REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
TOLERANCIJOS DIENA Skaityti plačiau...
Š.m. lapkričio 16 dieną mūsų mokyklos mokiniai tradiciškai minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną . Šią dieną 0a, 0b, 2b, 2c, 3a, 4a, 4c ir 4d klasių mokytojos ypatingą dėmesį skyrė tolerancijos ugdymui. Kalbėjo apie pakantumą, kantrybę, pagarbą kito nuomonei, išklausymą, gebėjimą suprasti kitus. Pedagogės aptarė su vaikais ir šių metų tolerancijos dienos simbolio - dėlionės prasmę. Mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sujungus gauname visos visuomenės paveikslą. Ją sudaro žmonės, skirtingi pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t. Norėdami būti kartu turime mokytis suprasti žmonių bei pasaulio įvairovę, priimti ir gerbti. Tolerancija – tai mandagumas, kantrybė, pagarba kitiems, supratimas, kad visi žmonės turi teisę į savo nuomonę, darbus, kūrybą ir nesvarbu kokia akių spalva, tautybė ar rasė, kiek žmogui metų ir kur jis gyvena. Mūsų mokyklos mokiniai su savo mokytojomis sukūrė koliažus, piešinius, raides, namuką ir dėliones. Vaikai dėlionėmis papuošė savo klases.
Tolerancija nėra beribė – ji baigiasi tada, kai pažeidžiamos kito žmogaus teisės ar užsiimama kitokia nusikalstama veikla.
Ačiū visiems prisidėjusiems!


Akcijos koordinatorė
mokyklos psichologė Zita Aleksandravičienė, nuotraukos autorės
Autizmas – ne kliūtis lankytis bibliotekoje Skaityti plačiau...
Tai, kad Lietuvos viešosios bibliotekos yra atviros įvairiausiems lankytojams, žino visi. Tačiau realybė ne visada tokia graži: vaikus su autizmo spektro sutrikimais auginantys tėvai neretai vengia viešų vietų, kad nematytų smerkiančių žvilgsnių ir nesulauktų piktų replikų. „Biblioteka visiems“ – drąsiai sako bibliotekininkai, pristatantys ypatingą projektą visoje Lietuvoje.
<...>

Projektą „Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems asmenims draugiškų bibliotekų tinklo diegimas“ finansuoja LR kultūros ministerija. Projekto vykdytoja – Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacija. Projekto partneriai: Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, asociacija „Šiaulių lietaus vaikai“. Informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
Santarviečiai kuria kraštovaizdžio plakatą su dailininke Ula Šimulynaite!!! Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3 a klasės moksleiviai dalyvauja Zarasų viešosios bibliotekos virtualios realybės turo „Skaitmeninių paslaugų centrų plėtra – kultūrinio kraštovaizdžio pasakojimai atgimsta interaktyviai“ reklamos kūrime.
Viena tona švaresnė aplinka Skaityti plačiau...
2020 m. lapkričio 10-13 d. įvyko pirmasis 2020-2021 m. m. elektros ir elektroninės įrangos (EEĮ) ir nešiojamų baterijų ir akumuliatorių (NB) atliekų surinkimas iš Zarasų rajono įstaigų, taip pat ir iš mūsų mokyklos. Džiugu, kad paskelbus apie dalyvavimą projekte viešai taip aktyviai prisijungė moksleivių tėveliai.
Lapkričio 10 d. mokykla perdavė UAB „Atliekų tvarkymo centrui“ net 1009 kg atliekų, iš kurių net 14 kg baterijų. Ypatingai daug – net 8 kg baterijų – surinko 1 A klasė. Šaunuoliai!!! Šio vežimo metu surinkta apie 20 įvairaus dydžio televizorių, apie 10 mikrobangų krosnelių, 4 šaldytuvai, keli monitoriai, keli dulkių siurbliai, daugybė įvairių smulkių virtuvės ir buities prietaisų. Ačiū mokinių tėveliams, mokytojams, kitiems mokyklos darbuotojams, prisidėjusiems prie švaresnės aplinkos kūrimo. Jau po pirmojo šiais mokslo metais atliekų surinkimo mes pranokom visų mūsų mokyklos dalyvavimo projekte metų rezultatus. AČIŪ!
Primenu, kad baterijos mokykloje yra kaupiamos nuolat, jas galima atnešti mokyklos budėtojai ar perduoti klasės mokytojai. Jei projekto organizatoriai nieko nepakeis, tai kitas atliekų surinkimas bus pavasarį (bus dar informuota papildomai). Tikiuosi vėl aktyvaus visų mokyklos bendruomenės narių prisijungimo. Juk visi kartu mes galime padaryti daugiau...

Direktoriaus pavaduotoja administracinei ir ūkinei veiklai
Jekaterina Kostygova
Pranešimas Skaityti plačiau...
Pranešimas Skaityti plačiau...
Mes rūšiuojam! Skaityti plačiau...
Jau septintus metus Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla dalyvauja Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ inicijuotame ir kartu su partneriais įgyvendinamame nacionaliniame aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam“. Projekto metu renkamos elektronikos, baterijų ir akumuliatorių bei kt. atliekos.
Du kartus per mokslo metus (rudenį ir pavasarį) atliekos yra išvežamos ir iš mūsų mokyklos. Kaskart visa mokyklos bendruomenė yra kviečiama prisijungti prie atliekų surinkimo. Mokiniai daugiausia surenka baterijų, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai bei tėveliai atgabena įvairiausių buitinių prietaisų, kurie jau „baigė savo gyvenimą“. Atliekų surinkėjams tenka priduoti įvairiausių daiktų - nuo antikvarinių patefonų, radijo taškų, įvairių virtuvės prietaisų iki šiuolaikinių kompiuterių, šaldytuvų, vejapjovių. Kartais net tenka pasiteirauti, kam buvo naudojamas vienas ar kitas daiktas buityje.
Dalyvaujant šiame projekte galima įžvelgti kelis svarbius jo privalumus: pirma, tai du kartus prieš didžiąsias metų šventes suteikiam galimybė išsivalyti sandėliukus, garažus ar kitas pagalbines patalpas nuo susikaupusių nenaudojamų elektronikos prietaisų, senos buitinės technikos. Antra, tokie projektai sumažina tokio pobūdžio atliekų krūvas prie buitinių atliekų konteinerių mieste. Trečia, galima pastebėti, kaip tobulėja įvairių prietaisų gamyba: pavyzdžiui, skalbimo mašinos, mobilieji telefonai, kompiuteriai, televizoriai. Pastarieji iš milžiniškų sunkių dėžių metams bėgant vis plonėja, lengvėja, užima vis mažiau vietos mūsų visų namuose. Ketvirtas, ir labiausiai skatinantis rūšiuoti atliekas ugdymo įstaigoje privalumas – už projekto metu surinktas elektros ir elektroninės įrangos (EEĮ) ir nešiojamų baterijų ir akumuliatorių (NB) atliekas mokyklai yra skiriami taškai (1 taško vertė yra 1 euras):
– už surinktą vieną EEĮ atliekų toną (išskyrus monitorius ir televizorius) yra skiriama 90 taškų;
– už surinktą vieną NB atliekų toną yra skiriama 600 taškų;
– už surinktus televizorius, monitorius ir įranga, kurioje yra ekranų – 30 taškų už vieną toną;
– surinkus 3 ir kiekvieną kitą toną EEĮ atliekų, papildomai mokyklai skiriama po 30 taškų;
– surinkus 100 kg ir daugiau NB atliekų, mokyklai papildomai skiriama 30 taškų;
Už sukauptus taškus mokykla iš projekto partnerių gali įsigyti įvairiausių prekių ir paslaugų: nuo knygų, sporto, kanceliarinių prekių iki kino bilietų ar kt. pramogų.
Pradėję 2013-2014 m. m. nuo 154 kg sukauptų EEĮ bei NB atliekų, mes 2018-2019 m. m. jau pasiekėm 743 kg. O praėję mokslo metai mums buvo ypač sėkmingi – mes per vieną atliekų išvežimą (antro nebuvo dėl pavasarį paskelbto karantino) sukaupėme daugiausiai atliekų iš visų Zarasų rajono ugdymo įstaigų – 710 kg EEĮ ir 3 kg EB. Už sukauptus taškus per visus metus mokykla įsigijo sporto prekių, pasigamino reprezentacijai skirtų smulkmenų.
2020 m. lapkričio 10-13 d. vėl bus išvežamos atliekos iš mūsų mokyklos. Tad kviečiu visus mokyklos bendruomenės narius aktyviai prisijungti prie šio projekto ir kartu padėti švarinti aplinką, atnešant ar atvežant senas baterijas ar sugedusi` (nenaudojamą) smulkią ir stambią buitinę techniką į mokyklą iki lapkričio 6 d. (imtinai). Nesant galimybei atgabenti, kreipkitės į mokyklą tel. (8 385) 51904 ir susitarsime dėl atvežimo. Nepamirškite, jog kiekvienas kilogramas virsta pinigėliais, už kuriuos mes visi kartu galime pradžiuginti mūsų mokyklos moksleivius!

Direktoriaus pavaduotoja administracinei ir ūkinei veiklai
Jekaterina Kostygova
Spalis – saugaus eismo mėnuo Skaityti plačiau...
Priešmokyklinio ugdymo grupių ir pirmų klasių mokiniams vyko saugaus eismo pamokėlės. Socialinė pedagogė Mariana Dvelnienė pakvietė mokinukus susitikti su policijos pareigūnu Liudviku Komka. Teorinės pamokėlės su praktiniu mokymu vyko miesto gatvėse, prie perėjų ir sankryžų. Už sėkmingai atliktas užduotis mokiniams buvo padovanoti atšvaitai. Tikimės, kad saugaus eismo pamokėlių įgūdžiai sustiprins mokinių motyvaciją gatvėje elgtis tinkamai.

Nijolė Ragauskienė
Elo ir skirtukas Skaityti plačiau...
Kuo pasižymėti knygoje skaitomą puslapį, jeigu neturi tokios bičiulės kokią turėjo vienuolis Colomanas?
Vaikų literatūros skyriuje apsilankę priešmokyklinės grupės ugdytiniai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene sužinojo, kad skaitomą puslapį galimą pasižymėti skirtuku. Išgirdo trumpą skirtuko atsiradimo istoriją, sužinojo iš ko juos galima pasigaminti. Apžiūrėjo proginius ir teminius skirtukus. Ir patys dalyvaudami skirtuko kūrimo dirbtuvėlėse susipažino su kūrimo procesu.
Vaikučiai pagal bibliotekininkės sukurtus pavyzdžius kūrė popierinius skirtukus taikydami floristinius motyvus. Į vazonus „sodino“ gėles, kurios pražydo baltai, raudonai, žydrai...Papuošė užrišdami kaspinėlius ar siūlų kutus.
Pasidžiaugę kūrinėliais parengė iš jų parodėlę. Tegul pasigėri jais bibliotekoje besilankantys vaikučiai.
Pasidžiaugę apsilankymu, nauja patirtimi, dalindamiesi įspūdžiais atsisveikino ir džiaugdamiesi saulėtu spalio ketvirtadieniu iškeliavo į mokyklą.


Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Pasaulinė gyvūnų globos diena švenčiama spalio 4 dieną. Skaityti plačiau...
Pirmą kartą Pasaulinė gyvūnų diena paskelbta 1931 metais Florencijoje, Italijoje, per tarptautinę gyvūnų globos konferenciją. Diena pasirinkta norint pagerbti šv. Pranciškaus Asyžiečio, visų gyvų Žemės padarų, globėjo, atminimą. Pagrindinė žinia, kurią jis skelbė, - meilė, atlaidumas, tikėjimas ir viltis visoms gyvoms būtybėms.
Pasaulinė gyvūnų diena minima ir Lietuvoje. Lietuvių gyvenime ir kultūroje gyvūnų pažinimas ir globa visada užėmė svarbią vietą. Kitaip ir negalėjo būti, nes jie – mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie turi teisę į penkias laisves: laisvę nuo troškulio ir alkio, laisvę nuo nepatogumo, laisvę nuo skausmo, sužalojimų ir ligų, laisvę išreikšti natūralų elgesį bei laisvę nepatirti baimės ir streso. Mūsų mokyklos mokiniams apie tai, kaip saugiai pasisveikinti su šunimi, kokie yra šuns poreikiai, kaip jais tinkamai pasirūpinti, kokias pareigas turi šeimininkas ir kas yra šuns gerovė sutiko papasakoti valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Zarasų skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė Auksė Kryžiokienė. Gydytojai talkino Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielė Perla. Mokiniai dalinosi savo patirtimi, aktyviai klausinėjo specialistės apie gyvūnų maitinimą, maudymą, pomėgius. Asistentė Perla mielai bendravo su klausytojais, atidžiai klausėsi šeimininkės, kartais pasnausdama jaukiai įsikūrusi suolų tarpueilyje. Po paskaitos Perla mielai fotografavosi su mokiniais, džiaugėsi vaikų dėmesiu.
Nuoširdžiai dėkojame gydytojai Auksei už pravestus penkis susitikimus.

N. Ragauskienė
EKSKURSIJA Į ROKIŠKIO KRAŠTO MUZIEJŲ Skaityti plačiau...
Spalio 16 dieną 2B klasės mokiniai išvažiavo į mokomąją – pažintinę ekskursiją, kuri vyko Rokiškio krašto muziejuje. Išlipę iš autobuso džiaugėmės rudenėjančia gamta ir skubėjome į Rokiškio dvarą. Ant dvaro laiptų mus pasitiko pakiliai nusiteikusi grafienė Marija. Mokiniai stabtelėjo, susižvalgė ir klausinėjo vienas kito ar grafienė tikra, ar ne? Sužinojome, kad Rokiškio dvaro rūmai buvo pastatyti 1801 m. 1905 metais centrinis pastatas buvo perstatytas. Nuo 1933 metų dvaro rūmuose įsikūręs Rokiškio krašto muziejus. Svečiavomės pas grafienę Mariją, susipažinome su Rokiškio dvaro kultūra ir istorija. Sužinojome, kad čia rengiamos dailės parodos, klasikinės muzikos koncertai, literatūros vakarai. Dalyvavome edukacinėje programoje „Piešimas ant stiklo“. Dėmesingai klausėmės vadovės programos pristatymo. Kūrybingai nusiteikę spalvinome stiklines vazeles. Kol vazelės džiuvo, programos vadovė mums papasakojo apie žvakių liejimą, parodė senovinę virtuvinę spintelę ir pristatė verpstes, kurios kabojo ant sienų. Aplankėme vienintelę Lietuvoje prakartėlių parodą. Joje yra apie 100 prakartėlių. Benas sakė, kad reikėjo čia vakar atvažiuot, nes buvo tikybos pamoka. Dvaro parko aptvare bėgiojo nuostabūs septyni elniai danieliai. Paeiliui supomės sūpynėmis, žaidėme žaidimų aikštelėje. Nusifotografavę dvaro parkelyje prie senovinės trobos su jau išdžiuvusiomis vazelėmis skubėjome į autobusą, kur mūsų laukė rūpestingas vairuotojas Leonas. Mūsų gidės grafienės Marijos pasakojimas ir ekskursija po Rokiškio dvarą mums labai patiko. Į Zarasus grįžome truputį pavargę, bet daug sužinoję. Padėkojome vairuotojui už saugų pavėžėjimą, o Eglės, Arianos ir Kajaus mamoms už pagalbą mokytojai, skubėjome namo. Namo parsivežėme puikias vazeles ir daug įspūdžių.

2B klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos Arianos, Eglės ir Kajaus mamyčių