REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Kalėdinis renginys Skaityti plačiau...
Mokykloje lankėsi „Varlytės teatras“ iš Kauno, kuris parodė inscenizuotą lapės apgavikės istoriją ir pakvietė pažaisti bei pašokti su Kalėdų Seneliu, lape ir elne. Renginio pabaigoje mokiniai deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles. Mokytojos turėjo progą pabūti dailininkėmis ir pradžiuginti susirinkusius meniniais gebėjimais. Klasių pastangos buvo įvertintos dovanėlių maišais. Atminimui visi fotografavosi su spektaklių personažais. Šventinis šurmulys jau įsibėgėja, tad Kalėdų Senelis padėkojęs už gerus darbus, gražų elgesį, palinkėjo visiems džiugių, šviesių švenčių ir iškeliavo į kitas Lietuvos mokyklas.Nijolė Ragauskienė
Dainų dainelės konkursas Skaityti plačiau...
Gruodžio 16 dieną Zarasų Meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ pirmas (rajoninis) etapas. Mūsų mokyklą atstovavo 3a klasės mokinė Aliona Ianova ir 3c klasės vokalinis kvartetas: Beatričė Abramavičiūtė, Judita Dainytė, Elina Laurikėnaitė, Kornelija Trimonytė. Mokines dainuoti moko muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Dalyvės turėjo padainuoti po 3 dainas. Aliona atliko lietuvių liaudies dainą „Šili ožius ganiau“, „Skaičiuotė“ , „Žiogas“. Solistė pradėjo konkursą ir, suprantama, jauduliukas tikrai kuteno širdelę. Žiūrovų nuostabai mergaitė puikiai padainavo, drąsiai ir laisvai jautėsi scenoje. Vokalinis kvartetas atliko lietuvių liaudies dainą „Tėvas veža“, „Ankstų rytą“, „Dega žiburį pelėda“. Mergaitės labai gražiai, dviem balsais atliko repertuaro dainas. Džiugu ir malonu buvo klausytis jauniausių dalyvių pasirodymo. Komisijos sprendimu į antrą etapą pateko daugiau patirties sukaupę Pauliaus Širvio progimnazijos ir “Ąžuolo” gimnazijos vokaliniai ansambliai, duetai ir solistė. Jie visi savo balselius pradėjo lavinti dar pradinėje mokykloje, dalyvavo daugybėje konkursų, koncertų, daug laiko leido repeticijose, vokalinio lavinimo pamokėlėse. Komisijos nariai labai šiltai atsiliepė apie mūsų mažasias dainorėless. Jų nuomuone, tai perspektyvios, didelį potencialą turinčios mokinės. Džiaugiamės ir sveikiname mūsų mokyklos mokines debiutuojančias rimtame konkurse. Didžiuojamės ir dėkojame mokytojai Dianai už profesionalų ir nuoširdų darbą glūdinant mažuosius talentus.

Nijolė Ragauskienė
Sveikiname Adeliją ir Viltę! Skaityti plačiau...
Rajono mokyklų pradinių klasių meninio skaitymo konkurse „Žodi, suskambėk!” sėkmė lydėjo 4d klasės mokinę Adeliją Bulyginaitę, (mokytoja Alina Guntulienė). Jai atiteko 2-oji vieta. Viešosios bibliotekos paskatinamoji dovana skirta 4a klasės mokinei Viltei Šileikytei, (mokytoja Inga Vainiūnienė).
Visi mokyklos skaitovai: 4c kl. mokinė Goda Kasparavičiūtė (mokytoja Laima Zibolienė), 4d kl. mokinė Paulina Maldauskaitė, 4d kl. mokinys Kajus Dubovskis,(mokytoja Alina Guntulienė), 3c kl. mokinys Julius Ledzinskas,(mokytoja Regina Gecevičienė), 3d kl. mokinė Airina Sinekova (mokytoja Galina Razmanavičienė) labai stengėsi raiškiai deklamuoti eiles. Tai buvo puiki proga pasiklausyti draugų skaitomų kūrinių, patobulėti ir dar labiau pamilti eiliuotą žodį. Džiaugiamės ir dėkojame mokiniams ir juos ruošusiems mokytojams už skiepijamą meilę grožinei literatūrai.


Nijolė Ragauskienė
Projektas „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“ Skaityti plačiau...
VšĮ Darnaus vystymo projektai kartu su partneriais 2019 m. rugpjūčio mėn. pradėjo įgyvendinti 24 mėn. trukmės projektą „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“.
Projektu siekiama skatinti Utenos ir Vilniaus apskrityje, prioritetą teikiant kaimo vietovėms, gyvenančių vaikų ir paauglių iki 18 metų sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimo būdą, saugų ir sveiką fizinį aktyvumą laisvalaikio metu, suvokimą, kad už savo sveikatą esame atsakingi mes patys.
Projekto tikslas – Skatinti vaikų ir paauglių iki 18 metų amžiaus sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą Utenos ir Vilniaus apskrityse, prioritetą teikiant kaimo vietovėms.
Projekto uždavinys – Įgyvendinti sveikos gyvensenos principus ugdančias veiklas vaikams ir paaugliams iki 18 metų Utenos ir Vilniaus apskrityse, prioritetą teikiant kaimo vietovėms.
Projekto tikslinė grupė – vaikai ir paaugliai iki 18 metų amžiaus, gyvenantys Anykščių r., Zarasų r., Ignalinos r., Molėtų r., Švenčionių r., Širvintų r., Ukmergės r., Elektrėnų, Trakų r., Vilniaus r., Šalčininkų r. savivaldybėse.
Tuo tikslu mūsų mokykloje du mėnesius fizinio aktyvumo pamokas vedė šio projekto dalyvė, profesionali funkcinių treniruočių trenerė iš Anykščių Rasa Sindikaitė. Šiuo metu tai viena pagrindinių naujovių skatinant sveikatingumą yra funkcinių treniruočių pratimai. Kartu su mokytojomis: Rasa Dičiūniene, Dalia Būgiene, Inga Vainiūniene specialistė demonstravo žaismingus pratimus, kurie skatino mokinius aktyviai dalyvauti pamokoje, lavino mokinių koordinaciją, jėgą, lankstumą, greitumą ištvermę, reakciją, vikrumą. Naudojant įvairų inventorių, prietaisus mokiniai išmėgino savo gebėjimus. Juos sudomino ir į mobilius telefonus atsisiunčiamos signalinės programėlės, kurios įvairino pamokos veiklą ir kartu skatino vaikus ugdytis ištvermę, fizinį pasirengimą. Mokytojos įgytą patirtį pasidalino su kolegėmis iš kitų klasių. Šis konstruktyvus bendradarbiavimas vykdant projektą, buvo labai naudingas mokiniams ir mokytojams. Fizinio aktyvumo pamokos, įtraukiant funkcinių treniruočių pratimus taps dar labiau patrauklesnės, skatins mokinius įdomiau leisti laisvalaikį.

Nijolė Ragauskienė
KONKURSAS „ŽODI, SUSKAMBĖK“ Skaityti plačiau...
Tradicinis Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“ vėl sukvietė dalyvius į erdvias Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos patalpas. Čia susirinko trylika ketvirtokų, kurie įveikė mokyklinius konkurso etapus. Svečio teisėmis konkurse jėgas išbandė penki trečiokai. Šie skaitovai atvyko iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos ir Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijų, Salako pagrindinės mokyklos.
<...>

Parengė soc. pedagogė Viktorija Novodvorskienė
Nerūkyk! Skaityti plačiau...
Kiekvienais metais lapkričio trečia savaitės diena yra minima Tarptautinė nerūkymo diena.
Su ketvirtokais visuomenės sveikatos specialistė Regina Antipova kalbėjosi apie el. cigaretės, diskutavo apie tabako, el cigarečių keliamą žalą žmogaus organizmui, jo sveikatai ir aplinkai. Mokėmės pasakyti tvirtą ,, NE!“siūlančiam parūkyti. Pasiskirstę į grupeles mokiniai atliko lengvas užduotelės, aptarinėjo įvairias situacijas, ką saugu daryti ir ką nesaugu, išsiaiškino, kas nutinka pavartojus alkoholio, taip pat aptarė, kas skatina mokinius pradėti rūkyti. Su trečiokais buvo taip pat kalbėta apie žalingus įpročius , apie alkoholio, tabako ir narkotinių medžiagų daromą žalą žmogaus organizmui. Mokiniai sužinojo, kokia žala daroma jaunam organizmui, kaip apsisaugoti nuo psichotropinių medžiagų poveikio, kaip pasakyti NE neigiamą įtaką darantiems draugams.
Dėkojame sveikatos specialistei Reginai


Parengė soc. pedagogė Viktorija Novodvorskienė
Interaktyvios Zarasų gatvių istorijos Skaityti plačiau...
Su projekto „Skaitmeninių paslaugų centrų plėtra – interaktyvios gatvių istorijos“ paslaugomis susipažino Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai, Antazavės J. Gruodžio gimnazijos ir Dusetų P. Širvio gimnazijos pradinukai, jaunimas, suaugusieji.
Mindami interaktyvų dviratį pradinukai keliavo Zarasų miesto gatvėmis. Džiaugėsi pamatę savo gatvę, atpažinę įstaigų pastatus, žinodami kurioje miesto dalyje gatvė ar objektai randasi. Lankytojai atvykę iš kitur džiaugėsi galėdami susipažinti su biblioteka ir jos skaitmeninėmis paslaugomis. Klausydamiesi gatvių istorijų stebėjosi senaisiais gatvių pavadinimais, nes juos girdėjo pirmą kartą. Vyresnieji moksleiviai – gimnazistai, keliaudami interaktyviu dviračiu lenktyniavo, kuris per trumpesnį laiką greičiau nuvažiuos pasirinktą maršrutą. Nuo jaunimo neatsiliko ir suaugusieji, įsidrąsinę sėdosi ant dviračio ir interaktyviai keliavo stebėdamiesi naujovėmis bibliotekoje.
Ateik ir Tu! Sužinosi, pasportuosi!
Vaizdo filmas: čia

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
STEBUKLO BELAUKIANT Skaityti plačiau...
Laiko tėkmė nenumaldomai priartina mus prie didžiausios ir gražiausios metų šventės šv. Kalėdų. Kristaus gimimo belaukiant ir jam ruošiantis, matyt, turėtume gerai pasvarstyti, kokios vertybės svarbiausios mūsų gyvenime. Tam ir skirtas Adventas, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą.
Šiam laikotarpiui ruošiantis 2019 metų lapkričio 27-28 d. Zarasų "Santarvės" pradinės mokyklos 4a (mokytoja Inga Vainiūnienė), 3c (mokytoja Regina Gecevičienė) ir 4c (mokytoja Laima Zibolienė) klasių mokinius Zarasų krašto muziejus pakvietė į edukacinius užsiėmimus "Advento kalendoriaus gamyba".
Atvykę į muziejų vaikai noriai klausėsi pasakojimo apie Advento tradicijas, papročius ir patys dalinosi sukauptomis žiniomis, prisiminė keturis pagrindinius Advento papročius: Advento vainiką, Pasninką, Ramybės laikotarpį, Advento kalendorių bei jo reikšmę ir prasmę. Nuo seno šio kalendoriaus svarbiausia reikšmė – skaičiuoti dienas ir įprasminti laiką ik išv. Kalėdų. Dažniausiai pasirenkami 24 dienų kalendoriai. Į 24 dėžutes, kišenėles, skrynutes, maišelius ar kitas kalendoriui priskirtas vieteles dedami įvairūs daiktai, laiškai, gražūs žodžiai, įprasminantys laukimą, kuriantys kalėdinę nuotaiką ir džiaugsmą. O į mūsų pagamintus kalendoriaus vokelius "briedžiukus" įdėjome užduotėles, kurios mokys supratimo, atjautos ir rūpinimosi artimu.
Už suorganizuotus edukacinius užsiėmimus nuoširdžiai dėkojame muziejaus direktoriaus pavaduotojai, vyriausiajai fondų saugotojai Daivai Juškienei ir archyvarei-kultūrinės veiklos vadybininkei Renatai Šatrovienei. Už pagalbą pasiruošiant Advento kalendoriaus gamybai -muziejininkui Šarūnui Pošiui.
Šiame pašėlusiame bėgime artėjant Didžiosioms šventėms branginkime laukimo laiką-Adventą, susitelkime užuojautai, pagalbai ir supratimui.

Zarasų " Santarvės" pradinės mokyklos
4a klasės mokytoja Inga Vainiūnienė
Nuotraukų autorius Kęstas Vasilevskis
Adventinė Švelnukų pasaka Skaityti plačiau...
Švelniai sniegu pabarstytas gruodžio 2-osios rytas smagiai kuteno mintis... jau ateina lauktos gražiausios metų šventės. Dar trys savaitės ir sulauksim šventų Kalėdų. Paslaptinga laukiamo stebuklo nuojauta ima sklandyti namuose, darbe, miesto šurmulyje, gamtoje. Adventinis rytmetis sukvietė visus mokyklos pradinukus į akų salę, kurioje laukė choras „Šypsenėlės“, teatro „Pasakaitė“ artistai. Renginio svečias bažnyčios klebonas Vydas Juškėnas pasveikino susirinkusius su advento pradžia ir papasakojo istoriją apie dovanų dėžutę, kurią mažas berniukas padovanojo savo tėvui. Pačios vertingiausios ir brangiausios dovanos yra nematomos... tai meilė, gerumas, artimųjų žmonių šiluma, nuoširdumas, pagalba, ištikimybė, taika, draugystė... Adventu vadinamas laikotarpis skirtas pabendrauti su artimaisiais, su visais susitaikyti, susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą. Uždegdamas pirmąją žvakutę advento vainike, gerbiamas klebonas palinkėjo kuo nuoširdžiausio bendravimo, paprastų, gražių darbų. Švelnukų pasaką“ sekdmi artistai, solistai ir choristai patvirtino seną tiesą, kad geriausias vaistas nuo pykčio, pavydo, patyčių, ligų yra yra švelnukas. O tuo švelnuku galime būti kiekvienas iš mūsų. Tikybos mokytoja Aurelija Jakutienė visiems klasių mokytojams padovanojo simbolinį Švelnuką, kuris visiems klasės mokiniams primintų adventinio laikotarpio prasmingumą. Mokyklos direktorė Valerija Palivoda padėkojo programos dalyviams ir vadovėms: Dianai Skvarčinskaitei, Daliai Kukonenko, už jaudinančios istorijos perteikimą, mokytojai Birutei Veličkienei už sukurtus linksmuosius „švelnukus“, mokytojai Aurelijai Jakutienei už renginio vedimą.

Nijolė Ragauskienė
Laukdami žiemos švenčių Skaityti plačiau...
Negirgžda po kojomis sniegas ir medžiai nepasipuošę baltomis kepurėmis. Tačiau suaugusieji ir vaikai laukdami žiemos švenčių jau ruošiasi joms.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikučiai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene ketvirtadienio rytą atskubėjo į Vaikų literatūros skyrių. Mažieji klausėsi pasakaitės apie beveik paklusnų Vilkiuką, kuris labai norėjo, kad Kalėdų elnias jam atneštų dovaną. Vilkiukas labai stengėsi ir „tik penkis kartus sušlamštė avidę saugančio šuns pietus, iškasė ne daugiau kaip šimtą raudonų ūkininkės rožių ir...“ ir dar daug visokiausių eibių iškrėtė. Bet jis buvo pirmasis vilkiukas, kuriam Kalėdų elnias atnešė dovanų „beveik tikrą šokoladinę vištą“.
Priešmokyklinukai išklausę pasaką patys pasakojo kokių dovanų pasiprašė rašydami laiškus Kalėdų Seneliui. Vieni – saldumynų, kiti – žaislų, dar kiti – knygų. Išsikalbėję, išsipasakoję vaikai gamino Advento vainiką. Iš popieriaus kirpo žvakutes, puošė raudonais kaspinais, žvaigždutėmis, juostelėmis, klijavo. Džiaugėsi, kad galės parsinešę pasipuošti namus ar klasę.
Ruošdamiesi žiemos šventėms dar apsilankys bibliotekoje.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Karaliai ir karūnos Skaityti plačiau...
Darganą ir vėsų ketvirtadienio rytą Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos Alinos Guntulienės auklėtiniai. Jau kurį laiką, tradicine tapusi akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams. Ta proga, bibliotekininkė Olga Černova ketvirtokams pristatė vaikų knygų penketuką ir pakvietė į smagų edukacinį užsiėmimą.
Džiaugiamės, kad kai kurie vaikai žinojo autorius ir yra skaitę penketuke esančias knygeles – rašytojų Tomo Dirgėlos „Benas – sapnų siuvėjas“, Vytauto V. Landsbergio „Pūkis karalius“, Pauliaus Norvilo Strykt pastrykt!, Ignės Zarambaitės „Stebuklingi senelio batai“, Dovilės Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“. Pažadėjo namuose prabalsuoti už labiausiai patikusią knygą (www.metuknyga.lt).
Po knygelių pristatymo, užsiėmimo dalyviai gamino sau girių karūną. Karpė, klijavo, puošė – džiaugėsi savo darbais. Karūnos buvo spalvingos ir išradingai papuoštos. Dvi gražiausios – apdovanotos atminimo dovanėlėmis – knygomis! Po užsiėmimo, aplankę J. Navicko medinių šaukštų parodą bei susipažinę ir išbandę bibliotekos naują interaktyvią veiklą – kelionę po Zarasų gatvės – grįžo atgal į mokyklą.

Olga ČERNOVA,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS