REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Apie futbolą Skaityti plačiau...
Šių metų sausio 12 dieną „FK Zarasų liepsna“ mažiausių mergaičių komanda, kurią atstovavo „Santarvės“ pradinės mokyklos moksleivės: Gintarė Padvilikytė, Kamilė Butkutė, Greta Šeduikytė ir Auksė Jankauskaitė, dalyvavo FA „Utenos Utenis“ surengtame mergaičių futbolo turnyre. Jame, be zarasiškių, dalyvavo Vilniaus MFA „Žalgiris“ ir dvi uteniškių komandos. Kiek netikėtai turnyrą laimėjo Zarasų miesto komanda, nugalėjusi visas varžoves.
Pažaidėm, pasisėmėm geros patirties ir su pakilia nuotaika grįžom namo.


Zarasų ir Dusetų vaikų futbolo būrelių
treneris Rimas Vaitukaitis
Sveiko maisto lėkštė Skaityti plačiau...
Vaikystėje formuojami sveikos gyvensenos įpročiai ir išmokstama gyventi sveikai. Todėl būtent šiuo laikotarpiu labai svarbu vaikams pateikti informaciją apie mitybą ir jos svarbą organizmui, formuoti sveikos mitybos įpročius.
Sausio 14 dieną 2c klasės mokiniai kartu su mokyklos sveikatos priežiūros specialiste Regina diskutavo apie sveiką mitybą, nagrinėjo maisto pasirinkimo piramidę. Kiekvienas vaikas pristatė savo atsineštą sveiko maisto patiekalą, dalinosi savo sveikuoliškų užkandėlių receptais. Po degustacijų visi nusprendė, kad sveikuoliškos užkandėlės yra labai skanios.
Manau, kad tokios pamokėlės padeda vaikams augti sveikesniems, formuoja sveikos mitybos įpročius, plečia jų pažinimo kompetenciją.
2c klasės mokytoja
Irena Sabaliauskienė
2019 METŲ VEIKLOS ATASKAITA Skaityti plačiau...
Mokyklos tinklapyje pateikiama 2019 metų Zarasų "Santarvės" pradinės mokyklos veiklos ir mokyklos vadovo ataskaita

Pagarbiai, direktorė
Valerija Palivoda
Apie futbolą Zarasuose Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje Neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) projekto dėka jau antri metai mergaitės ir berniukai gali lankyti futbolo būrelį. Treniruotės vyksta du kartus per savaitę. Nuo 2019 rugsėjo vaikų prisirinko tiek daug, kad teko grupę padalinti į dvi dalis.
Jau tapo tradicija surengti tarpklasines futbolo varžybas visiems mokyklos vaikams. Varžybose gali žaisti visi norintys vaikai. Tik su viena sąlyga – komandoje turi būti ir mergaitės, ir berniukai, jeigu ne, tai komanda negali kovoti dėl apdovanojimų. Tai paskutinėse varžybose tokių komandų nebebuvo.
Varžybas teko organizuoti net dvi dienas, nes vaikų susirinko kone trys šimtai. Žaisti užsirašė 46 komandos po 4 žaidėjus, o sirgalių suskaičiuoti nepavyko. Futbolo buvo tikrai daug, be to visi renginio dalyviai galėjo dalyvauti įvairiuose konkursuose ir žaidimuose bei laimėti tokius pačius prizus, kaip ir futbolininkai. Pirmą kartą nugalėtojus išskyrėme apdovanodami juos medaliais. Visi dalyviai ir konkursų nugalėtojai apdovanoti prizais. Taip pat „Santarvės“ pradinės mokyklos vaikų futbolo komandos gavo naujų kamuolių treniruotėms ir naujas futbolo aprangas, kuriomis pasipuošę dalyvaus tarpmokyklinėse ir respublikinėse varžybose.
Vaikai vienbalsiai sakė, kad tokie renginiai labai reikalingi jų mokykloje, labai jiems patinka ir jame tiek daug dalyvių tik todėl, kad gali dalyvauti ir mergaitės. Dar sakė, kad labai lauks kito tokio renginio ir, tikiu, jame sulauksime dar daugiau komandų.
Šį renginį parėmė Lietuvos masinio futbolo asociacija „Moterys už futbolą“ paramos fondo prizais, bei futbolo klubas „FK Liepsna“. Nuoširdus Jiems AČIŪ.

Su pagarba Zarasų ir Dusetų vaikų futbolo būrelių treneris Rimas Vaitukaitis
Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Skaityti plačiau...
Minint prieš dvidešimt devynerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, šių metų sausio 13 d. lygiai 8 val. ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties, vienybės ir pergalės žvakutės. Daugiau nei 1000 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje ir užsienyje atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą dalyvauti Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Šią pilietiškumo iniciatyvą Tarptautinė komisija organizuoja kasmet nuo 2008 metų. Ji yra „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ sudėtinė dalis. Jau likus savaitei iki šios dienos minėjimo, klasėse mokiniai gamino neužmirštuolių žiedus, sužinojo šios gėlės simbolinę prasmę. Mūsų mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokytojų ir mokinių iniciatyva sausio 13 dienų įvykių minėjimą pradėjo mokyklos kieme. Mokiniai, uždegę žvakutes, sudėliojo sakinuką LAISVA TĖVYNĖ. Susirinkę lauke galėjo stebėti ryto prieblandoje mokyklos languose degančias žvakutes. Prie vyresnių klasių prisijungė priešmokyklinių grupių, pirmų klasių mokiniai. Klausantis dainų apie tėvynę, laisvę, susirinkę į bendrą sambūrį, vaikai galėjo pajusti visos šalies pilietinės iniciatyvos esmę. Minėjimas buvo tęsiamas aktų salėje, klasėse. Vyresnių klasių mokiniams apie Sausio 13 d įvykius papasakojo „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistai: Ieva, Ūla ir Elvinas. Skaudžių mūsų tėvynei įvykių papasakojimas gimnazistų lūpomis yra labai svarbus ir prasmingas pradinukams. Greičiausiai ir teisingiausiai atsakę į klausimus trečiokai ir ketvirtokai buvo paskatinti siurprizėliais. Drauge pažiūrėtas dokumentinis filmas apie Sausio 13-osios įvykius leido suprasti, kodėl mums svarbi Atmintis, kuri liudija.

N. Ragauskienė
Kalėdos kitaip Skaityti plačiau...
Priešmokyklinės B grupės auklėtiniai dalyvavo kalėdinėje – edukacinėje veikloje, kuri vyko Visagino mieste. Džiugi nuotaika lydėjo mus visą kelionę. Vaikai grožėjosi Kalėdine eglute, žaidė žaidimų aikštelėje, vyko į Akvariumų saloną, žavėjosi ne tik įvairiomis žuvytėmis, bet ir kalbančia papūga, šinšilomis, vėžliukais. Labiausiai vaikams patiko vėžliukų lenktynės ir šinšilos maudynės smėlyje. Mažieji ilgai prisimins patirtus įspūdžius, kalėdinėje - pažintinėje kelionėje. Ačiū mamytėms už pagalbą, lydint vaikučius ir nuotraukas, o vairuotojui už mūsų saugumą.Jolanta Bagdonavičienė
Senelės pasaka tėvams Skaityti plačiau...
Priešmokyklinių A ir C grupių auklėtinių kalėdinė programėlė tėvams, jaukiai nukėlė į mielai visiems žinomus Salomėjos Nėries eiliuotos pasakos paveikslėlius. Nuo rugsėjo mėnesio išmokti šokiai, dainelės spalvingai apipavidalino pasakos siužetą. Žiūrovai negailėjo katučių darniai skambantiems balsams, vaikučių nuoširdumui, nuotaikai. Žavėjo mokinių laikysena, atsakomybė atliekamam vaidmeniui. Smagu, kad grupių mokytojos elegantiškai ir šmaikščiai pagyvino pasakos turinį. Šiltus padėkos žodžius mokiniams ir jų mokytojoms Larijai ir Daivai tarė mokyklėlės „Lakštingala“ auklėtojos, tėvai. Džiugi nuotaika lydėjo mokyklos direktorę Valeriją Palivoda, kuri negailėjo pagyrimo žodžių artistams, jų mokytojoms. Artėjant gražiausioms Metų šventėms visi laukiame jaudinančių akimirkų, mažų stebuklų, kuriuos ir kuriame mes patys atsakingai ir su nuoširdžiu atsidavimu. Todėl ir džiaugiamės matydami šilumą ir džiaugsmą tėvų, vaikų ir kolegų, savo artimųjų akyse. Šis jausmas atperka patirtą nuovargį, pasitaikantį kartėlį, abejonę dėl atliekamo darbo. Mažieji mokinukai pažadėjo šią pasaką pasekti visai bendruomenei. O mes mėgstame pasakas, nes visos pasako baigiasi gerai.

N. Ragauskienė
Pirmokėliai švenčių laukdami Skaityti plačiau...
Paskutiniąją mokslo dieną prieš žiemos atostogas Vaikų literatūros skyriuje praleido Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pirmokai.
I c klasės mokiniai su mokytoja Laimute Lumbiene mediatekoje žiūrėjo animacinį filmą „Sniego karalienė“ 3 D formatu. Kai kuriems žiūrovams toks formatas buvo naujiena. Ir, žinoma, kad filmą žiūrėti buvo smagiau draugiškai vaišinantis kukurūzų spragėsiais.
I b ir I d klasių mokiniai su mokytojomis Danute Tumalovičiene ir Sigita Paradnikiene klausėsi bibliotekininkės skaitomų istorijų apie Kalėdų nakties stebuklus, dovanas ir jų svarbą. Patys pagal pateiktą pavyzdį kruopščiai gamino atvirukus, kuriuos dovanos artimiesiems.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės, Laimutės Lumbienės, Yuri Abrahamyan
Antrokai ir knygų penketukas Skaityti plačiau...
Apie jau penkioliktus metus vykstančius knygų rinkimus sužinoti panorę antrokai su mokytoja Birute Veličkiene apsilankė Vaikų literatūros skyriuje.
Lankytojai sužinojo, kad akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus, suaugusiuosius ir vaikus domėtis šiuolaikine literatūra ir kelti skaitymo prestižą. Kad akcijoje dalyvauja praėjusiais metais išleisti geriausi lietuvių literatūros kūriniai suskirstyti pagal skaitytojų amžiaus grupes. Knygų penketukas vaikams akcijoje dalyvauja nuo 2006 m.
Susipažino su 2019-ųjų metų penketuku klausydami bibliotekininkės pasakojimo, vartydami knygas. Kai kurie moksleiviai jau vardijo skaitytų knygelių pavadinimus, pasakojo apie kūrinių personažus.
Gautą užduotį, sudėlioti Vytauto V. Landsbergio kūrinio „Pūkis karalius“ tekstą-dėlionę, įveikė nesunkiai. Atlikdami antrąją užduotį perskaitė kūrinį, jį aptarė ir išsiaiškino kaip turi elgtis karalius. Įvykdę paskutiniąją užduotėlę – ant eglutės žaislo-burbulo formos spalvoto popieriaus nupiešę kūrinio personažus, papuošė eglutę.
Moksleiviai žadėjo perskaityti dar neskaitytas knygas ir balsuoti už labiausiai patikusias.
Dalyvauti metų knygos rinkimuose kviečiami visi skaitytojai. Balsuoti galite interneto svetainėje adresu www.metuknyga.lt arba elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt. Paštu adresu „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino per. 51, 01109 Vilnius. Balsuoti galima iki vasario 14 d.
Daugiausiai skaitytojų balsų surinkę autoriai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2020 m. vasario mėnesį.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Yuri Abrahamyan
Apie Kūčias ir eželį Skaityti plačiau...
Artėjant Kalėdoms Vaikų literatūros skyriuje apsilankė priešmokyklinukai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene. Artėjant didžiajai šventei vaikai norėjo daugiau sužinoti apie jos papročius ir pasiruošti jai.
Klausėsi bibliotekininkės skaitomos pasakaitės apie Algirdą sapnuose aplankiusį eželį, kuris dar niekada nešventė Kalėdų. Nes visi padorūs ežiai žiemą miega. Jis ir Kalėdų Senelio dar nebuvo sutikęs.
Algirdas papasakojo eželiui ir apie Kūčias – ypatingą šventę, kurią laukdami Kalėdų švenčia tik lietuviai. Apie Kūčių valgius, papročius ir pasiruošimą artėjančioms Kalėdoms.
Kalėdoms pasiruošė ir vaikai. Jie pasigamino atvirukus su eglučių atspaudais. Vandeniniuose dažuose spaudė eglučių ir žvaigždžių formas ir atvirukuose atspaudė žaliaskares ar pasipuošusias sniegu eglutes. Padovanos artimiesiems sveikindami su šventėmis.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Europos solidarumo korpuso savanorio Yuri ABRAHAMYAN
ŠVENTINĖ VEIKLA ZARASŲ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE Skaityti plačiau...
Smagiai nusiteikę gruodžio 20 dieną 1B klasės mokiniai išėjo į Zarasų viešąją biblioteką. Aplankę ir pasidžiaugę eglute Sėlių aikštėje skubėjome į biblioteką, kur mūsų laukė įdomi šventinė veikla. Mus pasitiko bibliotekos darbuotoja Zina. Ji mums pasekė pasaką apie ežiuką, kuris labai laukė Kūčių ir Kalėdų. Po to pasiūlė pasidaryti Kalėdinį sveikinimo atviruką artimiesiems. Susikaupę klausėmės rekomendacijų ir stengėmės pasidaryti kuo nuoširdesnį Kalėdinį sveikinimo atviruką. Mokiniai labai džiaugėsi savo darbeliais. Padėkoję už nuoširdų bendravimą palinkėjome bibliotekos darbuotojams džiaugsmingų šventų Kalėdų ir dosnaus Kalėdų Senelio grįžome į mokyklą. Mūsų rankelėse buvo Kalėdiniai sveikinimo atvirukai artimiesiems, kuriuos mes pasidarėme patys. Manau, kad šventinė veikla neformalioj aplinkoj pavyko.
Nuotraukos ir straipsnis 1B klasės
mokytojos Danutės Tumalovičienės