REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
KONKURSAS „ŽODI, SUSKAMBĖK“ Skaityti plačiau...
Tradicinis Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“ vėl sukvietė dalyvius į erdvias Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos patalpas. Čia susirinko trylika ketvirtokų, kurie įveikė mokyklinius konkurso etapus. Svečio teisėmis konkurse jėgas išbandė penki trečiokai. Šie skaitovai atvyko iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos ir Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijų, Salako pagrindinės mokyklos.
<...>

Parengė soc. pedagogė Viktorija Novodvorskienė
Nerūkyk! Skaityti plačiau...
Kiekvienais metais lapkričio trečia savaitės diena yra minima Tarptautinė nerūkymo diena.
Su ketvirtokais visuomenės sveikatos specialistė Regina Antipova kalbėjosi apie el. cigaretės, diskutavo apie tabako, el cigarečių keliamą žalą žmogaus organizmui, jo sveikatai ir aplinkai. Mokėmės pasakyti tvirtą ,, NE!“siūlančiam parūkyti. Pasiskirstę į grupeles mokiniai atliko lengvas užduotelės, aptarinėjo įvairias situacijas, ką saugu daryti ir ką nesaugu, išsiaiškino, kas nutinka pavartojus alkoholio, taip pat aptarė, kas skatina mokinius pradėti rūkyti. Su trečiokais buvo taip pat kalbėta apie žalingus įpročius , apie alkoholio, tabako ir narkotinių medžiagų daromą žalą žmogaus organizmui. Mokiniai sužinojo, kokia žala daroma jaunam organizmui, kaip apsisaugoti nuo psichotropinių medžiagų poveikio, kaip pasakyti NE neigiamą įtaką darantiems draugams.
Dėkojame sveikatos specialistei Reginai


Parengė soc. pedagogė Viktorija Novodvorskienė
Interaktyvios Zarasų gatvių istorijos Skaityti plačiau...
Su projekto „Skaitmeninių paslaugų centrų plėtra – interaktyvios gatvių istorijos“ paslaugomis susipažino Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai, Antazavės J. Gruodžio gimnazijos ir Dusetų P. Širvio gimnazijos pradinukai, jaunimas, suaugusieji.
Mindami interaktyvų dviratį pradinukai keliavo Zarasų miesto gatvėmis. Džiaugėsi pamatę savo gatvę, atpažinę įstaigų pastatus, žinodami kurioje miesto dalyje gatvė ar objektai randasi. Lankytojai atvykę iš kitur džiaugėsi galėdami susipažinti su biblioteka ir jos skaitmeninėmis paslaugomis. Klausydamiesi gatvių istorijų stebėjosi senaisiais gatvių pavadinimais, nes juos girdėjo pirmą kartą. Vyresnieji moksleiviai – gimnazistai, keliaudami interaktyviu dviračiu lenktyniavo, kuris per trumpesnį laiką greičiau nuvažiuos pasirinktą maršrutą. Nuo jaunimo neatsiliko ir suaugusieji, įsidrąsinę sėdosi ant dviračio ir interaktyviai keliavo stebėdamiesi naujovėmis bibliotekoje.
Ateik ir Tu! Sužinosi, pasportuosi!
Vaizdo filmas: čia

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
STEBUKLO BELAUKIANT Skaityti plačiau...
Laiko tėkmė nenumaldomai priartina mus prie didžiausios ir gražiausios metų šventės šv. Kalėdų. Kristaus gimimo belaukiant ir jam ruošiantis, matyt, turėtume gerai pasvarstyti, kokios vertybės svarbiausios mūsų gyvenime. Tam ir skirtas Adventas, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą.
Šiam laikotarpiui ruošiantis 2019 metų lapkričio 27-28 d. Zarasų "Santarvės" pradinės mokyklos 4a (mokytoja Inga Vainiūnienė), 3c (mokytoja Regina Gecevičienė) ir 4c (mokytoja Laima Zibolienė) klasių mokinius Zarasų krašto muziejus pakvietė į edukacinius užsiėmimus "Advento kalendoriaus gamyba".
Atvykę į muziejų vaikai noriai klausėsi pasakojimo apie Advento tradicijas, papročius ir patys dalinosi sukauptomis žiniomis, prisiminė keturis pagrindinius Advento papročius: Advento vainiką, Pasninką, Ramybės laikotarpį, Advento kalendorių bei jo reikšmę ir prasmę. Nuo seno šio kalendoriaus svarbiausia reikšmė – skaičiuoti dienas ir įprasminti laiką ik išv. Kalėdų. Dažniausiai pasirenkami 24 dienų kalendoriai. Į 24 dėžutes, kišenėles, skrynutes, maišelius ar kitas kalendoriui priskirtas vieteles dedami įvairūs daiktai, laiškai, gražūs žodžiai, įprasminantys laukimą, kuriantys kalėdinę nuotaiką ir džiaugsmą. O į mūsų pagamintus kalendoriaus vokelius "briedžiukus" įdėjome užduotėles, kurios mokys supratimo, atjautos ir rūpinimosi artimu.
Už suorganizuotus edukacinius užsiėmimus nuoširdžiai dėkojame muziejaus direktoriaus pavaduotojai, vyriausiajai fondų saugotojai Daivai Juškienei ir archyvarei-kultūrinės veiklos vadybininkei Renatai Šatrovienei. Už pagalbą pasiruošiant Advento kalendoriaus gamybai -muziejininkui Šarūnui Pošiui.
Šiame pašėlusiame bėgime artėjant Didžiosioms šventėms branginkime laukimo laiką-Adventą, susitelkime užuojautai, pagalbai ir supratimui.

Zarasų " Santarvės" pradinės mokyklos
4a klasės mokytoja Inga Vainiūnienė
Nuotraukų autorius Kęstas Vasilevskis
Adventinė Švelnukų pasaka Skaityti plačiau...
Švelniai sniegu pabarstytas gruodžio 2-osios rytas smagiai kuteno mintis... jau ateina lauktos gražiausios metų šventės. Dar trys savaitės ir sulauksim šventų Kalėdų. Paslaptinga laukiamo stebuklo nuojauta ima sklandyti namuose, darbe, miesto šurmulyje, gamtoje. Adventinis rytmetis sukvietė visus mokyklos pradinukus į akų salę, kurioje laukė choras „Šypsenėlės“, teatro „Pasakaitė“ artistai. Renginio svečias bažnyčios klebonas Vydas Juškėnas pasveikino susirinkusius su advento pradžia ir papasakojo istoriją apie dovanų dėžutę, kurią mažas berniukas padovanojo savo tėvui. Pačios vertingiausios ir brangiausios dovanos yra nematomos... tai meilė, gerumas, artimųjų žmonių šiluma, nuoširdumas, pagalba, ištikimybė, taika, draugystė... Adventu vadinamas laikotarpis skirtas pabendrauti su artimaisiais, su visais susitaikyti, susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą. Uždegdamas pirmąją žvakutę advento vainike, gerbiamas klebonas palinkėjo kuo nuoširdžiausio bendravimo, paprastų, gražių darbų. Švelnukų pasaką“ sekdmi artistai, solistai ir choristai patvirtino seną tiesą, kad geriausias vaistas nuo pykčio, pavydo, patyčių, ligų yra yra švelnukas. O tuo švelnuku galime būti kiekvienas iš mūsų. Tikybos mokytoja Aurelija Jakutienė visiems klasių mokytojams padovanojo simbolinį Švelnuką, kuris visiems klasės mokiniams primintų adventinio laikotarpio prasmingumą. Mokyklos direktorė Valerija Palivoda padėkojo programos dalyviams ir vadovėms: Dianai Skvarčinskaitei, Daliai Kukonenko, už jaudinančios istorijos perteikimą, mokytojai Birutei Veličkienei už sukurtus linksmuosius „švelnukus“, mokytojai Aurelijai Jakutienei už renginio vedimą.

Nijolė Ragauskienė
Laukdami žiemos švenčių Skaityti plačiau...
Negirgžda po kojomis sniegas ir medžiai nepasipuošę baltomis kepurėmis. Tačiau suaugusieji ir vaikai laukdami žiemos švenčių jau ruošiasi joms.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikučiai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene ketvirtadienio rytą atskubėjo į Vaikų literatūros skyrių. Mažieji klausėsi pasakaitės apie beveik paklusnų Vilkiuką, kuris labai norėjo, kad Kalėdų elnias jam atneštų dovaną. Vilkiukas labai stengėsi ir „tik penkis kartus sušlamštė avidę saugančio šuns pietus, iškasė ne daugiau kaip šimtą raudonų ūkininkės rožių ir...“ ir dar daug visokiausių eibių iškrėtė. Bet jis buvo pirmasis vilkiukas, kuriam Kalėdų elnias atnešė dovanų „beveik tikrą šokoladinę vištą“.
Priešmokyklinukai išklausę pasaką patys pasakojo kokių dovanų pasiprašė rašydami laiškus Kalėdų Seneliui. Vieni – saldumynų, kiti – žaislų, dar kiti – knygų. Išsikalbėję, išsipasakoję vaikai gamino Advento vainiką. Iš popieriaus kirpo žvakutes, puošė raudonais kaspinais, žvaigždutėmis, juostelėmis, klijavo. Džiaugėsi, kad galės parsinešę pasipuošti namus ar klasę.
Ruošdamiesi žiemos šventėms dar apsilankys bibliotekoje.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Karaliai ir karūnos Skaityti plačiau...
Darganą ir vėsų ketvirtadienio rytą Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos Alinos Guntulienės auklėtiniai. Jau kurį laiką, tradicine tapusi akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams. Ta proga, bibliotekininkė Olga Černova ketvirtokams pristatė vaikų knygų penketuką ir pakvietė į smagų edukacinį užsiėmimą.
Džiaugiamės, kad kai kurie vaikai žinojo autorius ir yra skaitę penketuke esančias knygeles – rašytojų Tomo Dirgėlos „Benas – sapnų siuvėjas“, Vytauto V. Landsbergio „Pūkis karalius“, Pauliaus Norvilo Strykt pastrykt!, Ignės Zarambaitės „Stebuklingi senelio batai“, Dovilės Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“. Pažadėjo namuose prabalsuoti už labiausiai patikusią knygą (www.metuknyga.lt).
Po knygelių pristatymo, užsiėmimo dalyviai gamino sau girių karūną. Karpė, klijavo, puošė – džiaugėsi savo darbais. Karūnos buvo spalvingos ir išradingai papuoštos. Dvi gražiausios – apdovanotos atminimo dovanėlėmis – knygomis! Po užsiėmimo, aplankę J. Navicko medinių šaukštų parodą bei susipažinę ir išbandę bibliotekos naują interaktyvią veiklą – kelionę po Zarasų gatvės – grįžo atgal į mokyklą.

Olga ČERNOVA,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Mokyklinis meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk!” Skaityti plačiau...
Spalio 27 d. mokyklos aktų salėje vyko trečių - ketvirtų klasių mokinių raškaus skaitymo konkursas. Konkurso dalyvius vertino komisija, kuriai vadovavo Zarasų krašto muziejaus kultūrinių renginių koordinatorius Vasilijus Trusovas. Jam talkino Pauliaus Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Andželika Vitkūnienė, viešosios bibliotekos biliotekininkė Nijolė Pilac (Pepė Ilgakojinė), mokyklos direktorė Valerija Palivoda, 3c klasės mokytoja Regina Gecevičienė. Renginį organizavo ir vedė 4d klasės mokytoja Alina Guntulienė. Visus susirinkusius jaudinančiu fleitos atliekamu kūriniu pasveikino Adrija Zavackaitė – Pauliaus Širvio progimnazijos aštuntokė. 3a klasės mokinė Aliona Ivanova pralinksmino dainele “Skaičiuotė” , o 3c klasės mergaičių kvartetas atliko dainą “Ankstų rytą”. Mergaites dainuoti moko mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Konkursą pradėjo ketvirtokai. 15 mokinių skaitė eiliuotus kūrinius mėgindami atskleisti turinį, nustebinti įtaigia žodžio raiška. Svečio teisėmis dalyvavę septyni trečiokai stengėsi nenusileisti ketvirtokams. Malonu buvo klausyti dalyvių paruoštų eilėraštukų. Žinoma, jauduliukas dažnam tilde balselį, judino rankas, vertė šiek tiek skubėti. Visi skaitovai šventiškai pasipuošę, pasitempę, stengėsi savo laikysena atspindėti kūrinio nuotaiką. Vertinimo komisijai susirinkus įvertinti mokinių pasirodymus, renginio dalyvius kalbino ir su jais bendravo linksmoji ir smalsioji Pepė Ilgakojinė. Ji pristate šių metų populiariausių knygų penketuką.
Vertinimo komisija įvertino penkis sėkmingiausiai pasirodžiusius ketvirtokus. 4a klasės mokinė Viltė Šileikytė įvertinta nominacija “Už įdomiausią meninę raišką”, 4c klasės mokinei paskirta nominacija “ Už raiškingiausią kūrinio skaitymą”, 4d kl. mokinė Adelija Bulyginaitė įvertinta nominacija “Už įtaigingiausią lietuvišką žodį”, 4d kl. mokinė Paulina Maldauskaitė įvertinta nominacija “Už pagarbą lietuviškam žodžiui”, 4d klasės mokiniui Kajui Dubovskiui įteikta nominacija “Už lietuviško žodžio turtingumą ir raišką”. Trečiokams atiteko dvi “Garbės svečio” nominacijos. Jos paskirtos 3c klasės mokiniui Juliui Ledzinskui ir 3d klasės mokinei Airinai Sinekovai. Vertinimo komisijos pirmininkas Vasilijus Trusovas ir Pepė Ilgakojinė šiltai pasveikino konkurso nugalėtojus ir visus dalyvius. Penki nominuoti ketvirtokai ir du trečiokai gruodžio 5 dieną dalyvaus rajono mokyklų mokinių meninio skaitymo konkurse “Žodi, suskambėk!”, kuris vyks viešojoje bibliotekoje.

Nijolė Ragauskienė
Viktorina „Suk galvelę“ Skaityti plačiau...
Lapkričio 27 dieną Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje vyko tradicinė pasaulio pažinimo viktorina „Suk galvelę“. Viktorinos tema „Boružė“. Į renginį atvyko Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos, Salako pagrindinės mokyklos pradinukų komandos. Renginio organizatorė mokytoja Janina Trimonienė pristatė vertinimo komisiją, kuriai vadovavo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos specialistė Jolanta Lašaitė, svečią – Valstybinių miškų urėdijos Ignalinos regioninio padalinio gamtotvarkininką Mindaugą Ilčiuką, konkurso programą ir taisykles. Visi dalyviai sudainavo tradicinę renginio dainą. Trijų mokyklų mokiniai buvo suskirstyti į keturias mišrias komandas. Komandų dalyviai turėjo greitai susidraugauti ir išsirinkti komandų kapitonus. Mokiniai atliko rimtas teorines, praktines ir linksmas kūrybines bei sportines užduotis. Boružė visiems labai pažįstamas, mielas ir linksmas vabalėlis, bet ne visi žinojo tiek, kiek svečias Mindaugas, kuris labai išsamiai papasakojo apie boružių rūšis, gyvenimo būdą, naudą, pademonstravo boružių namelį, mokiniai galėjo pasigėrėti surinkta vabalų kolekcija. Viktorinos dalyviai linksmai dainavo ir improvizavo pagal populiarią dainą apie boružėlę septintaškę. Sirgaliai taip pat turėjo atlikti užduotis ir gautus taškus už teisingai atliktas užduotis galėjo dovanoti pasirinktai komandai. Aktų salė buvo papuošta mokinių piešiniais ir kūrybiniais darbeliais. Renginio pabaigoje buvo susumuoti rezultatai, išrinkti nugalėtojai. Vertinimo komisijos pirmininkė Jolanta įteikė visoms komandoms labai spalvingus Padėkos raštus. Šilti padėkos žodžiai skambėjo renginio organizatorei mokytojai Janinai, ištikimam konkurso rėmėjui Mindaugui Ilčiukui, už salės papuošimą „Santarvės“ mokyklos mokytojoms Rasai, Irenai, Laimutei. Nuoširdžiai padėkojame Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokytojai Janinai Malcienei, Salako pagrindinės mokyklos mokytojai Daliai Putrimaitei už puikiai paruoštus konkursui mokinius, pasidžiaugta santarviečių mokinių žiniomis. Svarbiausias rezultatas pasiektas – visi dalyviai džiugino rimtu pasiruošimu, atsakingai atliktomis užduotimis, praplėstu žinių bagažu, atrastais naujais draugais, pasigėrėta mokinių kūryba.

Nijolė Ragauskienė
Antrokai mokėsi interaktyviai Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II b ir II c klasių mokiniai lydimi mokytojų Birutės Veličkienės ir Irenos Sabaliauskienės antradienio rytą atvyko į Vaikų literatūros skyrių mokytis dalyvaujant interaktyviose veiklose. Tikriausiai daugelis jau žino, kad bibliotekoje galima ne tik skaityti, žiūrėti filmus, žaisti, bet ir mokytis.
Antrokai atėjo pagilinti savo žinių apie vaisius ir daržoves. Moksleiviai pasakojo ką labiau mėgsta – vaisius ar daržoves, ką galima iš jų pagaminti. Atidžiai klausėsi bibliotekininkės sekamos liaudies pasakos apie ropę, skaičiavo ir vardijo jos personažus. Skirstydamiesi vaidmenis, vieni labiau norėjo tapti ropėmis, seneliais, senelėmis, anūkėlėmis, kiti – šuniukais, katinėliais ar pelytėmis. Dar kiti – pasakotojais. Linksmai bežaisdami išrovė visas ropes, kad ir kokios didelės buvo užaugę.
Dalyvių laukė kitas žaidimas-viktorina „Vaisiai ir daržovės“, žaidžiamas su Kinect įranga. Žaidėjai susiskirstė į mergaičių ir berniukų komandas ir žaidė kiekvienas stengdamasis surinkti kuo daugiau taškų. Suskaičiavus surinktus taškus ir paskelbus komandų rezultatus paaiškėjo, kad pirmauja mergaičių komandos. Nors kai kurie komandų nariai šį žaidimą žaidė pirmą kartą, tačiau sėkmė juos lydėjo.
Pasidžiaugę naujomis patirtimis, rezultatais ir dovanotomis knygomis, kurias būdami bibliotekoje jau pradėjo skaityti, moksleiviai dar spėjo ir pažaisti.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Yuri ABRAHAMYAN,
Europos solidarumo korpuso savanorio iš Armėnijos
TOLERANCIJOS ŠVYTURYS Skaityti plačiau...
Mūsų mokykloje lapkričio 15 dieną buvo paminėta tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų simbolis – švyturys, kuris rodo šviesą į kiekvieno pasirinkimą. 0b, 3c ir 4b klasių mokiniai su savo mokytojomis J. Bagdonavičiene, R. Gecevičiene, J. Trimoniene piešė ir gamino švyturius, kuriais papuošė savo klasės erdvę, pristatė juos draugams. Pokalbio metu aptarė švyturio, kaip statinio reikšmę bei tolerancijos žodžio, kaip taikaus sugyvenimo prasmę. Tolerancijos idėjų kontekste švyturio simbolis neatsitiktinis, nes švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, „neužplaukti ant seklumos“, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius. Tolerancija – vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų – išmokti pripažinti skirtumus. Mes mokykloje taip pat esame labai skirtingi ir esame asmenybės. Ačiū mokiniams ir jų mokytojoms už prasmingą darbą.

Renginio organizatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
nuotraukos autorės