REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Skelbimas Skaityti plačiau...
Edukacinė pamoka „Ropliai“ Skaityti plačiau...
Mokykloje dvi dienas vyko edukacinės pamokėlės „Ropliai“. Jas pristatė ir vedė Palangos mini zoologijos sodo darbuotojas Tomas. Žaismingai ir informatyviai edukatorius pasakojo apie šaltakaraujus roplius gyvenančius Lietuvoje ir pasaulyje. Pamatyti gyvai ir dar palaikyti rankose žaltį, smaugliuką yra įspūdingiau, nei pažiūrėti į paveikslėlį ar filmuką.
Praeitais mokslo metais mokykloje vyko analogiškos edukacinės pamokėlės apie nariuotakojus. Tai puiki galimybė pasaulio pažinimo pamokėles paįvairinti sužinant informaciją, kurią pateikia šios srities specialistai.N. Ragauskienė
Kurkim pasaką kartu Skaityti plačiau...
Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti...“, – rašė Kęstutis Kasparavičius kreipimesi, skirtame Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šiais, 2019 metais, Lietuva tapo Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Jos vardą garsins šalia žymiausių pasaulio vaikų literatūros kūrėjų, rašiusių kreipimąsi ir piešusių plakatus įrašytas rašytojo ir dailininko, apdovanoto įvairiomis Lietuvos ir pasaulio nominacijomis Kęstučio Kasparavičiaus vardas.
Tarptautinė vaikų knygos diena, švenčiama balandžio 2-ąją, kai gimė garsusis danų rašytojas pasakininkas Hansas Christianas Andersenas. Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje šiai dienai skirti renginiai vyko beveik dvi savaites.
<...>

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Kultūrinė vaikų saviraiška ir lėlių teatras Skaityti plačiau...
Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko seminaras savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams, dirbantiems su vaikais. Seminarą rengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendindama projektą „Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai“. Seminare dalyvavo Zarasų rajono bibliotekininkai ir svečiai iš Anykščių bei Ignalinos viešųjų bibliotekų ir teritorinių padalinių.
Seminaro lektoriai pristatė trumpą lėlių teatro raidos apžvalgą įvairiais istorijos laikotarpiais, akcentavo pirmųjų lėlių teatro pasirodymų Lietuvoje reikšmę vaikų ir suaugusių žiūrovų ugdymui. Klausytojams įsimintinas buvo faktas apie 1936 metais gegužės šeštąją Kaune vykusį pirmąjį profesionalų lėlių spektaklį „Silvestras Dūdelė“. Lėles šiam spektakliui sukūrė dailininkas Stasys Ušinskas. Pranešimų metu buvo demonstruojamos penkių skirtingų lėlės valdymo technikų būdu pagamintos lėlės, aptartos jų gaminimo subtilybės bei vaidinimo turinio išraiškos galimybės. Įgytos žinios atvers platesnes galimybes vaikų meninei saviraiškai per įvairias lėlių teatro rūšis bibliotekose.
<...>

Renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Parengė Vidmina ALUBECKAITĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Nuotraukos Zinos ČERNOVIENĖS
Matematikos olimpiados rezultatai Skaityti plačiau...
Kovo mėn.19 dieną mokykloje vyko trečių ir ketvirtų klasių mokinių mokyklinė matematikos olimpiada. Joje dalyvavo 19 mokinių iš ketvirtų klasių ir 22 mokiniai iš trečių klasių. Viso savo jėgas bandė 41 mokinys. Ketvirtų klasių tarpe sėkmingiausiai spręsti uždavinius sekėsi 4a ir 4c klasių mokiniams: Pirmąją vietą užėmė Lėja Zajančkauskaitė (4a kl.), antroji vieta atiteko Dovydui Pusliui (4a kl.), trečiąją vietą užėmė Valentina Malinauskaitė (4a kl.) ir Kamilė Čiškauskaitė (4c kl.) Šias mokinius moko mokytojos Alicija Dumbravienė ir Laimutė Lumbienė.
Trečių klasių tarpe sėkmė lydėjo 3d klasės mokinę Adeliją Bulyginaitę (mokytoja Alina Guntulienė), antroji vieta atiteko 3a klasės mokinei Marijai Šipelytei ir trečioji vieta atiteko 3a klasės mokinei Emai Urbietytei (mokytoja Inga Vainiūnienė).
Į rajono mokyklų matematikos olimpiadą vyko septyni ketvirtos ir šeši trečios klasės matematikai. Užduotis rajono matematikos olimpiadai ruošė Lietuvos pradinukų matematikos olimpiados pedagogų kamanda, kuri vadovauja Gabių vaikų akademijai. Uždavinukai olimpiados dalyviams buvo parinkti gan sudėtingi, verčiantys ilgiau ir nuosekliau mąstyti.
Mūsų mokyklos mokinukai vertai apgynė mokyklos garbę, užimdami visas tris prizines vietas. Ketvirtų klasių tarpe pirmąją vietą iškovojo Lėja Zajančkauskaitė, antroji vieta atiteko Dovydui Pusliui, trečiąją vietą užėmė Donatas Andrijauskas (mokytoja Laimutė Lumbienė). Trečių klasių mokinių tarpe sėkmė lydėjo 3a klasės mokinį Motiejų Vaitkevičių, antrąją vietą užėmė 3a klasės mokinė Ema Urbietytė, (mokytoja Inga Vainiūnienė), trečiąją vietą iškovojo 3d klasės mokinė Adelija Bulyginaitė .
Vertinimo komisijos nutarimu į respublikinę pradinukų matematikos olimpiadą deleguojami pirmąsias vietas užėmę mokiniai. Šį teisė suteikta Lėjai ir Motiejui.
Dėkojame, džiaugiamės ir sveikiname visus mokyklinės ir rajono matematikos olimpiadoje dalyvavusius mokinius. Didžiuojamės sėkmę patyrusiais mokiniais. Šiltus padėkos žodžius tariame mokytojoms, kurios skiepija meilę matematikai ir moko sprendimo gudrybių ne tik per pamokąs bet ir neformaliojo ugdymo užsiėmimų metu. Prie ketvirtos klasės mokinių sėkmės ypatingai prisidėjo mokytoja Danutė Tumalovičienė. Su trečių klasių mokiniais papildomai uždavinius gvildena mokytoja Inga Vainiūnienė. Tad Lėjai ir Motiejui linkime kuo geriausios sėkmės respublikinėje olimpiadoje, kuri vyks balandžio mėnesyje.

N. Ragauskienė
Skaitmeninės technologijos ugdymui Skaityti plačiau...
Šių metų kovo 23-31 d. Lietuvoje vyko jau dešimtąjį kartą visoje Europoje rengiama kasmetinė iniciatyva „Skaitmeninė savaitė“, iki šiol vykusios „Interneto savaitės“ tęsinys. Jos tikslas – skatinti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti įvairių amžiaus grupių skaitmeninį raštingumą. Skaitmeninės savaitės Lietuvoje tema – skaitmeninės technologijos ugdymui.
Vaikų literatūros skyriuje vyko renginiai, kuriuose dalyvavo ir vaikai, ir suaugusieji. Protų mūšyje apie skaitmenines technologijas savo teorines ir praktines žinias pasitikrino Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV a ir IV c klasių mokiniai su mokytojomis Alicija Dumbraviene ir Laimute Lumbiene. Išklausę renginio vedėjos Zinos Černovienės informacijos, susiskirstę į mišrias komandas atsakinėjo į klausimus apie Skaitmeninę savaitę, kaip saugiai naudotis internetu, elektroniniu paštu, slaptažodžius ir duomenų apsaugą.
<...>

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Teatro dienos „Neišauk iš teatro“ Skaityti plačiau...
Kultūros centre dvi dienas vyko rajono mokyklų teatriukų šventė „Neišauk iš teatro“. Spektakliukus žiūrovams pristatė mūsų mokyklos trys režisierės. Literatūrinę muzikinę kompoziciją „Gedimino sapnas“ vaidino 3d klasės mokiniai, (vadovė Alina Guntulienė). Dvi lietuvių liaudies pasakas „Geri darbai visada šalia“ ir „Vilkas ir septyni ožiukai“ vaidino teatriuko “Pasakaitė“ artistai, (vadovė Dalia Kukonenko). Lietuvių liaudies pasakos „Dangus griūva“ muzikinę interpretaciją vaidino 4c klasės artistai, ( vadovė Liamutė Lumbienė, muzikos vadovė Diana Skvarčinskaitė). Puikių emocijų patyrė žiūrovai žiūrėdami įvairius ir nuoširdžiai paruoštus spektakliukus. Gerbėjai negailėjo karštų plojimų. Pertraukų metu renginio svečius linksmino linksmieji animatoriai. Kiekvienas galėjo nusifotografuoti prie spalvingų ir žaismingų instaliacijų. Puikiai praleistos dvi dienos kultūros centre padovanojo daug džiaugsmingų akimirkų. Dėkojame visiems mokiniams, kurie vaidino. Džiaugiamės mūsų mokyklos mokytojomis, kurios myli teatrą ir moko mažuosius artistus meilės ir pagarbos scenai, meniškam žodžiui, judesiui.

Visus sveikiname su Tarptautine Teatro diena!

N. Ragauskienė
Pasaulinė vandens diena Skaityti plačiau...
Pažymint Pasaulinę vandens dieną siekiama atkreipti dėmesį į vandens svarbą. Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens“. Pažeidžiamos ekosistemos turi įtakos žmonių vartojimui skirto vandens kiekiui ir kokybei. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Ignalinos Visuomenės sveikatos biuro specialistė Regina Antipova ir sveikatos biuro stebėsenos specialistė Daiva Januševičienė mūsų mokyklos mokinius ir mokytojus pertraukų metu kvietė į fojė įkurdinta vandens stotelę. Atėję mokiniai galėjo pasimėgauti vandeniu, kuris buvo pagardintas gaiviomis mėtų žolėmis, dalyvauti mini viktorinoje, sužinoti apie vandens teikiamą naudą ir už teisingai atsakytą klausimą gauti prizą. Būtina sąlyga – draugiškai nusifotografuoti kartu su renginio organizatorėmis... Labai netikėta ir smagu, kad norinčių apsilankyti vandens stotelėje buvo gausu. Džiugino, kad vaikai apie vandenį žino tikrai daug, o svarbiausia, kad vanduo visiems labai patinka. Pasirodo, kad pirmenybę atsigerti ištroškus teikiama vandenėliui, o ne limonadui ar saldžiai arbatai. Bendraujant su mokiniais paaiškėjo, kad jie yra labai susirūpinę vandens kokybe tiek geriant, tiek maudantis, tiek rūpinantis, kad vandens telkiniai nebūtų teršiami. Esame dėkingi biuro darbuotojoms už iniciatyvą organizuojant Pasaulinės vandens dienos paminėjimą.

N. Ragauskienė
Šaškių varžybos Skaityti plačiau...
Kovo 11 dieną Zarasų Sporto centre vyko Zarasų rajono mokyklų žaidynių šaškių varžybos. Šiose varžybose dalyvavo trys Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos komandos. Pirmąją vietą laimėjo pirmoji komanda, kurioje puikiai žaidė: Kostas Juška, Edvinas Fiodorovas, Pijus Vaitkūnas ir Julija Rumbaitė. Varžybose mūsų mokyklos komandos užėmė visas prizines vietas. Šaškėm žaisti mokinius moko Algirdas Buičenka. Džiaugiamės, kad nemažas mokinių būrelis noriai mokosi šaškių žaidimo gudrybių. Nuoširdžiai sveikinam visus varžybų dalyvius ir šaukiam valio nugalėtojams!


N. Ragauskienė
Eina Saulė per pasaulį Skaityti plačiau...
Jau milijonus metų saulė šildo mūsų gražiąją žemę, teikia jai gyvybę. Žmogus visais laikais veržėsi į šviesą, bijojo tamsos. Suprato, kaip glaudžiai jo gyvenimas susijęs su saule. Kūrė pasakojimus, dainas apie saulę geradarę, globojančią piemenėlius, padedančią nudirbti pačius sunkiausius darbus, teikiančią energiją, gyvybę. Saulei tekant, žmonės pradėdavo visus svarbiausius darbus, tikėdamiesi, kad tie darbai bus sėkmingi, atneš jiems džiaugsmą... Tokia graži įžanga nukėlė susirinkusius žiūrovus į priešmokyklinių grupių projekto „Eina saulė per pasaulį“, skirto lietuvių kalbai finalinį koncertą. Mažieji projekto dalyviai, vadovaujami mokytojų labai kruopščiai dalyvavo veikloje, skirtoje lietuvių kalbai. Į du koncertus buvo pakviesti mažieji draugai iš mokyklėlės „Lakštingala“, mokiniai iš pirmų klasių ir priešmokyklinukų tėveliai, kolegos. Renginio metu girdėjome liaudies dainas, eilėraštukus, žavėjomės jungtiniais liaudies šokiais, skirtais saulės įtakai žmonių gyvenime. Žaismingai ir kartu labai prasmingai paruoštoje finalinėje programoje didžiulis dėmesys buvo skiriamas mokinių laikysenai, tarčiai, nuotaikai ir sceninei tvarkai. Tai labai svarbu skiepijant pagarbą žiūrovui ir scenai. Žiūrovai pasijuto lyg stebėtų profesionalaus ansamblio dublerių koncertą Už nuoširdų rūpestį ir darbą priešmokyklinių grupių mokytojoms: Larijai, Jolantai, Daivai, Rasai ir mokiniams direktorė įteikė Padėkos raštus... Už dalyvavimą respublikinėje priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodoje „Raidelė prie raidelės - susideda žodelis“ Padėkos raštas įteiktas priešmokyklinei grupei B ir mokytojai Jolantai.
Džiugu, kad vaikai turi daug įvairių galimybių tinkamai ir prasmingai vartoti tiek žinomus, tiek naujus žodžius, ugdytis turtingoje, įvairioje, tikslingoje, stimuliuojančioje ir įšūkių turinčioje kalbinėje mokymosi aplinkoje.

N. Ragauskienė
Šventinis koncertas Skaityti plačiau...
Saulėta ir pavasariškai džiugi penktadienio diena sveikino visus su Tarptautine Moters diena ir artėjančia Kovo 11 -osios švente. Mokyklos bendruomenė minėdama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną surengė du jungtinius koncertus. Muzikinį meninių kūrinių apjungimą ruošė muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė, o jai talkino mokytoja Alina Guntulienė. Šventinis minėjimas prasidėjo sugiedant „Tautinę giesmę“. Koncertas žiūrovus nustebino kūrinukų gausa, įvairumu, nuoširdumu ir šiluma. Folkloro ansamblis „Čiūta“, mokinių choras „Šypsenėlės“, priešmokyklinių grupių šokiai, ansamblių ir solistų dainos, dūdelėmis ir liaudies instrumentais pritariant atliekamos liaudies ir patriotinės dainos, ritminis šokis, deklamuojamos eilės vertė žavėtis ir linksmai pritarti plojimais. Mokyklos tarybos pirmininkė Gintarė Laurikėnienė nuoširdžiai padėkojo mokytojams ir mokiniams už nuoširdų ir begalinį rūpestį puoselėjant liaudies dainas, šokius, mokant vaikus dainų apie tėvynę, istoriją, mokant vaikus groti liaudies instrumentais, mokyklinėmis dūdelėmis. Kaip smagu, kad viso to išmokė mūsų mokytojos! Reikia tikėtis, kad prasmingi ir jautrūs dainų žodžiai ilgam pasiliks mokinių širdyse, kurie neleis nemylėti savo tėvynės ir užmiršti tuos, kuriems turim būti dėkingi už laisvą savo šalį.
Pasibaigus šventiniam koncertui buvo padėkota mokyklinio lietuvių kalbos diktanto konkurso “Rašau diktantą 2019” nugalėtojams ir pasveikinti šiais metais pirmą kartą organizuotoje geografijos olimpiadoje “Mano gaublys” 1-3 vietų laimėtojai.

N. Ragauskienė