REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Lietuvos ir Tito šventė Skaityti plačiau...
Ankstyvo antradienio ryto Vaikų literatūros skyriaus pirmieji lankytojai buvo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2-4 klasių mokiniai ir pedagogė Daina Borisevičienė.
Lankytojai žiūrėjo filmuką apie artėjančią Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Klausėsi bibliotekininkės skaitomo rašytojos Onos Jautakės kūrinio „Gimtadienis su Žvirbliu“. Aptarė Tito gimtadienio įspūdžius. Išvardinę Lietuvos valstybės vėliavos spalvas jas pritaikė kurdami atvirukus. Džiaugėsi, kad šiais darbeliais galės pradžiuginti mamytes, jas pasveikindami su artėjančia Kovo 8-ąja.
Išsirinkę knygeles į namus, pažaidę kompiuterinius žaidimus atsisveikino iki kito apsilankymo.


Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Pasitikrino lietuvių kalbos žinias Skaityti plačiau...
Jau ketvirtą kartą Valstybinės lietuvių kalbos komisijos rengiamuose Lietuvių kalbos dienų renginiuose dalyvauja Zarasų viešoji biblioteka. Vaikų literatūros skyrius į organizuojamą renginį kviečia Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtųjų klasių mokinius.
Kovo 7 d. į viktoriną-žaidimą „TAIP / NE?: Kalbos perliukai“ atvyko 4c klasės moksleiviai su mokytoja Laimute Lumbiene. Susiskirstę į komandas, dalyviai vykdė renginio vedėjos paskirtas užduotis. Rinko komandų pavadinimus, kapitonus. „Galvočių“ komandos kapitonu tapo Konstantin Čižikas, „Gudručių“ – Goda Borodulina, „Smalsiukų“ – Milena Semionovaitė.
Palinkėję vieni kitiems sėkmės, dalyviai laukė pirmųjų užduočių. Nesunkiai atsakę į klausimus apie Kalbos dienų organizavimą, apie santarviečių vartojamą kalbą, komandų atstovai skaitė greitakalbę. Prisimindami patarles rašė jų pabaigą, galūnes. Ilgiausiai paplušėti teko žargonus keičiant taisyklingais lietuviškais žodžiais ir netinkamai pavartotus lietuviškus žodžius pakeisti tinkamais. Atlikdami paskutiniąją užduotį – iš Česlovo Navakausko eilėraščio „Kiek stalas turi pavardžių“ išrinkdami būdvardžius, ištiestas virvutes papuošė Lietuvos vėliavos spalvų lapeliais.
Paskelbus Vertinimo komisijos suskaičiuotus komandų taškus paaiškėjo rezultatai. „Smalsiukų“ komandos žinios įvertintos 39, „Galvočių“ – 42,5, o „Gudručių“ – 46,5 taško.
Paklausti ar sunku buvo įveikti viktorinos užduotis, moksleiviai atsakė, kad buvo tikrai nelengva. Bet sutiko, kad kaip lietuvių patarlė sako „Mokslo ant pečių nenešiosi“.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Susitikimas su mokslininke Erika Neniškyte Skaityti plačiau...
Mokykla yra įsijungusi į žurnalisto ir Laisvės TV įkūrėjo Andriaus Tapino bei kompanijos „Už saugią Lietuvą“ projektą „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Šio projekto misija - kalbėtis su mokiniais apie pilietiškumą, galimybes visiems prisidėti prie valstybės kūrimo, padrąsinti sprendžiant jauniems žmonėms rūpimus klausimus, įkvėpti karjeros galimybėms, palaikyti motyvaciją mokytis ir siekti aukščiausių tikslų. Didelis dėmesys yra skiriamas atokesnėms šalies ugdymo įstaigoms. Savanoriškais pagrindais prie projekto prisijungė įvairūs žmonės, kurių didelė dalis yra plačiai žinomi visoje Lietuvoje.
Mūsų mokykloje lankėsi aktorė Kristina Savickytė, kuri susitikusi su trečių klasių mokiniais vedė edukacinę veiklą apie teatrą. Kovo 1 dieną su ketvirtų klasių mokiniais susitiko biochemijos mokslų daktarė Erika Neniškytė. Šiais metais vykusiame Lietuvos pramogų pasaulio apdovanojimuose „Žmonės 2019“ Erika Neniškytė tapo paskelbtos nominacijos „Metų mokslo žmogus“ nugalėtoja. Urtė Neniškytė – biochemijos mokslų daktarė, neuromokslininkė, studijavusi Vilniaus ir Kembridžo universitetuose, dariusi tyrimus Harvarde ir Europos Molekulinės biologijos laboratorijoje Italijoje. Mokykloje viešėjusi smegenų tyrimais užsiimanti mokslininkė labai patraukliai papasakojo apie žmonių smegenis, kuo skiriasi nuo gyvūnų smegenų, apie tyrinėjimo metodiką, apie save, kaip tapo mokslininke ir t.t. Klausytojams iškilo labai daug klausimų, kuriuos viešnia mielai atsakinėjo. Susitikimas vyko labai šiltai, ketvirtokai buvo labai smalsūs, žingeidūs. Tikimės, kad ir ateityje mokykloje lankysis žymūs ir įdomūs žmonės, kurie gali padrąsinti ir įkvėpti augančią kartą.

N. Ragauskienė
Užgavėnės Kaziuko mugėje Skaityti plačiau...
Kovo 5 d. mokykloje vyko KAZIUKO MUGĖ. Kas nepatingėjo, tas nesigailėjo, kad atvyko į mokyklą persirengęs tradiciniais Užgavėnių personažais ir pasiruošęs parduoti, pasiderėti, apsipirkti ir linksmai pabendrauti. Mokyklos fojė visų laukė išvykti pasiruošusi Morė. Norintys galėjo pasivažinėti aplink Morę neįprastom rogutėm. Į jos lagaminą sudėjo laiškelius, kuriuose parašė apie savo nevykusius darbus ir pasižadėjo, kad Šv. Velykas pasitiks tik su labai gerais darbais. Atsisveikindami berniukai ir mergaitės mielai fotografavosi su žiemine viešnia. O, kad žiema greičiau iškeliautų, mokinukai ragino skanduodami tradicinę skanduotę: „žiema, žiema, bėk iš kiemo!”. Gal ir nebegįš…, o gal? Visiems buvo smagu, nes prekiautojai pasistengė, kad nė vienas neišeitų tuščiomis. Prekių įvairumas ir jų pateikimas visus žavėjo ir stebino. Mugė šįkart vyko ne sporto salėj, o mokyklos koridoriuje… Gal kiek neįprastai, gal kiek buvo ir nepatogu prasibrauti ir prasilenkti su lankytojais, bet nepabandęs – nesužinosi, kaip sekančiais metais organizuoti, kad būtų patogiau ir geriau. Pasibaigus mugei klasėse vyko verslo pamokėlės, kurių metu buvo skaičiuojamas pelnas, išlaidos ir planuojama apie kitų metų prekių asortimentą.
Jau pavasaris, sniegas beveik ištirpo, beliko sulaukt parskrendančių paukščių.N. Ragauskienė
Užgavėnes Kaziuko mugėje Skaityti plačiau...
Saugūs ar saugesni Skaityti plačiau...
Zarasų viešoji biblioteka dalyvavo jau šešioliktą kartą Europos Sąjungoje rengiamoje Saugesnio interneto savaitėje, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Saugesnio interneto savaitę organizavo Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos su partneriais: asociacija „Langas į ateitį", Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Šių metų savaitės, vykusios vasario 4-9 dienomis, šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!". Savaitėje dalyvavo daugiau nei 120 šalių.
<...>

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Donato MERKIO ir Inesos DUMBRAVIENĖS
Mano tėvynė – Lietuva Skaityti plačiau...
Vasario 15 d. „Santarvės“ pradinėje mokykloje vyko šventinis koncertas skirtas Lietuvos valstybės Atkūrimo dienai paminėti. Koncerte dalyvavo ir smagiai visus žiūrovus pradžiugino Zarasų Meno mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Lietutis“, (vadovė Inga Zakarauskienė) ir trys jaunosios vokalistės: Ligita, Lauryna ir Rėja, (vadovė Violeta Cvirkaitė Bendelston). Koncertą vedė 3d klasės mokiniai, (mokytoja Alina Guntulienė). Mokyklos direktorė nuoširdžiai ir pasveikino mokyklos bendruomenę su valstybine švente, palinkėjo visiems rasti laiko geriems ir prasmingiems darbams, kurie kuo dažniau džiugintų šeimas, mokyklos bendruomenę ir įteikė Padėkos raštus klasėms dalyvavusioms mokyklos mokinių koliažų parodoje „Mažai kalba – daug pasako“, skirtoje Lietuvių kalbos dienom paminėti.Nijolė Ragauskienė
Nuotraukų autorė Loreta Mičiūnienė
Vėjo kelionė ir pramogėlės Skaityti plačiau...
„Rašiau rašiau / Rašiau rašiau, / Žodžius su šaukštu išmaišiau, / O kad atrodytų gražiau, / Raides išdaigom apkaišiau.“, – rašo rašytoja Violeta Palčinskaitė savo eilėraščių knygoje vaikams „Eilėraščiai iš namų“. Ši knyga – akcijos „Metų knygos rinkimai 2018“ knygų penketuko vaikams dalyvė.
Norėdami susipažinti su šios knygos personažais, vasario 14 dieną Vaikų literatūros skyriuje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Laimute Lumbiene. Smalsuoliai iš bibliotekininkės išgirdo įdomių poetės V. Palčinskaitės biografijos faktų. Spėliojo ir beveik įspėjo, kad poetė pirmąją knygą suaugusiesiems išleido būdama vos septyniolikos metų. Jos – trylikametės moksleivės, paskatintos poetės Janinos Degutytės pirmąjį eilėraštį išspausdino žurnalas „Moksleivis“.
<...>

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Manto Martinėno ir autorės
SVEIKINAME !!! Skaityti plačiau...
Vasario 7 d. mokyklos sporto salėje vyko rajono mokyklų pradinių klasių mokinių sportinių estafečių “Drąsūs, stiprūs, vikrūs” varžybos. Šiose varžybose nugalėtojais tapo mūsų mokyklos sportininkai.
Mokyklos garbę gynė ketvirtos klasės mokiniai ir juos varžyboms ruošė mokytoja Laimutė Lumbienė.
Sveikiname varžybų nugalėtojus ir linkime sėkmės zoninėse varžybose, kurios vyks kovo mėnesį Rokiškyje.


Nijolė Ragauskienė
„GAMTUKŲ“ pamoka Skaityti plačiau...
Mokykloje lankėsi Aplinkos Apaugos ministerijos profesionalūs neformaliojo švietimo specialistų grupė „GAMTUKAI“. Tai neformalaus ugdymo iniciatyvinis projektas pradinių klasių moksleiviams, kurio tikslas yra šiuolaikiškomis priemonėmis skatintinti jaunąją kartą pažinti gamtą ir ją saugoti. Veikla prasidėjo nuo trimačio filmo apie aplinką ir gyvąją gamtą peržiūros, kurį stebėjusiems mokiniams reikėjo užsidėti 3 D akinius. Reziumuojant filmukų peržiūrą mokiniai buvo palengva įtraukiami į pateiktos informacijos analizavimą. Žinių žaidime, kurį sudarė 5 rungtys - mįslės, susijusios su gamtos apsauga: „Rūšiavimo mįslė“, „Atliekų susidarymo mįslė“, „Energijos eikvojimo mįslė“, „Oro taršos mįslė“ ir „Vandens taršos mįslė“, mokiniai dalyvavo labai aktyviai. „Gamtukų labaratorijoje“ moksleiviams buvo demonstruojami 7 unikalūs praktiniai mokslo eksperimentai apie tai, kaip atsiranda žaibas, kaip atsiranda ir kas tai yra ugnis, kaip susiformuoja ir kas yra ledas, kaip susiformuoja rūkas ir kas yra vanduo. Visos veiklos metu mokiniai buvo skatinami reflektuoti. Už aktyvų dalyvavimą kiekvienam mokiniui buvo padovanotos dvi knygutės apie gyvąją ir negyvąją gamtą. Pamoko dalyviai buvo sužavėti mokslininko ir vedėjo žaismingumu ir profesionalumu.

N. Ragauskienė
Virtuali kelionė bibliotekoje Skaityti plačiau...
Keliauti, pažinti ir net sportuoti galima Vaikų literatūros skyriuje. Tai jau patyrė išbandę naujas bibliotekos paslaugas lankytojai. O Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokams antradienį čia vyko integruota kūno kultūros ir lietuvių kalbos pamoka.
Moksleiviai su mokytoja Danute Tumalovičiene keliavo interaktyviu dviračiu. Keliaudami susipažino su Zarasų, Utenos, Daugpilio ir Preili lankytinomis vietomis, kultūros, architektūros, istorijos objektais. Daugeliui jau buvo pažįstami Zarasų krašto maršrute esantys objektai: Salako bažnyčia, Sartų pakrantė, Antazavės dvaras ir Stelmužės ąžuolas, Šlyninkos vandens malūnas. Keliaudami kitais maršrutais stebėjosi pirmąsyk matomomis vietovėmis, statiniais. Mindami dviračio pedalus skaitė maršrutų objektų pavadinimus.
Važiuodami interaktyviu dviračiu keliautojai sekė savo ir draugų laiką. Zarasų krašto maršrutą greičiausiai įveikė Ugnė ir Oskaras, Utenos – Dominykas ir Oskaras, Daugpilio – Liana ir Viktorija, Preilių – Aronas ir Dominykas. Ištvermingesnės buvo mergaitės, Ugnė, Vilija, Liana susipažino su visais virtualiais maršrutais. Nuo moksleivių neatsiliko ir mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Moksleiviai atsisveikindami žadėjo apsilankyti su šeimos nariais ir draugais.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS