REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Šventinė pamoka „Mokytojams“ Skaityti plačiau...
Tarptautinės mokytojų dienos proga esami ir buvę „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai kartu su muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaite pakvietė mokytojus į šventinę pamoką „Mokytojams“. Sveikinimo žodį tardama mokyklos direktorė padėkojo visoms mokyklos mokytojoms ir specialistėms už kantrybę, darbštumą, nuoširdumą ir nenormuotą darbo laiką dirbant nuotoliniu būdu pandemijos metu. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Daiva Šileikienė už aktyvią pedagoginę poziciją atstovaujant mokyklą „Lyderių laikas 3“ projekte buvo apdovanotą Zarasų rajono savivaldybės mero Padėkos raštu. Muzikinę pamoką pradėjo 2c klasės solistai: Jonas ir Paulius. Prie jų prisijungė ketvirtokė Aliona, 4b klasės mergaičių ansamblis ir 4c klasės mergaičių kvintetas. Visus maloniai nustebino ir pralinksmino pirmokų suvaidintas vaizdelis „Pamoka“, kurį paruošė mokytoja Alina Guntulienė. Estafetę perėmė Pauliaus Širvio progimnazijos penktokės Goda ir Mildutė, aštuntokė Emilija ir „Ąžuolo“ gimnazijos moksleivės: Gilmė ir Diana. Koncerto finalinę dainą „Ačiū mokytoja“ padainavo mokyklos choras „Šypsenėlės“. Jaudinančiai atliekamos mokinių dainos sudrėkino mokytojų akis ir privertė džiugiai plakti širdis... Šilti mokinių sveikinimo ir padėkos žodžiai atpirko nuovargio laiką, kartais užplūstančią nuoskaudos mintį.... Ačiū mieliems mokiniams už nuostabią muzikinę pamoką.

Nijolė Ragauskienė
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA Skaityti plačiau...
Olimpinio mėnesio rengėjai teigia, kad „Vaikams fizinis aktyvumas turi tapti tokia pat įprasta veikla, kaip valytis dantis, gerai išsimiegoti ir sveikai pavalgyti...“ Mes aktyviai įsijungėme į siūlomas veiklas ir jaučiamės puikiai.
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA . Pirmadienį (09.28) savo klasėje mokėmės judėjimo įgūdžių iš Audronės ir Ąžuolo: https://youtu.be/zzWB5bFAxAU
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA. Antradienį (09.29) prie Apžvalgos rato taip pat darome pratimus pagal trenerio Tomo rekomendacijas:
https://youtu.be/8P3huayMShA
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA. Trečiadienį (09.30) surengėme „LAPmūšį“ ir žaidėme įvairiausius žaidimus parke bei su mums draugišku Mažųjų žaidynių projektu darėme nuotaikingą Ąžuolo mankštą:
https://www.youtube.com/watch?v=atZagahxzvQ
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA. Ketvirtadienį (10.01) skaičiavome savo nueitus žingsnius patys ir programėlės „Sveikata“ pagalba. Ketvirtadieniais fizinis ugdymas visada vyks gamtoje, nes sportui nėra netinkamo oro – yra tik netinkama apranga...
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA. Penktadienį (10.02) skyrėme dar vienam aktyviam judėjimui gamtoje. Mums sekėsi PUIKIAI. Vaikai – Jūs šaunuolių šaunuoliai.

2c klasės mokytoja Laimutė Lumbienė
SOLIDARUMO bėgimas2020 Skaityti plačiau...
Solidarumo bėgime 2020-09-24d. (Magučių stadione) dalyvavo 24 Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2c klasės mokiniai. Nubėgtus kilometrus skaičiavo Kotrynos ir Luko tėtis Audrius Samanis, foto ir video mokytojos Laimutės Lumbienės. Rezultatai puikūs:
• Nubėgta 80 SOLIDARUMO kilometrų;
• Parama už Solidarumo kilometrus 86.80 eurų.
• Mokiniai susirado 97 rėmėjus;
Tikime, kad dalyvaudami Solidarumo bėgime 2020 prisidėsime prie didelių pokyčių Lietuvoje ir Ukrainoje. Džiugu, kad šia parama padovanosime kitiems: daugiau šypsenos, laimės bei būtiniausių daiktų, kurių kiti įsigyti negali ir/arba artimieji negali jiems suteikti. Ačiū pagrindiniams rėmėjams (mamoms, tėčiams, seneliams, broliams, sesėms, dėdėms, tetoms, pusbroliams, pusseserėms ir krikštatėviams). Jūs buvote labai kilniaširdiškai ir neabejingai ištiesėte pagalbos ranką..... O kaip Jūsų vaikai džiaugsmingai įveikė Solidarumo kilometrus!!! Nuostabu, kad nuo pat mažų dienų Atjautą ir Geranoriškumą įkvepiate ir skiepijate savo vaikuose. Gerumas visada grįžta šimteriopai. Didžiuojuosi Jumis visais!
2c klasės mokytoja Laimutė Lumbienė
AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU Skaityti plačiau...
Š.m. rugsėjo 21-26d. mūsų mokykloje vyko saugumo savaitė. Remiantis socialinės kampanijos „Vienas iš penkių“ metodine medžiaga mokyklos psichologė Zita Aleksandravičienė vedė pamokėles visų priešmokyklinių grupių vaikams. Jų metu mažuosius supažindino, kaip atskirti gerus prisilietimus nuo blogų prisilietimų, kokia yra apatinių rūbelių taisyklė, kaip apsisaugoti nuo seksualinės prievartos.
Psichologė 2a, 2b,2c ir 2d klasių mokiniams vedė užsiėmimus apie smurto rūšis „Aš saugus, kai žinau“. Specialistė suteikė jiems žinių apie kūną, jo saugumą, galimas pavojingas situacijas bei įrankių, kaip apsisaugoti nuo netinkamo ir pavojingo suaugusių elgesio, taipogi priminė vaikams apatinių rūbelių taisyklę. Visi kartu mokėsi tinkamai reaguoti ir apsaugoti save pavojingose situacijose ir internete, kaip pasakyti tvirtą NE, kur ieškoti pagalbos. Praktinių užduočių pagalba mokiniai įtvirtino žinias apie savo saugumą.

Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
“Žingsniuok, judėsi fiksuok-aplinka tausok“ Skaityti plačiau...
Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vykstanti Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Šių metų tema –„Judumas – be jokios taršos“ atspindi ambicingą tikslą, kad iki 2050 m. Europos žemynas neišskirtų anglies dioksido. Šia tema taip pat siekiama pabrėžti neteršiančio transporto prieinamumą ir skatinti kurti visus įtraukiančią sistemą. Judumo savaitės renginiams mūsų mokykla pasirinko šūkį: “Žingsniuok, judėsi fiksuok - aplinką tausok“. Dėl pandemijos turėjome atsisakyti masinių renginių. Kiekviena klasė atskirai arba apsijungę su kaimyninės klasės mokiniais organizavo įvairias veiklas, kurias integravo į dalykines pamokas, į ilgąsias pertraukas. Oro sąlygos buvo palankios sportui ir judėjimui. Tad kiekvieną dieną pagal klasės pasirinktą maršrutą mokiniai keliavo, bėgo, sportavo, tobulino šokinėjimo su šokdyne įgūdžius, žaidė su kamuoliu, lenktyniavo estafetėse, šokinėjo su šokliukais, skaičiavo žingsniais atstumus iki pasirinktų objektų, stebėjo gamtoje vykstančius pokyčius. Savo pasiekimus aptardavo klasėje, manyčiau, papasakodavo ir savo artimiesiems namuose. 2c kl. mokiniai išsikėlė tikslą: “Nė dienos be judesio, nė dienos be kamuolio!” Džiugu, kad vedant veiklas, daugumai klasių talkino ir tėveliai. Šios akcijos renginiuose abejingų nebuvo. Džiaugiuosi ir dėkoju visiems klasių vadovams ir jų mokiniams už aktyvumą ir išradingumą. O apdovanojimais pasirūpino pati gamta, dovanodama nuostabų orą, šilumą ir daug saulės.

Nijolė Ragauskienė
Nuo mazgaraščio iki raidės Skaityti plačiau...
„Žmonės sukūrė kalbą aiškintis tarpusavyje, o ne vienam kitą apgaudinėti“, - rašė italų rašytojas Aleksandras Mandzonis.
Kalba ir raštas turi didelę įtaką žmonių pasauliui. Dabar be kalbos ir rašto mes sunkiai įsivaizduotume bendravimą, pažinimą ir daug kitų žmogui svarbių dalykų.
Norėdami sužinoti apie seniausią raštą, dabar vartojamos abėcėlės atsiradimo istoriją, knygų puošimo elementus Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos trečiokėliai saulėtą trečiadienio rytą atvyko į biblioteką.
Smalsiųjų nenuoramų grupei buvo paruoštos dvi užduotys: teorinė ir kūrybinė. Teorinės dalies metu moksleiviai sužinojo apie seniausius įvairių tautų ir genčių vartotus ženklus: mazgaraščius, dantiraštį, hieroglifus, piešinius... Bibliotekininkės Zinos pakviesti skaičiavo mazgaraščio kilputes, stebėjosi dantiraščio ženklais ir bandė juos suskaičiuoti, apžiūrėdami hieroglifus lygino kuo skiriasi skirtingų tautų ir genčių ženklai. Linksmai nuteikė graikų abėcėlės skaitymas. Domėjo ar šiais laikais dar rašoma ant papiruso. Apžiūrėdami knygelių puošimui sukurtas vinjetes stebėjosi jų sudėtingumu ir dailininkų sugebėjimais. Vartydami seniausias bibliotekos fondų knygas skaičiavo jų metus.
Po pamatytos ir išklausytos teorijos vaikai kūrė – knygos lapą papuošė ornamentų rėmeliu ir jame įrašė išsirinktą hieroglifą. Kvadratėlių, širdelių ir snaigių, žiedelių ir lapelių rėmeliuose atsirado nelygiomis linijomis nubrėžti ženklai – žodžiai: medis, miškas, žmogus, laukas... Nesvarbu, kad rankos rašaluotos, juk plunksnakočiu ir tušu rašė pirmą kartą, bet užduotėlę įveikė visi.
Darbelius mokykloje parodys draugams ir tėveliams.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Ministro kreipimasis Skaityti plačiau...
Švietimo, mokslo ir sporto ministro kreipimasis į švietimo bendruomenę
Su nauja Mokslo metų pradžia! Skaityti plačiau...
Ruduo...
Rugsėjo rytmečiai voratinkliuos rasos lašais suspindę...
Ruduo...
Susimąstai, kuo vasara turtinga...
Ruduo...
Alsuoja dienos pilnatve...
Sušildo
Ne geltonų lapų kibirkštys – GERUMAS, ŽINIOS, IŠMINTIS
pro mokyklos atviras duris pasklidę.
Tegul jų kiekvienam užteks...
Neįprastai prasidėjo naujieji mokslo metai...
Antrų – ketvirtų klasių mokiniai skubėjo tiesiai į pirmą pamoką savo klasėse. Į trumpą šventinę valandėlę centriniame mokyklos kieme tėvelių lydimi rinkosi – priešmokyklinukai ir pirmokai. Linksmos nuotaikos netemdė apniūkęs oras ir pusę veido slepiančios kaukės. Gėlių puokšteles laikydami mokinukai nekantriai laukė, kada galės įeiti į mokyklą, pamatyti savo klasę, draugus jau be kaukių. Visus susirinkusius pasveikino ir mokiniams palinkėjo sėkmės ir optimizmo Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius. Mokyklos abiturienčių – ketvirtokių kvartetas linksma daina pradžiugino mažuosius mokinukus. Išklausę saugaus elgesio priminimus, pro atskirus įėjimus, lydimi pirmųjų mokytojų, būreliai išskubėjo į klases... Su nauja Mokslo metų pradžia!

N. Ragauskienė
Patikslinta informacija dėl Rugsėjo 1 dienos organizavimo Skaityti plačiau...
Rugsėjo 1-oji Skaityti plačiau...
„Vasaros aikštelės“ stovyklautojai bibliotekoje Skaityti plačiau...
Džiaugdamiesi prasidėjusios vasaros dosniai dalijama šiluma ir pasibaigusiais mokslo metais, birželio antrąją savaitę Vaikų literatūros skyriuje kiekvieną dieną lankėsi grupelės moksleivių. Tai Zarasų „Santarvės“ mokyklos „Vasaros aikštelės“ stovyklautojai, įvairių veiklų bibliotekoje dalyviai.
O veiklas galėjo rinktis įvairiausias – nuo knygelių išsirinkimo iki debesėlių „ganymo“. Apžiūrėję dailininkės Marijos Smirnovaitės iliustracijų klasiko Juozo Erlicko knygai „Bijau varlės“ parodą ir klausydamiesi skaitomo teksto sužinoję kas ir kodėl bijo varlės, mokytojos Laimutės Lumbienės ugdytiniai papasakojo apie savo baimes ir jas iliustravo. Busimieji trečiokėliai, atkeliavę su mokytojomis Irena Sabaliauskiene, Dalia Kukonenko, Birute Veličkiene atidžiai apžiūrėję parodos iliustracijas, jas aptarę išsirinko labiausiai patikusias. Ir terasoje ant bibliotekos stogo, klausydamiesi draugų skaitomų poeto J. Erlicko eilėraščių patys juos iliustravo. Pedagogių Jolantos Bagdonavičienės ir Rasos Dičiūnienės mokiniai spėjo apžiūrėti visų edukacinėje erdvėje eksponuojamų parodų kūrinius – iliustracijas, molinukus, koliažus ir piešinius. O bibliotekos stogo terasoje iliustruoti išsirinktus eilėraščius ir netgi pasižiūrėti pirštukinių lėlių teatro spektakliuką pagal lietuvių liaudies pasaką „Vištytė ir gaidžiukas“.
Daugelis lankytojų terasoje ant bibliotekos stogo lankėsi pirmą kartą. Ir daugelis pastebėjo, kad čia buvo įdomiau dalyvauti ne tik edukacinėje veikloje, bet ir atsinešti iš namų užkandžiai buvo skanesni.
Vaikų literatūros skyriuje stovyklautojai linksmai praleido laiką dėliodami dėliones, žaisdami, naršydami internete, išsirinkdami knygeles vasaros atostogoms. Kai kurie tapo „Skaitymo iššūkis“ dalyviais.
Kviečiame visus moksleivius apsilankyti bibliotekoje, išsirinkti knygas ir tapti akcijos „Skaitymo iššūkis“ dalyviais. Linksmai ir įdomiai leisti laiką dalyvaujant edukacinėse veiklose.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės