REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
SVEIKINAME !!! Skaityti plačiau...
Vasario 7 d. mokyklos sporto salėje vyko rajono mokyklų pradinių klasių mokinių sportinių estafečių “Drąsūs, stiprūs, vikrūs” varžybos. Šiose varžybose nugalėtojais tapo mūsų mokyklos sportininkai.
Mokyklos garbę gynė ketvirtos klasės mokiniai ir juos varžyboms ruošė mokytoja Laimutė Lumbienė.
Sveikiname varžybų nugalėtojus ir linkime sėkmės zoninėse varžybose, kurios vyks kovo mėnesį Rokiškyje.


Nijolė Ragauskienė
„GAMTUKŲ“ pamoka Skaityti plačiau...
Mokykloje lankėsi Aplinkos Apaugos ministerijos profesionalūs neformaliojo švietimo specialistų grupė „GAMTUKAI“. Tai neformalaus ugdymo iniciatyvinis projektas pradinių klasių moksleiviams, kurio tikslas yra šiuolaikiškomis priemonėmis skatintinti jaunąją kartą pažinti gamtą ir ją saugoti. Veikla prasidėjo nuo trimačio filmo apie aplinką ir gyvąją gamtą peržiūros, kurį stebėjusiems mokiniams reikėjo užsidėti 3 D akinius. Reziumuojant filmukų peržiūrą mokiniai buvo palengva įtraukiami į pateiktos informacijos analizavimą. Žinių žaidime, kurį sudarė 5 rungtys - mįslės, susijusios su gamtos apsauga: „Rūšiavimo mįslė“, „Atliekų susidarymo mįslė“, „Energijos eikvojimo mįslė“, „Oro taršos mįslė“ ir „Vandens taršos mįslė“, mokiniai dalyvavo labai aktyviai. „Gamtukų labaratorijoje“ moksleiviams buvo demonstruojami 7 unikalūs praktiniai mokslo eksperimentai apie tai, kaip atsiranda žaibas, kaip atsiranda ir kas tai yra ugnis, kaip susiformuoja ir kas yra ledas, kaip susiformuoja rūkas ir kas yra vanduo. Visos veiklos metu mokiniai buvo skatinami reflektuoti. Už aktyvų dalyvavimą kiekvienam mokiniui buvo padovanotos dvi knygutės apie gyvąją ir negyvąją gamtą. Pamoko dalyviai buvo sužavėti mokslininko ir vedėjo žaismingumu ir profesionalumu.

N. Ragauskienė
Virtuali kelionė bibliotekoje Skaityti plačiau...
Keliauti, pažinti ir net sportuoti galima Vaikų literatūros skyriuje. Tai jau patyrė išbandę naujas bibliotekos paslaugas lankytojai. O Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokams antradienį čia vyko integruota kūno kultūros ir lietuvių kalbos pamoka.
Moksleiviai su mokytoja Danute Tumalovičiene keliavo interaktyviu dviračiu. Keliaudami susipažino su Zarasų, Utenos, Daugpilio ir Preili lankytinomis vietomis, kultūros, architektūros, istorijos objektais. Daugeliui jau buvo pažįstami Zarasų krašto maršrute esantys objektai: Salako bažnyčia, Sartų pakrantė, Antazavės dvaras ir Stelmužės ąžuolas, Šlyninkos vandens malūnas. Keliaudami kitais maršrutais stebėjosi pirmąsyk matomomis vietovėmis, statiniais. Mindami dviračio pedalus skaitė maršrutų objektų pavadinimus.
Važiuodami interaktyviu dviračiu keliautojai sekė savo ir draugų laiką. Zarasų krašto maršrutą greičiausiai įveikė Ugnė ir Oskaras, Utenos – Dominykas ir Oskaras, Daugpilio – Liana ir Viktorija, Preilių – Aronas ir Dominykas. Ištvermingesnės buvo mergaitės, Ugnė, Vilija, Liana susipažino su visais virtualiais maršrutais. Nuo moksleivių neatsiliko ir mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Moksleiviai atsisveikindami žadėjo apsilankyti su šeimos nariais ir draugais.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Sveiko maisto šventė Skaityti plačiau...
Sausio 15 dieną 2d klasėje vyko "Sveiko maisto šventė". Mokiniai pasiskirstė į keturias grupes: vieni gamino baltą mišrainę, kiti darė kokteilį, treti-vaisių desertą, ketvirti-spaudė sultis. Tėtis Jurijus padovanojo klasei pjaustymo lentą. Kiekvienai grupei padėjo mamos. Šventei mergaitės labai puošės, todėl mama Violeta mergaitėms tvarkingai supynė plaukus.. Maisto gamintojus konsultavo ir vertingus patarimus dalino mokinių mamos: Violeta, Jurga, Ieva ir mokytoja Galina. Kai viskas buvo pagaminta - su malonumu ragavome ir valgėme. Labai visiems patiko ir buvo skanu. Juk gaminome patys.

Mokytoja Galina Razmanavičienė
Sulankstytos žiemos istorijos Skaityti plačiau...
Ankstyvą trečiadienio rytą į biblioteką atvyko Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2-4 klasių mokiniai su pedagoge Daina Borisevičiene. Moksleiviai maloniai nustebo pamatę savo ir draugų sukurtą paveikslėlių knygelę „Pavasario linksmybės“. Ją vartydami džiaugėsi savo pačių kurtais paveikslėliais. Klausėsi bibliotekininkės skaitomos vyresniųjų draugų sukurtos pasakėlės apie Rūdžio, Pūkio ir Pilkučio nuotykius. Apžiūrėjo raižytas ir pieštas šios knygos iliustracijas.
Galvojo istoriją šios dienos užduočiai – „Sukurk žiemos istoriją“. Istorijų vaikų fantazijose gimė įvairių. Jokūbas sukūrė istoriją „Žiemos draugystė“, Jelena, Maksimas ir Igoris – „Žiemos atostogos“, Aironas – „Mano atostogos“, Aurelijus ir Andrius – „Žiemos šventės“, Lorenas – „Žiemos laikas“, Nojus apie linksmas Kalėdas, Viktorija ir Maksimas apie žiemos ir atostogų pramogas. Savo istorijas pavaizdavo piešinėliais.
Moksleiviai džiaugėsi sukurtomis sulankstomomis piešinėlių knygelėmis.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Senelės pasaka kitaip Skaityti plačiau...
Po kalėdinių atostogų 3d klasės mokiniai pakvietė priešmokyklinių grupių ir pirmų klasių mokinukus į trumpą, bet nuotaikingą spektakliuką „Senelės pasaka kitaip“ (pagal Salomėjos Neries eiles). Šį renginuką artistai buvo paruošę savo tėveliams šv. Kalėdų proga. Prieš pradedant trečiokams vaidinti, klasės mokytoja Alina Guntulienė papasakojo susirinkusiems apie artėjančią Trijų Karalių šventę, jos prasmę, šventimo tradicijas. Tad šis spektakliukas buvo tarsi Trijų Karalių dovanėlė patiems mažiausiems mokyklos mokinukams. Žiūrovams labai patiko vaidinamos mizanscenos, tinkamai parinkta muzika, išradingai pagamintos dekoracijos. Mažieji žiūrovai negailėjo karštų katučių patikusiems personažams ir spektakliuko režisierei mokytojai Alinai Guntulienei.

Nijolė Ragauskienė
Pilietinė visuotinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Skaityti plačiau...
Švietimo ir mokslo ministerijos ir Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva rengtoje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ dalyvavo ir Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla. Pilietinę visuotinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ komisija rengia nuo 2008 m. Tada akcijoje dalyvavo daugiau nei 100 mokyklų. Šiemet akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvos mokyklose vyko septintą kartą.
Sausio 11 d. languose dešimčiai minučių, užgesinus šviesas, buvo uždegtos atminimo žvakes ir taip pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Susikaupimo pamokėlėse dalyvavo mokiniai, kuriems klasių mokytojos pasakojo apie sausio 13 dienos įvykius, apie žmonių drąsą ir begalinį siekį tapti laisva šalimi. Mokinių ir mokytojų segimos neužmirštuolės giedant Tautinę giesmę, klausant dainų apie laisvę priminė kokia kaina iškovota laisvė ir kad visada reikia prisiminti mūsų tautos didvyrius, kurie negailėjo savo gyvybės vardan Tėvynės meilės.

Nijolė Ragauskienė
Mokiniai tobulino plaukimo įgūdžius Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla dalyvavo 2018 m. sausio – gruodžio mėnesiais. Visuomeninės sveikatos projekto programoje „Baseinas“ , kurį finansavo Zarasų rajono savivaldybė. Programai skirta 1700 eurų. Šios programos dėka mokiniai turėjo galimybę stiprinti sveikatą, išmokti plaukti, tobulinti plaukimo įgūdžius, turiningai leisti laisvalaikį baseine, saugiai elgtis vandenyje. Mokyklinio amžiaus vaikų mokymas plaukti yra viena pagrindinių priemonių, siekiant pagerinti gyventojų plaukimo įgūdžius ir sumažinti skendimo riziką. Vaikų mokymo plaukti programa turi dvejopą naudą – vaikai mokomi saugiai elgtis vandenyje ir skatinami sportuoti, galbūt, atrasti naujus savo talentus. Tai išskirtinė galimybė vaikams mokytis plaukti ir elgtis vandenyje specialiai tam pritaikytoje aplinkoje, prižiūrint mokytojams, baseino darbuotojams. Projekto metu buvo sudaryta galimybė į baseiną atvykti ir atokiau gyvenantiems vaikams, kurių tėveliai neturi galimybės atvežti savo vaikų į baseiną. Mokiniai, lydimi klasės mokytojų ir tėvelių pagal sudarytą tvarkaraštį lankėsi Všį Zarasų ligoninėje esančiame baseino ir pirčių komplekse. Mokiniams šie užsiėmimai labai patiko. Labai supratingi ir dėmesingi baseino darbuotojai stengėsi, kad plaukimo užsiėmimai būtų patogūs ir saugūs. Visi mokiniai ir mokytojai nuoširdžiai džiaugiasi ir dėkoja Zarasų rajono savivaldybei už suteiktą galimybę šaltuoju metų laiku kūno kultūros pamokas vesti baseine.


Nijolė Ragauskienė
Ką primena neužmirštuolė Skaityti plačiau...
Kodėl sausio 13-oji Laisvės gynėjų dieną? Ką primena neužmirštuolė?
Sausio 11-ąją Vaikų literatūros skyriuje apsilankė „Santarvės“ mokyklos pirmokėliai su mokytoja Dalia Kukonenko. Lankytojai klausėsi bibliotekininkės skaitomos pasakos apie devyniagalvį raudoną slibiną, norėjusį Lietuvoje susisukti lizdą ir perėti savo vaikus. Tačiau vieningi elfai ir raganos, visi miškų gyvūnai nugalėjo slibiną, nors ir pražudė 14 laisvės gynėjų.
Žiūrėdami filmuką išgirdo daug istorinių faktų. Piešiniuose vaizdavo laisvės gynėjų kovą. Prisisegę atminties gėlelę giedojo Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“.
Atsisveikino jau žinodami atsakymus į klausimus apie neužmirštuolę ir Laisvės gynėjų dieną.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Kalėdų laukimas su šauniuoju Zuikiu Nulėpausiu Skaityti plačiau...
Vyko smagi kalėdinių renginių savaitė viešosios bibliotekos mediatekoje su Zuikiu Nulėpausiu. Užsiėmimuose dalyvavo „Santarvės“ mokyklos nulinukai ir jų mokytoja Larija Savičenko, mokytojos Reginos Gecevičienės auklėtiniai bei iš toliau atvykę Suvieko bendruomenės vaikai.
Dalyvių laukė įdomi edukacinė programa – Zuikis pasakojo apie Kalėdų laukimą, knygų skaitymą namuose ir bibliotekoje, pristatė Vaikų knygų penketuką, iš kurių bus išrinkta geriausia metų knyga. Susidomėję dalyviai klausėsi skaitomos rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus ir iliustratorės Aušros Kiudulaitės nuotaikingos istorijos „Draugystė ant straublio galo“. Kartą gyveno labai didelis dramblys ir maža pelytė. Juodu buvo geriausi draugai. Tik ar gali dramblys draugauti su pelyte? O draugystė būti tokia didelė, kad ją galėtų pakelti tik dramblys, arba ji tilptų mažoje pelytės širdelėje? Atsakymą vaikai tikrai rado!
<...>

Vita JUŠKĖNIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Stebuklai, tradicijos ir Kalėdos kiTAIP Skaityti plačiau...
Baltomis puraus sniego kepurėmis pasipuošę stogai ir medžiai. O gruodžio apsnigtais takais ir takeliais atkeliauja Kalėdos, laukiamos žiemos šventės.
Norėdami išgirsti apie jų prasmę, pasidalinti mintimis, pabūti kartu, Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos moksleiviai.
Apie tai, kad vaikams ir suaugusiems – svarbiausia artimųjų dėmesys, o pasidalinti galima turint ir labai nedaug ketvirtokai išgirdo klausydamiesi literatūros kūrinių. Moksleiviai ir mokytoja Danutė Tumalovičienė pasakojo ką naudingo galima padaryti per Advento laiką. Kaip jie patys ruošiasi Kalėdų šventėms ruošdami dovanėles artimiesiems. Tai ir bibliotekoje pasigamintus auksaplaukius angeliukus padovanos.
Kad Kalėdų naktį vyksta įvairiausi stebuklai ir ne tik ėriukai, bet ir kiti gyvūnėliai prabyla žmonių kalba pirmokėliai išgirdo klausydamiesi pasakos apie Kalėdų naktį skaitomos bibliotekininkės. Vaikai pasakojo, kad stebuklingą naktį girdėjo kalbant paršiuką, karvutę. Vardijo savo augintinius ir pasižadėjo pasiklausyti jų kalbų po Kūčių vakarienės. Savo likimą pirmokėliai su mokytoja Dalia Kukonenko sužinojo iš po staltiesės traukdami šieną. Ištraukę storą šiaudą džiaugėsi turtingais, išsišakojusį – nuotykių ir netikėtumų pilnais ateinančiais metais.
O, kad Kalėdas galima sutikti kitaip – su knyga, įsitikino ketvirtokai. Mokiniai ir mokytoja Laimutė Lumbienė atėjo su jiems brangiomis, įdomiomis knygomis. Šviečiant žvakių liepsnelėms pasakojo kuo jiems ypatingos šios knygos. Kaip jos atsirado jų namuose. Vieniems jas padovanojo mama, tėtis, seneliai, kitiems – mokytoja, draugai. Skaitė ištraukas iš šių knygelių. Drąsindamiesi klausėsi bibliotekininkės skaitomų Virginijos Šukytės šiurpių. Būrė ateitį tirpindami žvakę. Vaišinosi. Ir aplankė visus bibliotekos darbuotojus padovanodami šventinę nuotaiką ir palinkėdami sėkmingų metų. Bibliotekai padovanojo knygų.

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Inesos Dumbravienės