REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Mokyklinis meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk!” Skaityti plačiau...
Spalio 27 d. mokyklos aktų salėje vyko trečių - ketvirtų klasių mokinių raškaus skaitymo konkursas. Konkurso dalyvius vertino komisija, kuriai vadovavo Zarasų krašto muziejaus kultūrinių renginių koordinatorius Vasilijus Trusovas. Jam talkino Pauliaus Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Andželika Vitkūnienė, viešosios bibliotekos biliotekininkė Nijolė Pilac (Pepė Ilgakojinė), mokyklos direktorė Valerija Palivoda, 3c klasės mokytoja Regina Gecevičienė. Renginį organizavo ir vedė 4d klasės mokytoja Alina Guntulienė. Visus susirinkusius jaudinančiu fleitos atliekamu kūriniu pasveikino Adrija Zavackaitė – Pauliaus Širvio progimnazijos aštuntokė. 3a klasės mokinė Aliona Ivanova pralinksmino dainele “Skaičiuotė” , o 3c klasės mergaičių kvartetas atliko dainą “Ankstų rytą”. Mergaites dainuoti moko mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Konkursą pradėjo ketvirtokai. 15 mokinių skaitė eiliuotus kūrinius mėgindami atskleisti turinį, nustebinti įtaigia žodžio raiška. Svečio teisėmis dalyvavę septyni trečiokai stengėsi nenusileisti ketvirtokams. Malonu buvo klausyti dalyvių paruoštų eilėraštukų. Žinoma, jauduliukas dažnam tilde balselį, judino rankas, vertė šiek tiek skubėti. Visi skaitovai šventiškai pasipuošę, pasitempę, stengėsi savo laikysena atspindėti kūrinio nuotaiką. Vertinimo komisijai susirinkus įvertinti mokinių pasirodymus, renginio dalyvius kalbino ir su jais bendravo linksmoji ir smalsioji Pepė Ilgakojinė. Ji pristate šių metų populiariausių knygų penketuką.
Vertinimo komisija įvertino penkis sėkmingiausiai pasirodžiusius ketvirtokus. 4a klasės mokinė Viltė Šileikytė įvertinta nominacija “Už įdomiausią meninę raišką”, 4c klasės mokinei paskirta nominacija “ Už raiškingiausią kūrinio skaitymą”, 4d kl. mokinė Adelija Bulyginaitė įvertinta nominacija “Už įtaigingiausią lietuvišką žodį”, 4d kl. mokinė Paulina Maldauskaitė įvertinta nominacija “Už pagarbą lietuviškam žodžiui”, 4d klasės mokiniui Kajui Dubovskiui įteikta nominacija “Už lietuviško žodžio turtingumą ir raišką”. Trečiokams atiteko dvi “Garbės svečio” nominacijos. Jos paskirtos 3c klasės mokiniui Juliui Ledzinskui ir 3d klasės mokinei Airinai Sinekovai. Vertinimo komisijos pirmininkas Vasilijus Trusovas ir Pepė Ilgakojinė šiltai pasveikino konkurso nugalėtojus ir visus dalyvius. Penki nominuoti ketvirtokai ir du trečiokai gruodžio 5 dieną dalyvaus rajono mokyklų mokinių meninio skaitymo konkurse “Žodi, suskambėk!”, kuris vyks viešojoje bibliotekoje.

Nijolė Ragauskienė
Viktorina „Suk galvelę“ Skaityti plačiau...
Lapkričio 27 dieną Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje vyko tradicinė pasaulio pažinimo viktorina „Suk galvelę“. Viktorinos tema „Boružė“. Į renginį atvyko Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos, Salako pagrindinės mokyklos pradinukų komandos. Renginio organizatorė mokytoja Janina Trimonienė pristatė vertinimo komisiją, kuriai vadovavo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos specialistė Jolanta Lašaitė, svečią – Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio gamtotvarkininką Mindaugą Ilčiuką, konkurso programą ir taisykles. Visi dalyviai sudainavo tradicinę renginio dainą. Trijų mokyklų mokiniai buvo suskirstyti į keturias mišrias komandas. Komandų dalyviai turėjo greitai susidraugauti ir išsirinkti komandų kapitonus. Mokiniai atliko rimtas teorines, praktines ir linksmas kūrybines bei sportines užduotis. Boružė visiems labai pažįstamas, mielas ir linksmas vabalėlis, bet ne visi žinojo tiek, kiek svečias Mindaugas, kuris labai išsamiai papasakojo apie boružių rūšis, gyvenimo būdą, naudą, pademonstravo boružių namelį, mokiniai galėjo pasigėrėti surinkta vabalų kolekcija. Viktorinos dalyviai linksmai dainavo ir improvizavo pagal populiarią dainą apie boružėlę septintaškę. Sirgaliai taip pat turėjo atlikti užduotis ir gautus taškus už teisingai atliktas užduotis galėjo dovanoti pasirinktai komandai. Aktų salė buvo papuošta mokinių piešiniais ir kūrybiniais darbeliais. Renginio pabaigoje buvo susumuoti rezultatai, išrinkti nugalėtojai. Vertinimo komisijos pirmininkė Jolanta įteikė visoms komandoms labai spalvingus Padėkos raštus. Šilti padėkos žodžiai skambėjo renginio organizatorei mokytojai Janinai, ištikimam konkurso rėmėjui Mindaugui Ilčiukui, už salės papuošimą „Santarvės“ mokyklos mokytojoms Rasai, Irenai, Laimutei. Nuoširdžiai padėkojame Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokytojai Janinai Malcienei, Salako pagrindinės mokyklos mokytojai Daliai Putrimaitei už puikiai paruoštus konkursui mokinius, pasidžiaugta santarviečių mokinių žiniomis. Svarbiausias rezultatas pasiektas – visi dalyviai džiugino rimtu pasiruošimu, atsakingai atliktomis užduotimis, praplėstu žinių bagažu, atrastais naujais draugais, pasigėrėta mokinių kūryba.

Nijolė Ragauskienė
Antrokai mokėsi interaktyviai Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II b ir II c klasių mokiniai lydimi mokytojų Birutės Veličkienės ir Irenos Sabaliauskienės antradienio rytą atvyko į Vaikų literatūros skyrių mokytis dalyvaujant interaktyviose veiklose. Tikriausiai daugelis jau žino, kad bibliotekoje galima ne tik skaityti, žiūrėti filmus, žaisti, bet ir mokytis.
Antrokai atėjo pagilinti savo žinių apie vaisius ir daržoves. Moksleiviai pasakojo ką labiau mėgsta – vaisius ar daržoves, ką galima iš jų pagaminti. Atidžiai klausėsi bibliotekininkės sekamos liaudies pasakos apie ropę, skaičiavo ir vardijo jos personažus. Skirstydamiesi vaidmenis, vieni labiau norėjo tapti ropėmis, seneliais, senelėmis, anūkėlėmis, kiti – šuniukais, katinėliais ar pelytėmis. Dar kiti – pasakotojais. Linksmai bežaisdami išrovė visas ropes, kad ir kokios didelės buvo užaugę.
Dalyvių laukė kitas žaidimas-viktorina „Vaisiai ir daržovės“, žaidžiamas su Kinect įranga. Žaidėjai susiskirstė į mergaičių ir berniukų komandas ir žaidė kiekvienas stengdamasis surinkti kuo daugiau taškų. Suskaičiavus surinktus taškus ir paskelbus komandų rezultatus paaiškėjo, kad pirmauja mergaičių komandos. Nors kai kurie komandų nariai šį žaidimą žaidė pirmą kartą, tačiau sėkmė juos lydėjo.
Pasidžiaugę naujomis patirtimis, rezultatais ir dovanotomis knygomis, kurias būdami bibliotekoje jau pradėjo skaityti, moksleiviai dar spėjo ir pažaisti.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Yuri ABRAHAMYAN,
Europos solidarumo korpuso savanorio iš Armėnijos
TOLERANCIJOS ŠVYTURYS Skaityti plačiau...
Mūsų mokykloje lapkričio 15 dieną buvo paminėta tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų simbolis – švyturys, kuris rodo šviesą į kiekvieno pasirinkimą. 0b, 3c ir 4b klasių mokiniai su savo mokytojomis J. Bagdonavičiene, R. Gecevičiene, J. Trimoniene piešė ir gamino švyturius, kuriais papuošė savo klasės erdvę, pristatė juos draugams. Pokalbio metu aptarė švyturio, kaip statinio reikšmę bei tolerancijos žodžio, kaip taikaus sugyvenimo prasmę. Tolerancijos idėjų kontekste švyturio simbolis neatsitiktinis, nes švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, „neužplaukti ant seklumos“, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius. Tolerancija – vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų – išmokti pripažinti skirtumus. Mes mokykloje taip pat esame labai skirtingi ir esame asmenybės. Ačiū mokiniams ir jų mokytojoms už prasmingą darbą.

Renginio organizatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
nuotraukos autorės
Juk laimė yra lapė Skaityti plačiau...
Lapkričio 18 dieną Vilniaus kamerinio teatro spektaklį vaikams ir visai šeimai „Laimė yra lapė“, pagal daugelį nominacijų pelniusią E. Daciūtės ir A. Kiudulaitės knygą „Laimė yra lapė“ žiūrėjo Zarasų „Santarvės“ mokyklos pradinukai. Juos atlydėjo mokytojos Inga Vainiūnienė, Alina Guntulienė, Dalia Būgienė, Regina Gecevičienė ir Laima Zibolienė.
Nuotaikingame spektaklyje vaidino aktoriai Daiva Rudytė ir Paulius Valaskevičius, muzikinių kompozicijų autorius Jonas Krivickas. Spektaklyje skambant gyvai muzikai, nestigo pašėlusio, nuotaikingo ir interaktyvaus veiksmo, įtraukusio ir vaikus, ir mokytojus, ir bibliotekininkus. Kartu su aktoriais darė linksmą mankštą, rinko į delniukus laimės dulkes, skandavo skanduotes – buvo laimingi.
Tie, kas skaitė knygą, turėjo puikią galimybę palyginti knygos personažus su juos vaidinančių aktorių sukurtais veikėjais. O tie, kurie su Povilu ir Lape susipažino pirmą kartą, patyrė tikrą džiaugsmą akims ir sielai.
Šis spektaklis yra drauge su Ignalinos viešąja biblioteka įgyvendinamo projekto „MENŲ DŪZGĖS KŪRYBINGAI VAIKYSTEI“ dalis.Parengė Inesa DUMBRAVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės
Šešėlių teatro gudrybės Skaityti plačiau...
Lapkričio 15 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje lankėsi Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos senųjų amatų dirbtuvių aktorė Ieva Stašelytė ir dailininkė Šarūnė Pečiukonytė. Kūrybingos merginos parengė šešėlių teatro spektaklį vaikams „Kaip Ežiukas ir Meškiukas keitė dangų“.
Spektaklio pažiūrėti, o kartu ir pasimokyti šešėlių teatro gudrybių buvo pakviesti „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtaklasiai. Lydimi mokytojų Alinos Guntulienės ir Janinos Trimonienės, vaikai patogiai įsitaisė mediatekoje prieš nedidelį baltą ekraną. Minimalistinėmis priemonėmis: blizgučiais, skaidria plėvele, kirptomis plastiko detalėmis, lempos ar telefono šviesomis, muzikos garsais, dainavimu buvo pinamas pasakojimo siužetas apie dviejų draugų – Ežiuko ir Meškiuko – kasdienius nutikimus miške, jų ypatingą jautrumą gamtos grožiui, pastabumą jos reiškiniams ir didelę draugystę.
Po spektaklio aktorė ir dailininkė pakvietė vaikus iš arti susipažinti su spektaklio dekoracijomis, mielai atsakė į visus klausimus. Vaikams smalsu buvo išbandyti savo gabumus, o kartu ir patiems pasigaminti šešėlių teatro lėles. Čia pat surengtos kūrybinės dirbtuvės leido atsiskleisti vaikų fantazijai. Kruopščiai ir išradingai vaikai karpė storą popierių, klijavo šiaudelius ir džiaugėsi pasigaminę zuikį, obuolį, širdelę, slieką, kregždutę ir kitus pasakų personažus. Tuoj pat skubėta prie balto ekrano ir, nors akimirkai, galima buvo pasijusti tikru aktoriumi, žiūrovų akivaizdoje atgaivinančiu šešėlių teatro stebuklą.
Šis susitikimas su teatro aktore ir dailininke finansuotas iš Ignalinos viešosios bibliotekos projekto „Menų dūzgės – kūrybingai vaikystei“ lėšų. Po renginio bibliotekoje vaikai turėjo galimybę trumpai susipažinti su interaktyviomis pramogomis.

Vidmina ALUBECKAITĖ,
Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Jolantos LEMENTAUSKIENĖS
Pirmokai sveikino Pepę Skaityti plačiau...
Šiaurės šalių literatūros savaitės ankstyvą ketvirtadienio rytą Vaikų literatūros skyriaus edukacines erdves užplūdo pirmokėliai. Zarasų „Santarvės“ mokyklos I c klasės mokiniai su mokytoja Laimute atskubėjo į Pepės Ilgakojinės gimtadienį. Ir ne tuščiomis rankomis, o su dovanomis.
Įvairiaspalviais balionais papuošę šventės erdvę svečiai susėdo prie stalų, ant kurių stovėjo degančios žvakės. Nes pagal pagrindinę Savaitės idėją, kai metų laikas mūsų kraštuose tamsiausias, mes skaitome knygą užsidegę žvakę.
Atidžiai klausydamiesi bibliotekininkės skaitomo teksto iš daugybę įvairiausių apdovanojimų pelniusios švedų rašytojos Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“, klausytojai stebėjosi jiems neįprastais dalykais. Jų gimtadieniuose, kaip ir Pepės svečiai vaišinasi įvairiais skanėstais, žaidžia, tačiau dar nei vieno jų gimtadienyje nebuvo apsilankęs arklys ar ponas Nilsonas (beždžionėlė). Išklausę nuotaikingą ir intriguojantį kūrinį pirmokėliai skaitė sveikinimus Pepei užrašytus pačių pagamintuose atvirukuose, vaišinosi, svarstė ką kvies į artėjančius gimtadienius.
Mokiniai apžiūrėjo knygų lentynoje bibliotekininkės Olgos paruoštą parodą „Ir knygose gyvena šventės“.
Šiaurės šalių literatūros savaitė, šiais metais vykusi lapkričio 11-17 dienomis, Šiaurės šalyse minima nuo 1995 metų, Šiaurės šalių bibliotekų asociacijos Kopenhagoje surengtoje konferencijoje nusprendus populiarinti šiaurietiškumo idėją. Baltijos šalyse minima nuo 1998, vėliau jos ribos nusitęsė į Rusiją, Baltarusiją, kitas šalis.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS ir Laimutės LUMBIENĖS
Švenčiame Pepės gimtadienį Skaityti plačiau...
Visą savaitę Zarasų viešojoje bibliotekoje yra minima Šiaurės šalių literatūros savaitė ir švenčiamas Pepės Ilgakojinės gimtadienis. Į gimtadienio šventę kasdien suplūsta Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai. Trečiadienio rytą Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė sulaukė mokinių iš 4 a klasės su mokytoja Inga Vainiūniene, ketvirtadienio rytą – 4 b klasės mokinių su mokytoja Janina Trimoniene.
Šventės organizatorius – bibliotekininkė Liudmila vaikams papasakojo apie trečią dešimtmetį siekiančią tradiciją švęsti Šiaurės šalių literatūros savaitę bibliotekose, išvardijo kas sudaro šiaurės šalis, kaip atrodo valstybių vėliavos.
Minkštai įsirangę sėdmaišiuose, paeiliui skaitė ištrauką iš Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė". Raštingiems ketvirtokams buvo labai juokinga išgirsti Pepės kvietimą draugams į gimtadienio šventę, kuriame buvo padaryta labai daug gramatinių klaidų.
Po skaitymų „Auštant“, laukė smagus filmukas apie Pepę, jos draugus, išdaigas ir, žinoma, vaišės. Koks gali būti gimtadienis be muzikos, vaišių ir linksmybių.Liudmila VAITAVIČIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Apie vaisius ir daržoves interaktyviai Skaityti plačiau...
Antradienį Vaikų literatūros skyriuje vyko rytmetis „Vaisiai ir daržovės literatūroje ir interaktyviai“. Jo dalyviai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II a klasės mokiniai, atskubėję pasitikrinti savo žinių ir jas papildyti.
Smalsius lankytojus bibliotekininkė supažindinusi su renginio planu pakvietė pasiklausyti lietuvių liaudies pasakos apie bailųjį katinėlį, kurį išgąsdino ant uodegos galiuko nukritęs kopūsto lapas. Antrokėliai išklausę pasaką ir patys papasakoję, kad žino kaip atrodo kopūstas ir mėgsta iš jo gaminamus valgius, klausėsi pasakos apie ropę. Išklausę pasaką suskaičiavo personažus ir skirstėsi vaidmenis žaidimui „Ropė“. Visi labai norėjo būti rope, seneliu, senele, anūkėle, šuneliu, katinėliu, pelyte. Tai reikėjo būti kantriems ir laukti savo eilės.
Išrovę visas ropes pasiruošė žaidimui-viktorinai „Vaisiai ir daržovės“ su Kinect įranga. Pirmajai žaidėjai Airidai skirstant paveikslėlius pavyko surinkti 17 taškų. Augustas, vienu tašku pralenkęs Tėją, Darių, Aironą, Nikitą ir Militą surinkusius po 22 taškus, tapo nugalėtoju.
Dalyviai su mokytoja Dalia Kukonenko, vaišindamiesi obuolių pyragu aptarė įvykusį renginį ir pasidžiaugę pasiektais rezultatais išsirengė į mokyklą.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Pepės Ilgakojinės šventė Zaraso pakrantėje Skaityti plačiau...
Lapkričio 11-17 dienomis Šiaurės ir Baltijos šalyse vykstantys Šiaurės šalių literatūros skaitymai yra projekto „Šiaurės šalių literatūros savaitė“ dalis, skaičiuojanti trečią dešimtmetį. Projekto tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Skaitymai vyksta įvairioms amžiaus grupėms nustatytu laiku. Visoms grupėms parenkami skirtingi tekstai. Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema Šventės Šiaurės šalyse siekiama pabrėžti bendruomenės ir draugystės svarbą. Projektą vykdo Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjunga ir Šiaurės šalių ministrų taryba.
Šių metų ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams skaitymams buvo pasiūlyta ištrauka iš švedų rašytojos Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ skyriaus „Pepė švenčia gimimo dieną“.
Pirmieji Pepės Ilgakojinės gimtadienio šventėje apsilankė santarviečiai 2-4 klasių mokiniai su mokytojomis Daina ir Svetlana. Svečiai, atskubėję į Zaraso pakrantę ir susėdę ant laiptelių, plazdant žvakių liepsnelėms klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie šventės tikslą ir svarbą, legendinę vaikų rašytoją Astridą Lindgren, jos kūrinį „Pepė Ilgakojinė“ parašytą dar 1945 m. ir išverstą į daugybę pasaulio kalbų. Klausėsi skaitomo kūrinio ištraukų, stebėjosi pramuštgalvės Pepės išdaigomis nesiskiriančiomis nuo jų pačių krečiamų.
Apžiūrėję ir pavartę Astridos Lindgren knygas ir dalindamiesi įspūdžiais Pepės svečiai vėsoką lapkričio rytą šildėsi arbata, vaišinosi tortu – šventė Pepės Ilgakojinės gimtadienį.Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Yuri ABRAHAMYAN,
Europos Solidarumo korpuso savanorio iš Armėnijos
Padėka Skaityti plačiau...
Mieli Tėveliai,

nuoširdžiai dėkoju už Jūsų aktyvumą dalyvaujant Pyragų dienos renginyje ir skatinant savo vaikus dalintis gerumu. Pasakiško skonio ir grožio pyragėliai džiugino visų dalyvių akis ir širdis. Ačiū Jums už dosnumą. Pyragų dienos pinigų dėžutė skirta Pijui prisipildė 482 eurais.
Solidarumo bėgimo maratone dalyvaujantys mokiniai surinko 686 eurus. Pijui skyrė 546 eurus, o Ukrainos vaikams paaukojo 140 eurų.
Visus pinigėlius klasės auklėtoja Regina Gecevičienė perdavė Pijaus mamai Sandrai. Berniuko laukia rebilitacija Škotijoje. Po atostogų klasės draugai sulaukė Pijaus klasėje. Operacija pavyko, beliko laukti ir palengva įgauti jėgų. Gera matyti spindinčias džiaugsmu Pijaus akis. Smagu, kad klasėje jo su nekantrumu laukė draugiški mokiniai,.Visa mokyklos bendruomenė linki greitai pasveikti.

Ačiū Jums ,mieli tėveliai, už begalinį jautrumą ir atjautą.


Nijolė Ragauskienė
“Santarvės” pradinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui