REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Ką primena neužmirštuolė Skaityti plačiau...
Kodėl sausio 13-oji Laisvės gynėjų dieną? Ką primena neužmirštuolė?
Sausio 11-ąją Vaikų literatūros skyriuje apsilankė „Santarvės“ mokyklos pirmokėliai su mokytoja Dalia Kukonenko. Lankytojai klausėsi bibliotekininkės skaitomos pasakos apie devyniagalvį raudoną slibiną, norėjusį Lietuvoje susisukti lizdą ir perėti savo vaikus. Tačiau vieningi elfai ir raganos, visi miškų gyvūnai nugalėjo slibiną, nors ir pražudė 14 laisvės gynėjų.
Žiūrėdami filmuką išgirdo daug istorinių faktų. Piešiniuose vaizdavo laisvės gynėjų kovą. Prisisegę atminties gėlelę giedojo Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“.
Atsisveikino jau žinodami atsakymus į klausimus apie neužmirštuolę ir Laisvės gynėjų dieną.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Kalėdų laukimas su šauniuoju Zuikiu Nulėpausiu Skaityti plačiau...
Vyko smagi kalėdinių renginių savaitė viešosios bibliotekos mediatekoje su Zuikiu Nulėpausiu. Užsiėmimuose dalyvavo „Santarvės“ mokyklos nulinukai ir jų mokytoja Larija Savičenko, mokytojos Reginos Gecevičienės auklėtiniai bei iš toliau atvykę Suvieko bendruomenės vaikai.
Dalyvių laukė įdomi edukacinė programa – Zuikis pasakojo apie Kalėdų laukimą, knygų skaitymą namuose ir bibliotekoje, pristatė Vaikų knygų penketuką, iš kurių bus išrinkta geriausia metų knyga. Susidomėję dalyviai klausėsi skaitomos rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus ir iliustratorės Aušros Kiudulaitės nuotaikingos istorijos „Draugystė ant straublio galo“. Kartą gyveno labai didelis dramblys ir maža pelytė. Juodu buvo geriausi draugai. Tik ar gali dramblys draugauti su pelyte? O draugystė būti tokia didelė, kad ją galėtų pakelti tik dramblys, arba ji tilptų mažoje pelytės širdelėje? Atsakymą vaikai tikrai rado!
<...>

Vita JUŠKĖNIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Stebuklai, tradicijos ir Kalėdos kiTAIP Skaityti plačiau...
Baltomis puraus sniego kepurėmis pasipuošę stogai ir medžiai. O gruodžio apsnigtais takais ir takeliais atkeliauja Kalėdos, laukiamos žiemos šventės.
Norėdami išgirsti apie jų prasmę, pasidalinti mintimis, pabūti kartu, Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos moksleiviai.
Apie tai, kad vaikams ir suaugusiems – svarbiausia artimųjų dėmesys, o pasidalinti galima turint ir labai nedaug ketvirtokai išgirdo klausydamiesi literatūros kūrinių. Moksleiviai ir mokytoja Danutė Tumalovičienė pasakojo ką naudingo galima padaryti per Advento laiką. Kaip jie patys ruošiasi Kalėdų šventėms ruošdami dovanėles artimiesiems. Tai ir bibliotekoje pasigamintus auksaplaukius angeliukus padovanos.
Kad Kalėdų naktį vyksta įvairiausi stebuklai ir ne tik ėriukai, bet ir kiti gyvūnėliai prabyla žmonių kalba pirmokėliai išgirdo klausydamiesi pasakos apie Kalėdų naktį skaitomos bibliotekininkės. Vaikai pasakojo, kad stebuklingą naktį girdėjo kalbant paršiuką, karvutę. Vardijo savo augintinius ir pasižadėjo pasiklausyti jų kalbų po Kūčių vakarienės. Savo likimą pirmokėliai su mokytoja Dalia Kukonenko sužinojo iš po staltiesės traukdami šieną. Ištraukę storą šiaudą džiaugėsi turtingais, išsišakojusį – nuotykių ir netikėtumų pilnais ateinančiais metais.
O, kad Kalėdas galima sutikti kitaip – su knyga, įsitikino ketvirtokai. Mokiniai ir mokytoja Laimutė Lumbienė atėjo su jiems brangiomis, įdomiomis knygomis. Šviečiant žvakių liepsnelėms pasakojo kuo jiems ypatingos šios knygos. Kaip jos atsirado jų namuose. Vieniems jas padovanojo mama, tėtis, seneliai, kitiems – mokytoja, draugai. Skaitė ištraukas iš šių knygelių. Drąsindamiesi klausėsi bibliotekininkės skaitomų Virginijos Šukytės šiurpių. Būrė ateitį tirpindami žvakę. Vaišinosi. Ir aplankė visus bibliotekos darbuotojus padovanodami šventinę nuotaiką ir palinkėdami sėkmingų metų. Bibliotekai padovanojo knygų.

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Inesos Dumbravienės
sveikinimas bendruomenei Skaityti plačiau...
Išlydint 2018...-sius Skaityti plačiau...
Antrokai svečiuose pas vienuolius Skaityti plačiau...
Adventas – džiaugsmingo laukimo metas. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2c klasės mokiniai, su mokytoja Regina Gecevičiene, šiais metais nusprendė advento popietę praleisti Baltriškių vienuolyne.
Vienuoliai maloniai priėmė vaikus. Jaukioje bažnyčioje broliai papasakoja apie vienuolyno gyvenimą – iš kur jie atvyko, ką veikia, kokius darbus dirba, kaip švenčia ir meldžiasi. Vaikai paskaitė gražių adventinių eilių. Apie žiemą, užgimstantį Dievo Kūdikėlį, apie gerumą, apie tai, jog maži darbeliai svarbesni už didelius žodžius...
Vaikai padovanojo vienuoliams savo piešinių ir laiškų bei pakvietė juos pažaisti lietuvių liaudies žaidimų. Buvo labai smagu! Kai visi prisižaidė, brolis Gonzagas pamokino vaikus kalėdinių giesmelių.
Broliai pakvietė vaikus apžiūrėti jų ūkį. Vaikai su nuostaba stebėjo gyvulėlius: avytes, vištas, asiliukus, glostė ir kalbino juos. Jiems buvo įdomu sužinoti, jog gimus Kristui, šalia jo buvo tie patys gyvuliai, kaip ir čia. Klausėsi vienuolių pasakojimų, kaip jie mala miltus, minko tešlą ir kepasi duoną.
Po to visi sugrįžo į kleboniją, kur vaišinosi arbata, kepiniais ir vaisiais.
Vaikams viskas buvo įdomu: jie žaidė kartu, klausinėjo vienuolių apie jų gyvenimą, klausėsi kunigo Egidijaus pasakojimo apie Kalėdų prasmę, kartu meldėsi ir savais žodžiais dėkojo Viešpačiui už savo šeimas, draugus, žiemą, mokslą, vandenį, meilę...
Laikas greitai prabėgo, atsisveikindami visi norėjo dar kartą apsikabinti ir palinkėti vieni kitiems džiaugsmo, sielos ramybės ir gražaus laukimo meto
Ačiū, broliai, kad dalinatės gerumu ir šiluma.

Tekstas ir nuotraukos Elinos mamos Gintarės Laurikėnienės
Laukimo prasmė Skaityti plačiau...
Artėjant prasmingoms Kalėdų šventėms vaikai ir suaugusieji joms ruošiasi. Dalyvauja labdaros renginiuose, ruošia dovanėles ne tik artimiesiems, bet ir vienišiems žmonėms. Kalba apie Kalėdų švenčių prasmę.
Vaikų literatūros skyriaus lankytojai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Laimute Lumbiene pasidalijo mintimis, klausėsi skaitomų literatūros kūrinių šia tema. Vaikai pasakojo kokia svarbi jiems yra šeima. Kaip buvo liūdna, kai mamos ir tėčiai dirbo, kai kurių dar tebedirba užsienyje. Tvirtino, kad geriausios tetos apkabinimas neatstos tėvų apkabinimo. Klausydamiesi bibliotekininkės skaitomo kūrinio „Oskaro troškimas“ (aut. B. Ferrero) sutiko, kad trys „iPad‘ai“ nepakeis šeimos. Besiklausydami kūrinio apie varguolį, kuriam dovaną paruošė neturtingi kaimynai, vaikai pasakojo kaip jie vienišiems ir sergantiems pagamino dovanėles-sveikinimus. Juos aplankys prieš šv. Kalėdų šventes, padovanodami ne tik dovaneles, bet ir savo laiką, dėmesį.
Patys džiaugėsi žinodami, kad sulauks ne tik dovanų, bet ir šeimos ir artimųjų susibūrimo, bendravimo.
Taip pat bibliotekoje eksponuojama šių vaikų rankomis sukurti linksmi Kalėdų seneliai, blizgančiomis girliandomis pasipuošę eglutės vaikiškuose atvirukuose, advento vainikėliai, eglutės-puokštės, gėlė pasipuošusi varpeliais, snieguolėmis, nykštukais ir paprasti, nuoširdūs sveikinimai su artėjančiomis šventėmis. Darbeliai dabar puošiantys Vaikų literatūros skyrių, prieš Kalėdas sušildys vienišų senolių širdis. Kviečiame aplankyti parodą iki gruodžio 17 d.

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
,,Žodi, suskambėk“ konkursas Skaityti plačiau...
Lapkričio 28 d. mokykloje vyko meninio skaitymo ,,Žodi, suskambėk“ konkursas. Jame dalyvavo 20 ketvirtų ir 12 trečių klasių mokinių.
Skaitovų pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė: mokyklos direktorė V. Palivoda, P. Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė A. Vitkūnienė, Zarasų viešosios bibliotekos darbuotoja L. Vaitavičienė , prad. klasių mokytoja metodininkė D. Kukonenko.
Komisijai pasitarus ir susumavus rezultatus, nugalėtojais tapo 4a klasės mokiniai: Marius Biveinis ir Mija Cibulskytė ( mokyt. A. Dumbravienė). 4b klasės mokiniai: Nikita Šaranovas ir Justinas Gudavičius ( mokyt. D. Tumalovičienė).
,,Svečio teisėmis“ dalyvauti konkurse pateko 3d klasės mokiniai: Urtė Bagdonavičiūtė, Adelija Bulyginaitė, Kajus Dubovskis (mokyt. A. Guntulienė).
Visiems konkurso dalyviams buvo įteikti mokyklos padėkos raštai. Nugalėtojų laukia rajoninis meninio skaitymo ,,Žodi, suskambėk“ konkursas“
Linkime mokiniams sėkmės.

Mokytoja A. Guntulienė
Vaikams apie laukimą Skaityti plačiau...
Ledukas ant balučių ir ore besisukiojančios snaigės – artėjančios žiemos pranašai. Žiema prasideda laukimu – Adventu, po kurio ateina visų laukiamos šventės Kalėdos. Kaip pasiruošti ir kaip elgtis joms artėjant galima sužinoti iš senelių, tėvelių pasakojimų, skaitant knygas ir apsilankius bibliotekoje.
Saulėtą trečiadienį linksmai šurmuliuodami į Vaikų literatūros skyrių atkeliavo priešmokyklinukai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene. Apžiūrėjo naminių gyvūnų piešinių parodėlę draugams parodydami savo kūrinėlius. Susėdę klausėsi pasakėlės apie angeliukus, atkeliavusius į žemę padėti vaikams laukti stebuklingo laiko. Po „nenuobodžios, bet gražios pasakėlės“, – taip ją įvertino Benas, – piešė užduotėlės Advento kalendoriui. Užrašę vardus sudėjo į vokus, klijavo dienų skaičiukus, segė ant virvutės. Džiaugėsi spalvotu Advento kalendoriumi sukurtu bibliotekos žaislotekos lankytojams. Grįžę į mokyklą sau pasidarys.
Džiaugėsi virtualia kelione po Zarasų kraštą, gausybe knygelių ir žaislų žaidimų kambaryje. Atsisveikino žadėdami gretai vėl apsilankyti.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
MES BASEINE Skaityti plačiau...
IVb klasės mokiniai lapkričio 27 dieną lankėsi Zarasų baseine ir pirtelėse. Susipažinę su saugaus elgesio taisyklėmis išėjome į baseiną. Mums šypsojosi saulutė ir linkėjo geros nuotaikos. Pasirengėm tinkamai: pasiėmėm plaukmenis, plaukimo ratus, maudymosi kepurėles, dušo želė ir rankšluoščius. Mergaitės pasiėmė plaukų džiovintuvus. Maudėmės baseine, pasikaitinome saunoje ir garinėje pirtelėje. Švelniai išsimasažavome kūną “Džakuzi” vonioje. Sveikai ir smagiai praleidę laiką grįžome namo. Ačiū Ugnės mamai, kad padėjo prižiūrėti mokinius ir mus nufotografavo.


IVb klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Ugnės mamos Urtės Mačiulienės
Dėmesio! Skaityti plačiau...