REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
FIGOS 1B KLASĖJE Skaityti plačiau...
Penkadienį klasės draugai ir mokytoja pasveikino Eliją su artėjančiu gimtadieniu. Kartu su Elijos mamyte į klasę atkeliavo ežiukas, kurio spygliukuose buvo figos. Keli vaikai šūktelėjo, kad svogūnų nevalgo!!!Teko supažindinti mokinius su figos vaisiumi. Figos vaisių sezonas yra rugpjūtis-rugsėjis. Figų būna nuo geltonų iki tamsiai violetinių. Jos auga ant medžių. Figų valgymas yra sveikas maistas. Egzotinius vaisius sveika valgyti tiek šviežius, tiek džiovintus. Šviežias figas reikia nusilupti ir valgyti. Galima valgyti neluptas, tik reikia gerai nuplauti. Šie vaisiai turi daug vitaminų, todėl puikiai tinka įvairių ligų prevencijai ir organizmo stiprinimui. Pasivaišinę padėkojome Elijai už vaišes, pašokome ritminį šokį ir skubėjome į salą, kur vyko Sporto ir sveikatingumo šventė. Oras buvo puikus. Mums šypsojosi saulutė. Dalyvavome Europos mokyklų sporto dienos mankštoje, laipiojome “voratinkliu”. Nesinorėjo grįžt į mokyklą, bet mūsų “laukė” anglų kalbos valandėlė ir sultys…Ačiū Elijos mamytei už sveiką maistą ir puikią pasaulio pažinimo pamokėlę.


Nuotraukos ir straipsnis 1B kl. mokytojos
Danutės Tumalovičienės
Nauji skaitytojai ir Zarasai Skaityti plačiau...
Trečiadienio rytą Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė Gabrielius, Dovydas, Aurora, Dovilė, Maksimas, Aurelijus, Igoris ir Katerina su mokytoja Daina Borisevičiene. Iš pirmame aukšte juos pasitikusios bibliotekininkės Zinos moksleiviai sužinojo kaip tapti skaitytoju, ką gali veikti bibliotekoje.
Tapti skaitytojais norėjo visi, tai bibliotekininkei Rimai pateikę savo duomenis įsigijo skaitytojo pažymėjimus. Liftu pakilę į antrame aukšte įsikūrusį Vaikų literatūros skyrių ir edukacinėse erdvėse apžiūrėję vaikų kūrinėlių parodas, pasiruošė užsiėmimui „Zarasai raštuose ir interaktyviai“.
Išklausę bibliotekininkės sekamą legendą apie Zarasų vardo kilmę, dalyviai žaidė interaktyvų KINECT judesio žaidimą-viktoriną „Zarasų gatvės“. Iš krintančių gatvių pavadinimų vieni spėliodami, kiti – žinodami, rinko atsakymus. Su draugų palaikymu rezultatai buvo puikūs.
Ne visi, tačiau kai kurie naujieji skaitytojai iš bibliotekos išvyko su išsirinktomis knygelėmis.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Dainos Borisevičienės
PIRMOJI IŠVYKA Skaityti plačiau...
Pasikartoję saugaus eismo ir saugaus elgesio taisykles 1B klasės mokiniai išsiruošė į Zarasų kultūros centrą, kur vyko Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis „ŽIOGAS ZIGMAS ŽALGIRIO MŪŠYJE“. Senas, labai senas lėlių meistras Aloyzas papasakojo mums apie Žiogą Zigmą, kuris padėjo Didžiajam Kunigaikščiui Vytautui laimėti Žalgirio mūšį. Sužinojome, kad Žalgirio mūšis vyko labai seniai, 1410 m. liepos 15 d. Pamatėme, kaip Ona ir Vytautas atrodė prieš mūšį. Spektaklis interaktyvus, dinamiškas, įtraukiantis visus žiūrovus dalyvauti mūšyje prieš kryžiuočius. Mokiniai buvo aktyvūs, norėjo prisidėti prie pergalės. Jiems labai patiko protinga, energinga Vytauto žmona kunigaikštienė Ona. Ji padėjo Vytautui valdyti Lietuvą. Mergaitėms patiko kunigaikštienės Onos puošni raudona suknelė. Tai puiki istorinė kultūrinė pamoka mokiniams pagal L. Jakimavičiaus pasaką. Žiogų kariauna padėjo Vytautui laimėti Žalgirio mūšį. Pergalė buvo pasiekta per 50 min. Mes taip pat prisidėjome prie pergalės!Nuotraukos ir straipsnis 1B kl. mokytojos
Danutės Tumalovičienės
GIMTADIENIS BE SALDUMYNŲ Skaityti plačiau...
Rugsėjo 11 dieną 1B klasėje vyko puiki gimtadienio šventė. Broliams Danilai ir Maksimui suėjo septyneri metai. Juos sveikino klasės draugai ir mokytoja. Į klasę kartu su broliukų mamyte, teta ir mažuoju broliuku Natu atkeliavo ežiukas. Jo kūnas buvo padarytas iš meliono, akys – iš vynuogių, o spygliai – iš lazdelių, ant kurių buvo suvertos saldžiosios vynuogės. Lėkštelėje – pievelėje augo braškės…Pasivaišinę ir padėkoję Danilai ir Maksimui už vaišes tęsėme gimtadienio šventę. Šokome ratelius, ritminius šokius, žaidėme žaidimus. Buvo labai linksma. Ačiū Danilo ir Maksimo mamai už išradingumą, kūrybiškumą ir sveiką gyvenseną.

Gimtadienio įspūdžius užrašė 1B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Danilo ir Maksimo mamos
Kažkas pabeldė į duris Skaityti plačiau...
Kažkas pabeldė į duris,
Kažkas miegot neleidžia…
Atmerkęs nuostaboj akis -
Matai Rugsėjo veidą.
Pasipuošė Ruduo fraku…
Ir įmetė pro langą
Žiedų spalvotų kraitę.
Atėjo šventė į namus…
Pakvipo viskas knygom.
Rugsėjis su Tavim perpus
Užsiėmė dalybom.
Dalins rudenio lapus -
Lapus baltųjų knygų.
Pavertęs rašalą lietum
Lydės Tave mokyklon.
Į švente alsuojantį mokyklos kiemą sugužėjo gėlių žiedais nešini pradinukai. Vasara dar nenorėtų palikti linksmų, įdegusių vaikų, bet Ruduo švelniai ir šiltai už rankutės paėmęs veda į mokyklos kiemą. Jau laikas susirasti kuprines ir sėsti į mokyklos suolą. O šiais metais į mokyklą atskubėjo 61 priešmokyklinukas, prie rimtų vadovėlių palinks 89 pirmokai, džiugiai nusiteikę, mokytojas apsikabins 64 antrokai, įvairius mokymosi ir bendravimo įgudžius tobulins 79 trečiokai, savo patirtimi ir išmintimi dalinsis mokyklos abiturientai – 82ketvirtokai.
Mokyklos bendruomenę šiltai paveikino direktorė Valerija Palivoda. Kantrybės, ištvermės, kūrybiškumo, sėkmės linkėjo Zarasų savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius ir švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius.
375 mokyklos mokinukai, skambiai ir draugiškai sudainavę tradicinę mokyklos dainą kartu su juos lydinčiais tėveliais, vedini mokytojų, pravėrė klasių duris į Mokslo šalį.

Nijolė Ragauskienė
Būreliai Skaityti plačiau...

Zarasų ‚Santarvės“ pradinės mokyklos neformaliojo ugdymo programos 2019-2020 m.m.
Autobusiukai Skaityti plačiau...
Autobusų parko geltonieji autobusai šventės dieną (rugsėjo 2 d.)maršrutus vykdys taip pat valanda vėliau iš ryto, o išvežimą po pietų pradės 12 val.
Skelbimas Skaityti plačiau...
Sveika, jūra! Skaityti plačiau...
Liepos 27-28 dienomis jau antrą kartą Zarasų r. savivaldybės vaikai dalyvavo socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“, kurios globėjas - Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus. Šis renginys buvo skirtas vaikams iš sunkiau besiverčiančių šeimų, kurie turėjo galimybę pirmą kartą apsilankyti Palangoje ir pamatyti jūrą.
Į Palangą atvykome renginio išvakarėse, apsistojome Palangos Senojoje gimnazijoje. Vakare pamatėme gražų saulėlydį. Gerai išsimiegoję ryte vykome į registracijos vietą. Vaikams buvo išdalintos rėmėjų dovanėlės ir violetinės spalvos apyrankės – tai buvo „bilietas“ į renginį, taip pat galimybė nemokamai apsilankyti muziejuose, parodose.
Su gera nuotaika prasidėjo eisena link jūros. Smagiai prisiminėme praeitų metų skanduotę: „Šaltos bangos – ne bėda, jūrą mylim visada!“. Šalia einantys dalyviai iš kitų rajonų mums džiaugsmingai pritarė.
Prie pat tilto laukė staigmena – tai Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir jo žmonos sveikinimai. Kartu ėjome link tilto. Dronu buvo daromos nuotraukos, bendravome su žurnalistais. Mus nuolat lydėjo savanorių ir kapitonų komandos.
Vėliau įsikūrėme visi paplūdimyje ir prasidėjo maudynės, žaidimai, vaišės. Vėliau kultūros pievoje „I love Palanga“ mūsų laukė piknikas, pasienietiška košė ir grupės „Mergaitės iš Majamio“ koncertas. Vakare aplankėme vienintelį Lietuvoje šunų muziejų, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, žavėjomės grojančiais fontanais. Akcijos antrąją dieną smagiai praleidome laiką batutų parke, Gintaro muziejuje, Palangos Pasakų parke ir vėl skubėjome prie jūros...
Kupini įspūdžių, laimingi ir patenkinti vėlai vakare grįžome namo.
Dėkojame Zarasų rajono savivaldybės administracijai, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjui S. Kaulavičiui, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos direktorei V. Palivoda už organizaciją ir palaikymą dalyvaujant socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“. Džiugu, kad dar dešimt Zarasų rajono vaikų pirmą kartą pamatė jūrą...

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos
priešmokyklinio ugdymo mokytojos
Larija Savičenko ir Daiva Šileikienė
Kviečiame į pozityvios tėvystės mokymus! Skaityti plačiau...
Pozityvios tėvystės mokymai – tai 10-ties susitikimų grupė norintiems tobulinti savo tėvystės įgūdžius. Mokymų tikslas:
• padėti tėvams rasti atsakymus, kodėl vaikai netinkamai elgiasi;
• išbandyti naujus sprendimus kasdienėse ir sudėtingose situacijose;
• surasti veiksmingų metodų vaikams laikytis taisyklių bei susitarimų;
• kurti ir palaikyti šiltus santykius su mažais vaikais bei paaugliais.

Nuo rugsėjo startuos dvi grupės (viena rytinė, kita vakarinė), kiekviena 10 užsiėmimų po dvi valandas:
10:00-12:00 val. ir 17:00-19:00 val.
Vakarinis laikas įprastai skiriamas dirbantiems tėvams. Jų patogumui, kol vyks grupė, ikimokyklinio amžiaus vaikus prižiūrės mūsų darbuotojai.
Visos paslaugos nemokamos.
Veiklą vykdo Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“, Malūno g. 2, Zarasai.
Grupes ves psichologės Laura Milčienė ir Silvestra Markuckienė.
Norinčius kviečiame registruotis telefonu 861510085 arba el. p. violeta.chazauskiene@savethechildren.org
Pradinukų futboliuko turnyras Skaityti plačiau...
Birželio pradžioje Zarasų Santarvės pradinėje mokykloje praūžė futboliuko 4x4 turnyras. Dalyvauti galėjo visos ir visi kas netingėjo. Ir nebūtinai žaisti reikėjo.
Kas su draugais susibūrė į komandas, kovojo dėl pergalės ar žaidė tik dėl smagumo, o kas atėjo pažiūrėti, tai dalyvavo įvairiuose konkursuose (mėtė lėkštutes, spyrė ar varė kamuolį ir t.t.) ir laimėjo tokius pat prizus kaip futbolo žaidėjai. Emocijos liejosi per kraštus, saulutė kaitino mus kaip įmanydama, viskas klojosi kaip suplanuota.
Ir viskas čia be mergaičių neapsiėjo. Nes negalėjo būti komandų vien iš berniukų. Tad žaidė visos ir visi kaip mokėjo. Visai nesvarbu kuri komanda laimėjo.
Svarbiausia smagiai žaisti ir prizą pats pasirinkti galėsi. O tuos prizus „Moterys už futbolą“ fondas vaikams dovanojo. Nuoširdžiausiai ačiū tariam žmonėms, kurie jį kuruoja. Ačiū ZSC treneriui Sergejui Rubizovui, Dusetų moksleiviui Domantui Dainiui, Adelei Vaitukaitytei-Markevičienei už pagalbą pravedant turnyrą.

Rimas Vaitukaitis
Mergaičių futbolo treneris