REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Vasariškos pamokos Saloje Skaityti plačiau...
Kai už lango spindinti saulė kviečia į lauką, labai sunku sėdėti klasėje ir mokytis. Todėl Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 1 c klasės mokiniai ir tėveliai suorganizavo sportinę pažintinę išvyką į Zaraso ežero Didžiąją salą. Ši išvyka buvo planuojama iš anksto, nes mokytoja Regina Gecevičienė susitarė su šauniaisiais mokinių tėčiais, jog jie ves sporto pamokas Salos aikštyne. O tam reikėjo palankaus oro ir štai – jis jau čia.
Prieš nukeliaujant į salą, visi aplankė naują valtinę. Jos darbuotojai viską aprodė, papasakojo. Mokiniams labai patiko pasėdėti baidarėse ir pabandyti irkluoti.
O Saloje visiems užteko veiklos. Iš pradžių visi pasiskirstė pagal sporto šakas. Gytės tėtis pakvietė pasimokyti krepšinio. Majaus tėtis visus mokė paplūdimio futbolo. Vitos tėtis su mokiniais mokėsi judriųjų žaidimų ir karstymosi meno.
Po to visi vaikai mokėsi komandinių žaidimų: kaip formuoti komandą, draugiškai pasiskirstyti užduotimis, padėti vieni kitiems, siekti bendro tikslo. Gaivus oras, puikiai įrengtas sporto aikštynas – puiki vieta sportuoti ir džiaugtis nuostabia Zarasų gamta.
Po žaidynių, Kornelijos tėtis vaikams aprodė lynų trasas, naujai statomus nakvynės namelius.
Diena buvo šilta, visi pavargo, tad nusprendė pabraidyti ežere ir truputi atsigaivinti. Vaikai braidė labai ramiai ir tvarkingai, tik netikėtai atplaukė ežero undinėlės ir aptaškė visus nuo galvos iki kojų. Kiek džiaugsmo buvo, net visa Sala skambėjo!
Kol visi draugiškai užkandžiavo, dar pažaidė, pasportavo – ir išdžiūti suspėjo. Grįžo į mokyklą pavargę, bet laimingi. Sportas gryname ore yra sveika ir suteikia daug teigiamų emocijų. Ačiū mokytojai ir šauniesiems tėveliams, kurie nepagailėjo savo laiko ir taip smagiai su vaikais pasportavo.


Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos
1 c mokinių tėveliai.
Knygos kūrimo paslaptys Skaityti plačiau...
Svaigina oras sklidinas įvairiausių aromatų. Skuba iškeliauti pavasaris užleisdamas vietą atskubančiai vasarai. Artėja mokslo metų pabaiga ir lauktos atostogos.
Į paskutinę šiais mokslo metais vykusią valandėlę subėgo IVa klasės mokiniai su mokytoja Dalia Kukonenko. Įsikūrę lauko skaitykloje „Dvylika kėdžių“ prisiminė anksčiau sukurtą pasakojimą „Vilniaus atsiradimo istorija“. Džiaugėsi ir stebėjosi rankraštine knyga „Rūdžio, Pūkio ir Pilkučio nuotykiai“ – pasaką ir iliustracijas jai kūrė prieš metus, besimokydami trečioje klasėje. Vienas kitą pertraukdami prisiminė jų iliustruotą ritininę knygą apie Užgavėnes. Sklaidė leidykloje išleistas knygas. Vartydami gamtininko Selemono Paltanavičiaus knygą „Gamtos metų ratas“ su papildyta realybe keliavo metų laikais.
Aptarę kurtų ir matytų knygų rūšis kibo į darbą. Vieni rašė tekstą stengdamiesi nesuklysti, rengė antraštinį lapą, kiti klijavo viršelį, piešė iliustracijas – rengė rankraštinę knygą. Ja galės pasidžiaugti vasarą lankydamiesi bibliotekoje.
ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Pakalnutės suskambėjo Skaityti plačiau...
„Nuo saulutės ar nuo vėjo pakalnutės suskambėjo...“, – rašė apie kukliąsias gėles vaikų poetė Ramutė Skučaitė.
Vaikų literatūros skyriuje apsilankę Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2-4 klasių moksleiviai atsisveikindami su skubančiu išeiti pavasariu dalyvavo valandėlėje „Pavasaris ir žiedai“. Bandė įspėti atsineštų žydinčių augalų pavadinimus. Nors ir sunkiai susikaupdami klausėsi skaitomos pasakos „Pakalnutės“ ir vardijo išgirstų gėlių vardus. Pasakojo, kad namuose augina gėles, kurių pavadinimus jiems sunku įsiminti, tačiau kartais jas laisto ir ravi.
Kūrybinės užduoties metu moksleiviai kūrė atvirukus. Rinkosi popierių, klijavo įvairių formų vazas. Merkė pakalnučių stiebelius, kurie greitai pasipuošė baltais žiedeliais. Darbelius padovanos tėčiams, mamoms, kai kurie – sesėms.
Atsisveikino linkėdami gražios vasaros, kuri akimirksniu pralėks.

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė
Įspūdžiai po apsilankymo Zarasų rajono policijos komisariate Skaityti plačiau...
Kaip ir kasmet, balandžio mėnesį , Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariatas organizavo atvirų durų dienas Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2–4 klasių moksleiviams. Čia apsilankė apie 120 mokinių. Prevencijos poskyrio specialistai vaikams pasakojo apie naująjį policijos komisariato pastatą, patekimo į jį tvarką. Moksleiviams buvo parodytos laikinojo sulaikymo kameros, atpažinimo kambarys, bei automobiliai, šaudykla ir sporto sale. Kelių klasių moksleiviams kieme pasirodė kinologas su savo tarnybiniu šunimi. Viso susitikimo metu vaikai pareigūnams uždavinėjo daugybę klausimų, į kuriuos pareigūnai mielai atsakinėjo. Mokiniai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su policijos automobiliais, juose pasėdėti. Pareigūnai papasakojo, kada ir koks automobilis vyksta pagal iškvietimą, kokios priemones yra naudojamos.
Dėkojame už inicijuotą akciją „Atvirų durų diena“ bei organizacinius rūpesčius Zarasų policijos komisariato darbuotojams už nuoširdų priėmimą.Įspūdžiai po apsilankymo
Zarasų rajono policijos komisariate.
Pamokėlės ,,Saugus elgesys su elektra ir dujomis" Skaityti plačiau...
Paveikslėlyje matome hidroelektrinę. Joje gaminama elektra. Pasižvalgykime po didžiausią Lietuvos, Kruonio hidroelektrine. Įmonių grupė taip pat valdo šilumines ir dujinę elektrinę, vėjų parkus – juose taip pat gaminama elektra.
Didžiausia įmonė - ESO – rūpinasi tvarkingomis elektros linijomis ir dujų vamzdynais, kuriais elektra ir dujos atkeliauja iki mūsų namų. Pamėginkite atspėti, kiek tūkstančių kilometrų susidarytų, jei sudėtume visų elektros laidų Lietuvoje ilgį? Teisingas atsakymas maždaug 121 000 km. Tiek laidų užtektų tris kartus Žemę apjuosti.
Grupėje taip pat veikia įmonės, kurios rūpinasi energetinių įrenginių statyba ir remontu, taip pat turime įmonę, kuri rūpinasi klientų aptarnavimu. Kitos įmonės rūpinasi visų grupės įmonių kompiuteriais, pastatais ir transportu.
Mūsų darbuotojai, atliekantys remonto ir priežiūros darbus, turi ypatingas apsaugos priemones. Vaikai pasimatavo priemones. Diržai. Prie jų segamas karabinas, kuriuo tvirtinamasi prie stulpo. Pirštinės - guminės dielektrinės pirštinės. Pritaikytos darbui ir apsaugai nuo elektros srovės. Šalmas. Nagės – antbačiai, kurių pagalba lipama į stulpus.
Gal žinote, ką reiškia žodis elektra? Graikiškai elektron (ήλεκτρον) reiškia „gintaras“. Senovės Graikijoje buvo atrastas įsielektrinusio gintaro poveikis popieriaus skiautelėms ir dulkėms - traukti jas. Graikai pastebėjo, jog trinamas į audinį gintaras kibirkščiuoja ir ima traukti smulkias daleles jį patrynus sausa, ypač - vilnone medžiaga.
Žiūrėjome filmuką, kuriame vaikams pasakojama, kaip elektra atkeliauja į mūsų namus. Atlikome su vaikais Žybsiukės testą.
<...>

Tekstas ir nuotraukos
Adelijos mamytės Jurgitos
EKSKURSIJA Į MOLĖTUS Skaityti plačiau...
Gegužės 17 dieną 3a, 3b ir 3c klasių mokiniai išvyko į Molėtus. Atvykę į Molėtų astronomijos observatoriją susipažinome su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, astronautu darbu, jų naudojamais prietaisais bei stebėjimo būdais. Labai patiko gido Sauliaus paskaita salėje, kuri buvo iliustruota vaizdais iš kasdienio gyvenimo. Sužinojome, kad visas pasaulis ir viskas , kas jame yra, vadinasi visata. Tai visos žvaigždės ir planetos, tai Žemė su visais augalais ir gyvūnais, su viskuo. Mes gyvename planetoje, kuri vadinasi Žemė ir ji sukasi aplink žvaigždę, vardu Saulė. Tęsėme ekskursiją Molėtų skulptūrų parke bei žaidimų aikštelėje, bet ten neužtrukome, nes pradėjo smarkai lyti...Po pietų keliavome į Žalvario pramogų parką, kur mūsų laukė daug netikėtumų. Mus pasitiko gidas Algirdas su muzika ir šūviu iš patrankos. Šėlionės Žalvario parke prasidėjo. Vyko orientacinio varžybos, reikėjo surinkti kuo daugiau kamuoliukų parke. Po to susipažinome su parko objektais: Visatos kiaušiniu, Puntuku, Teleskopu, Didžiausiu Lietuvoje kreivų veidrodžių kambariu. Baimės faktoriaus zonoje susikaupę ėjome per Šreko upę ir mums pavyko. Parko darbuotojai ant laužo iškepė mums dešrelių. Draugiškai pasidalinę pietavome susėdę prie laužo. Buvo labai skanu, jauku ir gera. Pailsėję žaidėme žaidimus lauke: Timpuką, Sumo, boksą, bėgome su penkiavietėmis slidėmis. „Maudėmės“ kamuoliukų ir kempinėlių baseinuose. Šokinėjome ant batuto. Vyko vidaus žaidimai: elektroninis krepšinis, stalo tenisas bei „bokšto statyba“. Diskoteka Tvarte vyktų iki sutemų, bet reikėjo grįžt namo, nes rytoj į mokyklą.

3b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Nikitos mamos Irinos Šaranovos
ir Mijos mamos Ievos Cibulskienės
PIRMOKŲ ŠVENTĖ BIBLIOTEKOJE Skaityti plačiau...
Gegužės 16 d. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 1 c klasės mokiniai ir tėveliai šventė Šeimos dieną. Šį kartą pirmokų šventė vyko Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Mokytoja Regina Gecevičienė su mokiniais ilgai ruošėsi šiai dienai, tad šventė buvo nuostabi ir pilna staigmenų.
Bibliotekoje visus pasitiko svetingasis Zuikis Nulėpausis ir pakvietė į didžiąją salę. Čia vaikai, mokytojos Dianos Skvarčinskaitės vadovaujami, visiems dovanojo gražų koncertą. Skambėjo dainos, liejosi eilės mamoms, tėčiams, močiutėms ir seneliams... Ne vieno klausytojo akyse sužvilgo ašaros. Vaikai bučiniais, apkabinimais ir paveikslėliais apdovanojo atvykusius tėvelius ir, kad būtų smagiau, pakvietė visus pašokti ir pažaisti liaudiškų žaidimų.
Po koncerto, Zuikis pakvietė visus apsižvalgyti po gražias bibliotekos patalpas, susipažinti su jos siūlomomis paslaugomis, pasigėrėti nuostabiais vaizdais, kurie atsiveria nuo bibliotekos stogo. Kai kurie tėveliai ten tikrai nebuvo buvę.
<...>

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos
1c klasės mokinių tėveliai.
Nuotraukos Gintarės Laurikėnienės
Visa mokykla šoka Skaityti plačiau...
Pradžioje mokslo metų mūsų mokykla sutiko įsitraukti į respublikinį projektą „Visa mokykla šoka“. Šio projekto koordinatorė muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Visus mokslo metus per muzikos, šokio, kūno kultūros pamokas mokytojai mokė liaudies šokių ir ratelių. Šiandien į sporto salę rinkosi mokiniai, kurie mokėsi šokti liaudies šokius ir kurie norėjo juos išmokti pašokti. Liaudies šokiai rateliai šokami dainuojant ar pritariant liaudies instrumentams. Norisi pasidžiaugti pirmokų pasirodymais, kurie pašoko „Šiaudų batai“, „Klausė žvirblis čiulbuonėlis“, „Auskim sesutės abrūsus“, „Atvažiuoja dvi Daratas, „Garnys“, „Upytėlė teka“, antrokai šoko „Šiaučius kriaučius“, trečiokai parodė, kaip reikia šokti šokius „Abelytė“, „Trepsiukas“. .Priešmokyklinės grupės C mokiniai šoko „Sėjau rūtą, sėjau mėtą“ ir pabaigoje visi pasimokė nuotaikingą šokį „Saulą šviesi, saula brungi“. Smagu, kad mokiniai mokosi šokti ir dainuoti lietuvių liaudies dainas, šokti ratelius. Šis renginukas parodė, ką reikėtų ateityje organizuoti kitaip, kad renginys taptų dar patrauklesnis.


Nijolė Ragauskienė
Kapitono Flinto koncertas Skaityti plačiau...
Jau tradicija tapo kapitono Flinto pavarinis koncertas mūsų mokykloje. Linksmai pasiaust klausantis nuotaikingų kapitono dainų, dalyvauti linksmuose žaidimuose, mini konkursėliuose, gauti daug prizų... Šypsenos ir gera nuotaika liejosi per kraštus. Norintys galėjo nusipirkti ir Flinto kompaktą. Maloniai nustebino labai nuoširdi jaudinanti mokinių padėka asmeniškai kapitonui Flintui. Kiek gražių žodžių išsakė mokiniai po koncerto priėję prie artisto. Vadinasi dar jo koncerto sulauksim ir kitąmet. Jau geriau vieną kartą paklausyt, negu papasakot...


N. Ragauskienė
Dėmesio! Skaityti plačiau...
Meno mokyklos auklėtinių koncertas Skaityti plačiau...
Gegužės 11 dieena meno mokyklos auklėtiniai pakvietė pradinukus į pavasarinį koncertą. Didelė dalis mokinukų jau nuo pirmos klasės lanko meno mokyklos muzikos skyrių. Žiūrovai buvo sužavėti mažųjų muzikantų atliekamais kūriniais. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti įvairių muzikos instrumentų skambesį. Dauguma meno mokyklos mokinių dainuoja chore, lavina vokalinius gebėjimus. Neužilgo prasidės stojamieji egzaminai į įvairių specialybių klases. Matant ir ir girdint kaip puikiai geba groti pradinių klasių bendraamžiai, kaip profesionaliai atlieka kūrinius vyresniųjų klasių muzikantai – negali nesižavėti kruopštaus darbo rezultatais. Tikriausiai ne vienas pavydėjo scenoje grojantiems ir dainuojantiems. Beliko tik ryžtingai pasirinkti, kokiu instrumentu norėtų išmokti groti. Malonu, kad mažuosius muzikantus labai šiltai palaikė klasiokai, dėkodami dovanojo gėles, linksmas šypsenas, audringus plojimus. Juk be muzikos mūsų gyvenimas neišsivaizduojamas. Dėkojam Meno mokyklos pedagogams už kantrybę ir profesionalumą mokant vaikus ir skatinant juos giliau pažinti muzikos pasaulį.

N. Ragauskienė