REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
PIRMOKAI DALYVAVO AKCIJOJE „TYLOS STEBUKLINGA VERSMĖ“ Skaityti plačiau...
2019 m. gegužės 6 d. Zarasų Santarvės pradinės mokyklos pirmokai dalyvavo akcijoje ,,Tylos stebuklinga versmė“. Akcijos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į triukšmo poveikį sveikatai bei formuoti vaikų suvokimą apie tylos naudą savijautai ir sveikatai. Užsiėmimų metu mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Regina Antipova matavo triukšmo lygį per pamokas (1a -38dB, 1b – 32dB, 1c – 26dB), pertraukas koridoriuje – 44dB, valgykloje – 52dB, sporto salėje – 55dB. Vaikai gavo užduotis - kortelių pagalba turėjo atpažinti triukšmą, vėliau išgirsti tylą, paskui polietileniniais maišeliais sukelti triukšmą, o klasių mokytojos tuo metu skaitė tekstą. Žaidė žaidimą „Diena ir naktis“. Vaikai noriai dalijosi savijauta, patirtomis emocijomis ir kaip sunku išgirsti informaciją dėl keliamo triukšmo klasėje. Pamokėlių metu mokyklos visuomenės sveikatos specialistė R. Antipova ir mokyklos psichologė Z. Aleksandravičienė mokinius supažindino su su tiesioginiu ir netiesioginiu triukšmo poveikiu žmogaus sveikatai, didžiausiais triukšmo šaltiniais, kurie trukdo mokytis, dirbti, poilsiauti ir kaip kenkia sveikatai. Aiškinosi, jog triukšmingoje aplinkoje būnant ilgainiui, pablogėja klausa, atmintis ir dėmesys, sumažėja protinis bei fizinis darbingumas, atsiranda nuovargis, galvos skausmas, svaigimas ir cypimas ausyse, kenkia širdies darbui. Mokiniai išvardino priemones kaip sumažinti triukšmą – tai svarbu sumažinti televizoriaus ar grotuvo garsą, išjungti nenaudojamą kompiuterį, triukšmingoje aplinkoje naudoti ausines, riboti muzikos klausymosi ausinukais laiką, netriukšmauti tylos zonose, dažniau pasivaikščioti po mišką ar parką. Diskusijos pabaigoje buvo aptarta, kaip kiekvienas mokinukas savo elgesiu, tiek pamokų, tiek pertraukų metu gali būti pavyzdžiu kitiems ir taip prisidėti kuriant tylesnę aplinką klasėje ir mokykloje.

Akcijos organizatorės: mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Regina Antipova, soc. pedagogė Viktorija Novodvorskienė ir psichologė Zita Aleksandravičienė.
Nuotraukos Z. Aleksandravičienės
Džiaugiuosi savo mokinių darbštumu Skaityti plačiau...
Džiaugiuosi savo mokinių darbštumu. Manau, kad tas džiaugsmas suspindėjo ir mokinių tėvelių širdyse, kai jie priėmė velykinius darbelius iš savo vaikų, o taip pat užaugintą tai progai gėlytę. Ačiū vaikams už jų norą stropiai dirbti, dirbti drauge ir pamatyti draugą, kuriam jie ištiesdavo pagalbos ranką.


Mokytoja A. Guntulienė
Velykinis koncertas Skaityti plačiau...
Prieš šv. Velykas folklorinio ansamblio „Čiūta“ vadovė muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė kartu su mokiniais vykdė projektą „Laukiam šv. Velykų“. Jo metu mokiniai mokėsi gaminti verbas, dainuoti dainas, marginti vašku kiaušinius, Baigiamasis projekto renginys buvo pristatytas velykinio koncerto „Margučiais atrieda Velykėlės“ metu. Vadovė kartu ansambliečiais žiūrovams priminė pagrindines velykinio laikotarpio tradicijas ir papročius, dainavo sutartines, grojo liaudiškais instrumentais. Džiugu buvo žiūrėti ir klausytis labai plataus velykinio dainų, žaidimų repertuaro. Folklorinio ansamblio „Čiūta“ ansambliečiai jungia įvairaus mokinių amžiaus grupes - nuo pradinukų iki gimnazistų. Atliekami kūriniai pasižymėjo profesionalumu, įvairumu, nes galėjo pasiklausyti pačių seniausių kanklių, dambrelio, ragelio skambėjimo, įvairių sutartinių melodijų. Žiūrovai žavėjos verbomis ir kiemo darželį primenančiu scenos papuošimu, ansambliečių scenine darna, žaismingumu, senovinių dainų tekstais. Mokyklos direktorė Valerija Palivoda dėkodama vadovei Dianai ir ansamblio dalyviams prisipažino, kad galėjo mintimis sugrįžti į savo vaikystę ir prisiminti laukiamų šv. Velykų nuotaiką. Po koncerto mokiniai galėjo smalsiai apžiūrinėti pintinėlėse besipuikuojančiai margučiais.

N. Ragauskienė
KARTU SMAGIAU Skaityti plačiau...
2019 m. balandžio mėn. 17 d. į Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos sporto salę sugūžėjo šios mokyklos priešmokyklinių grupių mokiniai su mokytojomis bei Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos vyresniųjų grupių vaikučiai su auklėtojomis. Čia vyko šventė „Kartu smagiau“. Skambant linksmai muzikai vaikučiai mankštinosi, šoko ir žaidė. Buvo daug linksmybių, staigmenų, pramogų bei įdomių užduočių! Kiekviena grupė buvo apdovanota prizais. Visi džiaugėsi, kad kartu yra smagiau!


Priešmokyklinės grupės mokytoja
J. Bagdonavičienė
Nuotraukos autorės
Mano pirmoji knygelė Skaityti plačiau...
Antradienio rytą Vaikų literatūros skyriuje Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IA klasės pirmokėliai kūrė savo pirmąsias knygeles. Pirmiausiai išklausė bibliotekininkės aiškinimo apie antraštę, autorystę, kur ką rašyti. Pasiruošę labai kruopščiai rašė knygelės pavadinimą, jį dekoravo, iliustravo viršelį. Rašė paslaptingąjį © ženklą, po jo savo vardus ir labai nudžiugo sužinoję, kad tapo knygelių autoriais.
Pirmosiose knygelėse tekstų nėra, jose piešinėlių pasaka apie artėjančią Velykų šventę.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ Skaityti plačiau...
Šiemet, minint „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetį, „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą transformuoti, išplėsti ir pakviesti visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ. Mūsų Zarasų Santarvės pradinė mokykla prisijungė nuo kovo 11d. iki balandžio 12d. Buvo organizuojamos ir vykdomos veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Su patyčiomis dirbame visus metus, tačiau šį mėnesį „Vaikų linija“ kvietė labiau sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus. Šiuo laikotarpiu vyko nemažai naudingų ir įdomių veiklų: netradicinės 1-4 klasių valandėlės bei pokalbiai apie patyčias integruoti į pamokas. Mokyklos pedagogėms buvo pateiktas rekomendacinis Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2019“ veiklų kalendorius, skirtas kiekvienai savaitei. Klasių mokytojos aptarė su mokiniais siūlomų veiklų temas: „Draugai“, „Kaip padėti draugui“, „Ką daryti kai man.... liūdna, pikta, baisu“, „Kaip atpažinti patyčias“ ir „Geros išeities taisyklės“. Klasėse buvo vykdoma akcija „Pagauk gerą darbą“ , kurios tikslas buvo daryti gerus darbus šalia esantiems – pastebėti, kam reikia pagalbos, ir imtis veiksmų, tokiu būdu mokantis prisiimti atsakomybę už savo aplinką. 3d klasėje atsirado šeši gerų darbų „darytojai“: Eimantas Alaunė, Adelija Buliginaitė, Paulina Maldauskaitė, Dovilė Narbutaitė, Šarūnė Kavaliauskaitė, Urtė Bagdanavičiūtė.
<...>

Renginio organizatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Skelbimas Skaityti plačiau...
Edukacinė pamoka „Ropliai“ Skaityti plačiau...
Mokykloje dvi dienas vyko edukacinės pamokėlės „Ropliai“. Jas pristatė ir vedė Palangos mini zoologijos sodo darbuotojas Tomas. Žaismingai ir informatyviai edukatorius pasakojo apie šaltakaraujus roplius gyvenančius Lietuvoje ir pasaulyje. Pamatyti gyvai ir dar palaikyti rankose žaltį, smaugliuką yra įspūdingiau, nei pažiūrėti į paveikslėlį ar filmuką.
Praeitais mokslo metais mokykloje vyko analogiškos edukacinės pamokėlės apie nariuotakojus. Tai puiki galimybė pasaulio pažinimo pamokėles paįvairinti sužinant informaciją, kurią pateikia šios srities specialistai.N. Ragauskienė
Kurkim pasaką kartu Skaityti plačiau...
Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti...“, – rašė Kęstutis Kasparavičius kreipimesi, skirtame Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šiais, 2019 metais, Lietuva tapo Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Jos vardą garsins šalia žymiausių pasaulio vaikų literatūros kūrėjų, rašiusių kreipimąsi ir piešusių plakatus įrašytas rašytojo ir dailininko, apdovanoto įvairiomis Lietuvos ir pasaulio nominacijomis Kęstučio Kasparavičiaus vardas.
Tarptautinė vaikų knygos diena, švenčiama balandžio 2-ąją, kai gimė garsusis danų rašytojas pasakininkas Hansas Christianas Andersenas. Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje šiai dienai skirti renginiai vyko beveik dvi savaites.
<...>

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Kultūrinė vaikų saviraiška ir lėlių teatras Skaityti plačiau...
Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko seminaras savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams, dirbantiems su vaikais. Seminarą rengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendindama projektą „Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai“. Seminare dalyvavo Zarasų rajono bibliotekininkai ir svečiai iš Anykščių bei Ignalinos viešųjų bibliotekų ir teritorinių padalinių.
Seminaro lektoriai pristatė trumpą lėlių teatro raidos apžvalgą įvairiais istorijos laikotarpiais, akcentavo pirmųjų lėlių teatro pasirodymų Lietuvoje reikšmę vaikų ir suaugusių žiūrovų ugdymui. Klausytojams įsimintinas buvo faktas apie 1936 metais gegužės šeštąją Kaune vykusį pirmąjį profesionalų lėlių spektaklį „Silvestras Dūdelė“. Lėles šiam spektakliui sukūrė dailininkas Stasys Ušinskas. Pranešimų metu buvo demonstruojamos penkių skirtingų lėlės valdymo technikų būdu pagamintos lėlės, aptartos jų gaminimo subtilybės bei vaidinimo turinio išraiškos galimybės. Įgytos žinios atvers platesnes galimybes vaikų meninei saviraiškai per įvairias lėlių teatro rūšis bibliotekose.
<...>

Renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Parengė Vidmina ALUBECKAITĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Zinos ČERNOVIENĖS
Matematikos olimpiados rezultatai Skaityti plačiau...
Kovo mėn.19 dieną mokykloje vyko trečių ir ketvirtų klasių mokinių mokyklinė matematikos olimpiada. Joje dalyvavo 19 mokinių iš ketvirtų klasių ir 22 mokiniai iš trečių klasių. Viso savo jėgas bandė 41 mokinys. Ketvirtų klasių tarpe sėkmingiausiai spręsti uždavinius sekėsi 4a ir 4c klasių mokiniams: Pirmąją vietą užėmė Lėja Zajančkauskaitė (4a kl.), antroji vieta atiteko Dovydui Pusliui (4a kl.), trečiąją vietą užėmė Valentina Malinauskaitė (4a kl.) ir Kamilė Čiškauskaitė (4c kl.) Šias mokinius moko mokytojos Alicija Dumbravienė ir Laimutė Lumbienė.
Trečių klasių tarpe sėkmė lydėjo 3d klasės mokinę Adeliją Bulyginaitę (mokytoja Alina Guntulienė), antroji vieta atiteko 3a klasės mokinei Marijai Šipelytei ir trečioji vieta atiteko 3a klasės mokinei Emai Urbietytei (mokytoja Inga Vainiūnienė).
Į rajono mokyklų matematikos olimpiadą vyko septyni ketvirtos ir šeši trečios klasės matematikai. Užduotis rajono matematikos olimpiadai ruošė Lietuvos pradinukų matematikos olimpiados pedagogų kamanda, kuri vadovauja Gabių vaikų akademijai. Uždavinukai olimpiados dalyviams buvo parinkti gan sudėtingi, verčiantys ilgiau ir nuosekliau mąstyti.
Mūsų mokyklos mokinukai vertai apgynė mokyklos garbę, užimdami visas tris prizines vietas. Ketvirtų klasių tarpe pirmąją vietą iškovojo Lėja Zajančkauskaitė, antroji vieta atiteko Dovydui Pusliui, trečiąją vietą užėmė Donatas Andrijauskas (mokytoja Laimutė Lumbienė). Trečių klasių mokinių tarpe sėkmė lydėjo 3a klasės mokinį Motiejų Vaitkevičių, antrąją vietą užėmė 3a klasės mokinė Ema Urbietytė, (mokytoja Inga Vainiūnienė), trečiąją vietą iškovojo 3d klasės mokinė Adelija Bulyginaitė .
Vertinimo komisijos nutarimu į respublikinę pradinukų matematikos olimpiadą deleguojami pirmąsias vietas užėmę mokiniai. Šį teisė suteikta Lėjai ir Motiejui.
Dėkojame, džiaugiamės ir sveikiname visus mokyklinės ir rajono matematikos olimpiadoje dalyvavusius mokinius. Didžiuojamės sėkmę patyrusiais mokiniais. Šiltus padėkos žodžius tariame mokytojoms, kurios skiepija meilę matematikai ir moko sprendimo gudrybių ne tik per pamokąs bet ir neformaliojo ugdymo užsiėmimų metu. Prie ketvirtos klasės mokinių sėkmės ypatingai prisidėjo mokytoja Danutė Tumalovičienė. Su trečių klasių mokiniais papildomai uždavinius gvildena mokytoja Inga Vainiūnienė. Tad Lėjai ir Motiejui linkime kuo geriausios sėkmės respublikinėje olimpiadoje, kuri vyks balandžio mėnesyje.

N. Ragauskienė