REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Autobusiukai Skaityti plačiau...
Autobusų parko geltonieji autobusai šventės dieną (rugsėjo 2 d.)maršrutus vykdys taip pat valanda vėliau iš ryto, o išvežimą po pietų pradės 12 val.
Skelbimas Skaityti plačiau...
Sveika, jūra! Skaityti plačiau...
Liepos 27-28 dienomis jau antrą kartą Zarasų r. savivaldybės vaikai dalyvavo socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“, kurios globėjas - Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus. Šis renginys buvo skirtas vaikams iš sunkiau besiverčiančių šeimų, kurie turėjo galimybę pirmą kartą apsilankyti Palangoje ir pamatyti jūrą.
Į Palangą atvykome renginio išvakarėse, apsistojome Palangos Senojoje gimnazijoje. Vakare pamatėme gražų saulėlydį. Gerai išsimiegoję ryte vykome į registracijos vietą. Vaikams buvo išdalintos rėmėjų dovanėlės ir violetinės spalvos apyrankės – tai buvo „bilietas“ į renginį, taip pat galimybė nemokamai apsilankyti muziejuose, parodose.
Su gera nuotaika prasidėjo eisena link jūros. Smagiai prisiminėme praeitų metų skanduotę: „Šaltos bangos – ne bėda, jūrą mylim visada!“. Šalia einantys dalyviai iš kitų rajonų mums džiaugsmingai pritarė.
Prie pat tilto laukė staigmena – tai Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir jo žmonos sveikinimai. Kartu ėjome link tilto. Dronu buvo daromos nuotraukos, bendravome su žurnalistais. Mus nuolat lydėjo savanorių ir kapitonų komandos.
Vėliau įsikūrėme visi paplūdimyje ir prasidėjo maudynės, žaidimai, vaišės. Vėliau kultūros pievoje „I love Palanga“ mūsų laukė piknikas, pasienietiška košė ir grupės „Mergaitės iš Majamio“ koncertas. Vakare aplankėme vienintelį Lietuvoje šunų muziejų, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, žavėjomės grojančiais fontanais. Akcijos antrąją dieną smagiai praleidome laiką batutų parke, Gintaro muziejuje, Palangos Pasakų parke ir vėl skubėjome prie jūros...
Kupini įspūdžių, laimingi ir patenkinti vėlai vakare grįžome namo.
Dėkojame Zarasų rajono savivaldybės administracijai, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjui S. Kaulavičiui, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos direktorei V. Palivoda už organizaciją ir palaikymą dalyvaujant socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“. Džiugu, kad dar dešimt Zarasų rajono vaikų pirmą kartą pamatė jūrą...

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos
priešmokyklinio ugdymo mokytojos
Larija Savičenko ir Daiva Šileikienė
Kviečiame į pozityvios tėvystės mokymus! Skaityti plačiau...
Pozityvios tėvystės mokymai – tai 10-ties susitikimų grupė norintiems tobulinti savo tėvystės įgūdžius. Mokymų tikslas:
• padėti tėvams rasti atsakymus, kodėl vaikai netinkamai elgiasi;
• išbandyti naujus sprendimus kasdienėse ir sudėtingose situacijose;
• surasti veiksmingų metodų vaikams laikytis taisyklių bei susitarimų;
• kurti ir palaikyti šiltus santykius su mažais vaikais bei paaugliais.

Nuo rugsėjo startuos dvi grupės (viena rytinė, kita vakarinė), kiekviena 10 užsiėmimų po dvi valandas:
10:00-12:00 val. ir 17:00-19:00 val.
Vakarinis laikas įprastai skiriamas dirbantiems tėvams. Jų patogumui, kol vyks grupė, ikimokyklinio amžiaus vaikus prižiūrės mūsų darbuotojai.
Visos paslaugos nemokamos.
Veiklą vykdo Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“, Malūno g. 2, Zarasai.
Grupes ves psichologės Laura Milčienė ir Silvestra Markuckienė.
Norinčius kviečiame registruotis telefonu 861510085 arba el. p. violeta.chazauskiene@savethechildren.org
Pradinukų futboliuko turnyras Skaityti plačiau...
Birželio pradžioje Zarasų Santarvės pradinėje mokykloje praūžė futboliuko 4x4 turnyras. Dalyvauti galėjo visos ir visi kas netingėjo. Ir nebūtinai žaisti reikėjo.
Kas su draugais susibūrė į komandas, kovojo dėl pergalės ar žaidė tik dėl smagumo, o kas atėjo pažiūrėti, tai dalyvavo įvairiuose konkursuose (mėtė lėkštutes, spyrė ar varė kamuolį ir t.t.) ir laimėjo tokius pat prizus kaip futbolo žaidėjai. Emocijos liejosi per kraštus, saulutė kaitino mus kaip įmanydama, viskas klojosi kaip suplanuota.
Ir viskas čia be mergaičių neapsiėjo. Nes negalėjo būti komandų vien iš berniukų. Tad žaidė visos ir visi kaip mokėjo. Visai nesvarbu kuri komanda laimėjo.
Svarbiausia smagiai žaisti ir prizą pats pasirinkti galėsi. O tuos prizus „Moterys už futbolą“ fondas vaikams dovanojo. Nuoširdžiausiai ačiū tariam žmonėms, kurie jį kuruoja. Ačiū ZSC treneriui Sergejui Rubizovui, Dusetų moksleiviui Domantui Dainiui, Adelei Vaitukaitytei-Markevičienei už pagalbą pravedant turnyrą.

Rimas Vaitukaitis
Mergaičių futbolo treneris
Vasarą Zarasuose veiks vaikų priežiūros ir užimtumo grupė Skaityti plačiau...
Birželio mėnesį mokinių tėvai pareiškė pageidavimą dėl vaikų užimtumo organizavimo mokinių vasaros atostogų metu. Vykdant apklausas paaiškėjo, kad tik 12 Zarasų mieste ir 5 Dusetų seniūnijoje gyvenantys tėvai pageidauja, kad jų vaikams vasarą būtų organizuota priežiūra bei užimtumas.
Zarasų rajono savivaldybės taryba 2019 m. liepos 5 d. nusprendė, kad vaikų priežiūra ir užimtumas mokinių atostogų metu gali būti organizuojama bet kurioje mokykloje, jei susirenka bent 10 mokinių grupė.
Nuo liepos 15 d. iki rugpjūčio 15 d. planuojama organizuoti Vaikų priežiūros grupę Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje. Vaikai būtų prižiūrimi ir maitinami. Jiems numatytos sportinės, meninės, edukacinės, pažintinės veiklos (prot mūšiai, išvykos, viktorinos, varžytuvės, konkursai, filmų peržiūros ir jų aptarimai). Šios grupės veiklos užtikrintų saugų ir turiningą mokinių laisvalaikį vasarą, padėtų ugdyti jų gabumus bei socialinius įgūdžius. Grupė veiktų pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 7 val. 30 min. iki 17 val. 30 min., penktadieniais - nuo 7 val. 30 min. iki 16 val.
Grupę lankančių vaikų tėvams teks sumokėti po 6 Eur ugdymo priemonėms įsigyti ir po 1,84 Eur už maitinimą lankymo dieną. Jei vaikas grupę lankytų visas 23 dienas, jo tėvai turės sumokėti 48,32 Eur.
Iki liepos 11 d. prašoma pageidaujančius tėvelius pateikti raštišką prašymą Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos direktoriui dėl vaiko priežiūros liepos 15 d. - rugpjūčio 15 d.
Kartu primenama, kad Vasaros vaikų užimtumo grupė bus organizuota, jeigu iki liepos 11 d. dėl vaiko priežiūros mokykloje bus sudaryta ne mažiau kaip 10 sutarčių.

PRAŠYMAS


SUTARTIS


Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija
Ketvirtokų mokyklos baigimo šventė Skaityti plačiau...
Prabėgo lyg vėjai mokykliniai metai,
Išeinam, palikę antruosius namus,
Paliekame viską, kas buvo taip miela,
Vaikystę, svajonę ir klasės draugus....
Prieš paliekant pradinės mokyklos suolą, mažieji abiturientai prisiminė savo pirmuosius metus mokykloje, džiaugsmus, rūpesčius, naujas patirtis, kaupiamų žinių skonį, tikros draugystės ir atsakomybės jausmą. Už savo sukauptą patirtį ketvirtokai dėkojo savo pirmajai mokytojai. Kantriai, diena po dienos, kiekvienoje pamokoje nuosekliai kaupiant įgūdžius, mokiniai susikrovė nemenką žinių ir kompetencijų bagažą.
Savo brangiems tėveliams už tikėjimą, viltį, paguodą, padrąsinimus, kuriuos juto kiekvieną dieną, mokiniai išsakė posmais ir dainomis pilnomis gerumo, jautros ir nuoširdumo.

Su pasididžiavimu ir atsakomybę sveikinimo dainą skyrė trečiokų ansamblio dalyviai. Nuo rudens jie taps pagrindiniais mokyklos šeimininkais.
<...>

Nijolė Ragauskienė
Mokslo metų baigimo šventė Skaityti plačiau...
Kaitri saulė, vėjas, mėlynakiai ežerai viltingai kvietė mokinius džiaugtis vasaros malonumais, bet prailginti mokslo metai dar dvi savaites neleido pasiduoti vasaros nuotaikai. Nekantriai sulaukę penktadienio ryto, pirmų, antrų ir trečių klasių mokiniai šurmuliavo mokyklos kieme, laukdami mokslo metų baigimo šventės. Sugiedojus mokyklos himną, mokyklos direktorė Valerija Palivoda paskelbė mokytojų tarybos posėdžio nutarimą, kuris visus labai nudžiugino. Visi mokiniai sėkmingai užbaigę mokslo metus, keliami į aukštesnes klases. Padėkos raštai už labai gerą mokymasį buvo įteikti 1a kl. mokiniams: Airidai Augulytei, Tėjai Černovaitei, Gabrielei Jankauskaitei, Kotrinai Gelūnaitei, Domantui Stunžėnui. 1b kl. mokiniams: Elvitai Adamonytei, Laurynai Andrijauskaitei, Mykolui Guogiui, Elviniu Leonovui, Šarūnui Stunžėnui, Dominykui Kavaliauskui, Vestai Noreikaitei, Veronikai Kudrešovai, Smiltei Strui. 2c kl. mokiniams: Ryčiui Andrijauskui, Inetai Beinaraitei, Kamilei Lukšaitei, Darjai Michailovai, Deividui Stunžėnui, Stelai Vaitkevičiūtei, Elijai Vaitkūnaitei. 2a kl. mokiniams: Alionai Ivanovai, Fabijanui Rubizovui. 2b kl. mokiniams:Stelai Ragauskaitei, Miglei Gosevičiūtei, Ovidijui Ponyčiui, Neidui Cibulskiui, Sonatai Pupeikytei. 2c kl. mokiniams: Beatričei Abramavičiūtei, Juditai Dainytei, Juliui Ledzinskui, Arinai Šeršniovaitei. 2d kl. mokinėms: Eirai Krutovai, Akvilei Papučkaitei, Ugnei Kazlauskaitei, Augustei Dūdėnaitei, Airinai Šeršniovaitei. 3a kl. mokiniams: Evitai Jurevičiūtei, Marijai Šipelytei, Motiejui Vaitkevičiui. 3 b kl.mokinėms: Julijai Rumbaitei, Mildutei Kuosaitei, Viktorijai Goriunovai. 3 c kl. mokinėms: Patricijai Arulytei, Godai Kasparavičiūtei. 3 d kl. mokinėms: Urtei Bagdonavičiūtei, Adelijai Bulyginaitei. Padėkos raštai ir diplomai buvo įteikti mokiniams, kurie užėmė prizines vietas rajono mokyklų rašymo konkurse, matematikos olimpiadoje, labai sėkmingai pasirodę Tarptautinio matematikos, gamtos, anglų kalbos ir lietuvių kalbos konkurse, saugaus eismo konkurse „Šviesoforas. Mokyklos choras „Šypsenėlės“ (vadovė Diana Skvarčinskaitė) visus pasveikino su linksma vasaros pradžia.

Nijolė Ragauskienė
Mes iš Sėlių krašto Skaityti plačiau...
Sėliai – baltų tauta, kuri gyveno Sėloji. Dabar tai yra dalis Lietuvos bei Latvijos šiaurės rytų teritorijos, kurioje yra ir Zarasai. Pasirodo, sėliai čia gyveno nuo X iki XV amžiaus. Jie buvo mūsų protėviai. Tam, kad galėtų išgyventi, šie žmonės dirbo daug sunkių darbų, vertėsi įvairiais amatais. Bėgant laikui, keičiantis žmonių gyvenimo būdui, daugelis darbų tapo šiuolaikinių žmonių pomėgiais, o senieji amatai suklestėjo iš naujo. Šias ir kitas žinias apie protėvius sėlius surinko Zarasų „Santarvės“ mokyklos 1a ir 2d klasių mokiniai kartu su mokytojom Dalia Kukonenko bei Galina Razmanavičiene vykdydami projektą „Mes iš Sėlių krašto“.
<...>Dalia Kukonenko, Galina Razmanavičienė
pradinių klasių mokytojos metodininkės
Televizijos laida „Mes skubame užaugti“ Skaityti plačiau...
Priešmokyklinių grupių mokslo baigimo šventėje buvo transliuojama tiesioginė „televizijos“ laida „Mes skubame užaugti“. Laidoje dalyvavo 84 priešmokyklinukai. Koncerto programos vedėjai Rusnė ir Paulius pristatydami laidas, apžvelgė įvykius „Santarvės“ priešmokyklinių grupių gyvenime. Pasidžiaugė, kad mažieji mokinukai visus metus buvo draugiški, daug mokėsi, keliavo ir visokių dalykų išmoko. Jos pasakojimą muzikaliai iliustravo choras, kuris atliko daineles: „Linksma žaisti mums kartu“, „Geroji žemele“, „Aš mačiau, girdėjau“. Laidoje „Mano šeima“ skambėjo dainelės ir šiltos eilės apie mamą , tėtį, močiutę, senelį “. Žaismingai ir muzikaliai parengtoje laidoje „Tavo augintinis“ buvo pasakojama apie katinus , vabalus ir žąsis. Laidoje „Duokim garo“ visus žavėjo šokiai: „Tek saulelė“, „Sėjau rūtą, sėjau mėtą“ ir prasminga daina „Atskrido paukštelis“. Laidoje „Tūkstantmečio vaikai“ buvo menamos mįslės, užminta muzikali matematinė minklė „Kiek žvirblių?“. Užbaigiant programą buvo reziumuojami metų veiklos rezultatai ir kiekvienos priešmokyklinės grupės mokiniui buvo įteikti pažymėjimai, kurie liudijo, apie visų vaikų sėkmingą pasiruošimą keliauti į pirmą klasę. Tėveliai, seneliai, draugai, kurie susidomėję žiūrėjo tiesioginę transliaciją milžiniškame scenos „ekrane“ buvo sužavėti dalyvių scenine kultūra, puošnia apranga, pasitempimu. Programos pabaigoje tėveliai nuoširdžiai padėkojo vyriausiai televizijos scenaristei ir režisierei - mokytojai Daivai Šileikienei, muzikinės dalies vedėjai, mokytojai Larijai Savičenko, laidos dailininkėms ir režisierė asistentėms , mokytojoms: Jolantai Bagdonavičienei ir Rasai Dičiūnienei. Mokyklinę televizijos laidų programą būsimieji pirmokai užbaigė rimtos dainos žodžiais:
Laivas plaukia, laivas plaukia,
O žuvėdros moja, šaukia...
Jūs žaisliukai likit sveiki,
Į mokyklą mums jau laikas!”

Tad visiems linksmos ir labai džiugios vasaros!


Nijolė Ragauskienė
Sporto ir sveikatingumo šventė Skaityti plačiau...
Birželio pirmosios savaitės pradžioje mokyklos mokiniai dalyvavo tradicinėje Sporto ir sveikatingumo šventėje, kuri vyko Zaraso ežero saloje. Į šventę susirinkę mokiniai draugiškai mankštinosi vadovaujant anglų kalbos mokytojai Jurgai Lizunovienei. Vyresnieji mokiniai dalyvavo kvadrato, futbolo varžybėlėse, estafetėse, mažieji priešmokyklinukai kūrė piešinius ant asfalto. Labai džiugu, kad šventę padėjo organizuoti Zarasų priešgaisrinės tarnybos komanda, kuri leido mokiniams pabūti gaisrininkų komandai ir imituoti gaisro gesinimą. Gaisro „židiniai – taikiniai“ buvo paruošti iš plastikinių butelių su vandeniu, ant kurių buvo uždėti kamuoliai. Mokinių komanda turėjo darniai išsirikiavus tempti gaisrininko žarną ir iš gan nemažo atstumo vandens čiurkšle pataikyti į „gaisro židinį“. „Gaisro gesinimas“ vyko aistringai palaikant žiūrovams, o mažieji gaisrininkai nuoširdžiai besistengdami išmaudė ir sirgalius. Diena buvo karšta, tad ežero vandens čiurkšlė buvo tikra atgaiva.
Dėkojame Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos skyrininkui Vladui Jankauskui, ugniagesiams gelbėtojams: Dariui Ketleriui, Gintaui Gurskaui, Neimantui Skrindžiauskui, Sergejui Trus, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantui Deividui Garbinčiui, kuriems rūpestingai vadovavo vyr. inspektorius Audrius Bolisas.
Emocijos liejosi per kraštus, tad į mokyklą mokiniai grįžo pilni puikių įspūdžių.

Nijolė Ragauskienė