REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Sensorinė pažintis su „Zuikiu Puikiu“ Skaityti plačiau...
Sausio 19 dieną Zarasų viešojoje bibliotekoje lankėsi priešmokyklinės d grupės ugdytiniai su pedagogėmis Rasa ir Laura. Jie dalyvavo edukacinėje programoje „Sensoriniai skaitymai vaikams „Zuikis Puikis“. Dalyviai edukacijos pradžioje sužinojo, kad klausysis istorijos apie Zuikį Puikį ir netgi patys dalyvaus joje. Pamatė laikrodį, kuris skaičiuoja laiką atgal ir sužinojo kiek laiko vyks edukacija.
Mažieji dalyviai klausėsi, stebėjo istorijos inscenizaciją, patys joje dalyvavo išbandydami taktilines ir kitas sensorines priemones pasitelkę įvairius pojūčius: klausą, regą, lytėjimą. Keliaudami Eduardo Mieželaičio eiliuotos poemos „Zuikis Puikis“ keliais „kūrė“ girelę, smagiai šoko trypė su Zuikiu Puikiu, „išrikiavo mokinius“, priraitė dvejetukų. Išradingai papuošė Zuikį Puikį.
Džiaugėsi patirtais pojūčiais ir pažintimi su Zuikiu Puikiu.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukų aut. Vita Juškėnienė
Pažintis su klasikine muzika Skaityti plačiau...
Keliauti po muzikos šalį panoro Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 1 c klasės mokytoja Irena Sabaliauskienė su savo mokinukais. Spalvotos knygelės ir kompaktinės plokštelės padėjo mūsų muzikinėje kelionėje, paįvairino užsiėmimą ir labai visus sudomino.
Muzika skatina kūrybiškumą, ugdo klausą ir turi teigiamos įtakos emocijoms. Vaikai susipažino su klasikine muzika, muzikinėmis sąvokomis, su garsiausių kompozitorių kūriniais – „ Muzikijos“ leidyklos išleista edukacinio ciklo „Klasikinė muzika vaikams“ knygele ir kompaktine plokštele „Vienaragio mįslė“. Kartu su Vienaragiu, stebuklingoje šalyje, atradome muzikos , žodžio ir dailės pasaulį. Paveikslėlių knygoje „Maestro (Ne)leidžia groti“ vaikai sužinojo apie žinomo XIX a. Prancūzijos kompozitoriaus Šarlio Kamilio Sen Sanso pasiekimus, išgyvenimus, ieškojimus ir atradimus. Klausėmės kompozitoriaus žymiausio muzikinio kūrinio „Žvėrių karnavalas“, atpažinome zuikį, dramblį ir kt. Prisilietėme ir M. K. Čiurlionio kūrinių, skaitėme žiemos pasakos ištrauką iš knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ ir klausėmės klausėmės... Nebuvo pamiršti ir P.Čaikovskio „Spragtukas“, ir A. Vivaldžio „Keturi metų laikai“.

Vita Juškėnienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
ZARASŲ KRAŠTO MUZIEJUJE Skaityti plačiau...
Sausio 17 dieną IVB klasės mokiniai išsiruošė į Zarasų krašto muziejų, kur edukatorė Sigita Paradnikienė mus supažindino su svarbia muziejininko profesija ir parodė muziejaus archyvo patalpas, kuriose mes dar nebuvome. Pabuvojome muziejininkų kabinete, archyvaro - kultūrinės veiklos bei Direktoriaus pavaduotojo - vyriausiojo fondų saugotojo kabinete. Sužinojome, kaip eksponatai patenka į muziejų, kaip seni daiktai registruojami rašant juodu rašikliu storose knygose. Jų yra 10. Net seni plėšitiniai kalendoriai čia yra vertybė. Įdomu buvo muziejaus archyve, kur mūsų senelių prosenelių seni daiktai yra apibūdinami ir taip pat registruojami, kad būtų lengviau juos surasti. Po to mus nusivedė į muziejaus salę, kur smagiai grojo senas patefonas. Kitoje salėje malėme senomis girnomis miltus iš rugių, kuriuos atnešė rūpestingoji edukatorė. Apžiūrėję senus pintus daiktus, grūstuvus, sviestmušes, sėtuvę, pintinę, vėtyklę ir medinius samčius nuėjome į kitą salę, kur yra eksponuojama Rimanto Bikulčiaus fotografijų paroda. Ten mus pasitiko svarbūs ir nusipelnę Zarasų krašto žmonės. Šioje salėje yra senas pianinas, kuriuo mokinė Simonija pagrojo Menuetą, o mokytoja - Oginskio Polonezą. Ačiū muziejaus prižiūrėtojai Olgai už šypseną ir malonų bendravimą. Dėkojame edukatorei Sigitai už įdomų ir nuoširdų muziejininko profesijos pristatymą. Gal ateity ir mūsų gretose atsiras muziejininkų, kuriems bus svarbi mūsų krašto praeitis ir ateitis...

IVb klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
MINĖJOME PASAULINĘ DĖKINGUMO DIENĄ Skaityti plačiau...
Š.m. sausio 11 d. mūsų mokyklos bendruomenė antrą kartą paminėjo Tarptautinę AČIŪ dieną. Šios dienos tikslas - atkreipti visų mūsų dėmesį į tai, kokią svarbą turi padėkos žodžiai. Jie yra reikšmingi kiekvienam iš mūsų, nes stiprina mandagumo ir dėkingumo jausmą, padeda kurti šiltus ir pagarbius tarpusavio santykius. Vienus šis žodis padaro stipresniais, kitus pradžiugina, o galbūt ir nustebina. Padėkoti visada rasime kam ir už ką.
Klasėse su mokiniais mokytojos diskutavo apie šios dienos paminėjimo prasmę, gamino širdeles, gėlytes, laikučius, atvirukus su padėkos žodžiais AČIŪ mokytojoms, tėveliams, seneliams, draugams, mokyklos administracijai, mokinio padėjėjoms, logopedei, spec. pedagogei, psichologei ir kitiems mokyklos darbuotojams – bibliotekininkei, buhalterei, meistriukui, kiemsargiui, virėjoms, valytojoms už jų šypseną, meilę, rūpestį, priežiūrą, pagalbą, geranoriškumą, padrąsinimą, skanų maistą, tvarką ir švarą, geras pamokas bei veiklas, perduotas žinias, pagalbą einant žinių labirintais, raktų pasaugojimą, techninę pagalbą, saugų vežiojimą, naujas spintas ir knygų skaitymą.
Bendraudami dažniau nepamirškime padėkoti vieni kitiems. Sakome DIDELĮ ir NUOŠIRDŲ AČIŪ mokiniams ir mokytojoms: 0c kl. D. Baubinaitei, 1a kl. D. Kukonenko, 1b kl. B. Veliękienei, 1c kl. I. Sabaliauskienei, 2a kl. J.Trimonienei, 2c kl. R. Gecevičienei, 3a kl. I. Vainiūnienei,3c kl. L. Zibolienei, 4c kl. L. Lumbienei, 4d kl. S. Paradnikienei už prasmingai praleistą laiką, mandagumo pamokas, džiugias akimirkas ir pakylėtas emocijas.

Renginio koordinatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Popietė „Kaip aš suprantu laisvę?“: Sausio 13-oji Skaityti plačiau...
Daugeliui keturiasdešimtmečių ir jaunesniems Vilniaus televizijos bokštas yra tik bokštas su veikiančiu restoranu arba stilizuota Kalėdų eglė.
Tačiau vyresnieji lietuviai ir besidomintys Lietuvos istorija Vilniaus televizijos bokštą sieja su kovomis, krauju pralietu dėl laisvės. 1991 metų sausio 13-osios naktį prie televizijos bokšto kruvinoje kovoje grūmėsi sovietų kariuomenės tankai ir ginkluoti kariai su beginkliais taikiais Lietuvos gyventojais. Nelygioje kovoje žuvo net keturiolika lietuvių, jauniausiam buvo išaušę tik septyniolika pavasarių. Kiekvienais metais sausio 13-ąją vyksta minėjimai, skirti Laisvės aukoms pagerbti. Renginiuose dalyvauja suaugusieji ir mokiniai.
Sausio 13-ąją Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV c klasės mokiniai su mokytoja Laimute Lumbiene dalyvavo Vaikų literatūros skyriaus organizuotoje popietėje „Kaip aš suprantu Laisvę?“. Skaitydami rašytojo Liudviko Jakimavičiaus literatūros tekstą apie sausio 13-ąją prie Vilniaus televizijos bokšto, sužinojo apie lietuvių vienybę. Tekstuose sekdami tos kruvinos nakties įvykių aprašymus chronologine seka sužinojo kodėl TAI įvyko. Kaip ryžtingai buvo nusiteikę susirinkusieji perskaitė Zarasų krašto gyventojo Sauliaus Žalkausko prisiminimuose, publikuotuose laikraštyje „Zarasų kraštas“. Baigę literatūrinę Sausio 13-osios kelionę moksleiviai apžiūrėjo įvykių akimirkas užfiksuotas nuotraukose. Išsirinkę po nuotrauką, pirmiausia jas aptarė porose su draugais. Po to papasakojo visiems dalyviams kas užfiksuota, koks laikas, įvykis, nuotaika. Po pažinties su tragiškos sekmadienio nakties įvykių kronika ir įvykių užfiksuotų nuotraukose aptarimo vyko refleksija. Dalyviai popieriaus lapeliuose užrašė savo emocinę būseną. Papasakojo kodėl vieni jaučiasi liūdni, neramūs, nustebę, susidomėję, kiti – laimingi.
Kūrybinėse dirbtuvėse „Sausio 13-osios naktis piešiniuose“ pavaizdavo tragiškos nakties įvykius, Lietuvos gyventojų vienybę, ryžtą. Moksleivių piešinių ekspozicija bus parengta Vaikų literatūros skyriaus edukacinėje erdvėje.

Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Atmintis visada bus gyva.... Skaityti plačiau...
…8 valanda ryto mokykloje…Tamsa…Tyla…Lengvas žvakelių liepsnų plevenimas languose… Susikaupimas ir rimtis…Sausio 13-osios aukų nuotraukos…Tylos minutė…Pamažu iš plevenančių žvakių įsižiebia skaičius 13… Taip prasidėjo pirmoji pamoka Salako ugdymo skyriuje. Pamoka, skirta Laisvės gynėjų dienai – kad niekada nepamirštumėme tų, kurie atidavė save už Laisvę...O dar snieguotame kieme “pražydo“ ledinės neužmirštuolės... Skamba dainos apie laisvę....
Priešmokyklinukai visą savo dienos veiklą skyrė Laisvės gynėjų dienai: dainavo dainelę „Nupiešiu Lietuvą“ , žiūrėjo filmą „Sausio 13-osios įvykiai“, spalvino Lietuvos vėliavą, atliko temines užduotėles.


Mokytoja Reda Putrimaitė
Sniego diena Skaityti plačiau...
Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio sekmadienį paskelbė Pasauline Sniego diena. Šia proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis.
Plk. Prano Saladžiaus šaulių (Utenos apskr.) 9-oji rinktinė šiais metais taip pat ragino, skatino ugdymo įstaigose sausio mėnesį organizuoti Sniego dienos šventę. Jos tikslas – priminti visiems, kad žiemą įdomu judėti ir sportuoti lauke.
Salako ugdymo skyriaus mokinukai, kartu su mokytojomis Danguole, Reda, mokytojos padėjėja Ramune, Sniego dieną smagiai paminėjo sausio 12-ąją (kol dar turime pakankamai sniego). Su dideliu entuziazmu vaikai žaidė žaidimus lauke. Kadangi Utenos šaulių rinktinė, remdama šią šventę, dar praeitais metais padovanojo čiuožynes, mokinukai puikiai „išnaudojo“ mokyklos stadiono nuokalnes, pasidarė puikias trasas ir smagiai leidosi jomis.

Mokytoja Reda Putrimaitė
Nuotraukos R.Putrimaitės, R.Padvaiskaitės
KELIAUJAM Į 2023 METUS Skaityti plačiau...
Pasidžiaugę Kalėdų atostogomis ir turiningai pailsėję IVB klasės mokiniai žengia į 2023-iuosius metus. Pirmąjį pusmetį esame padarę daug gerų darbų: skaitėme, rašėme, skaičiavome, klydome, taisėme klaidas, o iš klaidų mokėmės. Taip pat sportavome, dainavome, šokome, rengėme parodėles: „Auksinis rudenėlis“, „Sveikas maistas“ ir „Raštuotos kumštinės pirštinės“, kurios mūsų laukia klasėje. Manau, kad tikrai bus reikalingos šią žiemą. Padėjom naujokams adaptuotis mūsų klasėje, mokyklos aplinkoje bei Zarasų mieste. Stengėmės susidraugauti. Padarę blogą darbą mokomės atsiprašyti. Ieškojome ir radome klasės draugo telefoną, grąžinome klasiokei pamestą laikrodį. Kalbėjomės ir diskutavome apie mandagų įsiterpimą, apie pasidalinimą, apie toleranciją, pykčio valdymą bei nusiraminimą. Kalbėjomės apie jausmus, apie panašumus ir skirtumus. Prisiminėme stebuklingą žodį AČIŪ dirbdami ne tik kontaktiniu būdu, bet ir nuotoliu. Džiaugiuosi auklėdama IVB klasės mokinius ir linkiu Jiems sėkmės. Norėčiau padėkoti mokinių Tėveliams už gerus vaikus, supratimą, rūpestį ir pagalbą. AČIŪ, kad nuolat palaikomas grįžtamasis ryšys.
IVB klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Paukštelių globa Skaityti plačiau...
Žiema nebaisi tiems, kurie turi maisto ir stogą virš galvos... Bet paukšteliams, kurie pasilieka žiemoti pas mus yra labai sunku. Apie tai galvoja dažnas iš mūsų, bet rūpintis ne kiekvienas paskuba. Labai gražų pavyzdį parodė mažieji priešmokyklinės A grupės mokinukai, kurių tėveliai pasirūpino, kad žaidimų aikštelėje atsirastų lesyklėlės. Priešmokyklinių grupių mokinukai rūpinasi, kad trupinėlių lesyklose netrūktų. Pro langą smagu matyti atskrendančius paukštelius ir dorojančius gausius trupinukų kalnelius. Pasirūpinkim visi, kad maisto lesyklose prie mokyklos netrūktų...O kas turi lesyklas prie savo namų – nepamirštų patikrinti ar neištuštėjo atsargos...


N. Ragauskienė
Kaip bėga metai... Skaityti plačiau...
Senus metus palydint... Skaityti plačiau...
Gruodžio mėnuo skirtas metų apibendrinimui, apmąstymui ir švenčių laukimui. Visos klasės dalyvavo įvairiose, įdomiose edukacinėse veiklose, keliavo į kaimyninius rajonus, linksminosi Čičirių sodyboje, stengėsi daryti gerus prasmingus darbus. Pakalbinau mokinius ir mokytojas ir siūlau susipažinti su nuotaikingais įspūdžiais: ... „3b klasės mokiniai vyko į Šlyninkos vandens malūną. Apžiūrėjo tris šimtus metų menantį vandens malūną. Pasiklausė šmaikščių ir unikalių istorijų apie jo egzistavimą, susipažinome su grūdų malimo procesu, amatų namuose klausėsi pasakojimų apie Kalėdas, kočiojo tešlą bei gamino kūčiukus. Kol kūčiukai kepė, žaidė įvairius žaidimus. Vėliau vaišinosi smetoniškais blynais iš razavų kvietinių miltų, pateiktais su grietine ir uogiene”.
<...>

N. Ragauskienė