REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Antrų klasių mokinių kvadrato varžybos Skaityti plačiau...
Labai laukė visi antrokai kovo 20 dienos. Šią dieną vyko tarpklasinės kvadrato varžybos.
Didelis noras laimėti lydėjo visus vaikus, visą varžybų laiką. Bet žinome,kad visi nugalėtojais būti negali. Šį kartą sėkmė lydėjo 2-os b klasės komandą , 2-os c klasės sportininkai buvo antri, trečia vieta atiteko 2-ai d klasės komandai. 2-os a klasės mokinių komandą reikia pagirti už aktyvų kovingumą. O nugalėjo – DRAUGYSTĖ su sportu ir puikia nuotaika.
Galina Razmanavičienė
2023 metų Pasaulio pažinimo olimpiada “Mano Gaublys” 2–4 klasėms Skaityti plačiau...
II-IV klasių mokiniai aktyviai dalyvavo Pasaulio pažinimo olimpiadoje “Mano Gaublys”, kuri organizavo LGMA (Lietuvos geografijos mokytojų asociacija). Olimpiados tikslas: skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos ir pasaulio pažinimu ir šio mokomojo dalyko populiarinimu pradinėse mokyklose.
Diplomai olimpiados nugalėtojams buvo įteikti šventės, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui pažymėti metu.

II –ų klasių tarpe pagerbti :
I vieta – Kira Ovčinikova (2b kl.),
II vieta – Agota Beniulytė (2c kl.),
III vieta - Sofika Čirkova (2b kl,),
III vieta – Adomas Cibulskis (2c kl.),
III vieta – Elija Valkauskaitė (2c kl.).
III –ių klasių tarpe pagerbti:
I vieta – Emilis Kulys (3a kl.),
II vieta – Brigita Chažauskaitė (3b kl.),
III vieta – Martynas Stankevičius (3a kl.),
III vieta – Smiltė Cikanaitė (3a kl.),
III vieta Gabrielė Česnulynaitė (3b kl.),
III vieta Joringis Jonas Nemanis ( 3c kl.).
IV –ų klasių tarpe pagerbti:
I vieta – Dominykas Juškėnas (4c kl.),
II vieta – Robert Šmeižys (4a kl.),
II vieta – Dagnė Bulyginaitė (4bkl.),
III vieta – Kostas Dainys (4b kl.),
III vieta – Paulius Kulys (4b kl.).
Jei prakalbėtų Skaityti plačiau...
Kovo 20-oji pasaulinė Žemės diena ir visiems labai svarbu žinoti ir nuolat prisiminti, kad gamtą reikia tausoti. Nuolat ugdyti supratimą apie aplinką, stiprinti ryšį su gamta. Skatinti vaikų ir suaugusiųjų draugiškumą gamtai, Žemei.
Skatinant šias vertingas savybes iš panaudotų ar tiesiog „išaugtų“ daiktų galima, pasitelkus fantaziją ir kūrybiškumą, sukurti įvairius darbelius puošiančius mūsų aplinką. Iš įvairių pakuočių, sulūžusių žaislų, tekstilės likučių lavinant ir ugdant kūrybinius įgūdžius galima pasigaminti žaislų, paveikslėlių, netgi instrumentų džiuginančių pačius kūrėjus ir kitus žmones. Tokiu būdu ugdomas ryšys su gamta, supratimas apie aplinką, o seni daiktai, pakuotės prikeliami antram gyvenimui.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV c klasės moksleiviai (mokytoja Laimutė Lumbienė) tausodami gamtą sukūrė įdomius paveikslėlius. Kūrybos procese jungė piešimą su technologijomis. Panaudojo įvairias dėžutes, kiaušinių dėklus, sulūžusius žaislus, tekstilę.
Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje parodoje „Jei prakalbėtų...“ eksponuojami Mato, Emilio, Martyno, Casey, Edvino, Kotrynos, Jono, Lino, Adėlės, Tomos, Solvitos, Luko, Jokūbo, Augustės, Rusnės, Saulės, Luisos, Dominyko, Pauliaus, Adrijaus, Karinos, Gabrielės, Austėjos ir Rugilės kūriniai.
Kviečiami aplankyti ir pasigrožėti kūrėjų kūrybiškumu ir fantazija.

Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Koncertas „Čia Lietuva“ Skaityti plačiau...
Pušų miškai, kalneliai, žalios pievos
Ir paryčiais ant ežerų balta migla.-
Balti beržai ir paupy pražydę ievos
Tarytum kužda man – ČIA LIETUVA…

1990 m. kovo 11-ą dieną, prieš 33 metus buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė.
Į mokyklą atvyko svečiai: iš Pauliaus Širvio progimnazijos ansamblis “Lunga” (vadovė Diana Skvarčinskaitė) ir meno mokyklos šokių kolektyvas “Lietutis” (vadovės: Vanda Politaitė ir Inga Zakarauskienė). Vedančiųjų Emilijos ir Gedo skaitomos eilės apie Lietuvą ir svečių dovanojami pasirodymai supynė nuostabią dainų ir šokių pynę. Mokyklos direktorės Daivos Šileikienė sveikinimas ir klausimas privertė susimąstyti “Ką reiškia būti nepriklausomu ir laisvu kiekvienam iš mūsų?” Nuskambėję įvairūs atsakymai paliudijo lietuvių liaudies išmintį “Kur laisvė eina, ten laimė seka”. Nuotaikingi šokiai, ir įkvepiančios dainos suvienijo visą žiūrovų salę. Širdį kuteno jauduliukas beklausant dainų, kurias atliko Ovidijus, Ligita, Kornelija ir mokytoja Diana, O bežiūrint į šokėjų kompozicijas, ritmingus patrepsėjimus, lengvus žingsnelius pačios rankos nenustygo negailėdamos karštų katučių. Pasibaigus koncertui buvo pasveikinti mokiniai, kurie parodė savo puikias žinias per Pasaulio pažinimo olimpiadą, dailią rašyseną pademonstravę pirmokai ir jų tėveliai, savo vikrumą ir greitį įrodę sportininkai estafečių “Drąsūs,stiprūs, vikrūs” varžybose, dalyvavę konkurse”Gintarinė raidė” priešmokyklinukai. Kaip gera pajaust, kad esi laimingas gyvendamas Lietuvoje, pasidžiaugt daina, grožėtis žodžiu, šokiu, žiniomis, kūrybiniais darbais, sportiniais laimėjimais… nes tai darai iš širdies.

Nijolė Ragauskienė
„RAŠAU LIETUVOS VARDĄ” Skaityti plačiau...
Konkurso ir Kovo 9-osios atmintinos dienos paminėjimo esmė yra tokia: Kovo 9-ąją – Lietuvos pirmojo paminėjimo diena. Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo republikiniame konkurse „RAŠAU LIETUVOS VARDĄ”.
... ketvirtadienio rytas Zarasų mieste buvo gan šaltokas, bet gražus.Naktį snigo ir pustė. Baltas, šviežias sniegas buvo kaip baltas lapas, ant kurio "rašėm"raides
ir tarėm garsus... L I E T U V A. Mūsų pradinėje mokykloje mokosi per 400 priešmokyklinių grupių ir I-IV klasių mokiniai. Čia mokomės mylėti savo mokyklą, miestą, tėvynę. Mes esam mažytė dalelė Lietuvos. Didesni ir mažesni, linksmi ir rimti, judrus ir ramus, žaismingi ir svajokliai,.. esam įvairūs. Labai stengėmės sustoti į darnias raides ir, kad kiekvienas būtų matomas. Tikime, kad šiandien mūsų mažos pėdutės sniege paliks gražų pėdsaką LIETUVOS ATETYJE.

Nijolė Ragauskienė
Koncertas "Čia Lietuva" Skaityti plačiau...
Pyragų diena mokykloje Skaityti plačiau...
Penktadienio rytas mokykloje pakvipo apetitą žadinančiais kvapais. Ant stalų rykiavosi bandelės, pyragėliai, sausainėliai, riestainėliai, keksiukai ... Šurmuliavo linksmi mokinukai, mokytojai padedantys ant stalų įkomponuoti kepinių gausybę. Raibo akys nuo pyragėlių pasiūlos. Mažuosius mokinukus atlydėje tėveliai vis pildė ir pildė stalus pagal savo šeimos receptus iškeptais sausainiais, plokštainiais, tortais. Didžiavosi ir patys mokiniai iš vakaro su mokytoja pagamintais sluoksniuočiais. Mokyklos valgyklos virėjos kvepiančiais pyragais ir pyragėliais nustebino nevieną smaližių. Savo firminiais kepiniais dalinosi mokyklos direktorė, mokytojai. Kvepėjo arbata, skambėjo muzika... Ketvirtokai pasipuošę virėjų prijuostėm ir kepurėm maloniai aiškino, kuris saldumynas kiek kainuoja, į kurią taupyklę mesti pinigėlius, ištuštėjusias vazas pripildydavo naujais kepiniais. Smaližių šventė tęsėsi iki pietų. Taupyklių turinį skaičiavo sudaryta komisija iš mokinių, mokytojų ir administracijos. Surinkta per 500 eurų. Surinktos lėšos bus skirtos mokyklos aplinkai puošti. Gera ir dosni širdis kiekvieno prisidėjusio prie šio renginio įrodo, kad esame viena didelė šeima, kuriai svarbu bendras gėris, grožis, jauki aplinka. Širdingiausia padėka visiems, kurie kepė, kurie dosniai paaukojo, kurie pirko, kurie paruošė stalus, papuošė fojė... Maloni nuotaika lydėjo visą savaitgalį, dar ilgai dalinsimės smagios veiklos įspūdžiais.

Nijolė Ragauskienė
Nuskambėjo konkurso „Tramtatulis“ rajoninis ratas Skaityti plačiau...
Kovo 3 d. Zarasų kultūros centre įvyko rajoninis vaikų ir moksleivių liaudies atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ ratas. Šiuo konkursu siekiama skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus (dainininkus, muzikantus, pasakotojus).
Dalyvauti rajoniniame ture užsiregistravo 19 visų amžiaus kategorijų dalyviai iš miesto bei rajono nuo 6 iki 19 metų. 3 dalyvius, solistus palaužė liga, tad pasirodė 16 įvairių sudėčių dalyviai. Visus dalyvius paruošė trys mokytojos.
Dalyvius vertino komisija: Gražina Jonušaitė-Kazokienė, Zarasų kultūros centro režisierė, folkloro dainų ir sutartinių atlikėja, folkloro ansamblio „Seluona“ legionierė, komisijos pirmininkė; Gintaras Andrijauskas, Zarasų kultūros centro etnografas, folkloro ansamblio „Seluona“ narys, kapelijų vadovas; Aurimas Gudas Zarasų kultūros centro direktorius.
Dėkojame Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblio „Op-ka“, mokytoja Diana Skvarčinskaitė dainininkeiAustėjai Bucevičiūtei.
Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos ansamblio „Lunga“ dainininkei Silvijai Kokankaitei, mokytoja Diana Skvarčinskaitė.
Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos folkloro ansamblio „Beržynėlis“, mokytoja Diana Skvarčinskaitė: pasakotojai Ievai Doroginai, Trejinių sutartinių giedotojų grupei (Milena Semionovaitė, Goda Borodulina, Paulina Samanytė), keturinių sutartinių giedotojų grupei (Rugilė Aksiutovaitė, Milena Semionovaitė, Goda Borodulina, Paulina Samanytė)
Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Čiūta“ kanklininkei Paulinai Samanytei, vadovė Diana Skvarčinskaitė.
<...>

Diana Skvarčinskaitė, mokyklos vaikų folkloro ansamblio „Op-ka“ mokytoja
Nuotraukos Eriko Černovo
Raidžių slėpynės Skaityti plačiau...
Vasario 27 dieną Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos I a klasės moksleiviai su mokytoja Dalia Kukonenko. Pirmokai dalyvavo valandėlėje „Mano gražiausia raidelė“, skirtoje Lietuvių kalbos dienoms paminėti.
Moksleiviai klausėsi su gimtosios kalbos abėcėle supažindinančios ir puikias emocijas suteikiančios animuotos dainelės „Abėcėlė“, atliekamos „Biplan“ grupės. Kiekvienas vardino savo vardo pirmąją raidę, žodžius prasidedančius vardų raidėmis. Ant vienkartinių popieriaus lėkščių piešė raides, jas puošė spalvingomis gėlėmis, širdelėmis, kvadratėliais... Po šios kūrybinės veiklos laukė dar viena užduotėlė „Raidžių slėpynės“. Dalyviai vaikščiodami daiktuose – lentynose, knygose, kompiuteriuose, augaluose ieškojo pasislėpusių raidžių ir džiaugėsi suradę.
Sulaukė ir staigmenos – Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ugdytinių kūrybinių darbelių parodėlės „Mes mylim Lietuvą“ atidarymo. Į biblioteką atkeliavę „Bitučių“ grupės vaikučiai su pedagogais klausinėjo pirmokų ar patinka gyventi Lietuvoje, koks miestas yra Lietuvos sostinė, papasakojo ką sukūrė, padainavo. Pirmokai patikrino darželinukų žinias, – rodydami nupieštas raides klausinėjo jų pavadinimų, žodžių prasidedančių tomis raidėmis. Patikrinę vieni kitų žinias linksmai leido laiką žaisdami.
Susitikimo akimirkos įamžintos trumpame vaizdo filmuke: https://www.youtube.com/shorts/lQFEZJilGX8


Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Pyragų diena Skaityti plačiau...
Lietuviškų žodžių skambesys Skaityti plačiau...
Kalbininkas Jonas Jablonskis rašė: „Kalba yra didis, tautos statytas paminklas.“ Lietuvos valstybinė kalba yra lietuvių kalba, viena iš seniausių kalbų pasaulyje, kurią privalome saugoti ir nuolat puoselėti, didinti jos prestižą.
Jau aštuntąjį kartą Lietuvoje ir užsienio šalyse organizuojamos Lietuvių kalbos dienos prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos ir jos mokymosi motyvacijos stiprinimo Lietuvoje ir užsienyje, prie lietuvių bendruomenių telkimo užsienio šalyse.
Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vasario 16 d. – kovo 11 d. organizuojamuose Lietuvių kalbos dienoms skirtuose renginiuose aktyviai dalyvauja moksleiviai. Vasario 24 dieną lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV C klasės moksleiviai su mokytoja Laimute Lumbiene. Jie dalyvavo viktorinoje-žaidime „Lietuviškų žodžių skambesys“. Susiskirstę į „Lietuvos žaibai“ ir „Super kapibaros“ komandas varžėsi interaktyviame žaidime „Žargonai: jaunimo posakiai ir žodžiai“. Daugiau taškų surinko „Super kapibaros“ komanda, nes jos nariai savo namų aplinkoje buvo girdėję daugiau žaidime naudotų žodžių ir žinojo jų bendrinės kalbos atitikmenis. Žaisdami judesio žaidimą „Lietuviški žodžiai ir svetimybės“ su KINECT įranga, dalyviai stengėsi kuo teisingiau juos suskirstyti ir pelnyti daugiau taškų. Šį žaidimą išbandė kiekvienas komandos dalyvis ir džiaugėsi savo rezultatais.
„Super kapibaros“ komanda surinko daugiau taškų, tačiau svarbiausia – pastangos ir draugystė, meilė lietuvių kalbai.

Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės