REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Pyragų diena Skaityti plačiau...
Nors oficiali Pyragų diena minima lapkričio 6d., bet artėjant rudens atostogoms mūsų mokyklos bendruomenė nutarė šią šventę paminėti būtent spalio 25 dieną.
Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones. O svajonę turim..., kad pasveiktų Pijus.
Nudžiugino, nustebino, mokinių ir jų tėvelių aktyvumas ir beprotiškai gausi pyragėlių asortimento gausa. Nuo skanumynų akys raibo ir seilė tįso. Tvarkingai ir dailiai įpakuoti, patogu paimti ir parsinešti namo, ar su draugu pasmaguriauti čia pat, ar klasėje prie arbatos puodelio... Surinkti pinigėliai yra skirti Pijaus sveikatos reabilitacijai. Gera, kad vaikai mokosi aukoti, atsisakyti mažo malonumo sau, kad padėtų kitam. Prasidėjus šventiniam šurmuliui, atrodė, kad tiek pyragėlių iki pietų neišpirks, bet per valandėlę „pardavėjai“ tik trupinukus nuo stalo šluostė... Ačiū visiems, kas kepė pirko ir aukojo, nes toks ir buvo renginio tikslas. Tikėkimės, kad nauja tradicija, kuri kvepia pyragu ir dalinasi gabalėliu gerumo, džiugins bendruomenės narius ir ateityje.

Nijolė Ragauskienė
Pyragų diena Skaityti plačiau...
Tarpklasinės kvadrato varžybos Skaityti plačiau...
Prieš rudens atostogas tradiciškai vyksta rajoninės ketvirtų klasių mokinių kvadrato varžybos. Joms ruoštis pradedama nuo mokslo metų pradžios. (O mokytis žaisti kvadratą pradedama nuo pirmos klasės). Tad draugiškos tarpklasinės varžybos būtinos, kad sėkmingiau galima būtų pasiruošti tarpmokyklinėm rungtynėm, lavinti žaidimo įgūdžius ir išmokti kovoti su varžybiniu jauduliu. Atsakingom varžybom teisėjauti atvyko Zarasų sporto centro sporto instruktorius Arūnas Zavackas. Ketvirtų klasių keturios komandos labai atkakliai rungėsi tarpusavyje. Varžybų metu išryškėjo geriausi žaidėjai ir žaidėjos, dauguma suprato, kad besijaudinant galima padaryti labai keistų klaidų, dėl kurių prarandamas kamuolys ir, kad labai svarbu komandoje žaisti draugiškai. Šį kartą sėkmė šypsojosi 4a klasės komandai. Prizines vietas užėmusios komandos buvo labai kovingai nusiteikę ir žaidė labai atkakliai. Tad pagyrimų nusipelnė visos keturios komandos.

Trečių klasių tarpe virė tikra kova, nes komandos nugalėtojos paaiškėdavo po trečio papildomo kėlinio. Daug jėgų ir energijos pareikalavo iš žaidėjų ir sirgalių trečiokų turnyras. Malonu konstatuoti, kad trečiokų sirgaliai buvo nepakartojami. Aistros liejosi, kaip per svarbiausias nacionalines rungtynes. Nebuvo nė vieno abejingo žiūrovo. Džiugu, kad auga puiki ketvirtokų pamaina. Trečių klasių tarpe sėkmingiau sužaidė 3c klasės komanda. Kitų klasių komandos nusipelnė labai šiltų pagyrimo žodžių, nes stebino pasiaukojančia narsa. Bet kamuolys yra apvalus... Varžybų vyriausias teisėjas Arūnas Zavackas pagyrė žaidėjus ir jų mokytojas už meilę kvadratui, ir pabrėžė, kad kiekvieno sportininko, nesvarbu, kokią sporto šaką atstovauja, sportinė karjera prasideda nuo kvadrato. Šis žaidimas turi senas tradicijas ir yra labai mėgiamas jaunesniojo mokyklinio amžiaus mokinių. Varžybų dalyviams mokyklos direktorė Valerija Palivoda įteikė pagyrimo raštus ir pasidžiaugė, kad vaikai noriai žaidžia šį žaidimą. O svarbiausias mokykinių kvadrato rinktinių komandų laukia spalio 24 d. Jau nuo 9.00 valandos mokyklos sporto salėje vyks rajono mokyklų komandų kvadrato varžybos.

Nijolė Ragauskienė
PAŽINTINĖ VEIKLA GAISRINĖJE Skaityti plačiau...
1B klasės mokiniams spalio 18 dieną vyko mokomoji – pažintinė veikla Zarasų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Mus pasitiko maloniai nusiteikęs inspektorius Arūnas Daunaravičius. Jis papasakojo apie svarbią ugniagesių profesiją. Sužinojome kokiomis savybėmis turi pasižymėti ugniagesiai? Paaiškino, kaip apsisaugoti nuo gaisro? Kai elgtis kilus gaisrui? Dar perspėjo apie vis dar pasitaikančius tyčinius skambučius, kurie labai trukdo rimtam ugniagesių darbui. Geranoriškai atsakė į mokinių klausimus. Padėkoję lipome žemyn į gaisrininkų garažą. Ugniagesių komandos nariai iš antro aukšto nusileido čiuoždami metaliniu strypu. Mums buvo netikėta ir labai smalsu. Taip ugniagesiai skuba į iškvietimus sutaupydami laiko. Ugniagesys Paulius Zakšauskas mums pristatė ugniagesio aprangą, kuri yra atspari ugniai. Mokinys Paulius padėjo ugniagesiui Pauliui ir abu nusifotografavo pasidalinę šalmais. Visi lipome į gaisrinės mašinos kabiną. Mums padėjo įlipti ir nulipti rūpestingi ugniagesių komandos nariai prilaikydami mokinius už rankų. Girdėjome svarbų gaisrinės mašinos signalą, kuris įjungiamas skubant į iškvietimą. Po to ugniagesiai pristatė gaisrininko įrangą. Ant gaisrinės mašinos stogo automatiškai išlindo dvi apšvietimo lempos, labai panašios į du ragus. Vykstant į gaisravietę tamsiu paros metu tos lempos labai reikalingos apšvietimui. Mokiniams buvo įdomu. Dalis berniukų ir net kelios mergaitės jau norėjo būti gaisrininkais. Padėkoję ugniagesiams už įdomią veiklą ir palinkėję ramių budėjimų grįžome į mokyklą. Ačiū Kamilės mamai už pagalbą veiklos metu.

Veiklą aprašė 1B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos ugniagesio Pauliaus Zakšausko , mamos Lolitos Guogienės
ir mokytojos Danutės Tumalovičienės
Jie apsaugos knygas Skaityti plačiau...
Puikus oras ir noras sužinoti kaip pasigaminti knygeles saugantį skirtuką į biblioteką atviliojo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukus su mokytoja Daiva Šileikiene.
Su tėveliais daugelis vaikučių jau buvo ne kartą apsilankę bibliotekoje, o su savo grupe ir mokytoja atkeliavo pirmą sykį. Apžiūrėję žaidimus, o kai kuriuos ir išbandę sėdosi prie stalų ir susikaupė atsakingai veiklai.
Pasiklausę legendos apie gyvąjį skirtuką ir apžiūrėję knygas puošiančius linksmus skirtukus dalyviai prisipažino, kad dar neturi skirtukų tai perskaitytą vietą knygose pasižymi įvairiais daiktais, kai kada net užlenkdami lapo kamputį. Kad nereikėtų knygų skriausti visi džiaugsmingai sutiko pasigaminti skirtukus.
Lankstė, karpė, klijavo ir po sunkaus darbo, kaip patys sakė, pasigamino aštriadančius, tačiau linksmus skirtukus. Vienus papuošė ūsais, kitus net karūnavo.
Džiaugdamiesi kūrinėliais ir jais nešini namo, atsisveikino iki kito apsilankymo.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukų autorius Yuri Ibrahamyan, Europos Solidarumo korpuso savanoris iš Armėnijos
Vaikai, Kaukas ir Vaižgantas Skaityti plačiau...
Saulėtą antradienio rytą, džiaugdamiesi šilta spalio diena, į Vaikų literatūros skyrių atskubėjo 2-4 klasių mokiniai lydimi mokytojų Dainos ir Svetlanos.
Pasidaliję įspūdžiais ir juos aptarę pasidomėjo būsima veikla. Iš bibliotekininkės Zinos sužinojo, kad popietė skirta rašytojo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto metams paminėti.
Išgirdę, kad Juozas Tumas-Vaižgantas yra parašę daug kūrinėlių vaikams apie gamtą ir naminius gyvūnus ir pats turėjo augintinį – šunelį taksą, labai stebėjosi jiems negirdėtu šuns vardu. Mat takso vardas buvo Kaukas. Pasiklausę mokytojos Svetlanos ir bibliotekininkės skaitomų kūrinėlių iš knygelės „Mikutis gamtininkas“ papasakojo apie savo augintinius.
Kūrybinės veiklos metu mokiniai kūrė darbelius-atvirukus su ežiukais. Apžiūrėję sukurtą pavyzdį ir išsiaiškinę iš kokių medžiagų ir kaip reikia kurti ėmėsi darbo. Išsirinkę patikusių spalvų popierių, stropiai klijavo džiovintus medžių lapus, iš popieriaus kirpo ežiuko kojas, snukutį, noselę, akis, ant spyglių prismaigstė raudonšonių obuolių. Džiaugėsi, kad kūrinėlius galės dovanoti artimiesiems.
Pasikeitę perskaitytas knygeles dar spėjo ir pažaisti.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukų autorius Yuri Ibrahamyan, Europos Solidarumo korpuso savanoris iš Armėnijos
TARPTAUTINĖ ŠYPSENOS DIENA Skaityti plačiau...
Mūsų mokykloje spalio 8d. buvo minima Tarptautinė šypsenos diena. Iš pat ryto 0a, 0b, 0c, 1a, 1b, 1c, 2b, 3c, 4b, 4c ir 4d klasių mokiniai su savo mokytojomis įsivertino savo nuotaiką bei savijautą bei gaminosi nuotaikų barometrą. Jame atsispindėjo mokinių emocijos, kurias aptarė, jų svarbą tarpusavio bendravimui ir mokymuisi. Šios dienos idėja buvo „Padaryk gerą darbą. Padėk nusišypsoti“. Vaikai stengėsi padėti vieni kitiems, atliko malonius ir gerus darbus, o kaip padėkos ženklas buvo draugo šypsena. 4b klasės mokiniai kūrė televizoriaus ekraną, per kurį mokiniai transliavo savo atliktus gerus darbus. 3c klasės mokiniai su mokytoja šypsenas vieni kitiems dalijo ir gaudė rudenėjančiame parke. Pasirodo malonu daryti gerus darbus, kurių atlygis – šypsena. Tad dažniau nusišypsokime, nes šypsena turi veidrodžio efektą...šypsaisi tu, šypsosi tau. Kurkime sėkmingesnius ryšius. Skleiskime gerą nuotaiką aplinkiniams ir stebėkime, kaip keičiasi jų elgesys.

Renginio koordinatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Pirmokėliai ir skirtukas Skaityti plačiau...
Ankstyvą ketvirtadienio rytą Vaikų literatūros skyrius prisipildė vaikų šurmulio. Tai Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pirmokėliai atskubėjo vedini smalsumo sužinoti kodėl skirtukas yra knygos draugas.
Smalsuoliai ištyrinėję aplinką ir iš bibliotekininkės Zinos sužinoję užsiėmimo tikslus ir kokias užduotėles teks įveikti, pasiruošė nuotaikingai veiklai.
Apžiūrėję knygas pasipuošusias aštriadančiais, tačiau linksmais skirtukais matavosi juos užsimovę ant plaštakų, apžiūrinėjo ir aptarinėjo. Išklausę seną legendą apie gyvąjį skirtuką sužinojo kam jis reikalingas, kad jis atsirado labai seniai, o buvo jų įvairiausių.
Moksleiviai išvardinę reikalingų priemonių sąrašą pasidalijo jas. Stebėdami bibliotekininkę ir klausydamiesi jos aiškinimo iš spalvoto popieriaus lankstė trikampius, stačiakampius, kvadratus, vokelius. Kūrė linksmus veidukus ir džiaugėsi savo sukurtais kūrinėliais–skirtukais, kurie apsaugos jų knygeles.
Įveikę užduotėles dar spėjo apsilankyti žaidimų kambaryje, pažaisti stalo futbolą.
Linksmai praleidę laiką pirmokėliai su mokytoja Laimute Lumbiene išskubėjo į mokyklą, žadėdami netrukus vėl apsilankyti bibliotekoje.

Zina ČERNOVIENĖ, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukų aut. Yuri ABRAHAMYAN, Europos Solidarumo korpuso savanoris iš Armėnijos
Koncertas „ Rudenėlis šypsos“ Skaityti plačiau...
Įpusėjus rudeniui, choro „Šypsenėlės“ vadovės pasiūlymui surengti koncertą, pritarė visa mokyklos bendruomenė. Choro repertuare susikaupė daug populiarių, mokinių labai mėgstamų dainelių apie rudenį, jo grožį, išryškėjo naujos solistės. Per lietuvių kalbos pamokas perskaityta ir išmokta nemažai prasmingų eilėraštukų... Tad viską apjungus į bendrą reginuką – įvyko du šilti, nuotaikingi, koncertai. Renginiui spalvingos nuotaikos suteikė mokytojos Dianos rudeniška tema paruoštas skaidrių rinkinys. Koncertą pradėjo 4d klasės mokinių kompozicija apie rudens spalvas. Kompozicijos režisierė mokytoja Alina Guntulienė. „Šypsenėlės“ padainavo dainelės : „Do do do do re mi“, „Vėjas ir lietus“, „Lietaus muzika“. Žavėjo solisčių Miglės, Godos, Mildos, Ievos, Alionos atliekamos linksmos, ritmingos dainelės apie lietų ir jo išdaigas, lietaus muziką, katę Zuzu, obuoliukus. Puikiai pasirodė visos 1b klasės choras, kuris padainavo nuotaikingą „Pirmokų dainelę“. Dainuoti juos išmokė mokytoja Danutė Tumalovičienė. Įspūdingai atrodė 1a ir 1c jungtinis choras, kuris atliko dainą „Oi tu, seni, rudkepuri“. Skambias dainas keitė mokinių Viktorijos, Elvitos, Inetos, Miglės, Ugnės ir Elvitos, 3c kl. mokinių grupelės deklamuojamos lietuvių poetų eilės. Įtaigiai skaityti eiles išmokė mokytojos Janina Trimonienė, Regina Gecevičienė, Galina Razmanavičienė, Birutė Veličkienė, Irena Sabaliauskienė, Dalia Būgienė. Ant scenos stovėjo pintas didelis krepšys... į kurį mokytoja Diana rinko atlikėjų pristatytus kūrinius, žiūrovų nuotaikų spalvas, audringus plojimus, padėkos žodžius, komplimentus, pagalbą ruošiant šį pasirodymą. Pasibaigus antrajam koncertui krepšys buvo kupinas gerumo, linksmumo, draugiškumo. Šį mokinių pasirodymą galima sulyginti su džiaugsmu nuimant derlių. Kas į krepšį sudėjo didelį glėbį, kas rieškučias, kas saujalę, bet su didele meile, tikėjimu ir nuoširdumu. Šiltus padėkos žodžius koncerto rengėjai skyrė mokytojoms Rasai Dičiūnienei ir Jurgai Lizunovienei, 4a klasės mokiniams. Džiaugdamasi mokinių pasirodymu mokyklos direktorė negailėjo pagyrų dalyvavusiems mokiniams, vadovei Dianai ir mokytojams. Kirba mintis, kad toks spalvingas, besišypsantis koncertas gali tapti dar viena gražia mokyklos tradicija.

Nijolė Ragauskienė
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos Judumo savaitė Skaityti plačiau...
2019 m. EUROPOS JUDUMO SAVAITĖS šūkis: „Žingsniuokime kartu!“

Šių metų tema „Vaikščiokime ir važinėkime dviračiu saugiai“ akcentavo ir atkreipė dėmesį į ėjimą pėsčiomis kaip susisiekimo rūšį, kuri dažnai yra nepakankamai įvertinama. Kelionės pėsčiomis ir dviračiu – tai aktyvios judumo rūšys –svarbios visos Europos miestų ateičiai. Prieš 50 metų žmonės keliavo pėsčiomis ar dviračiu tik tuo atveju, jei neturėjo galimybės įsigyti automobilio. Dabar Europos miestai kenčia nuo per didelio automobilių kiekio...
Judumo savaitės metu mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo numatytoje veikloje.
Jau nuo pavasario, kuris buvo labai šiltas, mokiniai pamokas pradėdavo mankšta. Ši tradicija tęsiasi ir šiuo metu, (per ilgąją pertrauką), bet kokiu oru. Jei šilta – einam į lauką, jei lyja - šokam ar sportuojam koridoriuje arba sporto salėje.
Klasės išsikėlė tikslą - kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis. (Pradinių klasių mokiniai laisvai vieni važinėti dviračiu negali, nes neturi 12 metų. Šis keliavimo būdas –tik su tėveliais). Pirmų klasių ir priešmokyklinių grupių mokiniai piešė savo svajonių dviratukus. Tad mokytojai skatino mokinius kuo daugiau judėti pėsčiomis. Turim gražią ir erdvią mokyklos aplinką, keliavom į kaimynių mokyklų stadionus ir išbandėm bėgimo takus, riedlentėm skirtą aikštelę. Ketvirtokai, programėlių pagalba skaičiavo visos dienos žingsnius, mažesnieji skaičiavo žingsnelius iki tam tikrų objektų. Lankėsi ketvirtokai Lapių slėnyje, pakeliavo su ūkininkais po laukus. Įsitikino, kad kaimo žmogus yra kur kas ištvermingesnis, nei miesto. Pėsčiųjų žygiai rengiami į Magučių mišką, keliavo Šavašos taku, po Zaraso ežero salą. Fizinio aktyvumo pamokėlės neapsiribojo vien sporto sale. Trečiokai, keliaudami po Zarasų miestą, suskaičiavo 36 perėjas. Įvyko ir du prasmingi susitikimai su policijos pareigūnu Liudviku Komka. I-IV klasių mokiniams darbuotojas pasakojo apie saugų judėjimą dviračiais ir paspirtukais mieste ir užmiestyje.
Buvo atlikta mokinių apklausa apie keliavimą į mokyklą. Mažiau kaip trečdalis mokinių atvyksta į mokyklą autobusais. Du trečdalius mokinių į mokyklą atveža tėveliai. Vos vienas trečdalis mokinių į mokyklą vaikšto pėsčiomis. Tad fizinio aktyvumo valandėlės einant į muziejų, biblioteką, į Žemės ūkio mokyklą, pasivaikštant ir aplankant nuostabius gamtos objektus miesto apylinkėse, pagaliau pertraukos metu išeinant pasivaikščioti į mokyklos kiemą stiprina mokinių sveikatą.

Nijolė Ragauskienė
EKSKURSIJA Į LAPĖS SLĖNĮ Skaityti plačiau...
Spalio 10 dieną 1a ir 1b klasių mokiniai su mokytojomis Liuse ir Danute išvažiavo į ekskursiją Lapės slėnyje, netoli Dusetų. Atkreipę dėmesį į sinoptikų prognozę ekskursijai pasirengėme tinkamai. Ačiū mokinių Tėvams už supratimą. Pasiėmę lauktuvių juodos duonos gyvūnams atvažiavome į kaimo sodybą. Mus pasitiko ūkininkė Aurelija ir jos du taikūs šunys, kuriuos galima buvo šerti ir paglostyti. Matėme aptvare didelę žirgų kaimenę ir du kumeliukus, kurie glaudėsi prie savo mamų – kumelių. Šėrėme ir glostėme ožkas, ožiukus tvartelyje. Ožio „Direktoriaus“ durys buvo uždarytos, nes jis prastoko elgesio. Sename tvarte iš rąstų narveliuose gyvena triušiukai. Pilkutį triušiuką šeimininkės dukra leido mums paglostyti. Kitame tvarto gale buvo du gardai žirgams. Vienas iš jų nusipelnęs, turėjo daug medalių. Kitas žirgas eržilas buvo labai neramus. Vis barbeno kanopomis į gardo duris. Paukščių aptvare buvo įvairių vištyčių, antyčių ir žąsų. Palaidi vaikščiojo du kalakutai ir antys. Nuoširdi ūkininkės dukra atjojo pas mus ant ponio „Ežiuko“, kuriuo galima buvo joti visiems. Nedrąsu buvo lipti ant ponio, bet žingeidumas nugalėjo. Jojome visi. Duonute dosniai šėrėme gyvūnus. Išalkę duonutę valgėme ir patys. Mokėmės pasidalinti. Buvo labai gardu. Padėkoję ūkininkei ir jos dukrai už įdomią veiklą kaimo ūkyje sulipome į autobusą. Kartu įlipo į autobusą ir šeimininkės šuo. Buvo labai juokinga. Tikriausiai jis nenorėjo išsiskirti su mumis, nes mes buvome draugiški. Pakely užsukome prie Ilgio ežero, kur yra Šventa vieta ir labai daug įvairių kryželių. Mus lydėjo „grybų“ lietus. Paaugę ir laimingi grįžome į mokyklą. Ekskursijos metu mokytojoms padėjo močiutė Klavdija ir mama Edita. Ačiū Joms labai už pagalbą. Dėkojame autobuso vairuotojui už saugų pavėžėjimą.

Ekskursijos įspūdžius užrašė 1a kl. mokytoja Liusė Mažeikienė ir
1b kl. mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos mokytojos Danutės Tumalovičienės