REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Žiema, žiema, bėk iš kiemo ritiny Skaityti plačiau...
Žiema vėlavusi ateiti, neskuba ir išeiti. Ką daryti? Teks varyti žiemą!, – taip nusprendę Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės c grupės ugdytiniai su mokytoja Daiva Šileikiene atkeliavo į Zarasų viešąją biblioteką. Vaikai vienas per kitą pasakojo kaip švęsdami Užgavėnes varo žiemą. Bibliotekininkė papasakojo, kad žiemą varo ne tik vaikai, bet ir Pupinulių ir Žirnulių kaimų gyventojai. Pakvietė vaikus pasiklausyti pasakos ir sužinoti kas tuose kaimuose gyvena ir kaip švenčia Užgavėnes.
<...>
Zina ČERNOVIENE,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Apie pomėgius ir tėvų pajamas Skaityti plačiau...
Bendraudami galime įžeisti vieni kitus ir būti nesaugūs ne tik realiame gyvenime, bet ir virtualioje erdvėje. Kad to išvengtume ir būtume pagarbesni vieni kitiems bei saugesni, organizacijos atsakingos už saugumą internete rengia akcijas, dienas, savaites. Jų dalyviai - vaikai ir suaugusieji gali dalyvauti viktorinose, konferencijose, konkursuose. Juos rengia Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Viešoji įstaiga „Vaikų linija‘, asociacija „Langas į ateitį“ su partneriais.
Vasario 6 d. vyko 15-oji Tarptautinė Saugesnio interneto diena, kurios šūkis „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“. Renginiai, skirti šiai dienai paminėti vyko vasario 5-9 dienomis.
<...>

Zina ČERNOVIENE,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Lėlių teatras „Varnelė“ Skaityti plačiau...
Ketvirtadienį į mokyklą atvyko lėlių tetras iš Alytaus. Mūsų mažiesiams mokinukams parodė nuotaikingą spektakliuką „Linksma mankšta“. Pasibaigus renginiui, mokiniai galėjo apžiūrėti lėles, pasidalinti įspūdžiais apie spektaklio personažus.


N. Ragauskienė
Tarpklasinės varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ Skaityti plačiau...
„Ketvirtų klasių mokiniai besiruošdami rajono mokyklų estafečių varžyboms išbandė savo vikrumą su draugais iš paralelinių klasių. Keturios komandos jau kuris laikas pamokų ir treniruočių metu mokėsi ir tobulino greičio, vikrumo, šoklumo, kamuolio varymo įgūdžius. Peršalimo ligos, mokykloje paskelbtas karantinas šiek tiek pakoregavo sportininkų gretas.
Mokiniai varžėsi šešių estafečių varžybose. Sirgaliai labai azartiškai sirgo už savo komandų draugus. Konstatuoti galima, kad mergaitės ir berniukai nenusileido vieni kitiems nei greičiu, nei vikrumu. Mokytojos labai reikliai vertino mokinių gebėjimus ir tuo pačiu pergyveno dėl auklėtinių sėkmės. Pasibaigus varžyboms, susumuoti rezultatai parodė, kad greičiausi yra IV D klasės mokiniai, (mokytoja L. Mažeikienė), II – ją vietą iškovojo IV C klasės (mokytoja I. Sabalaliauskienė) komanda, III –ią vietą iškovojo IV A klasės ( mokytoja D. Kukonenko) ir IV B klasės (mokytoja B. Veličkienė) komandos. Ateinančią savaitę savo sportinius gebėjimus ketvirtokai išbandys su rajono mokyklų pradinių klasių sportininkų komandomis. Tad palinkėkim jiems sėkmės!


N. Ragauskienė
Geltona, žalia, raudona Skaityti plačiau...
„Geltona spalva – tai saulė, žalia – tai laukai ir miškai, raudona spalva – tai kraujas...“, – pasakojo apie vėliavos spalvų reikšmes popietės „Šalelė Lietuva“ dalyviai.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2-4 klasių moksleiviai vartydami Kazio Sąjos knygą „Lietuvos valstybės ženklai ir vėliavos“ susipažino su vėliavomis, jų įvairove ir keitimusi įvairiais istoriniais laikmečiais. Sužinojo ir apie kitus valstybės simbolius. Sužinojo, kad pirmą sykį Gedimino pilies bokšte trispalvė suplevėsavo 1919 m. sausio 1 d. O nuo 1988 m. kiekvieną sausio 1 d. 8 val. rytą Gedimino pilies bokšte keliama trispalvė. Sausio 1-ąją minima Lietuvos vėliavos diena.
Sveikindami artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį mokiniai kūrė atvirukus. Juose klijavo valstybės vėliavos spalvų juosteles, iš raudonų ir geltonų žiedelių sudėliojo 100 metų. Suklijavo po du darbelius. Po vieną parsinešę namo dovanos artimiesiems, iš kitų darbelių bibliotekoje bus parengta parodėlė.
Lankėsi Saugesnio interneto savaitės rengėjų rekomenduojamoje Lietuvos radijo ir televizijos interneto svetainėje. Žiūrėjo pradinukams skirtą Gustavo enciklopedijos įrašą „Kaip lietuviai sutiko žinią apie vasario 16-ąją?
Išsirinkę knygeles mokiniai atsisveikino žadėdami apsilankyti po trumpų atostogų ir lydimi mokytojų Dainos Borisevičienės ir Rasos Dičiūnienės grįžo į mokyklą.
Renginį padėjo rengti projekto „Atrask save“ savanorė Julija Sapožnikova.


Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Sandros Bičiuchinos Zujevos
Žinutė Lietuvai ir pasauliui „Man gera čia gyventi, nes...“ Skaityti plačiau...
Vasario 16-osios dienos, Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Anykščių kultūros centras surengė iniciatyvą „Žinutė Lietuvai“.
Žinutė Lietuvai ir pasauliui – tai antroji pilietiškumo skatinimo banga iš Anykščių krašto. 2017 metų vasario 16-ają iš Anykščių į visą Lietuvą, atsitiktinai atrinktiems adresatams buvo išsiųsta apie 2000 Anykščių miesto ir regiono mokyklų mokinių parašytų laiškų tema „Aš esu Lietuvos pilietis ir man gera čia gyventi nes...“ Šie laiškai sulaukė didelio dėmesio ir teigiamų refleksijų iš visos Lietuvos. Žmonės rašė atsakymus į laiškus, daug skambino. Idėja buvo įvertinta ir Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, kaip viena geriausių vasario 16-osios netradicinio šventimo idėjų.<...>Laimutė Lumbienė,
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja
(nuotraukos teksto autorės)
Dovana Skaityti plačiau...
NUSTEBINO ir pradžiugino ponios Aušros Lamanauskienės dovana mokyklai Lietuvos 100–čio proga. Ponia Aušra pastoviai stebina savo pomėgiu nerti vąšeliu. Šį kartą ji sukūrė trispalvį vainiką. Savo nunertų darbų nuotraukas įkėlė į facebook. Šilti atsiliepimai liejosi vienas po kito. Malonu, kad mūsų mokyklos mokytojos Laimutė ir Irena pasidžiaugė nuostabiais linksmais ponios Aušros darbais. Ir vieną rytą mes sulaukėm viešnios, kuri padovanojo 3 vainikus, skirtus Lietuvos 100-čiui. Trispalviu vainiku pasipuošė mokyklos foje, 3c ir 4c klasės stendai. Mokiniai liko sužavėti dovana, nes šiam Lietuvos jubiliejui jie ypatingai ruošėsi. O mes dėkojame ir linkime darbų autorei kūrybinės sėkmės ir šventiško džiaugsmo pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo jubiliejų.


N. Ragauskienė
Tėvų susirinkimas Skaityti plačiau...
ŠVENTĖ SIGNATARŲ NAMUOSE Skaityti plačiau...
Vasario 2 dieną Vilniuje Signatarų namuose vyko Atviruko ir plakato XII konkurso, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – Vasario 16-ajai, laimėtojų apdovanojimo šventė. 3 b klasės mokinys Dominykas Zaleckis tapo laureatu ir apdovanotas DIPLOMU. Yra išleistas jo piešinio atvirukas (Lietuvos nacionalinis muziejus, 2018). Konkursą rengė Signatarų namai. Pagyrimo raštais apdovanotos trys 3b klasės mokinės: Viktorija Goršanova, Diana Ovsova ir Jana Ignaševičs, o mokytoja apdovanota padėka už pilietiškumo ir tautiškumo ugdymą. Gavome daug dovanų: Dominykas su mokytoja buvo apdovanoti trispalviais šalikais. Visi nugalėtojai gavo po Dominyko atviruko originalą, guašą, parkerius, lipdukus, apyrankes bei plakatų originalus. Mokytoja buvo apdovanota knyga: Juozo Girniaus „Pranas Dovydaitis“ (iš Lietuvos nacionalinio muziejaus archyvo). Monografija Pranas Dovydaitis buvo išleista 1975 m., gūdaus sovietmečio laikais. Knyga buvo parašyta išeivijai, bet su tvirta viltimi, kad ji bus skaitoma ir Lietuvoje. Tuo metu knygos autorius net neįsivaizdavo, kad Lietuva vėl atgaus nepriklausomybę ir kad ši monografija bus perspausdinta, švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Signatarų namuose Vilniuje visuomenei pradėtas demonstruoti 1918 m. vasario 16-osios nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo Aktas su visais dvidešimties signatarų parašais. Man teko juo pasidžiaugti. Jausmas nerealus, tiesiog džiaugsmingai pakylėtas. Nuoširdžiai sveikinu savo Mokinius, garsinančius mūsų mokyklą Lietuvoje ir linkiu Jiems sveikatėlės. Dėl ligos Jie negalėjo dalyvauti apdovanojimo šventėje. Grįždama apsilankiau Vilniaus Juozo Tallat - Kelpšos konservatorijoje, kurioje labai seniai teko ketverius metus mokytis. Į Zarasus važiavau laiminga, teigiamų emocijų vedina...


Šventės įspūdžius aprašė
3b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos straipsnio autorės.
Pamokų bei ugdomosios veiklos nutraukimas Skaityti plačiau...
Vadovaudamasi Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017-01-23 įsakymu Nr. I(6.71E)-66 „Dėl gripo epidemijos pradžios Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje paskelbimo“, vykdydama Zarasų rajono savivaldybės pasirengimo gripo pandemijai veiksmų plano 29 punktą,

n u t r a u k i u pamokas bei ugdomąją veiklą mokykloje nuo 2018 m. sausio 30 d. iki 2018 m. vasario 2 d. imtinai.

PAGRINDAS. 2018 m. sausio 29 d. sergančių vaikų skaičius 148 (mokykloje mokosi 392 mokiniai).


Mokyklos direktorė
Valerija Palivoda
„Dangus griūva“ Skaityti plačiau...
Visada malonu sulaukti svečių. O ypač kaimynų. Mūsų mokykloje viešėjo mokyklėlės „Lakštingala“vaikų auklėtojų teatriukas. Ir nebet koks... O batų... ! Pedagogės kūrybingai ir neįprastai nutarė pasekti lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“. Pasakėlės personažai buvo batai. Avėdami batus mes net neįtariame, kad mūsų apavas gali atlikti artistų vaidmenį. Sužavėti mažieji žiūrovai klausėsi ir stebėjo bailaus katinėlio nuotykius. Išmonės nestokančios mokyklėlės darbuotojos privertė aikčioti ir mokinukus ir mokytojas. Lėlių spektakliai visada yra patrauklus, o batų spektakliukas tiesiog pribloškė savo prisitaikymu pasakos personažų charakterių atskleidimui. Po spektakliuko mažieji žiūrovai šiltai bendravo su savo buvusiom auklėtojom, kurios mielai demonstravo batus virtusius pasakos veikėjais. . .

Nijolė Ragauskienė