REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Vaikų ir moksleivių liaudies atlikėjų konkursas „Tramtatulis – 2021“ vietinis Zarasų rajono ratas Skaityti plačiau...
Vaikų ir moksleivių liaudies atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2021“ vietiniu Zarasų rajono ratu prasidėjo renginių ciklas skirtas Marijos Gimbutienės 100 metų sukakčiai paminėti.
„Tramtatulis“ – tai pavienių atlikėjų ir atlikėjų grupių konkursas, kurio tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savojo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius atlikėjus – dainininkus, muzikantus, pasakotojus. Lietuvoje vaikų ir moksleivių konkursas „Tramtatulis“ rengiamas kas antrus metus nuo 2007 metų. Į respublikinį konkursą atrenkami jaunieji folkloro atlikėjai, praėję rajoninį ir regioninį turus.
Kaip jau minėjau, pagal konkurso nuostatus šių metų „Tramtatulis“ skiriamas vienos žymiausių pasaulio archeologių, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos, archeomitologės Marijos Gimbutienės 100 metų sukakčiai paminėti. Šia proga atlikėjai galėjo rinktis ankstyvąsias liaudies kūrybos formas, atspindinčias senąjį pasaulėvaizdį, apeiginius veiksmus, pasakotojai – mitologines sakmes apie dievybes, mitines būtybes, gamtos galias, išskirtines vietas, vietovardžius, dainininkai ir muzikantai – piemenų folklorą, darbo, kalendorinių, šeimos švenčių dainas, sutartines.
Šiemet Zarasų rajone varžėsi 23 atlikėjai nuo 5 iki 18 metų. Tai pasakotojai, solistai, sutartinių giedotojų grupės, kanklininkai. Konkursas vyko nuotoliniu būdu, tad konkurso organizatoriai sulaukė 46 dalyvių įrašų.
Nors dalyviams teko ruoštis labai ypatingomis bei neįprastomis sąlygomis, tačiau šiemet vietinis ratas nustebino atlikėjų gausa. Tai liudija, kad rajone suburtos ir auga naujos jaunosios folkloro pajėgos, kurios jau prisitaikė dirbti ir pasiruošti konkursams karantino sąlygomis. Labai smagu, kad mokytojos, folkloro ansamblių vadovės, mamos ir močiutės, rengusios jaunuosius atlikėjus, su dideliu išmanymu parinko tinkamą ir įvairų savo krašto folklorinį repertuarą. Prisistatyti ir pasakoti ar dainuoti būtina tarmiškai. Tačiau su šia užduotimi buvo puikiai susidorota!
Konkurse dalyvavo 6 švietimo ir kultūros įstaigos ir 1 nepriklausomas atlikėjas.
Zarasų „Santarvės“ pradinę mokyklą šiame konkurse atstovavo mūsų mokyklos vaikų fokloro ansamblio „Op – ka“ dalyvės: debiutuojanti solistė Kotryna Samanytė, kuri atliko dvi daineles „Ūs kur lio lio“ ir „Siūlina dūlina“; Solistė Kornelija Trimonytė, dalyvaujanti jau antrą kartą ir konkursui pristačiusi dainas „Gegiutėla mundri ponia“ ir „Kaip tik saulala“; taipogi debiutuojanti kanklininkė Beatričė Abramavičiūtė, pakankliavusi 2 Zarasų krašto šokius „Abelytę“ ir „Trepsiuką“. Mergaitėms nenusišypsojo sėkmė tapti rajono laureatėmis, nes teko varžytis su labai stipriais varžovais, kurie šiame konkurse varžosi ne pirmą ir net ne antrą kartą, o be to ir vietų skaičius ribotas. Bet, kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo. Mergaitės padarė labai didelę pažangą ir ateityje jos bus labai rimtos varžovės savo konkurentams. Mergaitėms konkursui ruoštis padėjo vaikų folkloro ansamblio „Op – ka“ vadovė, muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė.
Na, o mūsų mokyklos mokinys, šio konkurso pasakotojas Kajus Budrevičius, guvenantis Smalvų kaime ir kurį paruošė močiutė Danutė Stunžienė, taip pat labai sėkmingai debiutavo šiame konkurse ir tapo rajono laureatu.
Vietiniame konkurse komisija, kurią sudarė Zarasų kultūros centro direktorius Aurimas Gudas, Visagino Menų Akademijos folkloro ansamblio „Radastėlė“ vadovė Inga Cicėnienė ir šio konkurso pirmininkas etnografas Gintaras Andrijauskas, turėjo išrinkti 10 labiausiai konkurso kriterijus atitinkančių dalyvių ar jų grupių. Komisijai teko nelengva užduotis – išklausyti ir peržiūrėti visus 46 dalyvių įrašus ekrane. Mat kiekvienas dalyvis turėjo atsiųsti du savo atliekamų kūrinių įrašus. Tai jau tapo įprasta šios pandemijos metu, rengti konkursus nuotoliniu būdu, vertinant dalyvius išklausius juos ekrane. Atrinkti geriausiųjų dalyvių įrašai bus siunčiami į regioninį Aukštaitijos turą Molėtuose, kur atstovaus mūsų rajonui.
Konkurso įrašus galima išgirsti ir pamatyti: Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro FaceBook paskyroje arba internetinėje svetainėje www.zkc.lt

Diana Skvarčinskaitė, muzikos mokytoja metodininkė
Pavasario spalvos Skaityti plačiau...
Pabudęs pavasaris priminė vaikučiams ir suaugusiesiems apie atskubančią pavasario šventę Velykas. Priminė, kad šventei reikia pasiruošti. Trečios A klasės mokiniai ruošėsi virtuliai dalyvaudami valandėlėje „Pavasario spalvos. Simboliai“. Klausydamiesi Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkės Zinos Černovienės pasakojimo apie šventės reikšmę, jos kilmę, sužinojo kokiomis spalvomis ir kodėl dažomi margučiai. Apie marginimo būdus, natūralius dažus. Stebėdami vaizdo medžiagą margino kiaušinius-vokelius, zuikučiams (atvirukams) piešė akytes, ūsus, nosis, viščiukams (atvirukams) – akis, skiauteres, sparnus. Išmarginę vieni tradiciniais raštais, kiti savo sukurtais, užrašė sveikinimus ir linkėjimus. Taip pasiruošė Velykų šventėms ir po jų ateinančioms vaikų Velykėlėms.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Dalios Kukonenko
Velykų sveikinimas Skaityti plačiau...


Išmok ir naudok. Skaitmeninė savaitė 2021 Skaityti plačiau...
Zarasų viešoji biblioteka pakvietė į „Skaitmeninės savaitės 2021“ viktoriną-žaidimą „Išmok ir naudok“ IV D klasės mokinius, mokytojos Galinos Razmanavičienės ugdytinius. Virtualaus renginio dalyviai, susiskirstę į komandas atsakinėjo į klausimus apie Skaitmeninę savaitę, jos organizavimą, duomenų saugumą ir grėsmes, skaitmenines paslaugas. Skirstė viešinimui tinkančias ir netinkančias nuotraukas, galimas pasekmes dėl netinkamo viešinimo. Atliko praktinę namų užduotį ugdančią skaitmeninius įgūdžius ir kūrybiškumą. Nufotografavo skaitmeniniu įrenginiu – telefonu ar planšete, knygą iš namų bibliotekos ar pasiskolintą iš bibliotekos ir šiuo metu skaitomą. Nuotraukas redagavo, kai kurie sukūrė jų koliažus.
Iš moksleivių fotografijų parengta virtuali paroda „Aš nufotografavau!!! Skaičiau. Skaitau“, apsilankykite čia


Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Jau pavasaris pas mus Skaityti plačiau...
Nors pavasaris eina pas mus neskubėdamas, mažais žingsneliais, tačiau jo ženklai gamtoje jau pastebimi. Zylutės sveikina mus jau pavasariška giesmele, aukštai virš galvų praskrenda gagendamos žąsys. Artėja pavasario šventės Velykos.
Zarasų viešoji biblioteka į virtualią valandėlę, supažindinančią su gamtininko, rašytojo, fotografo Selemono Paltanavičiaus kūrinėliais apie bundantį pavasarį, žvėrelių gyvenimą pakvietė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 0 B grupės vaikučius. Klausydamiesi bibliotekininkės skaitomų literatūros kūrinėlių apie kiškutį, vaikučiai sužinojo kaip jis praleido žiemą, kuo maitinosi, ko bijo. Ir dar išgirdo, kad kiškiai miega taip pat kaip vaikai ar suaugusieji – užsimerkę, ir labai labai laukia pavasario.
Kūrybinėse dirbtuvėlėse „Zuikiai dažo margučius“ gamino velykinius atvirukus su Velykų simboliu zuikeliu. Sužinojo kokias gamtines medžiagas galima naudoti dažant kiaušinius. Priklijavo geltonų, raudonų, žalių margučių, papuošė kaspinėliais. Ir jau žinojo kas savo darbelį dovanos mamytei, o kas tėveliui, sesutei ar broliui.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Jolantos Bagdonavičienės
Dėl pradinio ugdymo organizavimo Skaityti plačiau...
Apsirengti, apsiauti ar užsidėti Skaityti plačiau...
„Ja kalba pievų tyluma ir gatvių gaudesys...“, – apie gimtąją kalbą rašė lietuvių poetė Janina Degutytė. Ja kalba ir susikalba vaikai ir suaugusieji. Lietuvių kalba skambi, graži, sava. Jos mokymosi stiprinimui ir prestižo kėlimui, Lietuvoje ir užsienyje organizuojamuose renginiuose, aktyviai dalyvauja bibliotekos, mokyklos ir kitos įstaigos.
Zarasų viešosios bibliotekos organizuotuose virtualiuose renginiuose dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II B ir II C klasių moksleiviai su mokytojomis Danute Tumalovičiene ir Laimute Lumbiene. Moksleiviai klausėsi vaikų rašytojo K. Kasparavičiaus kūrinio „Baltasis valsas“ apie senos spintos gyventojus – drabužius, avalynę, galvos apdangalus, aksesuarus. Vardindami personažus – plevėsa kaklaraištis, kaip lapė klastingi kailinukai, aukštakulniai, – stebėjosi šmaikščiais jų apibūdinimais.
II B klasės mokiniai visi draugiškai aprengė Vytuką, nes pačiam berniukui labai nesisekė. Iš literatūros kūrinio kiekvienas dalyvis išsirinko po vieną sudominusį personažą ir jį iliustravo, užrašė pavadinimą ir kaip jis dėvimas.
II C klasės moksleiviai dalyvavo protmūšyje. Kiekvienas atskirai rinkosi atsakymus iš pateiktų kelių variantų ir juos užrašė. Suskaičiuotus atsakymus įvertinus balais paaiškėjo, kad net 9 surinko didžiausią balų skaičių – 50.
Dalyviai džiaugėsi naujomis žiniomis, patirtimis ir rezultatais.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos aut.
INTEGRUOTA VEIKLA „ROBOTAI“ Skaityti plačiau...
2B klasės mokiniai, užbaigę matematikos dalyko temą „Geometriniai kūnai“, nutarė surengti ROBOTŲ PARODĄ. Pasikartoję, ar gerai atpažįstame ir taisyklingai pavadiname kubą, rutulį, piramidę, stačiakampį gretasienį, ėmėmės darbo: rinkome senas nereikalingas kartonines dėžutes ir ritinėlius. Nuotolinės vaizdo pamokos metu pateikėme daiktų pavyzdžių iš mūsų aplinkos, kurie savo forma primena geometrinius kūnus. Geranoriškai nusiteikę pasiruošėme integruotai veiklai ir darbelių pamokoje pradėjome konstruoti robotus. Darbas tęsėsi ir namuose. Mokiniai noriai statė, lipdė ir konstravo robotus. Kasdien jų vis daugėjo: Arianos robotas „Žvaigždūnas“, Danieliaus robotas „Mašinų kramtytojas“, brolių Maksimo ir Danilo robotai „Dvynukai“, Kosto robotas „Meistrelis“ turi du stebuklingus raktus, kuriais gali viską suremontuoti. Aleksandros ir Eglės robotai „Sveikuoliai“, nes mėgsta grikių, ryžių kruopas ir draugauja su katinėliais. Pauliaus „Piemenėlio“ robotas mėgsta ledus ir bulvių traškučius Pringles. Jarūnės Robotukui patinka dribsnių kvadratėliai Nestle ir taip pat bulvių traškučiai. Garbingai įsitaisęs Kamilės robotas iš Lietuvos. Simonijos robotas „Vyresnysis“ turi draugą Robotuką, kurį vaišina saldainiais Raffaello ir jie abu valo dantis su Kakės Makės ekologiška dantų pasta. Smagu, kad Elijos Robotukė savo gražiom akelėm pamatė draugę, mokytojos robotę „Kaštonę“, kuri mėgsta žalią arbatą ir šokoladinius saldainius. Kajaus robotas „Milžinas“ peraugo mus visus, nes norėjo vadovauti ROBOTŲ paradui, kurį pristatome JUMS. Norime pasidžiaugti, kad patyrėme daug teigiamų emocijų dalyvaudami šioje integruotoje veikloje. Dėkoju Mokiniams už išradingumą ir kūrybiškumą. Ačiū mokinių Tėveliams už pagalbą vaikams ir už robotų nuotraukas.

2B klasės mokiniai ir mokytoja Danutė Tumalovičienė.
ROBOTŲ nuotraukos mokinių Tėvelių.
Pasaulio pažinimo olimpiada “MANO GAUBLYS” Skaityti plačiau...
Kovo mėn. 2 d. 54 mūsų mokiniai dalyvavo Pasaulio pažinimo olimpiadoje “Mano gaublys”, kuri organizuoja LGMA ( Lietuvos geografijos mokytojų asociacija). Olimpiados tikslas skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos ir pasaulio pažinimu, šio dalyko populiarinimu pradinėse klasėse. Šiais metais olimpiadoje ryžosi dalyvauti 54 mokiniai. Paruoštos skaidrės su klausimais ir keturiais atsakymų variantais skatino mokinius prisiminti pasaulio pažinimo pamokų metu nagrinėtas temas, patikrino pastabumo gebėjimus, tėvų, mokytojų, televizijos laidose nagrinėjamus įvykius. Antrų klasių tarpe nemažą balų kraitį pasisekė surinkti 2b klasės mokiniams: Kajui Budrevičiui, Kostui Dainiui, Jarūnei Guogytei, Danilui ir Maksimui Stunžom, Simonijai Kiškelytei, Rugilei Rybakovaitei, Eglei Svidinskaitei, Arianai Bogomolnikovai, Majui Deiniui, Kamilei Guogytei, Adrianai Masliakovai (mokytoja Danutė Tumalovičienė). 2c klasės mokiniams: Rusnei Černovaitei, Pauliui Kasickui, Augustei Kazancevaitei, Jurgiui Navickui, Gabrielei Sklizmontaitei, Emiliui Kuncevičiui, Dominykui Juškėnui, Solvitai Jurevičiūtei, , Jonui Adomavičiui, Linui Beniauskui, Augustei Saulei Juškėnaitei, Jokūbui Kukonauskui, Matui Dovydui Lukštai. (mokytoja Laimutė Lumbienė). 3a klasės mokiniams: Airidai Augulytei, Tėjai Černovaitei, Dariui Kuosai, Militai Morozovai, Domantui Stunžėnui, (mokytoja Dalia Kukonenko). 4c klasės mokiniams: Juliui Ledzinskui, Gytei Kuzmickaitei, Norbertui Šakaliui, (mokytoja Regina Gecevičienė). 4a klasės mokiniams: Fabijan Rubizov ir Alionai Ivanovai (mokytoja Janina Trimonienė). Sėkmingai pasirodžiusiems mokiniams įteikti LGMA diplomai. Virtualioje erdvėje vykusi olimpiada jau ne naujiena mokiniams. Visi laukia gyvo bendravimo su klasės draugais, mokytoja. Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir mokytojų rūpesčiu skatinant mokinius dalyvauti konkursuose, olimpiadose, įsijungti į projektus.

Nijolė Ragauskienė
Natų dailyraščio konkursas „Lietuvos šalelėj“ Skaityti plačiau...
Tarp vasario 16 – osios ir kovo 11 – osios Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje 4 klasių muzikos pamokų metu vyko natų dailyraščio konkursas „Lietuvos šalelėj“. Mokiniai rašė dailyraščius namuose ir patys nufotografuotus darbus siuntė muzikos mokytojai Dianai Skvarčinskaitei. Žinoma, mokiniams tai buvo iššūkis, nes daugelis stengėsi ne tik parašyti savarankiškai, bet ir patys darbą išsiųsti mokytojai. Ketvirtų klasių mokiniai rašė lietuvių liaudies dainelės „Lietuvos šalelėj“ dailyraštį.
Kodėl svarbu rašyti natų dailyraštį? Rašymas dailyraščiu, bet ne tik natų, o taip pat ir raidinio teksto, padeda mokiniams lavinti savo kruopštumą, atidumą, susikaupimą, dėmesį, koncentraciją, padeda labiau ir greičiau pažinti muzikos rašto ženklus, natas, jų junginius, simetriją. Rašydami muzikos rašto ir natų junginius, mokiniai treniruoja savo vaizdinę atmintį, o tai yra vienas iš būdų lanksčiau mokytis skaityti muzikos raštą. Natų dailyraščio rašymu mokomasi muzikos rašto rašymo kultūros.
Šiame konkurse dalyvavo beveik visi 4 a, b, c klasių mokiniai. Muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė, bendradarbiaudama su progimnazijos ir gimnazijos muzikos mokytoju Gražvydu Gasparavičiumi, išrinko 5 geriausius darbus.
Ketvirtų klasių natų dailyraščio konkurse „Lietuvos šalelė“ 5 geriausi darbai: Juditos Dainytės (4c), Kornelijos Bartaškaitės (4c), Nojaus Šerekovo (4a), Gytės Kuzmickaitės (4c), Danieliaus Obeliavičiaus (4b).
Norėčiau paminėti taip pat mokinius, kurių darbai buvo įvertinti labai gerai: Alionos Ivanovos (4a), Fabiano Rubizovo (4a), Stelos Ragauskaitės (4b), Justo Svidinsko (4b), Brigitos Beniulytės (4c), Juliaus Ledzinsko (4c), Mingailės Butkevičiūtės (4c), Arinos Šeršniovaitės (4c).
Sveikinu mokinius ir kviečiu pasklaidyti dailiausiai parašytus natų dailyraščius.

Diana Skvarčinskaitė, muzikos mokytoja metodininkė
Meninio žodžio šventė Skaityti plačiau...
Mūsų lietuvių kalba yra viena iš seniausių kalbų pasaulyje. Ji priklauso indoeuropiečių kalbų šeimai, baltų kalbų grupei. Mokytis mūsų kalbos nėra lengva, tačiau labai gerai sakė kalbininkas Jonas Jablonskis:,, maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savosios gerai nemokėti“ . Kiekvienas mokinys mokosi pagal savo gebėjimų lygį,o įgytas žinias įtvirtina įvairių renginių metu. Vienas tokių renginių yra ,,Lietuvių kalbos savaitė“.
Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos 3a (mokytoja šių eilučių autorė) ir 4d klasių mokiniai su savo mokytoja Galina Razmanavičiene ne tik dalyvavo įvairiose viktorinose, konkursuose, skirtuose ,,Lietuvių kalbos savaitei“ paminėti, bet ir patys surengė meninio žodžio šventę-konkursą. Šiemet renginys dėl susiklosčiusios padėties šalyje vyko nuotoliniu būdu. Jis buvo organizuotas dviem etapais. Pirmas etapas vyko klasėse. Jo metu kiekvienas trečiokas ir ketvirtokas pasirinktą kūrinį pristatė savo mokytojoms ir draugams. Iš kiekvienos klasės buvo išrinkti geriausi skaitovai, kurie savo gebėjimus parodė trečių, ketvirtų klasių meninio žodžio šventėje. Buvo jaudulio ir nepasitikėjimo savo jėgomis, tačiau padrąsinantys lietuvių kalbos mokytojo - eksperto Vasilijaus Trusovo patarimai padėjo juos nugalėti. Mokytojas džiaugėsi, kad vaikai deklamuoja eiles, bet prašė neskubėti, o leisti klausytojui pasimėgauti tuo, ką girdi. Gražiai, raiškiai savo kūrinius pristatė ketvirtokai Airina Sinekova, Dominykas Golubovskis, Gerda Raštutytė, Tomas Žemaitis, Neidas Cibulskis. Nuo jų neatsiliko trečiokai: Tėja Černovaitė, Airida Augulytė, Domantas Stunžėnas, Darius Kuosa, Kotryna Gelūnaitė. Skambėjo Vytės Nemunėlio, Anzelmo Matučio, Martyno Vainilaičio, Salomėjos Nėries, Kosto Kubilinsko Ramutės Girkontaitės ir kitų poetų eilės. Išklausiusi skaitovus, jų nuoširdžiais pasirodymais pasidžiaugė Zarasų ,,Santarvės“ mokyklos spesialioji pedagogė Daina Borisevičienė. Savo kalbą ji užbaigė aktorės Agnės Šataitės žodžiais:,, kalba yra mūsų tauta, be jos nieko svarbesnio nėra – nei teritorija, nei vėliava, niekas... Kalba mūsų identitetas. Kalba esame mes.“,, Vaikai, kalbėkite, kalbėkite, kalbėkite“,- baigdama savo žodį ragino specialistė. Po šių žodžių prabilo ir patys nedrąsiausi ketvirtokai...
Ir mokytojai, ir mokiniai nutarė, kad ateityje tokius konkursus-šventes verta ir reikia organizuoti, nes dalyvavimas juose padeda nugalėti savyje tūnančią baimę, suteikia naujos patirties.
Visi šventės dalyviai apdovanoti padėkos raštais už meninio žodžio puoselėjimą ir sklaidą.

3 a klasės mokytoja – metodininkė Dalia Kukonenko
Nuotraukos Galinos Razmanavičienės