REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
ŠVENTĖ SIGNATARŲ NAMUOSE Skaityti plačiau...
Vasario 2 dieną Vilniuje Signatarų namuose vyko Atviruko ir plakato XII konkurso, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – Vasario 16-ajai, laimėtojų apdovanojimo šventė. 3 b klasės mokinys Dominykas Zaleckis tapo laureatu ir apdovanotas DIPLOMU. Yra išleistas jo piešinio atvirukas (Lietuvos nacionalinis muziejus, 2018). Konkursą rengė Signatarų namai. Pagyrimo raštais apdovanotos trys 3b klasės mokinės: Viktorija Goršanova, Diana Ovsova ir Jana Ignaševičs, o mokytoja apdovanota padėka už pilietiškumo ir tautiškumo ugdymą. Gavome daug dovanų: Dominykas su mokytoja buvo apdovanoti trispalviais šalikais. Visi nugalėtojai gavo po Dominyko atviruko originalą, guašą, parkerius, lipdukus, apyrankes bei plakatų originalus. Mokytoja buvo apdovanota knyga: Juozo Girniaus „Pranas Dovydaitis“ (iš Lietuvos nacionalinio muziejaus archyvo). Monografija Pranas Dovydaitis buvo išleista 1975 m., gūdaus sovietmečio laikais. Knyga buvo parašyta išeivijai, bet su tvirta viltimi, kad ji bus skaitoma ir Lietuvoje. Tuo metu knygos autorius net neįsivaizdavo, kad Lietuva vėl atgaus nepriklausomybę ir kad ši monografija bus perspausdinta, švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Signatarų namuose Vilniuje visuomenei pradėtas demonstruoti 1918 m. vasario 16-osios nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo Aktas su visais dvidešimties signatarų parašais. Man teko juo pasidžiaugti. Jausmas nerealus, tiesiog džiaugsmingai pakylėtas. Nuoširdžiai sveikinu savo Mokinius, garsinančius mūsų mokyklą Lietuvoje ir linkiu Jiems sveikatėlės. Dėl ligos Jie negalėjo dalyvauti apdovanojimo šventėje. Grįždama apsilankiau Vilniaus Juozo Tallat - Kelpšos konservatorijoje, kurioje labai seniai teko ketverius metus mokytis. Į Zarasus važiavau laiminga, teigiamų emocijų vedina...


Šventės įspūdžius aprašė
3b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos straipsnio autorės.
Pamokų bei ugdomosios veiklos nutraukimas Skaityti plačiau...
Vadovaudamasi Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017-01-23 įsakymu Nr. I(6.71E)-66 „Dėl gripo epidemijos pradžios Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje paskelbimo“, vykdydama Zarasų rajono savivaldybės pasirengimo gripo pandemijai veiksmų plano 29 punktą,

n u t r a u k i u pamokas bei ugdomąją veiklą mokykloje nuo 2018 m. sausio 30 d. iki 2018 m. vasario 2 d. imtinai.

PAGRINDAS. 2018 m. sausio 29 d. sergančių vaikų skaičius 148 (mokykloje mokosi 392 mokiniai).


Mokyklos direktorė
Valerija Palivoda
„Dangus griūva“ Skaityti plačiau...
Visada malonu sulaukti svečių. O ypač kaimynų. Mūsų mokykloje viešėjo mokyklėlės „Lakštingala“vaikų auklėtojų teatriukas. Ir nebet koks... O batų... ! Pedagogės kūrybingai ir neįprastai nutarė pasekti lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“. Pasakėlės personažai buvo batai. Avėdami batus mes net neįtariame, kad mūsų apavas gali atlikti artistų vaidmenį. Sužavėti mažieji žiūrovai klausėsi ir stebėjo bailaus katinėlio nuotykius. Išmonės nestokančios mokyklėlės darbuotojos privertė aikčioti ir mokinukus ir mokytojas. Lėlių spektakliai visada yra patrauklus, o batų spektakliukas tiesiog pribloškė savo prisitaikymu pasakos personažų charakterių atskleidimui. Po spektakliuko mažieji žiūrovai šiltai bendravo su savo buvusiom auklėtojom, kurios mielai demonstravo batus virtusius pasakos veikėjais. . .

Nijolė Ragauskienė
Asmens higienos svarba rūpinantis savo ir kitų sveikata Skaityti plačiau...
Artėja šalčia... Kaip nesusirgti, apsaugoti save ir kitus nuo infekcinių susirgimų? Kaip atskirti peršalimo ligas nuo gripo, kitų infekcinių susirgimų ( Roto virusinės infekcijos, geltos (hepatito B)? Apie šiuos svarbius sveikatai klausimus kalbėjo mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Regina Antipova su pradinių klasių mokiniais. Pamokėlių metu buvo žiūrimas filmukas „Kaip begemotas bijojo skiepų?“. Neišmanant asmens higienos svarbos, daugeliu atveju, nuo tokių ligų apsisaugoti neįmanoma. Mokinukai diskutavo apie tinkamą aprangą žiemos metu, apie skiepų naudą, apie elgesį susirgus. Vaikai noriai ir aktyviai atliko užduotis, kuriose įtvirtino savo žinias. Kuo anksčiau mokiniai įgyja žinių apie ligų profilaktiką ir suformuoja įgūdžius dažniau plauti rankas, laikytis higienos reikalavimų, kaip elgtis susirgus, kaip atsakingai saugotis... tuo sveikesni augs.
Žaismingos pamokėlės mokiniams buvo labai patrauklios ir informatyvios.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Regina Antipova
„Dainų dainelė“ Skaityti plačiau...
2018 m. sausio 5 d. Zarasų meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso ,,Dainų dainelė" rajoninis etapas. Mūsų mokyklą atastovavo 2 b klasės mokinė Milda Kuosaitė ir 4 a kl. mokinė Gabrielė Pupeikytė. Mokines dainuoti mokė muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Nors mergaitės į antrą konkurso etapą nepateko, bet savo pasirodymu nenuvylė... Tai tik labai graži gabių mergaičių solinio dainavimo pradžia. Džiaugiamės naujų talentų pasirodymu. Tikimės, kad ateinančiuose konkursuose šių dainininkių dainelės sužavės žiūrovus ir komisiją.

Nijolė Ragauskienė
Nuotraukos Valerijos Palivada
PASITINKANT LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ Skaityti plačiau...
Sveikiname ir labai džiaugiamės, kad 3b klasės mokinius Dominyką Zaleckį, Dianą Ovsovą, Viktoriją Goršanovą ir mokytoją Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų vedėja Meilutė Peikštenienė kviečia į renginį Signatarų namuose, kur bus paskelbti XII- ojo Atviruko ir plakato konkurso, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, laimėtojai. Renginys prasidės 2018 m. vasario 2 d. 12 valandą Signatarų namuose (Pilies g. 26), būtent ten, kur 1918 m. vasario 16 d. buvo pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Lietuvos nepriklausomybės aktas pasirašytas Vilniuje, Pilies g. 26. Didžiuojamės, kad esame Lietuvos piliečiai ir Lietuvos 100 – metį pasitinkame puikiais darbais...

3b klasės mokytoja
Danutė Tumalovičienė
Laisvės gynėjų dienos paminėjimas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Skaityti plačiau...
Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietė Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt septynerius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.
Visoje Lietuvoje, 2018 metų sausio 12 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutes. Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.
2018 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau vienuoliktą kartą. Minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 27 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.
Mūsų mokyklos mokiniai, artėjant Laisvės gynėjų dienos minėjimui, uždegė žvakutę ant savo klasės palangės tuo parodydami ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Nijolė Ragauskienė

Nuotraukos Nijolės Ragauskienės
ir Laimutės Lumbienės
ĮDOMI VEIKLA ZARASŲ BIBLIOTEKOJE Skaityti plačiau...
Praeitą savaitę 3b klasės mokiniams vyko mokomoji – pažintinė veikla Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje tema: „Elektroninės paslaugos bibliotekoje. Elektroninis katalogas“. Tai mums buvo pirmoji pažintis su elektroninėmis paslaugomis bibliotekoje. Kataloge sužinojome, kaip užsisakyti ar rezervuoti leidinį? Kokioje Zarasų rajono bibliotekoje yra mums reikalinga knyga? Ar ji yra paimta? Ieškojome leidinių apie Zarasus, apie Vilnių, apie Kalėdų eglutę, apie Nemuną, apie lėktuvus, apie Darių ir Girėną, apie ežiukus ir net apie žiurkėnus. Smagu buvo dirbt prie kompiuterių su klasiokais. Pirmą kartą buvome visi susėdę vienoje auditorijoje prie 12 kompiuterių. Kadangi mūsų klasėje yra 22 mokiniai, tai teko prie vieno kompiuterio dirbt dviese ir pasistengti sutarti bei pasidalinti. Sekėsi puikiai. Sužinoję daug naujovių laimingi grįžome į mokyklą. Pakely dar kartą aplankėme Kalėdų eglutę Sėlių aikštėje. Dėkojame edukacinės veiklos organizatorei ir vykdytojai Zinai Černovienei už suteiktas vertingas žinias dirbant kompiuteriu, už geranoriškumą ir kantrybę bendraujant su mumis. Malonu buvo bendrauti su savanore Sandra, kuri mus fotografavo. Esame dėkingi mokyklos Direktorei už tai, kad davė mums autobusiuką nuvažiuoti į biblioteką, nes lauke lijo. Ačiū mokyklinio geltonojo autobusiuko vairuotojui Arūnui už saugų pavėžėjimą iki bibliotekos.

Veiklą aprašė
3b klasės mokytoja
Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos savanorės Sandros
Padėka už spinteles Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai gavo įspūdingą Kalėdinę dovaną: 2018 m. sausio 8 d. atvežtos rakinamos spintelės kiekvienam ugdytiniui.
Ačiū Mokyklos tarybos tėvų atstovams už iniciatyvą gerinant mokinių aplinką: V. Abramavičienei, T. Malinauskienei, V. Biveinienei, A. Dumbravienei, E. Kondratavičiūtei.
Ačiū Zarasų rajono savivaldybės Tarybai, kuri skyrė lėšų rakinamų spintelių įsigijimui.
Ačiū mokinių tėveliams, kurie padėjo operatyviai iškrauti spinteles ir sunešti į mokyklos patalpas:
0 A – Andrej Gelūnas, Nikolajus Šerstobojevas, Mindaugas Zelenkevičius.
0 C – Vitalijus Leonovas, Jevgenijus Burunovas, Rimas Čiblys (senelis).
1 B – Gintas Paprockas, Andrius Juškėnas.
1 D – Sigitas, Sigutis Černiauskai, Ruslanas Boriakas, Sergej Rubizov.
2 A – Vaidas Šipelis, Evaldas Šileikis.
2 B – Vytautas Rumba, Valdas Stunžėnas, Egidijus Aleksandravičius, Algimantas Chmeliauskas, Vladas Tvardauskas.
2 C – Aleksandras Zelenkov, Aleksandras Savičenko.
2 D – Rolandas Grigaliūnas.
3 B – Darius Kulys, Alvydas Gaigalas.
3 C – Arkadijus Semionovas, Vitalijus Kudrešovas (su pusbroliu Nikita Burovu), Audrius Samanis.
4 C – Mindaugas Kairys, Markas Novatorovas.

Mokyklos bendruomenės
vardu direktorė
Valerija Palivoda
Mažųjų angelų pasaka Skaityti plačiau...
Teatras „Pasakaitė“, kuriam vadovauja mokytoja Dalia Kukonenko, mokyklos bendruomenę pradžiugino jaukia adventine kompozicija „Mažųjų angelų pasaka“. Susirinkusius šilta linkėjimų pasaka pasveikino Zarasų bažnyčios klebonas Vydas Juškėnas ir diakonas Dainius Kaunietis. Visoms klasių vadovėms mažuosius angelus dovanojo tikybos mokytoja Aurelija Jakutienė. Dėkodama už ramybę skleidžiantį ir pamokantį renginį mokyklos direktorė Valerija Palivoda visiems palinkėjo susikaupimo, atidumo ir paslaugumo vieni kitiems.
Mažieji artistai „Mažųjų angelų pasaką“ dovanojo kaimynams – mokyklos „Lakštingala“ auklėtiniams.
Prieš kalėdines atostogas „Pasakaitė“ aplankė ir Zarasų socialinės globos namus. Pasibaigus programėlei mažieji artistai kartu su samariečiais ir maltiečiais padovanojo mokyklos mokinių gamintus suvenyrus, atvirukus ir saldžias dovanėles.
Gerumu pasidalintas bendravimas kiekvienam atnešė džiaugsmingą šv. Kalėdų laukimo nuotaiką.Nijolė Ragauskienė
Tarptautinė nerūkymo diena Skaityti plačiau...
Kiekvienais metais lapkričio trečia savaitės diena yra minima Tarptautinė nerūkymo diena. Šią dieną visuomenė yra skatinama susimąstyti apie rūkymo daromą žalą bei atsisakyti šio žalingo įpročio.
Gruodžio mėnesį ketvertų klasių mokiniai paminėjo Tarptautinę nerūkymo dieną. Mūsų mokyklos sveikatos specialistė Regina Antipova kalbėjo su vaikais apie rūkymo daroma žala, apie sveika gyvenseną . Apie tai, kaip nesveika kvėpuoti cigarečių dūmais, kaip svarbu vengti patalpų kuriose yra rūkoma. Pateikė mokomąją medžiagą apie rūkymą, kad priminti kokios žalingos gali būti pasekmės sveikatai. Taip pat parodė eksperimentinį vaizdo įrašą, kuriame rodoma kas lieka organizme po surūkytos cigaretės, buvo organizuojami žaidimai. Šiuo renginiu norėjome paminėti, kad priklausomybė nikotinui taip pat yra liga. Rūkyti nėra nei madinga, nei sveika. Kiekviena klase gavo po sveikatos stiprinimo receptą.
Dėkojame sveikatos specialistei Reginai

Parengė soc. pedagogė
Viktorija Novodvorskienė