REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Laukimo prasmė Skaityti plačiau...
Artėjant prasmingoms Kalėdų šventėms vaikai ir suaugusieji joms ruošiasi. Dalyvauja labdaros renginiuose, ruošia dovanėles ne tik artimiesiems, bet ir vienišiems žmonėms. Kalba apie Kalėdų švenčių prasmę.
Vaikų literatūros skyriaus lankytojai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Laimute Lumbiene pasidalijo mintimis, klausėsi skaitomų literatūros kūrinių šia tema. Vaikai pasakojo kokia svarbi jiems yra šeima. Kaip buvo liūdna, kai mamos ir tėčiai dirbo, kai kurių dar tebedirba užsienyje. Tvirtino, kad geriausios tetos apkabinimas neatstos tėvų apkabinimo. Klausydamiesi bibliotekininkės skaitomo kūrinio „Oskaro troškimas“ (aut. B. Ferrero) sutiko, kad trys „iPad‘ai“ nepakeis šeimos. Besiklausydami kūrinio apie varguolį, kuriam dovaną paruošė neturtingi kaimynai, vaikai pasakojo kaip jie vienišiems ir sergantiems pagamino dovanėles-sveikinimus. Juos aplankys prieš šv. Kalėdų šventes, padovanodami ne tik dovaneles, bet ir savo laiką, dėmesį.
Patys džiaugėsi žinodami, kad sulauks ne tik dovanų, bet ir šeimos ir artimųjų susibūrimo, bendravimo.
Taip pat bibliotekoje eksponuojama šių vaikų rankomis sukurti linksmi Kalėdų seneliai, blizgančiomis girliandomis pasipuošę eglutės vaikiškuose atvirukuose, advento vainikėliai, eglutės-puokštės, gėlė pasipuošusi varpeliais, snieguolėmis, nykštukais ir paprasti, nuoširdūs sveikinimai su artėjančiomis šventėmis. Darbeliai dabar puošiantys Vaikų literatūros skyrių, prieš Kalėdas sušildys vienišų senolių širdis. Kviečiame aplankyti parodą iki gruodžio 17 d.

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
,,Žodi, suskambėk“ konkursas Skaityti plačiau...
Lapkričio 28 d. mokykloje vyko meninio skaitymo ,,Žodi, suskambėk“ konkursas. Jame dalyvavo 20 ketvirtų ir 12 trečių klasių mokinių.
Skaitovų pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė: mokyklos direktorė V. Palivoda, P. Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė A. Vitkūnienė, Zarasų viešosios bibliotekos darbuotoja L. Vaitavičienė , prad. klasių mokytoja metodininkė D. Kukonenko.
Komisijai pasitarus ir susumavus rezultatus, nugalėtojais tapo 4a klasės mokiniai: Marius Biveinis ir Mija Cibulskytė ( mokyt. A. Dumbravienė). 4b klasės mokiniai: Nikita Šaranovas ir Justinas Gudavičius ( mokyt. D. Tumalovičienė).
,,Svečio teisėmis“ dalyvauti konkurse pateko 3d klasės mokiniai: Urtė Bagdonavičiūtė, Adelija Bulyginaitė, Kajus Dubovskis (mokyt. A. Guntulienė).
Visiems konkurso dalyviams buvo įteikti mokyklos padėkos raštai. Nugalėtojų laukia rajoninis meninio skaitymo ,,Žodi, suskambėk“ konkursas“
Linkime mokiniams sėkmės.

Mokytoja A. Guntulienė
Vaikams apie laukimą Skaityti plačiau...
Ledukas ant balučių ir ore besisukiojančios snaigės – artėjančios žiemos pranašai. Žiema prasideda laukimu – Adventu, po kurio ateina visų laukiamos šventės Kalėdos. Kaip pasiruošti ir kaip elgtis joms artėjant galima sužinoti iš senelių, tėvelių pasakojimų, skaitant knygas ir apsilankius bibliotekoje.
Saulėtą trečiadienį linksmai šurmuliuodami į Vaikų literatūros skyrių atkeliavo priešmokyklinukai su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene. Apžiūrėjo naminių gyvūnų piešinių parodėlę draugams parodydami savo kūrinėlius. Susėdę klausėsi pasakėlės apie angeliukus, atkeliavusius į žemę padėti vaikams laukti stebuklingo laiko. Po „nenuobodžios, bet gražios pasakėlės“, – taip ją įvertino Benas, – piešė užduotėlės Advento kalendoriui. Užrašę vardus sudėjo į vokus, klijavo dienų skaičiukus, segė ant virvutės. Džiaugėsi spalvotu Advento kalendoriumi sukurtu bibliotekos žaislotekos lankytojams. Grįžę į mokyklą sau pasidarys.
Džiaugėsi virtualia kelione po Zarasų kraštą, gausybe knygelių ir žaislų žaidimų kambaryje. Atsisveikino žadėdami gretai vėl apsilankyti.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
MES BASEINE Skaityti plačiau...
IVb klasės mokiniai lapkričio 27 dieną lankėsi Zarasų baseine ir pirtelėse. Susipažinę su saugaus elgesio taisyklėmis išėjome į baseiną. Mums šypsojosi saulutė ir linkėjo geros nuotaikos. Pasirengėm tinkamai: pasiėmėm plaukmenis, plaukimo ratus, maudymosi kepurėles, dušo želė ir rankšluoščius. Mergaitės pasiėmė plaukų džiovintuvus. Maudėmės baseine, pasikaitinome saunoje ir garinėje pirtelėje. Švelniai išsimasažavome kūną “Džakuzi” vonioje. Sveikai ir smagiai praleidę laiką grįžome namo. Ačiū Ugnės mamai, kad padėjo prižiūrėti mokinius ir mus nufotografavo.


IVb klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Nuotraukos Ugnės mamos Urtės Mačiulienės
Dėmesio! Skaityti plačiau...
Be knygos – kaip be batų Skaityti plačiau...
Vasarą Pauliaus Širvio progimnazijos moksleiviai atostogavo nepamiršdami knygų skaitymo. Rudenį, prasidėjus mokslo metams, lietuvių kalbos mokytoja Andželika Vitkūnienė pakvietė juos aprašyti skaitytas knygas.

5-8 klasių moksleiviai iš perskaitytų knygų išsirinkę po vieną, jiems didžiausią įspūdį padariusią, aprašė ant „bato“. Ne ant tikro bato, kurį galime apsiauti, ant nupiešto popieriaus lape. Kodėl ant bato? Ogi todėl, kad dauguma „širviečių“ be knygos jaučiasi kaip be batų. Moksleiviai kūrinius aprašė ant įvairiausių „batų“, nuo tinkančių avėti tik vasarą iki atspindinčių 19 amžiaus madą, kūrinio nuotaiką ar tinkančių ilgai kelionei literatūros kūriniu. Jie paneigė suformuotą nuomonę, kad literatūros profesionalų parengtame perskaityti privalomos literatūros sąraše nėra moksleiviams įdomių kūrinių. „Batai“ su knygų aprašymais eksponuoti progimnazijoje, dalis pateko į Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. [...]

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
TOLERANCIJOS DIENA Skaityti plačiau...
Jau eilę metų mūsų mokyklos pradinukai mini tarptautinę Tolerancijos dieną. Šiemet pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS, kuris puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo vidų šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie savo viduje turėdami supratimą, draugiškumą, pagarbą, mandagumą ir kito priėmimą ne visada tai parodo ar atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti. 0b, 2c, 3a, 3b, 3d, 4a, 4b, 4d klasių mokiniai su savo mokytojomis gamino popierinius raktus, juos dekoravo, pokalbių metu aptarė netolerancijos atvejus, kaip nuo žodžių gali būti pereinama prie darbų. O 4d klasės mokiniai kūrė rašinėlį apie stebuklingą raktą. „Kartą einant namo pamačiau kažką blizgant saulėje. Tai buvo mažas geltonas raktelis... [...]


Zita Aleksandravičienė, psichologė akcijos koordinatorė
Autorės nuotraukos
Tapk superherojumi Skaityti plačiau...
Lapkritį, kai diena išaušta vis vėliau, bet vis anksčiau nuskęsta vakaro sutemose, malonu susirinkus kartu pabendrauti skaitant tekstus plazdant žvakių liepsnelėms. Tokie bendravimai vyko lapkričio 12-18 dienomis, minint jau 21-ąją Šiaurės šalių literatūros savaitę. Jos tikslas – skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Savaitę rengia Šiaurės šalių bibliotekų asociacijos ir Šiaurės šalių asociacijos įkurta darbo grupė. Savaitės renginiai skirti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų grupėms. Dalyvauja visos Šiaurės ir Baltijos šalys. Šių metų skaitymams parinkti švedų, norvegų, islandų rašytojų literatūros tekstai tema „Šiaurės herojai“. [...]

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Viktorina „Suk galvelę – žiogai“ Skaityti plačiau...
Jau tapo tradicija, kaip ir kiekvieną rudenį, taip ir šį Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje rengiama viktorina „Suk galvelę“. Čia dalyvauja Zarasų rajono mokyklų 3-4 klasių moksleiviai. Prie šios viktorinos ketvirti metai prisideda ir miškininkas iš Salako girininkijos – Mindaugas Ilčiukas. Paskutinių metų temos buvo: šikšnosparnis, drugys, pelėda, šiais metais – žiogas.
Renginyje dalyvavo moksleiviai iš Zarasų „Santarvės“ padinės mokyklos, Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos (mokytoja Dalia Baubinaitė) bei Zarasų r. Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos pradinukai (mokytoja Janina Malcienė). Visi vaikai buvo suskirstyti į 4 mišrias komandas, sudarytas iš skirtingų mokyklų ir įvairių klasių mokinių. Viktorinos metu moksleiviai sprendė įvairias užduotis susijusias su žiogų gyvenimu ir atsakinėjo į sudėtingus ir suktus klausimus, reikalaujančius gerokai pasukti galvelę. Vaikai ne tik tikrino savo žinias, tačiau ir varžėsi kas toliau nušokuos – estafetėje. [...]

Organizatorės Janina Trimonienė ir
Alicija Dumbravienė
Nuotraukos girininko Mindaugo Ilčiuko
KETVIRTOKAI VILNIUJE Skaityti plačiau...
Lapkričio 20 dieną 4a ir 4b klasių mokiniai su mokytojomis Alicija ir Danute išvykome į Vilnių. Vilniaus universiteto planetariume – specializuotame astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centre vyko mokomoji – pažintinė veikla tema: „Žemė – Saulės planeta“. Seanso metu sužinojome, kad mes gyvename planetoje, kuri vadinasi Žemė ir ji sukasi aplink žvaigždę, vardu Saulė. Saulė yra vienintelė žvaigždė, kuri yra taip arti Žemės, kad mes jaučiame jos šilumą. Iš kosmoso Žemė atrodo žydra. Taip yra dėl to, kad beveik tris ketvirtadalius jos paviršiaus yra apsėmęs vanduo. Papietavę autobuse nuvažiavome į Vilniaus senamiestį. Aplankėme Signatarų namus. Užsukome į Vilniaus universiteto kiemą. [...]
4a klasės mokytoja Alicija Dumbravienė,
4b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos Mijos mamos Ievos Cibulskienės,
4b kl. mokinės Ugnės Mačiulytės ir
mokytojos Danutės.
Pirmokų krikštynos Skaityti plačiau...
Laikas bėga greitai.Šiais laikais tokius žodžius gali ištarti net pirmokai. Juk, pažiūrėkim , atrodo tik vakar mokiniai po vasaros atostogų sugužėjo į klases... O, pasirodo, nuo tos dienos praėjo penkiasdešimt dienų. Todėl Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pirmų klasių mokiniai su savo mokytojomis ( šių eilučių autore, Birute Veličkiene, Irena Sabaliauskiene) surengė šventę, kurią pavadino „Pirmokų krikštynomis“. Šventės metu mokiniai atliko integruotas lietuvių kalbos (skaitė ketureilius, skaičiavo raides žodžiuose minė mįsles), pasaulio pažinimo ( sprendė rebusus, ieškojo atsakymų į painius klausimus), matematines užduotis (mintinai atliko sudėties ir atimties veiksmus 20 ribose). Vaikai puikiai pritaikė savo sukauptas žinias praktikoje. Smagiausia buvo sportinių ir muzikinių užduočių metu, nes visi gebėjo greitai pralįsti per lankus, ne tik linksmai padainuoti daineles, bet visus žiūrovus pamokė šokti linksmą šokį „Gumi gumi“. Šventės metu mokinukus drąsino šmaikštus vedantysis Ryklys _ Dyglys (šių eilučių autorė). Pasibaigus užduotims vaikai priėmė priesaiką, kurios metu pasižadėjo būti draugiškais, globoti vieni kitus, tausoti savo ir mokyklos turtą, mylėti ir gerbti savo mokytojas. Sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorė Valerija Palivoda, pavaduotoja Nijolė Ragauskienė, ikimokyklinukai su mokytoja Rasa Dičiūniene bei antrokai su mokytoja Galina Razmanavičiene. Šventė baigėsi, tačiau apie ją mokiniams primins popieriniai medaliai, ant kurių didelėmis raidėmis parašyta „AŠ _ PIRMOKAS“.

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos
1a klasės mokytoja – metodininkė
Dalia Kukonenko