REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Tapk superherojumi Skaityti plačiau...
Zarasų viešojoje bibliotekoje buvo populiariausi skaitymai vaikams „Auštant“, vykstantys Vaikų literatūros skyriuje. Juose dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 1a ir 1c klasių mokiniai su mokytojomis Dalia Kukonenko ir Irena Sabaliauskiene, 2-4 klasių mokiniai su pedagoge Daina Borisevičiene. Rytmečių (rengė bibliotekininkė Zina Černovienė) dalyviai klausėsi šiais metais Šiaurės Ministrų Tarybai pirmininkaujančios Švedijos autorių Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos vaikams ,,Superherojų vadovas“ teksto. Išklausę pasakojimo ištrauką apie mergaitę Lisą ir iš jos besityčiojančius berniukus, 1c klasės mokiniai nepritarė tokiam elgesiui, ir savo piešiniuose draugiškai „ištiesė“ ranką skriaudžiamai mergaitei. Norėdami tapti superherojais žaisdami gelbėjo draugą. 2-4 klasių moksleiviai klausėsi pasakojimo apie Lisą ir jos pastangas įgyti supergalių, žiūrėdami kūrinio iliustracijas. Piešė įsivaizduojamą superherojų, gelbėjo draugą. O 1a klasės mokiniai pasiklausę pasakojimo ir apžiūrėję iliustracijose superheroje tapusios Lisos kostiumą, patys kūrė superherojo kaukę-raištį akims. Norintys įgyti saulės galių piešė saulutes, žvaigždžių – žvaigždutes... Užsirišę raiščius ir sustoję poromis, tikrino savo galias su draugu nešdami balioną. Džiūgavo pajutę supergalių veikimą.
3a klasės mokiniai su mokytoja Inga Vainiūniene susitiko su Zuikiu Nulėpausiu (bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė). Klausydamiesi skaitomų tekstų išgirdo kaip varniukas Kirnis ir voveriukas Tiklis tapo bebaimiais. Kad iš knygos iškritęs vilkas gali nepraryti septynių ožiukų, bet jiems padėti.
Su Šiaurės šalių autorių literatūra vaikams renginių ir bibliotekos lankytojai susipažino aplankydami spaudinių parodą „Mus jungiantys tiltai – knygos“ (rengė bibliotekininkė Olga Černova).
Dalyviai sužinojo, kad superherojai savo galias gali panaudoti darydami gerus darbus, padėdami kitiems.