REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
NUOTOLINIO DARBO ORGANIZAVIMO INFORMACIJA IR REKOMENDACIJOS Skaityti plačiau...
NUOTOLINIO DARBO ORGANIZAVIMO INFORMACIJA IR REKOMENDACIJOS

Kovo 13 dieną mokiniams prasidėjo pavasario atostogos. Mokyklos mokytojai dirba nuotoliniu būdu, ruošiasi šiam darbui su mokiniais nuo kovo 30 dienos. Mokykloje yra minimalus kiekis darbuotojų. Tėvelių, mokinių ir kitų bendruomenės narių taip pat prašome į mokyklą neiti ieškoti vadovėlių, pratybų ar kitų priemonių. Visais klausimais, susijusiais su tolesniu mokymusi, Jus informuos klasių mokytojai elektroninio dienyno TAMO pranešimais ar kitomis komunikacijos priemonėmis. Kitiems mokyklos pedagoginiams darbuotojams taip pat galite skambinti ar rašyti TAMO dienyne ar elektroniniais paštais.
Dirbdami nuotoliniu būdu pedagogai užsiima savišvieta, rengia metodines priemones, planuoja būsimas ugdomąsias veiklas, kurias vykdys nuotoliniu būdu, išklauso pasiūlytus seminarus dėl nuotolinio darbo organizavimo panaudojant įvairias platformas, domisi šiuolaikinėmis švietimo inovacijomis ir aktualijomis, rengia individualias ir diferencijuotas užduotis mokiniams ir kt.
Šiuo metu ruošiamasi nuotolinio mokymosi proceso įgyvendinimui.
(Kovo 13-27 dienomis užduotys nuotoliniu būdu atostogaujantiems mokiniams nebus siunčiamos.)
Mokyklos administracija ir personalas dirba nuo 8.00 iki 16.00 val.
Kitu laiku mokykla bus užrakinta. Bendravimas vyks nuotoliniu būdu:
Direktorė: tel. 861215262,
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui: tel.860115483
Mokyklos raštinė: tel. 838551904
Bendras mokyklos el. paštas: santarves.mok@zarasai.lt
TAMO dienyno administratorius: tel.860037474, el.paštas: s.bartaska@gmail.com

Rekomenduojamos veiklos namuose:
• Nemokamai naudokitės „EDUKA klase“ karantino metu. Prisijungti galite „EDUKA klasėje“ https://klase.eduka.lt/.
• EMA informuoja, kad visų mokyklų mokytojai ir mokiniai www.emapamokos.lt turiniu galės naudotis nemokamai ir neribotai jau nuo kovo 12 dienos.
*Apie pasirinktą Jūsų klasei mokymosi platformą Jus informuos klasių mokytojai elektroninio dienyno TAMO pranešimais ar kitomis komunikacijos priemonėmis.
• Įvairiausios el. mokymo priemonės https://www.upc.smm.lt/ekspertavimas/smp/

Rekuomenduojama informacija mokinių tėveliams:
• Ruošiantis mokytis nuotoliniu būdu, prašom aktyviai bedrauti su klasės mokytoja Jums priimtinu būdu.
• Mokytis drauge su vaikais paruoškite tinkamą mokymuisi aplinką.
• Sudarykite vaikams sistemingą dienos darbotvarkę, (fizinis aktyvumas, žaidimai, bendra veikla namuose, įprastinių pareigų vykdymas yra būtinas protinei ir socialinei veiklai).
• Padėkite mokytojams įjungti vaikus į nuotolinį mokymą, pasiteiraukite, kokias užduotis turi atlikti, pasidomėkite, kaip vaikams sekasi.


Rekomenduojama informacija mokytojams:
* Derinkite mokinių mokymuisi skirtas skaitmenines ir kitas turimas informacines priemones.
* Informuokite mokinių tėvelius, kad būsime pasiekiami susitartu būdu nuo 8.00 val iki 13.00 val. (Pamokos pagal dienos tvarkaraštį).
* Apmąstykite vertinimą nuotoliniu būdu . Jis turi būti aiškiai suprantamas mokiniams ir mokinių tėveliams. Svarbu fiksuoti, kad vyksta aktyvi veikla bendraujant su mokiniais.
* Sėkmingas nuotolinis mokymas įmanomas tik aktyviai bendraujant su mokinių tėveliais.

Sekite mokyklos administracijos informaciją
Svarbi informacija Skaityti plačiau...
Gimtųjų žodžių apkabintas Skaityti plačiau...
Gimtųjų žodžių apkabintas,
Aš gyvas kalboje.
Sakau: esi man, kaip žibintas
Pasaulio tamsoje.
Kas moka žodį – randa kelią
Visur ir visada. (Justinas Marcinkevičius)
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30 - metį mokyklos bendruomenė nusprendė paminėti prie apžvalgos rato Zaraso ežero pakrantėje. Įspūdinga mokinių eisena atkreipė daugelio zarasiečių dėmesį. Ši vieta esanti šalia Zarasų krašto muziejaus, buvusios gimnazijos pastato byloja apie zarasiečių siekį būti laisvais, kalbėti lietuvių kalba, didžiuotis savo praeities istorija, žavėti gamtos grožiu. Šalia plevėsuojančios trispalvės išsirikiavę pradinukai iškilmingai sugiedojo Tautinę giemę. Mokyklos direktorė Valerija Palivoda pasveikino visus su džiugiu istoriniu įvykiu. Atkreipė dėmesį, kodėl svarbu džiaugtis ir didžiuotis savo krašto istorija, žmonių nuopelnais, prisiminti savo tėvų, senelių siekį būti išsilavinusiais, dorais ir darbščiais žmonėmis. Kovo 10 dieną minėjom Justino Marcinkevičiaus 90 metų gimimo sukaktį. Poeto eiles skaitė muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Trečiokė Aliona atliko dainą “ Duonelės žodžiai”, o ketvirtokė Goda padainavo “Mano Vytis ir trispalvė”. Visus mokinius suvienijo daina “Čia gimtinė Lietuva”. Po žvalgos ratą išsiskirstę mokiniai sukomponavo simbolinę “Tautos žiedo” kompoziciją, kurią įamžino nuotraukose tėveliai, praeinantys ir pravažiuojantys zarasiečiai.

N. Ragauskienė
Dėmesio!!! Skaityti plačiau...

Siekiant sustabdyti viruso plitimą pakeistas mokinių atostogų grafikas:

Nuo 2020 m. kovo 13 iki kovo 27 d. yra mokinių pavasario atostogos.


Ministro įsakymas


Pagarbiai
Mokyklos administracija
Geografijos olimpiada “Mano Gaublys” Skaityti plačiau...
Lietuvos geografijos mokytojų asociacija kovo 3 dieną organizavo „Pasaulio pažinimo” olimpiadą 2-4 klasių mokiniams. Renginys išlaikė olimpiados MANO GAUBLYS statusą. Olimpiada buvo organizuojama kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru.
Olimpiados tikslas: skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos ir pasaulio pažinimu ir šio mokomojo dalyko populiarinimu pradinėse mokyklose.
Mūsų mokykloje norą dalyvauti olimpiadoje pareiškė 49 antrų – ketvirtų klasių mokiniai. Susumavus rezultatus antrų klasių mokinių tarpe sėkmingiausiai pasirodė 2a kl. mokinės: Tėja Černovaitė ir Kotryna Gelūnaitė. Antroji vieta atiteko 2a kl. mokiniams: Airidai Augulytei, Domantui Stunžėnui ir Kristupui Gelūnui. Trečioji vieta atiteko Dariui Kuosai. Trečiųjų klasių tarpe pirmoji vieta atiteko 3 b kl. mokiniui Ugniui Viartui ir 3c kl. mokiniui Juliui Ledzinskui. Antrojio vieta skirta 3b kl. mokiniui Ovidijui Ponyčiui. Trečioji vieta atiteko 3b kl. mokiniui Osvaldui Šostak. Ketvirtų klasių tarpe daugiausiai teisingų atsakymų pateikė 4 c kl. mokinė Goda Kasparavičiūtė ir 4a kl. moknys Simonas Novadvarskas. Antroji vieta skirta 4a kl. mokiniui Motiejui Vaitkevičiui. Trečiąją vietą iškovojo 4a kl. mokinė Marija Šipelytė ir 4b kl. mokinė Julija Rumbaitė. Sveikiname olimpiados nugalėtojus ! Dėkojame visiems mokiniams, kurie nepabūgo išbandyti savo žinių bagažo. Džiaugiamės mokytojų rūpestingumu skatinant mokinius domėtis geografijos žiniomis.

N. Ragauskienė
MAŽIAUSIEJI MOKĖSI SUPRASTI IR TINKAMAI IŠREIKŠTI SAVO JAUSMUS Skaityti plačiau...
Mokykloje vaikai praleidžia daug laiko. Natūralu, kad kyla įvairių bendravimo iššūkių. Paskutinę vasario savaitę mūsų priešmokyklinukai ir pirmokai kartu su mokyklos psichologe Zita Aleksandravičiene mokėsi emocinio raštingumo: pažinti ir įvardinti jausmus bei atsakyti į dažniausiai užduodamą klausimą „kaip tu jautiesi?“.
Emociškai vystytis vaikams padeda aplinkiniai žmonės – tėvai, mokytojai, bendraamžiai, draugai. Suaugusiems svarbu suprasti, kad ne visko vaikai gali išmokti savaime, automatiškai. Neretai suaugusieji būna nepatenkinti netinkamu vaikų elgesiu ar stipria emocijų raiška. Taigi mokiniai naudojasi tokiais įgūdžiais, kuriuos turi. Suaugusiesiems svarbu mažiau reikalauti teisingų reakcijų, o dažniau kelti sau uždavinį įgalinti vaikus reaguoti kitaip, parodyti savo pavyzdžiu, kaip galima kalbėti apie jausmus, įvardinti savo poreikius, nusiraminti apėmus stiprioms emocijoms. Netinkamai išreiškiamas pyktis dažnai sukelia konfliktus, todėl svarbu nepamiršti, jog pyktis – natūralus jausmas, tik reikia mokėti jį reikšti tinkamais būdais. Psichologė vaikus supažindino ir vaizdžių priemonių pagalba pademonstravo pykčio valdymo technikas bei metodus.
Kyla klausimas ar suaugusiųjų reikalavimai slėpti tam tikras savo emocijas, jų nedemonstruoti, nepasiduoti emocijoms neverčia vaikų daryti išvadų, kad tam tikri jausmai yra nepageidaujami? „Liepti vaikui nepykti, tvardytis, nerodyti emocijų – dažna suaugusiųjų klaida. Kilusios, bet neišreikštos jos niekur nedingsta, linkusios kauptis ir žmogų ilgainiui gali net susargdinti, trikdyti vaikų emocinį vystymąsi. Reiktų atskirti du dalykus. Visų pirma, būtina suvokti, jog visos emocijos yra geros ir reikalingos, negalime jų pasirinkti. Jos tiesiog kyla, ir tai yra natūrali buvimo žmogumi dalis. Tačiau galime rinktis tai, ką darysime su tomis emocijomis. Kilus pykčiui, galėtume mesti kokį nors daiktą į sieną, rėkti ir įžeidinėti kitą arba galime tam žmogui, kuris mums sukėlė pyktį, įvardyti, kad man nemalonu. Svarbu impulsyviai nepasiduoti kilusiai emocijai ir leistis būti jos užvaldomam. Psichologė mokė vaikus pastebėti ženklus, kurie rodo, kad jie pradeda pykti, mokė naudoti tuos ženklus kaip signalus, sakančius, kad jau yra laikas naudoti išmoktą pykčio valdymo strategiją.
Vaikai, išmokę tinkamai tvarkytis su savo emocijomis, lengviau susikaupia, užduotis atlieka iki galo, lengviau dirba komandoje, labiau mėgiami aplinkinių, lengviau susidoroja su kasdieninėmis stresinėmis situacijomis, kuria sėkmingus ryšius su aplinkiniais.

Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Kalba – didžiausias žmogaus turtas Skaityti plačiau...
„Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti.“ – rašė kalbininkas Jonas Jablonskis.
Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Lietuvių kalbos institutas, Švietimo, mokslo, sporto bei Kultūros ministerijos ir kt. organizacijos jau penktus metus vasario 16 d. – kovo 11 d. rengia Lietuvių kalbos dienas. Jų tikslas – skatinti lietuvių kalbos sklaidą Lietuvoje, užsienyje telkti lietuvių bendruomenes, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, kelti lietuvių kalbos prestižą.
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje kasmet lietuvių kalbos dienoms paminėti rengiamos viktorinos, žaidimai, spaudinių parodos.
Vasario 26-27 dienomis organizuotuose žaidimuose-viktorinose „Lietuviškas žodi, suskambėk“ ir kovo 4 dieną vykusioje viktorinoje „Moki žodį – žinai kelią“ dalyvavo Zarasų „Santarvės“ IV d kl ir III a, III b, III c, III d klasių moksleiviai su pedagogėmis Alina Guntuliene, Rasa Dičiūniene, Dalia Būgiene, Regina Gecevičiene, Galina Razmanavičiene.
Dalyviai susiskirstę į komandas ir jas pavadinę įvairiausiais pavadinimais – „Lietuvių mergaitės“, „Žaibai“, „BC 2020“, „Lietuvos liepsna“, „Čempionai“, „Kiaulė voras“, „Lietuviai“, „Lietuvaičiai“ suko galvas atlikdami vieniems lengvesnes, kitiems gal ir sunkokas užduotis. O jų buvo nemažai ir įvairių. Reikėjo įminti mįsles, patarlėse įrašyti trūkstamus žodžius, iš pabirusių žodžių sudėti priežodį. Poeto Č. Navakausko eilėraštyje „Kiek stalas turi pavardžių“ ieškoti būdvardžių. Sakiniuose surastas svetimybes pakeisti lietuviškais žodžiais, nesuklysti skaitant greitakalbes.
Atliekant kūrybinę užduotį iš knygų „Rusų-lietuvių patarlės“, „Vokiečių-lietuvių patarlės“, „Norvegų-lietuvių patarlės“ teko išsirinkti patikusią patarlę ir ją užrašyti ant kuriamo skirtuko. Kiti dalyviai rinkosi patarles apie kalbą ir jas rašė ant savo kuriamų skirtukų, puošė juos.
Įvertinus komandų atliktų užduočių rezultatus paaiškėjo, kad vieniems dalyviams geriau sekėsi minti mįsles, kiti žinojo daugiau patarlių, priežodžių, svetimybes gražiais lietuviškais žodžiais pakeitė visos komandos. Kai kuriems jaudulys šiek tiek trukdė sklandžiai perskaityti greitakalbę, bet visi labai stengėsi kuo taisyklingiau atlikti visas užduotėlės. Visi norėjo būti gerais lietuvių kalbos žinovais.
Iš sukurtų skirtukų Vaikų literatūros skyriuje parengta paroda „Kalba – didžiausias žmogaus turtas“.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Vitos Juškėnienės
Šaunuolės! Skaityti plačiau...
Noriu pasidžiaugti, kad iš 8000 mokinių, dalyvavusių Tarptautiniame olimpiados ,,KINGS“ finale atliekant užduotis, sėkmė nusišypsojo 4d klasės mokinėms: Šarūnei Kavaliauskaitė, Paulinai Maldauskaitei, Urtei Bagdonavičiūtei ir Adelijai Bulyginaitei..
Jos buvo apdovanotos II ir III lygio diplomais, prisiminimo dovanėlėmis. Mergaitės parodė puikias žinias iš lietuvių kalbos., matematikos, pasaulio pažinimo, anglų kalbos dalykų.
Linkiu mokinėms sėkmės, stebinant savo žiniomis ir noru tobulėti.
Mokytoja-metodininkė Alina Guntulienė
BASEINE Skaityti plačiau...
Vasario 28 dieną po anglų kalbos pamokėlės 1B klasės mokiniai išsiruošė į baseiną. Pasikartoję saugaus eismo ir saugaus elgesio baseino lankytojų taisykles jautėmės pasirengę veiklai. Mus pasitiko dėdė Sigitas, kuris padėjo berniukams baseine. Atvažiavo pagalbon Adrianos ir Kajaus mamytės. Mokėmės plaukti ir padėti viens kitam. Mes baseine lankomės ne pirmą kart, todėl jau yra rimtų rezultatų: Paulius, Kajus ir Benas plaukia savarankiškai. Vėjūnė, Dagnė, Simonija ir Rugilė jau bandė plaukt be pagalbinių priemonių. Stengiasi ir džiaugiasi visi mokiniai. Vieniems patinka saunos pirtelė, kitiems garinė, o daugumai džiakuzi, kur galima pailsėti ir atsipalaiduoti. Padėkoję baseino darbuotojams už malonų bendravimą ir paslaugas skirstėmės namo…Nuoširdus ačiū Tėveliams už pagalbą ir supratimą veiklos metu.Veiklą aprašė 1B kl. mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos Adrianos mamos.
Užgavėnės Skaityti plačiau...
Belaukiant Morei Užgavėnių šventės pradėjo žaliuoti žolė, pražydo darželiuose snieguolės, sodo pakraštyje smalsiai dairosi tulpių ir krokų daigeliai. O sniego gal dar ir norėtųsi pamatyti, paslidinėti, čiūžtelėti rogutėmis nuo kalniuko, ...bet šiais metais Morė sniegu nelepino. „Žiema, žiema, atnešk sniego!“ - taip kvietė pirmokai nuo pat ankstyvo ryto triukšmaudami prie Morės mokyklos fojė. Gal ateis pažiūrėt, kas ten taip trankiai šoka, gal privilios skanus blynų kvapas...? Mokiniai smagiai šventė Užgavenes klasėje, koridoriuje . „Daktarai“ nuo koronoviruso visiems dalino virusus naikinančius vaistus, dezinfekavo nuo tinginystės ir piktumo. Septynios savaitės liko iki Šv.Velykų... laikas pasikeist, atsiprašyt, ugdyti valią susilaikant nuo bereikalingų žodžių, kalbų, nedorų darbų. Į lagaminą iškeliaujančiai Morei mažieji mokinukai sudėjo blogų darbų sąrašus, pasiryžimus ir atsiprašymus. Gal kiekvienam būtų ne pro šalį apvalyt mintis, gražiais ir prasmingais darbais džiuginti save ir kitus....Šiandien pašeliokim, o rytoj Gavėnios pradžia, Pelenų diena....

N. Ragauskienė
VASARIO 16 – oji – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA Skaityti plačiau...
Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti.
Mūsų mokyklos pradinukai Vasario 16 dienos minėjimą nusprendė paminėti ypatingai, nes ji sutapo su vis populiarėjančia Valentino diena… Mokyklos kieme trispalvėm vėliavėlėm pažymėti Lietuvos valstybės žemėlapio konturus ir jo vidų užpildyti trispalvėm širdelėm. Kiekvienas jaunesniojo amžiaus mokinukas prieš šventę gamino trispalvę vėliavėlę, o vyresnieji gamino trijų spalvų širdeles. Susirinkusius mokinius šiltai pasveikino mokyklos direktorė, pabrėždama neįkainojmą laisvės reikšmę žmogui ir valstybei. Skambant dainoms apie TĖVYNĘ, LAISVĘ , MEILĘ mokiniai stropiai širdelėm puošė Lietuvos žemėlapio vidų. Baigę darbą iškilmingai ir pagarbiai sugiedojo Tautinę giesmę. Žiūrėdami į trispalvėm širdelėm papuoštą “Lietuvą” galėjo išsivaizduoti kaip svarbu kiekvienam mylėti savo Tėvynę, joje augti, gyventi, kurti , dirbti, švęsti šventes dainuojant ir žaidžiant. Dėkojame šios idėjos autorėms - mokytojoms : Daliai Būgienei, Ingai Vainiūnienei, Rasai Dičiūnienei. Ačiū už rūpestį ruošiantis šventei, už šokių, žaidimų organizavimą mokyklos kieme visoms mokytojoms.

Nijolė Ragauskienė