REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
EKSKURSIJA Į LAPĖS SLĖNĮ Skaityti plačiau...
Spalio 10 dieną 1a ir 1b klasių mokiniai su mokytojomis Liuse ir Danute išvažiavo į ekskursiją Lapės slėnyje, netoli Dusetų. Atkreipę dėmesį į sinoptikų prognozę ekskursijai pasirengėme tinkamai. Ačiū mokinių Tėvams už supratimą. Pasiėmę lauktuvių juodos duonos gyvūnams atvažiavome į kaimo sodybą. Mus pasitiko ūkininkė Aurelija ir jos du taikūs šunys, kuriuos galima buvo šerti ir paglostyti. Matėme aptvare didelę žirgų kaimenę ir du kumeliukus, kurie glaudėsi prie savo mamų – kumelių. Šėrėme ir glostėme ožkas, ožiukus tvartelyje. Ožio „Direktoriaus“ durys buvo uždarytos, nes jis prastoko elgesio. Sename tvarte iš rąstų narveliuose gyvena triušiukai. Pilkutį triušiuką šeimininkės dukra leido mums paglostyti. Kitame tvarto gale buvo du gardai žirgams. Vienas iš jų nusipelnęs, turėjo daug medalių. Kitas žirgas eržilas buvo labai neramus. Vis barbeno kanopomis į gardo duris. Paukščių aptvare buvo įvairių vištyčių, antyčių ir žąsų. Palaidi vaikščiojo du kalakutai ir antys. Nuoširdi ūkininkės dukra atjojo pas mus ant ponio „Ežiuko“, kuriuo galima buvo joti visiems. Nedrąsu buvo lipti ant ponio, bet žingeidumas nugalėjo. Jojome visi. Duonute dosniai šėrėme gyvūnus. Išalkę duonutę valgėme ir patys. Mokėmės pasidalinti. Buvo labai gardu. Padėkoję ūkininkei ir jos dukrai už įdomią veiklą kaimo ūkyje sulipome į autobusą. Kartu įlipo į autobusą ir šeimininkės šuo. Buvo labai juokinga. Tikriausiai jis nenorėjo išsiskirti su mumis, nes mes buvome draugiški. Pakely užsukome prie Ilgio ežero, kur yra Šventa vieta ir labai daug įvairių kryželių. Mus lydėjo „grybų“ lietus. Paaugę ir laimingi grįžome į mokyklą. Ekskursijos metu mokytojoms padėjo močiutė Klavdija ir mama Edita. Ačiū Joms labai už pagalbą. Dėkojame autobuso vairuotojui už saugų pavėžėjimą.

Ekskursijos įspūdžius užrašė 1a kl. mokytoja Liusė Mažeikienė ir
1b kl. mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos mokytojos Danutės Tumalovičienės
Elektriniu paspirtuku ir dviračiu važiuokime saugiai Skaityti plačiau...
2019 m. rugsėjo 19 d. Zarasų Santarvės pradinėje mokykloje, minint Europos judumo savaitę, pertraukų metu Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Liudvikas Komka vykdė prevencines priemones ir priminė mokiniams apie tai, kaip išlikti saugiam ir sveikam kelyje. Dėmesys buvo skiriamas dviratininkų, pėsčiųjų, važiuojančių riedučiais, riedlentėmis, paspirtukais ar elektriniais paspirtukais eismo saugumui. 1 – 4 kl. mokiniams priminta, kad dviračiais važiuojamaja kelio dalimi be suaugusiųjų priežiūros jie gali važiuoti tik sulaukę 12 metų ir išklausę nustatytą mokymo kursą, privalo dėvėti šalmus ir šviesą atspindinčią liemenę. Taip pat, mokiniams buvo pabrėžta, kad, jei yra įrengti šaligatviai, tai eiti, važiuoti paspirtuku, riedučiais ar riedlente važiuojamąja kelio dalimi yra griežtai draudžiama. Mokiniai dažnai to nežino ar pamiršta, ypatingai tokie pažeidimai pastebimi šalia mokyklų ir gyvenamųjų namų esančiose teritorijose.
Lietuvos keliuose elektriniai paspirtukai paplito visai neseniai, bet jau yra pasitaikę atvejų, kai į eismo įvykius patenka elektrinių paspirtukų vairuotojai, kurie nesilaiko ar nežino jiems galiojančių kelių eismo taisyklių. Atsižvelgiant į tai, kad ir Zarasų mieste populiarėja elektrinių paspirtukų eismas, pareigūnas mokiniams paaiškino paprastą būdą, kaip saugiai važiuoti elektriniu paspirtuku – tereikia atsiminti, kad elektrinis paspirtukas yra prilyginamas dviračiui – taigi ir kelių eismo taisyklių reikalavimai paspirtukasms yra tokie patys kaip ir dviračiams.
Atidžiai išklausę pareigūno informaciją, mokiniai draugiškai pažadėjo kelyje elgtis atsakingai ir saugiai.


Socialinė pedagogė
Viktorija Novodvorskienė
Saugaus eismo pamokėlės pirmokams Skaityti plačiau...
Š. m. rugsėjo mėnesį Zarasų ,,Santarvės” pradinės mokyklos pirmos klasės mokiniams vyko saugaus eismo pamokėlės. Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Liudvikas Komka ir Rosita Gurskaja supažindino vaikus su saugiu elgesiu keliuose, gatvėse ir išlipus iš autobuso. Artėjant tamsiam paros metui priminė pirmokėliams atšvaitų svarbą, pademonstravo, kaip tinkamai juos nešioti. Pamokėlės metu naudojant vaizdines priemones mokiniai ne tik klausėsi apie saugų eismą, bet ir patys aktyviai dalyvavo: pasakojo patirtas situacijas, demonstravo, kaip reikia nešioti atšvaitus, atsakinėjo į klausimus. Visi pirmokai gavo pažymėjimus ir dovanų. Jie ilgam prisimins saugaus eismo taisykles ir bus atidūs kelyje.

Socialinė pedagogė
Viktorija Novodvorskienė
Europos mokyklų sporto diena - drauge už sveiką gyvenseną! Skaityti plačiau...
Rugsėjo 27 diena buvo išskirtinai graži... Zarasų „ Santarvės“ pradinės mokyklos visi mokiniai kartu su juos lydinčiais mokytojais skubėjo į Zaraso ežero salą, kad vieningai prisijungtų prie visos Europos mokyklų Sporto dienos minėjimo. Jau 10.00 val. visi pakiliai nusiteikę dalyvavo bendroje linksmoje mankštoje, kuriai vadovavo mokytoja Jurgita Lizunovienė, o jai talkino grupelė aktyviausių sportininkų. Mankštos vedėjai buvo pasipuošę specialiai šiai dienai skirta atributika pažymėtais marškinėliais. Energingai pasimankštinę mokiniai išskubėjo į Didžiosios estrados aikštelę. Čia vyko kroso bėgimas, skirtas Solidarumo dienai. Jau trečius metus mokyklos bendruomenė įsijungia į šią akciją. Šiais metais surinktos aukos bus skirtos Ukrainos vaikams ir kitą dalį mokiniai aukoja Pijui, kuriam šiuo metu Amerikoje atliekama sudėtinga operacija. Mokiniai kartu su mokytojais bėgo hipodromo ratu. Trasa netrumpa, bet vaizdinga ir nenuobodi. Viduryje rato bujoja pelkyno augalija, o dešinėje rato žaliuoja pievelės, ošia miško medžiai, raibuliuoja ežeras. Tad lengvai tursendami sportinio renginio dalyviai lengvai įveikė trasą. Kai kas panoro dar pakartoti ir hipodromo ratą apibėgo dar kartą. Visi mokyklos sportininkai buvo apdovanoti Solidarumo diplomais. Kadangi diena buvo vasariškai šilta, saulėta, mokiniai fizinio aktyvumo veiklą tęsė pasiskirstę atskiromis grupelėmis. Priešmokyklinės grupės mokiniai sportavo įveikdami medinių pakylų kalnelius, pirmokai ieškojo lobio, atlikdami specialias užduotis, antrokai statė smėlio pilis ir važinėjosi paspirtukais, trečiokai ir ketvirtokai pratęsė žygį ežero pakrante iki apžvalgos rato. Tai buvo pati sportiškiausia, linksmiausia rudens diena.

Nijolė Ragauskienė
Perla Skaityti plačiau...
AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU Skaityti plačiau...
Šių metų rugsėjo paskutinioji savaitė mokykloje buvo saugumo savaitė. Mokyklos psichologė Zita Aleksandravičienė vedė socialinės kampanijos „Vienas iš penkių“ saugumo įgūdžių pamokėles priešmokyklinių grupių vaikams ir 2-ų klasių mokiniams apie patiriamas smurto rūšis „Aš saugus, kai žinau“. Psichologė suteikė vaikams žinių ir įrankių, kaip apsisaugoti nuo netinkamo ir pavojingo suaugusių elgesio, seksualinės prievartos bei išnaudojimo, kaip atskirti gerus prisilietimus nuo blogų, supažindino vaikus su apatinių rūbelių taisykle. Mokinukai mokėsi tinkamai reaguoti ir apsaugoti save pavojingose situacijose ir internete, kaip pasakyti tvirtą NE, į ką kreiptis, kur ieškoti pagalbos. Praktinių užduočių pagalba mokiniai įtvirtino žinias apie savo saugumą.
Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
3d modeliavimo užsiėmimai laukia jūsų Skaityti plačiau...
Lego robotukai laukia jūsų Skaityti plačiau...
FIGOS 1B KLASĖJE Skaityti plačiau...
Penkadienį klasės draugai ir mokytoja pasveikino Eliją su artėjančiu gimtadieniu. Kartu su Elijos mamyte į klasę atkeliavo ežiukas, kurio spygliukuose buvo figos. Keli vaikai šūktelėjo, kad svogūnų nevalgo!!!Teko supažindinti mokinius su figos vaisiumi. Figos vaisių sezonas yra rugpjūtis-rugsėjis. Figų būna nuo geltonų iki tamsiai violetinių. Jos auga ant medžių. Figų valgymas yra sveikas maistas. Egzotinius vaisius sveika valgyti tiek šviežius, tiek džiovintus. Šviežias figas reikia nusilupti ir valgyti. Galima valgyti neluptas, tik reikia gerai nuplauti. Šie vaisiai turi daug vitaminų, todėl puikiai tinka įvairių ligų prevencijai ir organizmo stiprinimui. Pasivaišinę padėkojome Elijai už vaišes, pašokome ritminį šokį ir skubėjome į salą, kur vyko Sporto ir sveikatingumo šventė. Oras buvo puikus. Mums šypsojosi saulutė. Dalyvavome Europos mokyklų sporto dienos mankštoje, laipiojome “voratinkliu”. Nesinorėjo grįžt į mokyklą, bet mūsų “laukė” anglų kalbos valandėlė ir sultys…Ačiū Elijos mamytei už sveiką maistą ir puikią pasaulio pažinimo pamokėlę.


Nuotraukos ir straipsnis 1B kl. mokytojos
Danutės Tumalovičienės
Nauji skaitytojai ir Zarasai Skaityti plačiau...
Trečiadienio rytą Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė Gabrielius, Dovydas, Aurora, Dovilė, Maksimas, Aurelijus, Igoris ir Katerina su mokytoja Daina Borisevičiene. Iš pirmame aukšte juos pasitikusios bibliotekininkės Zinos moksleiviai sužinojo kaip tapti skaitytoju, ką gali veikti bibliotekoje.
Tapti skaitytojais norėjo visi, tai bibliotekininkei Rimai pateikę savo duomenis įsigijo skaitytojo pažymėjimus. Liftu pakilę į antrame aukšte įsikūrusį Vaikų literatūros skyrių ir edukacinėse erdvėse apžiūrėję vaikų kūrinėlių parodas, pasiruošė užsiėmimui „Zarasai raštuose ir interaktyviai“.
Išklausę bibliotekininkės sekamą legendą apie Zarasų vardo kilmę, dalyviai žaidė interaktyvų KINECT judesio žaidimą-viktoriną „Zarasų gatvės“. Iš krintančių gatvių pavadinimų vieni spėliodami, kiti – žinodami, rinko atsakymus. Su draugų palaikymu rezultatai buvo puikūs.
Ne visi, tačiau kai kurie naujieji skaitytojai iš bibliotekos išvyko su išsirinktomis knygelėmis.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Dainos Borisevičienės
PIRMOJI IŠVYKA Skaityti plačiau...
Pasikartoję saugaus eismo ir saugaus elgesio taisykles 1B klasės mokiniai išsiruošė į Zarasų kultūros centrą, kur vyko Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis „ŽIOGAS ZIGMAS ŽALGIRIO MŪŠYJE“. Senas, labai senas lėlių meistras Aloyzas papasakojo mums apie Žiogą Zigmą, kuris padėjo Didžiajam Kunigaikščiui Vytautui laimėti Žalgirio mūšį. Sužinojome, kad Žalgirio mūšis vyko labai seniai, 1410 m. liepos 15 d. Pamatėme, kaip Ona ir Vytautas atrodė prieš mūšį. Spektaklis interaktyvus, dinamiškas, įtraukiantis visus žiūrovus dalyvauti mūšyje prieš kryžiuočius. Mokiniai buvo aktyvūs, norėjo prisidėti prie pergalės. Jiems labai patiko protinga, energinga Vytauto žmona kunigaikštienė Ona. Ji padėjo Vytautui valdyti Lietuvą. Mergaitėms patiko kunigaikštienės Onos puošni raudona suknelė. Tai puiki istorinė kultūrinė pamoka mokiniams pagal L. Jakimavičiaus pasaką. Žiogų kariauna padėjo Vytautui laimėti Žalgirio mūšį. Pergalė buvo pasiekta per 50 min. Mes taip pat prisidėjome prie pergalės!Nuotraukos ir straipsnis 1B kl. mokytojos
Danutės Tumalovičienės