REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Eksursija prie Čičirio ežero Skaityti plačiau...
Gegužės 14 d. pirmokai iš a ir b klasės nuvyko į Antazavės seniūnijoje esančią Čičirio kaimo sodybą „Čičiriai“. Eskursantus pasitiko sodybos šeimininkė Aušra su savo ištikima komanda. Mokinukai grožėjosi nuostabiomis ežero pakrantėmis, rungtyniavo, žaidė mini golfą, šaudė iš lanko, drąsiausieji lipo alpinistų sienele. O smagiausia rungtis buvo tinklinis, kurį žaidė su pagalvėmis... Vyko žaismingas ir nuotaikingas mūšis.
Prižaidusius ir pavargusius svečius šeimininkai vaišino firminiu patiekalu – ant laužo kazano puode virtas plovas. Įspūdžiai prie laužo liejos per kraštus. Pažintinė veikla su „Čičirių“ sodybos šeimininkais įsimins ilgam.Mokytojos:
Birutė Veličkienė
ir Irena Sabaliauskienė
Konkursas „Olimpis 2018-2019“ Skaityti plačiau...
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl daugelis mokinių turi silpnus mokymosi rezultatus, yra motyvacijos stoka. Pagrindinis edukacinių konkursų „Olimpis“ tikslas yra sudominti mokinius mokomaisiais dalykais ir skatinti ir mokinių mokymosi motyvaciją. Dalyvaudami konkursuose, mokiniai gali patikrinti savo žinias, pakartoti mokomųjų dalykų medžiagą. Kadangi konkursai vyksta internetu, jie lavina mokinių darbo kompiuteriu įgūdžius. Po konkurso mokytojai gali peržiūrėti savo mokinių atsakymus ir nustatyti temas, kuriose jie turi spragų. Konkursuose „Olimpis“ gali dalyvauti 1-12 klasių mokiniai. Pradinių klasių mokiniams yra skirti penki konkursai: lietuvių k., matematikos, pasaulio p., informacinių technologijų ir anglų k.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 1a, 3a, 3d ir 4c klasių mokiniai, paskatinti mokytojų D. Kukonenko, I.Vainiūnienės, A. Guntulienės ir L. Lumbienės, išbandė savo jėgas edukaciniuose konkursuose „Olimpis 2018-2019“ rudens ir pavasario sesijose. Viso dalyvavo 35 mokiniai. Rezultatais džiaugėsi ne tik mokiniai ir mokytojai, bet ir jų tėveliai. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, rašikliais bei pamokų tvarkaraščiais. Mokiniai, kurie surinko 80-100 taškų, gavo diplomus, o šimtukininkai pasipuošė ir konkuro medaliais. Medalius gavo: Airida Augulytė (1a), Tėja Černovaitė (1a), Darius Kuosa (1a), Gabrielė Jankauskaitė (1a), Kontryna Gelūnaitė (1a), Večeslavas Čuvykinas (4c), Dovydas Paurys (4c).

Mokytoja Dalia Kukonenko
Nuotraukų autorius Vasilijus Kukonenko
Raštingumo konkurso rezultatai Skaityti plačiau...
Trečių ir ketvirtų klasių mokinių lietuvių kalbos konkurse „Rašau diktantą“, kuris vyko vasario 27 d. dalyvavo per 40 mokinių. Pirmąją vietą trečių klasių mokinių tarpe užėmė 3d klasės mokinė Adelija Bulyginaitė, (mokytoja Alina Guntulienė). Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino 3a klasės mokiniai: Marija Šipelytė ir Motiejus Vaitkevičius, (mokytoja Inga Viniūnienė). Ketvirtų klasių mokinių tarpe sėkmingiausiai diktantą parašė 4a klasės mokinė Lėja Zajančkauskaitė (mokytoja Alicija Dumbravienė). Antroji vieta atiteko 4c klasės mokinei Godai Borodulinai (mokytoja Laimutė Lumbienė). Trečiąją vietą pasidalino dvi ketvirtokės: 4b klasės mokinė Liana Angelina Morozova (mokytoja Danutė Tumalovičienė) ir Valentina Malinauskaitė (mokytoja Alicija Dumbravienė). Geriausiai parašiusi diktantą 4a klasės mokinė Lėja Zajančkauskaitė kovo 2 d. vyko į respublikinį konkursą, kuris vyko Jonavos pradinėje mokykloje. Nors prizinės vietos neužėmė, bet garbingai atstovavo mūsų mokyklą. Už nuvežimą į respublikinį konkursą nuoširdžiai dėkojame Lėjos tėveliams.
Rajono mokyklų trečių ir ketvirtų klasių lietuvių kalbos konkursas „Mažasis diktantas“ vyko balandžio 3 d.
Sėkmė lydėjo mūsų mokyklos 3a klasės mokinę Mariją Šipelytę, kuri tapo šio konkurso nugalėtoja. Trečiąją vietą užėmė 3a klasės mokinė Evita Jurevičiūtė ir 3b klasės mokinė Viktorija Goriunova (mokytoja Janina Trimonienė). Ketvirtų klasių tarpe trečiąją vietą užėmė 4a klasės mokiniai: Lėja Zajančkauskaitė ir Danielius Vaitonis.
Sveikiname konkurso dalyvius ir nugalėtojus. Dėkojame mokytojoms už nuoširdų rūpestį, ruošiant mokinius mokykliniam, rajoniniam ir respublikiniam konkursui.


N. Ragauskienė
Europos diena bibliotekoje „Viena Europa – viena širdis“ Skaityti plačiau...
Gegužės 9 dieną minima Europos diena. Jau ne pirmus metus šią šventę organizuoja Zarasų viešoji biblioteka. Kasmetiniai Europos dienos minėjimai tradiciškai yra skiriami pagrindinei Europos metų temai.

Šių metų pagrindinė tema – gegužės 26 d. vyksiantys Europos Parlamento rinkimai. Taip pat šiais metais gegužės 1 d. sukako 15 metų, kai Lietuva yra Europos Sąjungos (ES) narė. Be to, 2019 metais Europos Komisija įgyvendina komunikacijos kampanijas „#EUandME“ ir „ES drauge saugiau“.

Šią dieną, nuo pat ryto bibliotekos kiemelyje vyko pasiruošimo darbai: puošėme aplinką geltonais ir mėlynais balionais, ES šalių vėliavėlėmis, čia pat įsikūrė Zuikio Nulėpausio dirbtuvėlės, šurmuliavo sodinukų mainų mugės dalyviai.

Į ES dienos šventę buvo įtraukta aktyviausia Zarasų bendruomenė – Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, Zarasų pradinė „Santarvės“ mokykla, Zarasų profesinė mokykla, Zarasų Šaulių kuopa.
<...>

Saulutė PELEKIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja, projekto vadovė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Pasakų ir animacijų personažai Skaityti plačiau...
Nors patarlė moko, kad gaudydamas du zuikius nei vieno nepavysi, tačiau būna išimčių. Gegužės 7 dieną Zarasų „Santarvės“ mokyklos 3b klasės mokiniai Vaikų literatūros skyriuje žaisdami judesio Kinect viktorinas patikrino savo žinias apie pasakų personažus. Jie žaisdami skirstė H. Ch. Anderseno pasakos „Coliukė“ ir lietuvių liaudies pasakų paveikslėlius. Rezultatai buvo puikūs. Pažaidę dalyvavo P. Širvio 7d klasės mokinių piešinių parodos „Animacijos personažai“ atidaryme. Apžiūrėjo mėgstamų filmukų veikėjų personažų parodą, pasakojo kurie jų mėgstamiausi, rinko labiausiai patikusius. Atsisveikino dalindamiesi naujais įspūdžiais ir patirtimi.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Vitos Juškėnienės
KETVIRTOKAI VILNIUJE Skaityti plačiau...
Gegužės 8 dieną IVa ir IVb klasių mokiniai su mokytojomis Alicija ir Danute išvykome į Vilnių. Sėkmingai pasiekę Lietuvos sostinę prie Operos ir baleto teatro mes išsiskyrėm: IVa klasės mokiniai nuėjo į Pinigų muziejų, o IVb klasės mokiniai nuvažiavo į LRT televiziją. Mus palydėjo ir mums padėjo žurnalistė Dalia Kutraitė. Gidė Raimonda supažindino mokinius su Lietuvos televizijos ir radijo istorijos faktais bei pristatė didžiosios pagrindinės studijos darbą, kur vyko pasirengimas vakaro Prezidentinei debatų laidai. Mums leido trumpai pasvajoti ir kiekvienam tapti „Prezidentu“. Nusifotografavę šioje studijoje jautėmės pakylėtai. Po to gidė mums pristatė mažąją studiją, kur vyksta laidos „Gustavo enciklopedija“ filmavimas. Mokiniams daug teigiamų emocijų suteikė „Gustavo virtuvėlė“. Kitoje studijoje vyko laidos „Labas rytas, Lietuva“ filmavimas. Ten darbavosi operatorius ir du robotai...Greta vyko pasirengimas Eurovizijai. Padėkoję gidei skubėjome į Pinigų muziejų, o IVa kl. mokiniai atvyko į LRT televiziją. Pinigų muziejuje vyko įdomi edukacinė veikla. Mes susipažinome su Lietuvos banko veikla, pinigais ir su jais susijusiais visuomenės gyvenimo reiškiniais. Kiekvienas nusikalėm po monetą – suvenyrą. Sužinojome, kaip atrodė pirmieji Lietuvos pinigai? Kodėl ant jų būdavo po kelis įbrėžimus? Sužinojome, kad Pinigų muziejaus medalį 2015 m. sukūrė dailininkė Rūta Ničajienė, panaudojus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Jogailos denarą (apie 1388 -1392m.). Surinkę daug teigiamų šimtukų gavome dovanų: pamokų tvarkaraščius, kalendorius, skirtukus knygoms su daugybos lentele. Susitikę po pietų nuvažiavome į Lietuvos Respublikos Seimą. Seimo nario padėjėja nuvedė mus į Seimo posėdžių salę, kur svarstomi, priimami ir leidžiami įstatymai. Parodė, kur darbuojasi žiniasklaidos atstovai. Labai patiko Seimo rūmuose eksponuojama Juozo Šalkausko kaklaraiščių paroda „101 kaklaraištis 101 atkurtos Lietuvos metams“. Į Seimo rūmų Kovo 11 – osios Akto salę atskubėjo Seimo narys Algimantas Dumbrava. Jis supažindino mus su Seimo narių darbu ir geranoriškai atsakė į mokinių klausimus. Padėkoję Seimo nariui už nuoširdų bendravimą su Seimo nario padėjėja apsilankėme Algirdo Mykolo Brazausko salėje ir Prezidento salėje. Atsisveikinę gavome saldainių maišą „Mūsų Seimas“. Daug sužinoję grįžome į Zarasus. Ačiū mamytėms už pagalbą ir nuotraukėles, o vairuotojui už rūpinimąsi mūsų saugumu.

Ekskursijos įspūdžius užrašė mokytojos Danutė Tumalovičienė ir Alicija Dumbravienė
Nuotraukos Ievos Cibulskienės, Irinos Šaranovos, Tatjanos Kaveckienės ir Veronikos Jeršovos
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena kitaip Skaityti plačiau...
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Vaikų literatūros skyriuje buvo minima kitaip. Moksleiviai skaitė ne žymių rašytojų kūrinį, o pačių sukurtą knygą.
Šiai dienai ketvirtokai rengėsi kelias savaites. Pirmojo apsilankymo bibliotekoje metu priėmė bibliotekininkės pasiūlymą kurti ritininę knygą. Išsirinko visiems svarbią ir artimą temą „Zarasai“, aptarė svarbius miesto objektus, įstaigas, pasiskirstė ir piešė juos. Antrojo užsiėmimo metu internete ieškojo informacijos apie pieštus objektus, įstaigas. Sistemino rastą informaciją, dalijosi savo patirtimi. Sugalvojo ir užrašė knygos pavadinimą „Zarasai ketvirtokų akimis“. Mokykloje, su iššūkius mėgstančia mokytoja Laimute Lumbiene piešė Zarasų ežerų gelmių gyventojas – žuvis, ant jų užrašė surinktą informaciją.
Pirmadienį, atkeliavę į biblioteką, pamatavo knygos ilgį, susuko ją į ritinį. Susibūrė apie mirioramą laukdami, kada kiekvienas galės pristatyti savo pieštą knygos dalį, papasakoti kuo ji svarbi. Į 14-kos metrų ilgio ritinį tilpo Zarasų viešoji biblioteka, Zarasų krašto muziejus, ligoninė, apžvalgos ratas, seniūnija, Sėlių aikštė, Zaraso ežeras, miškai ir rajono herbas. Pratarmę knygai parašė Ignas.


Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Vitos JUŠKĖNIĖNĖS
Kur jos vieta Skaityti plačiau...
Knygų bibliotekoje daug, o kaip surasti norimą pasiskolinti?

Norėdami sužinoti kaip knygos suskirstytos ir išdėstytos lentynose į Vaikų literatūros skyrių atkeliavo smalsieji Zarasų „Santarvės“ mokyklos pirmokėliai. Jie susipažino su abėcėliniu knygų išdėstymu lentynose. Kiekvienas ant lapuko užrašė savo vardo pirmąją raidę. Tada visi išsirikiavo pagal abėcėlę ir iš bibliotekininkės išgirdo, kad taip suskirstytos ir knygos lentynose. Atėję prie lentynų gavo po užduotį. Kiekvienas turėjo surasti knygos vietą pagal savo vardo pirmąją raidę ir išsirinkti po knygą. Antroji užduotėlė buvo perskaityti ir sužinoti kas ir kodėl užrašyta ant viršelio. Įvykdę šią užduotėlę sužinojo, kad knygos pagal abėcėlę gali būti suskirstytos ne tik pagal autorių, bet ir pagal antraštę.

Atsisveikindami tikino, kad rinkdamiesi knygeles prisimins ką sužinojo.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
PIRMOKAI DALYVAVO AKCIJOJE „TYLOS STEBUKLINGA VERSMĖ“ Skaityti plačiau...
2019 m. gegužės 6 d. Zarasų Santarvės pradinės mokyklos pirmokai dalyvavo akcijoje ,,Tylos stebuklinga versmė“. Akcijos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į triukšmo poveikį sveikatai bei formuoti vaikų suvokimą apie tylos naudą savijautai ir sveikatai. Užsiėmimų metu mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Regina Antipova matavo triukšmo lygį per pamokas (1a -38dB, 1b – 32dB, 1c – 26dB), pertraukas koridoriuje – 44dB, valgykloje – 52dB, sporto salėje – 55dB. Vaikai gavo užduotis - kortelių pagalba turėjo atpažinti triukšmą, vėliau išgirsti tylą, paskui polietileniniais maišeliais sukelti triukšmą, o klasių mokytojos tuo metu skaitė tekstą. Žaidė žaidimą „Diena ir naktis“. Vaikai noriai dalijosi savijauta, patirtomis emocijomis ir kaip sunku išgirsti informaciją dėl keliamo triukšmo klasėje. Pamokėlių metu mokyklos visuomenės sveikatos specialistė R. Antipova ir mokyklos psichologė Z. Aleksandravičienė mokinius supažindino su su tiesioginiu ir netiesioginiu triukšmo poveikiu žmogaus sveikatai, didžiausiais triukšmo šaltiniais, kurie trukdo mokytis, dirbti, poilsiauti ir kaip kenkia sveikatai. Aiškinosi, jog triukšmingoje aplinkoje būnant ilgainiui, pablogėja klausa, atmintis ir dėmesys, sumažėja protinis bei fizinis darbingumas, atsiranda nuovargis, galvos skausmas, svaigimas ir cypimas ausyse, kenkia širdies darbui. Mokiniai išvardino priemones kaip sumažinti triukšmą – tai svarbu sumažinti televizoriaus ar grotuvo garsą, išjungti nenaudojamą kompiuterį, triukšmingoje aplinkoje naudoti ausines, riboti muzikos klausymosi ausinukais laiką, netriukšmauti tylos zonose, dažniau pasivaikščioti po mišką ar parką. Diskusijos pabaigoje buvo aptarta, kaip kiekvienas mokinukas savo elgesiu, tiek pamokų, tiek pertraukų metu gali būti pavyzdžiu kitiems ir taip prisidėti kuriant tylesnę aplinką klasėje ir mokykloje.

Akcijos organizatorės: mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Regina Antipova, soc. pedagogė Viktorija Novodvorskienė ir psichologė Zita Aleksandravičienė.
Nuotraukos Z. Aleksandravičienės
Džiaugiuosi savo mokinių darbštumu Skaityti plačiau...
Džiaugiuosi savo mokinių darbštumu. Manau, kad tas džiaugsmas suspindėjo ir mokinių tėvelių širdyse, kai jie priėmė velykinius darbelius iš savo vaikų, o taip pat užaugintą tai progai gėlytę. Ačiū vaikams už jų norą stropiai dirbti, dirbti drauge ir pamatyti draugą, kuriam jie ištiesdavo pagalbos ranką.


Mokytoja A. Guntulienė
Velykinis koncertas Skaityti plačiau...
Prieš šv. Velykas folklorinio ansamblio „Čiūta“ vadovė muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė kartu su mokiniais vykdė projektą „Laukiam šv. Velykų“. Jo metu mokiniai mokėsi gaminti verbas, dainuoti dainas, marginti vašku kiaušinius, Baigiamasis projekto renginys buvo pristatytas velykinio koncerto „Margučiais atrieda Velykėlės“ metu. Vadovė kartu ansambliečiais žiūrovams priminė pagrindines velykinio laikotarpio tradicijas ir papročius, dainavo sutartines, grojo liaudiškais instrumentais. Džiugu buvo žiūrėti ir klausytis labai plataus velykinio dainų, žaidimų repertuaro. Folklorinio ansamblio „Čiūta“ ansambliečiai jungia įvairaus mokinių amžiaus grupes - nuo pradinukų iki gimnazistų. Atliekami kūriniai pasižymėjo profesionalumu, įvairumu, nes galėjo pasiklausyti pačių seniausių kanklių, dambrelio, ragelio skambėjimo, įvairių sutartinių melodijų. Žiūrovai žavėjos verbomis ir kiemo darželį primenančiu scenos papuošimu, ansambliečių scenine darna, žaismingumu, senovinių dainų tekstais. Mokyklos direktorė Valerija Palivoda dėkodama vadovei Dianai ir ansamblio dalyviams prisipažino, kad galėjo mintimis sugrįžti į savo vaikystę ir prisiminti laukiamų šv. Velykų nuotaiką. Po koncerto mokiniai galėjo smalsiai apžiūrinėti pintinėlėse besipuikuojančiai margučiais.

N. Ragauskienė