REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
PAŽINTIS SU UGNIAGESIŲ PROFESIJA Skaityti plačiau...
Gegužės 4 d. ugniagesiai minėjo savo globėjo - šv. Florijono šventę. Džiaugiamės, kad galėjome apsilankyti Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpose. Pasimatavome ugniagesių šalmus ir dujokaukes. Vaikams labai patiko ir užaugę jie norėtų būti ugniagesiais.
Esame dėkingi Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams už turiningą ir prasmingą veiklą. Sužinojome, kokia svarbi yra ugniagesių profesija.Priešmokyklinės grupės pedagogė
Jolanta Bagdonavičienė​
Europos diena Zarasuose „Po Europos kultūrų skėčiu“ Skaityti plačiau...
Gegužės 9 dieną minima Europos diena. Jau ne pirmus metus šią šventę organizuoja Zarasų viešoji biblioteka.
Kasmetiniai Europos dienos minėjimai tradiciškai yra skiriami pagrindinei Europos metų temai. 2018 metai yra paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Taip siekiama paskatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir stiprinti Europos bendrystės jausmą. Šie metai taip pat skirti priminti ir paraginti vietos bendruomenę dalyvauti 2019 metais vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose.
Taip pat šiais metais Lietuva, Estija, Latvija, Lenkija, Rumunija mini šimto metų Nepriklausomybės jubiliejų – tai irgi visai Europos Sąjungai labai reikšmingos ir džiugios datos.
Šią dieną, nuo pat ryto bibliotekos kiemelyje vyko pasiruošimo darbai: bibliotekos kiemelis papuoštas geltonais ir mėlynais balionais, simbolizuojančiais Europos Sąjungą (ES), ES šalių vėliavėlėmis, čia pat įsikūrė Zuikio Nulėpausio dirbtuvėlės, lietuviškas senolių kaimas, šurmuliavo sodinukų mainų mugės dalyviai.
<...>

Projekto vadovė Zarasų viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Saulutė PELEKIENĖ
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS ir Rasos JURŠIENĖS
MAMYTĖ KAIP SAULYTĖ Skaityti plačiau...
Gegužės 3 dieną mokyklos aktų salėje vyko 3b klasės mokinių šventė „Mamytė kaip saulytė“, skirta Motinos dienai. Vaidinome „Brėmeno miesto muzikantus“. Po to pasveikinome mielas Mamytes ir Močiutes su artėjančia Motinos diena. Palinkėjome daug saulės spindulių, šypsenos veide ir niekada nepavargti. Brangioms Močiutėms pagrojome dūdelėmis lietuvių liaudies dainelę „O kai aš“. Pianinu linksmą etiudą pagrojo Anastasija. Džiaugsmingai eiles deklamavo Ugnė, Emilija, Skaistė, Liana, Vilija, Anastasija, Justinas, Nikita ir Oskaras. Nuoširdžiai skambėjo lopšinė „O aš tau pasaką seku“ bei dainelės apie Mamą, Tėtį, Tėvynę. Dėkojame mokyklos Direktorei, mokytojoms Alicijai ir Larijai už gražius padėkos žodžius. Ačiū tikybos mokytojai Aurelijai, kad atėjo į šventę. Labai džiaugiuosi, kad šventėje dalyvavo daug draugų ir visi mūsų klasės mokiniai.

3b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Nikitos mamos Irinos Šaranovos
IŠGIRSKIME TYLĄ Skaityti plačiau...
Triukšmas tampa nuolatiniu mūsų gyvenimo palydovu. Jis jau toks įprastas, kad vargu ar susimąstome, jog pastovus triukšmas gali kenkti mūsų sveikatai. Triukšmo žala sveikatai neapsiriboja tik klausos pažeidimais. Dėl to dažnai skauda galvą, blogėja atmintis ir miegas, greičiau pavargstama, sunku susikaupti, tampa sunku bendrauti. Mūsų mokykloje triukšmo problema yra aktuali, nes mokosi pradinių klasių mokiniai, kurie pertraukų metu kelia nemažą triukšmą. Todėl svarbu ugdyti mokinių supratimą apie triukšmo neigiamą žalą sveikatai ir mokymosi kokybei.
Balandžio 27d. minėjome Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną. Akcijos tikslas – ugdyti vaikų supratimą apie tylos naudą, poveikį sveikatai, ugdyti atsakomybę dėl pačių keliamo triukšmo. Veiklose aktyviai dalyvavo 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 4c ir 4d klasių mokiniai su savo mokytojomis. Jie buvo raginami pertraukų metu elgtis kuo tyliau. Buvo surengti tyliausios klasės rinkimai. Trečio aukšto koridoriuje vyko plakatų paroda, kurioje atsispindėjo su kuo mokiniams asocijuojasi tyla ir triukšmas. Puikiai praėjo ir 10 min. pertrauka tyloje, kurios metu vaikai leido laiką tyliai: vieni žaidė tylius žaidimus koridoriuje, o kiti klasėje- stalo žaidimus, piešė, vėrė apyrankes, skaitė knygą. Į renginį su prizais atvyko Ignalinos raj. visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Violeta Chažauskienė ir sveikatos priežiūros specialistė Regina Antipova. Akcijos rezultatai ir jas maloniai nustebino! Visos klasės labai stengėsi ir tapo nugalėtojomis, buvo apdovanotos padėkos raštais, suvenyrais ir stalo žaidimais.
Pasidžiaugėme, jog tą dieną labai stengėmės saugoti ir gerbti vieni kitų teisę į ramią ir tylią aplinką. Juk tyla padeda nusiraminti, susikaupti ir išgirsti save bei kitus.
Dėkojame visiems prisijungusiems prie šios akcijos.

Renginio organizatorės:
mokyklos psichologė Zita Aleksandravičienė
soc. pedagogė Viktorija Novodvorskienė
Ignalinos raj. visuomenės sveikatos biuro
priežiūros specialistė Regina Antipova
Kartu mes kuriame bibliotekos ateitį Skaityti plačiau...
Kartu mes kuriame bibliotekos ateitį
Balandžio 23-29 dienomis buvo organizuojama 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų vienijanti tema skelbė, kad mes visi kartu kuriame ateitį.
Sparčiai tobulėjančios technologijos, demografiniai pokyčiai, nauji socialiniai ir ekonominiai reiškiniai, stiprėjantys globalizacijos procesai keičia nusistovėjusius bibliotekų veiklos principus ir kelia naujų profesinių iššūkių. Kokios bibliotekos bus po 5, 10 ar 15 metų? Kokių specialistų, gebėjimų ir kompetencijų reikės? Kokie skaitytojai ateis į bibliotekas? Kokiomis priemonėmis įveiksime pasitaikančias kliūtis? Dirbame bendruomenei ir kartu galime kurti tokias bibliotekas, kuriose kiekvienas yra laukiamas ir suprantamas.
Šia proga Zarasų viešoji biblioteka organizavo įvairaus amžiaus žmonėms susitikimus su mylimais rašytojais, leidyklos atstovais, kvietė dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse, akcijose, viktorinose, parodų atidarymuose, filmų peržiūrose. Prie puodelio kavos, su gera knyga rankose skaitytojai ir bibliotekininkai dalijosi mintimis apie skaitymo reikšmę, bibliotekos vaidmenį, jos svarbą ir ateitį. Šventinės savaitės renginiai kvietė švęsti Degučių ir Samanių bibliotekų gyvavimo 70-metį.
<...>

Parengė Inesa DUMBRAVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Smagi išvyka į Žemės ūkio mokyklą Skaityti plačiau...
Balandžio 26d. 3a klasės mokiniai važiavo į Zarasų žemės ūkio mokyklą. Išvyką suorganizavo ten dirbantys Danieliaus ir Nojaus tėveliai.
Prie mokyklos mus maloniai pasitiko darbuotojai ir nusivedė į oranžeriją, kurioje auga gausybė įvairiausių gėlių, tačiau labiausiai visiems patiko kaktusų įvairovė. Vaikai domėjosi gėlių pavadinimais, džiaugėsi, kad kai kurias kaktusų rūšis augina savo namuose. Vaikai mielai fotografavosi gėlių fone.
Vėliau buvo apžiūrėtos bendrabučio patalpas. Ypač patiko masažo kabinetas. Vaikai domėjosi medicininės tematikos plakatais, kvėpavimo aparatu.
Nojaus tėvelis parodė didžiausią planšetę ir leido ja pažaisti. Buvo smagu.
Virtuvėje mūsų jau laukė dėstytojos, mokančios skaniai gaminti maistą. Pasiruošę ir mes ėmėmės su formelėmis daryti sausainius, juos kepti ir puošti. Mergaitėms- būsimoms šeimininkėms , geriau sekėsi gaminti maistą, nes jos turi daugiau kantrybės. Visi liko patenkinti savo gaminiais ir vaišėmis.
Privalgę meduoliukų, vaikai ėjo į dar vieną kabinetą. Ten jų laukė veikla, kurią pasiūlė Nojaus mamytė. Mokiniai gavo užduotį padaryti mamai dovanėlę.
Visiems buvo padalintos medžio atraižos . Nukopijavę paveikslėlį , mokiniai turėjo jį nuspalvinti. Svečiams šis užsiėmimas taip pat patiko. Jie sugebėjo darbelį padaryti ne tik mamytei, bet dar močiutei ir tėveliui.
Dėkojame Danieliaus ir Nojaus tėveliams ir mokyklos darbuotojoms, kurios maloniai su moksleiviais bendravo ir tuo praplėtė vaikų akiratį.
Dėkojame mūsų mokyklos vairuotojui Arūnui , kuris saugiai mus vežė.

Mokytoja Alicija Dumbravienė
Akcija ,, Darom“ Skaityti plačiau...
Ketvirtadienį 3a klasės mokiniai su mokytoja Alicija dalyvavo visuomeninėje akcijoje ,, Darom“.
Mes išvykome į Magučių stadioną, bet pakeliui užsukome į Zarasaičio ežero paplūdimį. Vieni rinko šiukšles, kiti gamtinę medžiagą (kankorėžius), treti akmenis mokyklos edukaciniam takui. Galima pasidžiaugti, kad trečiokai draugiškai pasidarbavo, todėl nepastebėjo, kaip greitai prabėgo laikas.
Akmenų pririnkome ypatingai daug. Teko keistis nešuliais ir ištiesti vieni kitiems pagalbos ranką. Prieš akis dar buvo didelis kalnas. Nojus pastebėjo tėtės automobilį. Jis mus pamatė, sustojo, tuo labai mus nudžiugindamas. Mes sudėjome į automobilį sunkius savo nešulius ir laimingi grįžome į mokyklą. Sudėję kankorėžius, akmenis pasidžiaugėme, kad prisidėjome prie mokyklos edukacinio tako įrengimo ir sėkmingai sudalyvavome akcijoje ,, Darom“.

Mokytoja Alicija Dumbravienė
Pamokėlė apie alkoholio žalą sveikatai Skaityti plačiau...
Balandžio 17d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Regina Antipova pravedė 3a klasės mokiniams pamokėlę apie alkoholio žalą sveikatai.
Pradžioje pamokos specialistė išsiaiškino ką trečiokai žino apie alkoholį ir jo naudojimo pasekmes. Vėliau parodė filmukus kaip atrodo geriančios asmens širdis ir kraujagyslės. Specialistė išklausė mokinių įspūdžius.
Po to mokiniai pasidalino į dvi grupes. Vieni mokiniai turėjo suvaidinti linksmą vakarėlį be alkoholio, kiti liūdną vakarėlį su alkoholiu. Smagiau buvo vaidinti gimtadienį be alkoholio su šokiais, žaidimais. Po vaidinimų trečiokai aptarė nuotaikas ir savijautą.
Linksmiausia dalis mokiniams buvo vaikščioti su specialiais akiniais. Juos užsidėję vaikai jautėsi apsvaigę, todėl apeiti kliūtis nebuvo lengva užduotis. Šalia esantiems, tai sukeldavo daug juoko. Trečiokų savijauta su specialiais akiniais buvo bloga. Jie praktiškai įsitikino, kad alkoholis padaro žmogų atsipalaidavusiu ir tuomet jis sunkiai save valdo.
Ši pamokėlė 3a klasės mokiniams patiko.
Dėkojame visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Reginai Antipovai už įdomią ir naudingą priemonę.Mokytoja Alicija Dumbravienė
MOKINIŲ PIEŠINIŲ PARODA MUZIEJUJE Skaityti plačiau...
Balandžio 20 dieną Zarasų krašto muziejuje buvo atidaryta Zarasų rajono mokinių piešinių paroda, skirta Lietuvos 100 – mečiui, kurią organizavo Tėvynės sąjungos Zarasų skyriaus krikščionys demokratai. Už aktyvų dalyvavimą ir įdomius piešinius, pateiktus konkursui “Aš kuriu Lietuvą”, apdovanota 2d klasės mokinė Urtė Bagdonavičiūtė ir 3b klasės mokinys Maksimas Michailovas. Padėkos raštus bei atminimo dovanėles šiems mokiniams įteikė LR Seimo narys prof. Vytautas Juozapaitis ir palinkėjo kuo geriausios sėkmės puoselėjant gėrį, grožį, meną, siekiant žinių įgyvendinant naujus kūrybinius sumanymus. Ačiū Nijolei Ragauskienei, direktorės pavaduotojai ugdymui, kad surado laiko atvykti į parodos atidarymą su gėlėmis…Po apdovanojimų mokiniai bendravo, fotografavosi, vaišinosi saldainiais, sausainukais bei atsigaivino sultimis. Malonu, kad parodoje eksponuojama apie 20 Zarasų “Santarvės” pradinės mokyklos mokinių piešinių. Paroda veiks iki gegužės 16 dienos.
2d kl.mokytoja Alina Guntulienė
3b kl. mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Urtės mamos
Tarp pušynų DZŪKIJA Skaityti plačiau...
Kur mėlynės mėlynuos,
Kur pati širdis dainuos,
Kur tyloj skrajos svaja –
Tarp pušynų DZŪKIJA (J. NEKROŠIUS).

Šiuo gražiu eilėraščio posmu Vaikų literatūros skyriuje pradėta antroji, keturių edukacinių užsiėmimų ciklo programa „Mano tėviškė – mėlyno Nemuno vingis“.
Tęsiant edukacinius užsiėmimus, į antrąjį užsiėmimą, antradienio rytą atvyko Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos antros klasės mokiniai su mokytoja Alina Guntuliene. Juos pasitiko bibliotekininkės Olga ir Vita.
<...>

Olga ČERNOVA ir Vita JUŠKĖNIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkės.
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Vilniaus gimimas vaikų iliustracijose Skaityti plačiau...
Vilnius – Lietuvos valstybės sostinė, kurios atsiradimo istorija apipinta gausybe pasakojimų, legendų, pasakų. Dar vieną pasaką – iliustracijų, sukūrė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai, lankydamiesi Vaikų literatūros skyriuje.
Literatūros popietės „Kurkim pasaką kartu Lietuvai“, vykusios balandžio 11 dieną dalyviai susidomėję klausėsi jiems dar negirdėtos legendos „Gedimino sapnas“, skaitomos bibliotekininkės. Klausytojai kartu su didžiuoju kunigaikščiu Gediminu medžiojo Lietuvos sengirėse, nakvojo po žvaigždėtu dangaus skliautu, sapne regėjo staugiantį vilką, klausėsi senojo žynio sapno išaiškinimo ir statė pilį – kūrė Lietuvos sostinę Vilnių.
Išgirstą istoriją moksleiviai – Aurelijus, Andrius, Dovilė, Maksimas, Jokūbas, Agnė, Jelena, Aleksandras, Viktorija, Andrėja, Igoris, Aironas su mokytojomis Daina ir Rasa pavaizdavo iliustracijose. Iš įvairiaspalvių pieštukų ir kreidelių vingių, brūkšnių ir apskritimų gimė pasaka „Vilniaus gimimas vaikų iliustracijose“.
Pasaka ypatinga tuo, kad ji sukurta ritininėje knygoje. Norint pamatyti šios knygos iliustracijas arba kaip vaikai sako „žiūrėti televizorių“, reikia sukti ritinį. Tai išbandyti galės mažieji Vaikų literatūros skyriaus lankytojai.

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės