REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
“Žingsniuok, judėsi fiksuok-aplinka tausok“ Skaityti plačiau...
Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vykstanti Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Šių metų tema –„Judumas – be jokios taršos“ atspindi ambicingą tikslą, kad iki 2050 m. Europos žemynas neišskirtų anglies dioksido. Šia tema taip pat siekiama pabrėžti neteršiančio transporto prieinamumą ir skatinti kurti visus įtraukiančią sistemą. Judumo savaitės renginiams mūsų mokykla pasirinko šūkį: “Žingsniuok, judėsi fiksuok - aplinką tausok“. Dėl pandemijos turėjome atsisakyti masinių renginių. Kiekviena klasė atskirai arba apsijungę su kaimyninės klasės mokiniais organizavo įvairias veiklas, kurias integravo į dalykines pamokas, į ilgąsias pertraukas. Oro sąlygos buvo palankios sportui ir judėjimui. Tad kiekvieną dieną pagal klasės pasirinktą maršrutą mokiniai keliavo, bėgo, sportavo, tobulino šokinėjimo su šokdyne įgūdžius, žaidė su kamuoliu, lenktyniavo estafetėse, šokinėjo su šokliukais, skaičiavo žingsniais atstumus iki pasirinktų objektų, stebėjo gamtoje vykstančius pokyčius. Savo pasiekimus aptardavo klasėje, manyčiau, papasakodavo ir savo artimiesiems namuose. 2c kl. mokiniai išsikėlė tikslą: “Nė dienos be judesio, nė dienos be kamuolio!” Džiugu, kad vedant veiklas, daugumai klasių talkino ir tėveliai. Šios akcijos renginiuose abejingų nebuvo. Džiaugiuosi ir dėkoju visiems klasių vadovams ir jų mokiniams už aktyvumą ir išradingumą. O apdovanojimais pasirūpino pati gamta, dovanodama nuostabų orą, šilumą ir daug saulės.

Nijolė Ragauskienė
Nuo mazgaraščio iki raidės Skaityti plačiau...
„Žmonės sukūrė kalbą aiškintis tarpusavyje, o ne vienam kitą apgaudinėti“, - rašė italų rašytojas Aleksandras Mandzonis.
Kalba ir raštas turi didelę įtaką žmonių pasauliui. Dabar be kalbos ir rašto mes sunkiai įsivaizduotume bendravimą, pažinimą ir daug kitų žmogui svarbių dalykų.
Norėdami sužinoti apie seniausią raštą, dabar vartojamos abėcėlės atsiradimo istoriją, knygų puošimo elementus Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos trečiokėliai saulėtą trečiadienio rytą atvyko į biblioteką.
Smalsiųjų nenuoramų grupei buvo paruoštos dvi užduotys: teorinė ir kūrybinė. Teorinės dalies metu moksleiviai sužinojo apie seniausius įvairių tautų ir genčių vartotus ženklus: mazgaraščius, dantiraštį, hieroglifus, piešinius... Bibliotekininkės Zinos pakviesti skaičiavo mazgaraščio kilputes, stebėjosi dantiraščio ženklais ir bandė juos suskaičiuoti, apžiūrėdami hieroglifus lygino kuo skiriasi skirtingų tautų ir genčių ženklai. Linksmai nuteikė graikų abėcėlės skaitymas. Domėjo ar šiais laikais dar rašoma ant papiruso. Apžiūrėdami knygelių puošimui sukurtas vinjetes stebėjosi jų sudėtingumu ir dailininkų sugebėjimais. Vartydami seniausias bibliotekos fondų knygas skaičiavo jų metus.
Po pamatytos ir išklausytos teorijos vaikai kūrė – knygos lapą papuošė ornamentų rėmeliu ir jame įrašė išsirinktą hieroglifą. Kvadratėlių, širdelių ir snaigių, žiedelių ir lapelių rėmeliuose atsirado nelygiomis linijomis nubrėžti ženklai – žodžiai: medis, miškas, žmogus, laukas... Nesvarbu, kad rankos rašaluotos, juk plunksnakočiu ir tušu rašė pirmą kartą, bet užduotėlę įveikė visi.
Darbelius mokykloje parodys draugams ir tėveliams.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Ministro kreipimasis Skaityti plačiau...
Švietimo, mokslo ir sporto ministro kreipimasis į švietimo bendruomenę
Su nauja Mokslo metų pradžia! Skaityti plačiau...
Ruduo...
Rugsėjo rytmečiai voratinkliuos rasos lašais suspindę...
Ruduo...
Susimąstai, kuo vasara turtinga...
Ruduo...
Alsuoja dienos pilnatve...
Sušildo
Ne geltonų lapų kibirkštys – GERUMAS, ŽINIOS, IŠMINTIS
pro mokyklos atviras duris pasklidę.
Tegul jų kiekvienam užteks...
Neįprastai prasidėjo naujieji mokslo metai...
Antrų – ketvirtų klasių mokiniai skubėjo tiesiai į pirmą pamoką savo klasėse. Į trumpą šventinę valandėlę centriniame mokyklos kieme tėvelių lydimi rinkosi – priešmokyklinukai ir pirmokai. Linksmos nuotaikos netemdė apniūkęs oras ir pusę veido slepiančios kaukės. Gėlių puokšteles laikydami mokinukai nekantriai laukė, kada galės įeiti į mokyklą, pamatyti savo klasę, draugus jau be kaukių. Visus susirinkusius pasveikino ir mokiniams palinkėjo sėkmės ir optimizmo Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius. Mokyklos abiturienčių – ketvirtokių kvartetas linksma daina pradžiugino mažuosius mokinukus. Išklausę saugaus elgesio priminimus, pro atskirus įėjimus, lydimi pirmųjų mokytojų, būreliai išskubėjo į klases... Su nauja Mokslo metų pradžia!

N. Ragauskienė
Patikslinta informacija dėl Rugsėjo 1 dienos organizavimo Skaityti plačiau...
Rugsėjo 1-oji Skaityti plačiau...
„Vasaros aikštelės“ stovyklautojai bibliotekoje Skaityti plačiau...
Džiaugdamiesi prasidėjusios vasaros dosniai dalijama šiluma ir pasibaigusiais mokslo metais, birželio antrąją savaitę Vaikų literatūros skyriuje kiekvieną dieną lankėsi grupelės moksleivių. Tai Zarasų „Santarvės“ mokyklos „Vasaros aikštelės“ stovyklautojai, įvairių veiklų bibliotekoje dalyviai.
O veiklas galėjo rinktis įvairiausias – nuo knygelių išsirinkimo iki debesėlių „ganymo“. Apžiūrėję dailininkės Marijos Smirnovaitės iliustracijų klasiko Juozo Erlicko knygai „Bijau varlės“ parodą ir klausydamiesi skaitomo teksto sužinoję kas ir kodėl bijo varlės, mokytojos Laimutės Lumbienės ugdytiniai papasakojo apie savo baimes ir jas iliustravo. Busimieji trečiokėliai, atkeliavę su mokytojomis Irena Sabaliauskiene, Dalia Kukonenko, Birute Veličkiene atidžiai apžiūrėję parodos iliustracijas, jas aptarę išsirinko labiausiai patikusias. Ir terasoje ant bibliotekos stogo, klausydamiesi draugų skaitomų poeto J. Erlicko eilėraščių patys juos iliustravo. Pedagogių Jolantos Bagdonavičienės ir Rasos Dičiūnienės mokiniai spėjo apžiūrėti visų edukacinėje erdvėje eksponuojamų parodų kūrinius – iliustracijas, molinukus, koliažus ir piešinius. O bibliotekos stogo terasoje iliustruoti išsirinktus eilėraščius ir netgi pasižiūrėti pirštukinių lėlių teatro spektakliuką pagal lietuvių liaudies pasaką „Vištytė ir gaidžiukas“.
Daugelis lankytojų terasoje ant bibliotekos stogo lankėsi pirmą kartą. Ir daugelis pastebėjo, kad čia buvo įdomiau dalyvauti ne tik edukacinėje veikloje, bet ir atsinešti iš namų užkandžiai buvo skanesni.
Vaikų literatūros skyriuje stovyklautojai linksmai praleido laiką dėliodami dėliones, žaisdami, naršydami internete, išsirinkdami knygeles vasaros atostogoms. Kai kurie tapo „Skaitymo iššūkis“ dalyviais.
Kviečiame visus moksleivius apsilankyti bibliotekoje, išsirinkti knygas ir tapti akcijos „Skaitymo iššūkis“ dalyviais. Linksmai ir įdomiai leisti laiką dalyvaujant edukacinėse veiklose.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Tradicinė VASAROS AIKKŠTELĖ -20 Skaityti plačiau...
Nuo birželio 8 d. iki 12 d. mokykloje vyko Vasaros aikštelės veikla. Buvo vykdomas projektas „Ką reiškia bendravimas žmogaus gyvenime?“
Iki karantino bendravimas buvo įprasta, kaip kvėpavimas. Apie bendravimo prasmę ir vertę net nesusimąstydavome.... Sušvelninus karantino sąlygas, atsirado galimybė vėl susitikti gyvai su draugais, su mokytojais, keliauti, kalbėti, matyti, vertinti kitus, vertinti save, geriau pažinti save... Susirinkę mokykloje mokiniai tik ir tekalbėjo...: “kaip aš pasiilgau draugų, mokytojos, mokyklos, valgyklos“. Tad šis laikas stovyklėlėje buvo skirtas pasidžiaugti bendravimu ir paanalizuoti bendravimo svarbą. Kiekvienos dienos veikla prasidėdavo bendra mankšta lauko aikštelėje. Energija trykštanti mokytoja Jurgita, skambant nuotaikingai muzikai, pravesdavo aktyvią mankštą. Klasės mokytojos suplanavo prasmingą dienos veiklą, kuri buvo kupina gerų emocijų, kūrybos, džiaugsmo, žinių, įgūdžių įtvirtinimo per praktinius darbus. Pasibaigus dienos veiklai buvo reflektuojama apie bendravimo įtaką, svarbą, kokybę, kiekvieno mokinio emocijai, darbingumui, saugumui asmeniškai ir visai bendruomenei.
Puikios oro sąlygos leido džiaugtis teikiamais vasaros malonumais prie ežero, gamtoj, mokyklos lauko klasėje, sporto aikštelėje... Edukaciniai užsiėmimai prie ežero, miesto bibliotekoje, muziejuje, privačiose teritorijose... Mokyklos specialistai, mokytojai dalykininkai su džiaugsmu talkino klasių vadovams kviesdami į savo paruoštas veiklas. Mielai bendradarbiavo ir mokinių tėveliai, pravesdami prasmingas pamokėles. Daug staigmenų laukė mokinukų, kurie šventė savo gimtadienius... Greitai pralėkė savaitė... Buvo pageidavimas dar pratęsti šį laikotarpį, nes dar norėjosi pabūti su draugais... Apie savo veiklas stovyklos metu kiekvienos klasės mokiniai paruošė parodą „Vasaros aikštelė-20“ su iliustruotais plakatais. Juose vaikų mintys, kūrybiniai pamąstymai apie bendravimą...
Džiaugiamės, dėkojame priešgaisrinės apsaugos tarnybos komandai, kuri stovyklavimo pradžioje pravedė puikią pamokėlę, apie saugų elgesį prie vandens, su ugnimi...
Daug malonių, įdomių akimirkų ir prasmingų veiklų dovanojo viešosios bibliotekos edukatorė Zina. Smagu buvo dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ant bibliotekos stogo, žiūrėti filmus apie draugystę, bendradarbiavimą.
Labai dėkojame:
mokytojai Jurgitai už energingas mankštas ir anglų kalbos linksmąsias pamokėles,
muzikos mokytojai Dianai už liaudies šokių, žaidimų, ratelių, dainelių mokymą už improvizuotus koncertėlius,
mokyklos psichologei Zitai už bendradarbiavimo žaidimus ir pažintį su Vienaragiu Gastonu bei jo spalvomis išreikštas emocijas,
sveikatos priežiūros specialistei Reginai už naudingus patarimus ir praktines veiklas apie pavojingus sveikatai ir naudingus augalus bei tykančius pavojus,
2 a klasės mokinio Dariaus šeimai ir muzikantui Gintarui Andrijauskui už puikią pamokėlę apie muzikos instrumentus,
Valgyklos darbuotojoms Genutei, Ninai, Elvyrai, Ritai už malonų aptarnavimą ir skanų maistą,
Visoms klasės auklėtojoms už smagią, saugią, pilną siurprizų veiklą vaikams ir mielai pasidalintomis užfiksuotomis akimirkomis bendravimo džiaugsme rašant, piešiant, lankstant, fotografuojant...

Nijolė Ragauskienė
„Bijau varlės“ ir vaikai Skaityti plačiau...
Pirmadienį, džiaugdamiesi vasara ir atostogomis, į Vaikų literatūros skyrių su mokytoja Laimute Lumbiene atskubėjo stovyklos „Vasaros aikštelė“ lankytojai, busimieji antrokėliai.
Pirmiausiai „aplipo“ eksponuojamos parodos piešinius. Bibliotekininkės pakviesti atidžiau juos ištyrinėti, moksleiviai skaitydami, apžiūrėdami ir netgi paliesdami netrukus sužinojo, kad jų autorė dailininkė Marija Smirnovaitė, o kiekvienas piešinys turi pavadinimą. Klausydamiesi pasakojimo ir vartydami rašytojo Juozo Erlicko knygą „Bijau varlės“ lankytojai išgirdo ir pastebėjo, kad nupiešti knygoje ir parodoje eksponuojami tokie pat piešiniai. Nes parodos eksponatai – šios knygos iliustracijos, skiriasi tik dydžiai.
Apžiūrėję ir aptarę piešinius, pasiklausę eilėraščio „Bijau varlės“, Gabrielė, Emilis, Augustė Saulė, Paulius, Luisa, Adrijus, Matas, Jonas ir Karina, klausydamiesi aktoriaus, bardo G. Storpirščio dainų įrašų, piešė savo baimes. Išaiškėjo, kad didelis vaikų BAUBAS – bitės, daugelis bijo gyvačių, žuvų, ryklių. O kai kuriuos vaikučius baugina net keli baubai. Bet gal tie baubai-baimės jau nebebus tokie baisūs, kai apie juos sužinojo ir draugai?!
Atsisveikindami moksleiviai pažadėjo netrukus vėl apsilankyti ir tapti „Skaitymo iššūkis“ dalyviais.Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Priešgaisrinės apsaugos tarnybos parodomoji pamoka Skaityti plačiau...
Nuo birželio 8 d. Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje vyksta tradicinė užimtumo savaitė „Vasaros aikštelė“. Veiklos projekto tema „Ką reiškia žmonėms bendravimas?“ Labai malonu, kad prieš prasidedant vasaros atostogoms, geranoriškai į saugaus elgesio prie vandens parodomąją pamokėlę pakvietė Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos gelbėjimo komanda. Susirinkusiems stovyklautojams aikštelėje prie Zaraso ežero, atvykę dviejų galingų mašinų ekipažai, pademonstravo gelbėjimo technikos galimybes. Labai išsamiai pravedė instruktažą apie saugaus elgesio prie vandens pagrindines taisykles, kaip elgtis ištikus nelaimei. Praktiškai pademonstravo, kokiu būdu gelbėjami į nelaimę patekę žmonės... Vaikai pamatė naudojamas priemones gelbėjamo darbams. Mokiniai turėjo galimybę pasimatuoti gaisrininko liemenę su deguonies kauke. Be abejo, vaikams kilo įvairiausių klausimų... į kurios priešgaisrinės apsaugos specialistai labai kantriai ir išsamiai atsakinėjo bei komentavo. Bendraudami mokiniai suprato, kokia svarbi gaisrininko profesija, kaip svarbu laiku suteikti pagalbą, o svarbiausia, kad būtina laikytis tvarkos esant prie vandens. Didžiausią džiaugsmą susirinkusiems suteikė baigiamoji pamokėlės dalis - gaisro gesinimo technikos galimybių demonstravimas. Diena karšta, tvanki, tad norinčių atsigaivinti maloniais vandens purslais atsirado daug. Dėkodami už informatyvią ir smagią pamokėlę mokinukai negailėjo katučių.

Nijolė Ragauskienė
Paskutinė ketvirtokų pamoka pradinėje mokykloje Skaityti plačiau...
Birželio 5-osios dienos rytas pradžiugino vasariška saule ir šiluma. Gamta panoro džiugiai pasveikinti su pradine mokykla atsisveikinančius ketvirtokus.
Nenuspėjamai sudėtingai teko mokytis du paskutinius mokslo metų mėnesius. Nuotolinis mokymas dėl užsitęsusios pandemijos išbalansavo įprastą bendravimą, ugdymo procesą. Dėl šios priežasties teko koreguoti mokyklos baigimo šventę. Mažieji abiturientai rinkosi ne į masinę tradicinę mokyklos baigimo šventę aktų salėje, o kiekviena klasė paskirtu laiku atėjo į vidinį mokyklos kiemelį. Pasveikinti ketvirtokus, prie klasės langų susirinkę priešmokyklinių klasių mokiniai, skambino mokykliniu varpeliu ir džiugiai plojo katutėmis. Skambant linksmai džiugioms dainelėms, ketvirtokai jaukiai įsitaisė lauko klasės suoluose. Nebuvo šventinio koncerto, nebuvo sveikinimo kalbų, begalinio šurmulio ruošiantis šventei, svečių, bet išliko šiltas dėmesys mokiniui, klasei, kuri jau po penkerių metų (įskaitant priešmokyklinio ugdymo klasę) palieka pradinę mokyklą. Mokyklos direktorė Valerija Palivoda pagarsino įsakymą dėl pradinio ugdymo programos baigimo ir pradinio išsilavinimo pažymėjimų įteikimo 81- am ketvirtokui. Už rūpestingą ir atsakingą darbą direktorė padėkojo ketvirtų klasių mokinių auklėtojoms:
Ingai Vainiūnienei,
Janinai Trimonienei,
Laimai Zibolienei,
Alinai Guntulienei.
Įteiktos nominacijos mokiniams:
4a klasės mokiniui Simui Novodvorskui – „Už aktyvią veiklą klasės ir mokyklos renginiuose“;
4b klasės mokinei Viktorijai Goriunovai – „Už perskaitytų knygų pristatymą ir iliustravimą“;
4c klasės mokiniui Oskar Orlovskij – „Už aktyvią veiklą klasės ir mokyklos renginiuose“;
4d klasės mokinei Adelijai Bulyginaitei –„Už meilę knygai ir išsamų jų pristatymą“.
Įteikti Padėkos raštai už labai gerą mokymąsi:
4a klasės mokiniams:
Evitai Jurevičiūtei,
Marijai Šipelytei,
Motiejui Vaitkevičiui;
4b klasės mokinėms:
Viktorijai Goriunovai,
Mildutei Kuosaitei,
Julijai Rumbaitei;
4c klasės mokinėms:
Patricijai Arulytei,
Godai Kasparavičiūtei;
4d klasės mokinėms:
Urtei Bagdanavičiūtei,
Adelijai Bulyginaitei,
Paulinai Maldauskaitei;

Jausmingus, šiltus ir jautrius ketvirtų klasių auklėtojų palinkėjimus, lyg paskutinius apkabinimus, skirtus kiekvienam klasės mokiniui, nuoširdžius padėkos žodžius mokinių tėveliams papildė prasminga mokyklos direktorės mintis - gyvenime svarbiausiai visada stengtis judėti į priekį.
Tad sėkmingos ir prasmingos kelionės tolimesniame mokslo kelyje!

Nijolė Ragauskienė