REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Kurkim pasaką kartu Skaityti plačiau...
Popietėse „Kurkim pasaką kartu“ dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos visų pirmųjų klasių mokiniai. Pirmokėliai, papasakoję ką žino apie šventę ir atsakę į klausimus klausėsi vyresniųjų mokinių anksčiau sukurtų pasakėlių apie kiškių margučius, gyvūnėlių draugystę, pavasario linksmybes, vartė jų kurtas ir iliustruotas knygas. Ir patys kūrė pasakėles ir knygeles. Ic klasės mokinukai, džiaugdamiesi pavasariu sukūrė pasakėlę apie žibutę. Ją užrašė sulankstomoje knygelėje ir papuošė piešinukais. Ib klasės vaikučiai sukūrė po knygelę ir istoriją apie gyvūnus. Vieni personažus piešė, kiti spaudė spalvotais spaudukais, pasakojimus užrašė. Kad sukurtos istorijos iš knygų neiškristų ir nepasiklystų, priklijavo raištelius ir surišo. Ia klasės kolektyvas, pasiklausęs nuotaikingos K. Kasparavičiaus sukurtos istorijos apie daiktus, nusprendė kurti pavasarišką istoriją. Nupiešė knygelėse piešinėlių istoriją apie artėjančias Velykas, papuošė kaspinėliais. Pirmokėliai apžiūrėjo, vartė, vardijo skaitytas K. Kasparavičiaus knygeles, įsikūrusias namelyje raudonu stogu (ekspoziciją rengė bibliotekininkė Olga Černova) ir prie jo nusifotografavo.
IVc klasės moksleiviai pirmojo apsilankymo metu skaitė prieš 3 metus sukurtą pasaką „Kiškis gudragalvis“. Dalijosi prisiminimais, įspūdžiais, diskutavo apie naujos knygos kūrimą. Daugumai pritarus nusprendė kurti ritininę iliustracijų knygą apie gimtuosius Zarasus. Kiekvienas piešė jiems svarbias ir įdomias vietas ir įstaigas. Antrojo apsilankymo metu mokiniai internete ieškojo informacijos apie pieštas vietas, ją sistemino. Aptarę pasiūlymus knygai ją pavadino „Zarasai ketvirtokų akimis“.
Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ugdytinių surengtu įspūdingu muzikiniu parodėlės „Vaikai su knygom auga“ atidarymu galėjo pasidžiaugti į šventę atvykę priešmokyklinukai.
Kiekvienas vaikas, dalyvavęs renginiuose, ne tik prisilietė prie knygos, bet turėjo galimybę tapti jos kūrėju.