REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
KOMPLIMENTAI MŪSŲ MOKYTOJOMS Skaityti plačiau...
KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ „MĄSTAU, KURIU, AUGU“ MOKINIAI IR VADOVĖ LAIMUTĖ TARPTAUTINĖS MOKYTOJŲ DIENOS PROGA ANT DRUGELIŲ SPARNŲ NEŠA JUMS PAČIUS ŠVIESIAUSIUS IR ŠILČIAUSIUS KOMPLIMENTUS BEI ŠYPSENAS

Susitikimas su „Harlem Globetrotters“ Skaityti plačiau...
Rugsėjo 21 dieną Lietuvoje besilankantys krepšinio cirku vadinamo „Harlem Globetrotters“ kolektyvo nariai “Buckets” Blake ir “Ace” Jackson apsilankė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos sporto salėje, kur susitiko su „Santarvės“ pradinės mokyklos II-IV klasių mokiniais, „Ąžuolo“ gimnazijos sporto aistruoliais ir pristatė savo socialines programas „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ ir „CHEER – vidinės stiprybės jėga“.

Laimutė Lumbienė,
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja
(straipsnis parengtas pagal JAV ambasados Lietuvoje informacinį pranešimą)
Nuotr. Laimutės Lumbienės
SAUGUMO PAMOKĖLĖS PRIEŠ SMURTĄ „AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU“ Skaityti plačiau...
Yra įvairių būdų išreikšti padrąsinimą, meilę ir užuojautą. Dažnai norisi vaiką paglostyti, apkabinti, patapšnoti jam per petį, palaikyti už rankos. Taip liečiame savo vaikus, kartais norisi paliesti ir svetimą išsigandusį vaiką. Tačiau labai svarbu laikytis saugumo taisyklių ir bendrų sveikos nuovokos principų, kad šie prisilietimai netaptų blogi ir nekeltų vaikui diskomforto, jo nežalotų.

Organizatorė mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Tėvų linija Skaityti plačiau...
Konsultacinė pagalbos telefonu linija tėvams
„Tėvų linija“ - 8 800 90012 (nuo 17 iki 21 val. darbo dienomis nemokamai)
Prezidentės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ inicijuotas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamas projektas „Tėvų linija“ nuo šiol teiks prieinamą ir nemokamą konsultaciją telefonu visos šalies tėvams, susiduriantiems su vaikų auginimo ir auklėjimo iššūkiais. Kiekvieną vakarą, darbo dienomis nuo 17 iki 21 val., tėvai nuo pirmadienio galės skambinti nemokamu numeriu 8 800 900 12 ir su profesionaliu psichologu pasikonsultuoti jiems rūpimais vaikų auklėjimo klausimais. Specialistai bus pasirengę padėti tėvams suprasti vaikų elgesį, patarti dėl dažnai kylančių bendravimo su vaiku problemų įvairiais amžiaus tarpsniais ir rasti geriausią sprendimą. Taip pat padėti nusiraminti, o jei reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.
MINĖJOME TARPTAURINĘ TURIZMO DIENĄ Skaityti plačiau...
Rugsėjo 27 dieną – pasaulis mini Tarptautinę turizmo dieną. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3b klasės mokiniai nutarė apsilankyti Zarasų krašto muziejuje ir susipažinti su Zarasų krašto paveldu, savo miesto ir krašto istorija. Mūsų klasiokai: Diana ir Maksimas dar nebuvę muziejuje, o Danielius – nevaikščiojo Apžvalgos ratu. Todėl dėl šios išvykos buvome susitarę iš anksto. Muziejuje mus pasitiko nuoširdūs darbuotojai. Susipažinę su muziejaus lankytojų taisyklėmis įdėmiai klausėmės gido Vasilijaus pasakojimo apie parodą iš Vitebsko. Parodoje buvo eksponuojami Zarasuose gimusio žymaus dailininko ir pedagogo Yjegudos Peno ir jo mokinių dailės paveikslai. Po to gidas mums papasakojo legendą apie Zarasų krašto ežerų atsiradimą, apie įžymius Zarasų krašto žmones, apie Sėlių aikštės gatvių žemėlapį, kuris primena Paryžių. Kitoje salėje susipažinome su etnografine ekspozicija, kuri pristatė mūsų senelių ir prosenelių buitį ir verslus. Ūkininko kamaroje pastebėjome seną žibalinę lempą, kurią kaime seneliai dar dabar turi. Ignas surado seną lygintuvą, o Donatas – kalvio darbo vietą. Dėmesingai klausėmės pasakojimo apie medines kuprines bei senovines mokyklines priemones. Gidas mums papasakojo savo vaikystės linksmas išdaigas ir nuotykius. Smagu buvo klausytis. Matėme buvusio Zarasų mero medžioklės trofėjus. Sužinojome, kad labai seniai Zarasuose buvo siaurukas, gidas net nuotrauką salėje parodė, kad mes patikėtume. Padėkoję už turiningą edukacinę pamokėlę skubėjome prie Apžvalgos rato, kuriuo pirmą kartą nedrąsiai ėjo laimingas Danielius, Ugnė jam padėjo. Grįžome į mokyklą, nes mūsų labai laukė anglų kalbos mokytoja...

Išvykos įspūdžius užrašė
mokytoja Danutė Tumalovičienė
Sveiko maisto diena Skaityti plačiau...
Rugsėjo 22 dieną mokyklos sveikatos specialistė Regina Antipova kartu su mokyklos direktore Valerija Palivoda pakvietė pirmų klasių mokinius į sveiko maisto pamokėlę, kurioje pristatė moliūgą. Sveikatos specialistė papasakojo, kad moliūgas yra viena iš labiausiai paplitusių daržovių visame pasaulyje, kuris kilęs, kaip manoma, iš Šiaurės Amerikos. Pasaulyje yra daugybė rūšių moliūgų. Paprastas moliūgas paprastai sveria 4 – 6 kilogramus, tačiau yra tokių, kurie gali užaugti iki 25 kilogramų. Įprastai moliūgas yra oranžinės ar geltonos spalvos, bet gali pasitaikyti ir šviesiai ar tamsiai žalios, rudos, raudonos ar pilkos spalvos moliūgų. Nors moliūgas dažnai paplitęs kaip šventinė dekoracija per heloviną ar kaip pyragų įdaras, tai produktas, kurį dėl gausaus maistinių medžiagų kiekio, verta įtraukti į kasdieninį racioną.

Nijolė Ragauskienė
Akcija „Visa Lietuva šoka“ Skaityti plačiau...
Rugsėjo 15 dieną su Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniais dalyvavome smagioje bei turiningoje akcijoje „Visa Lietuva šoka“, kuri vyko Zarasų kultūros centre. Šokdami kiekvienas patyrėme tikrą džiaugsmą. Jis kilo iš to, kad tradicinį šokį ir nemokėdamas nesunkiai gali sušokti. Tie, kas su šia tradicija yra susipažinę geriau - turėjo galimybę jautriau, kūrybiškiau, išradingiau perteikti visas žingsnių, judesių, laikysenos plonybes... Džiaugėmės ir žavėjomės mūsų „Čiūta“ ir Kultūros centro folkloro ansamblio atstovais... Be to, turėjome puikią galimybę išbandyti tarpusavio santykio darnumą smagiose ritmo vingrybėse griežiant kapelai ,,Čir-vir-vyrai“. Ypač svarbu buvo pajausti, kad tas smagumas, gėris ir pati laimė auga iš savų šaknų ir kiekvienam suprantamos savos kultūros.

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja
Laimutė Lumbienė

EKSKURSIJA Į STELMUŽĘ Skaityti plačiau...
Rugsėjo 15 dieną 3a ir 3b klasių mokiniai kartu su mokytojomis Alicija ir Danute išvyko į mokomąją – pažintinę ekskursiją prie Stelmužės ąžuolo. Vingiuotu keliu pasukdami į vieną pusę, po to į kitą, staiga nerdami žemyn ir nelauktai – aukštyn, važiavome į Stelmužę. Buvo smagu. Pakely aplankėme Šv. vietą prie Ilgio ežero. Mokytoja Alicija papasakojo mums šios vietos bei bažnytėlės atsiradimo istorijas. Apžiūrėję kryžius pasimeldėme ir keliavome toliau. Pusryčiavome netoli Stelmužės esančioje pavėsinėje. Pasivaišinome Nikitos mamos duoniukais. Buvo labai skanu, nes jau buvome išalkę. Po to pasivaikščiojome pažintiniu taku, apžiūrėjome skulptūrėles ir pažaidėme žaidimų aikštelėje. Pailsėję skubėjome į Stelmužę, kur mūsų laukė gražuolis Stelmužės ąžuolas. Žavėjomės jo didingumu, nusifotografavome prie jo. Iš bažnyčios darbuotojų sužinojome, kad ąžuolui daugiau kaip 1500 metų, kad Stelmužės ąžuolas ir bažnyčia su varpine stovi buvusio dvaro parke. Medinė bažnyčia buvo pastatyta 1650 metais vien kirviu, be pjūklo ir be vinies.

Ekskursijos įspūdžius užrašė
3b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė

Nuotraukos 3a klasės mokytojos
Alicijos Dumbravienės
Tarptautinė vaikų gynimo diena Skaityti plačiau...
Pirmoji vasaros diena atskubėjo su smarkoku vėju ir saulutės spinduliais. Tradicinė šventė, kurioje karaliavo vaikai, stebino įvairiom pramogom, sportinėm varžybom, koncertiniais numeriais. Džiugu, kad mūsų mokyklos choras „Šypsenėlės“(vadovė Diana Skvarčinskaitė) kartu su solistėm Emilija Venediktovaite ir Patricija Guogyte labai nuotaikingai papuošė koncertinę programą. Pasibaigus koncertui miesto ugdymo įstaigos atstovai skaitė laiškus skirtus Taikai. Mūsų mokyklos 3a klasės mokinės Adrija ir Goda labai šiltai ir jaudinančiai perskaitė mūsų mokyklos pradinukų mintis apie taiką. Suredaguoti laišką padėjo mokytojos Alicija Dumbravienė ir Liusė Mažeikienė. Laiškas buvo išsiųstas daugybės balionų „paštu“ . Miela buvo stebėti buvusių ir esamų mokyklos auklėtinių bendrus pasirodymus šokant sportinius ir pramoginius šokius. Įspūdingai šventę tęsė iliuzionistas Deividas. Tad tegyvuoja VASARĄ!
Nijolė Ragauskienė
Nuotraukos autorės
Susitikimas su knygų iliustratore Skaityti plačiau...
Bibliotekoje mažasis skaitytojas knygas renkasi pagal paveikslėlius. Pirmokai nustebo, kad viena iš vaikiškų knygelių iliustratorių gyvena Zarasuose. Tai Gintarė Laurikėnienė.
Mielų piešinukų autorė sutiko ateiti į 1b klasės piešimo pamoką. Mokiniai smalsiai apžiūrinėjo šūsnį viešnios atsineštų darbų, klausėsi įdomaus pasakojimo. G.Laurikėnienė pamokė vaikus piešti nesudėtingą, tačiau labai įdomų katiną. Gyvūnėlio kūną mažieji menininkai margino įvairių daiktų piešinukais
Susitikimo su pasakų iliustracijų autore mokiniai labai laukė, tad jo pabaigoje G.Laurikėnienei šiltai dėkojo šypsenom ir iš namų atsineštom pavasarinėm darželių gėlėm.
I-III klasių mokslo metų baigimo šventė Skaityti plačiau...
... pagaliau paskutinė mokslo metų diena mokykloje. Lietutis neleido džiaugtis švente mokyklos kieme, tad visi 254 mokinukai ir jų tėveliai išsirikiavo sporto salėje. Choras „Šypsenėlė“ diriguojant mokytojai Dianai, sudainavo nuotaikingą mokylkos himną. Mokyklos direktorė perskaitė Mokyklos tarybos nutarimą dėl mokinių sėkmingo mokslo metų baigimo ir mokinių kėlimo į aukštesnę klasę.
Pirmą klasę baigė 90 pirmokų. Už labai gerą mokymąsi padėkos raštai įteikti 19 pirmokėlių. 1a klasės mokiniams: Motiejui Vaitkevičiui, Evitai Jurevičiūtei, Marijai Šipelytei, Kostui Juškai, Simui Novodvorskui, Ernetai Šatrovaitei