REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Zuikio Puikio Kalėdos Skaityti plačiau...
Sutikti Kalėdas ir palydėti senus metus pakvietė trečių klasių mokiniai. Visiems mokyklos pradinukams jie padovanojo muzikinį spektaklį pagal E. Mieželaičio pasaką „Zuikis Puikis“, kurį režisavo mokytoja Danutė Tumalovičienė. Režisierei talkino kolegės Alicija Dumbravienė, Laimutė Lumbienė, Sigita Paradnikienė. Muzikinę dalį apipavidalino mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Kiekvienos klasės kūrybingai paruoštos muzikines mizanscenos žavėjo žiūrovus įvairove ir linksma nuotaika. Kartu su mokiniais vaidino ir mokytojos. Pasibaigus programai, Kalėdų Senelis visiems vaikučiams atnešė dosnių dovanų, nes jam į pagalbą atskubėjo Zarasų savivaldybės administracija, kuri pasirūpino, kad mažieji mokinukai švenčių proga būtų ypatingai pagerbti ir maloniai nustebinti.
Mokyklos direktorė Valerija Palivoda linkėdama jaukių švenčių pasidžiaugė, kad ši Kalėdų šventė buvo pilna malonių netikėtumų. Šventinę eglę padovanojo mokinės Elenos močiutė Liudmila Gubanova, kurią saugiai atgabeno mokinės Kamilės tėvelis E. Novodvorskas.
Už kalėdinę nuotaiką, kurią dovanojo trečių klasių artistai, už kvapnią ir elegantišką eglutę ir jos atgabenimą, už turtingas dovanes sugriaudėjo ugningos vaikučių katutės. Mokiniai neskubėjo keliauti į klases, nes Kalėdų seneliui norėjosi padainuoti, padeklamuoti ir ,žinoma, su juo pašokti.

Nijolė Ragauskienė
PIEŠINIŲ KONKURSAS „MES UŽAUGOME LAISVI” Skaityti plačiau...
Sveikiname Lianą Angeliną Morozovą, 3b klasės mokinę, patekusią į Nacionalinio mokinių piešinių konkurso “Mes užaugome laisvi” parodos dalyvių sąrašo 60- tuką. Viso konkursui piešinių buvo atsiųsta apie 700. Didžiuojamės Liana, kad būtent mūsų klasiokės darbas taip puikiai įvertintas. Jos piešinio pavadinimas yra „Mano klasiokai“. Konkursas yra meninio ir kultūrinio ugdymo projekto “Mus moko praeitis ir patirtis” dalis. Klasės draugai ir mokytoja buvo apdovanoti padėkos raštais už aktyvų dalyvavimą. Šis konkursas padėjo ugdyti mokinių vertybines nuostatas. Leido mums jautriai derinti meninės raiškos ir istorijos suvokimo kriterijus bei atsiskleisti mokinių kūrybinei individualybei. Įsitikinome, kad apie laisvę svajoti niekada nevėlu.
3b klasės mokytoja
Danutė Tumalovičienė
Respublikinė paroda – konkursas „Augink atsakingai ir smagiai“ Skaityti plačiau...
Džiugu, kad Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, IIIc klasės mokinių darbai buvo įvertinti Padėkomis (Evelina Keleberda, Jokūbas Meškas, Ignas Urbonavičius, Konstantin Čižikas), o Goda Borodulina pelnė laureatės Diplomą.
Respublikinės parodos konkurso tikslas - skatinti mokinius atsakingai elgtis ir kūrybiškai pažvelgti bei užfiksuoti smagiausias akimirkas praleistas su augintiniais. Uždaviniai: skatinti mokinius rūpintis savo augintiniais; skatinti atkreipti dėmesį į gyvūnų gyvenimo būdą ir elgseną; ugdyti kūrybinius, meninius ir IKT gebėjimus fotografuojant telefonu arba fotoaparatu; puoselėti vertybines nuostatas.
Didžiuojamės, kad tarp daugelio Lietuvos vaikų darbų, parodoje „Augink atsakingai ir smagiai“, kuri vyko Vilniaus Antakalnio progimnazijoje (2017 m. lapkričio 13 – 30 dienomis) puikavosi ir mūsų mokyklos mokinių darbai. Manome, kad tai puiki dovana Lietuvai artėjančio šimtmečio proga.

Laimutė Lumbienė,
3 c klasės mokytoja
Prabyla Kalėdų naktį Skaityti plačiau...
Pasišokinėdamos lekia gruodžio dienos. Metai baigiasi visų laukiamomis šventėmis – Kalėdomis, atnešančiomis mažiesiems laukiamų dovanėlių, suaugusiesiems –– suteikdamos naujų vilčių.
O iki Kalėdų reikia nuveikti begalę įvairiausių darbų. Labai svarbus darbas – eglutės puošimas. Visada maloniau puošti pačių sukurtais žaisliukais. Taip nusprendę Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos moksleiviai atvyko į Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. Priešmokyklinės 0c grupės ir IVa klasės moksleiviai su mokytojomis Daiva Šileikiene ir Dalia Kukonenko dalyvavo popietėje „Žaisliukas eglutei“.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Daivos Šileikienės
Kurmiukas Aldas ir Kalėdos Skaityti plačiau...
Apšarmojusį gruodžio rytą į biblioteką atskubėjo I a klasės moksleiviai iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos. Jie apsilankė pirmą kartą, tai jiems viskas buvo įdomu. Susipažino su žuvytėmis, žirafa Veronika Zarasaite, apžiūrėjo Muzikos medį. Išgirdo ką galima veikti bibliotekoje neturint skaitytojo bilieto, kokiomis paslaugomis galima naudotis įsigijus jį.Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Ninos Aleknavičienės
„Oho-ho-ho, velnio tuzinas ir lobis, oho-ho-ho!“ Skaityti plačiau...
Piratai ir lobis – magiški žodžiai, verčiantys suklusti vaiką ir suaugusįjį. 2017 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Šiaurės salos“ pakvietė mažiausius literatūros kūrinių klausytojus apsilankyti Kaulų saloje. Apie šią salą rašoma knygoje „Lobių sala“, kurios autorius suomių rašytojas Mauri Kunnas, Astridos Lindgren premijos nominantas. Šiemet Suomija mini 100-ąsias nepriklausomybės metines, todėl šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitės organizatoriai suomių literatūrai skyrė išskirtinį dėmesį.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Auksas ar gyvybė šiaurietiškai Skaityti plačiau...
„Auksas ar gyvybė! Atiduok viską ką turi!“ – šiais ir panašiais šūksniais bibliotekos lankytojus sutiko piratiškai apsirengę vaikai.
Neišsigąskite, tai buvo ne tikri piratai, o Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3 c klasės moksleiviai ir mokytoja Laimutė Lumbienė. Piratiškais akių raiščiais, skrybėlėmis, įvairiomis skaromis pasipuošę, barzdoti ir netgi ginkluoti jie atskubėjo ankstyvą penktadienio rytą į bibliotekoje vykstantį Šiaurės šalių bibliotekos renginį.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė
nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS ir Alinos GLADYŠOVOS-TAMAŠEVIČIENĖS
Konkursas „Žodi, suskambėk!“ Skaityti plačiau...
Lapkričio 21 d. mokykloje vyko meninio skaitymo konkursas „Žodi suskambėk!“, kuriame varžėsi per dvidešimt ketvirtų klasių ir du trečių klasių skaitovai. Gausų skaitovų būrį vertino dvi komisijos. Labai džiugu, kad vertinimo komisijai, kuriai pirmininkavo mokyklos direktorė Valerija Palivoda, nuoširdžiai talkino Pauliaus Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Andželika Vitkūnienė, viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vyr. bibliotekininkė Liuda Vaitavičienė, meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rasa Juškėnienė, mokyklos logopedė Dalia Antanavičienė, mokyklos bibliotekininkė Ala Semionova. Antrai vertinimo komisijai atstovavo Pauliaus Širvio progimnazijos šeštos klasės skaitovės: Agnė Kaziulėnaitė, Amanda Kochanskaitė, Greta Mikutavičiūtė.

Nuotraukos:
L. Lumbienės,
N,Ragauskienės ir
A. Semionovos
SUSIRINKIMAS Skaityti plačiau...
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Skaityti plačiau...
Biblioteka jau trečius metus organizuoja Šiaurės šalių bibliotekų savaitės skaitymus, kurie vyksta lapkričio mėnesį. Pagrindinė idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą.
Šių metų tema „Šiaurės salos“. Šiemet Suomija mini 100-ąsias Nepriklausomybės metines ir šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skiria suomių literatūrai. Todėl ir skaitymui buvo pasirinkta suomių autoriaus Mauri Kunnas „Lobių saloje“ knygos ištraukos. Personažai keliauja į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio. Knyga parašyta pagal garsią Roberto Luiso Styvensono istoriją apie jūrų piratus. Knygoje apstu pavojingų jūrų piratų, nuotykių troškimo ir azartiškos aukso ir deimantų paieškos.


Bibliotekininkė Ala Semionova
PAMINĖJOME TOLERANCIJOS DIENĄ Skaityti plačiau...
Mokykla kiekvienais metais lapkričio 16 dieną tradiciškai prisijungia prie Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo. Šiemet paminėjimo simbolis – rankos. Gamindami rankutes, mokiniai su klasės mokytojomis aptarė žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, kalbėjo apie pakantumą kitam, kitokiam, gebėjimą gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti priimti kitą, nuo pat mažens svarbu suprasti, kad kiekvienas žmogus yra ypatingas, unikalus ir vertas pagarbos. Juk kiekvienas žmogus turi teisę būti savimi. Užsiėmimų metu 0b, 1a, 2b, 2c klasių mokytojos akcentavo, jog visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo, vyro ar moters, skirtingų rasių atstovų. Savo darbais papuošė klasę. Juk žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos griauna ir rankos sukuria. Aptarus tolerancijos temą mokytojos su mokiniais suformulavo apibendrinimus, jog tolerancija yra mūsų pačių rankose, o mes esame didelė šeima.
Šįkart 3a klasės mokiniai sukūrė spalvingas tolerancijos gėles, su kuriomis pasveikino trečiojo aukšto mokytojas.
Dėkojame mokytojoms J. Bagdanavičienei, N. Aleknevičienei, J. Trimonienei, L. Zibolienei ir A. Dumbravienei už susitelkimą siekiant bendro tikslo - paminėti Tolerancijos dieną.


Renginio koordinatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė

nuotraukos Z. Aleksandravičienės
ir A. Dumbravienės