REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Su Šventom Velykom Skaityti plačiau...
Iniciatyva „All Digital Week“ Skaityti plačiau...
Kovo 19-25 dienomis Lietuvoje vyko Europos Sąjungos iniciatyva „All Digital Week“, iki šiol vykusios „Interneto savaitės“ tęsinys. „All Digital Week“ iniciatyvos renginiai vyko 30-ties Europos šalių bibliotekose, mokyklose, bendruomenės centruose. Renginiais siekiama atkreipti dėmesį, kad nebe technologijos, o skaitmeniniai įgūdžiai yra svarbesnė skaitmeninių pokyčių prielaida.
Socialinės informacijos centro apklausos duomenimis 2016 m. 88% Lietuvos vaikų internetu naudojasi be tėvų priežiūros. Todėl labai svarbu nuolat ugdyti ir gilinti įgūdžius ir žinias, kad vaikai būtų saugesni virtualioje erdvėje.
<...>

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Rasos Juršienės ir Vitalijaus Ščerbakovo
TEATRO SAVAITĖ PRASIDĖJO Skaityti plačiau...
Kovo 26 dieną prasidėjo Teatro savaitė. 3b klasės mokiniai Zarasų kultūros rūmų scenoje vaidino „Brėmeno miesto muzikantus“. Eiliuotą tekstą pagal brolių Grimų pasaką parašė Ramūnas Kasparavičius, o iliustravo knygelę jo brolis Kęstutis Kasparavičius. Keturi draugai: asilas, šuo, katinas ir gaidys ieškojo Brėmeno, nes tik tą vieną miestą ir tepažinojo. Ilgai keliavę niekur geriau nerado, kaip mūsų mylimoj šalelėj LIETUVOJ. Gavome daug saldainių, nuostabų padėkos raštą ir gėlių. Norėčiau padėkoti Mokiniams už puikų vaidinimą, o Tėveliams už pagalbą ir geranoriškumą. Dar norėčiau padėkot kultūros rūmų darbuotojams „už žalią šviesą“ ir malonų bendravimą. Manau, kad vaidinimas pavyko.


3b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Nikitos mamos Irinos Šaranovos
Pavasaris iliustracijose su papildyta realybe Skaityti plačiau...
Kas dieną saulutė vis ilgiau besišypsodama tirpdo šešėlyje besislepiantį sniegą. Dienos pastebimai ilgėja. Pavasarėja. Pavasarį, bundant gamtai vyksta daug įdomių dalykų. Sužinoti apie tai daugiau ir papasakoti savo pastebėjimų į biblioteką atvyko Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2-4 klasių mokiniai su mokytojomis Daina Borisevičiene ir Rasa Dičiūniene.
Dalyviai smalsiai vartydami gamtininko ir rašytojo enciklopedinę knygą „Gamtos metų ratas“, suskirstytą pagal metų laikus ir mėnesius, sužinojo kas vyksta gamtoje kiekvieną pavasario mėnesį. Skaitydami gamtininko pastebėjimus sužinojo, kad ledas kovo mėnesį skilinėja ir plonėja, ant jo lipti jau pavojinga. Galėjo palyginti kiek nuo vasario 22 dienos iki kovo 22-osios pailgėjo dienos trukmė. Pasakojo, kad jau matė sugrįžusį vieversį. Vardijo anksčiausiai pražystančias gėles.
<...>

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos bibliotekos savanorio Francesco Farinella
Proto mūšis-viktorina ,,Kartu mes-Lietuva“ Skaityti plačiau...
Kovo 14d. pradinių klasių mokytojos: I. Vainiūnienė, J. Trimonienė, L. Zibolienė, A. Guntulienė surengė II-ų klasių mokiniams proto mūšį-viktoriną ,,Kartu mes-Lietuva“ Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti.
Savo jėgas bandė keturios komandos, kurių sudėtyje buvo po penkis mokinius. Proto mūšio viktoriną sudarė III turai. I – klausimai su atsakymu; II – klausimai be atsakymų; III – klausimai kapitonams. Vėliau mokinių laukė trys praktinės užduotys.
Komisijai, (bibliotekininkė Ala Semionova, social. pedag. Viktorija Novodvorskienė) apskaičiavus viktorinos rezultatus, puikiausiai pasirodė IIc klasės mokinių komanda. Toliau sekė IId, IIb, IIa klasės. Kapitonų kovoje puikiausiai savo žinias parodė IIa ir IIb klasių kapitonai.
Žinių pasitikrinimas, džiaugsmas teisingais atsakymais, bendradarbiavimas komandoje mokiniams suteikė daug teigiamų emocijų.
Malonu buvo klausytis mokinių atliekamų muzikinių kūrinių. Manome, kad mokiniams reikia tokių renginių.


Mokytoja A. Guntulienė
Mano tėviškė –mėlyno Nemuno vingis Skaityti plačiau...
2018 metai Lietuvos istorijoje ypač reikšmingi. Vasario šešioliktąją minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtąsias metines. Visoje šalyje vyksta įvairūs renginiai šiai datai pažymėti. Ne išimtis ir viešoji biblioteka. Vaikų literatūros skyriuje organizuota edukacinė keturių užsiėmimų programa „Mano tėviškė – mėlyno Nemuno vingis“.
Į pirmąjį ciklo užsiėmimą antradienio rytą atvyko Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos antros klasės mokiniai su mokytoja Alina Guntuliene. Juos pasitiko bibliotekininkė Olga, skambiai padeklamavusi Antano Venclovos eilėraštį „Mano tėviškė – mėlyno Nemuno vingis“.
<...>


Olga ČERNOVA ir Vita JUŠKĖNIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkės
Nuotraukos bibliotekos savanorio Francesco Farinella
Margučių kraitė Skaityti plačiau...
Mūsų mokyklos mokinukai, lankantys užsiėmimus mobilioje grupėje, kuriai vadovauja spec. pedagogė Daina Borisevičienė ir mokytoja Rasa Dičiūnienė paruošė darbelius, resublikiniam projektui.„Margučių kraitė“. Kiekvieną dieną mažieji dailininkai dailino savo margučius naudomai įvairią marginimo techniką. Vieną darbelį kūrė keli mokinukai. Darbas grupėse skatino vaikus išradingai ir stropiai spalvinti, klijuoti, barstyti...Ir darbeliai pavyko. Gražiausius darbelius mokytojos išsiuntė į respublikinį renginį, kuris vyks Jonavoje. Tikime, kad mokinukų margučiai pradžiugins vertinimo komisiją ir parodos lankytojus. O dar kelis darbelius mokiniai eksponuoja mini parodėlėje mokyklos foje. Artėja šv. Velykų šventė ir pats laikas pamąstyti, kaip pasipuošime namuose ar norėsime pradžiuginti artimuosius. Pasimokyti yra iš ko... Tikri šaunuoliai margučių dekoratoriai.


Nijolė Ragauskienė
Olimpiados, konkursai Skaityti plačiau...
Mokykloje vyko III-IV klasių matematikos olipiada ir lietuvių kalbos raštingumo konkursas „Raštingiausias pradinukas“.

IV klasių mokinių matematikos olipiadoje sėkmė lydėjo:
4c kl. mok. Igną Sipavičių -1 vieta, (mokytoja Irena Sabaliauskienė).
4b kl. mok. Ivorį Krutov - 2 vieta, (mokytoja Birutė Veličkienė).
4c kl. mok. Neda Novičenko -3 vieta, (mokytoja Irena Sabaliauskienė).

III klasių mokinių matemtikos olimpiadoje geriausiai pasirodė:
3a kl. mok. Augustinas Pupelis -1 vieta,
Mija Cibulskytė -2 vieta
Lėja Zajančkauskaitė -3 vieta. Šiuos mokinius moko mokytoja Alicija Dumbravienė.

Lietuvių kalbos raštingumo konkurse „Raštingiausias pradinukas“ IV klasių mokinių tarpe vertinimo komisija skyrė:
1vietą – Smiltei Vavinskaitei 4c kl. mokinei, (mokytoja Irena Sabaliauskienė
2 vietą – Adrijai Augulytei 4a kl. mokinei, (mokytoja Dalia Kukonenko),
3vietą – Viktorijai Papirtytei 4a kl. mokinei, (mokytoja Dalia Kukonenko),
3 vietą – Dianai Balčiūnaitei 4c kl. mokinei. (mokytoja Irena Sabaliauskienė).
III klasių mokinių tarpe raštingiausiais pripažinta:
1 vieta - Valentina Malinauskaitė 3a kl. mokinė ( mokytoja Alicija Dumbravienė),
2 vieta - Goda Borodulina 3c kl. mokinė (mokytoja Laimutė Lumbienė),
3 vieta - Augustinas Pupelis 3a kl. mokinys ir Lėja Zajančkauskaitė 3a kl. mokinė (mokytoja Alicija Dumbravienė).

Rajono mokyklų matematikos olimpiadoje IV- tų klasių mokinių tarpe sėkmė
lydėjo : 1v. Igną Sipavičių (4c kl.), 2 v.Nedą Novičenko (4c kl.) ir 3 v. Eimantą Popovą (4a kl.)
III- ių klasių mokinių tarpe pasižymėjo: 1 v. Lėja Zajančkauskaitė (3a kl.), 1v. Dovydas Puslys (3a kl.), 2 v. Edvinas Mackevič (3d. kl.) (mokytoja Sigita Paradnikienė). 3 v. Augustinas Pupelis (3a kl.)

Džiaugiamės ir sveikiname olimpiadų ir konkursų nugalėtojus.

Nijolė Ragauskienė
„Duonos riekelėje žiemkenčio kelias“ Skaityti plačiau...
Priešmokyklinio amžiaus grupės mokinukai stropiai ir kantriai ruošė šią programėlę skirtą Lietuvių kalbos dienai, bet šaltis ir karantinas sujaukė visus planus. Teko luktelti, kol galutinai sustiprėję būsimieji pirmokai šventę tinkamai paruošė - sulaukėm ir Žemės dienos... Duonos kelias juk ir prasideda juodoje žemelėje. Patys nuostabiausi žodžiai gimtaja kalba skirti šeimai, žemei, duonai, darbui. Be duonos, kaip ir be tikėjimo, negali gyventi ir augti nė vienas žmogus. Mažieji mokinukai labai jautriai apie grūdelio kelią papasakojo pasitelkdmi daineles, šokius, eiles, pasakos motyvus. Kad kasdien turėtume sočiai duonos – žemdirbys turi išlieti daug prakaito. Ilgas žiemkenčio kelias iki mūsų stalo. Mokykos direktorė dėkodama pedagogėms ir mokinukams už šiltą ir mielą programėlę žiemkenčio grūdo kelią palygino su mokymosi procesu. Kad taptume rašingi, kad susiformuotų pagrindiniai įgūdžiai, vertybės, augantys vaikai turi nueiti ilgą pažinimo kelią. Šaknys būna gana kartokos, bet vaisiai, kaip ir duona, kuria mokiniai vaišino savo tėvelius ir pačius vyriausius mokyklos mokinukus – ketvirtokus, yra labai skanūs ir sotūs. Džiugu, kad pedagogės Larija Daiva ir Jolanta ruošiant šventę, sudaro tikrą tandemą. Scenarijų sukūrė pedagogė Daiva, muzikinis apipavidalinimas teko pedgogei Larijai, o pedagogė Jolanta pasirūpinas scenos įvaizdžiu. Mažieji mokyklos šeimininkai labai prasmingai ir džiugiai visus pasveikino su Žemės diena kartu paminėdami ir Lietuvių kalbos dieną.


Nijolė Ragauskienė
Sporto salės remontas Skaityti plačiau...
2017 m. lapkričio mėn. mokykla pateikė projekto „Sporto salės remontas“ paraišką pagal priemonę „Sporto bazių priežiūros ir statybos plėtotė“, o 2018 m. kovo 8 d. mokyklos administraciją aplankė džiugi žinia – Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo taryba patvirtino 2018 m. fondui pateiktų projektų, kuriems įgyvendinti skirtos lėšos, sąrašus. Net 8 Zarasų švietimo ir sporto įstaigų parengti projektai gavo finansavimą, tarp kurių ir mūsų mokykla.
Sporto salės remontui fondas skyrė 30 000 Eur paramą. Be to Zarasų rajono savivaldybė prisidės biudžeto lėšomis prie projekto finansavimo 40 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų (t. y. 12 000 Eur). Nors tai tik dalis sumos, reikalingos salės atnaujinimui, tačiau džiaugiamės ir tikimės, kad jau naujais mokslo metais moksleiviai galės sportuoti suremontuotoje salėje.

Mokyklos administracija
Lietuva, būk laisva Skaityti plačiau...
„Vėliavą gerbt“. Po šių žodžių į salę, iškilmingai nešdami vėliavą, įžygiavo jaunieji šauliai Rolandas Umbrasas ir Elijus Abaris su savo vadu Algirdu Guogiu. Po to visi susirinkusieji pagarbiai sugiedojo „ Tautišką giesmę“. Sveikinimo žodį tarė „ Santarvės“ mokyklos direktorė Valerija Palivoda. „Lietuva, būk laisva“,-su šiuo šūkiu pradėjo pasirodymą Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos lėlių teatro „Pasakaitė“ artistai, vadovaujami mokytojos Dalios Kukonenko. Mokiniai ėmė aiškintis, iš kur kilo Lietuvos pavadinimas. Gal jis atsirado iš žodžio „lietus“, kuris pas mus dažnai lyja? Gal Lietaukos upelė davė mūsų šaliai pavadinimą? Kas žino? Ieškodami atsakymo į šį klausimą vaikai prisiminė, kad pirmą kartą Lietuvos vardas paminėtas 1009 metais. Kalbant apie Lietuvos vardo kilmę, buvo prisimintas Simonas Daukantas, kuris siūlė atkreipti dėmesį į senžodį „lietas“. Lietas vyras – tai valstybės, valdžios vyras . Lietuva – tai ir yra pati valstybė, lietų sąjunga. Įtaigiai senovės krivio vaidmenį atliko Justinas Talutis. Pagaliau buvo padaryta išvada, kad Lietuva turi tris valstybines šventes: Liepos šeštoji – Valstybės diena įamžinta karaliaus Mindaugo karūnavimu 1253 metais. Vasario 16-oji –Valstybės atkūrimo diena (tai svarbiausia šventė, švenčiama nuo 1918 metų). Kovo 11- oji – tai Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šią dieną 1990 metais Lietuvos parlamentas paskelbė apie sovietinės okupacijos žlugimą. Tai buvo didžiulis laimėjimas mūsų šalies istorijoje. Mokiniai patvirtino, kad visi turime gerbti šalies simbolius: vėliavą, himną ir herbą. Prasmingus žodžius keitė dainos, kurias nuoširdžiai atliko „Santarvės“ pradinės mokyklos choras, vadovaujamas muzikos mokytojos Dianos Skvarčinskaitės. Džiugu, kad mokiniai, mokytojų padedami, įtvirtina per pamokas įgytas žinias švenčių metu.
Šaulių vadas Algirdas Guogis papasakojo apie šaulių veiklą Zarasuose ir visoje Lietuvoje. Buvo demonstruojami ginklai, kuriuos turi mūsų šauliai. Renginio pabaigoje vyko viktorina, kurios metu žiūrovams už teisingus atsakymus šauliai teikė prizus.
Prieš atsisveikindami visi darniai užtraukė „Žemėj Lietuvos...“
Norisi tikėti, kad po tokių švenčių mokiniai augs mylinčiais ir gerbiančiais savo šalį piliečiais.


Margarita Vaitkevičiūtė