REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Geografijos olimpiada “Mano Gaublys” Skaityti plačiau...
Lietuvos geografijos mokytojų asociacija kovo 3 dieną organizavo „Pasaulio pažinimo” olimpiadą 2-4 klasių mokiniams. Renginys išlaikė olimpiados MANO GAUBLYS statusą. Olimpiada buvo organizuojama kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru.
Olimpiados tikslas: skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos ir pasaulio pažinimu ir šio mokomojo dalyko populiarinimu pradinėse mokyklose.
Mūsų mokykloje norą dalyvauti olimpiadoje pareiškė 49 antrų – ketvirtų klasių mokiniai. Susumavus rezultatus antrų klasių mokinių tarpe sėkmingiausiai pasirodė 2a kl. mokinės: Tėja Černovaitė ir Kotryna Gelūnaitė. Antroji vieta atiteko 2a kl. mokiniams: Airidai Augulytei, Domantui Stunžėnui ir Kristupui Gelūnui. Trečioji vieta atiteko Dariui Kuosai. Trečiųjų klasių tarpe pirmoji vieta atiteko 3 b kl. mokiniui Ugniui Viartui ir 3c kl. mokiniui Juliui Ledzinskui. Antrojio vieta skirta 3b kl. mokiniui Ovidijui Ponyčiui. Trečioji vieta atiteko 3b kl. mokiniui Osvaldui Šostak. Ketvirtų klasių tarpe daugiausiai teisingų atsakymų pateikė 4 c kl. mokinė Goda Kasparavičiūtė ir 4a kl. moknys Simonas Novadvarskas. Antroji vieta skirta 4a kl. mokiniui Motiejui Vaitkevičiui. Trečiąją vietą iškovojo 4a kl. mokinė Marija Šipelytė ir 4b kl. mokinė Julija Rumbaitė. Sveikiname olimpiados nugalėtojus ! Dėkojame visiems mokiniams, kurie nepabūgo išbandyti savo žinių bagažo. Džiaugiamės mokytojų rūpestingumu skatinant mokinius domėtis geografijos žiniomis.

N. Ragauskienė
MAŽIAUSIEJI MOKĖSI SUPRASTI IR TINKAMAI IŠREIKŠTI SAVO JAUSMUS Skaityti plačiau...
Mokykloje vaikai praleidžia daug laiko. Natūralu, kad kyla įvairių bendravimo iššūkių. Paskutinę vasario savaitę mūsų priešmokyklinukai ir pirmokai kartu su mokyklos psichologe Zita Aleksandravičiene mokėsi emocinio raštingumo: pažinti ir įvardinti jausmus bei atsakyti į dažniausiai užduodamą klausimą „kaip tu jautiesi?“.
Emociškai vystytis vaikams padeda aplinkiniai žmonės – tėvai, mokytojai, bendraamžiai, draugai. Suaugusiems svarbu suprasti, kad ne visko vaikai gali išmokti savaime, automatiškai. Neretai suaugusieji būna nepatenkinti netinkamu vaikų elgesiu ar stipria emocijų raiška. Taigi mokiniai naudojasi tokiais įgūdžiais, kuriuos turi. Suaugusiesiems svarbu mažiau reikalauti teisingų reakcijų, o dažniau kelti sau uždavinį įgalinti vaikus reaguoti kitaip, parodyti savo pavyzdžiu, kaip galima kalbėti apie jausmus, įvardinti savo poreikius, nusiraminti apėmus stiprioms emocijoms. Netinkamai išreiškiamas pyktis dažnai sukelia konfliktus, todėl svarbu nepamiršti, jog pyktis – natūralus jausmas, tik reikia mokėti jį reikšti tinkamais būdais. Psichologė vaikus supažindino ir vaizdžių priemonių pagalba pademonstravo pykčio valdymo technikas bei metodus.
Kyla klausimas ar suaugusiųjų reikalavimai slėpti tam tikras savo emocijas, jų nedemonstruoti, nepasiduoti emocijoms neverčia vaikų daryti išvadų, kad tam tikri jausmai yra nepageidaujami? „Liepti vaikui nepykti, tvardytis, nerodyti emocijų – dažna suaugusiųjų klaida. Kilusios, bet neišreikštos jos niekur nedingsta, linkusios kauptis ir žmogų ilgainiui gali net susargdinti, trikdyti vaikų emocinį vystymąsi. Reiktų atskirti du dalykus. Visų pirma, būtina suvokti, jog visos emocijos yra geros ir reikalingos, negalime jų pasirinkti. Jos tiesiog kyla, ir tai yra natūrali buvimo žmogumi dalis. Tačiau galime rinktis tai, ką darysime su tomis emocijomis. Kilus pykčiui, galėtume mesti kokį nors daiktą į sieną, rėkti ir įžeidinėti kitą arba galime tam žmogui, kuris mums sukėlė pyktį, įvardyti, kad man nemalonu. Svarbu impulsyviai nepasiduoti kilusiai emocijai ir leistis būti jos užvaldomam. Psichologė mokė vaikus pastebėti ženklus, kurie rodo, kad jie pradeda pykti, mokė naudoti tuos ženklus kaip signalus, sakančius, kad jau yra laikas naudoti išmoktą pykčio valdymo strategiją.
Vaikai, išmokę tinkamai tvarkytis su savo emocijomis, lengviau susikaupia, užduotis atlieka iki galo, lengviau dirba komandoje, labiau mėgiami aplinkinių, lengviau susidoroja su kasdieninėmis stresinėmis situacijomis, kuria sėkmingus ryšius su aplinkiniais.

Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Kalba – didžiausias žmogaus turtas Skaityti plačiau...
„Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti.“ – rašė kalbininkas Jonas Jablonskis.
Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Lietuvių kalbos institutas, Švietimo, mokslo, sporto bei Kultūros ministerijos ir kt. organizacijos jau penktus metus vasario 16 d. – kovo 11 d. rengia Lietuvių kalbos dienas. Jų tikslas – skatinti lietuvių kalbos sklaidą Lietuvoje, užsienyje telkti lietuvių bendruomenes, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, kelti lietuvių kalbos prestižą.
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje kasmet lietuvių kalbos dienoms paminėti rengiamos viktorinos, žaidimai, spaudinių parodos.
Vasario 26-27 dienomis organizuotuose žaidimuose-viktorinose „Lietuviškas žodi, suskambėk“ ir kovo 4 dieną vykusioje viktorinoje „Moki žodį – žinai kelią“ dalyvavo Zarasų „Santarvės“ IV d kl ir III a, III b, III c, III d klasių moksleiviai su pedagogėmis Alina Guntuliene, Rasa Dičiūniene, Dalia Būgiene, Regina Gecevičiene, Galina Razmanavičiene.
Dalyviai susiskirstę į komandas ir jas pavadinę įvairiausiais pavadinimais – „Lietuvių mergaitės“, „Žaibai“, „BC 2020“, „Lietuvos liepsna“, „Čempionai“, „Kiaulė voras“, „Lietuviai“, „Lietuvaičiai“ suko galvas atlikdami vieniems lengvesnes, kitiems gal ir sunkokas užduotis. O jų buvo nemažai ir įvairių. Reikėjo įminti mįsles, patarlėse įrašyti trūkstamus žodžius, iš pabirusių žodžių sudėti priežodį. Poeto Č. Navakausko eilėraštyje „Kiek stalas turi pavardžių“ ieškoti būdvardžių. Sakiniuose surastas svetimybes pakeisti lietuviškais žodžiais, nesuklysti skaitant greitakalbes.
Atliekant kūrybinę užduotį iš knygų „Rusų-lietuvių patarlės“, „Vokiečių-lietuvių patarlės“, „Norvegų-lietuvių patarlės“ teko išsirinkti patikusią patarlę ir ją užrašyti ant kuriamo skirtuko. Kiti dalyviai rinkosi patarles apie kalbą ir jas rašė ant savo kuriamų skirtukų, puošė juos.
Įvertinus komandų atliktų užduočių rezultatus paaiškėjo, kad vieniems dalyviams geriau sekėsi minti mįsles, kiti žinojo daugiau patarlių, priežodžių, svetimybes gražiais lietuviškais žodžiais pakeitė visos komandos. Kai kuriems jaudulys šiek tiek trukdė sklandžiai perskaityti greitakalbę, bet visi labai stengėsi kuo taisyklingiau atlikti visas užduotėlės. Visi norėjo būti gerais lietuvių kalbos žinovais.
Iš sukurtų skirtukų Vaikų literatūros skyriuje parengta paroda „Kalba – didžiausias žmogaus turtas“.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Vitos Juškėnienės
Šaunuolės! Skaityti plačiau...
Noriu pasidžiaugti, kad iš 8000 mokinių, dalyvavusių Tarptautiniame olimpiados ,,KINGS“ finale atliekant užduotis, sėkmė nusišypsojo 4d klasės mokinėms: Šarūnei Kavaliauskaitė, Paulinai Maldauskaitei, Urtei Bagdonavičiūtei ir Adelijai Bulyginaitei..
Jos buvo apdovanotos II ir III lygio diplomais, prisiminimo dovanėlėmis. Mergaitės parodė puikias žinias iš lietuvių kalbos., matematikos, pasaulio pažinimo, anglų kalbos dalykų.
Linkiu mokinėms sėkmės, stebinant savo žiniomis ir noru tobulėti.
Mokytoja-metodininkė Alina Guntulienė
BASEINE Skaityti plačiau...
Vasario 28 dieną po anglų kalbos pamokėlės 1B klasės mokiniai išsiruošė į baseiną. Pasikartoję saugaus eismo ir saugaus elgesio baseino lankytojų taisykles jautėmės pasirengę veiklai. Mus pasitiko dėdė Sigitas, kuris padėjo berniukams baseine. Atvažiavo pagalbon Adrianos ir Kajaus mamytės. Mokėmės plaukti ir padėti viens kitam. Mes baseine lankomės ne pirmą kart, todėl jau yra rimtų rezultatų: Paulius, Kajus ir Benas plaukia savarankiškai. Vėjūnė, Dagnė, Simonija ir Rugilė jau bandė plaukt be pagalbinių priemonių. Stengiasi ir džiaugiasi visi mokiniai. Vieniems patinka saunos pirtelė, kitiems garinė, o daugumai džiakuzi, kur galima pailsėti ir atsipalaiduoti. Padėkoję baseino darbuotojams už malonų bendravimą ir paslaugas skirstėmės namo…Nuoširdus ačiū Tėveliams už pagalbą ir supratimą veiklos metu.Veiklą aprašė 1B kl. mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos Adrianos mamos.
Užgavėnės Skaityti plačiau...
Belaukiant Morei Užgavėnių šventės pradėjo žaliuoti žolė, pražydo darželiuose snieguolės, sodo pakraštyje smalsiai dairosi tulpių ir krokų daigeliai. O sniego gal dar ir norėtųsi pamatyti, paslidinėti, čiūžtelėti rogutėmis nuo kalniuko, ...bet šiais metais Morė sniegu nelepino. „Žiema, žiema, atnešk sniego!“ - taip kvietė pirmokai nuo pat ankstyvo ryto triukšmaudami prie Morės mokyklos fojė. Gal ateis pažiūrėt, kas ten taip trankiai šoka, gal privilios skanus blynų kvapas...? Mokiniai smagiai šventė Užgavenes klasėje, koridoriuje . „Daktarai“ nuo koronoviruso visiems dalino virusus naikinančius vaistus, dezinfekavo nuo tinginystės ir piktumo. Septynios savaitės liko iki Šv.Velykų... laikas pasikeist, atsiprašyt, ugdyti valią susilaikant nuo bereikalingų žodžių, kalbų, nedorų darbų. Į lagaminą iškeliaujančiai Morei mažieji mokinukai sudėjo blogų darbų sąrašus, pasiryžimus ir atsiprašymus. Gal kiekvienam būtų ne pro šalį apvalyt mintis, gražiais ir prasmingais darbais džiuginti save ir kitus....Šiandien pašeliokim, o rytoj Gavėnios pradžia, Pelenų diena....

N. Ragauskienė
VASARIO 16 – oji – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA Skaityti plačiau...
Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti.
Mūsų mokyklos pradinukai Vasario 16 dienos minėjimą nusprendė paminėti ypatingai, nes ji sutapo su vis populiarėjančia Valentino diena… Mokyklos kieme trispalvėm vėliavėlėm pažymėti Lietuvos valstybės žemėlapio konturus ir jo vidų užpildyti trispalvėm širdelėm. Kiekvienas jaunesniojo amžiaus mokinukas prieš šventę gamino trispalvę vėliavėlę, o vyresnieji gamino trijų spalvų širdeles. Susirinkusius mokinius šiltai pasveikino mokyklos direktorė, pabrėždama neįkainojmą laisvės reikšmę žmogui ir valstybei. Skambant dainoms apie TĖVYNĘ, LAISVĘ , MEILĘ mokiniai stropiai širdelėm puošė Lietuvos žemėlapio vidų. Baigę darbą iškilmingai ir pagarbiai sugiedojo Tautinę giesmę. Žiūrėdami į trispalvėm širdelėm papuoštą “Lietuvą” galėjo išsivaizduoti kaip svarbu kiekvienam mylėti savo Tėvynę, joje augti, gyventi, kurti , dirbti, švęsti šventes dainuojant ir žaidžiant. Dėkojame šios idėjos autorėms - mokytojoms : Daliai Būgienei, Ingai Vainiūnienei, Rasai Dičiūnienei. Ačiū už rūpestį ruošiantis šventei, už šokių, žaidimų organizavimą mokyklos kieme visoms mokytojoms.

Nijolė Ragauskienė
Konkursas „Olympis“ Skaityti plačiau...
Konkurse „Olympis“ kviečiami dalyvauti visi Lietuvos mokymo įstaigų 1 – 12 klasių mokiniai, kurie nori pasitikrinti mokomųjų dalykų žinias, atlikdami įvairias, įdomias užduotis. Pagrindinis „Olympio“ tikslas – sudominti mokinius mokomuoju dalyku ir skatinti mokymosi motyvaciją. Tai nėra olimpiada. Konkurse yra įvairaus sudėtingumo užduočių, todėl dalyvauti jame gali visi mokiniai. Kiekvieną lygį sudaro 24 įdomios užduotys. Kiekvieno lygio užduotys atitinka mokomąją programą, yra skirtingo sudėtingumo, turi skirtingą taškų skaičių. Konkursas trunka 40 minučių. Laikas neprailgsta, nes užduotis paįvairina „Olimpe“ gyvenančių animacinių personažų pokštai. Visi konkurso dalyviai gauna padėkas ir tušinukus „Olympis“, o laimėtojai apdovanojami medaliais ir 1-o, 2-o, 3-o laipsnio diplomais. Pradinukams skirti penkių mokomųjų dalykų konkursai: lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, anglų kalbos, informacinių technologijų. Su kiekviena konkurso sesija vis didėja dalyvaujančių mokinių skaičius iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos. Jiems pasiruošti padeda mokytojos: Alina Guntulienė, Inga Vainiūnienė, Janina Trimonienė, Jurgita Lizunovienė, Laimutė Lumbienė, Birutė Veličkienė, Dalia Kukonenko. Rezultatai džiugina visus, nes gauti 104 diplomai, 14 padėkų ir 10 medalių. Medaliais apdovanoti : Ema Urbietytė (4 a kl.), Mildutė Kuosaitė (4 b kl.), Dominykas Kavaliauskas (2 b kl.), Domantas Stunžėnas (2 a kl.), Denis Ignaševič (2 a kl.), Gabrielė Sklinsmontaitė (1c kl.), Rugilė Černiauskaitė (1c kl.). 1c klasės mokinys Linas Beniauskas pelnė net tris medalius. Džiugu, kad mokiniai neišsigando sunkumų ir puikiai padirbėjo. Visiems sėkmės pavasario sesijoje.

Zarasų Santarvės mokyklos
mokytoja metodininkė Dalia Kukonenko
Moksleiviams apie saugesnį internetą Skaityti plačiau...
Lietuvoje vasario 10-15 d. skelbiama Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyksta įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis įvairių amžiaus kategorijų lankytojams. Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka kasmet jungiasi prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Vasario 11 ir 13 dienomis Vaikų literatūros skyriuje vyko renginiai skirti šiai Savaitei. Jos dalyviai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtųjų klasių mokiniai. Vasario 11 d. savo žinias dalyvaudami protų mūšyje „Naudojamės saugiai: TAIP / NE“ pasitikrino 4 a ir 4 c, vasario 13 d. – 4 b ir 4 d klasių moksleiviai.
Bibliotekos rengiamuose renginiuose kasmet dalyvauja Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato atstovai. Šiuose renginiuose dalyvavusi Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rosita Gurskaja dalyviams pademonstravo vaizdo filmuką, papasakojo apie dažnai pasitaikančias apgaules, sukčiavimus internete. Ketvirtokai pasakojo savo ar artimųjų patirtis naudojantis internetu.
<...>

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Susitikimas su kiškiu Steponu Skaityti plačiau...
Rašytojo Pauliaus Norvilo ir iliustratorės Jurgos Šulskytės knyga „Stryk pastrykt“ – penktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (vykusio 2017 m.) Debiuto premijos laimėtoja. Ši knyga ir akcijos „Metų knygos rinkimai 2019“ dalyvė.
Literatūros popietės dalyviai, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos antrokėliai, susipažino su knygų rašymo, išleidimo, vertimo ir pristatymo sunkumais klausydamiesi pasakojimo apie kiškį Steponą, nusprendusį tapti rašytoju. Jo pastangomis rašant knygą ir iškilusiomis kliūtimis su kuriomis susiduria daugelis žmonių pasaulio rašytojų. Aptarę kūrinį ir papasakoję apie savo pirmuosius bandymus tapti rašytojais, moksleiviai nusprendė knygos šį sykį nerašyti. Išvardiję ir suskaičiavę personažus su kuriais teko bendrauti kiškiui Steponui kiekvienas išsirinko jam labiausiai patikusį ir piešė.
Po kūrybinės užduotėlės panorusieji susipažinti su piešimo smėliu technika, galėjo tai išbandyti piešdami ant šviesos stalo. Vieni piešė natūralios spalvos, kiti – spalvotu smėliu.
Berniukai žaidė kompiuterinius žaidimus, mergaitės linksmai leido laiką žaidimų kambaryje sklaidydamos knygeles ir žaisdamos.
Iš nupieštų piešinėlių bus surengta parodėlė, kuriai ir pavadinimą spėjo išrinkti.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Birutės Veličkienės
Ekskursija Skaityti plačiau...
2a, 3air 4d klasės mokiniai lydimi savo mokytojų vyko į ,,Paukščių kaimą“Ignalinos raj. Cijonų kaime.
Atvykusius pasitiko šeimininkė pelėdos kauke ir pasiūlė mokiniams nusifotografuoti su paukščių kaukėmis.
Vėliau pakvietė visus prie laužo, kur gardžiai kvepėjo kepamos dešrelės. Mokiniai vaišinosi ne tik dešrelėmis, bet ir skaniomis daržovių salotomis bei ką tik išvirta žolelių arbata.
Smagu buvo keliauti po sodybą ir susipažinti su ,,Paukščių kaimo“ sparnuočiais. O kiek jų čia daug ir įvairių rūšių, yra net ir iš Afrikos. Apžiūrėjome naminių paukščių kiaušinių ekspozicijas.
Mokiniams malonu buvo rankose laikyti viščiukus, triušiukus, žąsiukus...Batonu vaišinti alpakas, avinukus, asiliuką. Glostyti ėriukus, ožiukus...
Matėme Prakartėlės ekspoziciją ir šalia lakstančius šešis avinukus, kurie džiaugėsi kūdikėlio gimimu.
Kupini įspūdžių sugūžėjome į trobą. Gerdami kvapnią arbatą ir vaišindamiesi naminiais sausainiais, pastebėjome, pro langą žvelgiantį Kalėdų senelį.Visi su dideliu džiaugsmu jį pasitiko ir apibėrė įvairiais klausimais. Linksmai praleidę laiką su Kalėdų seneliu, vaikai džiaugėsi gautomis dovanėlėmis. Bet tai ne viskas. Staigmena – kur dingo senelio rogės? Prasidėjo jų paieška. Visų nustebimui, jos buvo rastos kabančios daržinės palubėje.
Šioje nuostabioje sodyboje laikas prabėgo nepastebimai greitai. Vaikams edukacinė kelionė paliko malonius, nuostabius prisiminimus. Šeimininkų svetingumas ir vaišingumas niekad neišblės iš vaikų širdelių.

Mokytoja A. Guntulienė
Nuotraukos A. Guntulienės ir D. Kukonenko