REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Europos mokyklų sporto diena - drauge už sveiką gyvenseną! Skaityti plačiau...
Rugsėjo 27 diena buvo išskirtinai graži... Zarasų „ Santarvės“ pradinės mokyklos visi mokiniai kartu su juos lydinčiais mokytojais skubėjo į Zaraso ežero salą, kad vieningai prisijungtų prie visos Europos mokyklų Sporto dienos minėjimo. Jau 10.00 val. visi pakiliai nusiteikę dalyvavo bendroje linksmoje mankštoje, kuriai vadovavo mokytoja Jurgita Lizunovienė, o jai talkino grupelė aktyviausių sportininkų. Mankštos vedėjai buvo pasipuošę specialiai šiai dienai skirta atributika pažymėtais marškinėliais. Energingai pasimankštinę mokiniai išskubėjo į Didžiosios estrados aikštelę. Čia vyko kroso bėgimas, skirtas Solidarumo dienai. Jau trečius metus mokyklos bendruomenė įsijungia į šią akciją. Šiais metais surinktos aukos bus skirtos Ukrainos vaikams ir kitą dalį mokiniai aukoja Pijui, kuriam šiuo metu Amerikoje atliekama sudėtinga operacija. Mokiniai kartu su mokytojais bėgo hipodromo ratu. Trasa netrumpa, bet vaizdinga ir nenuobodi. Viduryje rato bujoja pelkyno augalija, o dešinėje rato žaliuoja pievelės, ošia miško medžiai, raibuliuoja ežeras. Tad lengvai tursendami sportinio renginio dalyviai lengvai įveikė trasą. Kai kas panoro dar pakartoti ir hipodromo ratą apibėgo dar kartą. Visi mokyklos sportininkai buvo apdovanoti Solidarumo diplomais. Kadangi diena buvo vasariškai šilta, saulėta, mokiniai fizinio aktyvumo veiklą tęsė pasiskirstę atskiromis grupelėmis. Priešmokyklinės grupės mokiniai sportavo įveikdami medinių pakylų kalnelius, pirmokai ieškojo lobio, atlikdami specialias užduotis, antrokai statė smėlio pilis ir važinėjosi paspirtukais, trečiokai ir ketvirtokai pratęsė žygį ežero pakrante iki apžvalgos rato. Tai buvo pati sportiškiausia, linksmiausia rudens diena.

Nijolė Ragauskienė
Perla Skaityti plačiau...
AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU Skaityti plačiau...
Šių metų rugsėjo paskutinioji savaitė mokykloje buvo saugumo savaitė. Mokyklos psichologė Zita Aleksandravičienė vedė socialinės kampanijos „Vienas iš penkių“ saugumo įgūdžių pamokėles priešmokyklinių grupių vaikams ir 2-ų klasių mokiniams apie patiriamas smurto rūšis „Aš saugus, kai žinau“. Psichologė suteikė vaikams žinių ir įrankių, kaip apsisaugoti nuo netinkamo ir pavojingo suaugusių elgesio, seksualinės prievartos bei išnaudojimo, kaip atskirti gerus prisilietimus nuo blogų, supažindino vaikus su apatinių rūbelių taisykle. Mokinukai mokėsi tinkamai reaguoti ir apsaugoti save pavojingose situacijose ir internete, kaip pasakyti tvirtą NE, į ką kreiptis, kur ieškoti pagalbos. Praktinių užduočių pagalba mokiniai įtvirtino žinias apie savo saugumą.
Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
3d modeliavimo užsiėmimai laukia jūsų Skaityti plačiau...
Lego robotukai laukia jūsų Skaityti plačiau...
FIGOS 1B KLASĖJE Skaityti plačiau...
Penkadienį klasės draugai ir mokytoja pasveikino Eliją su artėjančiu gimtadieniu. Kartu su Elijos mamyte į klasę atkeliavo ežiukas, kurio spygliukuose buvo figos. Keli vaikai šūktelėjo, kad svogūnų nevalgo!!!Teko supažindinti mokinius su figos vaisiumi. Figos vaisių sezonas yra rugpjūtis-rugsėjis. Figų būna nuo geltonų iki tamsiai violetinių. Jos auga ant medžių. Figų valgymas yra sveikas maistas. Egzotinius vaisius sveika valgyti tiek šviežius, tiek džiovintus. Šviežias figas reikia nusilupti ir valgyti. Galima valgyti neluptas, tik reikia gerai nuplauti. Šie vaisiai turi daug vitaminų, todėl puikiai tinka įvairių ligų prevencijai ir organizmo stiprinimui. Pasivaišinę padėkojome Elijai už vaišes, pašokome ritminį šokį ir skubėjome į salą, kur vyko Sporto ir sveikatingumo šventė. Oras buvo puikus. Mums šypsojosi saulutė. Dalyvavome Europos mokyklų sporto dienos mankštoje, laipiojome “voratinkliu”. Nesinorėjo grįžt į mokyklą, bet mūsų “laukė” anglų kalbos valandėlė ir sultys…Ačiū Elijos mamytei už sveiką maistą ir puikią pasaulio pažinimo pamokėlę.


Nuotraukos ir straipsnis 1B kl. mokytojos
Danutės Tumalovičienės
Nauji skaitytojai ir Zarasai Skaityti plačiau...
Trečiadienio rytą Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė Gabrielius, Dovydas, Aurora, Dovilė, Maksimas, Aurelijus, Igoris ir Katerina su mokytoja Daina Borisevičiene. Iš pirmame aukšte juos pasitikusios bibliotekininkės Zinos moksleiviai sužinojo kaip tapti skaitytoju, ką gali veikti bibliotekoje.
Tapti skaitytojais norėjo visi, tai bibliotekininkei Rimai pateikę savo duomenis įsigijo skaitytojo pažymėjimus. Liftu pakilę į antrame aukšte įsikūrusį Vaikų literatūros skyrių ir edukacinėse erdvėse apžiūrėję vaikų kūrinėlių parodas, pasiruošė užsiėmimui „Zarasai raštuose ir interaktyviai“.
Išklausę bibliotekininkės sekamą legendą apie Zarasų vardo kilmę, dalyviai žaidė interaktyvų KINECT judesio žaidimą-viktoriną „Zarasų gatvės“. Iš krintančių gatvių pavadinimų vieni spėliodami, kiti – žinodami, rinko atsakymus. Su draugų palaikymu rezultatai buvo puikūs.
Ne visi, tačiau kai kurie naujieji skaitytojai iš bibliotekos išvyko su išsirinktomis knygelėmis.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Dainos Borisevičienės
PIRMOJI IŠVYKA Skaityti plačiau...
Pasikartoję saugaus eismo ir saugaus elgesio taisykles 1B klasės mokiniai išsiruošė į Zarasų kultūros centrą, kur vyko Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis „ŽIOGAS ZIGMAS ŽALGIRIO MŪŠYJE“. Senas, labai senas lėlių meistras Aloyzas papasakojo mums apie Žiogą Zigmą, kuris padėjo Didžiajam Kunigaikščiui Vytautui laimėti Žalgirio mūšį. Sužinojome, kad Žalgirio mūšis vyko labai seniai, 1410 m. liepos 15 d. Pamatėme, kaip Ona ir Vytautas atrodė prieš mūšį. Spektaklis interaktyvus, dinamiškas, įtraukiantis visus žiūrovus dalyvauti mūšyje prieš kryžiuočius. Mokiniai buvo aktyvūs, norėjo prisidėti prie pergalės. Jiems labai patiko protinga, energinga Vytauto žmona kunigaikštienė Ona. Ji padėjo Vytautui valdyti Lietuvą. Mergaitėms patiko kunigaikštienės Onos puošni raudona suknelė. Tai puiki istorinė kultūrinė pamoka mokiniams pagal L. Jakimavičiaus pasaką. Žiogų kariauna padėjo Vytautui laimėti Žalgirio mūšį. Pergalė buvo pasiekta per 50 min. Mes taip pat prisidėjome prie pergalės!Nuotraukos ir straipsnis 1B kl. mokytojos
Danutės Tumalovičienės
GIMTADIENIS BE SALDUMYNŲ Skaityti plačiau...
Rugsėjo 11 dieną 1B klasėje vyko puiki gimtadienio šventė. Broliams Danilai ir Maksimui suėjo septyneri metai. Juos sveikino klasės draugai ir mokytoja. Į klasę kartu su broliukų mamyte, teta ir mažuoju broliuku Natu atkeliavo ežiukas. Jo kūnas buvo padarytas iš meliono, akys – iš vynuogių, o spygliai – iš lazdelių, ant kurių buvo suvertos saldžiosios vynuogės. Lėkštelėje – pievelėje augo braškės…Pasivaišinę ir padėkoję Danilai ir Maksimui už vaišes tęsėme gimtadienio šventę. Šokome ratelius, ritminius šokius, žaidėme žaidimus. Buvo labai linksma. Ačiū Danilo ir Maksimo mamai už išradingumą, kūrybiškumą ir sveiką gyvenseną.

Gimtadienio įspūdžius užrašė 1B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Danilo ir Maksimo mamos
Kažkas pabeldė į duris Skaityti plačiau...
Kažkas pabeldė į duris,
Kažkas miegot neleidžia…
Atmerkęs nuostaboj akis -
Matai Rugsėjo veidą.
Pasipuošė Ruduo fraku…
Ir įmetė pro langą
Žiedų spalvotų kraitę.
Atėjo šventė į namus…
Pakvipo viskas knygom.
Rugsėjis su Tavim perpus
Užsiėmė dalybom.
Dalins rudenio lapus -
Lapus baltųjų knygų.
Pavertęs rašalą lietum
Lydės Tave mokyklon.
Į švente alsuojantį mokyklos kiemą sugužėjo gėlių žiedais nešini pradinukai. Vasara dar nenorėtų palikti linksmų, įdegusių vaikų, bet Ruduo švelniai ir šiltai už rankutės paėmęs veda į mokyklos kiemą. Jau laikas susirasti kuprines ir sėsti į mokyklos suolą. O šiais metais į mokyklą atskubėjo 61 priešmokyklinukas, prie rimtų vadovėlių palinks 89 pirmokai, džiugiai nusiteikę, mokytojas apsikabins 64 antrokai, įvairius mokymosi ir bendravimo įgudžius tobulins 79 trečiokai, savo patirtimi ir išmintimi dalinsis mokyklos abiturientai – 82ketvirtokai.
Mokyklos bendruomenę šiltai paveikino direktorė Valerija Palivoda. Kantrybės, ištvermės, kūrybiškumo, sėkmės linkėjo Zarasų savivaldybės mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius ir švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius.
375 mokyklos mokinukai, skambiai ir draugiškai sudainavę tradicinę mokyklos dainą kartu su juos lydinčiais tėveliais, vedini mokytojų, pravėrė klasių duris į Mokslo šalį.

Nijolė Ragauskienė
Būreliai Skaityti plačiau...

Zarasų ‚Santarvės“ pradinės mokyklos neformaliojo ugdymo programos 2019-2020 m.m.