REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Senelės pasaka tėvams Skaityti plačiau...
Priešmokyklinių A ir C grupių auklėtinių kalėdinė programėlė tėvams, jaukiai nukėlė į mielai visiems žinomus Salomėjos Nėries eiliuotos pasakos paveikslėlius. Nuo rugsėjo mėnesio išmokti šokiai, dainelės spalvingai apipavidalino pasakos siužetą. Žiūrovai negailėjo katučių darniai skambantiems balsams, vaikučių nuoširdumui, nuotaikai. Žavėjo mokinių laikysena, atsakomybė atliekamam vaidmeniui. Smagu, kad grupių mokytojos elegantiškai ir šmaikščiai pagyvino pasakos turinį. Šiltus padėkos žodžius mokiniams ir jų mokytojoms Larijai ir Daivai tarė mokyklėlės „Lakštingala“ auklėtojos, tėvai. Džiugi nuotaika lydėjo mokyklos direktorę Valeriją Palivoda, kuri negailėjo pagyrimo žodžių artistams, jų mokytojoms. Artėjant gražiausioms Metų šventėms visi laukiame jaudinančių akimirkų, mažų stebuklų, kuriuos ir kuriame mes patys atsakingai ir su nuoširdžiu atsidavimu. Todėl ir džiaugiamės matydami šilumą ir džiaugsmą tėvų, vaikų ir kolegų, savo artimųjų akyse. Šis jausmas atperka patirtą nuovargį, pasitaikantį kartėlį, abejonę dėl atliekamo darbo. Mažieji mokinukai pažadėjo šią pasaką pasekti visai bendruomenei. O mes mėgstame pasakas, nes visos pasako baigiasi gerai.

N. Ragauskienė
Pirmokėliai švenčių laukdami Skaityti plačiau...
Paskutiniąją mokslo dieną prieš žiemos atostogas Vaikų literatūros skyriuje praleido Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pirmokai.
I c klasės mokiniai su mokytoja Laimute Lumbiene mediatekoje žiūrėjo animacinį filmą „Sniego karalienė“ 3 D formatu. Kai kuriems žiūrovams toks formatas buvo naujiena. Ir, žinoma, kad filmą žiūrėti buvo smagiau draugiškai vaišinantis kukurūzų spragėsiais.
I b ir I d klasių mokiniai su mokytojomis Danute Tumalovičiene ir Sigita Paradnikiene klausėsi bibliotekininkės skaitomų istorijų apie Kalėdų nakties stebuklus, dovanas ir jų svarbą. Patys pagal pateiktą pavyzdį kruopščiai gamino atvirukus, kuriuos dovanos artimiesiems.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės, Laimutės Lumbienės, Yuri Abrahamyan
Antrokai ir knygų penketukas Skaityti plačiau...
Apie jau penkioliktus metus vykstančius knygų rinkimus sužinoti panorę antrokai su mokytoja Birute Veličkiene apsilankė Vaikų literatūros skyriuje.
Lankytojai sužinojo, kad akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus, suaugusiuosius ir vaikus domėtis šiuolaikine literatūra ir kelti skaitymo prestižą. Kad akcijoje dalyvauja praėjusiais metais išleisti geriausi lietuvių literatūros kūriniai suskirstyti pagal skaitytojų amžiaus grupes. Knygų penketukas vaikams akcijoje dalyvauja nuo 2006 m.
Susipažino su 2019-ųjų metų penketuku klausydami bibliotekininkės pasakojimo, vartydami knygas. Kai kurie moksleiviai jau vardijo skaitytų knygelių pavadinimus, pasakojo apie kūrinių personažus.
Gautą užduotį, sudėlioti Vytauto V. Landsbergio kūrinio „Pūkis karalius“ tekstą-dėlionę, įveikė nesunkiai. Atlikdami antrąją užduotį perskaitė kūrinį, jį aptarė ir išsiaiškino kaip turi elgtis karalius. Įvykdę paskutiniąją užduotėlę – ant eglutės žaislo-burbulo formos spalvoto popieriaus nupiešę kūrinio personažus, papuošė eglutę.
Moksleiviai žadėjo perskaityti dar neskaitytas knygas ir balsuoti už labiausiai patikusias.
Dalyvauti metų knygos rinkimuose kviečiami visi skaitytojai. Balsuoti galite interneto svetainėje adresu www.metuknyga.lt arba elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt. Paštu adresu „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino per. 51, 01109 Vilnius. Balsuoti galima iki vasario 14 d.
Daugiausiai skaitytojų balsų surinkę autoriai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2020 m. vasario mėnesį.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Yuri Abrahamyan
Apie Kūčias ir eželį Skaityti plačiau...
Artėjant Kalėdoms Vaikų literatūros skyriuje apsilankė priešmokyklinukai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene. Artėjant didžiajai šventei vaikai norėjo daugiau sužinoti apie jos papročius ir pasiruošti jai.
Klausėsi bibliotekininkės skaitomos pasakaitės apie Algirdą sapnuose aplankiusį eželį, kuris dar niekada nešventė Kalėdų. Nes visi padorūs ežiai žiemą miega. Jis ir Kalėdų Senelio dar nebuvo sutikęs.
Algirdas papasakojo eželiui ir apie Kūčias – ypatingą šventę, kurią laukdami Kalėdų švenčia tik lietuviai. Apie Kūčių valgius, papročius ir pasiruošimą artėjančioms Kalėdoms.
Kalėdoms pasiruošė ir vaikai. Jie pasigamino atvirukus su eglučių atspaudais. Vandeniniuose dažuose spaudė eglučių ir žvaigždžių formas ir atvirukuose atspaudė žaliaskares ar pasipuošusias sniegu eglutes. Padovanos artimiesiems sveikindami su šventėmis.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Europos solidarumo korpuso savanorio Yuri ABRAHAMYAN
ŠVENTINĖ VEIKLA ZARASŲ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE Skaityti plačiau...
Smagiai nusiteikę gruodžio 20 dieną 1B klasės mokiniai išėjo į Zarasų viešąją biblioteką. Aplankę ir pasidžiaugę eglute Sėlių aikštėje skubėjome į biblioteką, kur mūsų laukė įdomi šventinė veikla. Mus pasitiko bibliotekos darbuotoja Zina. Ji mums pasekė pasaką apie ežiuką, kuris labai laukė Kūčių ir Kalėdų. Po to pasiūlė pasidaryti Kalėdinį sveikinimo atviruką artimiesiems. Susikaupę klausėmės rekomendacijų ir stengėmės pasidaryti kuo nuoširdesnį Kalėdinį sveikinimo atviruką. Mokiniai labai džiaugėsi savo darbeliais. Padėkoję už nuoširdų bendravimą palinkėjome bibliotekos darbuotojams džiaugsmingų šventų Kalėdų ir dosnaus Kalėdų Senelio grįžome į mokyklą. Mūsų rankelėse buvo Kalėdiniai sveikinimo atvirukai artimiesiems, kuriuos mes pasidarėme patys. Manau, kad šventinė veikla neformalioj aplinkoj pavyko.
Nuotraukos ir straipsnis 1B klasės
mokytojos Danutės Tumalovičienės
Adventinė “Švelnukų pasakos” kelionė Skaityti plačiau...
Mūsų mokyklos teatras “Pasakaitė” ir jos vadovė Dalia Kukonenko, tikybos mokytoja Aurelija Jakutienė, pradžiuginusi mokyklos bendruomenę spektakliuku “Švelnukų pasaka” aplankė Zarasų ligoninės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje besigydančius garbaus amžiaus ligonius, nuvyko palinkėti jaukaus adventinio laukimo savo mažiesiams draugams į Zarasų “Lakštingalos” mokyklėlės Magučių skyrių ir šilčiausius linkėjimus dovanojo Zarasų socialinės globos namų gyventojams. “Švelnukų” istorija sušildė kiekvieno žiūrovo širdį ir priminė kiekvienam, kad laukimas prasmingas tik tada, kai atleidi, padedi, atjauti, daliniesi, gerbi ir myli save, artimuosius ir visus Tave supančius žmones. Choro “Šypsenėlės”(vadovė Diana Skvarčinskaitė) solisčių:Mildutės, Godos, Stelos, Ievos, Alionos, Airidos, Godutėss atliekamos dainos dar įtaigiau atskleidė svarbiausią Šv. Kalėdų šventės tikslą – Meilę Dievui ir Žmogui. Stebuklą atrasime tik šiltame bendravime šeimoje, darbe, draugų, kaimynų tarpe. Mokinių gaminto švelnuko dovanojimas spektaklio pabaigoje kiekvienam žiūrovui paliko mielą įspūdį. Dėkingi žiūrovai nuoširdžiai linkėjo aristams ir jų mokytojoms jaukių, šiltų švenčių.

Nijolė Ragauskienė
PIRMOJI 1B KLASĖS PASAKA Skaityti plačiau...
Gruodžio 18 dieną mokyklos aktų salėje 1B klasės mokiniai sekė savo pirmąją pasaką. Vaidinome Vytės Nemunėlio poemėlę “Meškiukas Rudnosiukas”. Miške, “Meškiukų mokykloje” buvo švenčiama Kalėdų eglutės šventė. Sulaukėme gausaus būrio svečių: Tėvelių, Senelių, sesučių, broliukų ir draugų. Džiugu buvo svečių tarpe matyti mokyklos Direktorę, pavaduotoją Nijolę ir koleges. Ačiū VISIEMS už palaikymą ir skirtą dėmesį mums. Dainavome daineles, šokome “Bitučių šokį” ir mokėmės “Meškiukų mokykloje” draugauti. Jaudulys mums buvo nesvetimas, bet susikaupę mokėmės skaityti, skaičiuoti ir rašyti. Meškiukas Rudnosiukas patarė mums klausyti Tėvelių, nes jis nepaklausė mamos Rudnosienės ir pasiklydo. Gerai, kad voverytė padėjo jam rasti kelią namo…Pasveikinę padėkojome Tėveliams ir Seneliams už rūpestį ir pagalbą. Palinkėjome visiems ramių Kūčių, džiaugsmingų šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

1B kl. Mokiniai ir mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Kajaus, Maksimo ir Danilo mamyčių.
Kalėdinis renginys Skaityti plačiau...
Mokykloje lankėsi „Varlytės teatras“ iš Kauno, kuris parodė inscenizuotą lapės apgavikės istoriją ir pakvietė pažaisti bei pašokti su Kalėdų Seneliu, lape ir elne. Renginio pabaigoje mokiniai deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles. Mokytojos turėjo progą pabūti dailininkėmis ir pradžiuginti susirinkusius meniniais gebėjimais. Klasių pastangos buvo įvertintos dovanėlių maišais. Atminimui visi fotografavosi su spektaklių personažais. Šventinis šurmulys jau įsibėgėja, tad Kalėdų Senelis padėkojęs už gerus darbus, gražų elgesį, palinkėjo visiems džiugių, šviesių švenčių ir iškeliavo į kitas Lietuvos mokyklas.Nijolė Ragauskienė
Dainų dainelės konkursas Skaityti plačiau...
Gruodžio 16 dieną Zarasų Meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ pirmas (rajoninis) etapas. Mūsų mokyklą atstovavo 3a klasės mokinė Aliona Ianova ir 3c klasės vokalinis kvartetas: Beatričė Abramavičiūtė, Judita Dainytė, Elina Laurikėnaitė, Kornelija Trimonytė. Mokines dainuoti moko muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Dalyvės turėjo padainuoti po 3 dainas. Aliona atliko lietuvių liaudies dainą „Šili ožius ganiau“, „Skaičiuotė“ , „Žiogas“. Solistė pradėjo konkursą ir, suprantama, jauduliukas tikrai kuteno širdelę. Žiūrovų nuostabai mergaitė puikiai padainavo, drąsiai ir laisvai jautėsi scenoje. Vokalinis kvartetas atliko lietuvių liaudies dainą „Tėvas veža“, „Ankstų rytą“, „Dega žiburį pelėda“. Mergaitės labai gražiai, dviem balsais atliko repertuaro dainas. Džiugu ir malonu buvo klausytis jauniausių dalyvių pasirodymo. Komisijos sprendimu į antrą etapą pateko daugiau patirties sukaupę Pauliaus Širvio progimnazijos ir “Ąžuolo” gimnazijos vokaliniai ansambliai, duetai ir solistė. Jie visi savo balselius pradėjo lavinti dar pradinėje mokykloje, dalyvavo daugybėje konkursų, koncertų, daug laiko leido repeticijose, vokalinio lavinimo pamokėlėse. Komisijos nariai labai šiltai atsiliepė apie mūsų mažasias dainorėless. Jų nuomuone, tai perspektyvios, didelį potencialą turinčios mokinės. Džiaugiamės ir sveikiname mūsų mokyklos mokines debiutuojančias rimtame konkurse. Didžiuojamės ir dėkojame mokytojai Dianai už profesionalų ir nuoširdų darbą glūdinant mažuosius talentus.

Nijolė Ragauskienė
Sveikiname Adeliją ir Viltę! Skaityti plačiau...
Rajono mokyklų pradinių klasių meninio skaitymo konkurse „Žodi, suskambėk!” sėkmė lydėjo 4d klasės mokinę Adeliją Bulyginaitę, (mokytoja Alina Guntulienė). Jai atiteko 2-oji vieta. Viešosios bibliotekos paskatinamoji dovana skirta 4a klasės mokinei Viltei Šileikytei, (mokytoja Inga Vainiūnienė).
Visi mokyklos skaitovai: 4c kl. mokinė Goda Kasparavičiūtė (mokytoja Laima Zibolienė), 4d kl. mokinė Paulina Maldauskaitė, 4d kl. mokinys Kajus Dubovskis,(mokytoja Alina Guntulienė), 3c kl. mokinys Julius Ledzinskas,(mokytoja Regina Gecevičienė), 3d kl. mokinė Airina Sinekova (mokytoja Galina Razmanavičienė) labai stengėsi raiškiai deklamuoti eiles. Tai buvo puiki proga pasiklausyti draugų skaitomų kūrinių, patobulėti ir dar labiau pamilti eiliuotą žodį. Džiaugiamės ir dėkojame mokiniams ir juos ruošusiems mokytojams už skiepijamą meilę grožinei literatūrai.


Nijolė Ragauskienė
Projektas „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“ Skaityti plačiau...
VšĮ Darnaus vystymo projektai kartu su partneriais 2019 m. rugpjūčio mėn. pradėjo įgyvendinti 24 mėn. trukmės projektą „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“.
Projektu siekiama skatinti Utenos ir Vilniaus apskrityje, prioritetą teikiant kaimo vietovėms, gyvenančių vaikų ir paauglių iki 18 metų sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimo būdą, saugų ir sveiką fizinį aktyvumą laisvalaikio metu, suvokimą, kad už savo sveikatą esame atsakingi mes patys.
Projekto tikslas – Skatinti vaikų ir paauglių iki 18 metų amžiaus sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą Utenos ir Vilniaus apskrityse, prioritetą teikiant kaimo vietovėms.
Projekto uždavinys – Įgyvendinti sveikos gyvensenos principus ugdančias veiklas vaikams ir paaugliams iki 18 metų Utenos ir Vilniaus apskrityse, prioritetą teikiant kaimo vietovėms.
Projekto tikslinė grupė – vaikai ir paaugliai iki 18 metų amžiaus, gyvenantys Anykščių r., Zarasų r., Ignalinos r., Molėtų r., Švenčionių r., Širvintų r., Ukmergės r., Elektrėnų, Trakų r., Vilniaus r., Šalčininkų r. savivaldybėse.
Tuo tikslu mūsų mokykloje du mėnesius fizinio aktyvumo pamokas vedė šio projekto dalyvė, profesionali funkcinių treniruočių trenerė iš Anykščių Rasa Sindikaitė. Šiuo metu tai viena pagrindinių naujovių skatinant sveikatingumą yra funkcinių treniruočių pratimai. Kartu su mokytojomis: Rasa Dičiūniene, Dalia Būgiene, Inga Vainiūniene specialistė demonstravo žaismingus pratimus, kurie skatino mokinius aktyviai dalyvauti pamokoje, lavino mokinių koordinaciją, jėgą, lankstumą, greitumą ištvermę, reakciją, vikrumą. Naudojant įvairų inventorių, prietaisus mokiniai išmėgino savo gebėjimus. Juos sudomino ir į mobilius telefonus atsisiunčiamos signalinės programėlės, kurios įvairino pamokos veiklą ir kartu skatino vaikus ugdytis ištvermę, fizinį pasirengimą. Mokytojos įgytą patirtį pasidalino su kolegėmis iš kitų klasių. Šis konstruktyvus bendradarbiavimas vykdant projektą, buvo labai naudingas mokiniams ir mokytojams. Fizinio aktyvumo pamokos, įtraukiant funkcinių treniruočių pratimus taps dar labiau patrauklesnės, skatins mokinius įdomiau leisti laisvalaikį.

Nijolė Ragauskienė