REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Saugūs ar saugesni Skaityti plačiau...
Zarasų viešoji biblioteka dalyvavo jau šešioliktą kartą Europos Sąjungoje rengiamoje Saugesnio interneto savaitėje, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Saugesnio interneto savaitę organizavo Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos su partneriais: asociacija „Langas į ateitį", Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Šių metų savaitės, vykusios vasario 4-9 dienomis, šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!". Savaitėje dalyvavo daugiau nei 120 šalių.
<...>

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Donato MERKIO ir Inesos DUMBRAVIENĖS
Mano tėvynė – Lietuva Skaityti plačiau...
Vasario 15 d. „Santarvės“ pradinėje mokykloje vyko šventinis koncertas skirtas Lietuvos valstybės Atkūrimo dienai paminėti. Koncerte dalyvavo ir smagiai visus žiūrovus pradžiugino Zarasų Meno mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Lietutis“, (vadovė Inga Zakarauskienė) ir trys jaunosios vokalistės: Ligita, Lauryna ir Rėja, (vadovė Violeta Cvirkaitė Bendelston). Koncertą vedė 3d klasės mokiniai, (mokytoja Alina Guntulienė). Mokyklos direktorė nuoširdžiai ir pasveikino mokyklos bendruomenę su valstybine švente, palinkėjo visiems rasti laiko geriems ir prasmingiems darbams, kurie kuo dažniau džiugintų šeimas, mokyklos bendruomenę ir įteikė Padėkos raštus klasėms dalyvavusioms mokyklos mokinių koliažų parodoje „Mažai kalba – daug pasako“, skirtoje Lietuvių kalbos dienom paminėti.Nijolė Ragauskienė
Nuotraukų autorė Loreta Mičiūnienė
Vėjo kelionė ir pramogėlės Skaityti plačiau...
„Rašiau rašiau / Rašiau rašiau, / Žodžius su šaukštu išmaišiau, / O kad atrodytų gražiau, / Raides išdaigom apkaišiau.“, – rašo rašytoja Violeta Palčinskaitė savo eilėraščių knygoje vaikams „Eilėraščiai iš namų“. Ši knyga – akcijos „Metų knygos rinkimai 2018“ knygų penketuko vaikams dalyvė.
Norėdami susipažinti su šios knygos personažais, vasario 14 dieną Vaikų literatūros skyriuje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Laimute Lumbiene. Smalsuoliai iš bibliotekininkės išgirdo įdomių poetės V. Palčinskaitės biografijos faktų. Spėliojo ir beveik įspėjo, kad poetė pirmąją knygą suaugusiesiems išleido būdama vos septyniolikos metų. Jos – trylikametės moksleivės, paskatintos poetės Janinos Degutytės pirmąjį eilėraštį išspausdino žurnalas „Moksleivis“.
<...>

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Manto Martinėno ir autorės
SVEIKINAME !!! Skaityti plačiau...
Vasario 7 d. mokyklos sporto salėje vyko rajono mokyklų pradinių klasių mokinių sportinių estafečių “Drąsūs, stiprūs, vikrūs” varžybos. Šiose varžybose nugalėtojais tapo mūsų mokyklos sportininkai.
Mokyklos garbę gynė ketvirtos klasės mokiniai ir juos varžyboms ruošė mokytoja Laimutė Lumbienė.
Sveikiname varžybų nugalėtojus ir linkime sėkmės zoninėse varžybose, kurios vyks kovo mėnesį Rokiškyje.


Nijolė Ragauskienė
„GAMTUKŲ“ pamoka Skaityti plačiau...
Mokykloje lankėsi Aplinkos Apaugos ministerijos profesionalūs neformaliojo švietimo specialistų grupė „GAMTUKAI“. Tai neformalaus ugdymo iniciatyvinis projektas pradinių klasių moksleiviams, kurio tikslas yra šiuolaikiškomis priemonėmis skatintinti jaunąją kartą pažinti gamtą ir ją saugoti. Veikla prasidėjo nuo trimačio filmo apie aplinką ir gyvąją gamtą peržiūros, kurį stebėjusiems mokiniams reikėjo užsidėti 3 D akinius. Reziumuojant filmukų peržiūrą mokiniai buvo palengva įtraukiami į pateiktos informacijos analizavimą. Žinių žaidime, kurį sudarė 5 rungtys - mįslės, susijusios su gamtos apsauga: „Rūšiavimo mįslė“, „Atliekų susidarymo mįslė“, „Energijos eikvojimo mįslė“, „Oro taršos mįslė“ ir „Vandens taršos mįslė“, mokiniai dalyvavo labai aktyviai. „Gamtukų labaratorijoje“ moksleiviams buvo demonstruojami 7 unikalūs praktiniai mokslo eksperimentai apie tai, kaip atsiranda žaibas, kaip atsiranda ir kas tai yra ugnis, kaip susiformuoja ir kas yra ledas, kaip susiformuoja rūkas ir kas yra vanduo. Visos veiklos metu mokiniai buvo skatinami reflektuoti. Už aktyvų dalyvavimą kiekvienam mokiniui buvo padovanotos dvi knygutės apie gyvąją ir negyvąją gamtą. Pamoko dalyviai buvo sužavėti mokslininko ir vedėjo žaismingumu ir profesionalumu.

N. Ragauskienė
Virtuali kelionė bibliotekoje Skaityti plačiau...
Keliauti, pažinti ir net sportuoti galima Vaikų literatūros skyriuje. Tai jau patyrė išbandę naujas bibliotekos paslaugas lankytojai. O Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokams antradienį čia vyko integruota kūno kultūros ir lietuvių kalbos pamoka.
Moksleiviai su mokytoja Danute Tumalovičiene keliavo interaktyviu dviračiu. Keliaudami susipažino su Zarasų, Utenos, Daugpilio ir Preili lankytinomis vietomis, kultūros, architektūros, istorijos objektais. Daugeliui jau buvo pažįstami Zarasų krašto maršrute esantys objektai: Salako bažnyčia, Sartų pakrantė, Antazavės dvaras ir Stelmužės ąžuolas, Šlyninkos vandens malūnas. Keliaudami kitais maršrutais stebėjosi pirmąsyk matomomis vietovėmis, statiniais. Mindami dviračio pedalus skaitė maršrutų objektų pavadinimus.
Važiuodami interaktyviu dviračiu keliautojai sekė savo ir draugų laiką. Zarasų krašto maršrutą greičiausiai įveikė Ugnė ir Oskaras, Utenos – Dominykas ir Oskaras, Daugpilio – Liana ir Viktorija, Preilių – Aronas ir Dominykas. Ištvermingesnės buvo mergaitės, Ugnė, Vilija, Liana susipažino su visais virtualiais maršrutais. Nuo moksleivių neatsiliko ir mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Moksleiviai atsisveikindami žadėjo apsilankyti su šeimos nariais ir draugais.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Sveiko maisto šventė Skaityti plačiau...
Sausio 15 dieną 2d klasėje vyko "Sveiko maisto šventė". Mokiniai pasiskirstė į keturias grupes: vieni gamino baltą mišrainę, kiti darė kokteilį, treti-vaisių desertą, ketvirti-spaudė sultis. Tėtis Jurijus padovanojo klasei pjaustymo lentą. Kiekvienai grupei padėjo mamos. Šventei mergaitės labai puošės, todėl mama Violeta mergaitėms tvarkingai supynė plaukus.. Maisto gamintojus konsultavo ir vertingus patarimus dalino mokinių mamos: Violeta, Jurga, Ieva ir mokytoja Galina. Kai viskas buvo pagaminta - su malonumu ragavome ir valgėme. Labai visiems patiko ir buvo skanu. Juk gaminome patys.

Mokytoja Galina Razmanavičienė
Sulankstytos žiemos istorijos Skaityti plačiau...
Ankstyvą trečiadienio rytą į biblioteką atvyko Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2-4 klasių mokiniai su pedagoge Daina Borisevičiene. Moksleiviai maloniai nustebo pamatę savo ir draugų sukurtą paveikslėlių knygelę „Pavasario linksmybės“. Ją vartydami džiaugėsi savo pačių kurtais paveikslėliais. Klausėsi bibliotekininkės skaitomos vyresniųjų draugų sukurtos pasakėlės apie Rūdžio, Pūkio ir Pilkučio nuotykius. Apžiūrėjo raižytas ir pieštas šios knygos iliustracijas.
Galvojo istoriją šios dienos užduočiai – „Sukurk žiemos istoriją“. Istorijų vaikų fantazijose gimė įvairių. Jokūbas sukūrė istoriją „Žiemos draugystė“, Jelena, Maksimas ir Igoris – „Žiemos atostogos“, Aironas – „Mano atostogos“, Aurelijus ir Andrius – „Žiemos šventės“, Lorenas – „Žiemos laikas“, Nojus apie linksmas Kalėdas, Viktorija ir Maksimas apie žiemos ir atostogų pramogas. Savo istorijas pavaizdavo piešinėliais.
Moksleiviai džiaugėsi sukurtomis sulankstomomis piešinėlių knygelėmis.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Senelės pasaka kitaip Skaityti plačiau...
Po kalėdinių atostogų 3d klasės mokiniai pakvietė priešmokyklinių grupių ir pirmų klasių mokinukus į trumpą, bet nuotaikingą spektakliuką „Senelės pasaka kitaip“ (pagal Salomėjos Neries eiles). Šį renginuką artistai buvo paruošę savo tėveliams šv. Kalėdų proga. Prieš pradedant trečiokams vaidinti, klasės mokytoja Alina Guntulienė papasakojo susirinkusiems apie artėjančią Trijų Karalių šventę, jos prasmę, šventimo tradicijas. Tad šis spektakliukas buvo tarsi Trijų Karalių dovanėlė patiems mažiausiems mokyklos mokinukams. Žiūrovams labai patiko vaidinamos mizanscenos, tinkamai parinkta muzika, išradingai pagamintos dekoracijos. Mažieji žiūrovai negailėjo karštų katučių patikusiems personažams ir spektakliuko režisierei mokytojai Alinai Guntulienei.

Nijolė Ragauskienė
Pilietinė visuotinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Skaityti plačiau...
Švietimo ir mokslo ministerijos ir Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva rengtoje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ dalyvavo ir Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla. Pilietinę visuotinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ komisija rengia nuo 2008 m. Tada akcijoje dalyvavo daugiau nei 100 mokyklų. Šiemet akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvos mokyklose vyko septintą kartą.
Sausio 11 d. languose dešimčiai minučių, užgesinus šviesas, buvo uždegtos atminimo žvakes ir taip pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Susikaupimo pamokėlėse dalyvavo mokiniai, kuriems klasių mokytojos pasakojo apie sausio 13 dienos įvykius, apie žmonių drąsą ir begalinį siekį tapti laisva šalimi. Mokinių ir mokytojų segimos neužmirštuolės giedant Tautinę giesmę, klausant dainų apie laisvę priminė kokia kaina iškovota laisvė ir kad visada reikia prisiminti mūsų tautos didvyrius, kurie negailėjo savo gyvybės vardan Tėvynės meilės.

Nijolė Ragauskienė
Mokiniai tobulino plaukimo įgūdžius Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla dalyvavo 2018 m. sausio – gruodžio mėnesiais. Visuomeninės sveikatos projekto programoje „Baseinas“ , kurį finansavo Zarasų rajono savivaldybė. Programai skirta 1700 eurų. Šios programos dėka mokiniai turėjo galimybę stiprinti sveikatą, išmokti plaukti, tobulinti plaukimo įgūdžius, turiningai leisti laisvalaikį baseine, saugiai elgtis vandenyje. Mokyklinio amžiaus vaikų mokymas plaukti yra viena pagrindinių priemonių, siekiant pagerinti gyventojų plaukimo įgūdžius ir sumažinti skendimo riziką. Vaikų mokymo plaukti programa turi dvejopą naudą – vaikai mokomi saugiai elgtis vandenyje ir skatinami sportuoti, galbūt, atrasti naujus savo talentus. Tai išskirtinė galimybė vaikams mokytis plaukti ir elgtis vandenyje specialiai tam pritaikytoje aplinkoje, prižiūrint mokytojams, baseino darbuotojams. Projekto metu buvo sudaryta galimybė į baseiną atvykti ir atokiau gyvenantiems vaikams, kurių tėveliai neturi galimybės atvežti savo vaikų į baseiną. Mokiniai, lydimi klasės mokytojų ir tėvelių pagal sudarytą tvarkaraštį lankėsi Všį Zarasų ligoninėje esančiame baseino ir pirčių komplekse. Mokiniams šie užsiėmimai labai patiko. Labai supratingi ir dėmesingi baseino darbuotojai stengėsi, kad plaukimo užsiėmimai būtų patogūs ir saugūs. Visi mokiniai ir mokytojai nuoširdžiai džiaugiasi ir dėkoja Zarasų rajono savivaldybei už suteiktą galimybę šaltuoju metų laiku kūno kultūros pamokas vesti baseine.


Nijolė Ragauskienė