REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Spalis – saugaus eismo mėnuo Skaityti plačiau...
Priešmokyklinio ugdymo grupių ir pirmų klasių mokiniams vyko saugaus eismo pamokėlės. Socialinė pedagogė Mariana Dvelnienė pakvietė mokinukus susitikti su policijos pareigūnu Liudviku Komka. Teorinės pamokėlės su praktiniu mokymu vyko miesto gatvėse, prie perėjų ir sankryžų. Už sėkmingai atliktas užduotis mokiniams buvo padovanoti atšvaitai. Tikimės, kad saugaus eismo pamokėlių įgūdžiai sustiprins mokinių motyvaciją gatvėje elgtis tinkamai.

Nijolė Ragauskienė
Elo ir skirtukas Skaityti plačiau...
Kuo pasižymėti knygoje skaitomą puslapį, jeigu neturi tokios bičiulės kokią turėjo vienuolis Colomanas?
Vaikų literatūros skyriuje apsilankę priešmokyklinės grupės ugdytiniai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene sužinojo, kad skaitomą puslapį galimą pasižymėti skirtuku. Išgirdo trumpą skirtuko atsiradimo istoriją, sužinojo iš ko juos galima pasigaminti. Apžiūrėjo proginius ir teminius skirtukus. Ir patys dalyvaudami skirtuko kūrimo dirbtuvėlėse susipažino su kūrimo procesu.
Vaikučiai pagal bibliotekininkės sukurtus pavyzdžius kūrė popierinius skirtukus taikydami floristinius motyvus. Į vazonus „sodino“ gėles, kurios pražydo baltai, raudonai, žydrai...Papuošė užrišdami kaspinėlius ar siūlų kutus.
Pasidžiaugę kūrinėliais parengė iš jų parodėlę. Tegul pasigėri jais bibliotekoje besilankantys vaikučiai.
Pasidžiaugę apsilankymu, nauja patirtimi, dalindamiesi įspūdžiais atsisveikino ir džiaugdamiesi saulėtu spalio ketvirtadieniu iškeliavo į mokyklą.


Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Pasaulinė gyvūnų globos diena švenčiama spalio 4 dieną. Skaityti plačiau...
Pirmą kartą Pasaulinė gyvūnų diena paskelbta 1931 metais Florencijoje, Italijoje, per tarptautinę gyvūnų globos konferenciją. Diena pasirinkta norint pagerbti šv. Pranciškaus Asyžiečio, visų gyvų Žemės padarų, globėjo, atminimą. Pagrindinė žinia, kurią jis skelbė, - meilė, atlaidumas, tikėjimas ir viltis visoms gyvoms būtybėms.
Pasaulinė gyvūnų diena minima ir Lietuvoje. Lietuvių gyvenime ir kultūroje gyvūnų pažinimas ir globa visada užėmė svarbią vietą. Kitaip ir negalėjo būti, nes jie – mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie turi teisę į penkias laisves: laisvę nuo troškulio ir alkio, laisvę nuo nepatogumo, laisvę nuo skausmo, sužalojimų ir ligų, laisvę išreikšti natūralų elgesį bei laisvę nepatirti baimės ir streso. Mūsų mokyklos mokiniams apie tai, kaip saugiai pasisveikinti su šunimi, kokie yra šuns poreikiai, kaip jais tinkamai pasirūpinti, kokias pareigas turi šeimininkas ir kas yra šuns gerovė sutiko papasakoti valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Zarasų skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Auksė Kryžiokienė. Gydytojai talkino Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielė Perla. Mokiniai dalinosi savo patirtimi, aktyviai klausinėjo specialistės apie gyvūnų maitinimą, maudymą, pomėgius. Asistentė Perla mielai bendravo su klausytojais, atidžiai klausėsi šeimininkės, kartais pasnausdama jaukiai įsikūrusi suolų tarpueilyje. Po paskaitos Perla mielai fotografavosi su mokiniais, džiaugėsi vaikų dėmesiu.
Nuoširdžiai dėkojame gydytojai Auksei už pravestus penkis susitikimus.

N. Ragauskienė
EKSKURSIJA Į ROKIŠKIO KRAŠTO MUZIEJŲ Skaityti plačiau...
Spalio 16 dieną 2B klasės mokiniai išvažiavo į mokomąją – pažintinę ekskursiją, kuri vyko Rokiškio krašto muziejuje. Išlipę iš autobuso džiaugėmės rudenėjančia gamta ir skubėjome į Rokiškio dvarą. Ant dvaro laiptų mus pasitiko pakiliai nusiteikusi grafienė Marija. Mokiniai stabtelėjo, susižvalgė ir klausinėjo vienas kito ar grafienė tikra, ar ne? Sužinojome, kad Rokiškio dvaro rūmai buvo pastatyti 1801 m. 1905 metais centrinis pastatas buvo perstatytas. Nuo 1933 metų dvaro rūmuose įsikūręs Rokiškio krašto muziejus. Svečiavomės pas grafienę Mariją, susipažinome su Rokiškio dvaro kultūra ir istorija. Sužinojome, kad čia rengiamos dailės parodos, klasikinės muzikos koncertai, literatūros vakarai. Dalyvavome edukacinėje programoje „Piešimas ant stiklo“. Dėmesingai klausėmės vadovės programos pristatymo. Kūrybingai nusiteikę spalvinome stiklines vazeles. Kol vazelės džiuvo, programos vadovė mums papasakojo apie žvakių liejimą, parodė senovinę virtuvinę spintelę ir pristatė verpstes, kurios kabojo ant sienų. Aplankėme vienintelę Lietuvoje prakartėlių parodą. Joje yra apie 100 prakartėlių. Benas sakė, kad reikėjo čia vakar atvažiuot, nes buvo tikybos pamoka. Dvaro parko aptvare bėgiojo nuostabūs septyni elniai danieliai. Paeiliui supomės sūpynėmis, žaidėme žaidimų aikštelėje. Nusifotografavę dvaro parkelyje prie senovinės trobos su jau išdžiuvusiomis vazelėmis skubėjome į autobusą, kur mūsų laukė rūpestingas vairuotojas Leonas. Mūsų gidės grafienės Marijos pasakojimas ir ekskursija po Rokiškio dvarą mums labai patiko. Į Zarasus grįžome truputį pavargę, bet daug sužinoję. Padėkojome vairuotojui už saugų pavėžėjimą, o Eglės, Arianos ir Kajaus mamoms už pagalbą mokytojai, skubėjome namo. Namo parsivežėme puikias vazeles ir daug įspūdžių.

2B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos Arianos, Eglės ir Kajaus mamyčių
Kūno kultūros ir Sporto diena Skaityti plačiau...
Saulėtą spalio 10-ąją (šeštadienį) Zaraso ežero Didžiojoje saloje vyko gražus sportinis renginys. Nuotaika buvo puiki, tad po šventės atidarymo stojome į bendrą mankštą. Gerokai pasimankštinę nusiteikėme VIENOS MYLIOS startui. Džiugu, kad mūsų 2c klasės mokiniai ir jų šeimos nariai atsiliepė į kvietimą ir aktyviai dalyvavo bei pelnė VIENOS MYLIOS bėgimo medalius (Paulius, Linas, Jonas su mama, tėčiu ir sesute, Rugilė su savo sesėmis ir broliu, Gabrielė su mama ir sesute, Edvinas su mama ir sese bei aš). Atsigėrę arbatos ir šiek tiek pailsėję mokinai stojo į savo amžiaus grupės 500 metrų bėgimo startą. Rezultatai džiuginantys: Gabrielė Sklinsmontaitė (I-oji vieta), Jonas Adomavičius ( I-oji vieta), Paulius Kasickas ( II-oji vieta), Linas Beniauskas ( III-ioji vieta). Sveikinu!
Laimutė Lumbienė, 2c klasės mokytoja
(nuotraukos teksto autorės)
Pirmosios med. pagalbos praktiniai mokymai Skaityti plačiau...
Nei vienas iš mūsų negali numatyti, kur laukia nelaimė, todėl privalome būti pasiruošę įvairioms gyvenimo situacijoms. Pirmoji medicinos pagalba – tai pirmas žingsnis siekiant padėti kitiems ir operatyviai bei tikslingai sureaguoti tokiais atvejais, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. Tokie įgūdžiai reikalingi tuomet, kai tenka laukti profesionalios medikų pagalbos – jie ne iš karto gali atvykti į įvykio vietą, o būtent tokiais atvejais yra brangi kiekviena minutė.
Tarpininkaujant Visuomenė sveikatos specialistei Reginai Antipovai mūsų mokyklos mokytojams buvo surengti praktiniai pirmosios med. pagalbos mokymai, kuriuos vedė Zarasų greitosios med. pagalbos (GMP) profesionalios specialistės Virginija Vaitonienė ir Jurgita Gaidienė. Medicinos darbuotojos priminė teorines žinias, patikslino svarbiausią informaciją, kas būtina žinoti teikiant pagalbą. Pravedė praktinius mokymus mokytojams. Mokytojos praktiškai išbandė pagalbos teikimo būdus, atnaujino žinias ir įgūdžius. Nuoširdžiai Zarasų GMP specialistėms už patarimus ir praktines žinias.

Nijolė Ragauskienė
Solidarumo bėgimas 2020 Skaityti plačiau...
Rugsėjo mėnesį organizacija „Gelbėkit vaikus“ nuoširdžiai kvietė Lietuvos mokyklas organizuoti septintą Solidarumo bėgimą 2020. Šiemet sukanka 75 metai, kai pirmą kartą buvo išleista visų mylima knyga apie Pepe Ilgakojine. Tad Solidarumo bėgimas 2020 yra skirtas šiai progai paminėti ir kartu paskatinti vaikus šiuo iššūkių pilnu laikotarpiu išlikti stipriems, kokia buvo Pepė, bei solidarizuotis kilniems tikslams. Mokiniai, bėgdami Solidarumo kilometrus, buvo kviečiami aukoti vaikams augantiems sunkumų patiriančiose šeimose. Dalis surinktų lėšų buvo skiriama ir iš nuo karinio konflikto nukentėjusiems Ukrainos teritorijų pabėgusiems vaikams, ypatingai mergaitėms, kurios dėl visų neramumų šalyje patiria daug pavojų. Mūsų mokyklos mokiniai, aktyviai, jau penktą kartą prisijungia prie šios akcijos. Džiugu, kad Solidarumo bėgimo akciją mokytojos organizavo labai kūrybingai. Mokykla nerengė masinės šventės. Klasės - kaimynės apsijungė ir padėdami aktyvių tėvelių bėgimą organizavo įvairiose Zarasų miesto. apylinkėse. Šiltas ruduo leido džiaugtis supančia gamta, dalintis puikia nuotaika ir geru darbu prisijungti prie kilnaus tikslo. Surinktas lėšas mokykla pervedė į Solidarumo bėgimo sąskaitą. Dėkojame mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams už supratingumą, atjautą ir puikiai pravestą renginį.Nijolė Ragauskienė
ŠYPSENŲ DIENA Skaityti plačiau...
Mūsų mokykloje spalio 9d. šventėme Šypsenų dieną. Šio renginio idėja buvo „Padaryk gerą darbą. Pasakyk komplimentą. Padėk nusišypsoti bent vienam žmogui“. Taigi nuo ankstyvo ryto 0b, 2a, 2b klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis Jolanta Bagdanavičiene, Liuse Mažeikiene ir Danute Tumalovičiene stengėsi padėti vieni kitiems, dalijo komplimentus, atliko malonius ir gerus darbus, o kaip padėkos ženklas už tai buvo draugo šypsena. 4a klasės mokiniai kartu su mokytoja Janina Trimoniene sukūrė televizoriaus ekraną, per kurį transliavo savo patirtas linksmas istorijas. Klasėje tvyrojo puiki atmosfera ir nuoširdžios vaikų šypsenos.
Frenkas Irvingas Fletčeris yra pasakęs: „šypsena – ji nieko nekainuoja, bet daug ką sukuria. Jos negalima nusipirkti, pasiskolinti ar pavogti, nes ji yra visiškai bevertė, jei neatiduodama nuoširdžiai“. Šypsena praturtina tuos, kurie ją gauna, nenuskurdindama tų, kurie ją duoda. Šypsena blyksteli tik akimirką, o atmintyje kartais išlieka ilgam. Ši diena buvo dar viena puiki proga atkreipti mūsų bendruomenės dėmesį į šypsenos svarbą kasdienybėje ir linksmai ją paminėti.


Renginio koordinatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė,
nuotraukos autorės
Hieroglifas, plunksnakotis, knyga Skaityti plačiau...
Nusprendę, kad žinių niekada nebūna per daug, pirmąjį spalio penktadienį Vaikų literatūros skyriuje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III c ir III b klasių mokiniai su mokytojomis Irena Sabaliauskiene ir Birute Veličkiene. Trečiokėliai mokykloje jau mokėsi apie raštą, o bibliotekoje papildė savo žinias.
Klausydamiesi bibliotekininkės pasakojimo ir stebėdami paveikslėlius moksleiviai keliavo rašto istorijos keliu nuo daiktaraščio iki jiems jau pažįstamos ir naudojamos abėcėlės. Vartydami lietuvių liaudies ir įvairių tautų rašytojų pasakų knygas stebėjo jų puošybos elementus. Pasakojo kam reikalingos iliustracijos.
Paklausti ar teko rašyti plunksnakočiu atsakė, kad dar nemėginę. Tad nekantravo norėdami pabandyti. Bet pirmiausiai reikėjo knygos lapą papuošti iš paveikslėlių išsirinktu ar savo sukurtu ornamentu, ar vinjete. Ir tik tada lape plunksnakočiu užrašyti išsirinktą hieroglifą, jo reikšmę. Vieni drąsiau, kiti virpančiomis rankelėmis braižė senuosius rašto ženklus, kai kurie įsidrąsinę parašė po kelis.
Atsisveikino džiaugdamiesi įgyta nauja patirtimi ir apsilankymu bibliotekoje.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
RUDENĖLIS PUOŠIASI Skaityti plačiau...
Auksinis rudenėlis atnešė daug smagių akimirkų 2B klasės mokiniams. Labai džiaugiamės, kad esame kartu, kad šypsosi saulutė, kad šilta kieme, kad galima prisirinkti kaštonų, rudeninių lapų puokštę, kad klasės aplinka jauki, kad spintos naujos, kad grindys išdažytos...Pasikartoję saugaus eismo ir saugaus elgesio taisykles vaikščiojome per perėjas, buvome Magučių stadione. Ten žaidėme kvadratą, futbolą ir bėgome, kiek galėjome. Taip pat dalyvavome Solidarumo bėgime ir bėgome aplink mokyklą. Mokytoja atbėgo priešpaskutinė. Mokinių Tėveliai, Seneliai, Tetos, Dėdės ir net Krikštatėviai šiam kilniam tikslui skyrė pinigėlių: 55 Eur 85 ct. Ačiū, kad galite padėti kitiems! Šventėme Kajaus, Aurelijos, linksmuolių broliukų Maksimo ir Danilo gimtadienius. Po to Kosto, Majaus, Elijos ir Adrianos gimtadienius. Žaidėme raidžių žaidimą „Rask savo vietą“, išmokome balsių žaidimą. Jau dalyvaujame Matematikos Eksperte. Sprendžiame galvosūkius, kryžiažodžius, skaičiuojame eurus ir centus ne tik klasėje, bet ir valgykloje. Nuolat „draugaujame“ su knygelėmis, rašome gražius sakinius, sveikinimus draugams ir šeimos nariams. Šokame ritminius ir liaudies šokius bei ratelius. Dainuojame daineles. Stengiamės kiekvieną dieną būti gryname ore. Spartusis ėjimas mums jau tapo kasdienybe. Dabar ruošiamės klasės seniūno rinkimams.2B klasės mokytoja
Danutė Tumalovičienė
Kaip ant mūsų stalo atkeliauja... Skaityti plačiau...
2019-2020 m. m. priešmokyklinės A grupės vaikai dalyvavo Respublikiniame pradinių klasių moksleivių, darželių ir lopšelių-darželių trumpalaikiame projekte „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“, kurį organizavo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.
Projekto metu vyko pokalbiai apie daržoves, jų atsiradimo istoriją Europoje ir Lietuvoje. Padarėme tėvelių apklausą (anketos pagalba sužinojome, ar vaikų šeimose yra auginamos daržovės (jei taip, tai kokios), kokių daržovių vartoja daugiausiai (o jei neaugina – tai iš kur gauna)). Apibendrintus apklausos rezultatus iškabinome grupės stende. Skaitėme ir analizavome „Pasaką apie sėklas“. Vyko pažintis su daržovių sėklomis (vaikai atsinešė daržovių sėklų, analizavome jų formą, dydį, skaičių, patys pabandėme ieškoti sėklų daržovėse), žaidėm žaidimą „Paragauk ir atspėk“.
Projekto metu su vaikais vyko pažintinės valandėlės – „Daržovių vaistinės savybės“, „Vitaminų gausa“. Darėm darbelius iš gamtinės medžiagos, aplikacijas, minėm mįsles.
Vyko visuomenės sveikatos specialistės valandėlė „Daržovių vieta Sveikos mitybos piramidėje“. Buvo įtraukti ir tėveliai. Padėjo vaikams sodinti svogūnus. Kartu stebėjo, kaip auga, kiek laiškų, matavo ilgiausią ir trumpiausią svogūno laišką. O Eitono mama Viktorija vaikams vedė pamokėlę „Daržovės – vaistas ir maistas“.
Projektinė veikla skatina vaikus mąstyti, žadina smalsumą, lavina atmintį. Skatina gebėjimą eksperimentuoti, prognozuoti, plečia jų žodyną. Vykdydami projektą vaikai išsamiau sužinojo apie daržovių įvairovę, jų auginimą, naudą ir svarbą žmogaus sveikatai, apie vitaminų įvairovę. Išmoko nešvaistyti maisto, jį tausoti ir daugiau vartoti daržovių.
Rugsėjo mėnesį mokykloje sulaukėme svečių – projekto koordinatorių „Morkytės“ ir „Obuoliuko“, kurie pasveikino vaikus, įteikė prizus ir padėkojo už dalyvavimą projekte.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja
Larija Savičenko