REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Kalba gimtoji lūposna įdėta Skaityti plačiau...
„Kalba, kuria kalbam ir kuria didžiuojamės, yra mūsų kalba“, – rašė poetas, dramaturgas Justinas Marcinkevičius. Lietuvių kalba ne tik bendravimo priemonė, ji – didžiausias tautos turtas, kurį reikia saugoti ir populiarinti. Lietuvos Respublikos Seimas pritarė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyvai skelbti Lietuvių kalbos dienas. Nuo 2016 metų vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje organizuojami renginiai, skirti lietuvių kalbos sklaidai, jos populiarinimui, prestižo didinimui.
Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
KAZIUKO MUGĖ Skaityti plačiau...
Pasitikdami kalendorinį pavasarį pradinukai kvietė į tradicinę Kaziuko mugę. Šaltukui spaudžiant visą savaitę dauguma mokinukų negalėjo ateiti į pamokas, bet turėjo gražaus laiko pasiruošti didžiajai prekybos šventei. Pakol trečiokai ruošė sporto salę mugei, dauguma prekeivių jau nekantravo užsiimti patogią prekeivio vietą. Eilinį kartą nustebino ir nudžiugino siūlomų prekių asortimentas. Ypač nudžiugo smaližiai, nes nuo tokio gausaus skanėstų pasirinkimo raibo akys ir tyso seilės. Šaunuoliai visi – ir prekeiviai, kurie išradingai siūlė dailiai paruoštas prekes ir pirkėjai, kurie gausiai apsipirkę džiaugėsi ir dėkojo mažiesiems verslininkams....Smagios muzikos fone malonu buvo derėtis, bendrauti, mėgautis tikros Kaziuko mugės dvasia. Valio! Jau pakvipo pavasariu…., nes su pavasario švente Kazys sveikina Tave!
Nijolė Ragauskienė
Svarbi informacija dėl mokinių pavėžėjimo Skaityti plačiau...
Varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ Skaityti plačiau...
Vasario 13 d. vyko rajono mokyklų IV klasių mokinių sportinių estafečių varžybos“Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ . Mūsų mokyklos I komanda tapo varžybų nugalėtoja. Mokinius treniruoja mokytoja Dalia Kukonenko. Kovo 3 d. IV klasių sportininkai savo vikrumą išbandys zoninėse varžybas, kurios vyks Rokiškyje. Palinkėkime mūsų komandai sėkmės!Nijolė Ragauskienė
Kaziuko mugė Skaityti plačiau...
Tarptautinio konkurso laureatai Skaityti plačiau...
Noriu širdingai padėkoti savo Darbštuoliams mokiniams ir puikiai pagalbininkų komandai. Dirbome apie du mėnesius – skaitėme P. Mašioto knygeles ( radome 7 savo ir miesto bibliotekose). Tekstuose ieškojome vaizdingų posakių, citatų... Kas tie posakiai, kokia čia liaudies išmintis „užkoduota“ padėjo išaiškinti lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Vasilijus Trusovas (mano mokiniai turi galimybę lankyti šio kūrybingo žmogaus neformalaus ugdymo užsiėmimus). Dėl raiškos formų diskutavome su meniškos sielos mokytoja Rasa Dičiūniene. Po to, atidžiai skaitėme konkurso nuostatus ir kūrėme iliustracijas. Išsiuntėme šešis darbus. Rezultatas: net keturi 3c klasės mokiniai tapo Tarptautinio konkurso Laureatais. Tai: Goda Borodulina, Darija Gerasimova, Maksim Zaikovskij, Kamilė Čiškauskaitė, o Vadim Bogomolnikov pelnė Padėką už meniškumą.
<...>

Laimutė Lumbienė,
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja
(nuotraukos straipsnio autorės)
Bendradarbiavimo tiltai Skaityti plačiau...
2018-02-19 Zarasų “Santarvės“ pradinėje mokykloje vyko kvalifikacinis seminaras „Tiltai iš pradinės į pagrindinę mokyklą: meninio skaitymo kokybės siekiniai ir aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas“. Seminaro tikslas - pateikti praktinės veiklos pavyzdžių ir teorinių žinių, modernių ir inovatyvių metodų bei būdų, kaip išugdyti raštingą, kūrybišką bei skaitantį mokinį pradinėje mokykloje; dalintis pedagoginio darbo patirtimi kaip dirbama su atnaujinta lietuvių kalbos pradinio ugdymo Bendrąja programa. Uždaviniai: Pasidalinti patirtimi apie meninio skaitymo naudą ir svarbą; Aptarti meninio skaitymo kokybę: patarimai renkantis tekstą ir reikalavimai skaitovui; Praktinės veiklos kaip dirbti su tekstu stebėjimas ir aptarimas; Parodyti lietuvių kalbos mokytojų bei pradinių klasių mokytojų bendradarbiavimo galimybes; Išklausyti Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokytojos ekspertės Danguolės Savičienės pranešimą ir aptarti stendinių pranešimų turinį; Susipažinti su autorine Danguolės Savičienės, Visagino „Verdenės“ gimnazijos, pradinio ugdymo mokytojos ekspertės metodinių priemonių paroda „Metodinės priemonės pradiniam ir specialiajam ugdymui. Diferencijavimo galimybės“.
<...>

Laimutė Lumbienė,
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja
(nuotraukos straipsnio autorės)
Mįslių ir minklių konkursas Skaityti plačiau...
Prieš Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą 3a klasėje vyko ,, Mįslių ir minklių“ konkursas. Mokiniai ieškojo, nagrinėjo ir kaupė mįsles, minkles apie Lietuvą, jos žmones, papročius bei miestus. Smagiai nusiteikę, susiskirstėme pagal Lietuvos vėliavos spalvas į komandas ir Lietuvos himnu pradėjome ,, Mįslių ir minklių“ konkursą.
<...>3a klasės mokytoja
Alicija Dumbravienė
100 posmų Lietuvai Skaityti plačiau...
Gera sugrįžti namo po kelerių metų nesimatymo ir kartu vėl smagiai padainuoti, pasidžiaugti, nustebti ir pasigrožėti, kaip išaugom... Atrodo tik vakar buvę „Santarvės“ pradinės mokyklos mokinukai padainavo išleistuvių dainą ir šiandien vėl stovi toj pačioj scenoj... Bet jau tokie išaugę, dailūs, besidžiaugiantys jaunystę, kūrybingi,....ir kartu švenčiantys Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų. Kaip vienoj draugiškoj šeimoj kartu dainavo, deklamavo 100 posmų Lietuvai! Mokyklos direktorė Valerija Palivoda sveikindama visą bendruomenę su Šimtmečio švente pasidžiaugė, kad mokykla yra šventiškai pasipuošusi, įteikė padėkos raštus visoms klasėms už sukurtą koliažų parodą. “Laimingas tas žmogus, kuris turi tėvynę, dar laimingesnis, kuris gali ir nori į ją sugrįžti.”- šiais prasmingais žodžiais kreipdamasi į į atvykusių svečių būrį diretorė padėkojo buvusiems mokiniams už prasmingą susitikimą Nepriklausomybės Šimtmečio šventės išvakarėse. Kartu su Pauliaus Širvio progimnazijos, “Ąžuolo” gimnazijos, “Santarvės” pradinės mokyklos mokiniais paruoštas koncertas nudžiugino ir nustebino ir žiūrovus,ir pačius dalyvius. Su neslepiamu susižavėjimu mažieji pradinukai klausėsi vyresniųjų brolių ir sesių dainų, kurias atliko solistai, ansambliai, kvartetai. - “Dainų dainelės” konkurso dalyviai. Kiekvieną svečių pasirodymą lydėjo susižavėjimo, palaikymo šūksniai ir audringos ovacijos… O mažieji mokyklos šeimininkai - ketvirtokai džiugino meninio skaitymo pasirodymais, liaudies šokiais, kuriuos pašoko folkorinio ansamblio “Čiūta”(vadovė D. Skvarčinskaitė) šokėjai ir 3b klasės mokiniai (mokytoja D. Tumalovičienė). Po koncerto mokyklos direktorė nuoširdžiai padėkojo koncero dalyviams ir muzikos mokytojai Dianai Skvarčinskaitei ir “Ąžuolo” gimnazijos muzikos mokytojui Gražvydui Gasparavičiui už mokinių paruošimą.

N.Ragauskienė
Su „Vyturiu“ visur Skaityti plačiau...
Moksleiviai smalsūs, tai nori išbandyti kuo daugiau jiems siūlomų bibliotekos paslaugų. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3 c klasės mokiniai su mokytoja Laimute Lumbiene į biblioteką atskubėję pasveikino darbuotojus su artėjančia švente. Pasidžiaugė pelnytai laimėtais įvairiais apdovanojimais dalyvaujant valstybės šimtmečiui skirtuose konkursuose.
<...>Zina ČERNOVIENE,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Karalius Mindaugas ir vienybė Skaityti plačiau...
Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui mokiniai stengiasi kuo daugiau sužinoti apie gimtosios šalies istoriją. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 1 a klasės moksleiviai su mokytoja Nina Aleknevičiene lankėsi Zarasų viešojoje bibliotekoje ir dalyvavo literatūros popietėje „Karalius Mindaugas ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis“.
Apžiūrėjo valstybės šimtmečiui parengtą knygų parodėlę. Besiklausydami bibliotekininkės skaitomo Dalios Dilytės kūrinio „Pasaka apie karalių Mindaugą“ sužinojo, kad galybė slypi vienybėje.
Mokiniai padainavę dainelę apie Lietuvos vėliavos spalvas, kūrė atvirukus. Klijavo vėliavos spalvų juosteles, geltonas, žalias ir raudonas tulpes. Nojus, Kotryna, Dominykas, Aliona sudėjo atvirukus į parodėlę „Geltona, žalia, raudona“. Deimantas, Martynas, Gabrielius, Lijana, Erikas, Danielius, Maksimas darbelius dovanos artimiesiems.
Pasidžiaugę žaislotekos žaislais, moksleiviai atsisveikinę iškeliavo.

Zina ČERNOVIENE,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Ninos ALEKNEVIČIENĖS