REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Solidarumo bėgimas 2020 Skaityti plačiau...
Rugsėjo mėnesį organizacija „Gelbėkit vaikus“ nuoširdžiai kvietė Lietuvos mokyklas organizuoti septintą Solidarumo bėgimą 2020. Šiemet sukanka 75 metai, kai pirmą kartą buvo išleista visų mylima knyga apie Pepe Ilgakojine. Tad Solidarumo bėgimas 2020 yra skirtas šiai progai paminėti ir kartu paskatinti vaikus šiuo iššūkių pilnu laikotarpiu išlikti stipriems, kokia buvo Pepė, bei solidarizuotis kilniems tikslams. Mokiniai, bėgdami Solidarumo kilometrus, buvo kviečiami aukoti vaikams augantiems sunkumų patiriančiose šeimose. Dalis surinktų lėšų buvo skiriama ir iš nuo karinio konflikto nukentėjusiems Ukrainos teritorijų pabėgusiems vaikams, ypatingai mergaitėms, kurios dėl visų neramumų šalyje patiria daug pavojų. Mūsų mokyklos mokiniai, aktyviai, jau penktą kartą prisijungia prie šios akcijos. Džiugu, kad Solidarumo bėgimo akciją mokytojos organizavo labai kūrybingai. Mokykla nerengė masinės šventės. Klasės - kaimynės apsijungė ir padėdami aktyvių tėvelių bėgimą organizavo įvairiose Zarasų miesto. apylinkėse. Šiltas ruduo leido džiaugtis supančia gamta, dalintis puikia nuotaika ir geru darbu prisijungti prie kilnaus tikslo. Surinktas lėšas mokykla pervedė į Solidarumo bėgimo sąskaitą. Dėkojame mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams už supratingumą, atjautą ir puikiai pravestą renginį.Nijolė Ragauskienė
ŠYPSENŲ DIENA Skaityti plačiau...
Mūsų mokykloje spalio 9d. šventėme Šypsenų dieną. Šio renginio idėja buvo „Padaryk gerą darbą. Pasakyk komplimentą. Padėk nusišypsoti bent vienam žmogui“. Taigi nuo ankstyvo ryto 0b, 2a, 2b klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis Jolanta Bagdanavičiene, Liuse Mažeikiene ir Danute Tumalovičiene stengėsi padėti vieni kitiems, dalijo komplimentus, atliko malonius ir gerus darbus, o kaip padėkos ženklas už tai buvo draugo šypsena. 4a klasės mokiniai kartu su mokytoja Janina Trimoniene sukūrė televizoriaus ekraną, per kurį transliavo savo patirtas linksmas istorijas. Klasėje tvyrojo puiki atmosfera ir nuoširdžios vaikų šypsenos.
Frenkas Irvingas Fletčeris yra pasakęs: „šypsena – ji nieko nekainuoja, bet daug ką sukuria. Jos negalima nusipirkti, pasiskolinti ar pavogti, nes ji yra visiškai bevertė, jei neatiduodama nuoširdžiai“. Šypsena praturtina tuos, kurie ją gauna, nenuskurdindama tų, kurie ją duoda. Šypsena blyksteli tik akimirką, o atmintyje kartais išlieka ilgam. Ši diena buvo dar viena puiki proga atkreipti mūsų bendruomenės dėmesį į šypsenos svarbą kasdienybėje ir linksmai ją paminėti.


Renginio koordinatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė,
nuotraukos autorės
Hieroglifas, plunksnakotis, knyga Skaityti plačiau...
Nusprendę, kad žinių niekada nebūna per daug, pirmąjį spalio penktadienį Vaikų literatūros skyriuje apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III c ir III b klasių mokiniai su mokytojomis Irena Sabaliauskiene ir Birute Veličkiene. Trečiokėliai mokykloje jau mokėsi apie raštą, o bibliotekoje papildė savo žinias.
Klausydamiesi bibliotekininkės pasakojimo ir stebėdami paveikslėlius moksleiviai keliavo rašto istorijos keliu nuo daiktaraščio iki jiems jau pažįstamos ir naudojamos abėcėlės. Vartydami lietuvių liaudies ir įvairių tautų rašytojų pasakų knygas stebėjo jų puošybos elementus. Pasakojo kam reikalingos iliustracijos.
Paklausti ar teko rašyti plunksnakočiu atsakė, kad dar nemėginę. Tad nekantravo norėdami pabandyti. Bet pirmiausiai reikėjo knygos lapą papuošti iš paveikslėlių išsirinktu ar savo sukurtu ornamentu, ar vinjete. Ir tik tada lape plunksnakočiu užrašyti išsirinktą hieroglifą, jo reikšmę. Vieni drąsiau, kiti virpančiomis rankelėmis braižė senuosius rašto ženklus, kai kurie įsidrąsinę parašė po kelis.
Atsisveikino džiaugdamiesi įgyta nauja patirtimi ir apsilankymu bibliotekoje.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
RUDENĖLIS PUOŠIASI Skaityti plačiau...
Auksinis rudenėlis atnešė daug smagių akimirkų 2B klasės mokiniams. Labai džiaugiamės, kad esame kartu, kad šypsosi saulutė, kad šilta kieme, kad galima prisirinkti kaštonų, rudeninių lapų puokštę, kad klasės aplinka jauki, kad spintos naujos, kad grindys išdažytos...Pasikartoję saugaus eismo ir saugaus elgesio taisykles vaikščiojome per perėjas, buvome Magučių stadione. Ten žaidėme kvadratą, futbolą ir bėgome, kiek galėjome. Taip pat dalyvavome Solidarumo bėgime ir bėgome aplink mokyklą. Mokytoja atbėgo priešpaskutinė. Mokinių Tėveliai, Seneliai, Tetos, Dėdės ir net Krikštatėviai šiam kilniam tikslui skyrė pinigėlių: 55 Eur 85 ct. Ačiū, kad galite padėti kitiems! Šventėme Kajaus, Aurelijos, linksmuolių broliukų Maksimo ir Danilo gimtadienius. Po to Kosto, Majaus, Elijos ir Adrianos gimtadienius. Žaidėme raidžių žaidimą „Rask savo vietą“, išmokome balsių žaidimą. Jau dalyvaujame Matematikos Eksperte. Sprendžiame galvosūkius, kryžiažodžius, skaičiuojame eurus ir centus ne tik klasėje, bet ir valgykloje. Nuolat „draugaujame“ su knygelėmis, rašome gražius sakinius, sveikinimus draugams ir šeimos nariams. Šokame ritminius ir liaudies šokius bei ratelius. Dainuojame daineles. Stengiamės kiekvieną dieną būti gryname ore. Spartusis ėjimas mums jau tapo kasdienybe. Dabar ruošiamės klasės seniūno rinkimams.2B klasės mokytoja
Danutė Tumalovičienė
Kaip ant mūsų stalo atkeliauja... Skaityti plačiau...
2019-2020 m. m. priešmokyklinės A grupės vaikai dalyvavo Respublikiniame pradinių klasių moksleivių, darželių ir lopšelių-darželių trumpalaikiame projekte „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“, kurį organizavo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.
Projekto metu vyko pokalbiai apie daržoves, jų atsiradimo istoriją Europoje ir Lietuvoje. Padarėme tėvelių apklausą (anketos pagalba sužinojome, ar vaikų šeimose yra auginamos daržovės (jei taip, tai kokios), kokių daržovių vartoja daugiausiai (o jei neaugina – tai iš kur gauna)). Apibendrintus apklausos rezultatus iškabinome grupės stende. Skaitėme ir analizavome „Pasaką apie sėklas“. Vyko pažintis su daržovių sėklomis (vaikai atsinešė daržovių sėklų, analizavome jų formą, dydį, skaičių, patys pabandėme ieškoti sėklų daržovėse), žaidėm žaidimą „Paragauk ir atspėk“.
Projekto metu su vaikais vyko pažintinės valandėlės – „Daržovių vaistinės savybės“, „Vitaminų gausa“. Darėm darbelius iš gamtinės medžiagos, aplikacijas, minėm mįsles.
Vyko visuomenės sveikatos specialistės valandėlė „Daržovių vieta Sveikos mitybos piramidėje“. Buvo įtraukti ir tėveliai. Padėjo vaikams sodinti svogūnus. Kartu stebėjo, kaip auga, kiek laiškų, matavo ilgiausią ir trumpiausią svogūno laišką. O Eitono mama Viktorija vaikams vedė pamokėlę „Daržovės – vaistas ir maistas“.
Projektinė veikla skatina vaikus mąstyti, žadina smalsumą, lavina atmintį. Skatina gebėjimą eksperimentuoti, prognozuoti, plečia jų žodyną. Vykdydami projektą vaikai išsamiau sužinojo apie daržovių įvairovę, jų auginimą, naudą ir svarbą žmogaus sveikatai, apie vitaminų įvairovę. Išmoko nešvaistyti maisto, jį tausoti ir daugiau vartoti daržovių.
Rugsėjo mėnesį mokykloje sulaukėme svečių – projekto koordinatorių „Morkytės“ ir „Obuoliuko“, kurie pasveikino vaikus, įteikė prizus ir padėkojo už dalyvavimą projekte.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja
Larija Savičenko
Šventinė pamoka „Mokytojams“ Skaityti plačiau...
Tarptautinės mokytojų dienos proga esami ir buvę „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai kartu su muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaite pakvietė mokytojus į šventinę pamoką „Mokytojams“. Sveikinimo žodį tardama mokyklos direktorė padėkojo visoms mokyklos mokytojoms ir specialistėms už kantrybę, darbštumą, nuoširdumą ir nenormuotą darbo laiką dirbant nuotoliniu būdu pandemijos metu. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Daiva Šileikienė už aktyvią pedagoginę poziciją atstovaujant mokyklą „Lyderių laikas 3“ projekte buvo apdovanotą Zarasų rajono savivaldybės mero Padėkos raštu. Muzikinę pamoką pradėjo 2c klasės solistai: Jonas ir Paulius. Prie jų prisijungė ketvirtokė Aliona, 4b klasės mergaičių ansamblis ir 4c klasės mergaičių kvintetas. Visus maloniai nustebino ir pralinksmino pirmokų suvaidintas vaizdelis „Pamoka“, kurį paruošė mokytoja Alina Guntulienė. Estafetę perėmė Pauliaus Širvio progimnazijos penktokės Goda ir Mildutė, aštuntokė Emilija ir „Ąžuolo“ gimnazijos moksleivės: Gilmė ir Diana. Koncerto finalinę dainą „Ačiū mokytoja“ padainavo mokyklos choras „Šypsenėlės“. Jaudinančiai atliekamos mokinių dainos sudrėkino mokytojų akis ir privertė džiugiai plakti širdis... Šilti mokinių sveikinimo ir padėkos žodžiai atpirko nuovargio laiką, kartais užplūstančią nuoskaudos mintį.... Ačiū mieliems mokiniams už nuostabią muzikinę pamoką.

Nijolė Ragauskienė
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA Skaityti plačiau...
Olimpinio mėnesio rengėjai teigia, kad „Vaikams fizinis aktyvumas turi tapti tokia pat įprasta veikla, kaip valytis dantis, gerai išsimiegoti ir sveikai pavalgyti...“ Mes aktyviai įsijungėme į siūlomas veiklas ir jaučiamės puikiai.
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA . Pirmadienį (09.28) savo klasėje mokėmės judėjimo įgūdžių iš Audronės ir Ąžuolo: https://youtu.be/zzWB5bFAxAU
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA. Antradienį (09.29) prie Apžvalgos rato taip pat darome pratimus pagal trenerio Tomo rekomendacijas:
https://youtu.be/8P3huayMShA
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA. Trečiadienį (09.30) surengėme „LAPmūšį“ ir žaidėme įvairiausius žaidimus parke bei su mums draugišku Mažųjų žaidynių projektu darėme nuotaikingą Ąžuolo mankštą:
https://www.youtube.com/watch?v=atZagahxzvQ
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA. Ketvirtadienį (10.01) skaičiavome savo nueitus žingsnius patys ir programėlės „Sveikata“ pagalba. Ketvirtadieniais fizinis ugdymas visada vyks gamtoje, nes sportui nėra netinkamo oro – yra tik netinkama apranga...
OLIMPINIS MĖNUO/ I SAVAITĖ_ FIZINIO AKTYVUMO TEMA. Penktadienį (10.02) skyrėme dar vienam aktyviam judėjimui gamtoje. Mums sekėsi PUIKIAI. Vaikai – Jūs šaunuolių šaunuoliai.

2c klasės mokytoja Laimutė Lumbienė
SOLIDARUMO bėgimas2020 Skaityti plačiau...
Solidarumo bėgime 2020-09-24d. (Magučių stadione) dalyvavo 24 Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2c klasės mokiniai. Nubėgtus kilometrus skaičiavo Kotrynos ir Luko tėtis Audrius Samanis, foto ir video mokytojos Laimutės Lumbienės. Rezultatai puikūs:
• Nubėgta 80 SOLIDARUMO kilometrų;
• Parama už Solidarumo kilometrus 86.80 eurų.
• Mokiniai susirado 97 rėmėjus;
Tikime, kad dalyvaudami Solidarumo bėgime 2020 prisidėsime prie didelių pokyčių Lietuvoje ir Ukrainoje. Džiugu, kad šia parama padovanosime kitiems: daugiau šypsenos, laimės bei būtiniausių daiktų, kurių kiti įsigyti negali ir/arba artimieji negali jiems suteikti. Ačiū pagrindiniams rėmėjams (mamoms, tėčiams, seneliams, broliams, sesėms, dėdėms, tetoms, pusbroliams, pusseserėms ir krikštatėviams). Jūs buvote labai kilniaširdiškai ir neabejingai ištiesėte pagalbos ranką..... O kaip Jūsų vaikai džiaugsmingai įveikė Solidarumo kilometrus!!! Nuostabu, kad nuo pat mažų dienų Atjautą ir Geranoriškumą įkvepiate ir skiepijate savo vaikuose. Gerumas visada grįžta šimteriopai. Didžiuojuosi Jumis visais!
2c klasės mokytoja Laimutė Lumbienė
AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU Skaityti plačiau...
Š.m. rugsėjo 21-26d. mūsų mokykloje vyko saugumo savaitė. Remiantis socialinės kampanijos „Vienas iš penkių“ metodine medžiaga mokyklos psichologė Zita Aleksandravičienė vedė pamokėles visų priešmokyklinių grupių vaikams. Jų metu mažuosius supažindino, kaip atskirti gerus prisilietimus nuo blogų prisilietimų, kokia yra apatinių rūbelių taisyklė, kaip apsisaugoti nuo seksualinės prievartos.
Psichologė 2a, 2b,2c ir 2d klasių mokiniams vedė užsiėmimus apie smurto rūšis „Aš saugus, kai žinau“. Specialistė suteikė jiems žinių apie kūną, jo saugumą, galimas pavojingas situacijas bei įrankių, kaip apsisaugoti nuo netinkamo ir pavojingo suaugusių elgesio, taipogi priminė vaikams apatinių rūbelių taisyklę. Visi kartu mokėsi tinkamai reaguoti ir apsaugoti save pavojingose situacijose ir internete, kaip pasakyti tvirtą NE, kur ieškoti pagalbos. Praktinių užduočių pagalba mokiniai įtvirtino žinias apie savo saugumą.

Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
“Žingsniuok, judėsi fiksuok-aplinka tausok“ Skaityti plačiau...
Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vykstanti Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Šių metų tema –„Judumas – be jokios taršos“ atspindi ambicingą tikslą, kad iki 2050 m. Europos žemynas neišskirtų anglies dioksido. Šia tema taip pat siekiama pabrėžti neteršiančio transporto prieinamumą ir skatinti kurti visus įtraukiančią sistemą. Judumo savaitės renginiams mūsų mokykla pasirinko šūkį: “Žingsniuok, judėsi fiksuok - aplinką tausok“. Dėl pandemijos turėjome atsisakyti masinių renginių. Kiekviena klasė atskirai arba apsijungę su kaimyninės klasės mokiniais organizavo įvairias veiklas, kurias integravo į dalykines pamokas, į ilgąsias pertraukas. Oro sąlygos buvo palankios sportui ir judėjimui. Tad kiekvieną dieną pagal klasės pasirinktą maršrutą mokiniai keliavo, bėgo, sportavo, tobulino šokinėjimo su šokdyne įgūdžius, žaidė su kamuoliu, lenktyniavo estafetėse, šokinėjo su šokliukais, skaičiavo žingsniais atstumus iki pasirinktų objektų, stebėjo gamtoje vykstančius pokyčius. Savo pasiekimus aptardavo klasėje, manyčiau, papasakodavo ir savo artimiesiems namuose. 2c kl. mokiniai išsikėlė tikslą: “Nė dienos be judesio, nė dienos be kamuolio!” Džiugu, kad vedant veiklas, daugumai klasių talkino ir tėveliai. Šios akcijos renginiuose abejingų nebuvo. Džiaugiuosi ir dėkoju visiems klasių vadovams ir jų mokiniams už aktyvumą ir išradingumą. O apdovanojimais pasirūpino pati gamta, dovanodama nuostabų orą, šilumą ir daug saulės.

Nijolė Ragauskienė
Nuo mazgaraščio iki raidės Skaityti plačiau...
„Žmonės sukūrė kalbą aiškintis tarpusavyje, o ne vienam kitą apgaudinėti“, - rašė italų rašytojas Aleksandras Mandzonis.
Kalba ir raštas turi didelę įtaką žmonių pasauliui. Dabar be kalbos ir rašto mes sunkiai įsivaizduotume bendravimą, pažinimą ir daug kitų žmogui svarbių dalykų.
Norėdami sužinoti apie seniausią raštą, dabar vartojamos abėcėlės atsiradimo istoriją, knygų puošimo elementus Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos trečiokėliai saulėtą trečiadienio rytą atvyko į biblioteką.
Smalsiųjų nenuoramų grupei buvo paruoštos dvi užduotys: teorinė ir kūrybinė. Teorinės dalies metu moksleiviai sužinojo apie seniausius įvairių tautų ir genčių vartotus ženklus: mazgaraščius, dantiraštį, hieroglifus, piešinius... Bibliotekininkės Zinos pakviesti skaičiavo mazgaraščio kilputes, stebėjosi dantiraščio ženklais ir bandė juos suskaičiuoti, apžiūrėdami hieroglifus lygino kuo skiriasi skirtingų tautų ir genčių ženklai. Linksmai nuteikė graikų abėcėlės skaitymas. Domėjo ar šiais laikais dar rašoma ant papiruso. Apžiūrėdami knygelių puošimui sukurtas vinjetes stebėjosi jų sudėtingumu ir dailininkų sugebėjimais. Vartydami seniausias bibliotekos fondų knygas skaičiavo jų metus.
Po pamatytos ir išklausytos teorijos vaikai kūrė – knygos lapą papuošė ornamentų rėmeliu ir jame įrašė išsirinktą hieroglifą. Kvadratėlių, širdelių ir snaigių, žiedelių ir lapelių rėmeliuose atsirado nelygiomis linijomis nubrėžti ženklai – žodžiai: medis, miškas, žmogus, laukas... Nesvarbu, kad rankos rašaluotos, juk plunksnakočiu ir tušu rašė pirmą kartą, bet užduotėlę įveikė visi.
Darbelius mokykloje parodys draugams ir tėveliams.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės