REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Kartu mes kuriame bibliotekos ateitį Skaityti plačiau...
Kartu mes kuriame bibliotekos ateitį
Balandžio 23-29 dienomis buvo organizuojama 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų vienijanti tema skelbė, kad mes visi kartu kuriame ateitį.
Sparčiai tobulėjančios technologijos, demografiniai pokyčiai, nauji socialiniai ir ekonominiai reiškiniai, stiprėjantys globalizacijos procesai keičia nusistovėjusius bibliotekų veiklos principus ir kelia naujų profesinių iššūkių. Kokios bibliotekos bus po 5, 10 ar 15 metų? Kokių specialistų, gebėjimų ir kompetencijų reikės? Kokie skaitytojai ateis į bibliotekas? Kokiomis priemonėmis įveiksime pasitaikančias kliūtis? Dirbame bendruomenei ir kartu galime kurti tokias bibliotekas, kuriose kiekvienas yra laukiamas ir suprantamas.
Šia proga Zarasų viešoji biblioteka organizavo įvairaus amžiaus žmonėms susitikimus su mylimais rašytojais, leidyklos atstovais, kvietė dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse, akcijose, viktorinose, parodų atidarymuose, filmų peržiūrose. Prie puodelio kavos, su gera knyga rankose skaitytojai ir bibliotekininkai dalijosi mintimis apie skaitymo reikšmę, bibliotekos vaidmenį, jos svarbą ir ateitį. Šventinės savaitės renginiai kvietė švęsti Degučių ir Samanių bibliotekų gyvavimo 70-metį.
<...>

Parengė Inesa DUMBRAVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Smagi išvyka į Žemės ūkio mokyklą Skaityti plačiau...
Balandžio 26d. 3a klasės mokiniai važiavo į Zarasų žemės ūkio mokyklą. Išvyką suorganizavo ten dirbantys Danieliaus ir Nojaus tėveliai.
Prie mokyklos mus maloniai pasitiko darbuotojai ir nusivedė į oranžeriją, kurioje auga gausybė įvairiausių gėlių, tačiau labiausiai visiems patiko kaktusų įvairovė. Vaikai domėjosi gėlių pavadinimais, džiaugėsi, kad kai kurias kaktusų rūšis augina savo namuose. Vaikai mielai fotografavosi gėlių fone.
Vėliau buvo apžiūrėtos bendrabučio patalpas. Ypač patiko masažo kabinetas. Vaikai domėjosi medicininės tematikos plakatais, kvėpavimo aparatu.
Nojaus tėvelis parodė didžiausią planšetę ir leido ja pažaisti. Buvo smagu.
Virtuvėje mūsų jau laukė dėstytojos, mokančios skaniai gaminti maistą. Pasiruošę ir mes ėmėmės su formelėmis daryti sausainius, juos kepti ir puošti. Mergaitėms- būsimoms šeimininkėms , geriau sekėsi gaminti maistą, nes jos turi daugiau kantrybės. Visi liko patenkinti savo gaminiais ir vaišėmis.
Privalgę meduoliukų, vaikai ėjo į dar vieną kabinetą. Ten jų laukė veikla, kurią pasiūlė Nojaus mamytė. Mokiniai gavo užduotį padaryti mamai dovanėlę.
Visiems buvo padalintos medžio atraižos . Nukopijavę paveikslėlį , mokiniai turėjo jį nuspalvinti. Svečiams šis užsiėmimas taip pat patiko. Jie sugebėjo darbelį padaryti ne tik mamytei, bet dar močiutei ir tėveliui.
Dėkojame Danieliaus ir Nojaus tėveliams ir mokyklos darbuotojoms, kurios maloniai su moksleiviais bendravo ir tuo praplėtė vaikų akiratį.
Dėkojame mūsų mokyklos vairuotojui Arūnui , kuris saugiai mus vežė.

Mokytoja Alicija Dumbravienė
Akcija ,, Darom“ Skaityti plačiau...
Ketvirtadienį 3a klasės mokiniai su mokytoja Alicija dalyvavo visuomeninėje akcijoje ,, Darom“.
Mes išvykome į Magučių stadioną, bet pakeliui užsukome į Zarasaičio ežero paplūdimį. Vieni rinko šiukšles, kiti gamtinę medžiagą (kankorėžius), treti akmenis mokyklos edukaciniam takui. Galima pasidžiaugti, kad trečiokai draugiškai pasidarbavo, todėl nepastebėjo, kaip greitai prabėgo laikas.
Akmenų pririnkome ypatingai daug. Teko keistis nešuliais ir ištiesti vieni kitiems pagalbos ranką. Prieš akis dar buvo didelis kalnas. Nojus pastebėjo tėtės automobilį. Jis mus pamatė, sustojo, tuo labai mus nudžiugindamas. Mes sudėjome į automobilį sunkius savo nešulius ir laimingi grįžome į mokyklą. Sudėję kankorėžius, akmenis pasidžiaugėme, kad prisidėjome prie mokyklos edukacinio tako įrengimo ir sėkmingai sudalyvavome akcijoje ,, Darom“.

Mokytoja Alicija Dumbravienė
Pamokėlė apie alkoholio žalą sveikatai Skaityti plačiau...
Balandžio 17d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Regina Antipova pravedė 3a klasės mokiniams pamokėlę apie alkoholio žalą sveikatai.
Pradžioje pamokos specialistė išsiaiškino ką trečiokai žino apie alkoholį ir jo naudojimo pasekmes. Vėliau parodė filmukus kaip atrodo geriančios asmens širdis ir kraujagyslės. Specialistė išklausė mokinių įspūdžius.
Po to mokiniai pasidalino į dvi grupes. Vieni mokiniai turėjo suvaidinti linksmą vakarėlį be alkoholio, kiti liūdną vakarėlį su alkoholiu. Smagiau buvo vaidinti gimtadienį be alkoholio su šokiais, žaidimais. Po vaidinimų trečiokai aptarė nuotaikas ir savijautą.
Linksmiausia dalis mokiniams buvo vaikščioti su specialiais akiniais. Juos užsidėję vaikai jautėsi apsvaigę, todėl apeiti kliūtis nebuvo lengva užduotis. Šalia esantiems, tai sukeldavo daug juoko. Trečiokų savijauta su specialiais akiniais buvo bloga. Jie praktiškai įsitikino, kad alkoholis padaro žmogų atsipalaidavusiu ir tuomet jis sunkiai save valdo.
Ši pamokėlė 3a klasės mokiniams patiko.
Dėkojame visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Reginai Antipovai už įdomią ir naudingą priemonę.Mokytoja Alicija Dumbravienė
MOKINIŲ PIEŠINIŲ PARODA MUZIEJUJE Skaityti plačiau...
Balandžio 20 dieną Zarasų krašto muziejuje buvo atidaryta Zarasų rajono mokinių piešinių paroda, skirta Lietuvos 100 – mečiui, kurią organizavo Tėvynės sąjungos Zarasų skyriaus krikščionys demokratai. Už aktyvų dalyvavimą ir įdomius piešinius, pateiktus konkursui “Aš kuriu Lietuvą”, apdovanota 2d klasės mokinė Urtė Bagdonavičiūtė ir 3b klasės mokinys Maksimas Michailovas. Padėkos raštus bei atminimo dovanėles šiems mokiniams įteikė LR Seimo narys prof. Vytautas Juozapaitis ir palinkėjo kuo geriausios sėkmės puoselėjant gėrį, grožį, meną, siekiant žinių įgyvendinant naujus kūrybinius sumanymus. Ačiū Nijolei Ragauskienei, direktorės pavaduotojai ugdymui, kad surado laiko atvykti į parodos atidarymą su gėlėmis…Po apdovanojimų mokiniai bendravo, fotografavosi, vaišinosi saldainiais, sausainukais bei atsigaivino sultimis. Malonu, kad parodoje eksponuojama apie 20 Zarasų “Santarvės” pradinės mokyklos mokinių piešinių. Paroda veiks iki gegužės 16 dienos.
2d kl.mokytoja Alina Guntulienė
3b kl. mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Urtės mamos
Tarp pušynų DZŪKIJA Skaityti plačiau...
Kur mėlynės mėlynuos,
Kur pati širdis dainuos,
Kur tyloj skrajos svaja –
Tarp pušynų DZŪKIJA (J. NEKROŠIUS).

Šiuo gražiu eilėraščio posmu Vaikų literatūros skyriuje pradėta antroji, keturių edukacinių užsiėmimų ciklo programa „Mano tėviškė – mėlyno Nemuno vingis“.
Tęsiant edukacinius užsiėmimus, į antrąjį užsiėmimą, antradienio rytą atvyko Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos antros klasės mokiniai su mokytoja Alina Guntuliene. Juos pasitiko bibliotekininkės Olga ir Vita.
<...>

Olga ČERNOVA ir Vita JUŠKĖNIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkės.
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Vilniaus gimimas vaikų iliustracijose Skaityti plačiau...
Vilnius – Lietuvos valstybės sostinė, kurios atsiradimo istorija apipinta gausybe pasakojimų, legendų, pasakų. Dar vieną pasaką – iliustracijų, sukūrė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai, lankydamiesi Vaikų literatūros skyriuje.
Literatūros popietės „Kurkim pasaką kartu Lietuvai“, vykusios balandžio 11 dieną dalyviai susidomėję klausėsi jiems dar negirdėtos legendos „Gedimino sapnas“, skaitomos bibliotekininkės. Klausytojai kartu su didžiuoju kunigaikščiu Gediminu medžiojo Lietuvos sengirėse, nakvojo po žvaigždėtu dangaus skliautu, sapne regėjo staugiantį vilką, klausėsi senojo žynio sapno išaiškinimo ir statė pilį – kūrė Lietuvos sostinę Vilnių.
Išgirstą istoriją moksleiviai – Aurelijus, Andrius, Dovilė, Maksimas, Jokūbas, Agnė, Jelena, Aleksandras, Viktorija, Andrėja, Igoris, Aironas su mokytojomis Daina ir Rasa pavaizdavo iliustracijose. Iš įvairiaspalvių pieštukų ir kreidelių vingių, brūkšnių ir apskritimų gimė pasaka „Vilniaus gimimas vaikų iliustracijose“.
Pasaka ypatinga tuo, kad ji sukurta ritininėje knygoje. Norint pamatyti šios knygos iliustracijas arba kaip vaikai sako „žiūrėti televizorių“, reikia sukti ritinį. Tai išbandyti galės mažieji Vaikų literatūros skyriaus lankytojai.

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Mažame žemės lopinėlyje Skaityti plačiau...
„Pasaka – pati įdomiausia, sudėtingiausia, daugiausia galvosūkių kelianti liaudies kūrybos dalis, kur išmonė įgauna neišmatuojamą erdvę...“, – teigė tautosakos tyrinėtojas D. Sauka. Liaudies ir literatūrinės pasakos ugdo vaiko fantaziją, vaizduotę, moko siekti vertybių. Jas kuria ne tik suaugusieji.
„Santarvės“ pradinės mokyklos 4a klasės mokiniai, balandžio 13 dieną dalyvavę literatūros popietėje „Kurkim pasaką kartu Lietuvai“ pasaką kūrė ne pirmą kartą. Pernai sukūrė pasaką apie peliuko, kačiuko ir šuns draugystę. Šiemet jų laukė kitokia tema – reikėjo sukurti pasaką apie savo šalį.
Susikaupę rinko tinkamiausią pradžią, ginčijosi ir apsisprendę pasaką pradėjo žodžiais „Senų senovėje mažame žemės lopinėlyje...“. Nebuvo lengva lipdyti pasakėlę. Tačiau vieni kitų sakinius papildydami ir pratęsdami mintį tęsė darbą. Sunkiausia buvo sukurti pabaigą, bet ir tai pavyko. Sukurtą pasaką pavadino „Vilniaus atsiradimo istorija“.
Maloniau skaityti iliustruotus kūrinius, tai ketvirtokai sukurtą pasaką iliustravo. Danielius, Andrius, Eimantas, Meilė, Danatas, Elena, Elinga, Simona, Aelita, Kajus, Ieva, Aleksas ir Viktorija piešė miškus, jūrą, kunigaikščius, vilką, pilis...
Iš sukurtos pasakos ir iliustracijų gims knygelė, kurią kurs apsilankę kitą kartą.

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Santarviečiai dar neišaugo iš teatro Skaityti plačiau...
Praėjusi tradicinė teatro savaitė miesto ir rajono žiūrovus lepino spektakliukų gausa. Mūsų mokyklos net keturi teatrų kolektyvai pristatė savo kūrybinius darbus. Tai lėlių teatras „Pasakaitė“( režisierė Dalai Kukonenko) parodė du spektakiukus: „Istorinė pjesė“ ir „Vieno batelio istorija“. 3B klasės mokiniai (režisierė Danutė Tumalovičienė) suvaidino eiliuotą pasaką „Bremeno miesto muzikantai“, 3C klasės (režisierės Laimutė Lumbienė, Diana Skvarčinskaitė) mokiniai inscenizavo lietuvių liaudies pasaką „Slūžijau tūžijau“. Meninio žodžio raiškos mylėtojai, kuriems vadovauja mokytoja Alina Guntulienė pastatė spektakliuką „Žiogas ir skruzdės“. Spektakliai išskyrė orginalumu, kūrybiniais sprendimais, spalvingumu. Nuoširdžiai džiaugiamės vaidinančių mokinių meile teatrui. Dėkojame mokytojoms už kantrybę, už kūrybinių idėjų pristatymą, dekoracijų gaminimą, už kiekvieno artisto atsiskleidimą. O visi žiūrovai sako Valio mūsų mokyklos gausiam artistų būriui. Mes visada augame su teatru.

N. Ragauskienė
KARTU SMAGIAU Skaityti plačiau...
„Šimtas zuikių susirinko, net žalia girelė linko...“ – šiais E. Mieželaičio žodžiais 2018 m. balandžio 12 d. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos sporto salėje buvo atidaryta „Zuikių mokykla“, į kurią sugūžėjo šios mokyklos priešmokyklinių grupių mokiniai su mokytojomis bei Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos vyresniųjų grupių vaikučiai su auklėtojomis. Tai pirmoji darželinukų pažintis su mokykla, kurioje jie nuo rugsėjo 1-osios pradės mokytis priešmokyklinėse grupėse. Juk smagu dirstelėti į klases, „pasimatuoti“ mokyklinius suolus, išbandyti sporto salės dydį. Visi vaikučiai šoko, žaidė, mankštinosi, dainavo. Sporto salė prisipildė viso šimto zuikučių klegesio ir šurmulio.
Šokio žingsneliu besukant „Malūnėlius“ ir direktorės Valerijos Palivoda sveikinimų bei apdovanojimų sulaukėme. Kartu praleista valanda pralėkė akimirksniu, o visi gausiai patvirtinome auksinę taisyklę, jog KARTU YRA SMAGIAU...


Priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Daiva Šileikienė
Nuotraukos Larijos Savičenko
Penkerių metų vaikai į priešmokyklinio ugdymo grupes eiti neprivalės Skaityti plačiau...
Nuo 2018 metų rugsėjo penkiamečiai vaikai priešmokyklinio ugdymo grupes galės lankyti, jeigu taip nuspręs jų tėvai. Priešmokyklinis ugdymas nuo ateinančių mokslo metų nėra ankstinimas, kaip kad vakar buvo skelbiama viešojoje erdvėje.

„Nuo kada bus įvestas privalomo ugdymo ankstinimas - tai yra, nuo kada 5 metų vaikams būtų privaloma lankyti priešmokyklinio ugdymo grupę, o nuo 6 metų ateiti į pirmą klasę, - apie tai dar diskutuojama. Tačiau taip tikrai nebus nuo ateinančių mokslo metų“, – patikino švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

Pasak viceministro, moksliniai tyrimai vis akivaizdžiau patvirtina, kokia svarbi aplinkos įtaka pirmaisiais vaiko gyvenimo metais, kai per trumpą laiką ir labai intensyviai formuojasi žmogaus „smegenų architektūra“. Moksliniai tyrimai rodo, kad kuo vaikas anksčiau pradedamas kryptingai ugdyti, tuo jo pasiekimai vyresnėse klasėse yra geresni.

Ankstinti privalomąjį ugdymą Lietuvoje rekomenduoja ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO). Praėjusį rudenį Lietuvoje viešėjęs EBPO Švietimo ir įgūdžių direktorato direktorius Andreas Schleicheris atkreipė dėmesį, kad Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kur privalomas ugdymas pradedamas vėlai, nuo septynerių metų.

„Daugelis šalių į mokyklas pradeda leisti jaunesnius vaikus. Septyneri metai yra labai vėlus startas. Aukštos kokybės ankstyvasis ugdymas turi didelę reikšmę vaikų kognityviniams gebėjimams ir jų socioekonominei raidai. Nenuostabu, kad metai, kuriuos vaikas praleidžia ankstyvojo ugdymo įstaigoje, labai aiškiai atsispindi penkiolikmečių PISA rezultatuose“, - sakė A. Schleicheris.


Daugelyje ES valstybių privalomas pradinis ugdymas pradedamas teikti nuo 6 metų.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius