REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Šaunuolės! Skaityti plačiau...
Noriu pasidžiaugti, kad iš 8000 mokinių, dalyvavusių Tarptautiniame olimpiados ,,KINGS“ finale atliekant užduotis, sėkmė nusišypsojo 4d klasės mokinėms: Šarūnei Kavaliauskaitė, Paulinai Maldauskaitei, Urtei Bagdonavičiūtei ir Adelijai Bulyginaitei..
Jos buvo apdovanotos II ir III lygio diplomais, prisiminimo dovanėlėmis. Mergaitės parodė puikias žinias iš lietuvių kalbos., matematikos, pasaulio pažinimo, anglų kalbos dalykų.
Linkiu mokinėms sėkmės, stebinant savo žiniomis ir noru tobulėti.
Mokytoja-metodininkė Alina Guntulienė
BASEINE Skaityti plačiau...
Vasario 28 dieną po anglų kalbos pamokėlės 1B klasės mokiniai išsiruošė į baseiną. Pasikartoję saugaus eismo ir saugaus elgesio baseino lankytojų taisykles jautėmės pasirengę veiklai. Mus pasitiko dėdė Sigitas, kuris padėjo berniukams baseine. Atvažiavo pagalbon Adrianos ir Kajaus mamytės. Mokėmės plaukti ir padėti viens kitam. Mes baseine lankomės ne pirmą kart, todėl jau yra rimtų rezultatų: Paulius, Kajus ir Benas plaukia savarankiškai. Vėjūnė, Dagnė, Simonija ir Rugilė jau bandė plaukt be pagalbinių priemonių. Stengiasi ir džiaugiasi visi mokiniai. Vieniems patinka saunos pirtelė, kitiems garinė, o daugumai džiakuzi, kur galima pailsėti ir atsipalaiduoti. Padėkoję baseino darbuotojams už malonų bendravimą ir paslaugas skirstėmės namo…Nuoširdus ačiū Tėveliams už pagalbą ir supratimą veiklos metu.Veiklą aprašė 1B kl. mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos Adrianos mamos.
Užgavėnės Skaityti plačiau...
Belaukiant Morei Užgavėnių šventės pradėjo žaliuoti žolė, pražydo darželiuose snieguolės, sodo pakraštyje smalsiai dairosi tulpių ir krokų daigeliai. O sniego gal dar ir norėtųsi pamatyti, paslidinėti, čiūžtelėti rogutėmis nuo kalniuko, ...bet šiais metais Morė sniegu nelepino. „Žiema, žiema, atnešk sniego!“ - taip kvietė pirmokai nuo pat ankstyvo ryto triukšmaudami prie Morės mokyklos fojė. Gal ateis pažiūrėt, kas ten taip trankiai šoka, gal privilios skanus blynų kvapas...? Mokiniai smagiai šventė Užgavenes klasėje, koridoriuje . „Daktarai“ nuo koronoviruso visiems dalino virusus naikinančius vaistus, dezinfekavo nuo tinginystės ir piktumo. Septynios savaitės liko iki Šv.Velykų... laikas pasikeist, atsiprašyt, ugdyti valią susilaikant nuo bereikalingų žodžių, kalbų, nedorų darbų. Į lagaminą iškeliaujančiai Morei mažieji mokinukai sudėjo blogų darbų sąrašus, pasiryžimus ir atsiprašymus. Gal kiekvienam būtų ne pro šalį apvalyt mintis, gražiais ir prasmingais darbais džiuginti save ir kitus....Šiandien pašeliokim, o rytoj Gavėnios pradžia, Pelenų diena....

N. Ragauskienė
VASARIO 16 – oji – LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA Skaityti plačiau...
Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti.
Mūsų mokyklos pradinukai Vasario 16 dienos minėjimą nusprendė paminėti ypatingai, nes ji sutapo su vis populiarėjančia Valentino diena… Mokyklos kieme trispalvėm vėliavėlėm pažymėti Lietuvos valstybės žemėlapio konturus ir jo vidų užpildyti trispalvėm širdelėm. Kiekvienas jaunesniojo amžiaus mokinukas prieš šventę gamino trispalvę vėliavėlę, o vyresnieji gamino trijų spalvų širdeles. Susirinkusius mokinius šiltai pasveikino mokyklos direktorė, pabrėždama neįkainojmą laisvės reikšmę žmogui ir valstybei. Skambant dainoms apie TĖVYNĘ, LAISVĘ , MEILĘ mokiniai stropiai širdelėm puošė Lietuvos žemėlapio vidų. Baigę darbą iškilmingai ir pagarbiai sugiedojo Tautinę giesmę. Žiūrėdami į trispalvėm širdelėm papuoštą “Lietuvą” galėjo išsivaizduoti kaip svarbu kiekvienam mylėti savo Tėvynę, joje augti, gyventi, kurti , dirbti, švęsti šventes dainuojant ir žaidžiant. Dėkojame šios idėjos autorėms - mokytojoms : Daliai Būgienei, Ingai Vainiūnienei, Rasai Dičiūnienei. Ačiū už rūpestį ruošiantis šventei, už šokių, žaidimų organizavimą mokyklos kieme visoms mokytojoms.

Nijolė Ragauskienė
Konkursas „Olympis“ Skaityti plačiau...
Konkurse „Olympis“ kviečiami dalyvauti visi Lietuvos mokymo įstaigų 1 – 12 klasių mokiniai, kurie nori pasitikrinti mokomųjų dalykų žinias, atlikdami įvairias, įdomias užduotis. Pagrindinis „Olympio“ tikslas – sudominti mokinius mokomuoju dalyku ir skatinti mokymosi motyvaciją. Tai nėra olimpiada. Konkurse yra įvairaus sudėtingumo užduočių, todėl dalyvauti jame gali visi mokiniai. Kiekvieną lygį sudaro 24 įdomios užduotys. Kiekvieno lygio užduotys atitinka mokomąją programą, yra skirtingo sudėtingumo, turi skirtingą taškų skaičių. Konkursas trunka 40 minučių. Laikas neprailgsta, nes užduotis paįvairina „Olimpe“ gyvenančių animacinių personažų pokštai. Visi konkurso dalyviai gauna padėkas ir tušinukus „Olympis“, o laimėtojai apdovanojami medaliais ir 1-o, 2-o, 3-o laipsnio diplomais. Pradinukams skirti penkių mokomųjų dalykų konkursai: lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, anglų kalbos, informacinių technologijų. Su kiekviena konkurso sesija vis didėja dalyvaujančių mokinių skaičius iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos. Jiems pasiruošti padeda mokytojos: Alina Guntulienė, Inga Vainiūnienė, Janina Trimonienė, Jurgita Lizunovienė, Laimutė Lumbienė, Birutė Veličkienė, Dalia Kukonenko. Rezultatai džiugina visus, nes gauti 104 diplomai, 14 padėkų ir 10 medalių. Medaliais apdovanoti : Ema Urbietytė (4 a kl.), Mildutė Kuosaitė (4 b kl.), Dominykas Kavaliauskas (2 b kl.), Domantas Stunžėnas (2 a kl.), Denis Ignaševič (2 a kl.), Gabrielė Sklinsmontaitė (1c kl.), Rugilė Černiauskaitė (1c kl.). 1c klasės mokinys Linas Beniauskas pelnė net tris medalius. Džiugu, kad mokiniai neišsigando sunkumų ir puikiai padirbėjo. Visiems sėkmės pavasario sesijoje.

Zarasų Santarvės mokyklos
mokytoja metodininkė Dalia Kukonenko
Moksleiviams apie saugesnį internetą Skaityti plačiau...
Lietuvoje vasario 10-15 d. skelbiama Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose ir mokyklose vyksta įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis įvairių amžiaus kategorijų lankytojams. Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka kasmet jungiasi prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Vasario 11 ir 13 dienomis Vaikų literatūros skyriuje vyko renginiai skirti šiai Savaitei. Jos dalyviai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtųjų klasių mokiniai. Vasario 11 d. savo žinias dalyvaudami protų mūšyje „Naudojamės saugiai: TAIP / NE“ pasitikrino 4 a ir 4 c, vasario 13 d. – 4 b ir 4 d klasių moksleiviai.
Bibliotekos rengiamuose renginiuose kasmet dalyvauja Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato atstovai. Šiuose renginiuose dalyvavusi Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rosita Gurskaja dalyviams pademonstravo vaizdo filmuką, papasakojo apie dažnai pasitaikančias apgaules, sukčiavimus internete. Ketvirtokai pasakojo savo ar artimųjų patirtis naudojantis internetu.
<...>

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Susitikimas su kiškiu Steponu Skaityti plačiau...
Rašytojo Pauliaus Norvilo ir iliustratorės Jurgos Šulskytės knyga „Stryk pastrykt“ – penktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (vykusio 2017 m.) Debiuto premijos laimėtoja. Ši knyga ir akcijos „Metų knygos rinkimai 2019“ dalyvė.
Literatūros popietės dalyviai, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos antrokėliai, susipažino su knygų rašymo, išleidimo, vertimo ir pristatymo sunkumais klausydamiesi pasakojimo apie kiškį Steponą, nusprendusį tapti rašytoju. Jo pastangomis rašant knygą ir iškilusiomis kliūtimis su kuriomis susiduria daugelis žmonių pasaulio rašytojų. Aptarę kūrinį ir papasakoję apie savo pirmuosius bandymus tapti rašytojais, moksleiviai nusprendė knygos šį sykį nerašyti. Išvardiję ir suskaičiavę personažus su kuriais teko bendrauti kiškiui Steponui kiekvienas išsirinko jam labiausiai patikusį ir piešė.
Po kūrybinės užduotėlės panorusieji susipažinti su piešimo smėliu technika, galėjo tai išbandyti piešdami ant šviesos stalo. Vieni piešė natūralios spalvos, kiti – spalvotu smėliu.
Berniukai žaidė kompiuterinius žaidimus, mergaitės linksmai leido laiką žaidimų kambaryje sklaidydamos knygeles ir žaisdamos.
Iš nupieštų piešinėlių bus surengta parodėlė, kuriai ir pavadinimą spėjo išrinkti.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Birutės Veličkienės
Ekskursija Skaityti plačiau...
2a, 3air 4d klasės mokiniai lydimi savo mokytojų vyko į ,,Paukščių kaimą“Ignalinos raj. Cijonų kaime.
Atvykusius pasitiko šeimininkė pelėdos kauke ir pasiūlė mokiniams nusifotografuoti su paukščių kaukėmis.
Vėliau pakvietė visus prie laužo, kur gardžiai kvepėjo kepamos dešrelės. Mokiniai vaišinosi ne tik dešrelėmis, bet ir skaniomis daržovių salotomis bei ką tik išvirta žolelių arbata.
Smagu buvo keliauti po sodybą ir susipažinti su ,,Paukščių kaimo“ sparnuočiais. O kiek jų čia daug ir įvairių rūšių, yra net ir iš Afrikos. Apžiūrėjome naminių paukščių kiaušinių ekspozicijas.
Mokiniams malonu buvo rankose laikyti viščiukus, triušiukus, žąsiukus...Batonu vaišinti alpakas, avinukus, asiliuką. Glostyti ėriukus, ožiukus...
Matėme Prakartėlės ekspoziciją ir šalia lakstančius šešis avinukus, kurie džiaugėsi kūdikėlio gimimu.
Kupini įspūdžių sugūžėjome į trobą. Gerdami kvapnią arbatą ir vaišindamiesi naminiais sausainiais, pastebėjome, pro langą žvelgiantį Kalėdų senelį.Visi su dideliu džiaugsmu jį pasitiko ir apibėrė įvairiais klausimais. Linksmai praleidę laiką su Kalėdų seneliu, vaikai džiaugėsi gautomis dovanėlėmis. Bet tai ne viskas. Staigmena – kur dingo senelio rogės? Prasidėjo jų paieška. Visų nustebimui, jos buvo rastos kabančios daržinės palubėje.
Šioje nuostabioje sodyboje laikas prabėgo nepastebimai greitai. Vaikams edukacinė kelionė paliko malonius, nuostabius prisiminimus. Šeimininkų svetingumas ir vaišingumas niekad neišblės iš vaikų širdelių.

Mokytoja A. Guntulienė
Nuotraukos A. Guntulienės ir D. Kukonenko
Veikla rankdarbių būrelyje Skaityti plačiau...
Jau antrus metus lankantys rankdarbių būrelį mokiniai visada laukia naujų įdomių darbelių. Vasario 5 d. į svečius atvyko Aušra Talačkienė. (Jį yra nuo 2013 metų – Lietuvos veltinio amatininkų gildijos narė). Meistrė vaikams papasakojo apie vilną, parodė kokius darbelius vėlimo būdu galima pasigaminti.
Vaikai, gavę kuokštelį vilnos, adatą, pradėjo darbą. Aušra kantriai rodė, kaip saugiai dirbti, kokio kietumo turėtų būti kamuoliukai. Buvo nelengva, tačiau padrąsinantys Aušros žodžiai privertė antrokėlius darbą užbaigti kruopščiai ir pasidžiaugti savo darbo rezultatais.
Smagu buvo matyti laimingas vaikų akis ir meistrės Aušros šypseną.


Mokytoja Birutė Veličkienė
Sportinių žaidynių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos Skaityti plačiau...
Sausio 30 d. vyko ketvirtų klasių mokinių sportinių estafečių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Daug emocijų išliejo sirgaliai palaikydami savo klasių komandas. Aštuonių estafečių maratone vyko įnirtinga kova. Suskaičiavus rezultatus paiškėjo, kad geriausiai sekėsi 4d klasės komandai. Antroji vieta atiteko 4a klasės sportininkams, Trečiąja vieta džiaugėsi 4c klasės mokiniai, ketvirtąją vietą po atkaklios kovos užėmė 4b klasės komanda. Visų klasių mokinių tikslas buvo gerai pasiruošti rajono mokyklų žaidynėms. Pačius greičiausius ir vikriausius klasių sportininkus mokytoja Galina Razmanavičienė pakvietė į mokyklos rinktinę komandą.
Vasario 6 d. vyko rajoninės varžybos. Labai gaila, kad iš rajono mokyklų atvyko tik Salako pagrindinės mokyklos sportininkai. Mūsų mokyklą atstovavo 3 komandos. Pagrindinė komanda “Santarvė-1“ šventė užtikrintą pergalę. Sveikiname visus aktyviai sportuojančius. Dėkojame mokytoms už skatinimą aktyviai sportuoti ir rūpestį pasiruošiant varžyboms. Kovo 7 d. mūsų mokyklos komanda vyks varžytis į zonines varžybas, kurios vyks Rokiškyje. Linkime vikrių kojų, drąsos ir sėkmės!

N. Ragauskienė
Pranešimas Skaityti plačiau...
Pranešimas apie parengtas Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos reorganizavimo sąlygas ir būsimą reorganizavimą

Pagarbiai, direktorė
Valerija Palivoda