REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena kitaip Skaityti plačiau...
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Vaikų literatūros skyriuje buvo minima kitaip. Moksleiviai skaitė ne žymių rašytojų kūrinį, o pačių sukurtą knygą.
Šiai dienai ketvirtokai rengėsi kelias savaites. Pirmojo apsilankymo bibliotekoje metu priėmė bibliotekininkės pasiūlymą kurti ritininę knygą. Išsirinko visiems svarbią ir artimą temą „Zarasai“, aptarė svarbius miesto objektus, įstaigas, pasiskirstė ir piešė juos. Antrojo užsiėmimo metu internete ieškojo informacijos apie pieštus objektus, įstaigas. Sistemino rastą informaciją, dalijosi savo patirtimi. Sugalvojo ir užrašė knygos pavadinimą „Zarasai ketvirtokų akimis“. Mokykloje, su iššūkius mėgstančia mokytoja Laimute Lumbiene piešė Zarasų ežerų gelmių gyventojas – žuvis, ant jų užrašė surinktą informaciją.
Pirmadienį, atkeliavę į biblioteką, pamatavo knygos ilgį, susuko ją į ritinį. Susibūrė apie mirioramą laukdami, kada kiekvienas galės pristatyti savo pieštą knygos dalį, papasakoti kuo ji svarbi. Į 14-kos metrų ilgio ritinį tilpo Zarasų viešoji biblioteka, Zarasų krašto muziejus, ligoninė, apžvalgos ratas, seniūnija, Sėlių aikštė, Zaraso ežeras, miškai ir rajono herbas. Pratarmę knygai parašė Ignas.


Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Vitos JUŠKĖNIĖNĖS
Kur jos vieta Skaityti plačiau...
Knygų bibliotekoje daug, o kaip surasti norimą pasiskolinti?

Norėdami sužinoti kaip knygos suskirstytos ir išdėstytos lentynose į Vaikų literatūros skyrių atkeliavo smalsieji Zarasų „Santarvės“ mokyklos pirmokėliai. Jie susipažino su abėcėliniu knygų išdėstymu lentynose. Kiekvienas ant lapuko užrašė savo vardo pirmąją raidę. Tada visi išsirikiavo pagal abėcėlę ir iš bibliotekininkės išgirdo, kad taip suskirstytos ir knygos lentynose. Atėję prie lentynų gavo po užduotį. Kiekvienas turėjo surasti knygos vietą pagal savo vardo pirmąją raidę ir išsirinkti po knygą. Antroji užduotėlė buvo perskaityti ir sužinoti kas ir kodėl užrašyta ant viršelio. Įvykdę šią užduotėlę sužinojo, kad knygos pagal abėcėlę gali būti suskirstytos ne tik pagal autorių, bet ir pagal antraštę.

Atsisveikindami tikino, kad rinkdamiesi knygeles prisimins ką sužinojo.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
PIRMOKAI DALYVAVO AKCIJOJE „TYLOS STEBUKLINGA VERSMĖ“ Skaityti plačiau...
2019 m. gegužės 6 d. Zarasų Santarvės pradinės mokyklos pirmokai dalyvavo akcijoje ,,Tylos stebuklinga versmė“. Akcijos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į triukšmo poveikį sveikatai bei formuoti vaikų suvokimą apie tylos naudą savijautai ir sveikatai. Užsiėmimų metu mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Regina Antipova matavo triukšmo lygį per pamokas (1a -38dB, 1b – 32dB, 1c – 26dB), pertraukas koridoriuje – 44dB, valgykloje – 52dB, sporto salėje – 55dB. Vaikai gavo užduotis - kortelių pagalba turėjo atpažinti triukšmą, vėliau išgirsti tylą, paskui polietileniniais maišeliais sukelti triukšmą, o klasių mokytojos tuo metu skaitė tekstą. Žaidė žaidimą „Diena ir naktis“. Vaikai noriai dalijosi savijauta, patirtomis emocijomis ir kaip sunku išgirsti informaciją dėl keliamo triukšmo klasėje. Pamokėlių metu mokyklos visuomenės sveikatos specialistė R. Antipova ir mokyklos psichologė Z. Aleksandravičienė mokinius supažindino su su tiesioginiu ir netiesioginiu triukšmo poveikiu žmogaus sveikatai, didžiausiais triukšmo šaltiniais, kurie trukdo mokytis, dirbti, poilsiauti ir kaip kenkia sveikatai. Aiškinosi, jog triukšmingoje aplinkoje būnant ilgainiui, pablogėja klausa, atmintis ir dėmesys, sumažėja protinis bei fizinis darbingumas, atsiranda nuovargis, galvos skausmas, svaigimas ir cypimas ausyse, kenkia širdies darbui. Mokiniai išvardino priemones kaip sumažinti triukšmą – tai svarbu sumažinti televizoriaus ar grotuvo garsą, išjungti nenaudojamą kompiuterį, triukšmingoje aplinkoje naudoti ausines, riboti muzikos klausymosi ausinukais laiką, netriukšmauti tylos zonose, dažniau pasivaikščioti po mišką ar parką. Diskusijos pabaigoje buvo aptarta, kaip kiekvienas mokinukas savo elgesiu, tiek pamokų, tiek pertraukų metu gali būti pavyzdžiu kitiems ir taip prisidėti kuriant tylesnę aplinką klasėje ir mokykloje.

Akcijos organizatorės: mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Regina Antipova, soc. pedagogė Viktorija Novodvorskienė ir psichologė Zita Aleksandravičienė.
Nuotraukos Z. Aleksandravičienės
Džiaugiuosi savo mokinių darbštumu Skaityti plačiau...
Džiaugiuosi savo mokinių darbštumu. Manau, kad tas džiaugsmas suspindėjo ir mokinių tėvelių širdyse, kai jie priėmė velykinius darbelius iš savo vaikų, o taip pat užaugintą tai progai gėlytę. Ačiū vaikams už jų norą stropiai dirbti, dirbti drauge ir pamatyti draugą, kuriam jie ištiesdavo pagalbos ranką.


Mokytoja A. Guntulienė
Velykinis koncertas Skaityti plačiau...
Prieš šv. Velykas folklorinio ansamblio „Čiūta“ vadovė muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė kartu su mokiniais vykdė projektą „Laukiam šv. Velykų“. Jo metu mokiniai mokėsi gaminti verbas, dainuoti dainas, marginti vašku kiaušinius, Baigiamasis projekto renginys buvo pristatytas velykinio koncerto „Margučiais atrieda Velykėlės“ metu. Vadovė kartu ansambliečiais žiūrovams priminė pagrindines velykinio laikotarpio tradicijas ir papročius, dainavo sutartines, grojo liaudiškais instrumentais. Džiugu buvo žiūrėti ir klausytis labai plataus velykinio dainų, žaidimų repertuaro. Folklorinio ansamblio „Čiūta“ ansambliečiai jungia įvairaus mokinių amžiaus grupes - nuo pradinukų iki gimnazistų. Atliekami kūriniai pasižymėjo profesionalumu, įvairumu, nes galėjo pasiklausyti pačių seniausių kanklių, dambrelio, ragelio skambėjimo, įvairių sutartinių melodijų. Žiūrovai žavėjos verbomis ir kiemo darželį primenančiu scenos papuošimu, ansambliečių scenine darna, žaismingumu, senovinių dainų tekstais. Mokyklos direktorė Valerija Palivoda dėkodama vadovei Dianai ir ansamblio dalyviams prisipažino, kad galėjo mintimis sugrįžti į savo vaikystę ir prisiminti laukiamų šv. Velykų nuotaiką. Po koncerto mokiniai galėjo smalsiai apžiūrinėti pintinėlėse besipuikuojančiai margučiais.

N. Ragauskienė
KARTU SMAGIAU Skaityti plačiau...
2019 m. balandžio mėn. 17 d. į Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos sporto salę sugūžėjo šios mokyklos priešmokyklinių grupių mokiniai su mokytojomis bei Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos vyresniųjų grupių vaikučiai su auklėtojomis. Čia vyko šventė „Kartu smagiau“. Skambant linksmai muzikai vaikučiai mankštinosi, šoko ir žaidė. Buvo daug linksmybių, staigmenų, pramogų bei įdomių užduočių! Kiekviena grupė buvo apdovanota prizais. Visi džiaugėsi, kad kartu yra smagiau!


Priešmokyklinės grupės mokytoja
J. Bagdonavičienė
Nuotraukos autorės
Mano pirmoji knygelė Skaityti plačiau...
Antradienio rytą Vaikų literatūros skyriuje Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IA klasės pirmokėliai kūrė savo pirmąsias knygeles. Pirmiausiai išklausė bibliotekininkės aiškinimo apie antraštę, autorystę, kur ką rašyti. Pasiruošę labai kruopščiai rašė knygelės pavadinimą, jį dekoravo, iliustravo viršelį. Rašė paslaptingąjį © ženklą, po jo savo vardus ir labai nudžiugo sužinoję, kad tapo knygelių autoriais.
Pirmosiose knygelėse tekstų nėra, jose piešinėlių pasaka apie artėjančią Velykų šventę.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ Skaityti plačiau...
Šiemet, minint „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetį, „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą transformuoti, išplėsti ir pakviesti visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Mūsų Zarasų Santarvės pradinė mokykla prisijungė nuo kovo 11d. iki balandžio 12d. Buvo organizuojamos ir vykdomos veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Su patyčiomis dirbame visus metus, tačiau šį mėnesį „Vaikų linija“ kvietė labiau sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus. Šiuo laikotarpiu vyko nemažai naudingų ir įdomių veiklų: netradicinės 1-4 klasių valandėlės bei pokalbiai apie patyčias integruoti į pamokas. Mokyklos pedagogėms buvo pateiktas rekomendacinis Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2019“ veiklų kalendorius, skirtas kiekvienai savaitei. Klasių mokytojos aptarė su mokiniais siūlomų veiklų temas: „Draugai“, „Kaip padėti draugui“, „Ką daryti kai man.... liūdna, pikta, baisu“, „Kaip atpažinti patyčias“ ir „Geros išeities taisyklės“. Klasėse buvo vykdoma akcija „Pagauk gerą darbą“ , kurios tikslas buvo daryti gerus darbus šalia esantiems – pastebėti, kam reikia pagalbos, ir imtis veiksmų, tokiu būdu mokantis prisiimti atsakomybę už savo aplinką. 3d klasėje atsirado šeši gerų darbų „darytojai“: Eimantas Alaunė, Adelija Buliginaitė, Paulina Maldauskaitė, Dovilė Narbutaitė, Šarūnė Kavaliauskaitė, Urtė Bagdanavičiūtė.
<...>

Renginio organizatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Skelbimas Skaityti plačiau...
Edukacinė pamoka „Ropliai“ Skaityti plačiau...
Mokykloje dvi dienas vyko edukacinės pamokėlės „Ropliai“. Jas pristatė ir vedė Palangos mini zoologijos sodo darbuotojas Tomas. Žaismingai ir informatyviai edukatorius pasakojo apie šaltakaraujus roplius gyvenančius Lietuvoje ir pasaulyje. Pamatyti gyvai ir dar palaikyti rankose žaltį, smaugliuką yra įspūdingiau, nei pažiūrėti į paveikslėlį ar filmuką.
Praeitais mokslo metais mokykloje vyko analogiškos edukacinės pamokėlės apie nariuotakojus. Tai puiki galimybė pasaulio pažinimo pamokėles paįvairinti sužinant informaciją, kurią pateikia šios srities specialistai.N. Ragauskienė
Kurkim pasaką kartu Skaityti plačiau...
Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti...“, – rašė Kęstutis Kasparavičius kreipimesi, skirtame Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šiais, 2019 metais, Lietuva tapo Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Jos vardą garsins šalia žymiausių pasaulio vaikų literatūros kūrėjų, rašiusių kreipimąsi ir piešusių plakatus įrašytas rašytojo ir dailininko, apdovanoto įvairiomis Lietuvos ir pasaulio nominacijomis Kęstučio Kasparavičiaus vardas.
Tarptautinė vaikų knygos diena, švenčiama balandžio 2-ąją, kai gimė garsusis danų rašytojas pasakininkas Hansas Christianas Andersenas. Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje šiai dienai skirti renginiai vyko beveik dvi savaites.
<...>

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS