką reiškia 4 žvakutės Advento vainiko viduje? Tai TAIKA, TIKĖJIMAS, MEILĖ ir VILTIS…Skaitėme knygeles apie Adventą, Kūčių papročius ir Kalėdų burtus. Žaidėme žaidimą “Žiedo dalijimas”. Mokiniams labai patiko praktinė veikla, kurios metu vyko pasiruošimas šventėms. Bibliotekininkė Zina mus pakvietė prie stalo, užtiesto balta staltiese. Ant kurio lėkštelėse buvo vandens. Uždegę žvakutes liejome įvairius gyvūnėlius, debesėlius…Po staltiese radę šienelio išsitraukėme po šiaudą. Veiklos vadovė Zina mums nuoširdžiai paaiškino kiekvieno šiaudelio reikšmę. Džiaugėmės visi. Padarę trumpą penkiaminutę veiklos pabaigai nutarėme pasidaryti žibintus, kuriais papuošime Kalėdų eglutes. Išklausę užduoties sulaukėme pagalbos. Atėjo dar viena bibliotekos darbuotojoja mums padėti. Dirbome susikaupę, nes labai norėjome po žibintą parsinešti namo. Mokiniai kruopščiai lipdė ritinėlius. Perlenkę stačiakampius pusiau ieškojome simetrijos ašies. Stačiakampio statūs kampai turėjo sutapti. Stengėmės vienodais tarpeliais sukarpyti spalvotus stačiakampius, kuriais papuošėme ritinėlius. Spalvotas juosteles ritinėlio viduje gerai priklijavome, kad nepamestumėme žibinto pakelėje. Padėkoję bibliotekos darbuotojoms už geranoriškumą ir gerą nuotaiką atsisveikinimui sudainavome linksmą Virgio Stakėno dainą “Laukiu dovanų”. Palinkėję visiems ramių Kūčių, džiaugsmingų Šv. Kalėdų ir dosnaus Kalėdų Senelio, grįžome į mokyklą. Įsivertinę turiningą ir prasmingą integruotą veiklą Zarasų viešojoje bibliotekoje žibintus išsinešėme namo…

3B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė