REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
MOKAUSI BŪTI SAUGUS Skaityti plačiau...
Trečius metus iš eilės rugsėjo paskutiniąją savaitę mokykloje vyko saugumo užsiėmimai su mokyklos psichologe. Užsiėmimai buvo vedami remiantis socialinės kampanijos „Vienas iš penkių“ metodine medžiaga 0a,0b,0c ir 0d priešmokyklinių grupių vaikams, o taip pat 2a, 2b,2c ir 2d klasių mokiniams apie smurto rūšis „Aš saugus, kai žinau“. Specialistė suteikė jiems žinių apie kūną, saugumą, galimas pavojingas situacijas bei įrankių, kaip apsisaugoti nuo netinkamo ir pavojingo suaugusių elgesio, seksualinės prievartos bei išnaudojimo, kaip atskirti gerus prilietimus nuo blogų prisilietimų, supažindino mokinukus su apatinių rūbelių taisykle. Vaikai mokėsi tinkamai reaguoti ir apsaugoti save pavojingose situacijose ir internete, kaip pasakyti tvirtą NE, į ką kreiptis ir kur ieškoti pagalbos. Praktinėmis užduotimis mokiniai įtvirtino žinias apie savo saugumą.mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
SVEIKATINGUMO DIENA SALOJE Skaityti plačiau...
Penktadienį 4a ir 4b klasių mokiniai su mokytojomis Alicija ir Danute išėjome į Zaraso ežero Didžiąją salą. Oras buvo puikus. Šypsojosi saulutė, buvo gera ir jauku. Zaraso ežero paplūdimyje vyko Sveikatingumo ir sporto diena!!! Žaidėme kvadratą, futbolą, karstėmės “voratinkliu”. Pasivaikščiojome po salą. Džiaugėmės nuostabia salos gamta bei sutvarkyta aplinka. Vienas mokinys ypatingai džiaugėsi, nes jis tik antrą katrą buvo saloje...Pailsėję nutarėme užsukti į vaikų žaidimų aikštelę prie fontano. Deja, fontanas neveikė, ilsėjosi po vasaros. Draugiškai susėdę prie staliukų pusryčiavome. Pasidalinome, pavaišinome draugus ir vėl žaidėme žaidimų aikštelėje. Čiuožėme nuo „kalniuko“, supomės sūpynėmis. Atsirado „laivo kapitonas“ ir net „Titanikas“. Buvo labai smagu. Grįždami į mokyklą stebėjome rudenėjantį miestą ir džiaugėmės puikia Sveikatingumo diena!!!


4a mokytoja Alicija Dumbravienė ir
4b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Pasveikinome jūrą Skaityti plačiau...
2018 m. liepos 28-29 dienomis dešimt Zarasų rajono pradinukų, lydimų Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogių Larijos Savičenko ir Daivos Šileikienės bei mokyklinio autobuso vairuotojo Arūno Vainiūno, dalyvavo jau trečius metus organizuojamoje socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Palangos merija Lietuvos vaikams iš sunkiau besiverčiančių, daugiavaikių šeimų padovanojo galimybę pirmą kartą pamatyti Baltijos jūrą.
„Šaltos bangos ne bėda, jūrą mylim visada!“ – tai šūkis, kurį skanduodami Zarasų rajono vaikai žygiavo „Linksmojoje eisenoje“ jūros link. Eisena buvo tikrai linksma, nes 43 rajonų vaikai su savo mokytojomis bei gausia savanorių palyda šokdami, dainuodami ir skanduodami traukė Palangos gatvėmis. Gerą nuotaiką palaikyti padėjo linksmi vedėjai, fotografai, paramedikai, jūreiviai ir nuostabioji Kakių Makių komanda.
<...>

Daiva Šileikienė
Nuotraukos Larijos Savičenko
Sveikinimai prizininkei Rugilei! Skaityti plačiau...
Džiaugiuosi, kad Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos konkurse, kuris buvo skirtas tarptautinei Vaikų gynimo dienai, dalyvavo net 22 Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3c klasės mokiniai. Respublikiniame piešinių konkurse „Kaip įsivaizduoji vaiko teisių gynėją?“ dalyvavo 364 dalyviai iš visos Lietuvos. Iš visų gautų įdomių, kūrybiškų ir originalių vaikų piešinių Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos kompetentinga komisija išrinko 30 geriausių darbų. Tarp jų ir Rugilės Aksiutovaitės kūrybinis darbas „AŠ ESU FĖJA - VAIKO TEISIŲ GYNĖJA“. Ji pelnė Padėką, nes pasižymėjo originalumu ir kūrybišku žvilgsniu. Pelnyta III- ioji prizinė vieta. Kol visi dalyviai dar laukia diplomų – nugalėtoja jau džiaugiasi Padėka ir daugybe prizų.... Džiugina žinia, kad mūsų piešiniai papuoš Tarnybą bei jos skyrius visoje Lietuvoje!

Laimutė Lumbienė,
III c klasės mokytoja
(nuotraukos teksto autorės- mama sutinka, kad būtų viešinama)
Atgarsiai iš vaikų ir jaunimo folkloro festivalio „Zalvynė“ Skaityti plačiau...
Kaip ir kasmet, antrąjį birželio savaitgalį Zarasuose vyko vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Zalvynė“. Žodis „zalvynė“ yra sėliškos kilmės, kuris reiškia žalias, jaunas, nesubrendęs. Šalia Antazavės dvaro tyvuliuoja ežeras pavadinimu Zalvės. Šiemet šis festivalis jau skaičiavo 15 – uosius metus. Susirinko be galo gražūs kolektyvai iš Kretingos, Biržų, Vilniaus, Utenos, Švenčionių, Antazavės, Dusetų, o taip 2 kolektyvai iš Latvijos. Džiugu, kad šiame turiningame festivalyje dalyvavo ir Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos folkloro ansamblis, kuris sujungė savo jėgas su Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliu „Čiūta“, vadovė Diana Skvarčinskaitė.
<...>

„Čiūtos“ vadovė Diana Skvarčinskaitė
Jaunasis dailininkas Skaityti plačiau...
Piešti žmogus išmoko dar tada, kai nemokėjo rašto. Piešiniais perduodavo žinias, informaciją. Ir dabar vaikai pirmiausia išmoksta piešti. Piešimas tai veikla, kuri lavina vaizduotę, kūrybiškumą, leidžia išreikšti jausmus, mintis. Mokykloje dailė yra viena iš mėgstamiausių mokinių veiklų, nes jos metu yra paliekama galimybė laisvai kurti. Vien pamokos laiko kūrybai neužtenka, todėl dalis moksleivių mielai renkasi neformaliojo užsiėmimo veiklas. Dailės būrelio mokiniai mokosi pažinti meno pasaulį, savo darbams panaudoja įvairias meninės raiškos priemones, susipažįsta su dailės rūšimis ir tautodaile. Esant galimybei dalyvauja konkursuose, lanko parodas.

Nijolė Ragauskienė
ROBOTAI VASAROS STOVYKLĖLĖJE Skaityti plačiau...
Vasaros stovyklėlėje „Robotų diena“. Valio!!! Susikaupę išklausėme mokytojos Alinos Guntulienės nurodymų ir pradėjome įdomų darbą. Spalvoto popieriaus lapą lenkėme pusiau, po to padalinome į keturias lygias dalis. Sulenkę per pusę kirpome nuo lenkimo vidurio vienodais tarpeliais iki sekančios lenkimo linijos ir roboto kūnelis „armonikėlė“ pavyko. Kiekvienas mokinys stengėsi savo roboto galvytę ir anteną kuo išradingiau papuošti. Buvome draugiški, padėjome vienas kitam, pasidalinome priemonėmis. Valdymo pulteliui reikėjo dviejų lazdelių. Pritvirtinę lipnia juostele lazdeles jau galėjome valdyti robotus ir duoti jiems nurodymus: „atsistok“, „atsisėsk“, „padaryk špagatą“...Buvo labai linksma ir gera. Džiaugėmės visi. Paskutinę saulėtą vasaros stovyklėlės dieną ėjome maudytis ir žaisti į Zarasų ežero paplūdimį. Labai nesinorėjo skirtis, bet stovyklėlė jau baigėsi...Mokytojos Danutė Tumalovičienė ir Alina Guntulienė
KELIONĖ Į KAUNĄ Skaityti plačiau...
Mes, Zarasų „Santarvės“ mokyklos 4a klasės mokiniai, mėgstame tyrinėti, eksperimentuoti, keliauti. Kai mūsų mokytoja Dalia Kukonenko pristatė mums Kauno tvirtovės 7 forto edukacines programas „Šalčio kerai“ir „Kareiviški lobiai“, mes labai panorome ten nuvykti ir išbandyti savo jėgas. Kelionė užtruko tris valandas, tačiau visai neprailgo, nes mes šmaikštavome,klausėmės muzikos ir patys dainavome. Pagaliau pasiekėme Kauno tvirtovės 7 fortą. Pirmiausia mus nuvedė į laboratoriją. Visiems liepė užsivilkti baltus chalatus ir užsidėti ant akių didellius akinius. Pavirtome tikrais mokslininkais – tyrinėtojais. Vykdydami edukacinę programą „Šalčio kerai“ sužinojome, kad skysto azoto temperatūra yra -196 C laipsniai. Įdomiausia buvo tai, kad ne tik stebėjome bandymus, bet ir dalyvavome juos atliekant. Į konteinerį buvo įpilta skysto azoto. Mes kiekvienas turėjome po pripūstą balioną. Programos vadovės paklausė, ar tilps visi 18 balionų? Žinoma, mes vienbalsiai sušukome, kad netilps. Netekome amo, kai visi 18 balionų pasislėpė konteineryje.Mat nuo didelio šalčio jie susitraukė , kai juos išmetė ant grindų, balionai vėl įgavo savo formą. Kito bandymo metu vadovės pademonstravo, kaip greitai galima sušaldyti įvairius maisto produktus. Pasirodo, taip sušalę, jei tampa labai trapūs: dešrelė, braškė, salotų lapai, taukštelėjus plaktuku suskilo į šipulius. Taip atsitiktų ir su mūsų pirštais, jeigu juos įmerktume į skystą azotą. Apie tai perspėjo vadovės. Įdomybės tęsėsi. Į didelį mėgintuvėlį pylėme vandens, aliejaus, dažų ir įbėrėme sauso ledo.Taip pasidarėme Lavos lempą. Labai patiko stebėti, kaip sumaišius specialiame aprate indų ploviklį su sausu ledu, gaunami ilgai nesprogstantys muilo burbulai. Programos pabaigoje, vadovės iš kondensuoto pieno, persikinio jogurto ir sauso ledo pagamino ledų ir mus visus pavaišino.
<...>

Klasiokų įspūdžius užrašė Adrija Augulytė ir Goda Gaulytė
PARODA VILNIAUS ROTUŠĖJE Skaityti plačiau...
Mus pasiekė džiugi žinia, kad 3b klasės mokinės Lianos Angelinos Morozovos piešinys „Mano klasiokai“ eksponuojamas Vilniaus rotušėje. Birželio 1 dieną Vilniaus rotušėje atidaryta Nacionalinio Lietuvos mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“ geriausių darbų paroda. Viso konkursui buvo pateikti 648 darbai. Lianos piešinys pateko į respublikos geriausiųjų darbų 60 – tuką. SVEIKINAME LIANĄ su puikiu pasiekimu!!! Paroda eksponuojama Vilniaus rotušėje nuo birželio 1 dienos iki birželio 19 dienos. Kviečiame apsilankyti...
3b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Futbolo pamokėlės Skaityti plačiau...
Vaikų futolo treneris iš Dusetų - Rimas Vaitukaitis pirmų – antrų klasių mokiniams pravedė futbolo pamokėles. Trenerio tikslas – nuo kių mokslo metų pradžios mokyti žaisti futbolą mergaites. Mokiniams šios linkmos, patraukliai pritaikytos šio amžiaus vaikams pamokėlės labai patiko. Tai Tikimės, kad mergaitės susidomėjo ir drąsiai ateis į futbolo treniruotes. Belieka sekti informaciją.
Nijolė Ragauskienė
„Mes skubame užaugti“ Skaityti plačiau...
Į gausiai susirinkusių tėvelių, senelių, mažųjų draugų salę ryžtingai įžygiavo priešmokyklinių grupių mokinukai. Ilgai ir atsakingai ruošėsi šiai šventei būsimieji pirmokai. O jau ką išmoko, tai ir rimtai pristatė žiūrovams savo programėlėje. Per visus mokslo metus dalyvavę ugdomojoje veikloje mažieji mokinukai įrodė, kad geba ne tik raiškiai deklamuoti, puikiai dainuoti, linksmai šokti, bet ir skaityti, minti mįsles... svajoti apie pirmą klasę. O už pagalbą kraunant žinių, praktinių gebėjimų bagažą mažieji jaudinančiais dainos žodžiaias dėkojo tėveliams ir antroms mamoms – savo mokytojoms : Larijai, Jolantai, Daivai.
Į tave, o mokyklėle,
Gretai atskubėsim.
Nešini gražaiausią gėlę
Ir svajonių vėją.
Mokyklos direktorė Valerija Palivoda įteikė pažymėjimus liudijančius, kad mažieji mokinukai sėkmingai pasiruošė keliauti į pirmą klasę. Kasdieninė, kantri, bet kartu ir įdomi veikla, vadovaujant patyrusioms pedagogėms, išaugino ir brandžius vaisius. Pirmų klasių mokytojos visada taria padėkos žodžius savo kolegėms už tinkamai paruoštus pirmai klasei mokinius.
Prasidedant vasaros atostogoms linkime, kad jos būtų saugios, labai turiningos mokiniams, jų tėveliams ir mokytojoms.

Nijolė Ragauskienė
Nuotraukos Jekaterinos Kostygovos